llit het hart van Hollan i. De dingen om ons heen.j Staatsloterij. seizoen ie het hier erg druk. Dan krioelt er een bonte raensohenmassa dooreen on kan men allerlei talen hooren spreken, dan is 't eeu tentoonstelling van wat landen uit alle oorden der wereld aan/ weelde hebben te vertoönen. Rijke Amerikanen en Russen en Perzen en Turken: Uhiléenea en Ar gentijnen, Franschen en Duitsoners, allen komen hier tezamen om te genieten en o, menschelijke udelheid te geuren, te pronken. Deze volle drukte missen wijtót onze vreugde. 't Is heerlijk zitten nu in de waranda van ons zee-café, waar tevens gelegenheid is oan te baden en te zwemmen. De zee is er geen vijf gieter van af en we ademen de zuivere lucht, welke van haar tot ons komt met graagte in. Het is een vnoolijk gezicht, al die badende mensohen vlak voor ons. Nu en dan komen zij in hun badoostuum uit zee en gaan gezellig bij elkaar liggend een praatje maken on laten zien drogen door de zon. Ko, mijn reismakker, kan de verleiding niet weerstaan en weldra ligt hij in de Middellandsche zee. Bot water is als "kristal zoo helder. Maar we moeten de zee weer verlaten en de geweldige attractie welke zij voor ons heeft over winnen. Wanneer wij haar den rug toekeeren ea het gelaat naar het Noorden wenden, wordt 't ons duidelijk, waaraan de Riviera haar heerlijk Mi- maat, haar wonderbaren plantengroei te danken heeft. De Noordenwind kan zich niet laten gel den. De gansohe Riviera is door 't gebergte tegen den Noordenwind beschut. Daarom kon zich hier een vegetatie ontwikkelen, welke zelfs in Zuid Italië en in Spanje onbestaanbaar ie. De gemid delde temperatuur in den winter is hier 9.5 gr. O. Wat de geschiedenis van Nioe betreft, heb ik ontdekt, dat deze stad reeds in het jaar "300 v. Chr. is gebouwd. Zij bestaat dus reeds een, respec tabel aantai jaren en heeft al heel wat doorleefd. Van den verleden tijd spreken tot ons nog de kathedraal St. Réparate en de ruïnen van een oud kasteel op den 97 Meter hoogen slotberg in 't Oostelijk deel der stad. Om dezen berg is een in de rotsen uitgehakte weg aangelegd, de rue des Poncettes. Hij voert ons naar de mooi aangelegde haven en verder naar het Oosten. Ik heb dien weg afgereden in een auto. Dan pas krijgt men een zuiver beeld van de grillige kust. Diepe inhammen en m zee uitspringende tongen wisselen elkaar af. Zulk een toont is een zeldzame genieting, .vooral ook omdat ondanks de felle pon en de groote droogte van stof nagenoeg niets te bespeuren was. dank zij de goede verzorging der wegen. En dié zegt iets, waar het verkeer zoo buitengewoon druk is. Maar waar allee op de ontvangst van vreemden is ingericht, spreekt t eigenlijk wel vanzelf, dat ook alles wordt gedaan om het verblijf aangenaam te maken. Ik mag vaan Nioe geen afscheid nemen, zonder te hebben gesproken over de markt., Ik heb twee markten bezocht: de vruchten en groenteomarkt en de bloemenmarkt. Op de yruchtenmarkt kocht ik heerlijke, versch-geplukte sinaasappelen, die uit nemend smaakten en op de bloemenmarkt ver meide ik me in de schitterende bloemen, vooral de .pracht-anjelierenEen markt is altijd interes - sant als een typisch stuk volksleven. Daar zien we de mensohen niet opgeprikt en mooi gemaakt, maar zóó als 2x3 werkelijk zijn. Daar kunnen we ook de met-stedelingen in hun eigen dracht gade slaan. Ik begrijp 't zoo goed, dat 't voor Ecngel- eohen en Amerikanen daarom zoo interessant is, de Alkmaarache kaasmarkt te bezoeken. En ik kan 't betreuren, dat deze Alkmaarsche markt lang neifc meer is, wat ze vroeger was, toen iedere boer met zijn eigen stapel kaas op 't Waagplein stond. Het karakteristieke verdwijnt met de groote sta pels fabriekskaai. Welnu, dat karakteristieke heb ik nog heerlijk gezien ,op de markt, tusschen al de kraampjes en stalletjesin het.zonnige Nioe. En als