ilitis» Bitlis- Hoofdpijn CORRICIDE één nacht Uitgevers i N.V. v.ü. TRAPMAN Co., Schagen. Dinsdag 7 Juli 1925 SCHAKER 68ste Jaargang. No. 7667. COURANT. Dit blad. verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder^ dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerst uitkomend nummer geplaatst POSTREKENING No. 23330. INT. 'TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden fl.66. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent .(bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Biimenlandsch Wi«uw&. TURNFEEST TE ANNA PAULOWNA VAN DEN TURNKRING HOLLANDS NOORDERKWARTIER. Hot CEurnfoest van Hollands Noorderkwartier begon'Zaterdags met een eere-avond in de groote tent naast ?,Veerburg,/. De voorzatter van den Turnkring, de heer T. Kemp, heette de aanwezigen welkom, m*'t bijzonder Burgemeester en Wethouders en verdere autori teiten, wier belangstellende tegenwoordigheid op hoogen prijs werd gesteld. Voorts werd buide gebracht aan de ontvangoommissie, aan het plaat selijk strijkorkest voor zijn medewerking oq voorau ook aan de afdeelingen van dan Turnknhg welee dezen avond zouden optreden en daarvoor, met uitzondering van D.O.K.E.V., van elders hadden moeten komen. Afgewisseld on begeleid door het strijkorkest, kregen we nu ach tereen voIrgens een twaalftal fnpm mers, tiitgevoerd door de dames en heeren van D.O.K.E.v. te Anna Paulowna, O.K-K, van Hélder, Hercules van Oudkarspel, Sparta van Helder en van de dames van Lycurgus te Soliagen. Het was een lieef mooie avond, waarop de dames en heoren der .genoemde afdeelingen op Lofwaardige wijze demonstreerden, tot welk een hoog. peil de be oefening der gymnastiek hier in het Noorden, door yver en tqewijding, was opgevoerd. Burgemeester Lovink bracht dan ook zeer terecht hulde aan het ginder daad schitterend werk"' dat de dames en heeren dezen avond te zien en te gehieten had den gegeven. Zondagmorgen reeds om 10 uur werd het turn- feest voortgezet op het sportterrein van „Excef sior" met personeel!© wedstrijden voor dames en heeren, 1 L J~ ""'L xr D",u1 :fij petitie van vrije oefeningen uur had de officieel© ontvangst op het Raadhuis plaats, waar de Burgemeester de vertegenwoordig sters en vertegenwoordigers der verschillende ar- doeiingon volgender wijze toesprak: Dames en -Heeren, Mijnheer de voorzitter van den Turnkring Hollands Noorderkwartier. Het was zeker een gelukkige gedachte van Uw Bestuur, om voor Uw Jaarlijksch Tuinfeest en de daarmee ge paard gaande wedstrijden ditmaal! Anna Pauiowna uit te kiezen^ Namens deze gemeente dank ik U dan ook voor dit besluit en heet ik 'Uw Bestuur hartelijk.wolkam in dit huis der gemeente. Mede roep ik het welkom toe aan de Besturen van de onder uw turnkring ressorteerende vereenigingen aan' de technische oommissie, de jury en de feest- cotmmissie en aan allen die belangstelling in de gymnastiek toonen en -hier tegenwoordig zijn. Dat ons Gemeentebestuur Uw" aanwezigheid alhier op hoogen prijs stelt, Egt voor de hand. Immers, de gymnastiek heeft in onze samenleving zoozeer bur gerrecht verkregen, dat ik het nut daarvan hier niet nader behoef te betoogen. Evenmin behoef ik op te merken, dat zoowei de Rijksregeering als ide gemeentebesturen het als hun taak beschouwen, de lichamelijke oefening te bevorderen. En waar wij, Mijnheer de