Alituti Niens- Het Geheim van Bernard Brown Uil den W.f.V.B. Uitgevers i N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Gemengd Nieuws. Donderdag 30 Juli 1925 68ste Jaargnng. No. 7681. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot te morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden fl.65. Losse nummers 0 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels fl.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsao. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Uitspraken van Dinsdag 28 Juli 1925. P. J. v. <L Kleijn, Den Helder, (ged.), óvertred. art, 251bis. W.v.S., (zaak met gesloten deuren). 8 m. gev, C. Haakmans, Wervershoof (ged.), overtreding art. 247 W.v.S., zaak met gesloten deuren, 3 m. gev. j De Rechtbank behandelde vandaag geen nieuwe zaken, doch te half twee te namiddags was er zitting van den POLTIUEiRECHTEiR. TOT LATER. De eerste beklaagde was R. Ocqué uit den Helder. Hij had zich aldaar aan diefstal schuldig gemaakt, welk zaakje vorige week in behandeling kwam en toen tot heden werd uitgesteld. Na verhoor van den Reclasseeringsambtenaar werd bepaald; dat de zaak opnieuw zou worden aangehouden en wel tot 7 September a.s. GEEN MILLIONNATR. Gerrit Krap, een 49-jarige te te Hage gedomicilieer de snuiter, was in Juni jl. te Zwaag op landlooperij betrapt. Bij zijne aanhouding vond rijksveldwachter de Groot 28 jen een halve cent in Gerrit's bezit. Beklaagde, rapper ter tong dan ter been hij loopt met behulp van een stokje had heel wat snaps en het einde was, dat hij tot 12 dagen hechte nis werd veroordeeld. AFWACHTEN. Volgt voortgezette behandeling der zaak contra Hannes v. Hinte uit Hoorn en wordt deze zaak, na dat de Reclasseeringsambtenaar is gehoord, opnieuw ter verdere behandeling tot later aangehouden, VOOR WA1ARD ELI JK Daarna voortgezette behandeling der zaak contra Klaas Veenstra te Helder. Het rapport der reclassee- ring geeft de wenschelijkheld van voorwaardelijke veroordeeling aan. Aan beklaagde, tegen wien bij vorige behandeling der zaak door den| O.V.J. f 40 boe te of 40 dagen was geëischt, werd nu een vonnis op gelegd tot 2 maanden gevangenisstraf voorwaarde lijk, met 3 jaar proeftijd, en bijzondere voorwaarden. MET GESLOTEN DEUREN. Voortgezette behandeling der zaak contra Johanna Suzanna van Twisk te Helder, een zaak die onlags met gesloten deuren werd behandeld, werd thana be paald op 7 September as. EEN VINGERVIAJGG KLANT. Aloysius Anthonius Runnekemeijer, een kermisrei ziger, had te Alkmaar op- het perron ten nadeele van een college uit diens koffer een paar rijwielbroeken, 2 beenkappen, een borstel en nog een paar kleinig heden weggepakt. De O.v.J. eischte tegen beklaagde, 'n Belg (die bij gebrek aan de noodige papieren, niet in zijn1 land waa kunnen terugkeeren), 6 maanden gev. Mr. van Lookeren Campagne, raadsman, conclu deerde tot clemente straf. Het vonnis was eveneens 6 maanden gev, NOG MiEER. De zaak tegew S. J. Boon, die onlangs met gesloten deuren „diende", werd thans in voortgezette behan deling genomen, eveneens met gesloten deuren. BUR ENTWT ST. Anna Cornelia van Scharenberg, huisvrouw Ek- hart te Alkmaar, kan het met hare buurvrouw Door- tje Rijs, weduwe J. v. d. Himst, niet best vinden, en onlangs, nadat wederzijdsche spruiten oneenigheid hadden gehad, werd Doortje door buurvrouw Ekhart beleedigd. Laatstgenoemde was als beklaagde absent. Zij is nog nooit veroordeeld en kwam er nu met een vonnisje tot f 5 boete of 5 dagen hechtenis af. FEUILLETON. door E. PHILLIPS OPPENHEIM. 