illllESl Bitlis- Het Geheim van Bsrnard Grom Woensdag 8 Juli 1925 688te Jaargang. No. 7668. UitgeversN.V. vl TBAPMAN Co., Schagen. fe* z Jmo,:w,™'J.TJÏÏ2SZ Binnenlandsch Nieuws. FEUILLETON. Gemengd Nieuws. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder- Ldag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver» I tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. no. 20.1 inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. EEN DOODELUK ONGEVAL DOOR ONVOOR ZICHTIGHEID. Zaterdagavond; tegen haEf elf reed een meisje van j25 jaar op een rij wiel' over den Amstelveen-' schoweg. Nabij de Roomech-Katholièke kerk def Buitenveldert stak ze vlak voor een motorbus van t>on particuliere maatschappij den straatweg over. Uoewek de bus zeer langzaam reed ongeveer 18 K.M. Was, daar het oversteken op korten af stand gebeurde x>p tijd stoppen onmogelijk en het slachtoffer geraakte onder de voorwielen. Per ambulance au bo van den Geneeskundigen Dienst •werd ze naar het Wilhelminagaathuis vervoerd, alwaar ze .dien zelfden avond nog overleed. De 'chauffeur gaat geheel vrij uit. N O ORDS CHARWOUDE. Die in de afgeloopen week de toenemende bedrij vigheid aan markt en laadplaatsen heeft nagegaan, hoeft kunnen waarnemen, dat de aanvoer wel in zeer sterke mate is toegenomen. Het valt ook! wel sterk op als men weet, dat de voriige week de aan voer c.a 70 wagons was en nu de afgeloopen week bijna 169. Het aantal wagons varieerde tusschen de 25 en 31 wagons per dag. Alleen Maandag was de aanvoer 20 wagons. Over de prijzen behoeft men nog. niet ontevreden te zijn, al waren deze dan ook in het laatst van de week even lager dan in het begin. De week begon met een noteering van f 8.1010, wat door elkaar vrij gelijk aan de vorige week was. Woensdag was de noteering f 1—1 hO lager, doch Zaterdag werd weer van f 79.70 gemaakt We hebben hier voor ons een lijstje van het vo rig jaar van de week van 21 tot 26 Juli toen de aan voer slechts een dertigtal wagons grooter was dan nu. De week daarvoor was de aanvoer 30 wagons minder dan nu. We zien daaruit dat de belangrijk wordende aanvoer dit jaar wel minstens 14 dagen vroeger is dan 'het vorig jaar, doch ook, dat nu de prijzen beter zijn. De hoogste noteering was in die 14 dagen slechts eenmaal 9 gulden, eenmaal f 8.80 en verder .tusschen de f 7 en f 8.50, de laagste no teering liep toen tuisschen de f 5.10 en f 6.60. Als we in aanmerking nemen, dat dit was in den tijd toen de aanvoer vrijwel even groot was, kunnen de tegenwoordige prijzen in vergelijking vani het vorig jaar tot tevredenheid stemmen Eir worden trouwens thans prijzen geaakt die hel vorig jaar in de geheele Schotschenmuizenperiode niet gemaakt zijn. De bloemkoolaanvoer was deze week 5405 stuks. Deze zijn een week vroeger dan het vorig Jaar en de prijzen gaan flink boven de noteering van toen uit. Was toen in de week van 7—14 Juli bij een aanvoer van een kleine 5000 stuks de noteering tusschen de f 13 en f 22.50, ja zelfs nog eenmaal f 8.10, deze week was de laagste noteering f 16.40 en de hoogste f 33.10 De prijzen van de beste kwaliteiten 'liepen dage lijks op. Voor het eerst werd deze week 55 Kg rilvernep aangevoerd, welke f 19 en t 2150 opbrachten. Peu- len werd een- partijtje van Kg. aangevoerd, wel ke 25 ets. per kiloopbrachten. Voor het eerst werden verder aangevoerd enkele partijtjes dukenaardappelen, welke f 3.50 en f 3.30 opbrachten. Een partijtje Weal aardappelen, dat f 3.10 opbracht, Wortelen werd 820 nos aangevoerd. Deze brachten f 1.30—560 op, 5 Kg. snijboonen bracht 59 cent per Kg. op en 75 Kg. rabarber bracht klehi 5 cent per Kg. op. Zoo komt er dus van alles weer eenige aanvoer en zal het spoedig aan markt en laadplaats weer een- en al bedrijvigheid zijp. In Broek op Langend ijk was de aanvoer van aard appelen deze