Voorzitter, op dat gebied in uw organisatie een krachtig bondgenoot hebben, kan haar aanwezigheid alhier ons niet anders dar» ten hoogste welkom zijn. Ja, een krachtig bondge noot inderdaad, want in de -20 jaar van haar 'be staan heeft zij ai' heel' veel in hot belang der gym nastiek gedaan. Zij omvat reeds 17 vereeniguigen, yraet tezamen ongeveer 500 leden, terwijl de ad- spirantenkiassen minstens op hetzelfde getal kun nen worden gesteld, zoodat men het aantal uwer leden veilig op een duizendtal mag stellen. Veie Uwer vereenigingen hebben in dit gewest reeds een zeer goeden naam verworven, én som mige daarvan hebben onder haar werkende leden krachten waarop het geheele- Noorderkwartier trotsch kan zijn. Ik hoop dan ook, Mijnheer de Voorzitter en hiermede zal ik, met het oog op den beperkten ttiid, besluiten dat de wedstrijden die heden zullen worden gehouden er toe mogen bijdragen, den goeden naam van den turnkring HoLLanids Noorderkwartier te bevestigen, de gymnastiok zoo mogeEjk nog meer populair te maken, het leden aantal te doen toenemen, in het belang van een fier en frank, krachtig en -gezand Neaerlandödb volk en tot heil van ons dierbaar Vaderland. De voorzitter van den Turnkring dankt uit naam van alle aangesloten afdeelingen voor de woorden van waardeering door den Burgemeester Zoo juist gesproken en verklaarde dat net door den Kring op 'hoogen prijs werd gesteld, hier ontvangen te worden wijl' daaruit ae conclusie mocht worden getrokken, dat de Raad dezer Ge meente voor het belang van gymnastiekbeoefenirig een open oog heeft. Spr. hoopte dan ook, dat het Gemeentebestuur D.O.K.E.V. zoowel finanti- eei als moreel mocht blijven steunen in het belang der lichamelijke opvoeding en Besloot met een dronk in te stellen op het welzijn der gemeente Anna Paulowna. Vervolgens werd door den Kringvoorzitter hulde gebracht aan D.O.K.E.V. en in het bijzonder aan den eminenten leider, den heer P. Siewers, voor de voortreffelijke voorbereiding. Immers, toen den vo- rigen dag het terrein in oogensohouw werd ge nomen, bleek dit in ieder opzicht zoo volkomen in orde, dat er niets moer aan veranderd behoef de te worden. De optocht en de marschwedstrijd die daarop •volgden hadden, dank zij het feit, dat het pubEak begreep niet mee te moeten loopen, een uitstekend en prachtig verloop. Er werd aan deelgenomen door do vereenigingen D.O.K.E.V. van Anna Paulowna, HerculewHygiëna van Oudkarspet, Hercrulee-Hjébe van Nieuwe Niedorp, T.A.V.E.N.U. van Heorhugo- waard, Lvcurgus van Schagen, De Weetfries van Barsingerhorn, Sparta van Helder, U.D.I. van Dirkshorn, O.KK.-Hygi ëna en Pro Patria van Helder, Sparta van Winkel, Olympia van Wierin - gerwaard, Z.S.C. van Burgerbrtig, W.I.K. van de Stroet, Turnlust van Ouae' Niedorp, Ons Ge noegen van Schagerbrug en U.D.I. van Kolhol-n. Begunstigd door bij zonder fraai zomerweer had den daarna op het sportterrein van Excelsior opgeluisterd door muziek van „Concordia' de verschillende oefeningen en wedstrijden plaats, die door een zeer talrijk publiek onder groote belang stelling werden bijgewoond. Uitslag der wedstrijden: Marschwedstrijd: le prijs Pro Patria, Helder, 41# p.; 2e prijs D.OAV.E.V., Antia Paulowna. 