Kiespijn Nieuwe Abonné's Reclames. Gemengd Nieuws. Predikbeurten. GRATIS. Plaatselijk Nieuws. droevig ongeluz. Uit Leeuwarden, 24 Juni De echtgenoot© van den heer S., alhier, viel gisteren met haar rijwiel van den kademuur WJ de gasfabriek in een schip. Met ingedrukte borstkas werd de ongelukkige opgeno men. Zij is aan de gevolgen overleden, geen frans ch op db lagere school. i In de Eerste Kamer hoeft mej. Westcrman haar 1 wotsvoorstel om oen vreemde taal op de lagere zes- klasslg© school ingevoerd te krijgen, niet aangeno men gozien. Haar voorstel d!at door de Tweede Ka- mor was aangenomen, ia door do Eerste Kamer ver worpen, met 21 tegen 15 stemmen. alles per radio. Voor de microfoon van don Radioomroep fce HU versum zullen Dinsdagavond het woord voeren de hoeren: Wibaut, voor de S.D.A.P.; Colïjn voor de Anti Revolutionnaire Partij; Jhr. de Geer voor de öhr. Hist. Unie; Dresselhuijs voor den Vrijheids bond; baron Van Wijnbergen voor de R.K. Staats partij en dr. v. d. Mij Ie voor den Nationallen/ Bond (voor bezuiniging.) HET THOELSTRAJOOHDl Naar „Het Volk'' verneemt, zijn voor hot maken ▼an de ontwerpen voor het Troelstra-oord vijf ar chitecten uitgenoodigcL Dr. Beriage heeft zaok be- reid verklaard by het# beoordeelen van de ont wapen van advies te dienen. De ontwerpen zullen 1 September gereed zijn en 12 September zal' het Verbondsbeetuur beslissen, welk ontwerp zal worden uitgevoerd. schrokkerige ambtenaren. Ongeveer vijf jaren geleden moesten, tengevolge van ziekte van een ambtenaar de anderen overwer ken, waarvoor B. en W'. (van Veisen een bedrag aan vroegen tot betaling van overwerk aan de betrok ken ambtenaren. De gemeenteraad verwierp evenwel die aanvrage omdat men zich op het standpunt stel de, dat bij een ziektegeval uit collegialiteit het werk van den afwezige door de anderen moest wor den uitgevoerd, temeer omdat de gemeente het volle salaris blijft doorbetalen. Aan het gaa- en waterleidingsbedrijf was nu on langs een ondergeschikt ambtenaar gedurende 3# maand door ziekte verhinderd zijn werk te doen, het welk aanvankelijk bleef liggen totdat de betrokken wethouder in het uitzicht stelde dat bij uitvoering van 't werk wel 'n overwerkgeld zou worden vergoed In de laatste raadszitting hebben B. en W. f 670.81 aangevraagd, zijnde het bedrag gelijkstaande aan Stf maand salaris van den afwezige. Uit de gevoerde besprekingen bleek, dt er slechts gedurende 425 uur door zeven ambtenaren was overgewerkt, waarbij de verdeeling ponds-pondsgewijze zou geschieden waardoor b.v. de hoofdambtenaar bijna f 3 per over uur betaald kreeg. Vele leden laakten de hebzucht der ambtenaren en meenden, dat ook hier de collegiale medewer king vrijwillig had moeten worden gegeven. Dat mien 3K maand loon voor 2H maand werk verlangde werd ten sterkste afgekeurd De heer Schilling (S. D.) die de aanvrage krach tig steunde, vond het ovenwei zelf te bar, dat de hoofdambtenaren met het grootste deel van den buit zouden gaan strijken en diende een voorstel in, waarbij 't overwerkloon p. uur gelijkt moest staan aan hot gewone uurloon van den betrokken ambtenaar en in geen geval hooger dan het uurloon van den afwezigen ambtenaar. Na zeer langdurige pro- en contrabetoogen werd dit voorstel met 11 tegen 9 stemmen aangenomen, waarmede de raad dus terugkwam op zijn eens in genomen