ik dit schrijf is 7t me of ik die gezellig» drukte nog voor me zie. Maar genoeg voor dasen keer. In den volgenden brief zal ik u van heel iets anders vertellen; van (Monaco en Mbnte-Carlo. Want wie in de Riviera komt, komt ook daarJ Nu kan Nederland rustig zijn vacantie genieten, want we hebben een ministerie. Het gaat moeilijk te spreken van een „nieuw" ministerie, omdat de nieu we zaak veel weg heeft van een gereorgani seerde naamlooze vennootschap, waarin de hoofd mannen dezelfde blijven en alleen wat nieuwe com- missarssen worden benoemd. De directie: Colijn en Karnebeek, de twee, die ten slotte de hoofdfiguren zijn, blijven en wie er bij' komen zijn precies even goede en brave mensohen als de voorgangers, die verdwijnen omdiat zij er gaandeweg genoeg van krij gen. Hef eenige verschil met een georganiseerde naam looze vennootschap is, dat er geen comité is benoemd ter bescherming van aandeelhouders en dat de wer kelijk belanghebbenden nog niet mogon weten wel- ken koers de nieuwe raad van beheer zal sturen, j Er moet natuurlijk heel wat aan zijn voorafgegaan alvorens er eenheid1 was verkregen aangaande het I beleid gedurende de komende wetgevende periode. Want de drie groepen, die te- zamen de leiding ne men, heben alle drie andere wenschen en stokpaard jes. En het groote ding, waarover zij het eens plach- ten te zijn: het plunderen van de schatkist 'voor hun j scholen en schooltjes is nu definitief verwezenlijkt, Aan de verkiezingsreclame voor den eersten direc- teur gemaakt:' het zoogenaamde redden van den j gulden, zou men de meening kunnen ontleenen, dat verder redden het hoofdprogramma zou zijn, doch dit is toch waarlijk wel wat heel mager voor een regeering, die een wel verminderde doch nog steeds aanzienlijke meerderheid achter zich heeft. Het eeni ge licht, dat er dan ook schijnt op de plannen der're- geering komt uit den vreemde, nl uit een mededee- ling van Colijn aan de Times, dat, na de periode van bezuiniging, nu de financieele toestand verbeterd en de begrooting sluitend is, de sociale wetgeving voor zichtig kan worden hervat. Het is de vraag of in deze ©enigszins cryptische mededeeling de nadruk moet vallen op „voorzichtig"' dan wel op „hervat". Dit verschil is zeer groot. Want een voorzichtig beleid zou er allereerst op bedacht moeten zijn de achterstallige millioenen weder in het verzekeringsfonds te brengen, waaraan zij thans zijn onthouden om de begrooting op papier te laten sluiten. Feitelijk staat het thans zoo, dat de verze kerden niet de volle waarborgen hebben, die hun door de regeering zijn toegezegd, Dat zij in plaats van geld ter dekking hunner eventueele pensioen, aanspraken alleen een vage belofte van de schatkist hebben, die staat en valt met de boniteit van den 1 staat. Voorzichtig beleid op sociaal gebied zou dus ei- schen, dat allereerst deze toestand weder in orde werd gebracht, doch het is moeilijk te verwachten, dat dit werk zal geschieden, daar er dan van een sluitende begrooting vermoedelijk weinig sprake zou zijn. De nadruk zal dus wel moeten vallen op het hervatten der sociale wetgeving. Doch ook deze, zelfs als men zoo voorzichtig mogelijk te werk gaat, kost toch altijd groote bedragen. Natuurlijk weten wij niet welke kunststukken Colijn met de aanstaande begrooting heeft uitgehaald., welke nieuwe inkom sten hij zich denkt en welke bezuinigingen hij nog weet in te voeren. Dat de samensmelting der minis teries van oorlog en van marine weinig zal uitha len, vooral to den eersten tijd en nu er onder, majoor Lambooy een directeur-generaal van marine komt, spreekt wel bijna van zelf. Veel ambtenaren kunnen er niet opeens worden weggestuurd Wachtgelden zijn noodig, dan wel pensioenen en derhalve zet deze combinatie gedurende ettelijke jaren geen zoden aan den bezuinigingsdijk. Van die