week ruim 326 wagons en in Warmen- huizen ruim 27 wagons, zoodat in de afgeloopen week aan de drie markten ruim; 522 wagons aard-1 appelen verhandeld zijn. De aanvoer gaat den laatsten tijd bijna geheel naar Duitschland, wat voor de schippers een groote strop is, daar die het vooral van den-uitvoer naar Engeland moeten hebben. De scheepsruimte is de laatste paar jaar zeer sterk toegenomen, zoodat het vervoer van aardappe len niet gemist kan worden. HOOGWOUD. Op Zondag 5 Juli j.1. werd door de korfbalclub U.D.I. seriewedstrijden gehouden voor de 3e afdee- ling, waaraan werd deelgenomen door S.D.S., Wer- vershoof, „Wiron", Wielingen en de beide twaalftal len van U DJL Om twaalf uur werd den eersten wedstrijd ge speeld tusschen S.D.S. en U.D.I. I, die door eerstge noemde werd gewonnen met 10. Daarna kregen we „Wiron" met twee dames in valsters uit Hoogwoud, en U.D I. H. Deze wedstrijd eindigde in een gelijk spel met 22. Door het nemen van strafworpen won U.D.I. 2, waardoor zij moesten kampen om den len en 2en prijs. Hierna volgde de wedstrijd tusschen de verliezers en dus tusschen U.D.I I en Wiron, die ook door bei de partijen gelijk gespeeld werd met een stand van 22. Na dezen wedstrijd werd weer door elklh, spe- ler(ster) twee strafworpen genomen, die maakte dat „Wiron won en U.D.I. verloor. „Wiron" had dus den 3en parijs. Nu volgde de laatste wedstrijd U.D I. 2 en S.D.S. Wervershoof. Eerstgenoemde club heeft zich in de zen wedstrijd heel goed verweerd, want de eind stand tusschen deze clubs was 0—0. EUke speler(ster) van beide partijen mocht 2 strafworpen nemen, waardoor S.D.S. de winnaar werd, omdat deze club de meeste doelpunten maakte. Na afloop van eiken wedstrijd werd door U.D.I. thee aangeboden, waarvan een druk gebruik' ge maakt werd. Als scheidsrechter voor alle vier wed strijden trad op de heer J. Tesink uit Hoorn, die deze wedstrijden zeer taktvol leidde en hiervoor dan ook wel een hartelijk woord van dank verdient. De prijsuitreiking had plaats in het clublokaal van den heer Modder alhier. Na afloop reikte de voorzitter van U.D.I. namens U D.I. met een hartelijk woord de prijzen uit aan de aanvoerders van de winnende partijen, die weder- keerig hiervoor hun dank betuigden en wenschten dat U.D.I. met haar verdere seriewedstrijden net zooveel succes zou behalen aIs heden. Ook een woord van dank aan alle leden van UJ>.I., die me degewerkt hebben om dezen dag goed te doen sla gen en tevens aan de gevers van den len en 3en prijs, bestaande uit een zilveren lauwertak en een verguld zilveren kruis. WIJDENES. Het fanfarecorps „Ons Genoegen" heeft voor het op 19 en 26 Juli a.s. te houden concours van Harmonie- en Fanfarecorpsen in het geheel 44 cadeaus ontvan gen om voor dat concours uit te loven. Voorwaar een respectabel getal. WIEEINGEN. Uitslag aanbesteding, gehouden door 't Bestuur van het Heemraadschap tWieringen, van 't rijden van grind enz. voor de wegen. Laagste inschrijvers waren de 'heeren: a. Wegen van den Oever naar Stroe, J. Tijsen Mz., voor f 1,49 per M3. b. van den "Oever naar Ooster- land J. Tijsen Mz., voor f 1,34 per M3.; c. van de Haukes naar Normert en Westerland, J. Wiegman, voor f 1.66 per 'M3.; d. van den Polder naar Elft en Noordburen, Ev. Huijbers, voor f 1.49 per M3.; e. van den Polder naar den Kremersweg en Koogerweg, Ev. Huijbers, voor 1 1.74 per iM3. Alles gegund. WIERINGEN. Voor de vacante betrekking van kaasmaker aan de kaas fabriek „Nooit. Gedacht" "te Hippolytushoef hebben zich niet mipder dan 39 sollicitanten aange- Ben uitgebreide keuze DAMES-, HEEREN- EN KINDERSCHOENEN. VAN RIJSWIJK'S Schaeahandel Schoenmakerij. Prijzen naar kwaliteit zeer billijk. meld, waaronder uit Utrecht, Groningen, Friesland en Noordholland. STRQET. De* bouw van een groote koolschuur, voor reke ning van den hoer