standpunt. ontvlucht. Benige dagen geleden werd te iVeenendaal. waar hij zich op de bruiloft van zijn broeder waagde, ge arresteerd v. M., uit Opheusden, die oim. verdacht werd van diefstal van een rijwiel aldaar. Ter on derzoek in deze zaak werd hij naar Opheusden over gebracht en in het arrestantenlokaal opgesloten. In den afgeloopen nacht is hij daaruit ontvlucht, door een gat in den muur te (breken. Het wordt niet on mogelijk geacht dat hem daarbij hulp van buiten af is verleend. Nasporingen hebben tot nu toe geeen resultaat ge had. als broederen tezamen. In een stampvolle zaal van het gebouw der Chr. Jongemannen vereeniging te 'b Gravenhage, traden Woensdagavond op voor de afdeeling Den Haag der Staatkundig Gereformeerde Partij dfl. G. H. Ker sten, lid der Tweede Kamer, en da P. Zandt, Ned. Herv. predikant te Delft. De bijeenkomst werd met gebed, psalmgezang en bijbellezing geopend. Daarna kwam eerst ds. Zandt aan het woord, die de beginselen van de Staatkun dig Gereformeerde partij uiteenzette, welke hij vruchten van goddelijke openbaring noemde. Spr. meende dat de geest uit oen afgrond steeds (meer den kop opsteekt. Het leven wordt met den dag cedeljoozor, men denke slechts aan het reusachtig getal inenscheo, dat voetbalwedstrijden bijwoont. In het vervolg zijner rede waarschuwde spr. o.m. tegen het samengaan met Rome. Het aanzien van Rome ia in don laatsteen tijd onder dit kabinet enorm toegenomen. Dat we een Roomsohen pre mier, oen Roomsohen Kamervoorzitter hebben ia een zaak om te sohreien aldus spr. Nadat vervolgens psalm 81 gezongen was, kwam ds. Kersten aan het woord. Toen deze, sprekende over de A. R. partij, onder meer zeido, dat het samengaan van det A. R. met Rome de punten van de belijdenis heeft afgevijld, gingen er ernsti ge protesten uit de vergadering op, en klonken uit roepen als: Onwaar. Je moet debat geven. Alles onwaar. De vergadering werd zeer rumoerig. Men schreeuwde uit den A R. hoek voortdurend, zoodat eenigen tijd do vergadering geen voortgang kon vinden en ds. Kersten uitriep: „Het is wel mooi, dat men in den Haag ook eens ziet, wat de opzet der A. R is! Revolutie willen ze. Dat noemt men tegenwoordig A. R.P (geloei in de zaai en het opsteken van vuisten). De politie wordt geroepen. Berst als deze in de zaal verschijnt is het ds. Kersten mogelijk verder te spreken. In het vervolg zijner rede, besprak Ds. Kersten o.m. ook het Olympiade-voorstel, waarbij hij de Olympiade .zwijnonarafnoemde. Ds. Kersten eindigde met dankzegging, waarna gezangen werd Pa 25 fl. bij t hardloop en. In do van Brakelstraat te Roterdam waren gister avoend eenge buurijongens aan het spelen. Ze zou den ook hardloopen. Daarbij zakte de 13-jarige D. do J., plötsoing ni elkaar en verloor het bowustr rijn. Te hulp geroepen geneesheeren konden, slechts den dood tengevolge van hartverlamming oonsta- teeren. Het lijk werd de woning der ouders bin nagedragen. Uw irameur wordt vartraTd, als gij last hebt tso aambeien. Foster'e Zalf geoft vanaf de eerste aan wending verliohting en heelt uw kwaal. