digo trio gozlem. Al mnaa rende® knopen (te wijzers van de klok over de wijzerplaat en al naarmate zij een lateren tijd aanwezen, steeg de ongerustheid der ouders over het lange uitblijven der kinderen, 't Werd middag. Nog niets. Namiddag. No g steeds niets, 't Werd avond eindelijk. En toendeelde eensklaps een telefoontje uit Groningen, de hevig ongeruste oudere mee, dat het drietal jeugdige glo betrotters van 5, 0 en 7 jaar aldaar bij familie was gearriveerd. Om half acht met den trein kwamen de beide oud sten weer in Assen terug; het kleinste was bij de fa milie achtergebleven BARSINOERHORN, De omslag van het Ondèrlinge Veefonds alhier is over het afgeloopen kwartaal vastgesteld op f 2 per koe. BEEN AFGEREDEN, Dg schildersknoolit) v. D.» wonende te Langbroek, die Donderdagavond kermis heeft gehouden te Wijk bij Duurstede, heeft onder den invloed van sterken drank zijn weg paar huis toe niet kun nen volbrengen en is op de zandweg te Wijk bij Duurstede ter hoogte van de boerderij van_ den heer van Heiligenberg vermoedelijk bliiven liggen en door de tram, die om elf uur 's avonds uit Wijk bi) 'Duurstede vertrekt, overreden, waarbij een zijner beenen even onder de knie werd afgereden, meldt het ,.U. D.'" Omstreeks twee uur 's naohts werden de bewoners van genoemde boerderij door arijn gekerm gewekt. Nadat een eerste verband was gelegd, is D. onmiddellijk per auto door de politie naar 'dé Rijksklinieken te Utrecht over gebracht. WAT DE AARDBEIEN OPBRENGEN. Nu het aardbeienseizoen is geëindigd, blijkt uit de totale opbrengst aan de verschillende veilingen, te Beverwijk, dat het seizoen 1025 zeer gunstig is geweest. Aan de veiling der R.K. Ooop. Tuindersvoreen.. „Kennemerland' zijn geveild 2.258.090 -Kg-, tot een bedrag van f-955.966.2G; aan de Export-veiling ,JDe Molen": 1.781.616 Kg., bedrag f-769.638.23 en aan de Ooöp. Tuin dersvereen. „Vrije Veiling'- 1.178.570 Kg. bedrag f-500.072.57. in totaal Werden verveild 5.218.226 Kg. aard beien met een totale opbrengst van £-2.225.677.06.^ De gemiddelde prijs bedroeg f-42.64 per 100 Kg. ST. MAARTENSBRUG. Zaterdag is te Alkmaar voor het M.UL.O.-exar men, diploma A, geslaagd, Maarten P. Blaauw, al hier. ST. MAARTENSVLOTBRUG. 'Zondagavond is het burgenvoonhuis, staande on der duin, bewoond door den heer A. Voorthuizen, tot den grond toe afgebrand. Oorzaak onbekend- Huis en inboedel waren, naar men zegt, verzekerd. VERKOOPING. Uitslag der verkooping te Valkoog, op 3 Augus tus 1925, ten overstaan van Notaris C. L. v. Bergh, van de eigendommen van den heer K. Boon tjes, te Valkoog: 1. Nieuw burgerhuis met erf en koolboet; 8. Bouwterrein, groot 250 «wen; 3. tuin mot vrucht- booracn, groot 2.50 aren; 4. weiland bij de Schager wiel, groot 28.30 aren. Alle perceelen samen opgehouden voor f4005. EEN SCHIPPER EN ZIJN ZOON VERDRONKEN. Het klipperschip Wuta, schipper P. H. Janse, ge- domiliceerd to Terneuzen, was geladen van Lem mer naar zee vertrokken. Niet ver van de haven is de schipper in zee gevallen. Z&jn ruim twintig-jarige zoon is overhoord gesprongen om te trachten hem ie redden, doch beiden zijn verdronken. Op ongeveer vijftig meter volgde het schip Adri- ana. waarop twee andere zonen waren. Toen dezen het ongeluk zagen gebeuren, sprongen ze in de sloep doch zij konden geen hulp meer verleenen; beide drenkelingen waren reeds gezonken- De echepen zlja naar Lemmer teruggekeerd. ERNSTIG ONGEVAL TE EINDHOVEN. Zondagavond had op den Geldropscheweg ter hoog te van de grens van Eindhoven, onder de gemeente Geldrop een ernstig ongeval plaats. Iemand stond daar blijkbaar aan den kant van den weg zijn motor te repareeren, toen van weerskanten auto's kwa men aanrijden. Van den kant van Geldrop