SPECIAAL KAL VERMEEL I.D. P. van den Brul een Damssregenjas N.V. 0LIEFAB8IEKEN T. DÖYVIS lz„ een Bakkersknecht, een rswomng, West-Friescbe Paarden- en Varkensslagerij, Brieven over Engeland. Kleeding naar Maat Paar.denvleesch. Voedzaam en krachtig I Molenstraat. Schagen. J. DE RUIJTER. of vergevorderd Leerling, Schildersknecht LandYarkens, een Bergplaats, 7sMm» Jannetje Maart Je, dochter van A. Boon en van C. Bleek. Aafje, dochter van J. Bak en van R. ten Bruggencate. Jacoha, dochter van J Blom en van W. Stint. Neeltje, dochter van J. Blom en van M. de Boer. Getrouwd: C. Balder, oud 27 ja&T, tuinbouwer en IJ. Prins, oud 23 jaar. Overleden: geene. GEMEENTE ST. PAN CR AU. Ingeschreven gedurende de maand Juni 1925. •Geboren: Elisabeth Catharina, dochter van Wou ter liuijs en Anna Dirkje Slik. Jan, zoon van Jacob Wit en Elisabeth Goertruida Stapel. Trijntje, doch ter van Lammert van der Werff on Trijntje Smit. Gehuwd: Aldert Hopman en Josophina Jacoha Tree ls. Gescheiden van acht: Jacob Oud es en Susanna Kloosterboer. Overleden: geeno. Bimvaodtardsch NieuwSo SGHAGERBRUO. Dinsdagamiddag jl. had ten overstaan van Nota ris C. L. van den Bergh, de verkooping plaats van het café „Het Zijper Veerhuis". Kooper werd de heer C. Sw&rthof alhier, voor f 5010. GKOOTE MORPHINE-SMOKKEL ONTDEKT. Uit Rotterdam, 7 Juli. Dank zij de acticiteit van een bekend expediteur hier ter stede, zoo meldt de Tel., is men er. in geslaagd een groote morphino- smokkel op het spoor te komen. Men hoeft, beslag gelegd op een partij bedwelmende middelen van niet minder dan f 75.000. De partij' is naar het hoofd- j bureau van politie gebracht en daar opgeslagen. Do geheele zending was afkomstig van Bazel en moest in opdracht van oen*Tirma te Hamburg in transito via Rotterdam naar Dairen, in Mantsjoerije en Pe king worden verscheept. In werkelijkheid was het de bedoeling van de verschepers om de partij achter te houden in New York en Tampico. Ze bestond uit 34 kisten en moest met twee scheepsgelegenheden wor den vervoerd. Op den vrachtbrief stond vermeld, dat de kisten koffie, zeep en gecondenseerde melk bevatten. Nu was het eenigen tijd geleden gebeurd dat een aantal kisten, die gloeilampen heetten te bevatten, dpch bedwelmende middelen inhielden, Amerika waren binnengesmokkeld, Te New York werd het complot echter ontdekt en stelde de Amerikaansclie regeering de reederJj aansprakelijk voor de boete van. fi&OOO. Ten einde te voorkomen dat het schip aan den i ketting, werd gelegd, heeft de reederij noodgedwongen i .betaald. Maar ze stelde intusechen te Rotterdam den 1 'expediteur op haar beurt aansprakelijk, met het ge volg, dat de expediteurs in den vervolge hunne waak- zaamhoid hebben verdubbeld. Toen dan ook biji het ontvangen van de 34 kisten argwaan werd gekoesterd, heeft men 23 kisten aan de Wilhelminakade opgeslagen en de rest in entre pot. Vervolgens namen beambten van de douane heden1 verschillende steekproeven. Nu waren bij. de partij drie kleine kisten, en daar de groote kisten zwaar verpakt waren, en voorzien van zware bouten, wel ke met als het ware onder enorme lakken had ver stopt, opende men om te beginnen liever een der kleine kisten. Deze kleine kisten waren echter geheel gevuld mot de aangegeven goederen. 