Uit en Voor de Pers. Plaatselijk Nieuws. VOETBAL Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Burgerlijke Stand. Angwetedn gcrwekt door eijn vrouw, die zioh erg aiek voelde en zeer opgewonden was. Hij kon zijn vrouw niet langer zien lijden en besloot met haar te sterven. Uit Eijn kamer haaide hii een re rolver, die hij nog een uur verborgen hield. Toen hij eindelijk op zin vrouw wilde schieten, ontrukte deze hem net wapen met de woorden: „Zijn eigen vrouw. Vader vergeeft het hem/* Angerstein haalde daaroj) uit zijn kamer een jachtmes cn zonder dat zijn vrouw nog gelegenheid kreeg zich te ver- (ledigen, stak hij haar dood. Zij sloeg nog eenmaal de oogen op. Woor keerde Angerstein naar zijn kamer terug. Hij wilde zioh oen kogel dootr het hoofd iagon, maar zijn beide revouvens bleken onbruikbaar. In den kolder vond hij oen bijl. Hij' wilde zich don pols afhakken, maar hoorde *rijn flehoonmoodea-, die op do slaapkamer gekoruon was, gillen. Hij rondo naarbovon en sloeg zijn schoonmoeder neer. Daar hij meende, dat zijn vrouw zioh nog had bewogen, sloeg hij ook baar nog mot do bijl de hersons in. Toen Angerstein zijn schoonmoeder neergesla gen had, zag hij de aionatbodo in do deur staan. Hij sprong op haar toe, doch zij vluchtte naar den zolder, waar hij haar inofc de bijl .doodsloeg. Na deze misdaden viel hij op oen kist in slaap. De volgenden ochtend ging hij naar zijn kantoor, Pas later toon hij weer in do slaapkamer kwam en do lijken zag. herinnerde hij zioh de gebeurtenissen van den nacht. In zijn ontzetting nn.m bij* do bijl weer tor hand en sloeg don tuinier Geis, die In huis was gekomen, neer. De kantoorbediende, Dittmar, die toevallig binnenkwam, onderging 'hetzelfde lot. DROOG ULSTER. De Daily Express verneemt uit Belfast, dat de jrrooto meerderheid in het parlement van Ulster, die voor drooglegging is. zoo spoedig mogelijk plaatselijke keuze wenscht in te voeren. Op het oogen blik: is zaj nog gebonden aan een belofte, door Sir James Oraig gedaan, maar men zegt, dat dea» spoedig als premier zal aftreden en dan zou den de drankbestrijders in het najaar vrij spel kunnen krijen. Verder zegt mem, dat er maar 10 van de 52 leden van het Ulstersclie Lagerhuis tegen dras tische maatregelen zijn en dat de Presbyteriaan-' sohe Kerk de beweging ruggesteun verleent. Twee jaar geleden ia de Zoodagsiüuiting al ingevoerd. Een van de moeilijkheden van het drankverbod zou zijn, dat er een „natte'' vrijstaat over de grens van ulster zou zijn. Een tweede is, dat de bo volking van Ulster niet zoo veel voor droogleg ging voelt als zijn parlement. Reeds nu gaau tal van Ulsterechen Zondags over de grens om iets te kunnen drinken en men vraagt al ora torug te keeren tot een beperkte opening op Zondag. HEVIGE STORMEN IN ITALU. Volgens een V.D. bericht uit Rome Jiebben. hevige stormen Noord-I talië geteisterd. De oogst heeft veei geledon. OM HUN HONDJE TE REDDEN Uit Stoke a.d. Trent (Engeland) wordt een tra gisch ongfwal gemeld, dat aan twee jongens hot Wen kostte. De bedde kinderen, 8 en 11 jaar oud, waren met oen hond aan 't wandelen, toen dezo plotseling het water insprong. Het jongste ventje, bang dat zijn hond, dio niet kon zwemmen naar hij meende, zou verdrinken, sprong hem na; hot- ouden; volgde zijn voorbeeld om nem te helpen, mot hot gevolg dat beidon verdronken. Hun lijkjes werden later opgehaald. De hond, waarvoor zij zich hadden opgeofferd, slaagdo or natuurlijk uit oigen kracht in, aan wat t>o konion. EEN STADSWIJK I NDE ASCH GELEGD. Uit