39# p.; 3e prijs O.K.K., Helder, 39p,; 4e prijs Sparta, idem, 35 p.; 5e prijs, Hercules. Oudkarspel, 34# p.; 6e prijs Hercules, Nieuwe Niedorp, 34 p. Vereenigingswedstrijd, estafetteloop Heeren, 4 m. 100 'M., wisselprijs: le prijs D.O.K.E.V., 484/5 sec.; 2e-prijs Pro Patria, Helder, 502/5 sec.; 3e pr. O.K.K., Helder, 504/5 sec.; 4e prijs Hercules, Nieuwe Nie dorp, 51 sec.; 5e prijs Z.S.C., Burgerbrug, 511/5 ec. Vereenigingswedstrijd, estafetteloop Dames, 4 m. 80 M., wisselprijs: le prijs Hyigïea, (O.K.K.), Helder, 482/6 sec.; 2e prijs, Hébé, N. Niedöïp, 49 sec.; 3e prijs D.O.K.E.V., 504/5 sec.; 4e prijs Hygiëa, Oudkarspel, 512/5 sec.; 5e prijs, Westfries, Barsingerhorn, 513/5 sec. Hygiëa heeft daarmee voor goed den wisselprijs veroverd. Personeele wedstrijd, vèrsprlngen, dames: le prijs mej. G. Bakker, O.K.K., Helder, 3.83 M.; 2e prijs mej. B. de Graaf, idem, 3,74 M.; 3e prijs mej. S. Boogaard, idem, 3,73 M.; 4e prijs mej. G. van Teulingen, D.O.K. E'.V., 3,67 M., 5e prijs mej. A Jonker, Ü.D.I., Kol- horn, 3,63 M.; 6e prijs mej. G. Joenk, Hygiëa, Oud karspel, 3,62 M., 7e prijs mej. Th. v. d. Waal, D.O. K.E.V., 3,60 M, Pers. wedstrijd, 100 M. Hardloopen. heeren: le prijo N. Koster, D.O.K.E.V., 113 sec.; 2e prijs W. v. Wol veren, 12 sec.; 3e prijs J, Verkerk, 12 sec.; 4e prijs N. Dekker, H. Peereboom en P. Houtkooper, ieder in 12,1 sec. Pers. wedstrijd, dames, 80 M. hardloopen: le prijs mej. G. Bakker, O.KJC., Helder. 11,1 sec.; 2e prijs mej. C. Bronder, Westfries, Barsingerhorn, 11,1 sec.; 3e prijs mej. A. Smit, idem, 12,2 sec.; 4e prijs mej. L. Butter, Hébé, N. Niedorp, 12,3 sec.; 5e prijs de dames M. Blokker, idem, A Floor, idem, en B. de Graaf, van O.K.K., allen in 12 sec. Polsstokhoogspringen, Heeren: le prijs W. Kap- tein, Ons Genoegen, Schagerbrug. 2,95 M.; 2e prijs H. Peereboom, Hercules, N. Niedorp, 2,90 M.; 3e pr. P. SI ijkerman. Schagerbrug, 2,80 M.; 4e prijs T. Man tel, Sparta, 2.70 M. De verschillende prijzen werden door den voorzit ter der feestcommissie, den heer D. Stammes, op het feestterrein uitgereikt, waarbij herhaaldelijk een luid gejuich opsteeg, wanneer een der vereeni- gingen of werkende leden een prijs in ontvangst mocht nemen. bedaart spoedig door gebruik van een paar Mijnhardt's HoofdpJJntabletten. Buisje 00 ct. oeell a de zekerheid slapende uw Likdoorns kwijl le raken. Verkrijgbaar bij uw drogisl. N V. ALGEM. HOLL. HANDEL-INDUSTRIE MIJ. DENNEWEO 140 DEN HAA0. Eenige Importeurs der Keene Co. te New-York. DOOR KOEIEN GEDOOD. Te Sellingerbeetee (Gron.) is gisteren een zoontje van den landbouwer T. in de weide door hoorn-! vee gedood. DE KAMERVERKIEZING. - ln de gisteren gehouden vergadering van het Centraal' Stembureau voor de verkiezing van Joden van de Tweede Kamer der Staten Generaal feijn alle leden, die reeds in de voorloopïge opgave dor bladen genoemd zij'n, gekozen verklaard. WEER OPGEBORGEN. Bij aankomst van een stoomtreiiër te IJmuidan heeft de politie aangehouden den opvarende A R., die 21 Juni uit het krankzinn igangestjoht St. Bavo te Noordwijkerhont was ontvlucht en nu een reis met den stoom treiter had gemaakt. Hij ia naar het gesticht teruggebracht, IN SPORTBROEK. De politieverordening /te Vlissin^en verbiedt, dat personen zich op straat bevinden in een ander Kostuum dan dat hunner kunne. Op grand van dit verbod heeft een, agent van politie dezer dagen te Vlissingen een Amerikaansohe dame, die in een witte sporbhroek