ilitiEti Nisiis- Abonnementsgelden, Dinsdag 14 Juli 1925 68ste Jaargang. No. 7671. Uitgevers i N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen, vóór 1 AUGUSTUS a*s Anna Paulownapolder. Binnenlandse!* Nieuwa SCHA Dit blad verschijnt viermaal per 'week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiön nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELF.F. no. 20. Prijs per 3 maanden flü6. Losse nummers 0 cent. ADVERTEN- TIöN van 1 tot 5 rogels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Aan onze lezers buiten Schagen doen wij Het ver- zoek het abonnementsgeld der Scbager (Jouraat over het tweede kwartaal 1925, ten bedrage van 11.65 (voor courant met Zondagsblad 1238), aan ons Bureau te betalen, óf over te «maken per postwissel 'óf over te laten schrijven op onze post rekening No. 23330. Do laatste manier van vereffening raden wij ten zeerste aan, daar dit slechts 5 cents kost; formu lieren zijn aan alle postkantoren één cent vorkrtjgbaar. Per poetwissel daarentegen zijn de kosten f0.10. Na genoemden datum wordt beschikt met J 0.14 verhooging. Toezending is dus voordeellg! Voor alle abonné's die gewoon zijn het couranten* geld aan onze Agenten (de plaatselijke kantoorkou- ders) te betalen, geldt dit verzoek niet Zij, die bi) ons op De Prins, Het Nieuwe Mode blad, Gracieuse, of Kinderkleedlng enz. zijn geabon neerd, kannen eveneens het daarvoor verschuldigde abonnementsgeld 2e kwartaal 1925, op dezelfde wijze toezenden. Voor De Prins is het bedrag f 233 Voor Het Nieuwe Modeblad f 1*25 Voor Gracieuse f2.15 Voor Kinderkleedlng *i 0-95 Voor Panorama 12.50 Voor Het Leven 1230 DE ADMINISTRATIE. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden, op Zaterdag H Juli 1925, des morgens 10 uur in het Polderhuis. Afwezig de heer J. Smit Az. Voorzitter de heer O. Wijdenee Spaans Jr., dijkgraaf, secretaris de heer C. Keijzer. Na opening volgt lezing der notulen, die onge wijzigd worden vastgesteld. Door de heeren Langer eis, Visöoher en Stammes worden de geloofsbrieven onderzocht van de herbe noemde hoofdingelanden, de heeren A. van den Berg en A. de Graaf. Bij monde van den heer Langereis wordt tot toelating geadviseerd, met welk advies de verga- doring zich vereenigt. Voorzitter feliciteert beide heeren met hunne herbenoeming en met het vertrouwen, dat de inge landen in zoo algegxeene mate in hiln hebban ge sfceld en spreekt den wensöh uit, dat hen de lust en kracht gegeven moge worden om de belangen van den polder te behartigen? Spr. doet tevens mededeeiing van de herbenoem ming tot heemraad van den neer P. J. Waiboef en herhaalt de reeds .in het Dag. Bestuur gedane felicitatie, met denzelfden wensen als zooeven geuit tot de heeren Van den Berg en De Graaf. Ged. Staten zonden beriant in van goedkeuring! op het besluit tot het geven in erfpacht van een perceeltje aan den heer S. 'Kuiper. De verpachting van grasgowas der Zeedijken heeft opgebracht f-1353, geraamd was f1133. Aanbesteding der onderhoudswerken heeft plaate gehad, waarna de gunning aan de laagste inschrij vers is geschied, nl voor onderhoud der sluizen aan den heer S. Jonker voor f375. voor onderhoud van bruggen en duikers aan den heer J. de Graaf voor f10 21. - Voorzitter deelt vorder mede, in verband met het onderhoud van de steenglooiing aan den buitenha ven te Van Ewijckshiis, dat de steiger daar thans gemist kan worden en zal worden verwijderd en dat er voor inplaate komt een vlakke bovenlaag. Van den Pensioenraad is bericht ingekomen, dat de inkoopeommen van de ambtenaren voorloopig nog niet konden worden' vastgesteld en dat d& pensfoenneerders, de heeren de Jong. Smaal en van Zanten met het betalen van iokoopeoïnmea kunnen beginnen. Kasopname bij' den ontvanger heeft plaats gehad, waarbij allee in orde werd bevonden. Ingekomen is het verslag van de N.V. Spoor (Tram)weg WieringenSonagen. 