De Warmte Toorzaakt Slapeloosheid, maakt Benauwd en On- istig. Uljnhardfi Zenuwtabletten maken Kalm en iven U een Verkwlkkenden slaap. Buisje 75 c. Bij poth. en Drogisten. >eft gegooid. Op het lijkje is voor de gerechtelijke houwing beslag gelegd. De vader is aangehouden. N. R. Crt. ERNSTIG MOTORONGEVAL. Op den Woudenbergscheweg te Zeiat kwam de on~ »rw ijzer De Man uit Moersbergen met zijn motor- jwiel bij het uitwijken voor een automobiel in het nd naa9t den weg terecht. De onderwijzer geraakte et zijn hoofd tusschen zadel en stuur beklemd, aardoor hij een gapende wonde en een hersen- hudding bekwam en in levensgevaarlijken toestand ir politieauto naar het ziekenhuis vervoerd1 moest orden. Zijn broer die op de duozitting meereed werd :ht gewond. ONTROUWE POSTAMBTENAAR. De centrale recherche te Rotterdam heeft aange- mden den klerk eerste klasse der posterijen H. A. i R., die verdacht wcrdt van verduistering van in-i pgeld op de Rijkspostspaarbank -tot een totaal ha ag van f 2100. Omtrent de arrestatie kunnen wij nader mededee- d, schrijft de Tel., dat deze ambtenaar reeds een taand lang fraude pleegde ten nadeel© der Rljks- ostsnaarbank. Wanneer iemand een bedrag op zijn earbankboekjee kwam storten, schreef hij het jui»- bedrag in op 't boekje, doch op rijn eigen register ►ekte hij een lager bedrag. Het verschil behisld hij >or zichzelf. Zoo had' hij inlage van f 1000 mei 100 in zijn register verantwoord en de resteerende 900 ten eigen bate aangewend. In totaal heeft hij odoende een bedrag van f 2100 verduisterd. Het feit werd ontdekt, doordat een der inleggers n bedrag opvroeg, dat hooger was dan de registers r Rijkspostspaarbank aanwezen. Daardoor was gwaan gewekt en werden de boeken van den xvar te Me ten deze onderzocht WIERINOEN. Jl. Vrijdagmiddag werd .vanwege de Vereen, ter (vordering van getrouw schoolbezoek met de erlingen der O.L. scholen van Oosterland en Hip- >lytushoef, die niet aan het schoolfeesfcreisje haa- 3n deelgenomen, een plaatselijk schoolfeest ge iden. Ondanks het broeiige weer en het rollen jr onweersbuien, hield het weer zich goed. Met ito's en wagens werd een rijtoer naar den Oever Bmaakt en aldaar uitgestapt. Na het gebruik van •rfrisschingen en een door den Oever gehouden »tocht enz. werden de rijtuigen weer bestegen en ng het lerug naar Hippolytuahoef. Ook daar eaer veffrisschingen en een optocht, naar het rrein van den heer Jb. Brum. S.poedig werd daar met de verschillende kinderspelen begon- m, welke vele stof tot vrooli ikheid gaven. Na loop weer in optocht naar do school, waar opr ieuw getracteerd werd en de prijzen aan de win- ers(sters) werden ter hand gesteld, terwijl tevens eg aan ieder deelnemend kind een prijsje werd zerhandigd, zoodat na afloop ieder voldaan huis- >e ging. Dit schoolfeest is weer, dank zij de ,edcwerking van het onderwijzend personeel en ndere helpersCsters), benevens de muziekvereeni- ingen „Apollo" en „Harmonie", welke er te den ever en Hippolvtushoef de feeststemming direct ibrachten, uitstekend geslaagd. DE WATERSTAND DER RIVIEREN. >e Rijkspeilschaal te Gorinchem wees Vrijdag M. .4 -f N.A.P. aan. Te Keulen is een val van 1 M. De stand blijft stationnair. In do boven- olders is groot watergebrek; de slooten liggen roog en het vee heeft niet te drinken. ZelfB de living, de boezem van den laagsten polder de fc'snsche ligt droog. Vandaar dat tot M. 1.20 ,.P. Merwedewater in de Linge wordt gelaten, och doordat de polders veel water opnemen, ver- aagt het niveau van de Merwede ook weer. De Ieine