30. „Zij die daar woont", ging hij langzamer voort, zich van Ellen tot den heer Allan wendend, „is in volmaakte harmonie met alles wat zoet en waardig en schilderachtig is in hare omgeving. Ik zie haar zooals zij mij ontmoette in den tuin en hare handen uitstrekkend om mij te groeten. Het is het gelaat, het uiterlijk van eene martelares en van een engel. Zij is slank en haar kleed is van waardigen eenvoud. Iieur haar is wit als sneeuw en de lijnen van haar gelaat zijn vernield door smart en licha- melijken achteruitgang. Toch is er zoetheid en zacht heid en licht in hare verouderde trekken ach en ineer dan menschelijk is die bijzondere geest, die al leen het loon is van hen. die den triumph hebben be haald over pijn.en lijden en zonde, Guido zou de we reld gegeven hsbbon voor zulk oen gelaat Weinig denkt de kunstenaar er aan voor hoeveel zoo'n uit drukking is verkregen. Door het vuur van schaamte en bitter onrecht, van vernedering en grooten strijd is het menschelijk kruis gevallen en het goud van hare natuur schijnt rein en zuiver. God geve hun, die haar onrecht deden, hun, aan wier deur hare zonde ligt, een even rustig doodsbed als het hare zal zijn. Müjnheer Allan, ik verveel u, vrees ik. We sullen van onderwerp veranderen". .jGeenszins. Ik stelde er veel belang in", ant woordde de hoer Allan zacht, zichzelven een glas wijn inschenkend en het naar zijne lippen brengend, die zoo wit waren als de camelia in zijn knoopsgat, „Wij stellen er allen belang in', zeide Ellen zacht. „Logeerde je bij haar?" „Ja, drie dagen", antwoordde hij. „Toen, omdat ik er niet toe kon komen haar te vertellen, waarvoor ik die hëele reis maakte, om 't haar te zeggen, ben ik weggegaan." Er was een oogenblik stilte. Een bediende, die juist de kamer was binnengekomen, fluist«"de iets in het oor van mijnheer Thurwell. „Twee heeren wenschen u te spreken, mijnheer Maddison". zeide hij, de boodschap overbrengend. -„Waar heb je ze gelaten, Roberts? In de biblio theek?" TUSSCHEN COLLEGA'S. Maarten Visser, caféhouder te Oudkarspel, was op 11 Juni jl. aldaar hij den caféhouder C. Jansen in het lokaal en wilde dit niet verlaten, hoewel Jansen dit meer .dan eens vorderde. Een paar kleine jon gens, die Jansen uit het café verwijderde door mid del van een spuit met water, waarvoor zij respect hadden, ontlokten Visser de opmerking dat Jansen geen kindervriend was. Jansen verkoos toen, dat Visser zou heengaan, wat deze na herhaalde eflnmfl- ning dan toch ten slotte heeft gedaan. Beklaagde Visser zegt, dat hij juist consumptie had besteld en deze heeft hij eerst genuttigd, toen is hij heengegaan. Wegens huisvredebreuk werd. hem f 15 boete of 15 dagen zitten opgelegd. BEJLEEDIG0NG. Simon Josel van Wonderen, een jongmensch uit Bergen, bad den politiebeambte J. Hijstra aldaar op 6 Juni Jl. beleedigd. Dit kwam Simn nu op een von nis tot f 20 boete of 20 dagen hechtenis te staan. VDRZET TEGEN DE POLITIE. Niet verschenen was Nicolaas Commandeur, een jeugdig landman, die iiu den nacht van 14 op 15 Juni jl. ter gelegenheid van de kermis te Ursem in het lo kaal van J. Kok zich ernstig tegen de politiemannen Saai en IJpma heeft verzet, toen die Nicolaas „er uit" wilden doen. Waartoe de ambtenaren alle aan leiding hadden. Commandeur beijverde zich in te- genrukken, trekken, schoppen, enz. en is ten slotte, toen ook burgers de politiemannen assisteerden, bui ten het café gebracht en naar huis geleid. Hij staat gunstig bekend en heeft schriftelijk zijn spijt betuigd, over het voorgevallene. Met een vonnis tot f 30 boete of 30 dagen hechtenis kwam Nico er af. EEN KAT GESCHOTEN. Frederik Groot, veehouder, geboren en wonende te Twisk, heeft op 22 Juni een kat van zijn dorpsgenoot- Jacop Dop, geschoten en daarmede zoodanig getrof fen, dat Dop zich genoodzaakt zag, het beest af te maken. Groot zegt, de kat te hebben geschoten, om-1 dat die kippenkuikens van zijn erf wegroofde. Het vonnis, aan Groot wegens het wederrechtelijk dooden