een auto bus en van de tegenovergestelde richting een luxe auto. De bestuurder van de luxe auto weigerde de verblindende lichten van zijn wagen te dempen, zoo beweerde de chauffeur van de autobus. Ten gevolge daarvan zag deze pas op een paar meter afstand den heer met de motorfiets staan De autobuschauffeur zag geen kans meer om zijn wagen tot stilstand te brengen, het gevolg was, dat de motorrijder werd gegrepen en onder den wagen terecht kwam. Tn deer- niswekkenden toestand werd hij1 bewusteloos onder den wagen vandaan gehaald. Hij bekwam vrij ernstige verwondingen aan het hoofd en de beenon. Zijn toe stand is zeer zorgwekkend. Omtrent de schuld wordt door de marechaussée oen onderzoek incesteld. WIELRIJDER DOOR EEN AUTOMOBIEL GEDOOD. Zondagavond werd on den Berg-en-Dalscheweg nabij het Hengstdal onder Nijmegen, een heer van middel baren leeftijd, die op een rijwiel in de richting van de stad reed, door een van de tegenovergestelde ko mende automobiel aangereden en zoo ernstig gewond, dat hij een kwartier later overleed. Het slachtoffer was genaamd F H., en woonde te Den Kaag, doch wa9 tijdelijk verblijvende In pension „Berg en Dal", De auto reed na het ongeval door. 8T. MAARTEN. Den 2en Augustus jl. herdacht de heer J. Schor- meohorn zijn 25-jarige ambtsvervulling als Direc teur van het Veefonds aldaar. Het mocht den ju bilaris niet aan belangstelling ontbreken, het geheele bestuur toch kwam hem persoonlijk feliciteeren, terwijl hem, met een toepasselijk woord van den administrateur, den heer A. Klerk, een prachtige stoel namens bet fonds werd aangeboden, welk ca deau-door hem, met een hartelijk woord van dank, voor dit blijk van waardeering, werd aanvaard. De leden, zoowel als het Bestuur, hopen gaarne, dat de titularis nog vele jaren deze functie zaS mo gen vervullen, als tot heden door hem ia gedaan. LANGENDIJK. De regen is hier nog net bij tijds gekomen. Ver schillende akkers, beplant met winterkoolsoorten, uien en late wortelen, toonden duidelijk, dat een flin ke regenbui zeer gewenscht was Nu deze ziin wer king heeft doen voelen, etaat alles er weer fleurig bij Het is op 't oogenblik een lust een rondvaart door de slooten te maken en daarbij de uitgestrekte groen tevelden in vollen wasdom te zien prijken. Er zijn slechts weinige akkers, die wat achterop komen, zoodat de oogst goed belooft te rijn. Als de prijzen dan ook niet te wenschen overlr '.eri, staat er weer een mooie tijd voor onzen tuinbouw te wachten. VAN EWIJCKSLUÏS. In den nacht van Zaterdag op Zondag zonk hier een tegen het spoorwegterrein liggende bak met materialen, behoorende aan de firma Bakker, aanne mer van het voor enkele weken terug voltooide riuiswerk. Maandag heeft men dezen bak met behulp van een tweetal groote pnderlossere der Zuiderzeewer ken zoover weten te lichten, dat hij mot behulp van een centrlfugaalpomp kon worden leeggepompt. Hoe wel er nog een aanzienlijke hoeveelheid water in stond, was het vaartuig des namiddags om vier uur weer drijvende. VAN EWIJCKSLUÏS. Zaterdagavond verg;iderde het plaatselijk comité van actie inzake schadevergoeding bii afsluiting en droogmaking der Zuiderzee. In dit ooniité zijn ook opgenomen een aantal visechers van Nieuxre- aluis CW ieringerwaard Wijl de vergadering op zéér korten termijn was belegd, waren slechte een 14-tal leden aanwezig. Bij ontstentenis van den voorzitter, den heer C. F. Siewers, die wegens huiselijke omstandighe» den verhinderd was, werd de vergadering geleid door den secretaris, den heer K. Keuris, dia een korte inleiding hield, waarin hij uiteenzette, wat door het .Centraal uomitó gedurende de l'aatsfte maanden is verricht. Ten aanzien der pogingen, aangewend om in de Generale