liep, aangehouden. H3j leidde haar naar net po litiebureau. De oammiasaris van politie vond de opvatting van den agent te eng, Eet de Amerikaan sohe dame dadelijk weer vrij en stelde geen ver volging tegen haar in. NIEUWE NIEDORP. Alhier geraakte een zoontje van den neer P. Groot in de dorpssl'oot. Gelukkig werd dit tijdig opgemerkt door den rijwielhersteller H. Vrede, die er vlug bijsprong en het genoegen smaakte den fcfeine te kunnen redden. ZONNESTEEK. Te Rijssen is de 14-jarijge Poortman in het hooi land door een zonnesteek getroffen en korten tijd daarna overleden. UIT ELKANDER GESPRONGEN. Gisterochtend, toen A D. te Veenendaal met een oud geweer op schadelijk wild wilde schieten, vloog het geweer finaal uit elkander. Zwaar aan een hand verminkt werd de man per auto naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt wegens schieten op wilde zonder acte en het in huls hebben van een geweer zonder vergun ning DE KABINETSCRISIS. Enkele bladen weten reeds te vertellen, wie kabf. netsformateur worden zal. Zoo kan Het Volk ver tellen, dat „het streven van een deel der r. k. Ka merfractie omi den heer Kooien minister-president te maken" op verzet stuit bij den heer Ruys de Beerenbrouck, die zelf minister-president zou willen blijven, „Ruys wordt daarbij gesteund door Colijn, die zegt zich wel met een aanblijven van den huidigen mi nister-president te kunnen vereenigen, maar be zwaar heeft, dat een ander katholiek die plaats in neemt. „Gaat Ruys heen of wordt hij tot heengaan ge dwongen, dan maakt Colijn zelf aanspraak op het minister-presidentschap." De Voorwaarts heeft eeh dergelijk bericht, en, volgens De Tel. verluidt „in parlementaire kringen", dat de heer Ruys niert ongenegen zou zijn, een nieu we portefeuille te aanvaarden. De heeren De Visser, Van Swaay, Aalberse en De Graaff zouden zich in geen geval ine er beschikbaar stellen. Volgens Het Vaderland zou de heer Colijn premier worden „met de portefeuille van Oorlog, op welk hoofdstuk hij vele millioenen wil bezuinigen, de heer Kooien minister van Financiën en de heef Rute gers minister van Onderwijs, Kunsten en Weten», schappen. Wij geven deze berichten voor wat zij waard zul len blijken te zijn. GEEN PROVINCIALE LANDDAG VOOR GE HEEL-ONTHOUDING EN N OORD-HOLLAND. De Noordhollandsche Propagandaoommissie van den Ag. Ned. Geh. Onth. Bond besloot dit jaar geen Provincialen Landdag voor geheel-onthouding te houden. ZUIDSCHARWOUDE. De 'Schoolféestoommissie besloot in haar gister avond bij' den heer Kramer gehouden vergadering het genomen besluit, om de kinderen, die met April van school waren gegaan, naar den Haag te laten gaan, in te trekken. Daar het bleek, dat de mees ten liever naar Amsterdam gingen, werd goedgevon den aan diep wensch te voldoen, en met hen en de 6e klasseie naar Amsterdam' te gaan. Met de auto's van Kok en Tuinman zullen zij naar Alk maar worden gebracht en van daar worden gehaald. ZUID SCHAR WOUDEL De heer C. van Zijl, sedert verscheidene Jaren be ambte van het Geestmer Ambacht, heeft uit die betrekking eervol ontslag aangevraagd wegens ver andering van werkkring. BROEK OP LANGENDIJK. De toestand op onze veiling is weer aardig aan 't verbeteren. De hoofdaanvoer vormen de aardap pelen, die flinke prijzen opbrachten. Er werd in 't begin der week tot bijha f 11 per 100 