van andermans dier opgelegd, was f 15 boete of 15 dagen zitten. EEN LASTIGE KLANT. Beklaagde Gerrit van1 Wieringen was absent. Ger rit, 'n oude bekende van de justitie, was op 22 Juni jl, te Schagen door de politie in het arrestantenlokaal overgebracht. Daar heeft hij door vernieling voor f 10 schade aangericht, wat Gerrit thans zich een vonnis tot f 5 boete subsidiair 5 dagen hechtenis op den hals deed halen. VAN ANDERMANS HEKKEN AFBLIJVEN. Arie Vlug en Jacob Strijbis, een paar jongelui uit; Oud'karspel, hadden, komende van het feestterrein te Zuidscharwoude, in den nacht van 21 op 22 Juni een hek van den heer Groen beschadigd. Zij hebben de schade vergoed en erkenden heden het gebeurde Maar zij beriepen er zich op, dat in hunne dagvaar dingen stond dat zij een hek van Jan Groen hadden vernield en dat was onjuist. Want het hek was van Jacobus Groen. Zij werden er echter op gewezen, dat zij van- an dermans hekken hadden af te blijven. De jongelui kwamen er ieder met 'n tientje boete of 10 dagen brommen af. TWEE TEGEN ééN. De 49-jarige landman Klaas Verlaat en zijn 21-ja- rige zoon Jacob Nicolaas, kaasmaker, beiden in de gemeente Sijbekarspel woonachtig, hebben zich op 25 Juni jl. schuldig gemaakt aan mishandeling van hunnen dorpsgenoot P. v. d. Gragt. De oorzaak moest weder, als zoo vele malen in dergelijke voorvallen in een kinderruzietje gezocht worden. Een kleine af-1 stammeling van Verlaat waa geslagen door oen zoon tje van v. d1. Gragt. Verlaat ia toen gebelgd naar v. d. I Gragt's woning gegaan en vertelde diens vrouw dat haar zoontje slaag zou krijgen, zoo gauw. hij maar voorbij Verlaat kwam. Van der Gragt en ega begeleidden daarom dien dag hun jongentje, toen 't ventje van de school moest komen en de Verlaten stonden al klaar om hen op te wachten. Al spoedig kwam het van woorden tot daden en kreeg van der Gragt eerst van vader Ver laat zijn portie en daarna van Jacob Nicolaas Ver laat. Ten slotte wist Emma Louter, vrouw van Van der Gragt, haar man bij een der omwonenden in huis te krijgen. De arbeider N. Konijn had ook het een en ander van het voorgevallene gezien en na getuigenverhoor werd overeenkomstig den eisch aan den ouden Ver laat f 20 boete of 20 dagen zitten en den zoon Jacob Nicolaas f 10 boete of 10 dagen zitten opgelegd. CONCURiRENTIE-NIJD? Albert Dam te Alkmaar had zijn stadgenoot, den autogusdienst-ondernemer C. Parma op 25 Juni jL beleedigd, wat voor Dam een vonnis tot f 20 boete of 20 dagen zitten na zich sleepte. BELASTINGOVERTREDING. R. Kok, C. van Zuijdam en N. Zwiep, allen uit Enk huizen,, stonden achtereenvolgens terecht wegens belastingovertreding wegens het niet aangeven hun ner hondjes. Kok en Van Zuijdam kregen ieder een vonnis tot f 7 boete of 7 dagen brommen. En Zwiep werd wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Finel AJLGEM. VERG. v. <L W-F.VR. Zaterdagavond werd bovengenoemde vergadering gehouden te Barsingerhorn. De vereenigingen BJF.C, Concordia, D.O.S.KO., Voorwaarts en Blauw (Wit waren vertegenwoordigd. In z'n openingswoord me moreert de voorzitter, de heer Breebaart. de redenen waarom van bondsbestuurzijde wordt voorgesteld den W.F.VB. op te heffen. Na e enige bespekingen wordt dit voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Na loting wordt de wisselbeker toegewezen aan „Voorwaarts", terwijl de vereenigingen D.O.S.KO. en N.V.V. reep. een zilveren krans en tak ontvangen. Concordia ontvangt als kampioen 11 draagmedail- 168 en B.F.C. een verzilverd bronzen medaille. De bondsshirts worden ondergeteekende in bewaring ge geven om daarmee een eventueel nieuw opgerichte vereeniging mee van dienst te kunnen zijn. Bij de rondvraag worden eenige financieele bespre kingen gehouden. De heer Buiskool wijdt een gevoe lig woord aan de protestcommissie. Dén Bondsvoor zitter wordt een woord van dank toegesproken voor zijn altoos eminente leiding der vergaderingen. In z'n sluitingswoord laat de heer Breebaart al de zit tende leden en vroegere B.B. leden de revue passee- ren en hoopt, dat de vereenigingen, die nu in den N.H.V.B. zullen gaan spelen, steeds met genoegen zullen terugdenken aan de jaren van den WJF.V.B. Het zij zooi H. WILBRINK, Adm.