Commissie, bedoeld in art. 3 der Zuiderzeesteunwet 1925, welke oom missie den Minister van advie£ zal hebben te die nen met betrekking tot de te nemen maaferege* len en tot bijstand in de uitvoering daarvan, mede vertegenwoordigers der visschcrs penoemd te krij gen, is in zooverre een bevredigend resultaat ver kregen, dat de Minister thans aan het Centraal Comité verzocht heeft .een lijst van aanbeveling in to dienen met de namen van hén, die hot Centraal Comité ais vertegenwoordigers der vissohors in de Generale Commissie geschikt acht. Hot Centraal Comité verzoekt nu de plaatselijke camitó's hierover vóór 4 Aug. a.s. een opgave te wilTen verstrekkeen, door het indienen van een lijst, bevattende een tiental namon van personen, «roEke naar het oor deel dor plaatselijke comité s hiervoor in aanmer king komen. Na, beantwoording van verschillende vragen én opmerkingen, in verband met deze aangelegenheid worden een aantal namen van personen genoemd, welke voor plaatsing op de aanbevelingslijst ge schikt worden geacht. Deheer K. Keuris stelt hierbij voor, om den voorzitter van het Centraal Comité, den heer B. Demmer te Voléndam., die to dezer zake reeds een zoo grooten (ataat van dienst heeft, als no. 1 op de lijst te plaatsen, welk voorstal met algemeene stommen wordt aangenomen. Na stemming voor bezetting van de volgende 9 plaatsen en loting tusschen hen, die een gelijk aantal stemmen pp zich hadden vereenigd, wordt de volgende aanbevelingslijst opgemaakt:, no. 1. B. Demmer, Voléndam, 14 stemmen; 2. K- Keuris Azn., Van Ewijcksluis, 13 stemmen; 3. M. Kooij, Haukes .(Wieringen), 12 st.4. Jac. Engel, Koï- horn, 12 st.5. H. Thijseling, Lemmer, 12 st. 6. J. Tijsen, Don Oever (Wieringen), 12 ,st.7. K. J. Zeld.en.rust, Lemmer 11 st.8. O. Kes, Volén dam, 11 st.; 9. Jac. de Veen, Enkhuizen, 0 st.; 10. P. Visser Jan., Marken, 5 stemmen. Ook de Zuiderzee-Visscherij raad is ter opmaking dezer aaiibevelingiijst in spoedvergadering bijeen geroepen, welke vergadering heden Dinsdag 4 Aug. in het Gemeentehuis te Enkhuizen zal plaats heb ben. EEN VERKLARING VAN MINISTER COUJN. Uit Londen, 2 Aug Minister COIijn heeft aan den Haagschen correspondent van de „Times" de vol gende verklaring afgelegd: „Is de politiek van de laatste twee Jaren er eene geweeist van terughoudendheid1, nu dat de finan- cieele positie van Nederland verbeterd is en het evenwicht van de begroeting verkregen, kan de on derbroken sociale politiek worden hervat, doch op voorzichtige wijze. Daar een vermindering van de staatsuitgaven evenwel op den voorgrond blijft staan, is een der gevolgen hiervan, dat besloten is tot samensmelting van Marine en Oorlog tot een de partement- Ten slotte zal echter de verdediging van Neder- landsch-Indié moeten komen te vallen onder het de partement Koloniën.'1 H Ia wel wat eigenaardig dat deze verklaring in een Engelisch blad voorkomt. DE NIEUWE MINISTER VAN KOLONI6N. Naar wordt vernomen, ia (Maandag telegrafisch bericht ontvangen, dat de heer Ch. J. L. M. Weiter (R.K.), lid van den Raad1 van Ned-Jndië, zijn benoe ming tot minister van' Koloniën aanvaardt. De heer Weiter zal' met de eerste gelegenheid naar ons land- vertrekken. De nieuwe titularis werd in 1880 te Den Haag ge boren en is pas 45 jaar oucL In 1902 kwam hij in Indischen dienst als derde commies bij het Binnen»; landsch Bestuur; in 1906 werd hij controleur in Pe-, kalongan; in 1909 referendaris. Tijdens een ziekte-; verlof in 1911 was hij! tijdelijk werkzaam aan het Departement van Koloniën. In 1917 volgde zijn be noeming tot secretaris vani het gouvernement; in 1919 die van eersten secretaris en kort1 daarna van algemeen secretaris van het gouvernement. Ia 1924 werd hij lid van den Raad van Ned. Indië. DE EERSTE MINISTERRAAD. Uit 's Gravenhage. 