onderministerschappen zonder verantwoordelijkheid aan de Kamer men denke aan' het bestuur van posterijen en telegrafie hebben wij nooit veel plezier beleefd, aangezien geen enkel minister voldoende met zijn vak op de hoogte is om anders te kunnen doen, dan ja en amen zeggen op wat de niet verantwoordelijke ambtenaar een directeur-generaal of permanent onderminis.; ter ia niet anders hem gelieft voor te leggen. De minister dekt dit niet zijn verantwoordelijkheid en hiermede is alles gezegd. Het eenige is, dat zulk een; onderminister wat minder Salaris krijgt dan een vol slagen portefeuillebeheerder en op zijn beurt niet op nieuw een staf van secretarissengeneraal en wat qiee meer zij noodig heeft. W'ij zijn dus wel zeer benieuwd naar het contract door de drie partijen gesloten en naar de voorstellen van wet, die op grond van' dit compromis het eerst aan de orde zullen komen. Vermoedelijk zullen wij die nieuwsgierigheid ech ter moeten betoomen tot den, beroemden derden Dinsdag van September tot de troonrede geloofs belijdenis der nieuwe heeren ons wordt voorge legd. Tot dien tijd is er weinig aan te doen. dan on ze ziel to lijdzaamheid te bezitten en; er maar niet aan te denken.' Colijn gaat met vacantie, waarom wij dan ook niet? De belastinggaarder houdt voor hem het oog op de dingen, en zal wel zorgen, dat wij, ook iin welverdiende rust, de zongen van het vaderland niet vergeten. 'Met de zuiver Haagsche zaken loopt het kalm aan. Het voornaamste der laatste dagen is, dat het nu vaststaat, dat einde December de beroemde lijn van het stoomtrammet je van de Hollandsche Spoor naar Scheveningen-dorp ophoudt te rijden. Veel zal er niet om worden getreurd. Vooral niet door degenen die langs den weg wonen van dit krijschende, hui lende, piepende, zuchtende, viezen rook blazende 'ge vaarte. Nu Scheveningen zoo tal van verbindingen heeft, zoowel met het centrum der stad, als met de stations, was de stoomtram eigenlijk al lang niet meer noodig Vooral ook omdat de dienstregeling al les te wenschen overliet en vooral' des avonds nie mand baatte, die aan het station aankwam en naar de zee wilde. Doch het merkwaardigste is het plan stad en kwam dan te weten, dat hij* die een piaaö dagen geleden veriaten had. Eenmaal, herinner ik mij, m Belgrado, was ik hem slechts een ppar uur aohter. Maar hem ontmoeten kon ik nooit* Toen ik tenslotte mijn zoon weerzag, vond ik hem' groot ^geworden en bij ons eerste gesprek vertelde hij mij rondweg, dat hij de reden van zijne moe der billijkte én dat hij terugkwam op zijne be lofte van wraak op Geoffrey Kynaston. Ik verliet hem toornig en bijna onmiddellijk hierna kwam het onverwachte bericht van mijne opvolging in het baronetschap van Beaumerville. Toen besloot ik het verleden te laten rusten en opnieuw het le ven 'in te gaan. Ik was altijd bekend geweest onder den naam MartivaT en mijne vrouw was onbekend met mijne betrekking tot de familie Beaumerville. Het verleden begon evenweT al spoedig zijne schaduwen in -de toekomst te werpen. Een nieuw schrijver, die zichzeïven Beraamd Maddison noem de, werd eens op een avond in oen groot gezel schap aan mij voorgesteld. Ik stak mijne hand uit, die hij niet aangreep, en herkende mijn zoen.'' Dat gaf een algemeene schok. Het eerste sehe merlicht daagde op voor den geest van de menigte hoorders. Zij begonnen te zien, waar dit allee op doelde en ieder keek ernstig voor zich. „Ik had> niets te vreezen,'" vervolgde de heer Allan, ,,mijn zoon gat mij met rijn blikken de verachting te kennen, die hij voor mij gevoelde. Wij ontmoetten elkaar dikwijle: naderhand, maar wij wisselden geen'enkel' woord. Hij" hield .ook mijn geheim verborgen; niet om mijnentwille maar ter willé van zijne moeder. Zes maanden na onze eerste ontmoeting keerde Gcoffrey Kynaston naar Engeland terug. Het moge u