1924 was een goed exploitatiejaar, 4 pet. dividend kon worden uitgekeerd en ruim X pfeti van het renteloos voor schot. - Ged. Staten hebben goedgekeurd de ramingen der aeewatorkeerende^ werken. .Volgt vaststelling der rekening over 1924. Nar mens de oommisse, belast met het onderaefck, brengt do hoer De Graaf rapport uit Aflos was in de beste orde bevonden, de gewone ontvangsten bedroegen f-168090.13, buitengewone ontvangsten f32.301, gewone uitgaven f149477.011/», buitengewone uitgaven f32.200, zoodat het batig .saldo van den gewonen dienst was fT8613.1lVa, van den buiten gewonen dienst f-101, totaal f18714.11#. I>e oommissie brengt dank aan den penning- ttoester voor de uitvoerige toelichting bij het on- deraoek gekregen. Zonder bespreking wordt de rekening op do hierboven genoemde cijfers .vastgesteld en voorzitter dankt de oommissie voor het gedane onderzoek. Het Dag. Bestuur steft voor de daarvoor in aan merking komende gebouwen van den polder aan te sluiten aan de waterleiding. In zijn toelichting deelt de Voorzitter mede, dat het voorstex betrekking heeft op de sluiswach terewoning aan het Westeinde, net perceel vaji den sluiswachter, den heer Kuiper, het polderhuis en ais de leiding doorgetrokken wordt naar het huis van den doktor, ook hot peroeef bewoond door den heer Gevers. Het ligt in de bedoeling, bij aansluiting van het perceel-Gevers, ook gebruik te m&kcn van de waterleiding voor koelwater. Thans wordt hiervoor gebezigd net water uit de Van hi wij lesvaart, doch bij het inlaten van Zuiderzee water heeft dtt water rtierf; de kwaliteit die het voor dat doel behoeft. Het Prov. Waterleidingbedrijf verzoekt het poi derbestuur, voor het perceel-Gevers met gebruik van koelwater, te willen garandeeren een water gobruik van minstens 200 M3., omdat van deze garantie zou afhangen of de waterleidingbuis tot net peroeef van den dokter zou worden doorgetrok ken. Het Dag. Bestuur echter wil wol medewerking verleenen, 'door aansluiting, zooals hier boven wordt vastgesteld, maar wil afwijzend beschikken op het verzoek tot het stollen van een garantie. Waar het hier betreft de aansluiting van de dok terswoning is het Dag. Bestuur van oordeel dat die garantiestelling behoort uit te gaan van do ge meen te en niet van den polder. In mindering van de te stellen garantie zou dan kunnen komen het gebruik door den polder en op deze wijze zou het een kwestie worden van zeer geringen nnantioelen invloed. Overigens is het de bedoeling dat de bewoners van de aan te sluiten perooelen zelf het water gebruik betalen. Door den heer Stammes wordt gewezen op de gelegenheid om een gebruiksoontraot te sluiten, waarbij een speciale waterprijs wordt overeenge komen indien men een afname van een bepaald aantal M3. garandeert. Voorzitter zegt, dat het garandeeren van afname geen bezwaar zal ondervinden- als we in dat op zicht ondervinding hebben en in dat geval' zal aan den wenk, dien de heer Stammes geeft, aandacht worden geschonken. Op 't oogenblik gaat het om de garantie, om de aansluiting van de dokterswo ning mogelijk te maken en het Dag. Bestuur meent dat niet het polderbestuur een dergelij&o garantie behoort te stellen. De heer O. Geerilgs zegt dat een dergelijk 10- jarig contract ook niet gesloten kan worden met het oog op het hangende onderzoek naar eifeo- trische bemaling. Algemeen hecht de vergadering haar goedkeu ring aan het voorstel van Dijkgraaf en Heemraden tot het aansluiten van de genoemde perceelem aan de waterleiding. De heer P. J. Ruitenburg verzocht om schade vergoeding voor het niet telen van hooi, wegens vernooging van de door hem gehuurde kade. Het Dag. Bestuur oordeelt dat de sohado niet van dien aard. is, dat ze valt buiten de eohafle» waarvoor de huurder moet rekenen en stelt dan ook voor afwijzend op' het verzoek de beschikken. Zonder