3 Aug. Woensdag a.s. zal het nieuwe Kabinet den eersten Ministerraad hou den. De premier, de heer Colijn, zal zich in den loop dezer week met verlof naar het buitenland begeven. DE OFFICIEELS AFKONDIGING. De Staatscourant bevat een K. B. waarbij ten eer ste niet aangenomen wordt door de Koningin, 't aan geboden ontslag van den heer Colijn, minister van Financiën en van den heer Van Karnebeek, minister van Buiten landsch e Zaken; ten tweede met ingang van 4 Augustus met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten, door hen aan de Kroon en aan den lande bewezen, eervol ontslag 'wordt verleend aan de ministers Ruys de Beerenbrouck. Heemskerk. De Visser. Westerveld. Van Dijk, Van Swaay en De GTaaff, en ten derde benoemd de met ingang van vier Augustus de reeds meegedeelde nieuwe minis ters onder vermelding, dat tijdens de ontstentenis van den minister van. Koloniën het beheer van het departement van Koloniën ad interim is opgedragen aan den minister van Financiën, den heer Colijn. DE NIEUWE MINISTERS BEDANKEN ALS KAMERUD. Het ligt in de bedoeling, dat de ministers in het nieuwe kabinet, voor zoover zij tot Kamerlid zijn ge kozen, voor 'hun Kamerlidmaatschap zullen bedan ken. EEN DIRECTEUR-GENERAAL VOOR MARINE. De nieuwe minister van Oorlog, majoor Lambooy, zal, volgens de „Limb. Koerier", voor marine worden bijgestaan door een directeur-generaal. JULIANADORP. I Dezer dagen ontving de" Vereeniging tot Bevorde ring van de jaarlijksche Paardenmarkt alhier, die Koninklijke goedkeuring voor hare te houden ver loting. 4 JULIANADORP. Vrijdag jl. slaagde aan de Vrouwenkliniek te Haar lem voor het Diploma Kraamvrouwverzorgster, onze plaatsgenoote. mej. M. MareesJDol. KLEINE KINDEREN OP FIETSEN. Ir. W. F. Pot te Rijswijk schrijft aan de Tel.j Wonende aan een weg waar herhaaldelijk 4000 fiet sers per uur geteld zijn. zie ik dagelijks hoeveel duizenden kinderen naar bosch en strand gaan ach ter of vóór op fietsen van oudoren en hoe die daan zullen genieten, behoef ik niet te vertellen. Het zou m.i. blijken van onverstand en niet begrij pen van den tijd als men dat ging verbieden en wat men niet keeren kan moet men leiden. Als men de veel te lage stoeltjes van hooge breede ruggen in knipvorm voorziet met een dwarschen rand op de hoogte van het kinderhoofdje, zoodat dit hoofdje daarop rusten kan als het in slaap valt, wat met 50 van de terug langskomende kinderen gebeurt, dan zou een gToot bezwaar ondervangen zijn. De been tjes zouden in diepe staande hokjes met bodem voor voetsteun moeten worden geborgen opdat de voetjes niet tusschen de spaken kunnen komen en ongelukken veroorzaken (Dë lederen tasschen welke veel motorrij dere naast de wielen hebben, zullen m.i. bij doorslij ten der draaglussen, tusschen de spaken komende, de KUIKENDIEF OPGERUIMD. Een paar weken geleden oefende te Beekbergen een onbekende kuikendief zijn moorddadig bedrijf uit, en honderden jonge hennetjes en haantjes werden reeds de prooi van dezen roover. De varkenshandelaar J. Eikendaal maakte evenwel aan deze moorden een einde. Hij plaatste op zijn erf een val en nog denzelf den avond was daarin een volwassen bosch kat, ter lengte van 1.25 M gevangen. Vermoedelijk was dit prachtig grijs gestreepte dier uit Duitschland, waar ze meermalen in de bosschen worden aangetroffen, naar de Veluwe overgekomen. BROEK OP LANGENDIJK. Alles dooreen genomen, was de afgeloopen week weer bevredigend. Van sommige producten waren de prijzen iets lager, van andere, daarentegen weer iët9 hooger. Zoo was het ook met de aanvoeren: de hoeveelheid aangevoerde vroege aardappelen; wordt minder, van