vreemd toeschijnen, mijne iieeren, maar mijn haat .voor dien man was nooit minder geworden, nooit was zij in hevigheid afgenomen. Op het oogenblik, dat ik het berioht vernam, begon ik een plan te beramen. Toen voor 't eerst zocht mijn zoon mij op.t Hij was gekomen zedde hij" mij. om mij een verzoek te doen en als ik er aan wilde voldoen, zou hij mij voor altijd met rust laten. Wilde ik hem zeggen dat tdie eed met het verleden begraven lag en dat ik mijn ouden vijand geen kwaad meer zocht te doen? Ik weigerde eenvoudig hierover te spreken en hij ging heen. Van dat oogenblik af is hSj mijne gangen nage gaan. Be légde heimelijk, mijne strikken, maar hoe ook, hij kwam ze te ontdekken. Toen ik u ging bezoeken, lord Lathon, om dicht bij den heer Ge offrey te zijn, betrok hij een kléin huis in de na bijheid ten was van plan zijn best te doen mijne plannen te dwarsboomen. Maar ik was hem te sEmj. af. Opden ochtend van den moord op mijnheer Geoffrey Kynaston wandelde ik op de rotsen, onder den schijn van te botaniseeren. Terwijl ik daar was, hoorde ik de geweerschoten van een jacht partij en door een verrekijker zag ik den heer Thurwell <em den heer Geoffrey Kynaston. Opl 1 dat jooigenblik dacht ik nauwelijks aan .een -kans, I die .Geoffrey in mijne macht zou brengen, maar ik besloot hen te bespieden. I Dientengevolge liep ik van dé rotsen af en op mijn weg ging ik vlak voorbij bet huis van mijn zoon. Ik keek in rijn zitkamer en het scheen alsof de duivel mijne oogen leidde. Zijn studeerkamer was open en juist tegenover mijne oogen lagen een paar lange, Turkscne dolken, achteloos neerge worpen onder een hoop andere zeldzaamheden. Ik luisterde. Er was niemand in de kamer. Ik Mom door het raam' naar binnen, greep een van1 die dolken en rende weg. Ongeveer honderd meter van het huisje was een lange, smalle strook van boomen die van het land naar de zee- liep. Daar verborg ik mij en keek naar de jachtpartij. Ik zag hen allen over de heide rennen, behalve Geof frey Kynaston. Terwijl ik mij verwonderd afvroeg waar hij zou wezen, hoorde ik voetschappeii aan den anderen kant van 'fc boechje. Ik sloop terug l naar den rand en keek uit. Langzaaw kwam Geof- I frey langs de sloot nader, zijn geweer onder den arm en zacht vóór zich heen fluitend. Hij was I alleen. Er# was niemand in het gezicht. Mijne hee ren, het is oen afschuwelijke bekentenis, die ik hier voor u afleg. Ik sloop naar hem toe, toen hij 1 voorbijging en doorboorde hem het hart, zoodat hij onmiddellijk dood: was.'' Rembrandfc zou een goede studie vinden in de 1 gezichten der mannen die rondom die schitterende eettafel zaten. Een onbeschrijfelijke schrik scheen allen te doen verstommen. De heer Allan beefde en zijne hand, die op de tafel rustte, was wit als het damasten tafelkleed. Plotseling werd er geklopt en een bediende trad j binnen. „Een heer wenscht den heer Allan Beaumerville I te spreken,'' kondigde hij aan. De heer Philip Rhoden stond op en wees naar de deur. „J>ie heer moet wachten, Nilöon/' antwoordde hij. 1 „Verlaat de kamer en maak dat wij niet gestoord worden, voordat ik bel.'* De bediende boog en verwijderde zich, na een ver wonderden blik op de gezichten van de Meine groep geslagen te hebben. De heer Philip Rhoden verliet zijn stoel en de kamer doorgaande, sloot hij de deur. Wordt vervolgd. der gemeente om deze lijn over -te nemen, te riectrU ficeeren en bij het stadsnet te voegen. Naar het heet omdat zij voor snelvervoer als tringlijn wel waarde kan hebbenv Daar de lijn vrijwel een rechte schrap is van hei einde der Vaillantlaan tot Zeerust, is het begrip ringlijn wel wat heel ver gezocht. Doch dit daargelaten is het niet duidelijk, waarom, als men een ringlijn wil, de lijn 12 van het gewone net niet ■hiervoor wordt gebruikt. Dit kan een ringlijn worden op bet bestaande