J. Gootjes, te Groenveld, is op gedragen aan de heeren A. van Beek, metselaar en K. Wit, timmerman, alhier. ZIJPE. Aan de volgende ingeschrevenen van de lichting 1926 uit deze gemeente is door Ged. Staten voor goed vrijstelling van den dienstplicht verleend, we gens broederdienst: W. Bakker, J. H. Boekei, K. Brak, S. Brommer, C. Geel. H. Kooijman, J. J. Kraak man. P. D. de Lange, en P, van der Oord. Voorloopig vrijstelling wegens broederdienst werd verleend aan W. Broens, P. Dekker en R. A Hoog land. LANGENDÏJK. Alhier worden pogingen aangewend tot de oprich- I ting van een Onderlinge Glasverzekeringmaatschap- i Ptf. LANGENDIJK. We vernemen, dat het aantal leerlingen op enkele I openbare scholen zoodanig is, dat op wachtgeld- stelling van enkele leerkrachten met stelligheid is te verwachten. ZUIDSCHARWOUDE. GedL Staten hebben de laatstelijk door den Raad aangebrachte wijzigingen in die verordening op de Winkelsluiting goedgekeurd. VUILAFVOER VAN 'S-GRAVENHAGE. Volgens de Telegr. zouden enkele personen een combinatie hebben gevormd, om tot oprichting van een maatschappij te komen, die het^ vuil van de gemeente zal overnemen, om' dit voor eigen risico p'er spoor te verzenden naar, Noord-Brabant, voor de bemesting van woeste gronden. Indien deze plannen werkelijkheid zouden wor den, zou de gemeente alleen moeten zorgen voor vervoer van het vuil naar de spoorweg-emplace menten in Den Haag. DIRECTEUR-GENERAAL VAN DEN LAND BOUW. Bij Kon. 'besluit is met ingang van 1 Augustus aan dr P. Van Hoek' op zijn verzoek wegens gezondheids redenen op de meest eervolle wijze ontslag verleend als directeur-generaal van den landbouw. onder dankbetuiging voor de gewichtige diensten aan den lande bewezen en is dr. P. van Hoek tijdelijk be noemd tot raadadviseur -bij het departement van bin- nenlandsche zaken en landbouw. UIT DE AUTO GESPRONGEN. Zaterdagavond is de 13-jarige J. Brinkman uit Heerwaarden die met de vrachtauto van den win kelier Udo bestellingen rondbracht bij Hurwenen uit do nog rijdende auto gesprongen. Hij raakte er onder en overleed na enkele oogenblikken. DE KABINETSCRISIS. Uit 's-Gravenhage, 7 Juli. Behalve mn. Schok king, den leider van do Christelijk^Historische Kamer fractie, heeft Hl M. de Koningin heden eveneens ont vangen mr. V. H. Rutgers, voorzitter van de Anti- Revolutionnaire Tweede Kamer-fractie, alsmede de heer J. H. Schaper, waarnemend voorzitter van de Sociaal-Democratische fractie. Naar wij vernemen zal morgen, behalve mn Dres- 'selhuys, ook mr. Merchant, voorzitter van de Vrij zinnig-Democratische Kamergroep, door H. M. ter be spreking van den politieken toestand worden ontvan gen. 16. door E. PHILLIPS OPPENHEIM. En toen kwam in hem iets van die vreemde, zachte kalmte, die sussend de hand voor een oogenblik legde op hen, die vlak vóór den dood staan of voor een ander gewichtig oogenblik. Strak keek hij ver weg over de schuimende watervlakte heen, tot waar oen fi'auw zichtbare strook van licht, die storm aanduidde, aan den horizon scheen; taforeeI'en uit het verleden begonnen voor zijn oogen te komen. Hij zag richzedVen weer als een gelukkig, luchthartig kind, vroolijk rijdend op zijns vaders echonder en lachend tegen het gelaat van zijn jonge moeder. Hij dacht terug aan de glanzende schoonheid van die zonnige Zuidelijke tuinen, waar hij lange uren had doorgebracht, luisterend naar het zachte plassen van het water in den grijasbeemc xanteinbak, en ademend in de heerlijke, lente achtige lucht, zoet geurend naar viooltjes van ®omo. En half onbewust dwaalden zijne gedach ten heen naar den tijd., toen ai de reine schoon heid van zijne omgeving want hij had het thuis van een kunstenaar was begonnen een bepaalde beteekenis voor hem te krijgen en in de warmte van een-jeugd, waarin hij van kunstrib, gloeide en meer dan anderen