'Niet tevreden met dit resultaat besloot men ten slotte ook nog steekproeven te nemen met een der groote kisten. Met veel moeite werd een dier kis ten geopend, en inderdaad kwamen ook hier doozen zeep te voorschijn, zooals de vrachtbrief aangaf. Maar toen men een laag doozen zeep verwijderd had, stuitte men op een tweede laag kleinere kisten, idie omgeven waren door doozen zeep. Deze als het ware ingesloten doozen, waren van hlik. Nadat men een dezer kistjes te voorschijn had gehaald, en het opende, stuitte men op een blikken deksel. Na dit opongesneden te hebben, vond men eerst 'n aantal doozen met onschadelijke pharmaceutisehe prepa raten. Maar daaronder trof men groote bussen mor- phine aan. Toen men daarop ook' de andere groote kisten 'opende, bleken ze alle op dezelfde wijze behandeld te zijn. Ze bevatten eerst een laag artikelen, welke in don vrachtbrief vermeld waren, waaronder mea| dan de tweede kisten vond. Zoo kreeg men kisten met een laag bussen gecon- denseerde melk, wederom andere met een laag koffie. Nadat dit alles geconstateerd wae, werd da po litie met een en ander in kennis gesteld. De geheele partij, behalve de dno kleine Jasten, die geheel' gevuld waren met de aangegeven arti kelen, werd daarop in beslag genomen. Een arref tatie kan niet plaats hebben, daar geen vervoerder aanwezig was. Men aaf trachten te Bazel (Ion afzen der te vinden. De partij wordt verbeurd vork/aard en ton bate van hot rijk verkocht. DE KABINETSCRISIS. In onze vorige bespreking van den politieken toestand, hebben wij, aldus het HdblcL, er reeds op gewezen, dat de oplossing van de kabinets crisis pas in .het allereerste stadium verkerft. Na da hooge autoriteiten v^n Staat, zijn de voorzitters van de rechtsohe Kamerfracties en van. de sooia jlistische Kamerfractie gehoord door de Koningin. jHeden zuilen de voorzitters var de fracties van den Vrijheidsbond en de Vrijz. Democraten vol gen. En daarna kan men verwachten, dat de Ko ningin na schriftelijke bevestiging van de ad viezen der heeron te hebben ontvangen iemand ten pa lei ze ontbiedt, aan wien zij opdracht zal geven voor de vorming van een kabinet. Wie -dat zou riinP Op het oogenbük kan niemand dat natuurlijk mot ©enige zekerheid zeggen. Allo modedeelingen, waarin met stelligheid een naam wordt genoemd, kunnen' niet anders dan op gissingen berosuan. Ook kan niemand vertellen, welke personen in de advie zen aan do Koningin al* premier zijn aanbevolen, want de verantwoordelijke inmensohen, die het ad vies hebben moeten uitbrengen, zwijgen in de gegeven omstandigheden. Maar wol moenon wij, op grond van gesprek ken, hier en daar en overal, al vast deze conclusie te mogen trekken, dat elk der roohtscho groepen een eigen candidaat naar voren hrengt als premier. Wanneer we tot deze conclusie komen, behoeft men niet lang te raden, welke heoren door iedere groep worden genoemd. De Roomsoli-Katholieken poussoo ren den voorzitter der Tweede Kamer, don heer Kooien; de Ohristelijk-Historischcn meenen m jhr. Do Geer, den oud-minister van Financiën, och goeden Ministerpresident te hebben gevonden, ter wijl do anti-rovolutionnairem van oordeel zijn, dat het werk van 'don tegenwoordigen minister van Financiën, den hoer Oolijn, ih het laatste jaar dezen den aangewezen man voor de vorming van hot nieuwe kabinet doet zijn. Voor zoover ons bekend is, hebben de drie rechtsoho groepen onder ling nog geen overleg gepleegd, althans goon offi cieel overleg over de aanwijzing van dengeen, die als premier zou kunnen optreden. Het zou dus niet béhoeven te verwonderen, dat «dit overleg, na het uitbrengen der adviezen aan de Koningin, welke immers