Binnenlands ch Nieuws. -.DC'JUJVTO» OÏTiTLOrriHl, Bij Taylor in Texas zijn, naar draadloos gemeld wordt, Zondagmiddag van een trein van den Mieeouri, Kansas en Texas-spoorweg twintig wagens met gas oline ontploft en in brand gevlogen. Drie mannen lijn daarbij verbrand; hun lijken zijn nog niet her kend. Zes personen worden vermiit DB BEWEGING TEGEN DB VREEMDELINGEN IN CHINA. Uit Sjanghai, 13 Juli. De directie van de water leiding maakt bekend, dat zij tengevolge van de voort durende bedreiging van haar porsoneel binnenkort waarschijnlijk zal zijn genoodzaakt de watervoorzie ning te staken. ZELFS DE ZALM DOOR DE HITTE BEVANGEN. Sedert eenige dagen beleeft Engeland opnieuw een hittegolf. En niet alleen meDschen, doch ook visschen zijn als slachtoffers gevallen. Een voor alle hengelaars hoogst belangrijk bericht behelst namelijk, dat ia <le rivier Eden een beduidend aantal zalmen door do hitte werd bevangeen en tengevolge daarvan is ge- itorven. Algemeen wordt dit toegeschreven aan een gebrek aan voldoende zuurstof in het water en aan den lagen waterstand. AANSLAG OP EEN FABRIEK. Een ernstig misdrijf, dat doet denken aan de aan vallen van Bonnot, is een der dagen te Bordeaux bedreven. Even over twaalf uur des n.m. gaden vier gewapende mannen de meubelfabriek van den heer Arribe binnen. Twee van hen gingen naar boven, ter wijl de andere twee de wacht hielden. In het kan toor zat de eigenaar met zijn procuratiehouder Gri- gon. diens vrouw, zoon en schoonmoeder. Onmiddellijk t eerden alle vijf met schoten onschadelijk gemaakt. [Maar veel geld vonden de roovers niet omdat de kaa_ lier. die geld van de bank was gaan halen, nog niet lerug was. Op het schieten kwamen twee bedienden lanloopen; alvorens te vlJuchten, schoten de bandieten n van hen dood. Middelerwijl was van alle kanten ulp komen opdagen en werd er een klopjacht ge- loudsn in de naburige bosschen. Drie der roovers erden achtereenvolgens gearresteerd; de vierde is iog voortvluchtig Van de vijf personen, die in het ;antoor gewond werden, is er een gestorven; de an- jderen zijn min of meer ernstig gewond. ue DOOR DE LUCHT. I Het luchtverkeer Hamburg—Dresden zal binnen kort met watervliegtuigen gaan, die den afstand met [een tusschendaling op de rivier de Elbe in vijf uur gullen afleggen. OVERSTROOMING IN KOREA. Volgens berichten uit Korea zijn de midden- en Zuidelijke provincies door overstrooming geteisterd. De schade wordt op 40 millioen jen geschat. Er zijn 12 menschen omgekomen. EEN BOTSING. Bij een botsing te BerlijnSchöneberg tusschen een tramrijtuig en een vrachtauto zijn gisteren 8 perso nen gewond. EEN NIEUWE HITTEGOLF IN AMERIKA. Nit New York, 14 Juli. Een nieuwe hittegolf teistert New York. Gisteren zijn drie personen gestorven door de hitte. WATERLEIDINGSBUI3 GESPRONGEN. Uit New York, 13 Juli. Een. der groote buizen der waterleiding tusschen het Times Square en het Grand Central Station is gesprongen en heeft een ernstige bedreiging voor de gebouwen in de omgeving veroorzaakt. De vijfd^ avenue is voor het verkeer afgesloten, daar de politie een instorting van den weg vreest. UIT RUSLAND. In een gesprek met een redacteur van de Izwestia verklaarde de volkscommissaris van Justitie Koerski, dat de malversaties bij officieele en semi-offideele instellingen nog steeds toenemen, zoowel wat het aan tal gevallen als wat den omvang der daarbij betrok ken gelden aangaat. De strijd tegen dit euvel wordt nog op zeer onvoldoende wijze gevoerd. Terwijl door sommige parketten in voorkomende gevallen onder hun ressort uiterst