bespreking wordt overeenkomstig het voorstel van het Dag. Bestuur besloten. Aan de orde wordt gesteTd het voorstel tot het maken van een nieuwen duiker door de Molfen- vaart en de bedde Molen va artswegen, uitkomende tegenover den akker aan den Zuider Molenvaart» weg van den heer M. Huiberts. Voorzitter wijst er in zijn toelichting op, dat de afwatering van onzen polder niet m slechte conditie is én dat onze voorgangers daarin goed hebben voormen en dat daartoe bijzondere kunst werken zijn daargesteld. Die kunstwerken evenwel zijn onderhevig aan vergankelijkheid en dat blijkt ook in het onderhavige geval. Wei bleek in dit geval' een enkel deeltje uit het dek te zijn én was het aanvakelijk wel te stoppen, maar de duiker bleek in zooverre verbruikt, aat het hier hot treffen van oen tijdelijken maatregel gold. Het Dag. Be stuur heeft dan ook een onderzoek doen instellen wat 'fc bo6te was, een gemetselde duiker, een betonnen duiker, ijzeren buizen of een houten duiker. Een houten duiker houdt langer dan een ijzeren duiker. Na een tamelijk breed onderzoek acht het Dag. Bestuur het 't beste een duiker van gewapend beton te doen maken en na overleg is wel gebleken, dat de Prov. Waterstaat zich met het ontwerp daartoe zal kunnen vereenigem De teekening voor den te maken duiker wordt nu overgelegd, waarbij do opzichter, de heer Dek ker, de noodige toelichting verstrekt. Enkele inlichtingen worden gevraagd en beant woord, waarbij do hoer Van den Borg do vraag stelt wanneer met het werk zal warden begonnen. Voorzitter antwoordt, van zoodra het grintver- voer heeft plaats gehad. Op de vraag van dan heer Van den Berg of het uit te voeren werk geen gevaar zal opleveren voor de waterafvoer der landerijen, antwoordt Voor zitter dat gezorgd zal worden voor voldoende af vloeiing van water. Hierop wordt het voorstel van het Dag. Bestuur met aigemeene stemmen goedgekeurd. Bij de rondvraag zegt de neer Stammes een onderhoud gehad te hebben met den heer Schip pers, leverancier van grint. De heer Schippers bepleitte 'het plaatsen van een elevator voor het lossen van grint. Thans is hij gebonden aan oen Zekere maat van schepen en wanneer oen elevator werd geplaatst zou dat van invloed zijn op den grintprijs. In het onderhoud ging de heer Schip pers tenslotte zoover, dat wanneer do ix>Ider voor een aantal jaren aan hem de leverantie van grint •opdroeg, de hoer Schippers wel een elevator zou laten maken. Ik zou er niet voor wezen, aldus vervolgt do hoer Stammes, dat de polder Zich op deze wijze bindt ten aanzien van den aankoop van grint voor een aantal' jaren, maar zou graag zien, dat het Dag. Bestuur nog oens een onder4 zoek instelde. De heer Schippers noemde een -bedrag van f2500 en wanneer daar nu togonqver staat, dat het grint goedkooper kan worden ge leverd. Ook ten aanzien yan het lossen zou een oio vator verbetering brengen, het lossen is in den zomer zwaar werk. Voorzitter herinnert aan het onderzoek dat vroeger heeft plaats gehad. Wel zal men met een elevator het schip vlugger kunnen leeggooien, maar we hebben er ook weer rekening mee te houden, dat de aannemer beschikt over een "bepaald aantal per sonen voor het loeeen en over een bepaald aantal paarden. Evenwel, het Dag. Bestuur doet gaarne toezegging nog eens een onderzoek te doen in stellen. Hierna volgt sluiting. VERBETERING. Bij den lieer J. Mosk to 't Zand ls een geval van miltvuur geconstateerd. (In ons vorig no. werd abusievelijk vermeld van mond- en klauwier.) ANNA PAULOWNA. Zaterdagavond hield de voetbalvereeniging „Ex celsior" haar jaarvergadering in 't caló van den heer Slikker. De voorzitter, de heer C. Slikker, heette da aan wezigen welkom, het betreurend dat de opkomst niet grooter was. De secretaris, de heer C. van Oorschot, las daarop de notulen, welke onveranderd' werden vastgesteld, met dank voor de goede en