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per doos f-1.75; per tuoe M. de troebelen in china. De Amerikaansche kanonneerboot „Helena" is van Hongkong naar Kanton vertrokken, waar de toe stand ernstiger is en waar de Britsche oorlogsbo dems de noodige maatregelen hebben genomen, ten einde verdere gevechten en ongeregeldheden te voor komen. De buitenlandteche wijk Sjamien en de vreemde concessies bij Kanton worden thans vrij.'wel belegerd en zijn afgesloten «van de buitenwereld. De Amerikaansche consul heeft verklaard, dat er voldoende voedsel is voor drie maanden en dat er geen roden ds tot ongerustheid1. Volgens oen Reu ter-bericht uit Peking, neemt de boycotibeweging steeds too. In Sjanghai ligt thans alle werk stil. De agitatoren zouden over onbeperkte fondsen beschikken, afkomstig uit Moskou, zoodat b.v. alle stakers te Peking 2K shilling per dag ont vangen of het dubbele van het normale loon. Uit Amoy wordt gemeld, dat de toestand aldaar ernstiger wordt. In verband met de voortdurende actie der studenten tegen buitenlanders hebben de Engel6che, Amerikaansche en Japansche consuls hun regeering verzocht, oorlogsschepen te zenden. In afwachting 'hiervan zijn stoomschepen in gereedheid gebracht, om de vrouwen en kinderen in veiligheid te brengen. De laatste berichten uit Peking luiden zeer drei gend, al heeft de Chineesche regeering zich be reid verklaardi de onderhandelingen van Sjanghai t9 Peking te hervatten na verscheidene besprekingen van den Italiaarrschen gezant, deken van het "diplo matieke corps, met den Ghineeschen minister van buitenlandsche zaken. De Amerikaansche vrouwen en kinderen hebben alle Kanton verlaten. De Britsche zendelingen uit de provincie Honan hebben zich met hun vrouwen en kinderen, totaal 100 personen, naar Kikoengsjan teruggetrokken en zijn op last van de Chineesche regeering geëscorteerd. De studenten te>- Sjanghai willen een studenten- leger vormen om tegen de vreemde imperialisten te strijden en hebben den ohristelijken generaal Fen om wapenen verzocht. Volgens een bericht uit Peking wordt in verband met de aanstaande behandeling van het wetsont werp inzake den arbeid door kinderen de pera over stroomd met ingezonden stukken, waarin de wan toestanden op dit gebied voornamelijk den buiten- landscben werkgevers in de schoenen worden ge schoven en worden gebrandmerkt als „misdaden van walgelijke, inhalige en snoode kapitalisten". In dit verband dient de aandacht er op te wor den gevestigd, dat de indiening van het betrokken wetsontwerp voor een voornaam deel is geschied juist op instignatie van de vreemdelingen en bui tenlandsche kamers van hoophandel in China en dat de tewerkstelling van kinderen in Chineesche bedrij ven verreweg op gróoter schaal geschiedt dan in het bedrijf der vreemdelingen. De exploitatie van kinderen, zelf reeds van hun prilste jeugd af, is een specifiek Chineesch gebruik cn heeft toestanden in het leven geroepen, die voor kinderslavernij' niet 'onderdoen. Dat er vreemdelin gen zijn, die van dezen eenmaal bestaanden wan toestand misbruik maken, en het dwaasheid noe men, dat de buitenlanders zich zullen gaan bezig hoyden met sociale hervormingen, die den haat te gen de vreemdelingen juist meer zullen aanwakke ren, kan niet worden ontkend;, doch zij zijn verreweg in do minderheid bij de buitenlandsche werkgevers, dio 't niet alleen hun belang, maar ook hun plicht achten, den kinderarbeid te bestrijden; zij het ten koste van niet gering te schatten offers. Van die zijde wordt dan ook ernstig gewaarschuwd tegen het in gevaar brengen van de totstandkoming der beoogde wet in het belang