ten aanzien van deze hoofdzaak uiteonloopen, alsnog zou plaats vinden en dat de nieuwe premier niet aanstonds zou wor den aangewezen. Hoe dit ook zij, uit netgeen wij verder hebben vernomen, blijkt wel. dat men over het algemeen ter rechter zijde niets gevoelt voor een reconstructie van hot oude kabinet. Do stem ming in allo drie de groepen schijnt daar wel zoo te wezen, dat men hot noodig vindt met een nieuw, trisch kabinet voor de Kamer te komen. Dit is, wat wij van -den gang dor politieke zaken weten., Voor het overige moeten wij alle geruenten, ook die over een beweerde antipahie usvmen oe hoeren CoIVn en Koeten, laten voor wat sj zijn. Nadere bijzonderheden over de ontwikkeling der feiten zullen pas kunnen worden gebracht, ha- dat de conferenties der Koningin met de oartij- ieidera zijn afgeloopen. Want aan komdn we pas in het tweodo stadium van de opioesing der crisis, dat van de besprekingen van dengeen, ale opa. heeft gekregen .tot de vorming van een nieuw kabinet. BEDOLVEN, Uit Schiedam, 7 Juli. Gister zijn op do glasfabriek „De iSchie" bij het monteoren van een transportbaan twee hulpmonteurs, de Duitscher F. M. en do Schie dammer Do Gr. onder vallend ijzer bedolven. Do laatste is hedennacht in hot ziekenhuis alhier over leden. MINISTER AALBERSE, „Het Gentrum" schrijft: In de veronderstelling dat mr. P. J. M. Aalberse als Minister van Arbeid zal aftreden, is hem 'oen belangrijke plaats in do hoofdredactie van het dag blad „Het Centrum" aangebodon. Mr. Aalberse heeft dit aanbod in zeer ernstige over weging genomen. HET LEIDERSCHAP VAN DE S4XAJ>. Naar „Het Volk" meldt, zal de nieuwe Kamer fractie van de Soc. Dom. partjj as. Zaterdag bijeen komen. Echter heeft de fractie' roeds besloten, dat deze benoeming eerst zal ingaan met den aanvang van de nieuwe parlementaire periode, dus den der den Dinsdag in September, aangezien tot dien tijd krachtens de wet, de oude Kamerfractie nog in func tie is en dus ook het oude bestuur dier fractie, waarvan Troelstra voorzitter en Schaper vice-voorzit- ter ip. Aangezien Troelstra buitenslands vertoeft, is Schaper, zoo besluit het blad, dus de aangewezen man om bij de beraadslagingen over de kabinets crisis onze Kamerfractie te vertegenwoordigen. EEN OVEN GESPRONGEN. Uit Hengelo, 7 Julk Op „Heemaf -alhier sprong hedenmiddag met geweidlgeg^tnal een oven, waarin motoren gedroogd worden. De eigen brandweer bluschte een begin van brand. De schade is uanxieu- 1 ijle. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. WINKEL. Maandag had de arbeider S. H.,.in dienst van den veehouder C. K. alhier,, het ongeluk van een wor gen hooi te vallen. Met een ernstige hoofdwonde is hij opgenomen en direct onder behandeling gesteld van dokter Oudendal, alhier. HET GEBEURDE TE BRUNSSUM. Het volgende politierapport ia over "het gebeurde te Brunssum verstrekt: Op 29 Juni 1925, pLm. 9 uur 's avonds, kwam een afdeeling dér S.D.AP. op rijwielen bij het kruispunt Kerkstraat-Dorpstraat, eenige roodb vlaggen en transparanten medevoerende. Tegelijkertijd trok een optocht der R.K. voorbij. Do S.D.A.P^afdeeling was van meening, dat de optocht voorbij zou trekken, terwijl dezo echter aan den kop reeds werd ontbon den. Deze omstandigheid is indirect aanleiding tot de ongeregeldheden geweest. Alleen reeds de tegen woordigheid der S.DAJP.-afdeeling schoen als zóó uitdagend te worden beschouwd, dat spoedig tot ge welddaden word overgegaan. Hun gedrag althans was van dien aard, dat daarin niet een aanleiding tot gewelddadig optreden van de zijde der R. K. kan worden gezien. De S.D.A.P.