verschillende koolsoorten neemt de aanvoer toe, terwijl als nieuw artikel' bieten verschenen. Deze week zette, wat de wortelen betreft, beter in dan de vorige: toen was de noteering f7.10 f9.60, nu f9.20fll per 100 bos, een mooie ver- hooging dus. Wel gakten deze prijzen later wat in, doon in aanmerking genomen deh grooteren aan voer, was men met den prijs uiterst tevreden- Vrijdag was het voor dit artikel een vrij ongun stige dag: er werd .toen besteed van f3.50f7.40, al zoo de gemiddelde prijs van f '5,45. De middelprijs over de heele week genomen, was echter ongeveer f8.25. Bij een ©enigszins goed beschot is de op brengst per snees bij deze prijzen zeer voordeelig. In 't geheel Werden41515 bos geveild. De voor afgaande week was dit bijna de helft minder. Met bloemkool ging het weer naar wensoh. Er is nog tot f30 per 100 stuks eerste soort besteed, ondanks den veei grooteren aanvoer dan de vorige week. Slechte één dag bleef' de noteering ais maximum beneden de f20, nL Zaterdag toen voor eerste soort van f 15.50f 18.70 werd verkocht, een prijs, waarvoor de bouwers het graag yoor willen, doen. Men bedenke hierbij, dat deze bloemkool voor 't~ 'grootste deel nateelfc is, zoodat reeds, bij de dit sezoien gemaakte prijzen, een flinke op brengst als eerste teelt werd gemaakt. De mini mumprijzen, in de achtereenvolgende dagen ge maakt, waren: f22.10, f26.90, f30, f23.60, 27.60, f 18.70, bij een gemiddelde van respectievelijk f15.85, f 15.95, f23.40, f 18.50, f 18.30 en 17.10. Tweede soort bracht slechte weinig op; hiervan was de middel- prijs ongeveer f4 per 100 stuks. In totaal werden er 171.500 stuks aangevoerd, waaruit men mag con- oludeeren, dat v,ele bouwers bloemkool hebben grootste ongelukken veroorzaken). Mannen, die uit den aard der zaak achteruit van de fiets af moeten als ze in de klem raken, zou ik verboden willen zien het kind échter zich te hebben» Aan ongelukken door vallen, veroorzaakt door slip pen als anderszins in los zand en tegen hooger lig gende wegstroken aan, staan enkele fietsers bijna evenveel bloot vooral door de schandelijke manier van veel chauffeurs om rakelings langs de sturen der fietsers heen te rijden. De aanvoer van roode kool is deze week belang - rijk toegenomen: niet minder dan 83 wagons van 10.000 K.G. passeerden de veiling, door de tuin bouwers van de verschillende vereenigingen bij de L.G.O. aangesloten, aangevoerd. De prijzen van deze groente konden beter zijn. Al komijn lage prijzen van ruim f2 niet meer voor, een prijs van gemiddeld f 4.50 is toch voor een loonen4e exploitatie te laag. Niettemin is er toch een aar dige vooruitgang te constateer en. Woensdag werd voor de mooiste partijen nog f6.80 betaald, Don derdag T 6.10. Gele kool is heel wat beter in prijs. Woensdag werd zelfs tot f 13.60 besteed, met een gemiddelue van f 12.50 per 100 Kg. De laagste prijs werd Zaterdag genoteerd, nl. f6.80 bij een gemiddelde van f8.25. Gerekend over de heele week kan een xloorsneeprijs ran f 10 worden vastgesteld. Er werd in totaal reeds 129300 Kg. aangevoerd. Witte kool deed het met zoo best. Hadden we de vorige week nog prijzen van f7.60, deze week kon slechts éénmaal' ae f5 even worden overschre den. De laatste dag der vorige week wees al op een ach teruitgang, die deze week werkelijkheid is geworden en waarin geen opstijgende tendenz noch aanwijzingen van kentering in de goede richting vielen op te merken, We rekenen, aat gemiddeld f4 per 100 Kg. is gemaakt, Aangevoerd werd 89.400 Kg. dus bijna 9 spoorwagens. De aardappelaanvoer was aanmerkelijk geskxn ken. De prijzen Waren ook naar beneden gegaan, al was dit sléchte in geringe mate, door elkaar wat Schotsche muizen betreft ongeveer 75 cte. per 