Kg. besteed, welke prijs bijna eiken dag werd gehaald, zoodat op een gemiddelde van ongeveer f 10 per 100 Kg, kan worden gerekend. Ondanks den steeds grooteren aanvoer blee>f de prijs stationair, dank zij de rui me afname door het buitenland, vooral Duitse fa- land. De aanvoer overtrof alie vorige weken: onge veer 360 wagons plus de aanzienlijke hoeveelheden, die per schip weiden vervoerd. Zoo'n massa is nog eventjes de moeite van 't vervoeren waard. Dat dit groote drukte aan bouwers, transportarbeiders, ex pediteurs en handelaars geeft, is te begrijpen. 'tZljn nu niet alleen meer Schotsche muizen, welke aan onze veiling verschijnen, ook het negentigvoud,' schoolmeesters en oigenheimers hebben weer hun intrede gedaan.,Ook voor deze soorten worden flin ke prijzen besteed, al moeten do bouwers zich met een gulden ruim1 per 100 Kg. tevreden stellen, wat ze ook werkelijk over dien prijs zijn. De drielipgen, het midden houdende tusschen kleine en groote werden weer graag gekocht en brachten gemiddeld f 6.50 op. De wortelen hielden zich ook uitstekend. Men is nu begonnen met een betere sorteering, zoodat ook dubbele bossen worden aangevoerd en er gelet wordt op het aantal dat de bossen tellen. De dubbele bos sen gingen tót bovon de f 20. de enkele ongevoer de •helft minder. De bouwers zullen goed doen, zich de wenken der kooplieden tea nutte te maken, willen de Langendijker wortelen de reputatie blijven ge nieten, die zij tot voor kort. hadden. Van andere groenten is de aanvoer nog gering. Op twee dagen werd bloemkool aangevoerd. Konden we de vorige week reeds over de gunstige prijzen roe-; men, deze week is daartoe nog meer aanleiding: men besteedde tot bij de f 38 por 100 stuks. Jammer, dat, evenals bij de wortelen, zoo weinigen van de®e hooge prijzen profiteeren. Alles bij elkaar genomen, was de toestaftd gunstig. OUDESLUIS. Aan den heer K. Kroijger, timmerman alhier, is de. bouw opgedragen van een landbouwachuur aan den Belkmerweg, voor rekening van den heer C. Aarsen. OUDESLUIS. Het 10-jarig zoontje van den heer A K. alhier be zeerde zich dezer dagen bij het baden, aan eên zij ner voeten, zoodanig, aan een stuk glas, dat men de hulp van den dokter moest inroepen. OUDESLUIS. Naar we vernemen, is de heer Kreijger er in ge slaagd om Maandag van kermis onzen bekenden plaatsgenoot Daan Pool op te kunnen laten treden. Daar er Maandagavond geen uitvoering zou plaats vilden dit jaar, zal dit bericht ongetwijfeld velen genoegen doen. STAALMAN-TER HALL. Velen zullen zich verbaasd hebben, aldus de Tel., dat de heer Abr. Staalman, voorkomende op de lijst Staalman-Ter Hall van den Vrijheidsbond, ge kozen is verklaard, hoewel de heer Ter Hall méér stemmen verkreeg. De heer Ter Hall immers verkreeg ruim 25000 stemmen, dus ruim drievierde van den stemmen- deeler. De heer Staalman kreeg ruim 14000 stem men, wat lang geen drievierde van den kiesdeeler is en toch kreeg de heer Staalman overeenkomstig de huidige kieswet den zetel toegewezen, terwijl de heer Ter Hall niet gekozen werd verklaard. De oplossing van dit raadsel moge hier volgen: De heer Staalman stond nummer 1 op de lijst in 12 kiesdistricten, de heer Ter Hall stond nummer 1 in 6 kiesdistricten. In de 12 kiesdistricten, waarin de heer Staalman nummer 1 stond, kreeg de heer Ter Hall zeer veel stemmen, in 