spoor, dat alleen van het eindpunt in de Rijnstraat behoeft te worden gebracht op een der lijnen naar Sc-heveningen-badplaats, om daar verbinding te krijgen (die ook reeds voor een groot deel bestaat) met het eindpunt Segbroekpolder. Dan kan men heel de stad in het rond rijden, heeft men verbinding met alle stations en vindt mén overal- de sterlijnen naar het centrum en zoo noodig- naar de periferie. Als men lijn 12. op den strandboulevard weet te brengen en langs de Visschershaven naar het Segbroeksche land, wordt het de mooiste zomerlijn, die men zich kan denken. Mits er natuurlijk genoeg wagens rijden en men juist voor een ringlijn is dit noodig een drukken en bruikbaren dienst maakt. Met sneltrams, die bijv. alleen stoppen bij de kruispunten mot andere lijnen, zou men een pracht- v er binding kunnen maken. Met de oude stoomtram- lijn komt men niets verder. En bovendien dat de' spoor haar goederenstations te Loosduinen (misschien ook op Scheveningen) niet willen opgeven Maar de Raad vindt het goed en vond zelfs uitstel niet nooJ dig. B. en W. hebben al twee jaar lang onderhaal- deld en gecijferd, dus welk nut zou er van uitstel i zijn te verwachten? Niet veel. Dit geven wij- grif toe, want zelfs na die twee jaar van gecijfer weet het dagelijksch bestuur blijkbaar nog niet wat dit grapje gaat kosten. Zou het dan in een maand of zoo van uitstel zooveel ver der zijn gekomen? Het is haast niet te gelooven.A. De finantieele liquidatie der Entente blijft groote moeilijkheden veroorzaken. Dit waa niet anders te verwachten. Tijdens den oorlog had men te veel tel doen met pogingen om het veege lijf te redden, dan» dat men meer dan oppervlakkig aandacht had kun nen schenken aan de condities, waarop geld en cre-j dieten en de hoognoodige waren, die men zich er mede kon verschaffen, konden worden verkregen. Gesteld zeif9, dat de geldgevers van den toestand ge-1 bruik hadden, willen maken om woekerrente te re.l kenen en bijzonder zware Voorwaarden te stellen hetgeen thans niet is geschied dan zouden de -re-I geeriifeen, - die nu eenmaal- die voorschotten noodig hadden omdat het bestaan, hunner landen ervan af-1 hing, niet anders hebbeh kunnen doen dan toegeven. Nu hebben we den elfden verjaardag der oorlogsver klaringen herdacht en straks zal het zeven jaar zijn, dat de wapenstilstand in het bosch van Compiegne, werd geteekend. doch van een werkelijke liquidatie j is nog geen sprake. Integendeel voortdurend ontstaan 1 er nieuwe verwikkelingen, nieuwe moeilijkheden enj van een ontwarren van het kluwen kan slechts in. geringe mate worden gesproken Hoogstens kan men zeggen, dat door de overeen komst tusschen Engeland-en Amerika een algemee ne richtlijn» is vastgelegd voor de wijze waarop de Vereenigde Staten hun Europeesche crediteuren den ken te behandelen. Dat wil zeggen: uitstel geduren de ©enigen tijd, desnoods niet te veel rente, in het begin, dbch ten slotte integrale betaling van het ge heel© voorgeschoten bedrag. Het is een der groote fouten van Stanley Baldwin geweest, dat, toen hij het eerst als onderhandelaar in deze aangelegenheid naar Amerika toog, hij geen wachter voor zijn lip pen heeft weten te zetten en feitelijk.... zijn mond heeft voorbijgepraat, door Engeland financieel krach tiger voor te stellen, dan hert inderdaad is. Het spreekt vanzelf, dat iedereen en volstrekt niet al leen een Amerikaan als zijn debiteur hem zegt: wij betalen natuurlijk alles integraal zich in. de handen, wrijft en zegt: wel, man, dat ie prachtig, ga je gang! Engeland heeft zich rijk gehouden en Ame rika heeft op dien deor Baldwin uitgebazuinden rijk dom zijn regeling gebaseerd. Een regeling, die voor 7ngeland wel zeer zwaar is, doch die geenszins te zwaar had behoeven te zijn, als de debiteuren van Engeland in dezelfde positie waren en ook neiging toonden