lliiitu Nisiis- De 14e Juli in België. Hoofdpijn Dinsdag 21 Juli 192Ö 68ste Jnnrgnng. No. 7675. Uitgevers i N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. Inge^.nden Stukken. Uit en Voor de Pers. Binnenlandse!) Nieuws. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, wor-den Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. c POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 9 maanden Mj6& Lome nummers 0 cent. ADVKRTRN- TISN van 1 tot 5 regels f 1.10, iodore regel moer 20 cent bewijs no. Inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Een der Fransche klassieke dichtere heeft eena gezegd: „Tout homme a deux patrias, la sienne et la Franco". Nu begrijpt een ieder gewoon gezolderd mensch dadelijk, dat hier een idealist aan het woord is. en wol een Fraasch idealist, die met Fransche warmte blakend van liefde voor zijn Frankrijk, tintelend van geestdrift omtrent de grootheid van Frankrijk, overdreven trotsch op den invloed van Frankrijk als cultureole wereldbron. een mooden, Franachen zin de wereld inslingert. Men moet dat niet al te tragisch opvatten. In dit verband wil ik aanhalen woorden, niet van een Fransch genie, doch van een Franschen werk man, die in Amsterdam een kamer voor een rijken Joodscben bankier in volmaakten Lodewijk XJV stijl moest betimmeren. De man vroeg, of hij Zon dags mocht doorwerken, want hij vond Holland'1 vreeselijk en begreep niet boe er menschen zoo dwaas konden zijn om in Holland te gaan wonen, met een eeuwigen strijd tegen het water, terwijl er| een heerlijk Frankrijk en een nimmer volprezen Parijs was. Waarmede ik maar wil zeggen: Laat de Fransch- man gerust zijn land prijzen en iedereen beklagen, die geen Franschmapis. Trouwens, Frankrijk is een door de natuur begenadigd land. Het is zoo vruchtbaar, dat men een muur om Frankrijk kan bouwen en weigeron iets van buiten binnen die muur toe te laten zonder dat iemand in Frankrijk zich iets zou behoeven te ontzeggen, laat staan- honger zou lijden. Buitendien, op industrieel gebied heeft Frankrijk binnen haar grenzen alles wat voor de nijverheid noodig is, terwijl wat natuurschoon aangaat, Frank rijk bijna niet te overtreffen is. Ik noem slechts de prachtige zeekusten van Normandië en Bretagne, de Riviera, de Gouden Kust der Middellandsche Zee, de Pyreneën, de Alpen, waarvan de koning dezer berg reuzen, de Mont Blanc bij het Fransche dorpje Chamounix ligt, de Jura en wat al niet meer Vichy en Evison geven hun naam aan een heil brengend mineraalwater. Frankrijk is inderdaad een gezegend stukje aarde en men vergeeft het daarom den Franschen graag, dat zij overdreven trotsch op hun vaderland zijn. Wij vergeven dan ook den dichter zijne woorden, dat ieder mensch twee vaderlanden heeft, zijn eigen en Frankrijk, maar daarvan kan men nog niet in stemmen met lieden, die tot een ander volk dan het Fransche behooren dat zij deze woorden overnemen en werkelijk ernstig willen toepassen. In België is een gedeelte der bevolking zoo weinig vaderlandslievend, dat zij Frankrijk als hun vader land voelen. Dezer dagen werd bij de examens in Belgische scholen door Franschgezinde leeraren en autoritei ten een opstel opgegeven. „Tout homme a deux patries, la Sienne et la France". Terecht wijst een Vlaamsch dagblad er op, dat aldus den kinderen van Belgischen huize een geheel verkeerd denkbeeld wordt ingeprent en wel een over dreven liefde voor een ander land. Wanneer men verder bedenkt, dat diezelfde leeraren en autoriteiten aan diezelfde kinderen vertellen, dat Vlaamsch geen taal is en de Vlamingen de minder waardigen in België zijn, dan kan men best begrijpen, dat ee"n jong Hollandsch student, die dit allemaal vernam, uitriep: „Maar dat komt toch niet uit". Na tuurlijk komt dat niet uit en er zal ontegenzeggelijk een geweldig conflict ontstaan. De Franskiljons heben van de Guldensporenslag- herdenking niets willen weten, zij Leliaards willen niets weten van de Clauwaends, doch zij hebben ter gelegenheid van 14 