van het Chineesche volk zelve en uit de actie voor deze wetgeving munt te slaan voor een verscherping der campagne tegen de buitenlandsche werkgevers in China. andere tijden. Gisteren is voor de Xondensohe rechtbank een aanvrage van prins Andreas van Rusland, eèn heet van wijten den Tsaar, om' zijn insolventie op te heffen, behandeld. De prins is voor verschil lende ondernemingen o.a. voor ee aubocmobielbiaafc sohapppij, eetn sigarettenomderneaning en voor een zaak in overhemden, als directeur werkzaam ge weest, doch werd 4 November jL failliet verklaard. Zijn schulden bedroegen toen ongeveer 20.0000 pond sterling en zijn bezittingen 4 pond. De rechtbank beelöot voorloopïg voor een termijn van twee jaar nog geen gevolg aan de aanvraag te geven. Bij het verhoor bleek, dat het inkomen van, den prfns »sedert zijn faillissement slechts ongeveer f-100 per maand heeft bedragen. VOETBAL nichten hébben verspreid. Niettemin wordt de i op verzoek van de verzekeriEgsmaateohappij, ver-i der onderzocht. I NIEUWE NXEDORP. een nieuw pleeeiertje» De Commissie van Toezicht op het Sportterrein Uit Londen, 23 Juni. Liefhebbers van griezelige heeft vergadering gehouden in het lokaal van den sensaties kunnen weer eens van wat neuws genieten, heer j. Peetoom, met een twintigtal belangstellenden Een equilibrist, zekere Monsieur Stey, die bij Crys- in de voetbalsport, die ter vergadering waren uitge- tal Paiace dagelijks wandelingen maakt over een op noodJgd. 18 M. hoogte gespannen staaldraad., is bereid om 'De neer H, Wilbrink opende de vergadering en hen één voor één op zlin schouders mee te nemen, deed' daafbij de mededeeling dat in verband met hot Gisteren riep hij voor t eorst vrijwilligers op en voornemen om eens iets aparts op voetbalgebied te kreeg er dadelijk drie, waaronder een Juffrouw, die willen geven, door de commissie verschillende voor- om een paar handschoenen gewed had dat zij het aanstaande vereenigingon op het gebied van voet- ondernemen zou. Het beviel haar volstrekt niet balspel waren aangeschreven om eens hier te ko- slecht Toen er een windvlaag kwam hield ze meneer j men épelen. Twee dier aangeschreven voetbalver- Stey maar wat steviger vast en ze kwam héél thuis j eenigingen, nA. Z.F.C. I van Zaandam en ED.O. I en werd geinterviewd bovendien. Wat had zij meer van Haarlem, zijnde allebei deze clubs uit de kunnen verlangen? I eerste klasse Nederl. Voetbalbond, zijn bereid al- Het blijkt, dat de koorddanser tijdens den tochthier te komen spelen, waarbij als prijs voor de win- zijn passagiers heele goeie moppen vertelt. Hij spreekt uitsluitend Fransch, maar een reporter van de Daily (Sketch schijnt zijn aardigheden toch begre pen en gewaardeerd te hebben. De reporter maakte de reis uit puren vakijver, en aangezien hij boven dien vreemde talen blijkt te verstaan hetgeen niet zeer algemeen is bij Ehgelsche reporters hoop ik, dat Lord Beaverbrook hem in de gaten gekregen en hem onmiddellijk flinken opslag gegeven heeft. JZelfs een beroemde film-acteur zou trotsch wezen op zoo'n staaltje van doodsverachting ter wille van het vakl Het is veel nobeler dan *t geval van die juffrouw met haar handschoenen. TaL tijgerplaag. j In verschillende streken van Batoe Bahra heerscht een ware tijgerplaag. Kort geleden zat in Kampong Modang bij Indrapoera een 7-jarig kindje dichtbij