Bogota (Oohmiibia), 6 Juli. Zaterdagmor gen is brand uitgebroken in do stad Mauizalee. waar oen bebouwde oppervlakte van 32 accres in het oent.ruin dor stad totaar word verwoest. Het aantal doodon is nog onbekend, maar 80 doodon zijn roods gevonden. De brand ontwond door oen ontploffing in een apotheek en sloeg over naar oen opslagplaat» van petroleum. Het consulaat van Colombia deelt mode, dat do schade, welke geleden is door den brand in de handolswijk van Manizalee, op 20 miHioon dollar wordt geschat. Roods zijn 50 lijken uit de puin- hoopen gehaald. 40,000 personen zijn dakloos. DWARS DOOR AFRIKA PER AUTO. De Franschc Rénault-expoditie die in November van het vorige jaar is vertrokken om per auto Afrika te doorkruisen. 19 op 5 Juli te Kaapshui aangekomen. De expeditie bestaat uit kapitein De fingette. zijn vrouw, een Pransche werktuigkundige en oen ïnlandsche bediende. De reizigers werden in Kaapstad dooivhun landgenooton verwelkomd. Ka- pi teui Delingette vertelde dat hij "23.000 mijlen 'heeft afgelegd. Het moeilijkste gedceite was de reis van Gringa naar Livingstone, die twee maar- den nam. "In dit gebied brachten hun de bergen en moerassen veTe moeilijkheden. De auto heeft oen motor van 10 P.K. Van te vo ren waren er geen reserve depots op den weg opgericht, de voorraden werden Aangevuld als daartoe do gelegenheid was. Het beste gedeelte was de tocht door de Bclgi sohe Oongo; daar waren de wegen uitstekend., beteer nog dan ae weg tuesoben .ToluumcsljurgKaapstad. Door do expeditie worden aangelegd of gerecon strueerd 129 bhiggen, terwijl er nog een groot aantai moer gepasseerd worden. ONGEVALLEN BIJ SPOORWEGOVERGANGEN. Bij Murphia in Spanje is oen rijtuig mot tien rai oen bruiloft torugkoerendö personen door oen goederentrein gegrepen. De mrittendón wer don gedood. Bij hot oversteken van don spoorweg bi] Sïena in Italië werd een auto door oen locomotief ver brijzoiu. Vier inzittenden werden gedood en irwoo zwaar gewond. WEER EEN HITTEGOLF IN AMERIKA. Uit New York wordt gemeld, dat een nieuwe hittegolf de Oostelijko Staten teistert. In New York zijn twee personen doodgebleven en vijf bewusteloos geraakt. In Ohicago kwamen twee sterfgevallen voor. NIEUWE AARDSCHOK. Uit Tokio, 7 Juli In het Kimosaki-district werd heden ötn 1 uur 45 v.m. een aardschok waargenomen, die door geheel Japan is gevoeld. De bewoners vluchtten uit hun huizen en brachten den nacht in do open lucht door. Schade of ongelukken worden niet gemeld DE INBRAAK IN DE PIETERSKERK TE ROME. Volgens de Duitsche bladen heeft de politie te Home vastgesteld, dat de aanstichters tot den diefstal in do Pieterskerk 'een schoenen handelcr en een juwelier waren. Een der voornaamste dadc;*-' on drie mede plichtigen zijn reeds gèarrestee:* tf>e gestolen voor werpen zijn, ofschoon zwaai* beschadigd, teruggevon den. CAILLAUX NAAR LONDEN EN WASHINGTON. In een gesprek met vertegenwoordigers van Pa- rijscho bladen heeft minister Calltaux gezegd, dat hij vanp lan was in de vacantie van het parlement naar Londen en Washington te gaan om er over hot vragstuk an de schuilden te spreken en over een goudleening te onderhandelen, die dienen moet voor het defintieve herstel van het verwoeste gebied. Lang geen malsch oordocL De N. Arohemschc Ct. (liberaal) schrijft: Het is hard het te zeggen, maar de leiding van den Vrijheidsbond heeft zich de mindere getoond van de liberale kiezers. Zij waren beter dan hun generaals. Daar, waar zij het karakter en den omed hebben go toond, benoodigd om de leiding vóór