regenbuien, welke deze week vielen hébben een invloed op den stand, wel echter do O, en .0. wind, die neg meer water afvoert. Het groote watergebrek is zeer belemmeren# oor de scheepvaart. Diepgaande schepen kunnen e Lek niet bevaren en ^passeeren de Waal en Merwedo. HET ONGELUK IN DE VUURWERKFABRIEK.. In het „U. D." lezen wij dat de meesterknecht, die 'rijdagavond in de vuurwerkfabriek te Maartensdijk ij Utrecht ernstige brandwonden had gekregen, in rijksklinieken des nachts overleden ia DRIE KINDEREN OVERREDEN. Tijdens de ringrijderij, die in verband met de fees an te Leidschendam werd gehouden, geraakten door et plotseling wegschieten van een paard van een en der deelnemers, drie kinderen van een bewoner er Smidslaan aldaar onder paard en tilbury, waar oor alle drie ernstig werden gekwetst, zoodat zij aar een ziekenhuis in Den Haag moesten worden ervoerd. DOOR DE WARMTE BEVANGEN. De vijftienjarige zoon van de wed. Offringa te fieuw-Vennep, voelde zich, waarschijnlijk door de rarmte bevangen, plotseling onwel. De onmiddellijk ntboden geneesheer kon slechts den dood conitatee- en. AMUNDSEN NAAR ONS LAND. Naar nien meldt, ia het de Hollandsche Concertdi- ectie, dr. G. de Koos. mogen gelukken, den beroem en poolreiziger Amundsen, vóór hij in Oetober naar imerika vertrekt waar hij over nieuwe poolreizen loet, onderhandelen, voor een korte tournee door Surnpa te contracteeren. Behalve verschillende groo- b steden in Duitschland en Frankrijk zal Amundsen ok Nederland bezoeken. Hij zal op Donderdag 24 toptember a.s. te Amsterdam in het Concertgebouw rite zaal) een lezing met lichtbeelden houden over Jongste reis. DOOR EEN PAARD GETRAPT. In het ziekenhuis Bethesda is Hoogeveen is over- eden de 20-jarige smidsknecht Harm Nijmeijer uit loekange, die dezer dagen een beslagen paard naar le weide zou terugbrengen en daarbij een trap tegen pen buik kreeg. DE NIET-VERKIEZING VAN DEN HEER TER LALL. I Het hoofdbestuur van den Vrijheidsbond heeft een >eslissing genomen naar aanleidig van een verzoek fan een comité ter bevordering van de verkiezing fan den heer Henri ter Hall. om uitspraak te doen nzake de billijkheid van het zittingnemen van den leer Abr. Staalman, in de Tweede Kamer der Sta- «n-Generaal. Naar aanleiding daarvan heeft het hoofdbestuur in het midden latende hoever zijn bevoegdheid, tot bet geven van de gevraagde beslissing zou kunnen :aan overwogen, dat de verkiezing van den heer (br. Staalman geheel overeenkomstig regelen der tteswet heeft plaats gehad en dat van diens zijde feenerlei unfaire handeling is begaan; voorts, dat de candidaten op de lijsten Staalman—Ter Hall en Ter HallStaalman uitdrukkelijk, na langdurig on derling beraad hebben goedgevonden, dat het stel sel der wet zonder eenige beperking te dezen aanzien zou worden toegepast en zij derhalve bepaaldelijk niet een systeem hebben gewild, waarbij de vraag, op wien hunner de meeste stemmen op alle verschil lende lijsten gezamenlijk zouden worden uitgebracht, terdege van invloed zou moeten zijn Het hoofdbestuur kwam mitsdien tot de slotsom, dat er zijnerzijds geenerlei aanleiding kan bestaan, tot «enig ingrijpen tsgen den vastgestelden uitslag der verkiezing, al betreurt het dat alleen tengevolge va? de jongste wijziging der Kieswet niet naast den heer Sta&im&n ook de heer Ter Hall weder een plaateje in de Kamer zal innemen. DIEFSTAL VAN GOUDEN TIENTJES. Terwijl de koopman L. S. te Reeuwljk van huis was en zijn vrouw zich even naar het aardappelland begaf, hebben dieven uit een kast een bedrag van f850 aan gouden tientjes ontvreemd. DE UITGEVERSMAATSCHAPPIJ „TUTÜRA* TE LEIDEN. Eunigen tijd geleden berichtten wij, schrijft het I Volk, dat de R.