de woning, in gezelschap van een ouderen broer, een vuurtje aan to maken, toen plotseling een enorme tijger rond, de woning kwam aangesneld en het kind een slag toebracht en in zijn bek wegsleepte. Natuurlijk maakte het broertje, doodelijk ver schrikt, een. geweldig kabaal, zoodat de bevolking met lansen en stokken te hoop liep en de tijger zijn nende club ia gesteld een gouden medaille. Bij de besprekingen wordt naar voren gebracht dat de bedoeling was, om voor alle zekerheid een waar borgfonds te stichten; alle aanwezigen deden toezog- ging tot deelname daarin. Verder word besloten omi aan de eene zijde van het terrein te maken 350 zit plaatsen, waarvoor do entrée fl per plaats zal be dragen. Aan de overige zijdon van het terrein zijn staanplaatsen f050 per plaats. Het ligt in hot voornemen, de ovengenoemde zitplaatsen reeds voor uit te verkoopen en kan men. zich in deze wenden tot den secretaris der commissie, den heer A. Visser. Na eenige bespreking over de afzetting van het terrein en over de controle, werd de vergadering onder dank voor betoonde belangstelling gesloten. zond ag, 28 juni. ned. herv. gemeente te: Schagen, voorm. 40 uur, Ds. van Dijk. Schagerbrug, geen dienst, vacature. w Burgerbrug, geen dienst, vacature, prooi liet vanen"HeM«,"w«'h«''^e^*"ii"Jr"d«7i Hippclytushoef, voorm half.ll, Bi H. Buiskool weldige klauwen zoodanig toegetakeld dat het voor- Oever, nam. halfdrie, Ds. II Buiskool, dat de dokter arriveerde, overleed. Br werd wraak genomen en twee dagen later ge lukte het den tijger te schieten. Ook aan den kant van Lima Poeloe terroriseeren -n - eenige, volgens de bevolking ten minste drie, volr /Wankel, nam. 3 uur, Ds. Jukerna. wassen tijgers de streek. 'Op één avond werden in Haringhuizen, voorm. 10 uur, Da v. Loon. kampong Goentoeng niet minder dan 9 geiten door Oude Niedorp, geen dienst, tijgers aangeslagen. De bevolking verzocht -hulp en Veenhuizen, voorm. halfelf, Ds. Schermerhorn. een politiepatrouille trok er met vallen en schiet- i Heerhugowaard, nam. 3 uur, Da Schermerhorn Wleringerwaard, voorm. halfelf. Ds. Groeneveld. Julianadorp, voorm. halfelf, de heer Niessink. Eenigenburg, voorm. halfelf, Dr. Snothlage. Broek op Langendijk, voorm. halftien, Ds. Jukema* geweer op uit, doch tot nu toe gelukte het niet de roovers neer te leggen. en Aangezichtspijn verdrijft men het beste door SanapdraUTabletten (Mijnhardt) Per glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. aardschokken in japan. Zoowel in het Noorden als in het Zuidoosten vaft Japan en in de streek tusschen Kobe en 'Osaka zijn opnieuw aardschokken gevoeld. amundsekps terugkeer. Volgens een te Oslo ontvangen draadloos telegram van 23 dezer uit de Koningeibaai op Spitsbergen, wordt de kolenboot A W. Selmer met Amundsen, Ellsworth, Riiser Larssen, Dietrichen, Omdal en Dirkshorn, geen dienst doopsgez. gemeente te: Barsingerhorn, geen dienst. Burgervlotbrug, voorm. halfelf, Ds. v. d. Veen. Nieuwe Niedorp, nam. halfacht, Ds. Haara EVANGELISATIE te: Sdhagen, voorin. 10 uur, de heer Posthuma» Nam. 7 uur, de heer Posthuma. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon, Nam. 7 uur, de heer Boon. GERERF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preoklozen. Nam. halfdrie, Preeklezen. Mafktbmehtca. SCHAGEN, 25 Juni. 6 stieren f 150 a 220, 3 geldekoeien, mag. f 200 a Feucht en met het vliegtuig N. 25 aan boord, den 350, 67 idem, vette, 1 300 a 500, 14 kalfkoeien, f 275 a 4en Juli te Horten 'bij Oslo verwacht. De Hobby ver trekt naar Tromsö. Intusschen blijven honderden telegrammen van ge- lukwenschen op Spitsbergen aankomen. Het is niet 450, 65 nucht kalveren f 10 a 30, 274 schapen, vette, f 45 a 55, 55 lammeren f 26 a 34. 44 Varkens, magere, f-2540. 61 idem, vette p. Kg. 8892 ót., 102 biggen £1525, 14 konijnen doenlijk alle te vermelden. Onder de voornaamste is f-0.501.25, 125 üpppen f 0.501.20, hanen f 0.15 er een van kroonprins Olav, Loebe, de voorzitter tot 1.10, 318 Kg. boter f-1.701.902.10. van den Duitschen Rijksdag wenscht Amundsen uit eieren veiling. naam van het geheele Duitsche volk geluk met zijn (Voorloopig bericht.) Heden bedroeg de aanvoer behouden terug-komst. Ook zijn er telegrammen van 107 partijen kipeieren, 23386 stuks, 36 partijen eend- aardrijkskundige genootschappen over de geheele eieren, 3504 stuks. wereld, van de meeste steden in Noorwegen en van De prijzen der kip eieren liepen van f 550 tot 730. industrieel© bonden, Swenson, de Amerikaansche ge- r'~ - JLL zant te Oslo seint: „Mijn hartelijke gelukwenschen met uw expeditie van historische beteek ©nis en met ujw behouden terugkeer. Gijl hebt nieuwe lauweren behaald en den roem van uw .volk vergroot". De veiling duurt voort WINKEL, 24 Juni. Kruisbessen f-810, postelein f 67, uien £6 6.50, slaboonen f-2830, snijboonen f2831, peulen De stapels telegrammen van menschen die dien le- f-2025, aardappelen f 55.50, aardbeien f 1018, den der expeditie volkomen onbekend! zijn, maken alles per 100 pond. Kropsla fl.-2, komkommers voor de Schager Courant ontvangen de tot I Juli a.s. verschijnende nummers f-H14, rabarber f34, per 100 stuks. AMSTERDAM, 24 Juni. noodlottige brand jn egypte. Uit Kavie, 24 Juni In het dorp Aboehamr in Boven-Egypte zijn 350 woningen van inboorlingen door brand vernield. Achttien personen kwamen in de vlammen om. Sedert het begin van dit jaar zijn er een reeds ernstige branden voorgekomen, ver-; moedelijk toe te schrijven aan het toenemend ge-! bruik van benzine. gevangenisstraf voor echtbreuk. De J)aily Eocpress" meldt uit New York, dat op i grond van do wet in den staat New1 York volgens' welke schuldigen aan echtbreuk strafrechtelijk kun nen vervolgd worden, een kolenhandelaar (heeft te rechtgestaan. Op grond dezer wet kan twee jaar ge vangenisstraf worden opgelegd. groote brand. Uit Londen, 23 Juni"In het Zuidwesten van Lon den braüdde heden een groote houtopelagplaats af. Verscheidene woningen en andere gebouwen werden eveneens door de groote vlammenzee aangetast Tal rijke hujzen moesten worden ontruimd, omdat de brand zich dreigde uit te bredden en vanwege den ontwikkelenden rook. de electrxficatie van spoorwegen op java. f Uit Batavia, 24 Juni Een conferentie van de dienstleiding der Staatsspoor heeft uitgezocht dat vier baanvakken op West-Java in aanmerking ko men voor electrificatie. Nadere onderzoekingen zul len eventueel leiden tot voorstellen aan de regee ring. een verzekeringskwestie. Uit Ween en wordt gemold, dat een ingenieur die een groot plan haa uitgewerkt, zioh met een bijl' een voet heeft afgehakt, toen hij bezig was aan zijn plan te werken. Daar hij zioh kort te voren tegen ongevallen ihad verzekerd tot