gestreng wordt opgetreden, zijn er andere, die een duidelijken tegenzin tegen vervol ging aan den dag leggen en waar eenigszins mogelijk de raak trachten te sussen of administratief te laten beslechten. Een andere factor is de omstandigheid, dat 'de meeste boekhoudingen op vrij nonchalante en systeemlooze, dikwijls zelfs zeer primitieve wijze, ge voerd worden, waardoor niet alleen het plegen van malversaties vergemakkelijkt, maar ook het constatee- ren daarvan bemoeilijkt wordt. Om het euvel afdoende te hestrijden, worden dan ook zeer radicale maatre gelen vereischt Dergelijke maatregelen (welke o.m. in houden strafbaarheid van de onmiddellijke chefs der schuldigen aan malversaties, zullen spoedig worden genomen. DE CRISIS IN HET RUHRGEBIED. De mijnen Rhein-Preussen I en II van het Haniel- concern zullen worden gesloten. Daardoor worden in het Ruhrgebied opnieuw 700 arbeiders werkloos. HET LOON CONFLICT BIJ DE BERIJJNSCHE GE MEENTEBEDRIJVEN. D* arbeiden der Berlljnache gasfabrieken hebben met 90 meerderheid van stemmen tot staking be zitten. Desondanks wordt nog getracht de staking te ivermijden In het belang van de bevolking der hoofd stad. Zoo tracht de rijksminister van arbeid als be middelaar op te treden. Intusschen stAat de technische noodhulp al gereed om in te springen. TYP HU S. Uit Solingen, 14 Juli. In het distrist Solingen is het aantal typhuspatiënten tot 80 gestegen. Tot dusver zijn zes personen gestorven. Hirr ROOVERSWEZEN IN ROEMENH. Bu Sinaia, aldus deelt) de oorrespondent te Boe- charest van het ,BerI». Tag.' mede, heeft dezer dagen een rooversbende een gezelschap van 50 personen overvallen, die per rijtuig een uitstapje maakten. De feestvierder werden totaal nitgeplunderd door ae roovers, die in gendarmerie-uniformen waren gekleed en vele kostbaarheden buit maakten. Onder de slachtoffers waren o.a. een afgevaardigde en een oud-minister. Als merkwaardigheid wordt nog vermeid, dat den roovers n. t. niet minder dan 18 geladen revolvers met de noodige munitie in handen vielen. Nadat het zaakje was opgeknapt, hield de oom man dan t van de bende een aanspraak tot don. netjes in rij en gelid opgestelden reizigers, waarin hij de huidige maatschappelijke orde aansprakelijk stelde voor net gebeurde. Hij verzocht den damee en heeren hem jbe willen verontschuldigen zij zonden ongetwijfeld allemaal nog lang leven, hij kon vandaag of morgen gedood worden. Als afscheid schoot hij zij revolver af om het gezelschap nog wat te intimidooron en verdween toen met zijn begeleiders temidden van de daar door ontstane opeehudding. De gendarmerie heeft een Jhooge belooning uit geloofd voor de arrestatie van de roovers. EEN RENSTAL VERBRAND. Uit Hamburg. 14 Juli In een nieuwen renstal van ae Bahrenfelder renbaan bij Hamburg, waar zich vijf tig renpaarden bevonden, brak hedenmorgen vroeg brand uit. Men slaagde er in, 36 paarden te reddon. maar 14 kwamen in de vlammen om. Onder de ver brande dieren zijn er verscheidene van groote waar de. Men schrijft den brand toe aan de onvoorzichtigheid van een stalknecht, wiens lijk geheel verkoold in den afgebranden stal gevonden la. Tel. Dl li 1T1UN DEHJLN UBTARIUnSW VOOR DB DUTT» S€SE ZEEHAVENS Wij hebben meermalen, aldua het Hbld., gewezen op de benadeeilng van buitenlandsche havens door de uitsonderingstarleven, die de Duitsche spoorwegen hebben vastgesteld voor het vervoer van blnnen- i landsche goederen naar de Duitsche zeehavens en op i de nog altUd loopende onderhandelingen van Neder, landsche zijde, om te trachten, althans op zijn