Ciemengd Nieuws. Uitwatoringsluis bij Ooetoovar (Heldor). De bouw van deze sluis werd voortgezet. Keersluis van gewapend beton nabij van Ewijck sluis, De 'aanaarding van de sluis en hot op de hoog te brengen der aansluitende dijkvakken zoomede de daarop aan te brengen steen- en klinkerglooiingen kwamen gereed. De deuren werden ingehangen en bleken bij be proeving -behoorlijk waterdicht te zijn, zoodat dit werk thans nagenoeg voltooid is. Verbindingskanaal in den Anna Paulownapolder nabij van Ewijcksluiis. Dit werk werd krachtig voort gezet. Behalve enkele gedeelten, waar de bekleeding der beloopen nog moet worden aangebracht, kwa men de kanaaldijken benoorden de ophaalbrug ge reed: 't in '24 tegen 't binnenbeloop van den Balgdijk aangebrachte zanddepot, waarvan bet zand bestemd was om in de kanaaldijken te worden verwerkt, werd geheel afgegraven. De omlegging van den grindweg langs de Van Ewijcksvaart door de maal- kolk van het gemaal van den Anna Paulownapolder werd voltooid. Aanleg van een tijdelljken verbindingsdam nabij Van Ewijcksluis. Wanneer het in aanleg zijnde af- waterings- en scheepvaartkanaal Van, Ewijcksluis— Oostoever zijne definitieve bestemming zal hebben verkregen, en voor de afwatering van het bezuiden den afsluitdijk door het Amsteldiep te vormen boe- zemmeer, zoomede voor de scheepvaart tusschen dit meer en het Noordhollacdsch Kanaal, zal dienen, zal de verbinding met den vesten wal van den spoorweg en van den verkeersweg op den binnenberm van den afsluitdijk gevormd worden door bruggen over het kanaal. Zoolang echter het boezemmeer, dat ge vormd zal worden bij de indijking van de Wieringer- meer, nog niet tot stand is gekomen, dient het ka naal, dat thans nog in open verbinding staat met de Zuiderzee bezuiden den afsluitdijk door het Am steldiep, aan de zuidzijde tijdelijk te worden afgeslo ten,, ten einde aan zijne bestemming voor de afwate ring van. den Anna Paulownapolder ite kunnen vol doen. De hiertoe te maken afsluitdam kan dan tevens tijdelijk worden gebruikt ten behoeve van het ver keer tusschen Wieringen en den vasten wal van Noordholland. De aan te leggen verbindingsdam die wat de verdediging der beloopen enz. betreft geheel als tij delijk werk is ontworpen verkrijgt in verband met zijne bestemming als verkeersweg eene kruins breedte van 8 M„ terwijl op de kruin een, klinker weg ter breedte van 4 M. wordt aangelegd ter ver binding van de te beharden wegbaan op den berm van den afsluitdijk met den weg op den oostelijken dijk van het verbindingskanaal nabij 'Van 'Ewijck sluis. De verbindingsdam verkrijgt eene lengte van rond 200 M.; de kruinlijnen komen ter hoogte van 3.50 NL pl. N. A. P., terwijl de beloopen bellen boven het peil van 2 AL plus N.A.P., onder 31 en onder dat peil onder 2:1, en over een gedeelte der hoogte inet rijbcslag worden verdedigd. Met de uitvoering van dit werk wordt verbonden de doorgraving van den Balgdijk ter plaat9e waar het tijdelijke verbindingskanaal in den Anna Paulow napolder in verbinding moet worden gebracht met het afwaterings- en scheepvaartkanaal. Met de uitvoering is begonnen en de afsluiting is door opspuiting van in het Amsteldiep gebaggerd zand reeds tot boven gewoon hoogwater gevorderd. Verhooging en verzwaring van waterkeeringen langs de Noordzijde van Wieringen. Met de verhoo ging en verzwaring van den Noordar-Oeverdijk en van den Molgerdijk werd aangevangen. IJMU1DEN BESTAAT 50 JAAR. Woensdag was het 50 jaar geleden, dat van het eerste huis, dat te IJmuiden werd gebouwd, de eerste steen werd