Juli in Brussel feest gevierd. Politieke personen, gewezen politici, officieren, amb tenaren, industrieelen, van alles beeft er mee gedaan om te Brussel in de hoofdstad van hun koninkrijk België de herdenking te vieren van den val der Bastil le, waarmede feitelijk de Fransche omwente ling inzette. Wat een dwaze mentaliteit van deze onderdanen van Koning Albert, om te vieren de herdenking van den aanvang van den strijd tegen een Koningshuis, eindigende met de onthoofding van Koning en Ko ningin. Maar nog dwazer is om te lezen wat die Belgische onderdanen aan de feestmaaltijden ter eere van de zen 14en Juli gezegd hebben. Het moet, dunkt mij, voor Koning Albert niet leuk geweest zijn kennis te moeten nemen bij het lezen der in de Fransche taal verschijnende Brusselsche bladen, wat de Franskil- lons in zijn land voelen. Wanneer men bedenkt dat de Brusselsche I£amer van Koophandel daaraan mee doet, clan is de zaak toch ernstig genoeg Ziin dat ware Belgen? goede Vaderlanders? Men zou zoo zeggen: neen: Dn fcooh zijn het deze Heden, die de Vlamingen, die móts anders dan gelijkstelling' met andere Bei gen vragen, uitscholden voor verraders, voor Duit- sohers en wat al niet moer en hebbon weten door te zetten da.t de voonumKt.flji.ndonder deze Vla mingen in de kerker geworpen zijn ot ten eihde gevangenschap te ontkomen, het Belgische stol van ae schoenen geschud hebben om in het vrije Hol land als bannelingen te leven. Dareoht zegt mijn jonge vriend: Dat komt toch niet uit. Het is wei een treurige toestand. Maar gelukkig voor België verliezen de 'Franskiljons terrein en vooral omdat de Wallonen, de Fransch sprekende Belgen goede vaderlanders zijn en van die Brussel sche Franskiljons niets moeten hebben. De Wallonen hebben zich dezer dagen voor pen Belgische foderatio verklaard, dus voor datgene, wat de Vlamingen wenschen. De Koning der Belgen zal dan over een federa tie* koninkrijk regeeren: Wallonië en Vlaanderen zullen zelfbestuur nebben, doch in sommige zaken b.v. buitenlandsche aangelegenheden en landsver dediging, vereenigd zijn onaer één koning. Slechts dan zal België tot rust komen en zal het zich weer normaal kannen ontwikkelen. Thans is dat niet het geval, want door het drijven dor Brusseiaahe Franskiljons hebben zij in de laatste jaren yeel' te voel naar Frankrijk gokejnen, waarvan de bittere gevolgen niet uitblijven. Hoe graag zou de grootst denkbare meerderheid der Belgen vrij zijn van Frankrijk. Het is echter nog door tractaten AAn de zoogenaamd oudere en sterkere zuster verbonden. Het gevolg is: sleohte zaken. Men noort in België steen en been klagen. De Belgische badplaatsen zijn lang niet zoo druk be zocht als verleden jaar, verscheidene Belgische ia- milies kunnen zich dit jaar een verblijf aan zee met veroorloven. De zaken gaan te slecht. België wordt meege trokken docr Frankrijk. Ai werd de 14e Jon uoor d° Bchnsche hranskxfjons bombastisch gevierd, het Belgische volk hield zich arzndig, het Belgi- scno volk weet te goed wat het Roeravontuur bij- Voorbeeld aan België gekost heeft. Wanneer de Belgen de Marseiiühise en de Bra- banponne hooren spelen, dan zijn zaj wat huiverig geworden. Die zusterlijke liefde van Marianne is wat erg duur gekocht. De Belgische frank zakt gestadig met den Fran schen frank mee. De Marokkaausohen strijd is niet alleen voor Frankrijk, van groote beteekenis, doch ook voor België. Mochten de Riff. Kabylen overwinnaars worden, dan zullen de gekleurde rassen overal het hoofd opsteken, ook in de Congo en ik betwijfel sterk ot 'de Belgen in staat zullen blijken aan ,een opstand het hoofd te bieden. Trouwens, Abd el Krim is een gevaar voor geheel Europa en vooral voor de Europeeeohe mogend heden, die Koloniën bezitten. Laten wij Hollanders daarom ook hopen op het suoocs der Fransche wapenen. Voor Frankrijk was de 14e Juli waarlijk geen 'feestdag, want de Fransche troepen in Marokko hebben moeilijke dagen in een om dezen tijd feier weldig heet land, tegen een dapperen