minst i te dien aanzien dezelfde concessies te verkrijgen, dio Duitschland aan Frankrijk en Belgll heeft toege. kond. j Aan de „N. R. Ct." ontleonen wij, dat men het in- middels in Duitschland niet heeft golaten bij deze [kunstmatige en ongezonde bevoordeeling der Duit sche havens ten aanzien van binnen landsche goede, i ren, ook voor zoover deze afkomstig zijn uit streken, i die door hun ligging aangewezen zijn op vervoer in i andere richtingen, epeciaal langs de groote rivieren, maar dat men thans zelfs uitzondoringstarieven op de reeds bestaande uitzonderingstarieven heeft inge voerd, z.g. „Durchgangstarifo", die toepasselijk zijn op het vervoer van goederen uit 't buitenland naar de Noord-Duitsche zeehavens. De Duitsche spoorwegen willen dus niet alleen de Duitsche goederen, die over zee getransporteerd moe ten worden, naar de Duitsche zeehavens leiden, maar zij willen ook de buitenlandsche transport- goederen van de niet-Duitsche havens naar de Duiu sche zeehavens brengen. Om dit doel te kunnen bereiken, worden belache lijk lage vervoertarieven aangeboden, die nog lager uitkomen dan de tegenwoordig zoo goedkoope Rijn vrachten, en die zelfs concurrentie toelaten met de door de daling vhn den franc zoo goedkoope Fran- sche en Belgische tarieven. Voor stukgoederen b.v. zijn de bestaande Seehafenauanahmetarife van M 4.30 wat op zichzelf al buitengewoon laag was, tot M 2.56 verlaagd voor machines van M 4.30 tot M 1.70 Voor het vervoer van machines van Bazel naar KÖ- nigsberg is het tarief van M. 4.80 op M. 1.90 gebracht.. Met haar politiek gaat de Duitsche Reichseisenbahu- gesellschaft zelfs zoo ver, dat zij ook de Duitscho Kijnscheepvaart niet tegemoet schijnt te willen ko men door het invoeren van het x.g. „Wasser, umschlagstarif" voor de West- en Zuid-Duitsche Rijnhavens, uit vrees, dat de goederen dan weder met Nederlandache reederijen over zee getranspor teerd zouden worden, of tenminste via Amsterdam of Rotterdam zouden worden verladen. <dver de vraag, wat er op deze wijze terecht moet komen van behoorlijke exploitatie-resultaten icBijnt men zich het hoofd niet te breken, hoewel toch juist aan dezen factor, zelfs van zuiver Duitsch standpunt beschouwd, wel eenige aandacht zou mogen worden gewijd, met het oog op de lasten, welke de Dawes- overeenkomsten ook aan de Duitsche spoorwegen hebben opgelegd, en die slechts uit een overschot der exploitatie bestreden zullen kunnen worden. GEMEENTE ZIJPR Ingeschreven 11 tot en mot 14 Juli 1925. Geboren: Petrus Anthonius, zoon van Petros Zo merdijk en Maria Eliaa.be til Mors. BOSCHBRAND. Gistermiddag omstreeks kwart over drie werd de Haagsche brandweer gealameerd voor een zwaren boschbrand op het terrein aan den Kweekerijweg, in de onmiddellijke buurt van Klein Zwitserland. Arbeiders, die op de kweekerijen aan het werk wa ren, hadden bemerkt, dat er tusschen de dennen en sparren rook hing. Zij stelden een onderzoek in on al spoedig bleek hun, dat zij met een vrij ernstigon boschbrand te doen hadden, die woedde op drie ver schillende plaatsen, op geruimen afstand van elkaar. Dadelijk waarschuwden zij de brandweer en inmid dels stelden zij zelf pogingen in het werk om den brand te bepreken. Toen de brandweer ter plaatse kwam, sloegen de vlammen hoog boven de boomen uit en liet het zich aanzien, dat de geheele duinhelling, die eigendom is van het Staataboschbeheer, een prooi der vlammen zou worden. Aanvankelijk stond de brandweer machteloos. Wa ter kon niet gegeven worden, daar de plaats zoo af gelegen is, dat het geruimen tijd