om met afbetalen te beginnen. Nu Enge land deze last op zich nam, zonder zich van te vo ren voldoende te hebben vergewist in hoeverre het kon rekenen op de andere Europeesche landen of liever gezegd zich groot heeft gehouden, met de we tenschap, dat de andere landen niet® of een heel klein beetje zouden doen, is het natuurlijk een ge heel ander geval en zou het lang niet onmogelijk zijn, dat de last op den duur toch te zwaar werd. Vooral als er verrassingen bijkomen als thans weder de subsidie aan de steenkoolindustrie, die minstens een halve jaartermiin der Amèrikaansche betaling zal gaan vorderen. Ongerekend de financieele moei lijkheden van anderen aard, die er uit zullen voort vloeien. Nadat Engeland du9 door toedoen van Baldwin te Washington te veel hooi op zijn vork heeft genomen kan het niet anders of het moet tegen zijn eigen crediteuren ook een minder plezierigen toon aan slaan. Dit hebben de Fransche onderhandelaars onder-1 vonden, die dezer -dagen te Londen leerstellen# kwa-1 men doen. Engeland had' gerekend circa twintig millioen pond sterling per jaar De Franschen bo-, den vier millioen in goud en bovendien een déél van de betalingen uit Duitschtónd, op grond van het Dawesplan te ontvangen. Daar wij hebben er hier reeds vroeger op gewezen de marken van Duitsch- land bij geregelde betaling der groote bedragen on mogelijk zonder bijzonder verliezen in' ander geld zijn om te zetten, omdat er nu eenmaal geen koo- pers genoeg voor marken zijn, .vooral niet, als men tevens den invoer van Duitsche producten tracht te beletten of in te krimpen, kon Engeland onmogelijk die marken accepteeren op de volle waarde van een twinstigste pond sterling, er door de Franschen aan toegekend. Zoodoende berekende de Schatkist, dat Engeland in- plaats van de twintig millioen, die het zeide te verwachten, en die het zeer zeker noodig heeft, slechts zes a zeven millioen 'sjaars zou ont vangen. Wat een vijfde is van hetgeen Londen, als borg voor Frankrijk es. per jaar aan Amerika be taalt. Dit voorstel was dus van» de baan en de Fran schen gingen naar Parijs om te -rapporteeren en zoo mogelijk nieuwe instructies to k-rijgen. Dit laatste zal niet gemakkelijk gaan, gezien den toestand waarin do Fransche financiën zich bevin den. Doch zelfs al zou Parijs trachten Londen in' dit opzicht ter wille te zijn, dan is men er nog lang niet. Want Atnerika wenscht ook Frankrijk te be handelen met den zelfden maatstaf waarmede het Engeland kon behandelen: integrale betaling, zoo noodig in -langen termijn en na een1 moratorium. Hier in kan Frankrijk niet toestemmen, omdat dan de be grooting voor goed in het ongereede zou geraken. Engeland kon, tengevolge van de zware last, die het ten aanzien van Amerika op zich nam. althans dit succes boeken, dat het weder op pariteit kwam. en Londen zijn- plaaits als financieel wereldcentrum goeddeels terug won.. Maar voor Frankrijk ïb *n terug keer tot de oude pariteit geheel uitgesloten. Het is de vraag op hoeveel goudcentiem de frank zal kun nen worden gestabiliseerd-; op 25 of 20, of op welk ander hedrag. Groote winst zit er dus voor Frank rijk niet in als zijn- geld in New York als gestabili seerd wordt beschouwd, daar -het toch in dollars zal moeten koopen. Vandaar, daf. Parijs waarschijnlijk nog minder scheutig zal zijn ten opzichte van de Vereenigde Staten, dan van Engeland, dat men als huur en als nog immer gehoopt bondgenoot veel meer moet ontzien. De berichten uit Washington, dat de Fransche onderhandelaars zouden komen met een voorstel tot afbetaling in. den loop van oen eeuw, nadat eerst een langdurig moratorium zou zijn toege kend, wijzen in die richting. Daar E-ngeland zich steeds op het standpunt heeft geplaatst, dat het aanspraak zou maken op minstens even goede behandeling, als zijn debiteuren aan Ame rika