uitvoerige weergave. Van den N.H.V.B. is, als antwoord op een vraag van den secretaris, of „Excelsior" lid zal kunnen worden, een schrijven ontvangen, behelzende de voorwaarden en formaliteiten \^|araan. voor dit lid- Het ligt in de bedoeling van deze zuiver-Neder- landsche onderneming, om later ook diensten in te richten tusschen Amsterdam en andere plaatsen in Nederland, b.v. Groningen. Gisteren heeft de directie een groot aantal genoo- digden op Schiphol in de gelegenheid gesteld de drie vliegtuigen, waarmede de maatschappij 15 Sep tember haar dienst AmsterdamEssenBerlijn zal beginnen te exploitoaren, te bezichtigen. GESCHOTEN. Eergisteravond ruim half elf heeft een agent van po litie op de Valkenboschkade in Den Haag drie schoten: gelost op een motorfietsrijder, die zonder licht reed, weigerde te stoppen, toen hem dit gelast was, later maatschap moet worden voldaan. Nu de W.F.B. naar hard was doorgeredeen, toen de agent hem had toe- alle waarschijnlijkheid wel zal opgeheven worden, wordt na breedvoerige discussie besloten, met het lo en 2e elftal tot den N.H.V.B. toe te treden. geroepen: halt, ik schiet, politie! en ook nog niet stopte, toen de politieman twee schoten in de lacht loste. Met het eerste schot schoot de agent hem den De penningmeester, de heer D. F. Webeling, doet van het hoofd, waarbij de vluchteling een daarop rekening en verantwoording over het afge- schampschot opliep; het tweede schot trof hem in den loopen boekjaar. Het blijkt dat, met inbegrip van v00^ bet derde miste. Nog stopte de motorrijder niet, het vorig saldo ad. f 137bo, de ontvangsten hebben jjjj vermeerderde zijn vaart en trachtte langs de Ha- bedragen^ 3(to.45, de uitgaven beliepen f 192.83, er is nenburglaan en door de Sneeuwklokjesstraat te ont- dus een voordeelig saldo van f 112.62. De bescheiden tornen. Toen hij langs de Ainemoonstraat weer in de worden nagezien door de heeren H. Jonker en M. Goudenregenstraat terugkwam, werd hij aangehouden. Wiasekerke en volkomen in orde bevonden, waarop De motorrijder, die uii de wond aan het hoofd hevig voorzitter de commissie dankt voor haar moeite en hloedde, werd door den geneeskundigen dienst naar den penningmeester voor zijn beheer. '^et ziekenhuis gebracht; de verwondingen zijn niet Aan de orde is thans Bestuursverkiezing. Alle Be- yan ernstigen aard. Het is de 18-jarige K. de B. u#t stuursleden zijn aftredend en worden herkozen, met <je Van Imhoffstra&t; de motorfiets was niet zijn ei- uitzondering van den heer C. van Oorschot, die niet Kendom, hij had ze geleend van een vriend, meer voor een herbenoeming in aanmerking wenscht j)e houding van den motorrijder zou van dien aard to komen. Voorzitter spreekt hierover zijn leedwezen Zijn geweest, dat de agent slechts denken kon aan een uit. De heer Van Oorschot toch is van den aanvang ernstig feit, in verbond waarmee de motorrijder de af bij Excelsior geweest, heeft zich altijd een buL politie trachtte te ontvluchten, tengewoon ijverig lid betoond en was met voetbal- aangelegenheden stellig het best van allen op de' HET BLOEMENCORSO OP 29 JULI TE BERGEN hoogte. Als bestuurslid wordt nu gekozen de heer C. N.-H. Kaan. zoodat het Bestuur thans bestaat uit de hee- De V.V.V. te Bergen organiseert op 29 Juli weder- ren C. Slikker. D. F. Webeling. H. Stellingwerf!, P. om een Bloemencorso en besluit des avonds dien da£ Bakker en C. Kaan. moe concerten to Bergen aan Zoo in het Par- Met aigemeene stemmen wordt besloten om aan nassiapark met als slot een schitterend vuurwerk, den heer Freeke, die iederen Dinsdagavond uit Hel- Degenen die dezen gloriedag van Bergen het vorig der overkomt om te trainen, vergoeding van reiskos- jaar bezochten en dit waren er duizenden Giet ten te geven, mits hij als lid toetreedt. I vorig jaar varvoorde dien dag de bram alleen 27000 Voorts wordt besloten om