-Redact SCHULDEN VAN DEN W.F.V.B. Allen, die nog een vordering hebben op den WJ". V.B., worden verzocht, hiervan den penningmeester in kennis te stellen. Adres: Jb. Stammes, Oudesluis. H. WILBRINK, Adm._Redact. S OW JET-RUSLAND EN JAPAN. De correspondent vap de Times te Riga merkt op, dat de storm die zich in SowjeURuslnd, bij de on na an, „maar- Hij keek over zijn schouder. Ieder der aanwezigen keek naar de deur. Aan den drempel stonden twee donkere gedaanten. Voor drie hunner was de waar heid duidelijk. De heer Allan zat stil met zijne oogen gericht op Bernard Maddison, die op was gestaan, bleek als een doode, met koude opeengeklemde lippen en ze nuwachtig zijn servet verkreukend. Ook Ellen was opgestaan met schrik in haar blik, en hare oogen naar haren geliefde gewend. De heer Thurwell keek van den een naar den ander, den toestand niet be grijpend. Het geheele schouwspel, de tafel fonkelend van zilver en wijn, de verwonderde bediende, de hou ding en de gezichten van hun vieren en de donkere gestalten buiten, zouden een pakkend schilderij kun nen opleveren. Plotseling werd de stilte afgebroken door een zach- ten, angstigen kreet, Ellen had met eene onwillekeu rige beweging hare armen om den hals van haren geliefde geslagen „Lieveling, lieveling!" riep zij uit, ^5k heb dat alle maal gedaan. Zij zullen u niet van mij scheiden, zij zullen het niet." HOOFDSTUK VI. Gearresteerd. Zooals dikwijls het geval is, de persoon, die het meest hij deze zaak betrokken was, scheen blijkbaar het minst ontroerd en was het eerst zichzelven meester. Zacht maakte hij Ellente armen los en waardig stapte Bernard Maddison naar de deur en stelde zich tegenove zijner bezoekers. De een was zijne medepassagier uit Londen, de ander een lang, schraal uitziend man, die met zijn hoed onder den arm, daar stond en zijne handen in den zak van een lange reis jas gestoken hield. „Ik ben Bernard Maddison", zeide hij rustig, „wat heeft u me te zeggen?" „Het spijt mij. mijnheer, dat het nog al onaan genaam is", antwoordde de man, terwijl hij zijn stem deed dalen. „Het is mijn plicht u met deze volmacht te arresteeren, u aanklagend van den moord op den heer Geoffrey Kynaston, op den 12en Augustus van het vorige jaar. Ik Vraag u geen antwoord op de aanklacht te geven, daar alles wat nu door u of een der hier aanwezigen gezegd wordt, tegen u kan pleiten „Ik ben bereid dadelijk met u mede te gaan", ant- „Ik wilde het doen, mijnheer", antwoordde de woordde hij. „Hoe spoediger wij weggaan, hoe beter. Ik heb geen bagage hier, dus behoef ik geen toebe reidselen te maken." Hij voelde een hand" op zijn arm en keerde zich om. De heer Thurwell was van zijne ontroering be komen en naast hem gaan staan. Dicht hij hem stondi de heer Allan Beaumerville bleek als een doode en met eene vreemde schittering in de oogen. „Maddison, wat beteekent dit?" vroeg de heer Thur well ernstig. „Ik word gearresteerd op de beschuldiging van den heer Geoffrey Kynaston vermoord te hebben op uwe jachtpartij, verleden jaar", antwoordde Ber nard Maddison kalm." Ofschoon Bernard Maddison in sommige opzichten een eenvoudig man was. had hij een zekere aange- boren waardigheid van houding en gedragingen, die i hem altijd te midden van anderen kenmerkte. Nooit was dit duidelijker gebleken dan op dit oogenblik. Er