-K. Uitgeversfirma „Futura" te Lei den in ernstige financieele moeilijkheden verkeerde. Dit bericht is toen door diverse R.-K. bladen tegen gesproken of als overdreven voorgesteld. Thans le zen wij in het „Nieuwsblad voor den Boekhandel", dat een paar bekende makelaarsfirma's in het boek handel en drukkersbedrijf Donderdag 10 September a.s. zullen in veiling brengen het kapitale fonds van de N*V. Uitgevers-Mij. „Futura" te Leiden, zulks 'we gens algeheele reorganisatie" dezer zaak. Het wil ons voorkomen, dat de tegenspraak der be richten hierdoor niet bepaald aan waarde wint. SCHAGERBRUG. Mej. T. Blaauboer, onderwijzeres alhier, is geslaagd voor de hoofdacte. SPANBROEK. Met ingang van 2 Augustus e.k. zal de Zondags bestelling in deze gemeente worden opgeheven. Voor een ieder zal de gelegenhid bestaan op Zon dagen de voor hem bestemde correspondentie kos teloos af te halen of te doen afhalen aan het hulp kantoor van 8.30—$ uur. COLLJN'S PROGRAM „ZEER VOORUITSTREVEND" De TeL schrijft: Het feit, dat de R.K. Kamerfractie met volkomen ^eenstemmigheid het werkprogram van den heer Co- lijn heeft aanvaard, heeft nogal opzien gebaard, om- dat men verwachtte, dat de democratischs vleugel der fractie bedenkingen zou opperen. 1 Naar wij uit betrouwbaren bron vernemen Is deze eenstemmigheid te danken aan het zeer vooruitstre vende regeeringsprogram, waarmede de heer Colijn in zee wil gaan. Hierdoor hadden zelfs de vooruit- strevendsten onder de Rü. fractie geen enkel be zwaar hun steun te verleenen. Men had op een der gelijk program van den heer Colijn niet gerekend, en het is gebleken, dat de nieuwe kabinetsformateur nu hij de financieele débacle te boven heeft weten te komen," een andere politiek wil gaan volgen. Hoewel de R.K. fractie haar steun heeft toegezegd, beteekent dit geen contractueelen steun. Want veel zal afhangen van de wijze, waarop het Regeerings program zal worden-uitgewerkt, in welk tempo en door wie. Daarop zal stellig door de RJL fractie nauwlettend acht geslagen worden. HOOGWOUD. Algemeens vergadering van de korfbalclub U.D.L i op Vrijdag den 24 Juli jl., 's avonds acht uur, in het i lokaal van den heer Modder, aldaar. Aanwezig 13 leden. De voorzitter, de heer S. Koorn Pz., opent met een hartelijk woord van welkom deze vergadering en spreekt de wensch uit, dat de besprekingen in het belang van de korfbalclub moge zijn en verzoekt de secretaresse de notulen te lezen, van de vorige alge- meene vergadering, die onder dank worden goedge keurd. Ingekomen stukken. Een uitnoodiging van de korf balclub W.K.V. te Wormerveer, om aldaar deel-te ne men aan hunne aeriewedstrijden, die zullen plaats vinden op Zaterdag 16 Augustus a.3. Bij genoegzame deelname zal hieraan voldaan worden. Volgt benoeming van een voorzitter, secretaris(es- se(, en penningmeester(es86), wegens bedanken van heer S. Koorn Pz., Marie Benit en Mien van der Veen. Na gehouden stemmingen worden respectieve lijk gekozen: Jacob van Zoonen. voorzitter, Jannie Appel, secretaresse en Jan Bakker, van de Gouwe, penningmeester. Allen nemen de benoeming aan. Doordat de beide laatsten gekozon zijn voor de functie van secretaresse en penningmeester valt open de plaats van twee bestuursleden, waar voor benoemd worden Grietje Timmer en Jo Appel. Als afgevaardigde naar de op Zondag 2 Augustus aa. te houden algemeene vergadering van den Noordhollandschcn