de verkiezingen te verslaan, daar, waar zij haar candidaten hebben afgewezen en zich zelf een weg hebben gebaand, daar heeft de liberale gedachte belangrijke successen be haald. Maar daar, waar de leiding haar zin heeft doorgedreven en den kieskringen heeft opgedrongen candidaten, wier ©enigste verdienste was, dat zij de liberalen in de Kamer hebben vertegenwoordigd op een wijze, die geen genade heeft gevonden, daar is de Vrijheidsbond verslagen en deerlijk gehavend. De Vrijheidsbond is als 'n leger dat zonder vertrou- 1 wen in zijn Gfficieren optreft. 'n leger dat nog slechts oen kern is van getrouwen, die door dik en dun vol gen, maar waarvan de manschappen zich morrend afvragen, hoe komen wij onze onbekwame leiders, hoe geraken wij de Kamer-camarilla in Den Haag kwijt? Wij dienen, zoo gelooven zij terecht, een goede zaak, wij kunnen de overwinning behalen, maar wij wor- don gecommandeerd door mannen die wel met sjer pen, sabels en tressen pronken maar die niets afweten van de strategie. Maar de vendels, die tot muiten zijn geslagen en zich nieuwe officieren kozen, hebben met opgewektheid en moed den verkiezingsstrijd gevoerd en zij zijn krachtig en fier uit den strijd gekomen, terwijl de andere, ondanks den goeden wil en de trouw van flinke ondercommaudanten, overal de ne derlaag hebben geleden. Deze verkiezing heeft, voor wat betreft de liberale I>artij, een votum van wantrouwen opgeleverd voor do leiding van de partij en wanneer men de uitsla- S-n van de kieskringen Amsterdam, Rotterdam en cn Haag vergelijkt met de bedroevende resultaten, welke zijn verkregen in de andere kieskringen, dan kan men niet ontkennen, dat de uitspraak van de kiezers zeer nadrukkelijk iè geweest. Harder had de slag moeilijk kunnen aankomen. M5en zou zelfs zoover kunnen gaan en zeggen, dat de liberale gedachte dit maal voor de eerste maal. na vele jaren, eindelijk weer 'eens heeft gezegevierd, maar dat de leiding van de partij en de Kamerleden zijn verslagen. Ook hier te 'Arnhem is den liberalen om dezelfde oorzaak slecht vergaan, ook hier ontbrak alle ver trouwen en men behoeft slechts te zien naar de vele voorkeurstemmen, welke in den kieskring zijn uit gebracht (meer dan 20 pet.) om te weten, waaraan het heeft gehaperd. In onze stad hield de lijst van den Vrijheidsbond het record van de lijsten, waarop per- centagegewijze do meeste voorkeurstemmen zijn uit gebracht. En toch was hier hard en met ijver ge werkt Het is nu slechte de vraag of de leiders van den Vrijheidsbond'de les van 1025 zuilen begrijpen. Of zal mon van de heeren als van do Bourbon's weldra moeten zeggen: „zit hebben niets geleerd, niets ver geten." Wij betreuren de nederlaag van den Vrijheidsbond niot. Wij begrijpen, dat de partij deze revolutie in eigen boezem moet doormaken, zoo zij weder gezond j wil worden en in eerste instantie verzwakt een re volutie elke organisatie. Ons kwam dus een neder- laag in stemmen toe. Maar wij zijn dankbaar, dat Amsterdam, den Haag en Rotterdam er in zijn ge- «laagd, te toonen. hoe het kan en dat het deze af- deelingen is gelukt door de Kamerfractie een Hin ken bezemstreek te' halen, waardoor er plaats werd gemaakt voor frissche krachten. Wij achten het voor de liberalen op zich zelf een overwinning, dat men den heeren er onzacht aan heeft herinnerd, dat het algemeen kiesrecht alle macht slechte in handen van de verpolitiekte poli tici scheen te hebben gelegd, m&ar da^ het toch nog altijd mogelijk is, dat de kiezers weigeren te mar- cheercn en dat zij