was onbewuste hoogheid in de wijze, waarop hij deze afschuwelijke aanklacht onder de oogen zag, ook in den toon van zijn stem en de volmaakte kalmte van zijne houding, dio meer zeiden dan eenig heftig protest had kunnen doen. Mijnheer Thurwell i had lang getwijfeld en zeer ernstig getwijfeld, maar j op dit oogenblik 6chaamde hij er zich over. Het was eene opwelling, plotseling in zijne gedachte, maar wat hij zeide meende hij en bleef daarbij. „Ik geloof u, mijnheer Maddison", zeide hij, har- I tel ijk zijne hand uitstekend „Ik geloof, dat deze be- schuldigiing dwaas is. Reken mij in ieder geval tot uwe vrienden. Als er iemand anders is, dien u lie ver Wenscht te zien. zal ik komen, ik zal Dewes 's morgens uit Londen meenemen". Voor de eerste maal toonde Bernard Maddison eenige ontroering. Hij greep mijnheer Thurwell's hand. maar sprak gedurende een oogenblik niet. Toen terwijl zij daar in eene kleine groep bijeenstonden, trad Ellen op hen toe mQt een flauw glimlachje om hare lippen en een vreemden blik in haar wit gelaat. „Vader", zeide zij, „ik dank God voor deze woor- den!" Toen keerde zij zich tot haar minnaar een garhem hare beide handen, hem met hare betraande oogen aankijkend, maar steeds met dien glimlach om hare geopende lippen. „Bernard". zeide zij zacht, „je weet, dat ik niet twijfel. Je moet nu gaan. maar het zal niet voor lang zijn. Je zult bij ons terugkomen en wij zullen verheugd zijn je weer te mogen zien Je moet geen bekommernis om mij hebben. Zie. ik ben heel kalm. Het komt. omdat ik geen vrees heb". Hij boog -zich en kuste hare handen, maar zij lusten te Sjanghai, aanvankelijk tegen Engeland en Japan samen verhief, zich inmiddels geheel tegen Engeland alleen geconcentreerd heeft. De bolsjewiek- sche politiek schijnt er thans op uit te zijn, Engeland en Japan in Azië gescheiden te houden en alle nei gingen tot samenwerking van deze twee in China te ondermijnen. In overeenstemming hiermee betoont Moskou groo te welwillendheid jegens Japan. De reis van Tanaka, den Japanschen gezant, van de grens naar Moskou geleek den tocht van een zegovierend held. Aan de groote stations werden militaire en burgerlijke be toogingen gehouden, speelden militaire muziekcorp sen en waren ©erewachten opgesteld. Thans zouden; te Moskou gesprekken gaande zijn met het doel Ja pan in den strijd om de ópperheerschappij in Azië t© neutraliseeren., opdat d© bolsjewieken dien strijd" alleen met Engeland kunnen uitvechten. De Sowjet- vertegenwoordiger Kopp in Japan heeft lastgevingen ontvangen, om dergelijke onderhandelingen ook te Tokio te beginnen en al zijn kracht aan te wenden om nauwere betrekkingen tuaschen Engeland en Ja pan te verijdelen. De Sowjet-pers stelt het voor, alsof de grondslagen van Bngelandte macht in het Oosten geschokt zijn. Deze macht werd; zoo betoogt zij, vroe ger geschraagd door een accoord, met het Rusland van vóór de revolutie, dat Engeland feitelijk zonder ernstigen mededinger zijn gang liet gaan in Indiö, Afganistan, China en het grootste gedeelte van Per- ziö. Deze passieve factor is nu „voor altij^ verdwe nen" en Engeland merkt dat het „in de lucht is ko men te hangen". De Sowjet-Russische pers verheugt zich er ook in dat het onmogelijk zou zijn het Kn- gelsch-Japansch© bondgenootschap of samenwerking met Japan in ernstigen omvang te herstellen. De Britsche dominions, zijn in dit opzicht Moskou's bes te helpers, want Australië, Nieuw Zeeland en Canada zullen elke poging van het moederland verhinderen* om Japante steun te herwinnen, EEN GROOTE ZEPPELIN. Zooals wij reeds hebben gemeld; is men van plan onder leiding van dr. Eckener te Friedrichshafen ■thans een Zeppelin te bouwen, die veel grooter dan alle vroeger gebouwde luchtschepen zal