-leden werden onder sla gen on stompen voortgedreven; een vrouw werd met geweld tegen het onderlijf getrapt, van één man word een arm zwaar gekneusd, een ander kreeg een gapende wonde aan zijn hoofd, weer een ander ecu steek in den rug. Verder veel builen, striemen en schrammen, alles aan de S.D.A.P.-leden to§gebracht. Bij de schutterijen waren slechts vier saboldra- genden. Van een slaanpartij met sabels is niets ge bleken. Bij den optocht der R.K. partij was een R.K. gees telijke, die ook bij de ontbindingen tegenwoordig was. Gezien het snelle verloop der gebeurtenissen is nog niet na te gaan, waar deze juist was, toen de eerste klappen vielen. Wel staat vast, dat deze gees telijke niet naar het gevecht heeft etaan kijken en zekor niet heeft opgehitst. Het relaas der gebeurtenissen, zooals door getui gen medegedeeld, is in den vorm van een ambts- eedig proces-verbaal aan den heer officier van jus titie te Maastricht gezonden. ARRONDISS. RECHTBANK TE ALKMAAR Uitspraken van Dinsdag 7 Juli 1925. H. Roobeek, Alkmaar, overtr. art. 247 W.v.Str., (zaak met gesloten deuren) nader onderzoek gelast J. Pissuisse, Alkmaar, ged., overtr. art. 25 bis, W. v. Strafr., 5 mnd. gev. ZOETE KOEK EN KAMERVERKIEZINGEN. Uit Ouddorp, 6 Juli. Alhier had een anti-revi. kie zer aan een volgeling van Braai beloofd, voor iedere stem, die do candidaat van den Plattelandersbond bo ven de honderd zou verkrijgen, een zoete koek af te staan. Hij is thans verplicht 30 koekon te leveren, welk aantal reeds aan de fabriek is besteld. RATTENPLA-AG. Uit Almelo, 6 Juli. In verschillende deelen de zer gemeente veroorzaken ratten veel schade. Met het oog op het gevaar van verspreiding van besmette lijke ziekten, geven B. en W. den Raad in overwo ging f150 beschikbaar te stellen voor de verdelging van ratten door middel van sera. EEN GESTOLEN RING HERKEND. Uit Zand voort, 7 Juli. Een dfimo had in het voorjaar op de waschtafel' in het toilet van een restaurant te Amsterdam een ring met een dia mant laten liggen. Toen zij later haar vergeetach tigheid beinerate on een onderzoek werd ingesteld, bleek, dat de ring verdwenen was. Zondagmiddag vertoefde deze dame op het terras van hotei „Driehuizen'' alhier, toen zij meende, aan de hand van een daar aanwezige dame den ring te herkennen, die door haar vermist werd. De politie werd me het geval in kennis gestold. Zoo wol van de zijde dor directie van het hotel, als door den dienatdoenden inspecteur van politie werd dezo zaak zeer discreet behandeld. Do dame met den ring werd aangehouden. Eerst zeide zij van niets te weten, maar toen de vroegere eigenaresse lïi aar eigendom herkende, baatte ontkennen niet langer. Het èlaohtoffer aer verleiding legde toen een volledige bekentenis af. Daar het feit te Am sterdam had plaats gehad, werd de verdachte voor het verdere onderzoek aan do politie te Am sterdam overgeleverd. TeL PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. De Prov. Staten kwamen gistoren in zomerritting bijeen, onder voorzitterschap van den Commlssadis der Koningin. Na opening der vergadering werd mededeeling ge daan van do afgekomen Koninklijke Besluiten. De in gekomen stukkon werden, overeenkomstig de voor stellen van edeputoeerden voor kennisgeving aange nomen, of voor prae-advi'es in handen gesteld van Ged. Staten. Daarna had plaats