en goed aan- gevoerden vijand. Natuurlijk beeft men 14 Juli ook weer gevierd door een huldiging van den Onbekenden soldaat onder de Are de Triomphe te Parijs. Arme onbekende Fransche soldaten in Marokko. Gij strijdt daar onder een verstikkend heeto zon tegen woeste, fanatieke krijgers, terwijl do Bel gische en Fransche politci en praatjesmakers, die nooit kruit geroken nebben en zelfs niet op jacht zouden gaan indien er slechts een kans was, dat er eens een haas zon wezen, die terugschoot, san keurige, welvoorziene tafels aanzitten en prachtige redevoeringen houden over de verbroedering van Belgen en Franschen en verzustering van Bel" gica en .Marianne. Alsof er geen vuiltje aan de lucht was. Dinsdag as., 22 Juli, kan JBeigië den dag her denken dar afscheuring van Holland en van Oranje. Behalve de 14 Juli vierende Franskillons betreu ren bijna alle Belgen die afscheiding. Toch zal de nationale feestdag wel met veel officieel gedoe gevierd worden, want de gelast van 14 Juii-viemers is neg domineerend in de Regeecringsgebouwen te Brussel. 12 «Juli: herdenking GuMensparenslag. 14 Juli: herdenking Fransche revolutie. 22 Juli: herdenking Relfeië's onafhankelijkheid. De 'Engelsohan noemen dat: Too much ot a good thing'-. Ik zeg mijn jongen vriend na: „Het komt niet nif'. in die richting op. „De Maasbode", die aanvankelijk j van een kabinet-Colijn niets wilde weten, is sedert geheel bijgedraaid. Het komt volgens het blad niet op den persoon van den premier aan, maar op het program. Als het program maar goed is, wat kan bet dan schelen, wie het uitvoertl Meent men nu heusch, dat het program het vertrouwen zal kun nen inboezemen, dat de persoon van den formateur niet schenken kan? Ook wij gelooven wel, dat de heer Colijn aan zijn programma van 1923/*25 niet getrouwd is. Wij hebben hem in den korten tijd, ge durende welken hij in onze actieve politiek is terug gekeerd, al zoo voel malen .van front zien verande ren, dat wij ons desnoods een Colijn met een demo cratisch program kunnën denken. Maar wat wij ons niet kunnen voorstellen, is dat een dérgeLke Colijn- ook maar een greintje vertrouwen zou kunnen wek ken bij hen, die men door dat program met zijn op treden hoopt te verzoenen. Bij dit alles komt nog. dat het gemakkelijker is over een, ook voor de democratéta ter rechterzijde aannemelijk program te praten, dan een dergelijk program op te stellen. Wij hebben op dit punt in de laatste zeven jaren eenige ervaring opgedaan. Het in 1922 opgestelde program heeft men zelfs niet durven publiceeren. Ten opzichte van het belangrijke vloot wet vraagstuk is dit program vermoedelijk zoo vaag geweest, dat men er evenzeer een verplichting om voor die wet als een bevoegdheid om tegen de wet te stemmen, uit kon afleiden. Do oorzaak, die tot deze moeilijkheden leidde, het volslagen gebrek aan een stemmigheid tusschen de partijen der rechterzijde, Is niet weggenomen. Zij is integendeel sedert 1922 belangrijk in beteekenis toegenomen. De formatie-Colijn is er dus nog niet En komt zij er, dan zijn stellig de moeilijkheden allerminst van de baan. Integendeel, dan zullen zij eerst beginnen. Een kabinet-Colijn zal de eenheid der rechtsche coalitie meer op de proef stellen, dan eenig ander kabinet Het is een rechtstreeksehe uitdaging aan allen, die een politiek van vooruitgang willen voe ren. Het zal de democraten dringen in een positie van fel verweer. Er zullen slagen vallen, harder dan te voren. Maar juist daardoor zal een kabinet- Colijn, hoezeer wij zijn optreden zullen betreuren, hen doen groeien, wier politiek hot verfoeit Onder den druk der reactie zal de democratie steeds krach tiger worden. En aan de teleurstelling van deze for matie zal zich de troost paren, dat er na de stembus van 1925 weer een stembus komt. Bij die stembus zal de democratie revanche nemen! Geachte Dedactie, Het artikel van Uwen correspondent uit Langen- J dijk, voorkomende in het nummer do. 15 Juli 1.1., I geeft ons aanleiding daarop even terug te komen, daar de daarin vervatte mededeelingen wel eenigs- zins een vreemd licht werpen op de toepassing der Handelsregisterwet, welke natuurlijk overal in ons District dezelfde is. Wanneer de opgaaf is geschied en de inschrijving heeft plaatsgevonden, wordt hier uit de beschikbare gegevens nauwkeurig nagegaan op welk tijdstip de betreffende ingeschrevenen, die nalatig bleven, het geen strafbaar is, feitelijk opgaafplichtig waren.