duurde eer het noo dige materiaal uitgerold was. Men is toen maar dar Gelijk begonnen om met schoppen en slaan met tak ken den brand zooveel mogelijk te blusschen. Een troepje H.BjS.ers en eenige padvinders hebben zich daarbij zeer.verdienstelijk gemaakt. Do twee motorspui ton die uitgerukt waren knoesten ver van het terrein van den brand verwij derd blijven en men moest ongeveer 1000 M. slang uitrollen, wilde men den vuurhaard bereiken. Toen men eindelijk water kon geven was het gevaar lai geweken en had men den brand door het schep pen van zand en het graven van geulen zoo&l niét gebluscht, dan toch gelocaJiseerd. Nadat de vlammen gedoofd waren was het moge lijk het duinterrein te overzien. Op drie punten was het vuur ontstaan en daar men het gelijktijdig bemerkt had, ligt het vermoeden voor de hand, dat er kwaadwilligheid in hot spel is. .Een oppervlakte van pLm. 800 Ml is verbrand, waaronder een gedeelte jonge aanplant Het duurde nog lang eer de brandweer het ter rein Verlaten kon, daar steeds weer opnieuw van onder de denne- en sparrenaalöe de vlammetjes uitsloegen. Op het terrein van den brand waren aanwezig de burgemeester, de hoofdcommissaris van politie en de commissaris van afd. C, die tor plaatse een onderzoek heeft ingesteld. N.R.Crt NOORDSCHARWOUDR De aanvoer aan de markt is deze week weer sterk toegenomen, niet alleen de aanvoer, doch ook do verscheidenheid aan producten. Niet min der dan 18 verschillende artikelen zijn deze week aangevoerd. Wat de prijzen betreft, was er nog al wat afwisseling. De groote verschillen soms van den eenen dag op den ander, waren oorzaak, dat er stroppen vielen te boeken, die van be- toekenis waren. De Schoteohe muizen gaven Maandag een prijs» welke even minder was dan de afgesloten week. Dinsdag en Woensdag was hot beter, zoo. dat te Woensdag nog weer boven de 9 gulden kwamen. Donderdag was het echter danig mis. Vrijdag was er nog een gulden af, en Zaterdag was het wéér minder. Donderdag was de hoogste markt nog wol f8.50, doch dit werd sleohts door enkelen gemaakt. Vrijdag was de laagste markt f 5.40 en de hoogste f-7.50, Zaterdag tusschen f4.80 en f8. De zeer lékkere aardappel ontving nojg wol een hooge markt, doch dat is het puikje, de hoofd&anvoer blijft daar belangrijk beneden,. De schoolmeesters die Dinsdag voor het eerst werden aangevoerd, brachten toen den hoogen prijs op van 58.80f9, doch direct don volgenden dag was het belangrijk lager, zoodat de noteering Za terdag slechte f-4.40—-r7.20 was. Gladbiaadjes wer. 'den eenmaal aangevoerd en verkocht voor f-10.10 10.30. Duken werden enkele malen aangevoerd en brachten f 3.80 en f5 op. Ideal werd eenmaal aan gevoerd voor f-4.30 en blauwe eigenheimers eveneens eenmaal voor f6.90. Zoo kwamen dus alle soorten weer aan de markt, doch van de moesten t beetja f Zilvernep werd dagelijks aangevoerd, dooh daal de in den loop der week belangrijk in prijs. Brach ten ze Maanaag f-24.3026.20 op. Dinsdag f28.50, Woensdag 52930--35.10, Donderdag 34.70, Vrijdag was de prijs er plotseling geheel af en was de no toe ring 59.4015.80. Voor aat de markt aan ving was dit bekend, want zo werden, zoo we vernamen, direct reeds f-15 lagen ngezet. Zaterdag was het weer f-4 5 beter en was de noteering MM}31.20. Tbch vas de aanvoer in hst Taatsti van de week niet grootor dan in het begin, zoodat daarin de oorzaak niet kan lipgen. De geheele aan voer is trouwens nog gering, in totaal ruim Vi wa gon. Bijna dagelijks was er eenige aanvoer van peulen, die ook met groote etappen omlaag gin gen. Maandag 