de loting voor de sa menstelling der afdeelingen. Tot buitengewoon lid van Ged. Staten werd geko zen de heer Douwes. Uitgebracht waren 67 stemmen waarvan 55 op den heer Douwes, 1 op den heer Pot huis en 11 blanco. De vergadering werd hierna, ter behandeling der overige punten van de agenda, verdaagd tot 21 Juli half 11. - RARENKARSPEL. Bij de op Maandag ft. gehouden Beetuurmter&fi dering van hek Onderlinge Paardentand^ alhier, bleek, dak er ovor hok 2e kwartaal verzekerd waren 198 stuks, mot een verzekerde waarde van f-75.515, Afgekeurd waren 4 stuks. De omslag werd bepaald op f-0.90 per f100 verzekerde waarde. - HARENKARSPEL. De vorige week had de heer EL In den Slootgaard polder het ongeluk, dat rijn jongste dochtertje in een onbewaakt oogenbiik te water geraakte en of schoon men het land heel spoedig vond, was het reeds overleden. HARÏNXARSPTiL. - FCÖW* Gevonden: een dameshorloge en een broche. Inlichtingen ter secretarie te Dirkshom. 4 Juli 1925. Over bot „Week End Book" sou ik deze maal sohrijvom Laat ik nu oons proboeren hot regoT matig te doen. Mot andere woorden, wo zullen bij hot begin beginnen. De kaft: groen. Uitgootstor: The Nonosuoh Press, BO Gorrard Street, Londen. Prijs: 6 shillings. De inlioud maar daar rit meer aan vast. Het allereerste bladzijde, d.w.z. de binnenkant van do kaft wordt, met do bladzijde daarmuust, ingenomen door oon dambord van Ie1/» o.M. in hot vierkant. Eigenlijk is het 16 o.M. en 7 m.M., aooala ieder* dio zich hot boek aanschaft, terstond kan zien. want tegen linker- on rechterzijde van hot dambord rijn inch- on oonfcimetermaatjes gotookond. De maatjes rijn precies zoo lang als het dambord, en zooals ik zot, 16.7 O.M. of 6-9/16 inch lang. Dam - stukkon rijn niet bijgeleverd. Ja, ik wou nu wel Koopgraag regelmatig blijven doorgaan, maar de verleiding is me te sterk om na de afleoróérate, nu, vóór de rest, de aUerl&fctftste bladzijden te nemen. Die worden ingenomen door een molen bord- We weten toch allemaal, wat dat is? Ik zal het in elk geval maar veronderstellen, hoewel ik eenige maanden geleden, bij gelegenheid van een ver jaardag van een van onze Kindoren, in geen en kelen speelgoedwinkel in Haarlem ©en molenbord kon krijgen. Die waren uit de mode, werd me gdzegd. Ganzeborden, klók en hamer, en zélfs boerenschroom bleken een steviger bestaan te heb ben. Zie Boo, we hebben nu begin en einde in elk geval gehad. Volgen oen paar loegu pagina's on hut Eteiblad. Die krijg je, aooala gewoonlijk,, op den koop toe. Aoherin het boek ritten nog veel meer leege pagina's, maar die hebben een zeker doel, waarover ik eohter, uit verlangen naar regelmaat, pas straks aai' spreken. Volgende pagina: grootendeels .'blank. Alleen bovenop, vullend zoowat een derde van het geheel, een veertienregelig gedicht van Harold Munro. Do titel: Week-End. Do inlioud heel aardig, maar ik heb geen rin hot over te schrijven, en niet genoog dichterlijk talent (vijf heelo maanden vóór St< Nicolaas) er een behoorlijke metrische vertaling van te geren. Alweer een pagina verder en we krijgen de in houdsopgave, die ik natuurlijk oversla. Daarna het voorbericht, dat ik uit beginsel over sla Ik lees nooit of te nimmer voorberichten. Al leen naberichten, en als een boek geen nabericht heeft en dat is de kwaal van de meeste boekten, dan I'oes ik het voorbericht als nabericht, wat in do praktijk op hetzelfde neerkomt. Met het voorbereioht van 4 bladrijden rijn wo door do met Romeinsohe cijfers genummerde pa gina's heen en komen we tot het eigenlijke boek. Pagina 1 en 2 rijn beide blank, d.w.z. zoo goed als. Maar nu rijn wo door het ledige voorLoopigi heem. Met pagina 3 begint de inlioud van dit, ik geloof eenstemmig in de pers geprezen boek. En van paginfa. 