100 Kg. Ook de Schoolmeesters deelden de laatste dagen in die daling. Duken bléven constant. Graaf jes werden tweemaal aangevoerd tegen een prijs van ongeveer f2 minder. De hoogste priis was Donderdag f 9.20, Zaterdag f 8. Vorige week werd 111.50 en f 11.70 besteed. Eigenheimers hielden zich beter. Gemiddeld werd voor deze soort fl meer besteed. Ook blauwe hielden zich vrij goed, de maximum-prijzen stegen boven de f7 uit, de vorige week bléven ze daar beneden. Zilvernep, die in 't begin der week lagere prij - zen bedong dan de vorige; wist weer uit te stij - gen boven de hoogste prijzen van verleden week, zoodat zelfs nog tot f22.80 werd gemaakt. Drielin gen noteerden gemiddeld flÖ. Slaboonen waren bijna, de heete week vrij goed in prijs, Donderdag tot f18. Zaterdag was het echter mis en kon de f 10 niet worden bereikt. Snijboonetn brachten tot f13 op, er werden slechte een paar kléine partijtjes aangevoerd. Voor bieten weid f 1.40 per 100 Kg. besteed, een prijs, die zelfs de exp 1'oitatiekostan niet dekt. Gele nep monteerde Zaterdag tot f22.90, terwijl' Donderdag f 16.70 de .hoogste prijs was. Uit het meegedeelde moge blijken, dat de prij zen zoodanig waren, dat over t geheel van een ruim bevredigende uitkomst kan worden geepro - ken én de tuinbouw zijn vroegere positie weer be gint in te nemen en dat hij zich meer en meer consolideert. GUNSTIGE RESULTATEN. De omzet aan de veiling van de Vereeniging „De Tuinbouw" te Bovenkarspel overschreed Vrijdag j.1 de drie millioen gulden, zijnde 5K ton meer dan op dien- zelfden datum van het vorige jaar, toen dit omzetcij fer eerst op 8 September bereikt werd. De prijzen der aardappelen waren in doorsnee lager dan het vorige jaar, vooral in de eerste helft der campagne waren ze zelfs aanzienlijk lager. De behaalde voorsprong komt dan ook geheel op rekening van den rijken oogst, wat een sterk vermeerderden aanvoer ten ge volge had. De aanvoer yan aardappelen bedroeg 746.000 balen van 50 K G. tegen 563.000 in het vorige jaar en 1.600.000 stuks bloemkool tegen 940.000 stuks. De aanvoer van de overige artikelen wijst geen noemenswaardige ver schillen aan. De vroege aardappelcampagne is hiermede zoo goed als afgeloopen en de 1200 tuinders, voor wie déze cul tuur een bestaansquaestie is, hebben alle reden tot tevredenheid. Duitschland en Ehgeland hebben zich "dit jaar weer flink voor ons product geïnteresseerd, [Duitschland voor de geelvleezige. Engeland voor de witte soort, waarvan de verhouding circa 3:1 is. Nu de oogst in Duitschland gereed is, had de laatste da- jgen een flauwe stemming de overhand, die de prijs terugbracht op 225 gld. per baal. DRAVERIJ TE BE EMS TER. De harddraverijvereeniging te Beemster hield Za- terdag een draverij, waaraan door 13 paarden werd [deelgenomen. Do uitslag was: le prijs „Mignon" van K. Korver te Oterleek, rijder J. Vergay; 2e prijs „Hertha" van Jac. de Wit te Beemster, rijder G Bier; 3'e prijs „Riautenkranz" van J. van der Zei te Bovenkarspel, rij'der K. Bakker; 4e prijs „Senator Ax- band" van C. Pereboom te Hilversum, rijder M. Kout. VROUW VERBRAND. In haar woning aan de Brielschelaan te Rotterdam, had Zondag een 31-jarige juffrouw de onvoorzich tigheid een brandend petroleumstel met olie te vul len. Haar kleeren vatten vlam en in een oogwenk stond de vrouw in brand. Gillend snelde zij de straat op waar buren haar kleeren met doeken doofden. Naar het ziekenhuis vervoerd is zij aan de bekomen wonden overleden. DE NOORDER MARKTBOND. Maandagavond had de opening plaats der inschrijf- I vingsbiljetten voor uit te voeren timmer- en schilder- I werk, hetwelk 'zal worden uitgevoerd onder opzicht van den heer Tauber. Voor het timmerwerk, waarvan de begrooting f 1551 was, waren de volgende biljetten ingekomen: C. Langedijk f1649, C Klinkert f1550, J. Krom en K. Bruin f1549, J. Heitsman f1499, A. Zuidr scharwoude f1454. Het werk werd aan laatst genoemde gegund. Voor het schilderwerk. begToot op f900, waren vier biljetten ingekomen. D. Dirkmaat f860, I de Zijp f844, K. de Vries f797, A. Breed f777. Het schilderwerk zal alzoo worden uitgevoerd door den heer A. Breed. - HOOGWOUD. Zondag 2 Augustus ji. hadden do laatste serie- wedstrijden plaats op het U.D.I.