27 guldon en Zaterdag 15 gulden. De bloemkool waarvan do aanvoer een kleins 10000 stuks was, bracht het er in de loop van ode weck niet beter af. Do week zette zich op met een nrijs van 517.1038.90. Dinsdag was er reeds 14 ,at. Woensdag weer 51.50 a 2, Donderdag weer ruim een gulden, Vrijdag bleef hot vrij golijk, doch de Zaterdag nam met dubbel* kracht Toon ging or nog eens ruim 5 gulden af, zoodat de no teering slechts 55.7016.20 was. Voor het eerst werd roode en witte kool aange voord. Net drie dagen vroeger dan het vorig jaar. De prijs van de roode kool is veel hoogor dan toen. Was ltoen de opbrengst 513.50, nu was hot den eersten dag 519.3022.60. den tweeden dag fl3.9p—14.10 en de beide voljgondo dagen weer een paar galden hooger. De aanvoer was nu 5650 Kg in de eerste week. Het vorig jaar slechts een klein partijtje. Witte kooi was het vorig jaar de eerste aanvoer 512 en nu 111.10. De laatste dagen was het hoogor en Eep de prijs tot ten hoogste 511.60. Dinsdag liepen ze nog op tot 13 gulden. Wortelen werden verkocht voor ten hoogste 55.40 en ten laagste f-3.70. Ook deze kwamen deze week voor het eerst en gfeohts een dag later, dooh in kleiner oheveelheid dan aht vorig jaar. De prijs was dooreengenomen beter. Verder werden nog een gerings hoeveelheid ra barber, peulen, tuinooonen, sperciebooneo en gele &e"totaal-aanvoer was ruim 227 wagons aardappe ten of 60 meer dan de vorige week, 5880 Kg. zil- veruien, 9600 stuks bloemkool, 5650 Kg. rooae en 3325 Kg. witte kool en 2465 bos wortelen. De aardappeiaanvoer was in Broek ruim 272 en (in Warmenhuizen bijna 50 wagons, zoodat in to taal deze week aan de drie markten bijna 520 Wagons aardappelen verhandeld aijn. SCHOORL. Schoorlsche Sportclub „Je me maintiendrai". Drave rijen Zondag 19 Juli 1925, 2 uur. Ingeschreven paarden: Duinviooltje Prijs: Ned. Paarden: Markies, Oscar, Dumas, Martinus S, Nellie Z, Maggy Henry, Catriena R, Barones, Louise B, Nap, Max Medium, Morgen- roth, Laura H, Baanveegster, Neerlandia, Martin. Hooimaandprijs. Draverij A. Alle paarden: Catharine Spier, Dumas, Markies, Oscar, Martinus S, Wahnfried, Künstler, Nellie Z, Catharine R, Barones, Maggy Henry, Louise B, Nap, Max Medium, Lady Chimes, Quimperlé, Leitstern, Favoritin, Baanveeg ster. 19 Juliprijs. Draverij B, zelfde paarden als in A. De trein, stoppende aan alle tusschenstations, ver trekt 12.25 uit Alkmaar. NIEUWE NIEDORP. Dnisdag 14 dezer was het schoolfeest voor de klein tjes, de scholieren uit de lagere klassen der school alhier en van die te Moerbeek. Opgewekt ging men in een aantal auto's op reis en het keurig mooie weer hield er de stemming wel in. Zoo kwam men te Bergen, waar de wandeling in de bosschon, het duin- vermaak en de speeltuin bronnen van veel genoegen waren, evenals later het zee- en atrandvermaak te Bergen aan Zee. waarheen men van Bergen af per tram was gereisd. Toen men het mooie strand vaar wel zei en weer naar Bergen teruggegaan was per tram, werd vandaar met de auto's Alkmaar bereikt. Hier werd bij de bekende hertonkamp getoefd en vervolgens ging het blijmoedig huiswaarts. Of er ge noten .is! -WINKEL De Duivenvereeniging „Steeds Verder" te Winkel, hield haar eerste vlucht met jonge duiven vanaf Purmerend. Losgelaten om 8 uur, was de aankomst: 1 N. Wijn, B uur, 42 min., 53 sec.; 2 S. Middelkoop, 8 uur, 43 min., 2 sec.; 3 Th. de Pree, 8 uur, 43 min., 4 sec.; 4 P. Strobbe, 8 uur, 43 min., 28 sec.; 5 dezelfde 8 uur, 43 min., 28 sec.; 6 dezelfde, 8 uur, 44 min., 35 sec.; 7 dezelfde, 8 uur, 45 min., 29 sec.; 8 dezelfde, 8 uur, 