korfbalbond, wordt benoemd Mien van der Veen. Hierna volgen nog eenige be sprekingen van verschillenden aard, waarna voorzit ter met een hartelijk woord van dank aan de secre taresse voor haar nauwkeurig beheer, deze prettige vergadering sluit. WIERINGEN. Algemeene openbare vergadering der Vissohers- vereeniging D.E.T.V., op Zondag 26 Juli in hotel Lont. De voorzitter, de heer J. Tïjsen, opent de ver gadering en wordt na een korte inleiding van den voorzitter overgegaan tot behandeling van pupt 2 der agenda: .Bespreking verkoop gemaaid zeegras door de Exploitatie en den wantoestand, die hierin heersoht." Hierover ontwikkelen zich vele en langdurige discussiën, welke duren van den aanvang der ver gadering tot des avonds 7 uur en welke wij ach terwege zulleu laten. Er kwarten rumoerige mo menten in voor, Het woord werd gevoerd door verschillende bestuursleden, wethouder Minnes, de heeren Kaan, Koorn, e.a, en ten slotte werd door den heer J. Duinker voorgesteld, gelet op het feit, dat B. en W. de agenda der te houden raads^ Vergadering, waarin over het laten maaien van zeegras moest worden besloten, niet in de Wie- ringor Courant hadden laten plaatsen, wat gewoon te is en wat ook door den raad was voorgestel#, en door welke nietrplaatsing verschillende gegadig den voor gemaaid zeegras, onwetend konden zijn, dat er gemaaid zeegras te koop kon komen, aan den raad een adres te richten, waarin verzocht wordt, gelet op bovengenoemd verzuim of abuis, aan do gedupeerde kooplieden alsnog wat gemaaid zeegras toe te wijzen, wat mogelijk is, wanneer op de aangevraagde partijen wat minder wordt toegewe- men. Dit voorstel wordt door de vergadering met algemeene stemmen aangenomen. Punt 8: winstverdeeling gemaaid zeegras. Hierover ontwikkelen zióh enkele besprekingen, waarbij wordt medegedeeld .dat de winstuitkeering binnenkort te wachten is. Er wordt besloten dezo zaak af te wachten. Tijdens de rondvraag stelt de heer J. Duinker nog voor, namens de Vereeniging D.E.T.V. eon adres te richten aan de betrokken autoriteiten om voor die perceelen, waar het bezwaarlijk is. ge- vischt zeegras op te halen of te drogen, in verband met de Zuiderzeewerken, ontheffing van pacht te vragen, welk voorstel eveneens wordt aangenomen. Hierna sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. Zaterdagavond ontstond er eene stagnatie bij het schutten in de schutsluis alhier, doordat een vaar tuig, beladen met een 3 4000 K.G. aardappelen van den heer J. Wagenaar in de kleine sluis zonk. Het duurde verscheidene uren voordat het vaar tuig verwijderd was en het schutten wederom kon plaats vinden. Een en ander lokte een groote men- schenmassa op de been Zaterdagavond, die naar dit geval kwamen kijken. BROEK OP LANGENDIJK. Alhier is ook een plaatselijk comité opgericht om gelden te verzamelen voor het huldeblijk, aan te bieden ter gelegenheid van het zilveren huwelijks feest van H. M. de Koningin, onder voorzitterschap van den Burgemeester. Eenige jongedames zullen uitgenoodigd worden om langs de huizen der ingezetenen deze giften te innen. Er zal uitdrukkelijk op gewezen worden, dat de giften klein moeten bltfren. omdat algeheel# deelneming de voorkeur heeft, hoven groote giften. HEERHUOOWAARD. Ons fanfarecorps „H.U.G.O" heeft wel succes met de deelneming aan muslekweditrljden. BIJ het ge houden concours te Wijdenes heeft het zich weer flink gehouden. In de 3e afd. fanfare toch verwierf het met 147 punten den eersten prijs, terwijl het zich tevens door de jury zag toegekend de door den