kermis-Maandag een go- passagiers), weten dat er dien dag in Borgen iets costumoerden wedstrijd en Dinsdag van kermis een geboden wordt, dat men nergens in do provincie «sriendschappelijken wedstrijd om een medaille te zoo aiot. f houden, waartoe „Concordia" zal worden uitgenoo- Ook dit jaar wordt er alles opgeect om dien dag digd. tot een guooeadag te maken. Een commissie, bo- Leden die bedanken en later weer willen toetreden staande uit do dames van ReenenJurriaans, zullen voortaan f 130 inleggeld hebben te betalen. Blok—van Wach om, Boendormaker— Schoenmaker Bij de rondvraag, die nog een en ander naar vo- en StormVerburg en de hoeren G. Nan- ren brengt, dankt het afgetreden bestuurslid, de -nee Gorter, Arthtur Verboock, J. Roggo heer Van Oorschot, zijn medebestuursleden voor de veen, O. J. Koks borgen, C. Bogtman, en D. A. aangename wijze, waarop hij met hen heeft mogen Iöamp, geassisteerd door tal van andere personen, samenwerken, waarna voorzitter de vergadering is al maanden bezig de voorbereidende inaatrego- sluit met nogmaals een woord van hulde te brengen le nte treffen, terwijl geconstateerd mag worden, aan den heer Van Oorschot voor alles, wat deze in dat de samenwerking tusschen do gomeente, die verschillende functies in het belang van Excelsior voor deoen dag f-1000 beschikbaar stelde, en de heeft gedaan. V.V.V., die f-600 sohonk, met tal' van particulieren, HOOGWOUD. i uitnemend is. Onze plaatsgenoot, Jb. Rooker Az. slaagde te Alk-Als hoofdnummer komt de V.V.V. buiten mede maar voor het toelatingsexamen der 4e klas van do dinging. uit met een nummer, ontworpen door den Iloogere Handelsschool aldaar. Joh. Pool Johz. kuntscTiilder Arthur Verbeeok. dat in het bouw- slaagde voor het toelatingsexamen voor de le klas kundig gedeelte verzorgd wordt door don archi- Gymnasium aldaar en N. R. de Boer voor het over- toot, den heer Roggeveen, voor het decoratieve gahgsexamen van de 4e naar de 5e klas van het gedeelte door den hoer J. Molenaar uit Alkmaar en Gymnasium aldaar. voor het draperiewerk door den hoer Bakker te HOOGWOUD. Bergen. De hier N. Blauw, Boekelwegbuurt I 16, heeft zij- De voorstelling van dit nummer is in het kort ne benoeming tot lid van den Raad in deze ge- het volgende: jn&ente aangenomen. „Phoene", de godin van het lioht, stijgt uit de HOOGWOUD. wolken op en trekt met bohuip van drie paarde» De loting voor de ingeschrevenen der lichting 1926 door het luchtruim, „Moeder Aarde'' met haar dezer gemeente zal plaats hebben te Winkel op kinderen, begroetend. Terwijl hot zonnelicht stijgt. Dinsdag, den 25 Augustus 1925. daalt de maansikkel, waarin de „Koningin van den DE KAMERVERKIEZINGEN. Nachti hoeft plaats genomen. Bij do begroeting Op de lijst van hen die tot heden de benoeming tot van „Moeder Aarde' kraait „Kanteklaor"' het lid van de Tweede Kamer hebben aangenomen, ko- krieken van den da$r, Moeder Aarde's aandacht meo voor de ministers Aalberse, Coiijn, Van Dijk vestigend op ..Den Tijd." Tusechen Moeder Aarde en en Heemskerk en de heer A. Staalman. j Phoeoe zit „üe Liefde*' (het paar) waarop „Amor" Niemand heeft nog voor de benoeming bedankt. de God dor liefde zijn pijl gericht houdt. STOOMT.F.TDING GESPRONGEN. It» do zijwanden zijn de letters V.V.V. aangebracht, Op de Waal voor Nijmegen is op de sleepboot Keul- terwijl do wagon door vier goudvossen wordt gcr sche Vaari no. 19 de sloomleiding gesprongen. De 26- trokken en hot geheel in zonnekleuren is uitgevoerd jarige stoker V. M. uit Rotterdam kreeg de volle Voor het vervaardigen van dit nummér is in het stoom tegen het hoofd en andere lichaamsdeelen. Me; van Roenepark een speciale tent van groote af- brandwonden overdekt, werd hij naar het R.K. zieden- metingen gebouwd. huis te Nijmegen vervoerd. Zijn toestand is ernstig, doch onmiddellijk levensgevaar is er DE SOC-DEM. KAMERFRACTIE. Voor