zijn. Het luchtschip zal niet alleen bestemd zijn voor ontdek kingstochten in het Poolgebied, maar men wil er eventueel ook een geregeld verkeer tuaschen Europa en Amerika via Siberië en Japan mee organiseeren. Het luchtschip zal 7 millioen mark kosten. Men hoopt door oen nationale collecte 4 millioen bijeen te kunnen brengen. Naar men weet, zijn niet alleen moeilijkheden van financieelen aard verbonden aan1 deze constructie, Men moet namelijk, daar dergelijke groote luchtsche pen volgens het verdrag van1 Versaille» niet in Duitschland mogen worden gebouwd, eerst nog de toestemming van den raad der gezanten verkrijgen en men hoopt deze te verkrijgen, dank zij den steun van Nansen die zijn goedkeuring aan het plan heeft gehecht en van wetenschappelijke vereenigingen. Het nieuwe luchtschip zal 150.000 kub. M. groot zijn, 245 M. lang en 55 ton kunnen vervoeren. Men hoopt dat de Russische regeering geen bezwaar zal hebben tegen het vliegen over Russisch grondgebied.. Onder handelingen hierover worden gevoerd. ONTSNAPT. In de gevangenis te Brandenburg zijn Maandag nacht 6 misdadigers, die tot lange dwangarbeid wa ren veroordeeld, ontsnapt. Hoewel sterke patrouilles van de schupo de omstreken onmiddellijk hebben doorzocht, Is er geen een gevonden. EEN VREEMDE SINJEUR (Maandagnacht hield in een. straat van Berlijn een dronken loodgieter toespraken, tot de voorbijgangers. hield haar gezicht tot hem op. „Kus mij, Bernard", z^ide zij zocht „Vader", voeg de zij er aan toe zich half tot hem omkeerend, „ik heb hem lief. Wij zouden u mojgen alles verteld wil- llen hebben". De heer Thurwell boog het hoofd en verwijderde (zich om met de detectives te spreken, die uit be scheidenheid buiten de deur waren blijven staan. De heer Allan keerde naar zijne zitplaats terug en schonk zich een glas wijn in. Een oogenblik waren Izij alleen en ze drukten hare handen innig. „Het zal alles terechtkomen, lieveling", fluisterde zij zacht, „en het zal niets veranderen, is 't niet? Beloof je me dat, als alles voorbij is. je dadelijk naar me toe komt? Beloof mij dat. en ik zal dapper zijn. Als je het niet doet, breekt mijn hart!" „Dan beloof ik het", antwoordde hij, met eene 'lichte beving in zijn stem. Maar angstig keek zij hem aan, zij was niet gerust Zijn bleek gelaat ferm en vast besloten als bet was. had toch eene zekere uitdrukking van wan hoop. die haar deed verstijven. De hoop van hare woorden scheen geen weerklank te vinden in zijn hart. „Liefste", fluisterde zij, „alles zal terecht komen". Zijn uiterlijk veranderde, ninar de inspanning, die het hom kostte, was duidelijk zichtbaar. Zijn lach was vedwongen en zijne woorden, hoe luchtig zij ook klonken, verontrustten haar. „We zullen hopen, neen, het zal ook wel terecht komen, lieve, zeg mij nu goedendag, of liever tot weerziens. Mijne bewakers zullen anders ongeduldig worden Züj drukten zich innig tegen elkaar aan en hij gaf haar een langen, hartstochtelijken kus. Toen liep hij weg raet een vroolijk woord tot afscheid. De heer Thurwell. die buiten had gewacht, trad plotseling hem op zij. „Het rijtuig staat nan de deur", zeide hij. met een angstigen blik op Ellen geslagen, die achterover in haar stoel leunde, hare handen in elkaar gevouwen, doodelijk bleek, en blijkbaar op het punt flauw te vallen. ..Deze mannen hebben niets anders bij zich dan een open rijtuig en het is een koude tocht over de heide. Morden gaat u naar York om voor de rechters gebracht te worden. Ik zal er ook zijn". ,.U is heel vriendelijk", zei Bernard Maddison ern stig, „maar wat verdediging betreft, ik wensch niet de hulp van een rechter te hebben. Het weinige dat te vertellen valt, zal ik zelf zeggen". Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1925 | | pagina 1