hierin achteraf in het gelijk wor den gesteld. Wij zijn tegen het monopolie van degenen, die het eenmaal tot het Binnenhof hebben gebracht, omdat wij voor de K&morleden een al te sedentair leven bepaald ongezond achten. Wij rnoenen weliswaar niot, dat oen Kamerlid voor alles cn nog wat tor verantwoording moet worden geroepen, wif beschou wen hun positie als dio van den kapitein van een schip, wions werk men in zijn geheel' beoordeelt on aanvaardt, maar wij wenachen ook niet, dat de Ka merleden hokvast, worden als ambtenaren, waar van men zich niet kan ontdoen. Zelfs Kamerleden kunnen den prikkol van den strijd om het bestaan niet ontberen. Nu wachten wij hoopvol de regeneratie van de partij, welke, dank zij den uitslag van deze verkie zingen. kan beginnen. Maar veel zal in dit opzicht afhangen van (Je nieuwe Kamerleden, zij zullen voor hot. grootste deel in handen hebben de toekomst van de liberale partij. Van de resten der vroegere par tijen vorwachten wij niets, maar wij hopen iets van de nieuwe loten, welke geönt zijn op den ouden stam Anders gezegd. Aan do overwinning van de liberale gedachte zal de overwinning op de Liberale Staatspartij (den Vrijheidsbond) vooraf moeten gaan. En daartoe zijn belangrijke vorderingen gemaakt. DE SOCIALISTISCHE PARTIJ. In „Recht voor Allen", weekblad van de Socialis tische Partij, bespreekt de redacteur H. Kolthek, oud-lid dor Tweede Kamer, den uitslag dor jongste verkiezing. Hij is van oordeel, dat zijn partij, waarop 8223 stemmen zijn uitgebracht tegen 12411 in 1922, vernietigend is geslagen en schrijft dan: Dit feit is van zooveel beteekenis, dat wij nu geen oogenblik aarzelen om te verklaren, dat het verder voortbestaan der Socialistische Partij als politieke partij geen zin heeft. En wij kennen genoegzaam den geest van onze menschen. om to durven voorspel len, dat de partij als zoodanig.oak spoedig verdwijnt. JTOORDEtOIAIiKTBOND, Noonisolumroudo. 7 JuiL Schotsoho muizen f-7.209.10, school meesters f-8.309, drielingen f56.10, kleine f 1.30. ziWeruion, driel. f 14.80, zilvernep f 28.50, peulen f21—23, roode kooi T 19.30 —22.60, witte kool fll.10. alles per 100 Kg. Bloemkool f-12.5027, 2e soort rlT EServeiUng Hotel „Paradijs". de in deze was, schatte de waarde van het .gestolen»! Aangevoerd24800 eendei aren f-5.505.65, 22800 op f 1.60. Kreng er'» vonni» was overeenkomstig den kipeteren jf-6.8G-7.30. eisch f 20 boete of 20 dagen hechtenis Ti GEVAARLIJK HEERSCHAP. Gijsbertus Meijer, oen 28-jarige timmerman, van Hello, had mishandeling en bovendien weerspan nigheid gepleegd. Hij was met een aantal andere bc* zoekers den 2den Juni ter gelegenheid dor Pink- EEN MOOI SUCCES. Het nieuwe orkestwerk van onzen vroegeren plaats genoot, den heer Jac. Jansen, nJ. Fragment uit de sterdrukte te Hello In do danstent van bluijters Oud-Noordhollandsche Legendo Reinoud en Bertha^ word dronken en lastig. Een hulpkollner dor is aangenomen om onder leiding van den dirigent danstent, zekere Jan Dekker, verwijderde Meijer, Evert Cornelis, door het Utrochtsche orkest te wor den uitgevoerd op het Muziekfeest der Ned. Toon- kunstonaarsvoreoniging te Utrecht in October as. te houden. BEZOEK. Maar toon Jan al woor niet moer daarover nadacht, druk als hij het had, om den dorstigen lafenis lo schenken, kwam Meijor toch weer in de tont terug on wist hij Dekker al spoedig oon flinke- mossteek in de linkerzijde toe te dienen en ook in don rug Donderdag 9 Juli zullen oon 17-tal landbouwleer- kreeg Dekkor oen gevoelige por. Tengovolge van hot lingen uit Venlo onder deskundige geleide een bo- bloedverlies is Dekker nog oen pooajo buiten be zoek brengen aan onze markt, aan een paar boerde-winst zijn geraakt. Majoor Steen van do rijkavcku rijen on aan Callantsoog. Bij den heer J. K. 