dacht en gevoelde en gevoe lens genoot, die de wereld slechts toestaat aan hen, dio stilstaan cm naar hare geheimen te luisteren, met het levendige gevoel cm do groote verbeelding van een kunstenaar, een van haar eigen kinderen. Hij# had haar zóó gelezen, dat hij zelfs in zijne eerste jeugd zich afmatte om een middel te vinden om zich uit te drukken maar toen had hij er geen gevonden. De vruchten van zijn later lerven waren het gevolg geweest van zijne vroege ondervinding, maar hoe verbitterd", hoe wrang waren zij door de onveranderlijke duister nis, die in .een periode al de geestrift van zijn jongenshart schoen te zullen uitroeien. Welk een vuur van hartstochten had in hem gebrand en was ook weer uitgedoofd en als hij aan dit wogkwijnen dacht, dacht hij ook aan het oogenblik, dat die hartstochten voorgoed waren gedood, en aan de stem, die ze gedood had. Weer knielde hij neer naast do sofa, voor het hooc-e, open venster van de Ifcal'aianeche villa en voelde die dunne, witte hand zacht op zijn bevende lippen gedrukt, die den vloed van booze woorden terughield, welke in zijn hart sléchts de voorbode was geweest van een vloek. De kalmte van dat doodsbleeke gelaat, met zijne marmeren hartstochtlooze witheid en heilige schoon heid, bleet nog, ja, was opgeborgen in de rijke schatkamer van zijn geheugen. De dood alleen zou het kunnen uitwissohen. liet was een van de on dervindingen in zijn leven, die geschreven stond in zijne herinnering en in zijn hart. En toen was die periode gekomen van grooten strijd met riohzelVen, waaruit hij was te v«xxr- 'schijn getreden niet ars overwinnaar alleen, maar met al dat verderfelijk», dat aan overwinning ver bonden is._ Want hij had ziohzelVen na den strijd gevonden in het bezit van een zelfbeheersching en een volkomen meestersohap over die woeste, aard- sche hartstochten, die, wanneer zij hem lang zou den hebben beheersoht, op den duur zeer zeker dat hoogero en reinere deel van zijne natuur, waaruit al' het goede van zijn wezen kwam, zou hebben veiwwakt. Het was waarlijk in eenig opzicht aan de heilzame tucht van dezen strijd te danken, dat hij ten laatste de lang gezocht» gave van uit drukken had gevonden, hij nam de pen op en zend woorden van goud en gedachten m een wereld, dio ze heel schaars had. Altijd was die donkere wolk van angst er geweest, over hem hangend en hem leidend in menig land en standvastig hem den vrede ontzeggend, waarnaar hij zoo verlangde Toen was het hoogtepunt van alles gekomen, de tragedie, die over hem had geworpen de dreigende wolk van een vreeselijk gevaar. Hij faalde. Hot oogenblik van beproeving was gekomen en hij' was gevallen, en dag en nacht klonk altijd door in zijn ootofl het Hauw hoorbare gefluister van die bovendo lippen en het smeekende licht in die gloeiende oogen scheen hij altijd te zien. Weer gevoelde hij de aanraking van dio ijskoude hand en woor her innerde hij zioh de woorden van die$i eed, dien hij, helaas, niet gehouden had. O, het was veersohrik- kelijk. Weer gingen zijne gedachten een stap verder en nn «tonden zo op hot hoogtepunt. Voor zijne sta rende oogen versoheen hot beeld van oen Iiéf, geestvol gelaat, dat gloeide van gezond, lichamelijk loven en toch zoo teer was van kleur en lijn* EEN SPOORWEG DOOR DE WOESTIJN. De Fransche plannen, de Sahara door een spoor weg te doorsnijden, welke ongeveer aan de knio vuil den Niger zou uitloopen, zijn bekend. Thans worden andere plannen besproken, die een verbinding van Noord-Afrika met de koloniën in Midden-Afrika door een spoorweg beoogen. Tegenover den „Trans- saharien" wordt een „Transmauritanien" gesteld. Binnen enkele maanden zal de bouw van den spoor weg van Tanger naar Mogador voltooid zijn; hij zal vervolgens naar Agadir verlengd worden. De verde re voortzetting zou door de Spaansche kolonie