gelegd, n.1. van een sluiswachterswoning aan het Sluisplein. Sindsdien is IJmuiden gegroeid tot een havenstad met ruim elfduizend inwoners, DE SHIMMY VERBODEN! I Op voorstel van wethouder Kanau, is in eene ge houden raadsvergadering van Valkenswaard, met al- gemeene stemmen besloten, d6 shimmy-dans op de a.s. kermis te verbieden. DOODGETRAPT. Woensdagmiddag heeft de 4-jarige HL D. uit de Delfgouwstraat te Rotterdam van een paard zoodanig een trap gekregen tegen het hoofd, dat het meisje in het ziekenhuis aan den Bergweg, waarheen het ver voerd was,- aan de gevolgen is overleden. GERECHTERLUKE OPVORDERING VAN VACAN- TTETOE SLAG. De afdeelmg van den modernen gemeentewerklie- denbond te Zaandam heeft hij1 den Kantonrechter een vordering ingediend tegen de gemeente tot uitbeta ling van den vacantietoeslag. Waar de regeling van dezen toeslag in die gemeente vastgesteld is bij' ver ordening, is men van oordeel dat de ambtenaren en werklieden bevoegd zijh uitbetaling van dezen toe slag in rechten op te vorderen. HET VERKEER OP DE VLIEGVELDEN IN JULL In de maand Juli is Schiphol, de luchthaven van Amsterdam aangedaan door 566 verkeersvliegtuigen van de regelmatige internationale luchtroutes en door 96 militaire toestellen. Er hadden 92 bijzondere vluch ten plaats. Waalhaven, de luchthaven van Rotterdam, werd aangedaan door 310 verkeersvliegtuigen. Er hadden 115 bijzondere proefvluchten plaats en 29 militaire toestellen deden de haven aan. Dit vliegveld werd in Juli bezocht door 11.272 personen, waarvan 2298 schoolkinderen. Te zamen maakten op de beide vliegvelden 565 per sonen, gebruik van de geboden gelegenheid tot het maken van een pleiziervlucht. Het geheele inkomend en uitgaand vervoer over de Nederlandsche vliegvelden bedroeg in de maand Juli: 3071 K.G. post, 1326 KG. pakketpost, 36.488 K.G. goe deren en 2130 passagiers. ZUIDSCHARWOUDE. Zooals bekend is, werd het vorige Jaar door en kele tuinbouwers een Simar-spitmaohiiie in gebruik genomen, welke goed bleek te voldoen. Dit jaar lieten verscheidene tuinbouwers hun land dan ook bewerken met deze machine. Het gevolg hiervan is, dat meerdere tuinbouwers, o.m. te Oudkarspel en Sint Pancras plan hebben een Simar-spitmachine aan te schaffen. WAT BALDiUHGE JONGENS SOMS UITHALEN! Op het Staringplein te Rotterdam waren eenige jongens p bezig met het verzetten van gen motor fiets, die daar onbeheerd stond. Op een gegpven oogenblik konden zij 'het vehikel niet meer hou den, het viel omver en kwam terecht op oen vier jarig kind, dat daar aan het spelen was. Het kind kreeg het motorrijwiel1 op de beide onder beo nen, tengevolge waarvan die braken. Opname in het Ziekenhuis aan de Coolsingel was noodzakelijk. EEN HEELE LANGE. Bij de gehouden loting voor den dienstplicht lich ting 1926, bleek ..een lofceling te De Steeg een lengtemaat te hebben yan 2.10 M, RECLAME OP POSTWAGENS. Naar de Res.bode verneemt, is thans beslist, dat geen reclame meer zal komen op voertuigen en handwagens der Posterijen. Met de Zeepmaatsch appij, die thans nog adver teert, is ook overeengekomen, dat hare reclame borden op de h andpostwagens eveneens zullen worden verwijderd. HET TURNPAKJE IS NIET ZEDELIJK GENOEG! Door de Bisschoppen van Nederland is indertijd een verbod uitgevaardigd betreffende het in 't openbaar optreden vari turnsters. Dit was de R. Kath. Gymnastiekbond en de R. Kath. Gymnar stiekloerarenvereenigiTig wei erg genoeg; wat komt er van turnen terecht als er geen uitvoeringen taogen zijn en in een adres werd aan het Doorluchtig Episcopaat