-terrein alhier.. Daar de K.v.K.V.-adspiranten niet aanwezig wa- 'ren, ging de wedstrijd tegen U.D.I. II niet door en won U.D.I. II reglementair met 50. Als eerstgespeelde wedstrijd kwamen nu W.K.V- em Houvast tegen elkaar, waarin de W.K.V.ers in do meerderheid waren en met 20 verdiend won nen. Toen TJ.D.I, I tegen K.V.K.V, waarin de tech nisch beter spelende Alkmaarders de overwinning mochten behalen met 2—0. Daarna de winnaar A tegen den winnaar B, te weten: U.D.I. 2 tegen W.K.V., die do Wormer- veardera met 50 wisten te winnen. Vervolgens de winners K.V.K.V.—WJK.V, waarin de W.K.V.ers door hun vermoeidheid het onderspit moesten delven en-met 8—1 verloren. Hierna had de uitreiking plaats in het clublokaal en de heer Bakker overhandigde de prijzen met een kort woord. K.V.K.V. len prijs, zilveren tak, uitgeloofd door U.D.I.2e prijs W.K.V., zilveren kruis, uitgeloofd door Burgemeester Breebaart: 3e prijs U.D.I. 2, bronzen medaille, uitgeloofd door den N.H.K.B. Het was een 'goedgeslaagde dag voor de korb balüefhebbera. AUTO IN BRAND GEVLOGEN; TWEE SLACHT OFFERS. Zondagmiddag omstreeks 3 uur kwam de heer J. J. Onnes, uitgever te Amersfoort, met zijn echtge- noote in een auto door de Nude te Wageningen uit de richting Rhenen. De auto reed in een matige vfiart. Een voorbijganger op een rijwiel, de heer G. G J. de R., onderwijzer te Ochten, zag dat er vlam men uit de auto sloegen, wat de inzittenden niet schenen te merken. Hij keerde onmiddellijk om en trachtte de auto in te halen, wat hem echter niet gelukte. Een 100 metef verder ging de auto plot seling naar links en liep tegen een boom op. Hij stond toen in volle vlam. De heer de R.. trachtte het portier te openen, maar dit bleek gesloten te zijn. Hij! sloeg toen een ruit in, doch het vuur was zóó hevig dat hij geen ver dere poging tot redding kon doen. De auto ver brandde totaal en beide inzittenden kwamen in de vlammen om. Blusschingspogingen van de zijde der politie en burgers mislukten. De lijken zijn per brancard naar de begraafplaats vervoerd. Gebleken is dat het benzinereservoir ln brand is geraakt en zeer waarschijnlijk zijn de heer O. en zijn.vrouw door de uitstoomende benzinedampen be dwelmd geraakt en heeft de heer O. daardoor de imacht over het stuur verloren. Een familielid heeft verklaard dat de heer CL de gewoonte had, de portieren van binnen op slot te doen. De houding waarin zijn lijk in de auto lag I wijst er op dat hij nog getracht heeft, het portier te ■openen. De sleutel lag aan dien kant. Het echtpaar O. had geen kinderen, I Omtrent het vreeselijke auto-ongeval, dat Zondag middag omstreeks half yier in de gemeente Wagenin- gen heeft plaats gehad, en dat twee personen het le ven kostte, meldt de Tel. nog het volgende: De heer i J. Onnes, oud 41 jaar, te Amersfoort wonende en al daar een drukkerij exploiteerende, reed met zijn echt- genoote, oud 37 jaar, in een gesloten „Fiat" van Amersfoort in de richting van Arnhem. Op het rechte stuk tusschen den Grebbeberg en Wageningen ha/d de heer Onnes zijn wagen een groote vaart gegeven, ongeveer 50 K.M. Een fietsrijder, dien de auto voor bijreed. bemerkte aan de achterzijde van den wagen een klein vlammetje. Hij