3 tot en mest 111 kan iedor rijn hart ophalen, als hij er tenminste lust toe gevoelt, aan gedich ten. Welke godichtenP O, dat is gemakkelijk gezegd. De verzamelaars hebben ze gerangschikt onder den algomeenen naam van Great Poema. - Great, wat niet wil zeggen: lang. Het eerste gtediohtje bijvoorbeeld, van een anoniemen dich ter, tolt maar vier regels. Dat kan ik nu toch, wel even overschrijven. O Western Wind. O Western wind, when wilt thou blow, Tkajb the small rain down can rain? Ghrist, fchat my Iove were in my arms And 1 in my bed againl Van onbekende schrijvers volgen op dit 4-regelig versjo nog verscheidene ahdere en langere, tot we op bladzijde 17 komen aan Psalm 137, on aan het Hooglied van Salomo, dat een pagina of 8 in neemt. Daarna komen bekende en minder, beken de gedichten van do grootste Engelsoho dichters. Van Shakespeare, van ShelTev, van Browning, van 1 Froncis Thompson, van IJeats, van MasefieUl, van James Elrog Fleoker, om maar heel enkele te noemen. En als ik nu heel even viu het rogolmu tige mag afwijken,, achter in het boek, op pp. 275277 staat een lijst van Great' Poema, die voorkomen in do meeste bloemlezingen en daar om niet in deze. •Shelïey's Ode to the West Wind, bij voorla ld. Milton's Lycidjis, AVordsworth h Upon Weetminstor Bridge zijn in hot Weok-Emi Book jiiot te vinden. ,t Nu zijn wo do „great poeras'' voorbij', en komon na twee blanko pagina's aan do „hato pooms'fco beginnen mot do zang Dobora uit het Boek Ricli teren. Daarop volgt een gedicht f van viar rogels met te zaweu acht woorden: The Ohoeon Peopio. Ilew odd Of God To chooflo The Jowe. Do gToote diohtors zijn ook hier vertegenwoor digd Byron, Slioüoy, Dryden, Bpowniiig, Hiake. Dat van Blako is heel kort, twee rogoLs: Oromek. A petty sneaking knavo I knew O! Mr, Oromek, how do yo do? Enkele. o.a. een paar gedichtjes uit den last sten oorlog, van Siegfried Sassoon, zijn heel -soiherp en heei «vaar. Dat zijn: Blightors en Base Details. Men kan ze vinden op pag. 123. De hate poams eindigen op bladz. 130. Na twee leege pagina's volgen dan de State Poema: To the King, te the Queen, Great Britains Glory en dergelijko minder interessante ontboe zemingen. Eén er van zouden wc met het groot ste genoegen missen: Mafeking, Ootobor 15. 1899, to May 16, 1900. Maar gelukkig eindigen de Statte Poems al op bladzijde 147. Zij worden gevolgd door de vierde en laatste groep van gedichten: The Zoo, de Dierentuin, Jonas en de alvisoh. van Viola Megnell. the Tiger, van Blako, Milk for the Cat, van Harold Munro, to u Mouse, van ltebcrt Burna aiu. Eén er van. een suimet op een aap, is van een 8-jarig meisje, dut er in haar gedicht openhartig voor uitkomt, dat ze geen rijmwoord op „Roman' kon vinden, en daarom haar aapje maar „wamaai'' noemde: 1 oould not get a rhvme for Roman, So was obliged to oall him woman. Met ag. 165 eindigen do Artisgediohton en daarmee alle gediohton. Of oigonlijk toch niet. Want nu beginnen de liedjes om te zingen en dat zijn toch immers ook gediohton.. De muziek is natuurlijk overal bij gegeven. Van verschei dei vp heb ik »e op de piano geprobeerd en er rijn hooi aardige wijsjes bij. Ook de woorden