gevraagd om het verbod te vervangen door een mildere bepaling. Er is- echter nul op het rekest gekomen, het Doorluchtig Episcopaat blijft bij zijne meening, dat alle openbare sportvertooningen van meisjes en vrouwen verboden zijn. De Maasbode voegt hieraan toe: Hiermee wordt dus duidelijk te kennen gege ven, flat er geen bezwaar bestaat 'tegen besloten gymnastiek-beoefening, maar wel 'tegen uitvoerin gen en wedstrijden op gymnastiek gebied, welke voor met-medewerkenden toegankelijk worden ge steld. Ddt# .geldt niet alleen voor R.K. dames- turnvereenigingen, maar voor alle R.K. vrouwen en meisjes, onverschillig of zij lid van een R.K. vereeniging zijn .of niet. Ook mogen turhafdeelin- gen van meisjespatronaten niet optreden op ouder avonden (dit is althans, naar ik uit de beste bron weet, de interpretatie van den bisschop van Haar lem). Vélen mogen dit besluit betreuren, vele anderen, zullen er zich om verheugen. Hoe het ook zdj: het Doorf. Episcopaat hoeft gesproken en de zaak is dus uit. UIT DE GOLVEN GERED. Donderdagmiddag is een vierjarige jongen uit de Joubertstraat te Den Haag, van den golfbreker bij paal 100, waar hijl aan het spelen was, in zee geval len. Een agent, die het ongeval zag, sprong, hoewel hij zelf niet kon zwemmen, den jongen, die reeds onder water was geraakt, na, en mocht het genoegen sma ken den knaap te redden en aan wal te brengen. Daarbij geraakte hij evenwel zelf in levensgevaar, doch werd spoedig door een pleiziervaartuigje opge pikt. De jongen kon met zijn moeder naar huis te- rugkeeren. DOOR DE LOCOMOTIEF GEGREPEN. Eien luxe rijtuig met zes personen van de familie Verheggen uit Buggenum is aan den bewaakten over weg aldaar, dien men echter had vergeten af te slui ten, door een losse locomotief van achteren gegrepen. De mevrouw, het dienstmeisje en een jongen werden ernstig gewond. Het rijtuig werd vernield. DROEVIGE DOOD! Donderdagmiddag is op den Singel bijl den Heilige- weg te Amsterdam een vierjarig kind door een auto overreden. Het werd in het politiebureau binnenge dragen. Eenige oogehblikken later gaf het den geest. De moeder was bij' het ongeluk tegenwoordig. Zij; had het juist bij' het Bevolkingsbureau laten inschrijven voor het voorbereidend onderwijs. Zij1 keek na het ver laten van het gebouw een papier in, dat zij had ont vangen; op dat oogenblik ontsnapte het kind aan haar oplettendheid en gebeurde het ongeluk. DE ZWARE BRAND TE ECHT. Naar de Tel. verneemt, heeft de directie der N.V. Pannenfabriek „De Valk" te Echt, welke fabriek, zoo als men weet, door brand geheel is verwoest, besloten het geheele personeel, bestaande uit ruim 100 man, voorloopig allen hun gewone 16on uit te betalen. Gedurende de afgelopen dagen werd de thans ver woeste fabriek, welke op het gebied van pannenfabri- catie totde meest modern ingerichte en grootste van Europa behoorde, door honderden nieuwsgierigen be zocht Ook oud-minister Ruys de Beerenbrouck be keek de verwoestingen. De fabriek zal weder worden opgebouwd. Tijdens den brand heben dieven de naastgelegen villa van den directeur De Haas bezocht en hebben hier verschillende voorwerpen van waarde ontvreemd terwij] een hoeveelheid Delftsch aardewerk werd vernield. DE KONINGIN BEZOEKT HAAR PETEKIND. Te Bunschoten is in den watersnoodnacht van 1916 een kind geboren, dat aangegeven is als Aartje Ved- der, welke voornaam eenige jaren later i9 veranderd in „Wilhelmina". Dit kind heeft de bijzondere aan dacht van H. M. de Koningin en ontvangt dan ook nu en dan kleine geschenken van Hare Majesteit. Verleden