Commissaris der Koningin van Noordholland ge schonken medaille als hoogste eere-onderscheiding in de afdeel ing fanfare. ST. MAARTEN. Voor rekening van den heer S. v. Drunen alhier, ral aan de Stroet worden gebouwd een burgerwoon huis met een koolschuur, welke 10 wagons kool zali kunnen bevatten. Door dezen heer wordt gezorgd voor koolbergplaats, daar verleden jaar door hem even eens een dubbel woonhuis is gezet met koolschuur, welke 5 wagens kan bergen. De bedoeling is dat één of meerderen deze bergplaatsen kunnen huren. VAN EWIJCKSLUIS. Van verschillende zijden vernemen wij, dat er tus schen het Gemeente- en Polderbestuur eenerzijds en de aannemers van het verbindingskanaal anderzijds eene overeenkomst is getroffen, waarbij' deze laat sten zich bereid verklaard hebben voor een zeker bedrag de moerassen tusschen de huizen aan de Noordzijde der Van EKvijcksluis en Van Ewijcks- vaart en den nieuwgelegden dijk aan de zuidzijde van het verbindingskanaal te dempen. Ook de voor een gedeelte van dit terrein noodig zijnde toestem ming van de Directie der Zuiderzeewerken moet reeds verkregen zijn. Het ligt nu in de bedoeling om met één of twee dagen met dit werk aan te vangen. De besprekingen hierover in de laatste raadszit ting gehouden, zijn dus schijnbaar niet zonder suc ces gebleven. MOTIE. De Gewestelijke Vakgroep „Noord-Holland" van den C.B.PTT. van Kantoorbedienden, Telegrafisten en Telefonisten, in vergadering bijeen op Zondag 26 Juli 1925 te Uitgeest, spreekt zijn verwondering uit over het feit dat de administratie weer ie overge gaan tot het in dienst nemen van z.g. locale krach ten. Zij meent dat de ondervinding toch geleerd moet hebben, dat een dergelijk instituut geen le vensvatbaarheid heeft en dat een dergelijke perso- neelsrecruteering alleen dienstig kan zijn om de toch al hopelooze verwarring welke door alle ran gen en rangetjes bij het Staatsbedrijf der P.T.T. be staat, nog te vergrooten. Zij dringt er bij het Bondshestuur op aan hierte gen ten krachtigste te protesteeren, de Kamers van Koophandel over deze aangelegenheid in te lich ten, deze motie te publiceeren in de pers en gaat over tot de orde van den dag. CALLANTSOOG. Zaterdag jl. vond ten overstaan van Notaris Vrij burg de verkooping plaats van het woonhuis, be- .woond door den heer P. Roos. Kooper werd de heer J. Zeeman te Wieringerwaard voor f 1010. CALLANTSOOG. Op 10 en 23 dezer is miltvuur geoon9tatn. nl onder het vee van den veehouder Joh. Baken alhier. Het aangetaste vee (twee kalveren) is verbrand. CALLANTSOOG. Zondag vonden .alhier onder vrij voel belang stelling de volksfeesten plaats, uitgeschreven, door de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, be staande in: wedloop met hindernissen, mastklim- men en tonsteken. De wedloop met hindernissen, bestaande in hot kruipen door een ton, waaraan twee zakken zon der bodem, waren bevestigd, onder een zeil door en vervolgens over een schutting, waarna een hooge hoed moest worden opgezet en «en gekleede jas aangetrokken, wekte herhaaldelijk den lachlust van het publiek, evenals het tonsteken. dat op het strand plaats vond en waar alle deelnemers op hun beurt een stortbad kregen. Uitslag der wedstrijden: Wedloop met hindernissen: le pr. P. Roos f-6, 2e pr. W. v. d. Haag f-4, 3e pr. WT Kaptein, f2,50, Mastklimmen, le pr. P. Breed f-6, 2e pr. Jb. Hoogmoed f-4 3e pr. O. v. Loeuwen f2.50. Tonsteken: le pr. J. Kruit f-6, 2e pr. P. Bakker f-4, allen wonende te Oallanteoog. BROEK OP LANGENDIJK. Uitgezonderd de roode kool, waren de prijzen