'Boon- wacht on do gomoen te veldwachter hehtoen Meijer tjoa wordt overnacht cn Vrijdag de reis voortgezet uit hot lokaal verwijdurd en overgebracht naar hot naar Alkmaar, waarde kaasmarkt zal worden be- arrestlokaal, waarbij hij heftig wederwpanulg was zocht. 1 on den veldwachter in den arm bedt. LANDB OU WH UISH OUDONDER WIJS. De O.v.J. oischto togou Meijer I maand gev. Uit- De Voreeniging voor Landbouwhuiahoudondorwijs1 spraak straks, zal Vrijdag lö Juli in hot gebouw voor Landbouw1-1 EEN OUDE VETE. huishoudonderwij8 in onze gemeente e<jne tentoon-1 Terecht stond daarna de 25-jarige Hendrik Zonno-. stelling houden van werkstukken van de leerlin-veld, uit Heilo, die op denzelfden dag ook in SluiJ- gen van de verschillende klassen en de korte cur- ter's danstent ruzie kreeg en wel met zijn bloed- sussen die zijn gegeven, opdat de bewoner» Sc hagen en omstreken eens in de gelegenhed zui len zijn te zien wat er wordt geleerd eigen neef, Willem 'Zonneveld, evenals hij uit Hello. Hendrik hoeft neef Willem eenige messteken toege bracht. Een oude vete seheen hierbij ook een rol te hebben fespeeld. N verhoor van eenige getuigen, terwijl bekl. ontkende, werd het woord verleend den heer Officier, die tegen Hendrik 0 maanden gev. OUDESLUIS. eischte. Zondag jl hadden de seriewedstrijden van D.O.S.* De Politierechter deed nu uitspraak, waarbij het K.O. I plaats. Om bijna 2 uur kwamen D.O.S.K.O. I* vonnis tegen Meijer (uit de vorige zaak; luidde: f 50 cn Concordia I uit Anna Paulowna in 't veld. Beide boete of 50 dagen hecht. De uitspraak in de zaak I ploegen zijn volledig. C. heeft al heel spoedig suc- van H. Zonneveld werd tot de volgende week aan- ces, als een voorzet van rechts vlak langs hot doel gehouden. rolt en de midvoor den Ibal voor het intrappen heeft. DA AR HO0REN WIE WIEL MEER VAN. Spoedig daarop laat de D.-keeper een zacht rollend Bekl. Arie Groen van Egmocd a. Zee is absent, balletje tusschen zijn beenen door rollen, zoodat C. Hij is varende. Deze bekl. heeft op 2 Juni zijn de leiding heeft met 20. Even vóór de rust breekt dorpsgenoot P. Dekker met een bierglas op hot de D.-Jïïidvoor door de verdediging heen en brengt hoofd geslagen, doch daar geen der getuigen aan. met een prachtschot den stand op 21. wezig is, wordt do zaak 14 dagen uitgesteld. Na de rust vlot het spel bij D. heelemaal niet GESLOTEN DEUREN, meer, waarvan C. gebruik maakt, door den stand De laatste zaak, tegen S. J. Boon uit den Helder, op 4—1 to brengen, waarmede het einde kwam, en C. betreffende openbare schennis der eerbaarheid, werd een verdiende overwinning had te boeken. met het oog op de goedo zeden met gesloten deu- Daarna kwamen B.F.C. I uit Breezand en J.V.C. I ren behandeld, uit Julianadorp in 't veld. Vóór de rust zijn beide, ploegen om beurten in den aanval, doch B. weet al-1 Zitting van Dinsdag 7 Juli 1925. leen 1 maal te doelpunten, zoodat de rust ingaat j NTET (VOL GENOEG, met 1—0 voor B.F.C. Na de rust is J.V.C. het meest Een veehouder uit Heilo, van 58-jarigen leeftijd, in de# aanval, en wanneer de B.