week, aldus meldt het „Utrechtsche Dag blad" kwam H. M. met de Prinses per auto van Soestdijk naar Bunschoten tot den ingang van het dorp. Beiden bestegen daarna bun rijwiel en onder weg vroeg H. M. aan een kind, waar de Wed. Vedder woonde met haar dochtertje „Wilhelmina". O, dat is mijn moeder juffrouw, antwoordde het kind'en zij zeide meteen waar moeder woonde. H. M. bracht met Prinses Juliana een bezoek bij de Wed. Vedder en informeerde met veel belangstel ling naar het gezin en naar Wilhelmina, die thans 9 jaar is. Eenige oogenblikken later kwam het kind thuis en H. M. gaf de kleine een hand, waara het meisje voor H. M. een schoolversje op zeide en een psalmvers. H. M. was zeer met de kleine ingenomen, en nam met een handdruk afscheid van moeder, dochters en Wilhelmina. Wilhelmina ontving van H. M. een grooten kaats bal in net, waarbij H. M. haar den raad gaf er in de vacanüe maar prettig mede te spelen. WIERINGEN. Donderdag had alhier de Rijles Premie- en Stemboekkeuring van paarden plaats. Voor deze keuring was evenals vorig jaar, weinig animo, de liefhebberij gaat er af, doordat er weinig en te lage premiën worden beschikbaar gesteld. Aangeboden -werden twee hengsten, drie veulens, een éénjarig paard én vijf tweejarige paarden, totaal elf stuks. Premiewaardig werden gekeurd: de hengsten Erz- berger van de Ver. te Wieringen met ir/o pn Re clame van de heeren Gebr. Brouwer met f-75* de veulens van de heeren Jb. Metselaar en Jb. Kool Cz., ieder met f-15; de tweejarige meniën van de heeren: P. Lont Vet met f-25, Jb. Metselaar met f-20, W. Snooij Jz. met f 20, Gebr. Engel' met f20. De Keuringscommissie bestond uit de hoeren M. G. van Baaien te Asperen, W. Oostermans te CÏp- heusden en J. O. Ooider te AIHasserdam. MR. TREUB'8 MEENING OVER MINISTER WEL. TER. Wij waren, schrijft de Tel., reeds eerder in de gelegenheid een overzicht te geven van de mee ning van vooraanstaande Indische persoonlij khe- heden over de benoeming van minister Weiter. Dit overzicht zou niet compleet zijn zonder het oordeel van den voorzitter van den Ondet-nemersraad voor Nederlajidsch-Indië. Het verheugt ons dan ook Srof. Mr. M. W. F. Treub bereid te hebben gevon- en ons in groote trekken zijn oordeel over de benoeming van minister Weiter mede te dealen. De benoeming van den heer Weiter tot departe- mentsohef van koloniën aldus oud-minister Treub is de beste die onder de gegeven omstandig heden en bij de huidige politieke oonstellatie ge schieden kon. De heer Weiter is een ongemeen in nemende persoonlijkheid van groote bekwaamheid, die in de laatste jaren een zeer aanzienlijk deel had in het gouvernement van Indië. Zijn benoe ming betoekent, dat meer dan voorheen, een duide lijko lijn in de opvattingen en de politiek van dèn bewindsman aan lcoioniën zich afteekenen .zal. pngedieideerdheid nooh onduidelijkheid van be leid zijn van minister Weiter te verwachten. Voor- ui tsrovend, verlieett de heer Wol ter nochtans geen oogenblik de werkelijkheid uit het oog. Doordat hij met beide voeten op vasten bodem1 staat, is van hem geen politiek te verwachten, die geen rekening houdt met de waarachtige sociale en economische belangen van Indië. De beteekonis eenerr krachtige wol vaartspoli tiék door aantrekking van het voor Indiërs opheffing noodige kapitaal wordt door hem ten volle beseft. Ook is hot zeker, dat de defensie van Indië niet door hom ml worden verwaarloosd een defensie, die met het oog op de te verwachten verwikkelingen in den Stillen Oceaan in de nabije toekomst een probleem van