2 districten meer dan de heer Staalman, hoewel hij nummer 2 stond. Doch 't totaal aantal stemmen op deze 12 lijsten, op den heer Ter Hall uitgebracht, was niet drievierde van den kiesdeeler, zoodat deze stemmen alle op den heer Staalman overgingen. Daardoor kreeg de heer Staalman dus in totaal meer stem men dan de heer Ter Hall, zoodat de eerste gekozen werd verklaard. Is hét dus reeds een eigenaardig geval, dat, hoe wel 25000 kiezers den heer Ter Hall wenschten. de ze niet gekozen is verklaard, nóg eigenaardiger is, dat indien de heer Ter Hall in de 12 districten, waar in de heer Staalman nummer 1 stond, minder stem men had gehad, het totaal aantal stemmen van den •heer Staalman overeenkomstig ware gedaald, zoodat dan de heer Ter Hall gekozen was geweest. Laatste genoemde ls dus niet gekozen, omdat erte veel stemmen op hem werden uitgebracht op de lijsten, waarop hij als nummer 2 voorkwam. Eigenaardig s ook het feit, dat in 1918 op den heer Ter Hall ruim 4000 stemmen werden utgebracht Toen werd hij als nummer 1 op de lijst der Neutrale Party gekozen. Thans met 25000 stemmen niet. Bovenvermelde etembusuitslag is geenszins, gelijk wellicht menigeen veronderstelt, het gevolg van een leemte in de Kieswet. Uit onze uiteenzetting blijkt reeds, welke wettelijke voorschriften tot het resul taat geleid hebhen en 't is de Vrijheidsbond zelf. die door de indiening van de biJlijsten-Staalman en -Ter Hall en door het feit dat die beide candidaten niet steeds hetzelfde volgnummer kregen, den einduitslag feitelijk aan het toeval heeft overgelaten. Indien op alle bijlijsten de volgorde der candidaten gelijk en bijvoorbeeld de heer Ter Hall steeds no. 1 zou zijn geplaatst, dan ware, practisch gesproken, de kans op niet-herkiezing van den heer Ter Hall uitgeslo ten geweest. Maar de geringste verandering in de vo-gorde der candidaten maakt reeds een nieuwe lijst en het gevolg van deze ingewikkelde historie is nu geweest, dat de heer Ter Hall niet in de Ka mer terugkomt en de heer Staalman weL HET FAILLISSEMENT VAN DE N.V. ALKMAAR- SCHE LEERFABRIEK TE OUDORP. Uit Alkmaar, 3 Juli Naar wij vernemen is het faillissement van de N.V. Alkmaarsche Leerfabriek te Oudorp, welks directeur en boekhouder in ver band met het faillissement gearresteerd zijn, voor vele Alkmaarders een groote strop. In deze onderneming is een bedrag van f 700.000 gestoken, dat wel nagenoeg geheel verloren zal zijn. De curator Mr. Sluis heeft nog gepoogd beslag te leggen op een wagon huiden ter waarde van f 200.000 die naar Duitschland is verzonden. Tel. - VAN EWIJCKSLÜIS. 't Was- hier den iaafcsteo taid heel wat stfUier geworden met de werkzaam heden aan ae Zuider zeewerken, doch nu komt er geleidelijk weer méér leven. Binnenkort zal een aanvang worden gemaakt met het leggen van een weg langs de binnenzijde van het arwaterings- en styioopvaartkananJ. Voor dat doel is reeds heel wat materiaal hot bedoelde kanaal ingevaren. Vóór een teer dit werk goed kan worden aange vangen is het noodig, dat het soheepvaartkanaaj wordt afgesloten, opdat men van eventueel voor komende hoogwatergetijden geen last kan onder vinden. Deze afsluiting is eveneens noodig om den Bafgdijk voor den slüïskom van dB hier nieuw gebouwde sfuis te kunnen doorsteken en don aiuiskom verder te vergrooten- Met deze beide werken