-keeper een goed Cornelis de Ruiter genaamd., had zich te verant- schot niet voldoende in zijn macht weet te krijgen, woorden wegens aHevering van melk al9 volle melk is de stand 1—1. Vlak vóór het einde weet J. V. C. aan zijn - dorpsgenoot, den meHtelijter C. Zoon. ter met een mooien kopbal den stand op 21 te b|*en- wijl de melk door toevoeging van vreemde bestand gen. deelen, in dit geval 4 deelen water op 100 deelen NOORDSCHARWOUDEL melk, in bruikbaarheid was verminderd, wat door Holland I speelde Zondag haar 2en nederloagwed- bekl. bij aflevering was verzwagen. Als getuigen wer strijd cn wel tegen Rood-Wit I uit Alkmaar. De den gehoord bovengenoemde melksiijter, benevens Rood Witten kwamen 'n uur over tijd. In eij slap- keurmeester Deurlo en do Directeur van den Alk pen wedstrijd werd Holland met 3—1 geslagen, maarschen Keuringsdienst voor Waren, Dr. D. MolL stand met rust 20. OUDKARSPEL. D.T.S. I verwachtte Zondag Alkmaar I, doch de Bekl. ybad eerder reeds verklaard, dat hij vóór 't melken de uiers der koeien met water afwaschte en dat water in den melkemmer latende, daarbij2 begon hoeren uit Alkmaar daohttcn er anders over en zij te melken. De zaak heeft reeds in het begin dezes lieten D.T.S op zich. wachten. Zij gelieven eeebter jaas voor den Politierechter gediend, die haar naar te bedenken, dat het voor de betrokken club en voor de meervoudige rechtbank heeft verwezen, het pdbliek een teleurstelling is. Tevens komt het Bekl. was thans present en herriep zijn eerder de populairiteit, welke de voreeniging Alkmaar hier afgelegde verklaring, thans voorgevende, dat hij al- bezit, niet ten goede. Volgende week speelt D.T.S. een tijd het' water van het afwasschen der qiers weg- medaillewedstrijd tegen Hollandia II uit Hoorn. wierp eer hij begon to melken. Ondanks de hem WIERINGEN. onder het oog gebrachte tegenstrijdigheid tusschen Jl Zondag speelde Succes II tegen de voetbalver- deze verklaring en beklaade's vroeger beweren, dat eoniging „Volharding", eene vereeniginig welke kort de melk wèl werd toegevoegd aan het in den melk* goledon is opgericht aan den Oever alhier. Om half drie uur blaast scheidsrechter Nieuw- emmer nog aanwezige water, waarmede de uiers vooraf werden gcwasschen, bleef bekl. bij zijne mo buurt de elftallen in hot veld en zijn de Successera dedeeling van heden velharden. Hij moest desgo- diroct het meost aanvallend, Spoedig neemt zij de vraagd toegeven, dat hij alleen over de melk ging, leiding, 10, welke spoedig vengroot wordt, 20. V. hierdoor niet ontmoedigd, pakt flink aan en weet den achterstand te. verkleinen, 21. Succes combi neerde aardig en zijn de Oeverschen dan' ook steeds te vlug af. De V.-voorhoede begint ook al aardig sa men te spelen, doch door het steeds krachtig ingrij pen der S.achterhöede wisten zij den S.-keeper niet Zijne vrouw -bemoeide or zich niet mee eft personeel voor *t melken had beklaagde niet. Niettemh bleef hij zijn onschuld volhouder. De O.v.J. achtte het ton laste gelegde bewezen en eischte 1 maand gev. NILET GEPLAKT, De ttweede en laatste beklaagde was de veehou- te verschalken Even voor rust maakt S. no. 3, zoo- der Piet KieM. uit den Groetpolder, onder Schoorl. dat de stand met rust 3—1 is voor S. Hij had thans voorgevende dat hij meende zulks Na de thee is S. weer het meest aanvallend en niet te behoeven te doen niet geplakt op de ren- weten den V.