45 min., 29 sec.; 9 dezelfde, 8 uur, 48 min., 49 sec.; 10 dezelfde, 8 uur, 52 min., 9 sec. Volgende week wordt vanaf Weesp gevlogen. KINDEREN DOOR DE WARMTE BEVANGEN. Uit Gorcum, 14 Juli. Gisteravond waren ongeveer 600 kinderen in de „Kolfbaan" verzameld, waar de generale repetitie gehouden werd van den Volkszang dag. Niet minder dan elf kinderen werden door de warmte bevangen; enkele vielen zelfs bewusteloos op den grond. In de zaal werden de meisjes en jon gens bijgebracht. Een meisje is nog onder geneeskun dige behandeling. DRENTSCHE ARBEIDERS NAAR TWENTE. Eenigen tijd geleden werd medegedeeld, dat te En schede, vermoedelijk met steun van de regeering, on geveer 500 arbeiderswoningen zouden worden ge bouwd. De bedoeling hiervan was, dat deze wonin gen allereerst zouden zijn bestemd voor de arbeiders uit Emmen en omgeving. Thans deelt „Het Volk" mede, dat de regeering de finitief tot hulp bij dezen woningbouw heeft be sloten. De desbetreffende aangelegenheid zal zeer bin nenkort in den gemeenteraad van Enschede aan de orde komen. Omtrent de tewerkstelling van de desbetreffende ar- beidèrs vernam het blad, dat het in de bedoeling ligt, de uitvoering der werkzaamheden in verband met het nieuw te graven Twente-Rijnkanaal te bespoedi gen, zoodat de Drent9che arbeiders hierbij werk zou den vinden. Meisjes en jonge vrouwen zullen wel licht in de textielfabrieken arbeid kunnen krijgen. HET MOND. EN KLAUWZEER. Op de verleden week te Groningen gehouden jaar vergadering van den Nederl. Bond van Veehandela ren heeft de heer K. Hoefnagel, zooals wij meldden, een uitvoerige rede gehouden over de bestrijding van het mond- en klauwzeer en het voor ons land ver krijgen van een eigen Instituut tot het produceeren van voldoende hoogwaardig serum. In verband met wat de veeartsenljkundige dienst thans reeds doet ter bereiking van het door den heer Hoefnagel aangegeven ideaal voerden op die verga dering do heeren dr. Berger, directeur van den Vee artsen ijkundigen Dionst en dr. Laurens, directeur van de R ij ksseru min richting nog het woord. Dr. Berger bracht den inleider een woord van lof e» groote waardeering voor zijn ijveren om het mond en klauwzeer eindelijk er onder te krijgen. Ook de heer Laurens. zei spr., schaart zich naast ons. en velen met hem. De Rijksserumlnrichting heeft niet stil gezeten., wat uit de Regeeringsproefnsmingen in Megen is gebleken. Reeds voor een paar Jaar heeft de seruminrichting een serum tegen mond- en klauw zeer gemaakt. Dit jaar. In Mei, heeft de Veeartsenlj kundige Dienst het eerst in Megen de seruminspui tingen als maatregel in het kader van officieele be strijdingsmaatregel genomen Het aanvankelijk succes beeft plotseling een groo te belangstelling in het vraagstuk gewekt en een groote vraag naar serum. Minister Ruys de Beeren- brouck heeft groote belangstelling getoond voor de nieuwe phase in de worsteling tegen het mond- en klauwzeer. Die belangstelling en medewerking uitte zich o.m. door de benoeming van dr. Winkel aan de Rijksserumlnrichting. speciaal voor studie mond- en klauwzeerbestrijding. Het Departement overweegt ernstig om een belangrijk crediet toe te stAan. waar bij spr. opmerkte, dat de uitgaven vrijwel door de inkomsten zullen worden gedekt, om de rijksserum lnrichting het noodige levende en andere materiaal te verschaffen, opdat de serumbereiding krachtig ter hand kan worden genomen en dr. Winkel ln de gelegenheid zal kunnen worden gesteld het serum te vervolmaken en voldoende serum te produceeren. Dit zal in het waarachtig belang zijn