der producten, aangevoerd aan de veiling der Langen- dijker Groentencentrale bevredigend. De tendens was beter dan de vorige week en de prijzen, die we toen bevrodigend noemden, konden zich handhaven. Of de eind-resultaten van verschillende akkers dit ook zijn, hangt voor een groot gedeelte af van den prijs, die van de nateelt wordt gemaakt, welke in het al gemeen in reuzenbloemkool bestaat. De aanvoer was nog groot. Was er van sommige producten wat minder, van andere nam de aanvoer toe, een regel matig terugkeerend verschijnsel. Wortelen stegen een paar dagen nog boven de hoogste prijzen der vorige week uit. Gedurende den heelen wortelentijd zijn deze prijzen uitmuntend ge weest. Kon de vorige als hoogste prijs f 10.50 per 100 bos worden gemaakt, in de nu afgesloten week werd Dinsdag en Vrijdag zelfs f 11.70 besteed. Woens dag was het de slapste dag, terwijl de aanvoer be trekkelijk gering was, slecht9 2310 bos. Dinsdag on Vrijdag, toen de genoemde hooge prijs van f 11.70 werd gemaakt, was er gauw 3 maai zooveel aan gevoerd.. Het causaal verband tusschen grooten aan\oer en lage prijzen gaat hier vaak niet op, om dat er zooveel andere oorzaken kunnen werken, dif 'n stimu leerenden of deprecieerenden invloed op de prijzen uitoefenen. De totale aanvoer was rond 22000 bos. De bloemkoolprijzen kwamen weer wat op ver haal. In vergelijking met de vorige week waa de prijsstijging aanzienlijk. Noteerden we toen slechts eenmaal een prijs van M8.90, als maximum prijs, nu was deze f-26.10. Woensdag van deze week stak dan ook al heel gunstig af met dienaolfdem dag der voorafgaande week. We schatten den ge middelden prijs op f-14 k f15, voor tweede soort ongeveer f 5. De totaal aanvoer bedroeg 113835 stuks. Zooals we roèis aanstipten, was het slecht met de roode kool. Al is het overdreven te zeg gen: „de roode kool is niets waard", zooals we van een paar bouwers hoorden (dergelijke hyper bolen demonstreeren alleen de mindere tevreden heid over slechte prijzen), tooh zijn deze prijzen verre beneden het middelmatige. Ging het in 't begin der week nog «enigszins, een gemiddelde prijs van f 6, deze zakte in tot I 3, zoodat zelfs nog f 2.30 is besteed, 't Schijnt dat de warmte een voorname oorzaak van dezen abnormaal lagen prijs is: bij een temperatuur als we hebben gehad, is roode kool niet een groente, die men bij voorkeur op het menu laat verschijnen. De laatste 2 dagen was de aanvoer al flink geslonken, omdat men bij dez© prijzen de kat nog liever eens uit den boom zag. Waren er Dinsdag. Woensdag en Donderdag ruim 9 spoorwagens, Vrijdag waren er nauwelijks 5 en Za terdag slechts ruim 2. Van gele kool steeg de aanvoer successievelijk. Maandag nog geen anderhalve spoorwagon. Zater dag reeds ruim 7. Ongeveer f 10 was de gemiddelde prijs van dit product. D© prijs is bevredigend. Witte kool deed het op verre na zoo goed niet. El- ken dag vermindering. In de volgende dagen kre gen we als hoogste prijsnoteering respectievelijk f 7.60, f 7.40, f 6.90, f 6.70, f 6.50, en f 4.70. De laatste dag was dus al heel slecht. Was de aanvoer den eer sten dag der week 1400 Kg., Zaterdag bedroeg deze 10.600 Kg. Hoorden we de vorige week, dat het met den aan voer van aardappels spoedig zou zijn gedaan, de aan gevoerde hoeveelheden wijzen daarop nog niet. In totaal werden 973200 Kg. aangevoerd, dat is dus nog bij de 100 spoorwagons. Veel verschil in prijs met de vorige week waa er niet: f 7 f 8 in doorsnee voor i 8ehotsche muiten, f 0 a f 7 toot Schoolmeesters, f 4 a f 5 voor duken, f 10 