zijn dikwijls erg leuk. Een paar zijn Fransch, en één i.s zelfs Duitsoh. Verscheidene soldatenliedjes rijn er bij. (The Last Long Mile op pag. 200 is aardig) en sommige herinnerde ik me direct, gehoord te hete bon in 1914 on 15. Daar was oen liedje, dat ik altijd half onthouden had. We luidden dit ge hoord, mijn vrouw en ik, op een heerlijk warmem Soptcml>ern.amiddag, toon we bij Cookhaiu aan do Theems zaten. Uit het geboomte aan de overzij schoot plotseling een roeiboot, mot drie Engel- Iie soldaten er in. Jonge_ jongens, vol vroolijkhofdk Eén roeide, en allo drie zongen. Ze zongen maar één lied, inaar dat zonder ophouden. Zoowol do woorden als dq wijs had ik ongeveer onthouden, maar niet volkomen. En hier zag ik het in het Week-End Book: They Were Only Playing Leap Frog, op pag. 177. 't Lijkt misschien vreemd, maar daar alleen had ik do 6 shillings wei voor over gehad. Ik kan nu They Woro Only Plaging Leap Frog ringen zoo gooa als die drie jonge EngolSeho soldaten, die wie weet hoe kort nog gezongen hebben na dien warmen Septembermid- aag. waarop zo hun verlof op do Theems bij Cookham verroeaden. Canons rijn er ook bij de Bedjes, on verzen, die je luidruchtig, andere, die jo op dronkeman®- toon, nog andere die jo sentimenteel on met een Londonsch accent moet zingen. Alles te zomen een bij uitstek geschikte verzameling voor oen Week-End gezelschap. Maar nu bon ik op bladzij 233 van do 319 em de beehikbaro ruimte is uitgeput. Vooruit, ik maak ar een feuilleton van, dus: t Sltet volgjt- Bii deze betuigen wij onzen har- telijken dank aan allen, die be langstelling betoonden tijdens de ziekte en Dij het overlijden van onze innig, geliefde Vrouw, Moe der en Grootmoeder. In 't bijzon der onzen dank aan Dr. MAATS en Zuster KOK voor de liefderijke behandeling, aan Buurvrouw BOOII voor hare hulp en bijstand en aan Ds STAAL voor de woor den tot ons gesproken. Mede namens de Kinderen en Kleinkinderen, D. KAAG. Oude Niedorp, Tuli 1925. Voor de zeer vele blijken van. deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Doch- ter en Zuster fANNBTTA CORNBLIA GROET, betuigen wij onzen hartelijken j dank. Namens de Familie, Wed. E. GROET. Anna Paulowna. Juli 1925. Amsterdam - Hoorn 's Gravenhage. Speciaal adres voor Een onzer Coupeurs is iederen Donderdagmorgen in Hotel Igesz, Schagen. aanwezig met stalen. Wij garandeeren goed passende chique coupe. Stalen en Modelboeken worden gaarne gezonden. Coupeur overal te ontbieden. EET Biefstuk, (haas) 90 ct. Biefstuk 80 Rollade en Boeuf 50 Baklappen 50 Lappen 40 Gehakt 35 bij de 3 pond f 1 Gesmolten Koevet 55 ct. bij de 5 pond 50 Aanbevelend, Fokt Uwe kalveren op met VERLORENl (Gaberdine), op den wee Oudesluis langs de Groote Sloot tot aan Burgerbrug en verder over Eenigenburg naar Tuitjenhorn. Bij vinding hiervan mededeeling te doen aan den Gem. Secretarit van Warmenbuizen. U bent dan verzekerd uitmuntende resultaten te verkrjjgen. Koog aan de Zaan. TERSTOND GEVRAAGD: bij T. BLOOTHOOFT, Sint Maartensbrug. UIT DE HAND TE KOOPl in tweern bewoond, met erf aan den Westfrieschen Dijk gem. Barsingerhorn, bchoorende tot de nalatenschap van den heer C. BUTTER. Te bevragen bij Notaris G. J VAN LHSKSUM te Winkel. voor geruimen li. VAN WlJNGA.Uv! Midden-Beemster. TE KOOP: vier beste gezonde bij G. MOOIJ. Grootewal. Schagen. TE HUUR: uistekend geschikt voor Autoga rage. Tc- bevragen bij J. DERLIJ- Molenstraat, Schagen.

Schager Courant | 1925 | | pagina 3