urgmte bctoekeuiis belooft te worden. DOOR DEN TREIN GEDOOD. Met den trein die 3,21 uit Deventer naar Zwolle vertrekt, is, naar de Zw. Ct. meldt, een treurig onge luk gebeurd. Even voorbij Ols werd een jongen door den trein gegrepen, met het noodlottig gevolg, dat hij', hoewel de trein onmiddellijk 6topfe, op slag werd gedood ei} geheel vermorzeld onder de wagens van daan gehaald werd. De ongelukkige was een zoon van den heer Van Mullem. HIJ BEDOELDE HET GOED— Twee bonden, een groote en een kleinere, waren verwoed aan hot vechten. Een 54-jarige man, die voorbijkwam kon -dit volgens zijn zeggen niet aanzien en kwam met een stoffer tusschenbeide, met het doel, het kleinere dier tegen zijn aanvaller te beschermen. Hij bedoelde bet goed, maar.... het liep verkeerd af. Want in zijn ijver raakte hij Juist den kleinen hond zoo gevoelig, dat deze. door het asyl moest wrden afgemaakt. De omstanders deden een klacht togen den man wegens dierenmishande ling. ONGESLUIERDE VROUWEN. 'Het feit, dat Mohammedaansche dames hebben deel genomen aan eenige diners, welke ter gelegenheid van het bezoek van den Egyptischen premier, Ziwar pasja, te Londen zijn gehouden, heeft, volgens den correspondent van de „Daily Express" te Cairo, schan daal in Egypte verwekt. De bladen verklaren, dat zulk een gedrag Egypte in de oogen van buitenlanders degradeert, daar de sluier voor Egyptische vrouwen verplicht is. Zelfs is den minister van buiteniandsche zaken verzocht tegen het misbruik op te treden. HET ENGELSCHE LAGERHUIS EN DE SUBSL DIEERING DER MIJNEN. Londen, 6 Augustus. Het Lagerhuis heeft de aan- vullingsbegTooting behandeld van 10 miljoen pond sterling tot steun van de mijnwerkersloonen, han gende het onderzoek naar den toestand van de steenkoolindustrie. Baldwin verdedigde de subsidieering. Donder dagavond, op den vooravond van het in werking tredan van de opzeggingen der mijneigenaars, was duidelijk, dat men op het doode punt was ge komen. Ér was slechts één keus, staking of dezen uitweg. Het bedrijf van tak van industrieën gaat" slecht. De minister had zich dien Donderdag avond dan ook afgevraagd of het nu het oogenblik was een strijd te ontketenen, welke uitgaven en ver liezen van honderden millioenen of meer tengevolge zou hebben. Hij zag dat er een uitweg was, dien hij, de omstandigheden in aanmerking genomen, eerzaam achtte. Toen hij zijn meening gevormd had, stelde hij zijn collega's er van in kennis en het verheugde hem, dat zij het met hem eens ble ken, dat het eerlijkste wat gedaan kon worden oen onderzoek van zoo ver mogelijke strekking was, met verleening intussohen van een tijdelijken steun aan de nijverheid. De minister is er yan overtuigd, dat dit een verstandige wijze van doen is. Hij gelooft, dat het zoo verkregen respijt van onme telijke waarde is. Dat de regeering met dit subsidie een zeer ernstig besluit nam, geeft hij 'toe. Zij blijft van meening, dat er zeer ernstige beden kingen bestaan tegen subsidies ten bate van toonen öf winsten. Wat betreft de bewering, dat hij bezwe ken zou zijn voor de dreigementen yan het ver bond van vakvereenigingren, zei de premier, dat het heei wat gemakkelijker is zich door oedreiging tot strijd te laten vervoeren, dan tot verzoening. Het laatste is een zaak van vasten wil en de wil tot verzoening kan tot verzoening leide evenals de wil1 tot staking ledden kan. Hij ging als volgt voort: „Indien wij opnieuw voor een dergelijke uitdaging komen te staan, 'laat mij "het Huis er dan aan herinneren, dat geen minderheid in een vrij land ooit de heele samen leving heeft gedwongenv Ik ben er van overtuigd, dat wanneer het tijdstip zou aanbreken, dat de gemeenschap zich zou moeten beschermen Tnet de algeheele kracht van de regeering achter zich, het het antwoord der gemeenschap de machten der anarchie in de geheele wereld zou verbazen.'