voor graafjes met een hooge- ren prijs van f 1 a 12 voor de lekkere van de genoem de soorten; Eigenheimers noteerden tot f 7 als hoog- sten, f 3.80 als laagsten prij», Blauwe brachten het tot de f8.90, Ideaal en Coksianen werden alechta wei nig aangevoerd. i Voor zilvernep teekenden we ala hoogste prijs f 18.90 op, vorige week waa dit f 29. De gemiddelde prijs was nu I 17, met weinig verschil tusschen hoog- sten en laagsten prijs. Slaboonon konden zich op de h^>go prijzen der vo rige week niet handhaven, toon tot f 34 werd be steed. Maandag zetten de prijzen nog flink in: f 23.50—f 24.00. Donderdag was de hoogste noteering f 13, Vrijdag van f 6.70—f 9.40, terwijl Zaterdag weer een aanmerkelijke stijging tot f 16 gaf. Er werden in 't geheel rond 5000 KG. aangevoerd. Als we ten slotte nog vermelden, dat éénmaal peulen werden aangevoerd, voor f 12.10f 19,-boven-, dien nog 67 Kg. anijboonen, die f 25.30 opbrachten en 890 Kg. tuinboonen, die gemiddeld voor f 13 gingen, dan is hiermee het prljzenverloop en de aanvoer vrij volledig weergegeven. BREEZAND. Ter gelegenheid van zijn zilveren Jubileum werd Zondag 26 Julo door et Fanfarecorps „Ons Genoe gen" te Wijdenes een groot nationaal concours ge houden, voor Harmoniegezelschappen en Fanfare, corpsen. Ook de Breezander Harmonievereeniging „Concor- dia" nam hieraan deel en keerde ook thans weer ge lauwerd terug uit den strijd. Des middags namelijk behaalde de vereeniging. in de derde afdeeling Harmonie, den 2en prijs, een ge ëmailleerd «erekruis, met „Graziëlla", ouverture van Andrieu. Tevens ontving zij de zilveren medaille,•be schikbaar gesteld door Z.K.H. Prins Hendrik, als hoogste eereprijs voor het hoogst aantal punten, in deze afdeeling verworven. Voor de corpsen die in hun afdeeling een eersten prijs of het hoogst aantal punten hadden behaald, werd 's avonds een eerewedstrijd gehouden, waarin „Concordia" den eersten prijs verwierf, een verguld zilveren vaandelschild, Met drie fraaie prijzen keer de de vereeniging dus huiswaarts. Daarop wachtte haar echter nog een hoogst aangename verrassing, want toen zij 's avonds weer te Breezand arriveerde, werd zij met eefl serenade ontvangen door de zuster vereniging „Winnubst", een hoogst vleiende atten tie inderdaad, als men bedenkt dat deze vereeniging daarvoor met den trein van Helder was moeten ko men. Aan directeur en leden van „Concordia" onze hul de en hartelijke felicitatie met dit nieuwe succes, als eervolle bekroning op hun onverinoeiden ijver, groo te ambitie en liefdevolle toewijding. WIERINGEN. Vermoedelijk door 't spelen van kinderen met lu cifers, ontstond jl. Zondagnamiddag brand in de hooimijt van den landman J. Mulder te de Haukes. De brandende mijt stond op ongeveer 2 meter van een houten pakhuis (opslagplaats van hout), verder nog een paar pakhuizen van hout, zoodat met den westen wind er groot gevaar bestond voor uitbrei ding van den brand. Direct werd de motorspuit van Ilippol/tushoef gewaarschuwd, welke in 5 minuten tijds aanwezig was. Met emmers water had men reeds een begin van blussching gemaakt, doch de motorspuit bracht uitkomst. In tijd van 3 minuten gaf ze water, water was er in zee voldoende, zoodat de spuit al heel spoedig den brand meester was. Verzekering bij de Burgerbrandwaarborg Mij. alhier dekt de schade. WIERINOEN. Jl. Vrijdag werd vanwege de schoolfeestcommissie te Westerland met de kinderen der O. L. school al daar, welke niet aan 't schoolfeestreisje naar Heem stede hadden deelgenomen, *n reisje naar Helder en Huisduinen