een. zeer hooge som; ongeveer 1 Jt milloen mark, ontstond het gerqoht, dat hij zijn voet opzettelijk had afgehakt, om op die wijze in het bezit van de verzokoringssom: te komen. Het sluiten der hooge verzekering wordt eohter door zijn familie als volgt gerechtvaardigd. De inge nieur had bij de verzokeringmaatscnappij een borgstelling aangevraagd voor een orediet. en kon deze borgstelling ook kriigen, op voorwaarde, dat hij zich voor een hoog bedrag bij de betrokken maatschappij liet verzekeren. Hij heeft dit toen ge daan. De vooretelling van zaken door de maatschap pij gegeven, blijkt eohter andera te zijn. Wel' be vestigt de maatschappij, dat het eloëtrifatieplan van den ingenieur de maatschappij zeer intereseeer de en dat Zij hem een orediet wilde verstrekken. De ingenieur verklaart thans, dat hij geen eisóh tot schadevergoeding zal instellen, maar een vervolging sauitlokken tegen degenen, die bovengenoemde ge- oen bijZonderen Indruk De N. 25 ligt nu veilig voor anker dn een kleine inham. Het toestel vertoont wel duidelijke sporen Op de heden gehouden veemarkt waren aange- van den strijd in het ijs, maar is toch volkomen ge- voerd: 213 vette kalveren: le kw. f-1.10—1.20, 2e schikt voor komende vluchten. Riiser Larssen die :kw. f-11.10, 3e kw. f 0.861 per Kg. levend het op den terugtocht heeft bestuurd, verklaart dat i gewicht, 71 nuchtere kalveren f-1625, 500 vette het defect aan de stabilisatie-roeren onbeteekend was varkens HolL le kw. f-L081.10, 2e kw. 1.061..08 en in korten tijd hersteld kon worden. ALKMAAR, 24 Juni. de russische kr o on ju wee len. Aardbeien f-3546, doperwten f8143, aardap- In de afgeloopen weken hebben de sowjet-autoritei- pelen f-7.5010.80 per 100 Kg. Rabarber f2.20— ten tweemaal een „bezichtiging" van de vroefeere 11.60 wortelen f-7.20—14.60, per 100 bos. Uien f2.20 tsaristische kroonjuweel en toegestaan, eenmaal spe- tot f-3.70 per 100 Kg. Spinazie 7195 ct. p. bakje, ciaa! aan de Duitsche en Oostenrijksche leden van Kropsla £-1.803.60 per 100 stuks. Snijboonen f71 dit corps. Naar aanleiding hiervan schrijrven de sow- j tot 78, spereieboonen £-78^88 per 100 Kg. Jet-bladen in opgetogen bewoordingen over de ze ld- Bloemkool £1538JL0 per 100 stuks, zame pracht en kostbaarheid der tentoongestelde BROEK OP LANGENDIJK, 24 Juni voorwerpen, die naar zij zeggenslechts een vijf- j Aangevoerd: 9575 bos wortelen £9-11 per 100 de gedeelte van het totale juweelehbezit der tsaren- bos. 401.000 Kg. aardappelenschotsohe muizen familie uitmaken. Waarom het overige 4/5 gedeelte £9if4014.30, drielingen £5.808.10, per 100 Kg. niet ter bezichtiging zijn gesteld, melden zij niet. De wijze waarop de autoriteiten en de pers deze aangelegenheid behandelen, wekt de vflondersteiling, dat aan deze „show" commercieel© bedoelingen niet vreemd zijn. het autobusverkeer in amerika. WeKki een uitbreiding het autobusverk eer in Ame rika thans ondergaat, moge uit die volgende cijfers bl ijlken: In 1924 hadden 155 electrische tramweg-onderne mingen, voor locaal- en interlocaalverkeer 1914 auto bussen in dienst, een vermeerdering in één jaar van 555 pet. wat betreft het aantal ondernemingen en van 152 pet. van het aantal wagens. Ook de stoomspoor- wegen beginnen meer en meer autobussen in dienst te stellen, om passagiers naar en van de stations te vervoeren. de woningnood in