trachtte, zooals wij reeds meldden, den auto in te halen, om de inzittenden te waarschuwen, doch dit gelukte hem niet De auto maakte plotseling eenige slingerende bewegingen en reed daarop in volle vaart ter linkerzijde van den weg tegen een boom. Een wielrijdster, die op het fiets pad reed. kwam bijna tusschen den auto en een boom terecht, doch wist door uitwijken aan den dood te ontkomen. De heer Onnes, die het stuur in handen had, heeft waarschijnlijk op een gegeven moment ook het vuur bemerkt en door den schrik bevangen, heeft hij: de macht over zijn stuur verloren. De inzittenden heb ben waarschijnlijk reeds door den schok het bewust zijn verloren. Men zag later den heer Onnes nog in den stuurstoel zitten, zonder zich te bewegen, terwijl zijn vroml' achterover in den wagen was gevallen. Van alle kanten schoot men toe, en trachtte men een der voordeuren te openen, doch de heer Onnes heeft, zooals later bleek, de gewoonte om de voordeur van zijn auto van binnen af te sluiten. Hiervan zijn hij en zijn echtgenoote het slachtoffer geworden. Toen het niet gelukte om de deur te openen, werd een der poi> tlerramen ingeslagen. Het vuur kreeg hierdoor ech ter tevens nieuwe zuurstof. Intusschen was de ben zine uit het benzinereservoir, dat zich onder het dash- bord voor den motor bevindt, die door den schok ge sprongen was, weggevloeid Een oogenblik later had een ontploffing plaats. Een geweldige vuurzuil steeg omhoog. Aan redden was geen denken meer. Men kon den brandenden auto niet meer naderen. De vele aanwezigen waren getuige van het afschu-» I welijke schouwspel, dat twee menschen, waarvan >één nog rechtop achter het stuurrad zat, langzaam (verbrandden en verkoolden, zonder dat eenige hulp I geboden kon worden. Gedurende bijna een uur Sloe gen de vlammen hoog op. Het vuur tastte zelfs het i loof van de boomen aan. De vlammen sloegen in min- der dan geen tijd over den heelen weg, zoodat het verkeer gestremd moest worden. De identiteit van de slachtoffers wa® vast te. stel len, doordat de wielrijdster die ternauwernood aan een aanrijding ontkomen was, nog had kunnen zien» j dat achter het stuurrad iemand zat met krullend j haar en dat de dame bobbed ihair droeg. Toen dit werd verteld aan een anderen automobilist verklaar- de deze, dat de slachtoffers dan niemand anders konden zijn dan de heer en mevrouw Onnes, van wié bij wist, dat zij 's middags uit Amersfoort waren weggereden. Toen de vlammen verminderden, werd het vuur gedoofd met emmers water. Geruimen tijd moest men water over het geraamte van don autd gieten, daar deze wit gloeiend stond. 'De lijken van de slachtoffers waren grootendeels verkool^ en moei ten in stukken uit de overblijfselen van den auto worden gehaald. Het stoffelijk overschot is po* brancard naar het lijkenhuisje bij de kerk te W«j geningen overgebracht, en zal naar Amersfooii worden vervoerd om daar ter aarde te worden be steld. De overblijfselen van de „Fiat" zijn naar <fc| garage van den heer Bakker te Amersfoort, gesleept! Over de oorzaak van het ontstaan van den brand i in den auto tast men in het duister. Het aanneme<| i lljksti is, dat er kortsluiting is ontstaan in de lei- jding van de 12 Volts batterij, waardoor dan het ach'J j terste gedeelte van den wagen zou hebben vla! gevat. Ook is het mogelijk, dat aan de uitlaatpij een defect was ontstaan, doch hieraan is niets bi, zonders te bespeuren. Het kan ook gebeuren, dat ifl] den auto gerookt is en op de een of andere wijze hi vuur achter in den wagen Is terechtgekomen. Va den auto ls niets anders overgebleven dan een aan. tal kromgebogen staven., die boven het verkoolH stuurrad uitsteken. Zo ;Ni< Idai

Schager Courant | 1925 | | pagina 2