gemaakt. Per boot naar vah'Ewijcksluis en verder per autobussen naar Helder. Zoowel op de heen- als op de thuisreis werd door de kinderen volop genoten en zoo hier en daar vertoefd om 't voornaamste te bezien en den inwendigen mensch te versterken. Voldaan koerden des avonds dan ook al len weer op 't eiland terug. WIERINGEN. Naar wij vernemen, vergadert de Raad dezer ge meente op Donderdag 30 Juli a.s. ter behandeling van diverse zaken, waaronder aanbieding gemeente rekening 1924. DE ALKMAARSCHE TRAM GEDERAILLEERD^ Uit Alkmaar, 26 Juli. Van de gemeentetram met autotractie, die tegen kwart voor vijf bijna over- vuld met coursebezoekers van de Nieuwpoortslaan kwam, derailleerde dicht bij het station do tweede aanhangwagen. Deze wagen schoof ongeveer 15 M. over de straat en kwam tegen een boom tot staan. De inzittenden werden ruw door elkaar geworpen, zoodat verscheidene van hen ernstige kwetsuren op liepen. Zoo brak een der passagiers een arm, terwijl een ander ernstig aan het reohterbeen werd ge wond. Twee dames geraakten buiten bewustzijik en moesten per auto naar huis worden vervoerd. Van degenen, die op het voorbalcon stonden, wis ten* enkelen er tijdig af te springen, doch de ande ren werden over den grond geslingerd. Naar verschillende ooggetuigen verklaren, reed de chauffeur van de autotractie over het algemeen en met name in de bochten, te snel. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Tel. ONWEER. Tijdens een zware onweersbul sloeg gisternamid dag de bliksem in bij den landbouwer G. Bleuke bij Oldenzaal en doodde een koe in den stal. Bij den I landbouwer G. Nijhuis te De Lutte bij Oldenzaal werd een veulen in den stal doodgeslagen. Man en vrouw werden bewusteloos tegen den grond geworpen, doch kwamen later weer bij. Groote schade is door hagel slag aan de veldgewassen toegebracht. De boekweit is vernield. i Te Oldelamer (Fr.) is een arbeider in het hooiland onder Munnekeburen door den bliksem getroffen. Hij waa op »la« dood. Te Epe is een vrouw, die tijden# het onweder van Vrijdagavond in haar tuin bozig was met het ophan gen Van wasebgoed, door den bliksem getroffen en gedood. KETELONTPLOmNG. Gistermorgen omstreeks half twaalf had een ern stige ketelontploffing plaats in de aardappelmeelfa briek van de fa. Scholten te Zuid-Broek, waarbij twee arbeiders ernstig gewond werden. Zij liepen he vige brandwonden op. POGING TOT INBRAAK. Te Ter Apel werd gisterennacht ingebroken in de tijdelijk onbewoonde behuizing van den gemeente ontvanger H. Stoker, die wordt verpleegd in het Academisch Ziekenhuis te Groningen, waar ook zijn vrouw verblijft. Om twee uur hoorde de buurman Lewering gerucht en ontstak licht, waardoor ver moedelijk de inbreker vluchtte. De bovenste kap der brandkast was verwijderd, doch er werd niets ver mist. Zondag wees de politiebond van rijksveldwach ter Lok als vermoedelijke dader aan een kort geleden ontslagen werkman in de fabriek Ago. JALOEZIE. Gisteravond heeft te Woeilsel de 20-jarige A. B. zijn gewezen verloofde, de 21-jarige W. B., in een vlaag van jaloezie met een mes een diepe steek wonde in borst en armen toegebracht. B. heeft voor den commissaris van politie le Eindhoven een volle dige bekentenis afgelogd, waarbij bij verklaarde, dat hij het meisje wou dooden, om daarna zelfmoord te plegen. Mej. B., die naar het ziekenhuis werd over gebracht. is niet levensgevaarlijk gewond. HOOGWOUD. Op Zondag, den 26 Juli Jl. werd alhier op het ge meentelijk sportterrein een propaganda-korfbal wed-

Schager Courant | 1925 | | pagina 3