Rio de Oro en verder door Fransch-West Afrika (Maure- t&nie), aldus door het westelijk gedeelte der Sahara over Idjil naar den Niger loopen Hier zou de spoor weg zich in twee armen splitsen, waarvan do een te Dakar aan de kust. de andere te Kayes aan de Sénégal eindigen zou, Alduszou de aansluiting aan den West-Afrikaansohen spoorweg Kayes—Da kar—Koelikoro (bereikt worden., welke door zijn ver lenging naar het Oosten er toe geroepen is, eens allo van de kust landwaarts in loopendo spoorwogen van die streek tot naar Kamsroea en Togoo met eljtander in verbinding te brengon. De aanleg van den Transmauritarien zou in 10 jaar uitgevoerd kunnoïi worden en niet meer dan 50Ü milliocn frank kosten. De vrees, dat de beide de Sahara doorsnijdende spoorwegen, de Transsaharien en de Transmaurita nien elkander concurrentie zouden aandoen, wordt door het feit ontzenuwd dat de dwarsafstand tus schen beiden 2000 K.M. bedragen zou. PROCES TEGEN EEN MASSAMOORDENAAR. Het proces tegen den moordenaar Fritz Anger- stein uit Haiger is begonnen voor het hof van gezworenen te Limburg. Daar men vreesde dat Angerstein het slachtoffer van de volkswoede zou worden waren uitgebreide v eiligheidsmaa tregeleu getroffen. Angerstein had een tasch vol aanteekeningen bij zich. Hij heeft zich te verantwoorden voor der tien misdrijven, namelijk acht moorden, twoo ver duisteringen, vaJsohhoid in geschrifte, meineed en brandstichting1. Angerstein is de zoon van oen mijnwerker. Op veertienjarigen leöftitjd kwam hij bij een landmeter op het kantoor. Eindelijk kreeg hij eon betrekking bij de Nassauische Bergbau Gesellschaft, die later door de firma Van der Zype is overgenomen. In 1917 heeft deze firma hom naar Haiger gestuurd als procuratiehouder en leider van haar afdeeling al daar. Angerstein verzekert dat hij gehikkig ge trouwd was. Toen hij trouwde bezat hij 1000 mark. Toen hij de misdaden ploegde ging het hem financieel' goed. Hij verdiende 390 mark per maand en had een vrije woning. Voorts was de firma van dor Zype hem 90.000 mark schuldig. Van vardijistering is er geen sprake. Wel heeft hij ambtenaren moeten omkoopen en dien tengevolge vervalöohto kwitanties in zijn kas gehad. Bij het onderzoek heeft hii verzekerd, dat hij in deze aangelegenheid medeplichtigen had. Hij weigert ook thans hun namen to noemen, daar hij do firma van <ler Zype niet benadoolen wil. Vrijdag voor de misdaad verraste Angerstein zijn vnouw in de slaapkamer, terwijl rij haar doodshemd en een afscheidsbrief aan haar man gereed maakte. Mevrouw Angerstein schreef, dat haar kwaal pok oen bezoeking .voor haar man en haar mooder is en verzoekt haar man na haar dood haar moeder en zuster niet te verlaten. In 1923 had Angerstein met zijn vrouw oen po ging tot zelfmoord gedaan door in een vijver to springen. In den nacht van het drama was het echtpaar vroeg naar bod gegaan. Om middernacht word dat .haar aangericht in de herinnering van den kunstenaar was blijven leven, lange jaren voordat het had gewoond m zijn hart. Hot was een hel- sche I-welling, dat het schoonste en liefelijkste deel van een mensohenleven zijne liefde tot hem kwam in zulk een tijd. En toen ging alle her innering van zijn ellende voor een oogenblik uit hem weg en rijn geheele wezen werd verzwolfe-en in tal van herdenkingen. Hij dacht aan de ver andering. die zijne liefde in hem teweeg had ge bracht. Wat was het leven te voren voor hem geweest? Een lange reeks van gedachten over kunst en philosophie, die hare eigenaardige tevredenheid met zich brachten, maar een tevredenheid was het, dio nooit vrij was van verontrustende gedachten en rustoloozon fcwiifel. Hoe kon het anders? Was hij niet eon mensen als ieder ander? Ascetisme en Vorstand en een zekere reinheid van Heven, dio een bijna epicuristische beschaving schoon voor hem