* Vanaf dat jaar moeten de bijdragen worden vol- daan, wijl anders min of meer een premie zou wor den gesteld op het verzuim en bovendien een grove onbillijkheid zou worden begaan tegenover hen, die i hunne verplichtingen tijdig zijn nagekomen. Het tijdstip, waarop men zich moest laten inschrij- ven, kan uit den aard der zaak verschillen en der halve ook het totaal bedrag van den aanslag, waar op bovendien nog de datum van vestiging en de be teekenis der zaak invloed uitoefenen. Een aanslag van f 15 (vijftien gulden), genoemd door Uwen correspondent, is de aanslag in de laag ste klasse over de jaren na 1921, in welk jaar de be treffende personen zich hadden moeten aanmelden, hetgeen zij zelve konden weten, daar bij de inwer kingtreding der Handelsregisterwet destijds vol doende bekendheid aan deze verplichting is gegeven. In enkele gevallen werden door de ingeschreve nen dev olledige inlichtingen niet verstrekt en deze konden ook niet dadelijk op andere wijze worden verkregen, zoodat tot „ambtshalve-aauslag" werd overgegaan. Voor deze gevallen werd echter een na der onderzoek ingesteld en de aanslagen eventueel dienovereenkomstig gewijzigd, terwijl aan hen. die zich blijkbaar ten onrechte hadden opgegeven, de mededeeling werd gedaan, dat de Kamer van Koop handel (krachtens artikel 20 sub 1 van de Handels registerwet) een verzoek tot doorhaling aan den Kantonrechter zou richten. Wij herhalen, dat elkeen het volste recht heeft aan het Handelsregister (Kantoor Oudegracht 1SJ) alle nadere inlichtingen te verzoeken, welke wij ten al len tijde steeds gaarne verstrekken, omdat wij ervan overtuigd zijn, dat elkeen moet en mag wéten waar voor hij betaalt en op welken grond, hetgeen wij nog onlangs in een lezing te Noordscharwoude volledig hebben toegelicht U beleefd dankzeggende voor de verleende plaats ruimte. Hoogachtend, D. J. SC HEFFEL Secretaris der Kamer van Koophandel te Alkmaar. COLIJN KABINETSFORMATEUR. Uit „De Vrijzinnig-Democraat": Zal het kabinet-Colijn een andere politiek 'gaan voeren dan die welke tot nog toe op naam van den anti-revolutionnairen leider staat? Er gaan stemmen bedaart spoedig door gebruik van ©en paar hardPs Hoofdpijntab kitten. Buisje 60 ct CORRESPONDENTIE. Uit Warmenhuizen ontvingen wij een ingezonden stuk. Daar de. naam van den afzender niet vermold wordt, kan het stukje niet voor plaatsing in aan merking komen. De afzender gelieve ons derhalve zijn naam alsnog op te geven. DE REDACTIE COLIJN KABINETSFORMATEUR. Het partijbestuur van de Sociaal-democratische Arbeidsparty heeft de volgende proclamatie gericht „aan alle arbeiders en democraten": De dagbladen bevatten het bericht, dat de koningin aan den heer H. Colijn de opdracht heeft verstrekt om een nieuw ministerie te vormen. Dit bericht moet op u allen een ontstellenden indruk hebben gemaakt. Als er toch óén ding de beteekenis van den uit slag der verkiezingen van 1 Julo jl. duidelijk was dan was het dit, dat de meerderheid van het kiezers korps het bewind van Colijn niet voortzetten wilde. Wel heeft de rechtsche coalitie in do Tweede Kamer een meerderheid van zetels behouden, maar tal van stemmen gingen er in het coalitiekamp zelf op. tegen dat bewind. Als de zoogenaamde Christelijke coalitie de kie- zers bewerkt met leuzen als: „Vóór of tegen den Christus!"Als zij voorgeeft dat het in den ver kiezingsstrijd gaat om het bewaren van het pand van godsdienst en zedelijkheidAls zij de kiezers voorliegt -dat „een modern heidendom" alle geestelij ke waarden bedreigt.... Dan veroorzaakt zij daar. dodr