van onzen vee handel en uitvoerhandel. Wo staan er nu voor, zei spr., dat aan de groote na vraag naar serum niet kan worden voldaan. En, ge. zien de lakonleke houding van de betrokkenen ln vorig jaar, kon de Seruminrichting niet vermoeden, dat ze soo plotseling voor zoo n geweldige aanvraag zou komen te staan. We beschikken thans over een flinke hoeveelheid Duitsch serum, dat waarschijnlijk voornamelijk zou kunnen worden aangewend voor dert uitvoerhandel in fokvee en ander vee. Spr. noemde het bomoedL Send voor de toekomst, dat de Ned. Bond van Vee- andelaren zich voor het onderwerp zoo zeer inte- rosaeert. wat blijkt, dat hij het onderwerp van bespre king op zijn jaarvergadering heeft gebracht. Ook dr. Laurens verklaarde nog, dat hot markt- vee voor 14 dagen onvatbaar is te maken, doch' die ren in het begin-stadium der ziekte, ook al is het niet kenbaar, zijn met de seruminspuiting niet te vrijwaren. Do ervaring heeft geleerd, dat van do 2000 ingespoten marktdieren er slechts 38 de ziekte binnen 14 dagen hebben gekregen. De inspuitingen achtte spr. dan ook van zeer groot nut voor verkoo- per en kooper van vee. Door grooter dosis inspuitin gen is misschien de onvatbaarheid nog meer te be perken. TWEE KNAAPJES TE ROTTERDAM VERDRON- KEN. Gistermiddag heeft het water wederom twee slacht offers gevraagd. Een 4-jarig zoontje van den schip per van het in de Maashaven liggend Rijnschip „Anna" geraakte spelende overboord en verdween in de diepte Ruim 3 uur heeft de rivierpolitie gedregd vóór z(j het lijkje vond. Enkele uren later speelde aan de Leuvehaven een 6H-jarig jongetje uit de Pottebakkersteeg. Met een 8-jarig vriendje bevond hij zich aan den walkant en probeerde langs de ijzeren trap omlaag te klimmen. Het ventje gleed uit en geraakte te water. Niemand bemerkte het ongeval en toen de politie gewaar schuwd was door den eenigen getuige, n.1. het vriendje bleek de jongen in de diepte verdwenen. Na zeven minuten dreggen, haalde men den jongen op. doch de inmiddels aangekomen dokter kon slechts den dood constateeren. HUURVERLAGINO IN DE MIJNSTREEK. IHet hoofdbestuur van den Algem. Nederl. Mijnwer- kersbond heeft van den minister van arbeid, handel en nijverheid bericht ontvangen, dat besloten is, voor 3018 met rijksvoorschot gebouwde woningeu in de mijnstreek een huurverlaging in te voeren, met terug werkende kracht tot 1 Apil (den datum, waarop de loonsverlaging voor de mijnwerkers is ingegaan). De huurverlaging bedraagt voor enkele complexen ruim f5 per woning en per maand; voor andere woninggroepen minder. PRETTIGE LOGé'S. Iemand te Bussum had in een café te Zeist kennft gemaakt met drie personen, die met hem de kermis te Laren gingen bezoeken. Hij ging zelfs zoover om de hem onbekenden logies in z'n woning to vorschaf fen. Den volgenden morgen bleken, ze verdwenen te zijn en met hen het tafelzilver, een schilderij en zes flesschen wijn. De politie is er thans in geslaagd bij den kellner van het café te Zeist de gestolen artike len op te sporen. MAZELEN TE VELZEN. In deze gemeente heerschen de mazelen zoo sterk, dat zoowel van openbare als bijzondere scholen klas sen naar huis zijn gezonden. VOORZICHTIG TOCH. Uit Amsterdam, 13 JuiL Zaterdagavond was oen bewoner van de Heerengracht bezig, zijn revolver schoon te maken. Hij verkeerde in de overtuiging dat de kamers van het wapen leeg waren. Onver wacht bleek dit niet het gcifal te zijn; de patroon ontplofte en de kogel trof hem in do borststreek. Hot slachtoffer is naar het Binnengasthuis vervoerd. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. DE AUTO. Uit Groetebroek (N.-IL), 14 Juli Een motor met zijspan, komende uit de richting Enkhuizen, heeft een meisje van 2tf jaar, dochtertje van den heer V., dat juist de straat overstak, overreden. De arme klei ne werd in deerniswekkenden toestand opgenomen en naar het ziokenhuis te Enkhuizen overgebracht. Uit Tilburg. 14 JuiL Toen gisteravond de heer De Koning, woonachtig te Breda, met zijn auto van 's Hertogenbosch met een snelheid van ongeveer 60 KM. naar Tilburg reed. sprong nabij het café De Druiventros een der banden. Hij raakte het stuur kwijt, reed in vdile vaart over een fietspad en botste tegen een boom. De auto werd geheel vernield. De •heer De K., kwam met eenige ontvellingen er won derlijk goed af. Uit Winterswijk. 14 Juli. Zondagavond reed een auto op den Misterweg. Door het nemen van een te korten draai reed de wagen, in een sloot. Twee der inzittenden werden vrij ernstig gewond, en moesten zich onder behandeling van dr. Manschot stellen. BERGEN. Het stoffelijk overschot van mevrouw Van Ree- nen—vVölter, de stichteres van Bergen aan Zee, is gis termiddag onder groote belangstelling op de algc- meene begraafplaats ten grave gedragen. Een zeer groot aantal kransen, waaronder van de gemeente, de vereeniging voor vreemdelingenverkeer. Jong Nederland, Bergen's Gemengd Koor, de kampeerver, eeniging en de St. Urselaschool, dekten de baar. On der dif aanwezigen waren het bestuur van Ue Huis houd- en Industrieschool to Alkmaar, tot welker stichting de overledene het initiatief heeft genomen, de burgemeesters van Alkmaar, en Egmond-Binnen, de wethouders en raadsleden van de gemeente Ber gen en de besturen van verscheidene vereenigingen alhier. Aan de groeve heeft het woord gevoerd ds, v. d. Kioboom, die de overledene schetste als een groote persoonlijkheid met een buitengewonen geest. De heer Apeldoorn, oudste wethouder, bracht aan de overledene dank voor hetgeen zij voor de ge meente gedaan heeft en schetste haar ook als een waarachtige moeder der armen. De voorzitter van den Deutschen Verein bracht dank voor alles, wat mevrouw Van Reenen voor de Duitsche Vacantiekolonie heeft gedaan. De heer J. van Heenen dankte namens de familie voor de belangstelling. EIEREN NAAR ENGELAND. De vorige week aijn 2.996.400 eieren naar En- galand uitgevoerd. BROEK OP LANOENDLJÏL Naar wij vernemen, is het timmerwerk der vei ling aan den laagsten inschrijver, den heer C. Kloosterboer gegundeveneens het schilderwerk aan den hoer \VBlok. BROEK OP LANOENDLJÏL Vrijstelling van dienst voor 1926 la vorleend aan de heeren 1L Borsten, K. Bek kor, C. Glas, W. Kol lenberg, KL Jaarsma, P. Kliffen en K. Wagen aar en voorloopig uitgesteld voor de hoeren J. Glas, K Smit en H. don l tartigh. BROEK OP LANGENDLJK. Het benoodigde terrein voor de verlenging van den goot en zijne overkapping voor de veiling alhier, wordt al hardig klaar gemaakt. Van één terrein is do bovengrond al bijna weggestoken, terwiil het wachtlokaal door den timmerman Vnxg- op alreeds verplaatst is. Op Ainorikaasche wijze vond dit plaats: men zaagde het lokaal van zijn voetstuk, en met behulp van dommekrachten rolde men het gebouw toen op een tweetal groote vletten. Daarna werd het fondamenteefe gedeelte opge broken en gezet op do plaats, liet wachtlokaal toe gewezen; daarna or weer opgepiaatst en zoodoende was dit werk zeer spoedig verricht, zonder inci denten. NOORDSCHARWOUDE Moj. J. T. Staal is bevorderd van de 3e naar de 4« klasse van het Gymnasium te Alkmaar.

Schager Courant | 1925 | | pagina 3