haddon gemaakt, deze. die gemakkelijk rijn hartstoohteKjken aard in bedwang had gehouden gedurende al die jaren van rijn leven, dienden nu slechts om de vlam aan te blazen van die groote. reine Jiofde, die zoo plotseling in hem ontstaan was, een yfammend, onuitblusonhaar vuur. Do nor- de van zoo'n man was niet iets kleins. Zo was in rijn hart gegrift, was vcroonigd met de kern van rijn wezen, geen dood, geen vernietiging er van was mogelijk. Het was een dool van nemzolven, voorgoed in rijn leven geweefd met glanzende wol, waarvan de schitterende kleuren nimmeür konden verdwijnen. Hij keek in "3e toekomst met hot licht van die liefde en hij zag een visioen var. volmaakt geluk, van onuitsprekelijke vreugde, van diepe, kafaie tevredenheid, die alles te boven ging, wat hij kende. Hand in hand zag hij twee gedaan ten, hem en haar, gaande door de jaren heen met een soort van vergeefeche geestkracht, samen allo* smakend wat schoon en. rein was om het leven: alle moeite en kwelling, die de wereld met zich brengt afwerend door hunne onsterfelijke liefde. Er was dronkenschap hemeléehe dronkenschap in zoo*n visioen. De winden bliezen twen hem aan en de stroomen van regen, koud en doordringend, spatten tegen rijn Week, standvastig gelaat Om laag op het strand beukte de zoo togen do klippen en spatte haar witte schuim zoo hoog, dat het glinsterde ais kleine plekken helder licht tegen het donkere water. Maar hij merkte niets van dit alles op. Zoolang als dat visioen vóór hem stond, bon niets anders zijn gedachten boeien. En ten laatste verdween hot en noch de koude regen, noch de huilende wind deden hem zulk oen rilling gevoelen als toen door zijn lichaam ging, toen de gedaohte aan de werkelijkheid deze schoone bloem van zijne verbeelding vernietigde. Al de wreede hopeloosheid, het vreesolijke van zijn toe stand benauwde hem als een nachtmerrie. Hu zag riohzelven geschuwd en veracht, do gezichten van alle mensohen van hem afgekeerd, alles, wat zijn leven waarde gaf en zelfs roem, vergeten door het brandmerk van een vreesolijke misdaad. Hij zag haar vurig, schoon gelaat, wit en vertrokken, van angst terugdeinzend voor hem. als voor een af schuwelijk iets. GodHot was krankzinnig '»m er aan to donken. Deze gedachte moest van hem wijken, wogg?ui.n uit rijn duiring brein of hij zou waarlijk gek worden. w Zonder te letten op het woeden der winden, die gierden over de heide en huilden en loeiden door het pijnboech, wierp hij zich op de knieën, vlak bb den rand der rotsen on strekte do handen uit tot don donkeren hemel in oen hartstochtelijke bewe ging van wanhoop. Het was do eerste maal ge durende al de vreesolijke smarten van oen storm achtig leven, dat hij ineeiigekrompen was, gesla gen door do uiterste hopeloosheid van o'.n strijd, die hom toescheen nu weldra te zullen eindigen* „O God, mocht ik sterven,'\kjaagdo hij. „Mocht ik sterven.' En als 't ware in antwoord op zijn gebed, werd op hetzelfde oogenblik rijn leven in gevaar gebracht. Een windvlaag ontwortelde een jongen denneboom uit het bosch en sloopte dien met woest gegier naar den rotskant tegen den. knielenden man aan. Hij moest meegesleurd wor den. Zij vielen, man en boom naar beneden, naar het schoen in een onvermijdclijken dood. Zelfs toen, toen hij zich van de rots voelde vallen, door welke kracht wist hij niet, maar het bestef van een plotseling verhooren van zün gebed in zijn gedachte en vreemd als het moge schijnen, het nracht een groote tevredenheid met ridh. Hot was, wat .hij wenschto een dood plotseling en on opgemerkt. Maar dadelijk daarop kwam een andere gedachte. Hij zou dood gevonden worden, en ieder zou naar hetgeen spoedig bekend zou worden moe- nen, dat hot zelfmoord was geweeet. Zu zou het ook denken. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1925 | | pagina 1