dat de kiezers die zich door die leuzen laten vangen, geen uitspraak doen over de vragen van po- litieken en socialen aard die om oplossing roepen. Dal is een van de verderfelijkste gevolgen van do zg. Christelijke politiek. De meening van die kiezers over die vragen komt daardoor niet tot haar recht. De christelijke coalitie hult de dingen waar het wer kelijk om gaat, in een ondoordringbare duisternis en put dan daaruit het recht om na afloop der ver kiezingen den politieken koers in te kunnen slaan, die in de kraam van haar rooctionaire leiders het best past Zoo deed ze ook weer bij de Jongste verkiezing*- u. Maar op éón punt is er wel een uitspraak geweest en dat is over het régimeXolijn. In tientallen van rechtsche bladen zijn de kiezers die weifelden, ge paaid met bet vooruitzicht, hier en daar zelfs met de belofte, dat Colijn niet weer als bewindsman te rug zou keeren. Meestal dat de geheele' regeering door een andere zou worden vervangen. Door dit vooruitzicht hebben vele kiezers die het Colijn-be- wind beu waren, toch maar weer rechts gestemd. Is het openen van dat vooruitzicht maar een listige manoeuvre geweest, om stemmen die verloren dreig den te gaan, te behouden? Zoo neen, dan is het thans ook dure plicht van wie deze belofte in eeni- gen vorm deden, thans op te komen tegen de ver vulling van de opdracht door de koningin verstrekt aan den man, die volgens de sterke volksovertuiging weg moést- Na een verkiezingsuitslag, die duidelijk in demo cratische richting wijst, het kopstuk van de reactie tot kabinetsformateur aan te wijzen, is een ware hoon op de uitspraak van het kiezerskorps. En even zoo moet gequhlificeerd worden, dat de reactionaire leider van de fractie, die, omdat zij onder die leiding stond, de zwaarste verliesen leed als hoofdleider van de nieuwe regeering op zou treden. Indien uit den verkiezingsuitslag moet worden op gemaakt welk kabinet de natie wenscht en dit eischt een constitutioneele politiek dan behoorde de kabinetsformatie ditmaal in elk geval te worden opgedragen aan een democratisch man, zij het dan een uit de rechterzijde. Slaagde hij er niet in de coalitie in zijn richting mee te krijgen, dan was het zijn domocratische plicht bij andere democratische elementen steun te zoeken. Colijn kabinetsformateur, beteekent het weer op de zegekar hijschen van de reactio die door de stem bus is verooideeld. Colijn kabinetsformateur, betee kent voor het sociaal-hervormend werk, waarnaar het land haakt, veeljarige stilstand. Colijn kabinets formateur, beteekent voortgang met het opleggen van nieuwe, met de draagkracht geen rekening hou dende financieele lasten op de volksconsumptie, een soort van bolastingen, die in vrijwel allo verkiezing» programma's werd veroordeeld. Colijn kabinetsforma teur, dat beteekent voóral voortgaan met het weg werpen van tientallen van millioenen aan leger en vloot, na een uitspraak van de kiezers in lijnrecht tegenovergestelden zin. De Sociaal-Democratische Arbeiderspartij, die niet op vage en nietszeggende leuzen, maar op haar po litiek program bij de verkiezingen het vertrouwen van 7C6.000 kiezers won, en haar stembusmacht met bijna 25 pet. zag toenemen, protesteert in naam van democratie en vooruitgang tegen dezen stap van de Kroon, haar blijkbaar ingegeven door adviseurs, die den wil des volks aan hun laars lappen. Zij roept al wat democratisch denkt en voelt in den lande op, haar protest te steunen, om mede te helpen, dat deze ergerlijke toeleg to mislukking worde gedoemd en een regeering tot stand komo, die op de uitspraak der stembus past. Laat de volksopi nie, die tegen Colijn's reaktionair gedoe bestaat, zich op ondubbelzinnige wijze uiten. Deze man, die den verkiezingsstrijd heeft ingezet en gevoerd met aller., lei onwaardig geteem over in gevaar zijnd Chris tendom en zedelijkheid, daarmee zijn politieke te genstanders een smet van zedelijke minderwaardig heid aanwrijvend, om eigen reactionair-kapitalis- tisch drijven te dekken, is