-keeper dan ook nog vier maal te pas- tekaart van een werkman. Zelfs aan hem beteekend seeren. waarvan hij er wel enkelen van had kunnen dwangbevel bracht Piet er niet toe. zijn houding te voorkomen. De W-rechtsbinnen weet den stand nog wijzigen, zoodat tep slotte executoriale verkoop van te verkleinen en bij het einde is de stand 72 voor verschillende meubelen, als tafel, 6 stoelen, thee- S. en heeft Volharding haar eersten wedstrijd met tafel, gramophone, kachel en andere voorwerpen, een nederlaag moeten eindigen, doch heeft zeer veel benevens een paar 'koeten, waarop krachtens de wet uit dezen wedstrend kunnen leeren. Volharding telt beslag was gelegd, volgde. Een en ander bevond zich onder haar elftal enkele zedr goede spelers en twij- in.het perceel van Kieft, die zeif ais bewaarder aan- felen wij niet of die zullen op den duirr goed wor- gesteld was geworden. Hij heeft wei den ex ecu toria den. len verkoop laten plaatsvinden, maar daarna heeft NlFUWE NTEDOKP. Piet doodeenvoudig de deur van zijn huis gesloten, Zomdag snoeiden N.V.V. II en Hl op eigen ter- zoodat men niet bij de verkocht zijnde artikelon kon rein moaaillewedstrijden togen Sparta ni en IV komen. van Schagetn. Eerst kregen wij Sparta IVN.V.V. ni. Sparta. speelde met 10 man, of beter gezegd, zij kil ten meer, maar met dat pratende spel' en, dat kiften tegen elkander, maakt men geen döeli f-6.907.1 i Aanvoer j veruien 00 stuka Kg. aardappelen, 115 Kg. zil- Kg. peuiën, 650 kg. roode kool, 525 Kg. witte kool. 1700 stuks bloemkool. MEDEMBLIK, 7 JuK Sohotaohe muizen f8.804.25. kleine muizen f2.90 tot 3.20, witvl. aardappelen f-2.80—8.15, ronde tl.65 tot f-5, per 50 Kg. WARENHUIZEN, 7 Juli. VSchotsche muizen r-79.40, drielingen f 4.70 5.8ïrkriet f-1.50. Aanvoer: 87250 Kg. aardappeton. ANNA PAULOWNA, 7 Juli Groote aardappelen f5.3010, drielingen t3.80 tot 4.80. peuten f-1721, bloemkool, le soort tl5 16.75. 2o soort f-6.80. BROEK OP LANGENDLXK, 7 Juli Bloemkool, le soort f15.5035.90 per 100 8t. Wortelen f8.109.30 por 100 bos. Roode kool f 19.40 tot 22.60 por 100 Kg. Aardappelen: Sohotsche mui- zon f7.40—10.40, sch<K>In)«Nestors f6—9.30, Duo ot I York f-5, eigenheimers f'9.70—-10.10, drielingen f3.70 tot 6.60 per 100 Kg. Aanvoer: 1100 stuks bToemkool, 7210 bos wortelen, 2950 Kg. roodo kool. 432700 Kg. aardappelen. PURMEREND, 7 Juli Op de heden gehouden markt waren aanvoer en prijzen: 14 st. kleine Fabriekskaas f5457, 54 st. kleine Boerenkaas f-5359.50, 2 st- Goudsohe kaas f-59, 971 kilo boter f2.202.30, 378 vette runderen w.o. 220 vette fl—1.25, 133 melk en geldekoeien f175400. matig; 25 stieren, 53 paarden f100 250, stug, 77 vette kalveren fl.201.40, matig; 332 nuchi. kalveren voor de slacht f 1542, voor ae fok f-6 38, 445 vette varkens voor de zout 7074 ct., vette varkens voor de slacht 8894 ot, vlug; 53 magere varkens f-2545, stug, 154 biggen f 10-- 26, stug; 219 schapen f4554, matig; 417 lammeren f-2032, matig; 33 bokken, kipeieron f6.257.25. Eendeioren f-5.50 por 100 stuks. PURMEREND. 7 Juli. Centrale Ëierveilmg (in het gebouw der Afslag vereeniging) der Alg. Noordholl. Pluimveevereen. Aangevoerd: 21669 eendeioren A f-5.60—5.70, 29490 kipeieren A f6.70—7.90, 225 idem B f4.90—5.80. Piet had hiermede oen strafbare handeling be gaan. Hij trachtte ijverig zich er zoo goed mogelijk uit t9 praten, maar slaagde daarin niet. .tnj nuwii uoro" c*n.aa»v«ii, maanu uiou. «toii uuui; De O.v.J. achtte het voorgevallene van èrnstigen punten, zoodat zij 'het ook méeston verhezen met aard en wees op de omstandigheid, dat beklaagde 41. N.V.V. IF£" gaf heel aardig samenspel, waar- zelf nota bene als bewaarder was benoemd. De pisch aan do Spartanen nog wol' ooitfL een lesje kunnen was 1 maand gev. zBl Kieft zegt: Ik ben onschuldig. Do wedstrijd Sparta HL—N.V.V. H waa heel Uitspraken ojs. Dinsdag, wat boter,'dat was een aardigen