* iRamsay MacDonald, de leider van de arbeiderspar tij verklaarde voorstander te zijn van de voorgestel de commissie van onderzoek en gaf de meening te kennen, dat de toestand alleen door subsidieering onder de oogen kn worden gezien, hoewel van dit subsidie, dat tot steun van de loonen bestemd heet te zijn, een aanzienlijk deel zal strekken om de win sten der mijneigenaren te handhaven. Hij hoopte, dat men in de komende negen maanden zou doen wat men kon om van de gelegenheid om tot regeling te komen gebruik te maken. .MacDonald hield vol, dat de buitengewone uiting van eenheid onder den industriearbeid tot verdediging van de mijnwerkers, bij de jongste crisis ten volle gerechtvaardigd was door de omstandigheden van het geval. Lloyd George, de leider der liberalen, gispte het feit, dat 10 millioen wordt gevraagd met de onder stelling, dat als dit bedrag onvoldoende is, er meer zal kbmen, zonder dat daarbij tegeJUjk een regeling als voorwaarde wordt gesteld. Naar zijn meening had een groote unificatie in de steenkoolnijverheid, welke tot bezuiniging zou strekken een eerste voorwaarde voor de subsidieering moeten zijn. De arbeidersafgevaardigde Clynes zeide, dat de re de van den premier een geheel ongegronde aantij ging tegen de arbeidersklasse bevatte. De leden van de bonden van spoorwegpersoneel, transportarbei ders e.a. gevoelden dat de loonstandaard van de mijnwerkers moesten worden gehandhaafd of de hunne zou worden neergedrukt. De mijnwerkers zou den^ verachtelijke lafaards zijn geweest, als zij geen weerstand hadden geboden tegen die loonsverlaging en de overige arbeiders zouden den naam van kame raden niet waardig zijn geweest, als zij: zich niet achter hen hadden geschaard. Het Lagerhuis heeft de subsidie aan de mijnen met 352 tegen 16 stemmen aangenomen. BELEEFDHEID OP DE SPOORWEGEN. De „Reichsbahndirektion" Frankfurt a. M. heeft aan al het personeel in het district een aanschrijving ge zonden, waarin erop wordt gewezen, dat het veel tot verbetering en vlotte verloop van het reizigersverkeer moet bijdragen, indien ieder beambte, van hoog tot laag, zich ten opzichte van het reizend publiek zoo voorkomend en hulpvaardig mogelijk gedraagt, het geen tot dusver niet steods het geval was. Ieder be ambte moet leeren zich in te denken in den toestand van een niet mét het bedrijf vertrouwden reiziger; hij moet zijn mededeellng kort en zakelijk doen in den vorm, dien hij' ook voor zich in dergelijke omstandig heden zou wenschen. Hoe bereidwilliger het publiek wordt voortgeholpen en ingelicht, des te grooter wordt de lust om te reizen. Onbeleefde behandeling daarentegen werkt het tegenovergestelde uit. 'Voor- onze spoorwegen zeer zeker een navolgens waardig voorbeeld en voor de postkantoren b.v. niet minder! EEN FAILLIET MET EEN GEWETEN. Uit Londen. Een buitengewoon gunstige oplos sing voor de crediteuren heeft een faillissement ge vonden, dat nog uit 1894 dateerde. De gefailleerde, wiens naam niet wordt genoemd, had in 1911, dus na 17 jaar, zijn schulden tot den laatsten penning be taald en gisteren heeft hij de rente over die 17 jaar, tegen 4 berekend, zijnen crediteuren als „bonus thuisgestuurd. TREIN IN 3EL0W VOOn BRAND VERNIELD. Uit Brussel, 6 Aug. Op do lijn Brussel^—Namen