duttschland. Het Wolff-bureau meldt, dat de rijksminister van arbeid gisteren in de woningcommissie van den Rijksdag heeft verklaard, dat volgens de ingekomen berichten der verschillende 'landen voor 1925 op een totaal bedrag van 'bijkans e$n half milliard mark voor het ten uitvoer brengen der woningbouwplan nen te rekenen valt. Naar draadloos nog wordt medegedeeld, Is er op het oogenblik in geheel Duitschland een tekort van 600.000 woningen. huwelijken met buitenlanders. Kan een Fransch man thans een Duitsche trou wen?. De „Paris Soir" heeft deze vraag gesteld en Clément Vautel beantwoordt haar op zijn manier in zijn 'Film in het „Journal". Natuurlijk kan hij dat, zegt hij: niemand kan het hem beletten, als hij er zin in heeft. Maar heeft hij gelijk om een Duitsche te huwen, zelfs al staat zij hem nog zoo aan? Neen, duizendmaal neen, luidt Vautel'a beslist oordeel. En hij neemt het op voor de 1.500.000 Francaises, die de oorlog tot het weduwschap heeft veroordeeld, nog vóór dat zij in de gelegenheid waren te huwen. HOORN, 24 Juni. Aangevoerd: 258 Varkens: vette varkens 8290 ct.. Londensdhe varkens 66 ct., zoutere 7080 ot.* Handel' vlug. NOORDERMARKTBOND, Noordscharwoude. 24 Juni Sohotscdie muizen £9.5011, drielingen £5.106.80, kleine f 11.30, per 100 Kg. Bloemkool £20.80 per 100 stuks. Aanvoer: 100800 Kg. aardappelen, 135 stuks bloemkool. WAIÖJENHUIZEN, 24 Juni. Schoteahe muizen £10J012.10, drielingen £5.50 tot 6.60, Aanvoer: 5400 Kg. aardappelen, 5000 Kg. rabarber. MEDEMBLIK, 24 Juni Schgtsohe muizen £4.604.95, kléine muizen £2.60 tot 3.80 per 50 Kg. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Jan Cornelis, zoon van Jan Brommes ea van Alida Bel l ia v Ondertrouwd: Jacob Schekkerman, oud; 23 jaar, leerling-machiniste, wonende te Helder en Guurtje van der Oord, oud 20 jaar, zonder beroep, wonende te Schagen. POLITIE. Verloren: een mantel band; een horloge met ket ting. Gevonden: een kinderportemonnaie; een oleutel. Inlichtingen ter gemeente-eecretarie, overgeplaatst. De heer W. Kerkmeer, kantoorbediende lo kTas, ta Maassluis, is overgeplaatst naar het Postkantoor Ut Schagen. zijn filiaalhm!! hm!! Dit blijspel ging Woensdagavond in het Noordhol- landsch Koffiehuis. Het werd aangekondigd als een dolle geschiedenis, en inderdaad was het eene aan- Men moet to zijn eigen land trouwen, in zijn eigen eenschakeling van malle gevallen en situaties, die milieu, eigen godsdienst en eigen taal, Een Fransch- man met zijn Fransche familie en een Duitsdie met haar Duitsche familie loopen de kans, wanneer zij j met elkaar troilwen, alle voorwaarden te verecmigen om een ongelukkig huwelijk te vormen. Er komt een oogenblik, waarop de beide rassen en tempera* menten in botsing zullen komen. En danals er eens op een goeden dag een of andere nieuwe kaatste oorlog" komt? Dat zijn din- aen aanwezigen een zeer vroolijken avond bezorgd hebben. Het werd door de artlsten van „Het Séhouwtoo- neel" met animo gespeeld, wat aan het potsierlijke van de gevallen nog zeer ten goede kwam. De zaal was vrij goed bezet. THEATER ROYAL. Weer een nieuw programma voor de laatste dagen van onze kermis geeft de actieve directie van ons gen, die gebeuren kunnen. Men heeft ze al meer ge-Theater Royal. zien..... Ditmaal wordt er al iéts heel bijzondere gebracht,

Schager Courant | 1925 | | pagina 2