wedstrijd, inaar do N.V.V.'ers waren vooral na de rust geregeld in de meerderheid en wisten ook te winnen met 4-3, zoodat de beide zilveren medailles eigendom bleven van N.V.V. Zitting van Dinsdag 7 Juli 1925. VOOR DEN POLITIER ECHTER. GEMEENTE ZIJPE. i Getrouwd: Pieter Watertor, oud 24 jaar, timmer- man en Neeltje Groot, oud 24 jaar, zonder beroep, i beiden te Zij po. Jan Pankras, oud 25 jaar. land- bouwer tc Harenkarspel en Grietje Nannes, oud j 23 jaar, zonder beroep, te Zijpe. GEMEENTE "WIERINGEN. Geboren: Alida Maria, dochter van Vorfaille en i Marie Smit. Herman, zoon van ML Hogeman en ML Adam. Ondertrouwd: C Doesburg en Al H. Boot. Jb. KERMIS-NAPRET. Huijbers en Tr. Bakker. Jb. Wigbout en M. Wieg- Pet rus Steltenpool was de eerste bek.aagde. Hij man. j.. Metselaar en A Wiegman, was absent, 't Zaakje heeft hier al eerder gediendGetrouwd: P. Poppen en N. M. Kaan. C Doesburg en betrof een mishandeling op Cornelis Haakman j en u Root. gepioegd door beklaagde op do kermis te Wognum op 1 Juni Steltenpool 'kreeg nu deswege een von nis tot f 25 subs. 25 dagen hechtenis. OPPASSEN BAREND. Ook de zaak contra Barend v. Vliet, uit den Hel Overleden: Mietje Pruimboom, oud 73 jaren, echt- geDoote van J. Rverts. D. Hfeijblok, oud 53 jaren, echtgenoot van A. Minnes. M. Lont, oud 89 japm. weduwe van M Tijsen. II. W. Lenselink, oud 68 WÊKÊÊÊÊtÊKttKÊÊ. j&ren, weduwnaar van E. H. van Gelder. Levenloos der, die f 128.25 ten nadeel o van een Spaarkas had aangegeven kind van C. de Haan en A. Rotgans, verduisterd, is hier reeds eerder in behandeling ge- Levenloos aangegovon kind van N. J. Bruul on Tr. weest. Dezo bekl. was eveneens niet verschenen. De j. de Vries. ambtenaar ter reclasseeririig word als getuige ge-j GEMEENTE OUDE NIEDORP. hoord en tegen beklaagde werd een vonnis uitge- Geboren: Simon Willem, zoon van S. Vlaar on 7. sproken tot 2 maanden gev. voorwaardelijk met 2 pet. proefjaren. Getrouwd: Theodorus Entes te Harenkarspel en LANGE VTNGEIRS. Trijntje Veldman, alhier. Cornels Jong. weduwnaar Bekl. Jacobus Dekker is niet verschenen. HIJ woont van Maria Stam en Pietertje Groen, belden alhier, te Wervershoof waar hij den eersten -Pinksteravond Overleden: Trijntje Eriks, oud 77 jaren, ochtge- een rijwiel met lantaarn heeft weggenomen uit om noot van Dirk Kaag. café. De tuinbouwer P. Nieuwboer uit Andijk miste GEMEENTE WINKEL, het rljwfiel toen hij het café wilde verlaten en Geboren: Alewijn Matthijs. zoon van Jan Oost. maakte er werk van. De fiete had bekl. later onfoe- woud Wijdenes en van Maartje de Leeuw. Meijert heerd tegen een boom laten staan, maar van den Pieter, zoon van Pieter Hoep cn van Maartje Hos- lantaarn had hij zich toch blijkbaar wederrechtelijk ter. Johanna Maria, dochter van Frederik Adolf Mei- meester wllen maken. En met dat strafbaar pogen chior en van Guda Mathilda Kerrebijn. Adriana, liep Dekker d\i een vonnis op tot dertig gulden dochter van Jilles Coljee cn van Jannetje* Smit boete, subsidiair dertig dagen hechtenis. Wilhelmina, dochter van Leendert Taines en van EEN DUUR „STOKLE". Sophia Nieuwenhuizen. Evenmin als de vorigen had G. Kreuger uit lAlk-j Gehuwd: geene. maar ambitie getoond om als beklaagde te schijnen. Hij had van het terrein van een in aan- j bouw zijnd perceel 7 stuks planken wederrechtelijkj meegenomen. De aannemer Schaaf, die de benadeel- Overleden: geene. GEMEENTE BROEK OP LANGEND IJK. Ingeschreven gedurende de maand Juni 1925. Geboren: Hendrik, zoon van J. Visser en van T.

Schager Courant | 1925 | | pagina 2