heeft vannacht een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad. Een ledige trein was van Brussel naar Arlon vertrokken, om vandaar soldaton te halen, die naar Brussel terugkeerden. Door het breken coner koppe ling liep een deel van den trein met. de eenmaal ver kregen snelheid op de stoppende voorste wagens en verpletterde deze letterlijk. De trein dérailleerde daar door, terwijl de gasreservoirs ontploften, waardoor brand uitbrak. Van den trein zijn slechts puinhoopen overgebleven. Een remmer werd gedood; het overige treinpersoneel slaagde er in uit den trein te springen en aldus aan den dood te ontkomen. De verbinding over deze lijn tusschen Brussel en Namen is verbroken; de treinejn moesten worden omgelegd. HET TASTBAAR RESULTAAT VAN DEN BANK. HOUDAY. De vierders van den bank-vacantiedag in Enge land hebben in de Londensche parkon en open ruimten een welsprekend blijk van hun aanwezig heid nagelaten. Toen de patrouilles er Dinsdagavond 7 uur op uit trokken om de parken te reinigen, ge leken deze groote papiermanden. Ook Hampton Court was bedekt met rommel. Alle soorten prullen lagen over de bloembedden en de grasvelden ver. spreid, terwijl uit de lanen verscheidene duizenden kilo's papier, mineraalwajterflesschen, doozen, en an dere voorwerpen werden verzameld. In de andere paTken was het niet beter, vooral in Hyde Park, Hampstead Heath en Kenwood. Het volk schijnt het verzoek van den koning te hebben vergeten, zeide een ambtenaar, om de par ken zindelijk te houden. Het schijnt, dat het wegwer pen van papier en anderen rommel zoo'n gewoonte van het publiek is geworden, dat het uiterst moeilijk zal zijn het tot zindelijkheid te bewegen. Een versterkte ploeg van meer dan 80 man trok Dinsdagavond 6 uur in Wembley op reiniging uit, om de souvenirs van de Maandaghouders op te rui men. In totaal werden 65 ton papier, doosjes, etc. op gehaald, terwijl acht lorry-ladingen schillen van ba nanen en sinaasappels uit het Stadion werden weg gereden. OVERSTROOMINGEN IN SILEZIë. Door het wassen van de Oder wordt in geheel Si- lezië groote schade toegebracht. In het industriege bied van Beuthen en Gleiwitz is een groot deel van den oogst vernield. Bij Oppeln steeg het water zoo snel, dat niet alle keeringen tijdig konden worden aangebracht, zoodat groote stukken land onderlie pen, De scheepvaart moest voor het grootste deel worden stopgezet. Ook het oostelijk deel van Opper- Silezië is door de ramp getroffen. Een orkaan heeft hier in vele gemeenten schade aangericht. EEN GRIEZELIGE STRAF. Uit Indianapolis komt een curieus bericht. Ook daar eischt het ruwe en ongebreidelde automobiel- verkeer slachtoffers en beschikt men niet over vol doende middelen om roekelooze en brooddronken motorfietsers en autobestuurders een weinig binnen de perken te houden. Maar nu hebben de vroede va deren in Indianapolis er iet$ op gevonden. Er is be volen, dat de motorfietsers en chauffeurs,, die iemand doodrijden, voortaan gedwongen zullen zijn om in het lijkenhuisje een vol uur in eenzaamheid door te brengen met het lijk van hun slachtoffer. Daarmee is natuurlijk de doode niet gebaat; maar de wijze mannen te Indianapolis verwachten, dat de schuldigen dan zoo onder den indruk zullen komen van de beteekenis van het onheil, door hen aange richt, dat zij het verdere van hun leven op behoor lijke manier zullen rijden. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Uit Belgrado, 5 Aug. Gedurende een hevig on. weer zijn in Zuid-Slavië verscheiden boerderijen en een groote staalgieterij te Brod aan de Save door den bliksem getroffen en geheel in de asch gelegd. De schade moet vele millioenen dinar bedragen. ONGEREGELDHEDEN IN WALES. Uit Londen, 6 Aug. Gisteravond hebben 500 sta kende mijnwerkers in Ammanford (Zuid-Wales) een aanval op een mijn gedaan. Zij overmanden de po litie en de inspecteur van de wacht. Acht agenten, onder wie een inspecteur, alsmede een aantal oproer makers werden gewond. De mijnwerkers wierpen met steenen en mishan delden de politie met stokken, zoodat deze moest vluchten. De autoriteiten moesten de militairen te hulp roepen, terwijl ook politie uit de naburige plaat sen op motorrijwielen te hulp kwam. De gebouwen van twee mijnen zijn geheel vernield., terwijl vele andere gebouwen ernstig werden beschadigd. Ten slotte slaagde men er in, de stakers uiteen te driivf^ Van de 600 stakers werden er ongeveer 100 gewond. EEN OPLICHTER IN BERLIJNSCHE ADELS KR IN- GEN. De Berlijnsche rechtbank veroordeelde een zonder lingen oplichter tot 1 jaar en 3 maanden gevangenis straf. De veroordeelde is een zekere Sigismund Gold- faden, die eerst te Weenen de gelukkige bezitter van een grooten renstal was en daarna in Czechoslovakye bij den ouden Oostenrijkschen adel hoog aangeschre ven stond en daar voor den rijlksten Gzechoslovaak doorging. Zijn noodlot achtervolgde hem te Berlijn. Hij' zocht en vond aansluiting bij de oude hofkringen in Pots dam. Graven en baronnen vertrouwden hem hun oude familiesieraden toe, om die in het buitenland voor hen te verzilveren. Goldfaden verzilverde ze echter te Berlijn. Voor het geld, dat hij! op deze wijze ver kreeg, huurde hij een vleugel van een hotel aan Unier den Linden. Verder kocht hij zich 300 zijden overhemden en bestelde nieuwe costumes per dozijn tegelijk. B<iji de behandeling was veel adel uit Potsdam te genwoordig. Een oude gravin verklaarde, dat als Goldfaden met haar sprak, zij in droomtoestand ge raakte. Goldfaden maakte echter bij' het proces een geheel1 anderen indruk. Hij' bleek in ieder opzicht min derwaardig te zijn en slechts in beperkte mate toere keningsvatbaar. SNEL RECHT. Uit Lemberg, 6 Aug. Betwin, de moordenaar van den Poolschen politieagent Cechnowski, is vandaag door het standgerecht ter dood veroordeld. Daar de president van de republiek het telefonisch overge brachte verzoek om gratie verworpen heeft, is het vonnis vanmiddag om 1 uur ten uitvoer gelegd. DE GEVOLGEN VAN DE SUBSIDIE-POLITIEK DER ENGELSCHE REGEERING. Naar aanleiding van de toekenning van het subsidie aan de kolenindustrie, heeft do Raad voor den Land- bouw, die heden in tegenwoordigheid van den minister van Landbouw heeft vergaderd, aangedrongen op een subsidie van 2 pond voor iedere acre braak liggend land, hetgeen de regeering 5 millioen pond zou kosten. Van andere zijde werd aangedrongen op afschaffing van verschillende lasten, die op den landbouw druk ken, zoodat de boeren het zonder regeeringshulp zou den kunnen stellen. DE RISICO VAN DEN LONDENSCHEN POLITIE AGENT. De Londensche hoofdcommissaris van politie deelt mede, dat in 1924 niet minder dan 1457 politie-agenten te Londen bij de uitoefening van hun beroep werden gewond; 832 werden gewond bij ongevallen. Het aan tal Londensche politieagenten, dat indertijd wegens bezuiniging met ongeveer 1000 werd verminderd, be draagt thans 19.350 De hoofdcommissaris is van mee ning, dat deze vermindering achterwege had dienen te blijven en dringt er op aan, dat het corps weer op de vroegere sterkte zal worden teruggebracht.

Schager Courant | 1925 | | pagina 10