de allerminst geschikte om de politiek to voeren die het landsbelang eischt; een welvaartspolitiek, gericht op den opbloei van het economisch loven, zonder roof to plegen aan de groo te massa, door geniepige indirecte belastingen, geld- vermoreing. aan militair gedoe, en afbraak van de mot zooveel moeite en strijd veroverde sociale wet geving. Daarom roepen wij alle arbeiders en democraten in den lande op zich bij dit ons protest aan te slui ten, en met ons aan te sturen op: een politiek van democratischen en socialen vooruitgangl Achteruit met de reactie en dus Weg met Colijnl Het partijbestuur van de Communistische Partij in Holland heeft, naar de Tribune moldt, zich tot de Sociaal -democratische Arbeiderspartij; het Neder- landsch Verbond van Vakvereenigingen; het Natio naal Arbeids-Secretariaatdon Bond van Vakorgani saties van hoofdarbeiders; het Algemeen Neutraal Vakverbond; de Roomsch-Katholieke Volkspartij ge wend. met het voorstel zoo spoedig mogelijk een ge meenschappelijke samenkomst te beleggen, ten einde te beraden welke middelen kunnen worden aange wend tegen de kapitalistische reactie, tegen de ver slechting van den economischen toestand der arboL dende massa's, tegen militarisme en oorlogsgevaar, vóór de eensgezinde strijd der arbeidersklasse. T ZAND. WIJ vernemen, dat de Harddraverijvereeniging „De Toekomst", vele jaren gevestigd bij „Veldlust" te Koegras en waarin den loop dor jaren mooie drave rijen hebben plaats gehad, overgebracht is naar 't Zand. Het is de bedoeling dat do draverijen der ge noemde vereeniging voortaan te t Zand worden go- houden, bij het café van den hoer H. Schrieken. Voor dit jaar is het 't voornemen op 10 Augustus de jaar lij ksche draverij te houden. NOORDSCHARWOUDE Als wc goed zijn ingelicht, zouden B. en W. dozer gemeen to nu toch goed keuring hebben ver leend aan hot plan van hot R.K. Schoolbestuur om de school met 4 lokalen uit te breiden. WERKVERSCHAFFING IN DE NOORDELIJKE PROVINCIëN. De contactcommissie uit de drie Iandarboidors- bonden heeft dezer dagen een bespreking mot do commissie-Zaalberg gehad over de werkverschaffing in de Noordelijke provinciën. De besprekingen be troffen voornamelijk de volgende punten: spoedige tewerkstelling van de weer werkloos gewonien ar beiders, uitbreiding werkvenrniming, plaatsing yan werkloozen voornamelij'k in do Limburgse-hé mijn streek en de steun voor de gezinnen der gehuw den, de werkdag in enkele werkvorruimingsobieoteo, uitbetaling van het loon aan towerkgestelaen in gepast geld en strengere controle op don maat" regel, dat bij do tewerkstelling do voorkeur moot worden gegeven aan de togen werkloosheid ver zekerd oar beider». GESTIKT. Te Amersfoort werd gisteren bij een kindje van negep maanden, dat in de buitenlucht op een laken tje en een kussen lag, een vierjarig zusje gestuurd om het op te passen. Het zusje legde het kussen op de kleine en liep weg. Later vond men het kindje gestikt. GOEDKOOPE TREIN. Woensdag 29 Juli a». loopt er vanaf Helder, An na Paulowna, Schagen, Noordscharwoude, Heerhu- gowaard en Alkmaar naar Zaandam en Amsterdam een goedkoope teein 2e en 3e klasse. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende adverentie. KONINKLIJK BEZOEK AAN FRIESLAND. Naar de Leeuw. Ct. verneemt, zullen de Koningin en de Prins bij hun bezoek aan Ameland. Leeuwar den en Sneek, vergezeld worden door Prinses Julia- na. De Koninklijke familie zal, volgens de voorloopige plannen, na op Maandag 7 September Ameland te hebben bezocht, Dinsdagnamiddag omstreeks 4 uur te Leeuwarden aankomen, en overnachten ten hui ze van den commissaris der Koningin. Woensdag 9 September 's middags omstreeks 12 uur zal zij naar Sneek vertrekken. Op Ameland zal de Koninklijke familie overnach ten in het waterschapshuis, dat daarvoor wordt in gericht. Dit eiland wordt speciaal bezocht om den vooruitgang op te nemen, die ondergaan is oa door de oprichting van het waterschap De Grieën.

Schager Courant | 1925 | | pagina 1