zaT rra echter spoedig aangevangen kunnen worden'' want deze weck is aan detf verbindingsdij'k tusschen den Balgdijkl en den afsluitdijk naar Wieringen een aanvang gemaakt. Nadat hier in het laatst der vorige week een zandzuiger voor dat doel was gearriveerd, is deze in het begin dezer week op de plaats ge bracht waar de verbindingsdijk zal worden ge legd en is, na het aanbrengen van een paar rijsbedden, Woensdag jf. met het opspuiten Aan dezen dijk begonnen. Het zaX dus nu Slechts heel korten tijd meer duren en de directe veroiuding met den afsluitdijk zal tot stand zijn gebracht. ANNA PAULOWNA Ln ons verslag van de vergadering der Midden- 8tandsvereemging stond, dat gesprekken niet lan ger dan 3 min. pinnen een afstand van45 K.M. op "20 cent werden gebracht. Dit moet natuurlijk! zijn 15 KIM. HET KABINETJRUYS AFGETREDEN. Uit 'sGravenhage, 4 Juli. De Koningin heeft de onder dagteekening van 29 Juni ingediende aan vragen om eervol ontslag van de ministers in over weging genomen en hun verzocht, zich inmiddels te blijven belasten met de behandeling en de afdoe ning zoo mogelijk van do loopende zaken. Het teekanende van dit onslag is. dat de aanvraag is geschied vóórdat de uitslag der verkiezingen be kend was. Het kabinet heeft als 't ware dus zelf moord gepleegd en daarmee duidelijk uitgesproken, dat het in zijn geheel niet wenscht/erug te keeren, regeeringsmoede ia VERZENDING VAN PLANTENZADEN ENZ. NAAR Inspecteur, Hoofd van den Piantonziektea- kundigen Dienst brengt ter kennis van hen, die planten, deelen van plan tem of zaden wensohbn uit tevoeren naar öeylón, aat: lo. invoer slechts is toegestaan over de havens Colombo en Talaimannar. 2o. eiko zending vergezeld moet gaan van oen certificaat afgegevem door aen Planten ziektenkundigen Dienst, vermeldende dat de zen ding is onderzocht en vrij bevonden van inseotea en plantenziekten. 3o. Invoer van zaden of planten van Hevea, af komstig van het Westelijk halfrond, theozaad af komstig uit Indiö, oocoeplanton, ooooanoten in do schil is verboden. Het certificaat, dat niet meer dan 14 dagen voor de verzending ,noet zijn afgegeven moet do zen ding vergezellen en bij den invoer aan tf© douane ambtenaren worden overgelegd. Bij invoer per poetpakket moet het certificaat aan het pakket gehecht worden, terwijl daarvoor zooveel mogelijk houten' kistjes gebruikt moeten worden. Nadere inlichtingen worden verstrekt door den Piantenziektenkundigcn Dienst te Wageningeflu KONINKLIJK BEZOEK AAN HAARLEM. De Koningin en do Prins zullen op Vrijdag 28 Augustus een bezoek aan Haarlem brengen. AUTOBUS TEGEN EEN HUIS. Zondagmiddag tegen half een raakte even bui ten Valkenburg in de richting Houthem het stuur van een der groote grijze autobussen der L.A.S., rij dende tusschen Maastricht en Heerlen, defect. De zwaer wagen bonste met zulk geweld tegen het win-» keihuis van R. de B. op, dat de gevel grootendeels instortte. Tot boven de eerste verdieping werd de mergeimuur geheel vernield. Door het enorme gat in den gevel ziet men de bovenverdieping bloot liggen. De neervallende steenmassa vernielde na* tuur!ijk een groot deel van den winkelvoorraad, terwijl de kop der autobus nagenoeg verbrijzeld werd. Toen de defecte bus was was weggesleept, zag men de onderdeelen der veeren tusschen den

Schager Courant | 1925 | | pagina 1