de vrije nummers is de gratis inschrij'ving opengesteld voor groepen, paren versierde adtivs, rijtuigen en oud-HoIlancUohe sjeezen. Hiervoor zijn De sociaal-democratische Tweede Kamerfractie heeft gouden, verguld zilveren medailles en kunst voor- vergaderd ter benoeming van het bestuur dier fractie, werpen als prijzen beschikbaar gesteld, terwijl De heeren Schaper en Sannes hadden zich niet w zoo gereden zal worden, dat ook de deelnemers de Rvummcrs waarmode anderen uitkomen, pas- meer beschikbaar gesteld voor een bestuursfunctie. Tot le voorzitter is gekozen de heer Alberda; tot scoren. 2e voorzitter de heer Vliegen, en tot secretaris-pen- - De^ aangifte tot deelname ningmeeste.de heer IJzerman. Heet oude bestuur blijft in functie tot September, zoodat de heer Schaper tot dien tijd waarnemend voorzitter is wegens het uittreden van den Troelstra. BEKNELD. Bij de kanaal werken te Wessem geraakte Vrijdag de lft-jarige arbeider P. B. tusschen een paar kipkarren •engesteld tot en met Zondag 26 Juli en moot gonniif worden tot het informatiebureau van 3e V.V.V - to Bergen. lltuu Des avonds 8 uur oonooitóSen in het Parna» heer saipark do gomongde koren uit Bergen en Ileiloo O GO zangers en zangeressen, onder leiding van aen heer Joh. Brands to Alkmaar, Borgen's Man nenkoor, onder leiding van den heer Oor. .lonker nit Alkmaar Bergen's Harmonie, onder leiding bekneld. Hij is gisteren aan de daarbij bekomen ver- van don heer Pranger Je Noordsoharw<»ude, waar- wonding overleden. na avond mot oen vuurwerk wordt besloten. AANRANDING. Het zal ons dan ook geenszins verwonderen, Te Zierikzee is een dame. die bezig was zich aan waaneer op 29Jidi a.9. Berg™ in de het strand in een tentje aan te kleoden, overvallen belangstelling staat van ons gel.oolNoordorkwaa- door een jongeman, die eerst het tentje wegtrok en tier. Verdienen doet men dit in Bergen zeker. daarna het verschrokken meisje WJ den keel greep, waarop een worsteling ontstond. Hel moisje wist zich los te rukken en naar buiten te loopen. waarop de aanrander het hazenpad koos. Als verdacht van deze aanranding is aangehouden de 24-jarige S. van D. LUCHTDIENST AMSTERDAM—ESSEN—BERLIJN NOOHDSCHARWOUDE. „Het Kleine Tooneel" to NoordschaVwoude zal zijn 5-jarig bestaan vieren, door in het aanstaande sei zoen in Hotel „Concordia" een tooneelwedstrijd te or ganiseeren. Verschillende vereenigingen hebben zich p—"—v - ----- - De Nederl. Wereldverkeers-Mi). opent op 15 Sep- voor dien wedstrijd aangemeld en zullen met stuk- tember haar luchtlijn Amsterdam—Essen—Berlijn, ken optjeden. die goed vertolkt, den tooneelspellief- zal onderhouden voorloopig met drie vliegtuigen, ge- hebbers prettige avonden zullen bezorgen. De Jury bouwd onder Junker's patent in Zweden. Deze ver- bestaat uit de heeren H. T. Holsmuller. en F. Trom- keersvliegtuigen. met alle mogelijke conforte inge- pet te Hoorn en G. C van Gulik te Alkmaar. Als richt, zoodat het er wel buitengewoon aangenaam prijzen zullen worden uitgeloofd een zilveren lau- reizen in is. zijn ééndekkers met aluminium vleugels, werkrans plus f 100 als le prijs, een verguld zilve- Ze worden gedreven door drie Junkers-motoren. elk ren medaille plus f 50 als tweede prijs en een zilve- van 200 P.Kwat natuurlijk de gevaarkansen tot een ren medaille plus f 25 als derden prijs. Verder wor- minimum terugbrengt omdat voortzetting van de den nog prijzen beschikbaar gesteld voor de beste reis. wanneer zich aan een der motoren een defect uitspraak, regie, toonee'.aankleeding. voor den besten voordoet, geen bezwaar oplevert. Bovendien zullen de tooneelspeler en -speelster, voor bijrol beer en dame. toestellen steeds met twee piloten vliegen. De kajuit Voor de Langendijkers is ongetwijfeld in het ko- biedt plaats voor tien passagiers. mende seizoen wat te genieten.

Schager Courant | 1925 | | pagina 1