toestonden, zou het aannemen van dit aanbod door Washington een leelijke streep door Engelands rekening zijn, want. dat Londen dan meer zou krij gen dan ook een procent van zijn vordering per jaar valt moeilijk te verwachten. En dit een procent is juist wat Frankrijk reeds te Londen heeft laten aan bieden, daar de Fransche schuld 600 millioen pond bedraagt en; het Fransche aanbod, volgens de bereke ning van de Exchequer zes a zeven millioen als ma ximum bedroeg. Er zal dus nog heel wat moeten gebeuren eer er schoon schip is. Hetgeen üi alle landen der Entente moet leiden tot onafzienbare moeilijkheden. !W!ant betalen beteekent. hooge belasting en hooge belasting is achterstand in kapitaalvorming en duurte van allo productie en dure productie is minder afzet en min der afzet is minder vraag naar werk, is werkloos heid. I9 ondersteuning aan behoeftigen .Is weer hoo- ger belasting. Zoo blijft men ronddraaien in het oude kringetje, het kringetje, waaruit het niet mogelijk schijnt to ontkomen. Tenzij- er een wonder gebeurt UTTKUIJJL Trekking van Woensdag 5 Aug. 2o Kiasse. 3e Lijst. No. 5882 M 500. NNo. 2195 8145 elk f-1000. No. 1473 12175 17799 eik f-200. No. 5307 11867 19640 elk f-100. Prijzen van f-30. 145 170 189 195 214 233 296 303 306 319 704 705 707 711 722 790 826 835 838 845 911 1026 1093 uil 1149 1169 U83 1268 1319 1405 1408 1457 1570 1656 1676 1800 1810 1865 2017 2026 2052 2058 2071 2099 2113 2212 2282 2307 2330 2370 2374 2447 2457 2481 2531 2710 2799 2800 2801 2841 2881 2904 2964 3017 3026 3052 3067 3072 3079 3121 3184 3222 3348 3351 —60 3403 3480 3492 3526 3590 3598 3633 3653 3831 3900 4066 4122 4133 4175 4192 4239 4288 4292 4409 4525 4566 4580 4635 4645 4665 '4699 4706 4781 4855 4871 4926 4957 5066 5169 5277 5310 5334 5345 5384 5393 5416 5417 5495 5522 5719 5827 5863 '5939 5969 6021 6053 6093 6113 6139 6142 6153 6173 6217 6335 6340 6364 6389 6399 6467 '6485 6501 6520 6603 —41 6796 6872 6956 6970 6982 7000 7002 7033 7121 7229 7506 7538 7605 7629 7656 7700 7713 7720 7733 7769 7773 —91 7825 7843 7853 7966 7977 7994 7996 7999 8045 8088 1815 8272 8376 8439 8466 8501 8652 8655 8658 8834 8847 —48 8930 8959 8984 9015 9055 9114 9115 91)54 9157 9186 9193 9227 9234 9255 9273 9286 9303 9314 9362 9436 9518 9520 9582 9808 9810 9822 9862 9897 9925 -9927 9958 9975 9986 10012 10022 10031 10039 10187 10210 10231 10285 10303 10367 10388 10394 10400 10111 10121 10444 10445 10514 10535 10547 10645' 10758 10867 10875 10923 10994 11001 11020 110-17 —123 —306 11397 11445 11552 11562 11564 11587 11611 11618 11694 11745 11806 11817 11838 11855 11902 11910 11970 12054 12110 12X44 12178 12191 12250 12323 12367 12394 12416 12438 12461 12472 12499 12649 12735 12775 12801 12845 12937 12938 13052 13059 13109 13177 13221 13273 13315 13136 13441 13570 13587 13602 13635 13701 13778 13885 13930 13967 14067 14126 14133 14163 14213 14299 14306 14319 1 4435 14448 —469 529 —554 14611 14672 14703 "14706 14765 14780 14783 11817 14861 14884 14966 11970 14976 15027 1 5030 15121 15139 15199 15220 15248 15288 15316 15326 15343 15395 15109 15120 15445 15520 15610 15627 15641 15651 15556 15730.15758 15759 15779 15808 15813 15841 15858 15917 16042 16108 16125 16172 16185 16236 16374 16462 1 6466 —489 —553 16569 16570 —574 16580 16640 16714 16740 16798 16858 16879 16931 17058 17060 m85 17202 1 7225 17290 17291 17327 17383 17395 17-489 17530 17537 17557 17579 17607 17653 17740 17792 —806 17849 17851 17855 17958 17968 17982 17997 18018 18058 18087 18111 18160 18208 18203 18244 12885 18290 18317 18325 18442 18461 18519 18538 18544 18571 18581 18600 18630 18632 18619 18709 18751 18854 18872 —881 18912 18976 19035 19113 19130 19147 19170 19174 19269 19324 19451 19465 19495 19507 19538 19572 19582 19625 19730 19761 19774 19776 19805 19823 20003 20050 20060 20128 20157 20169 20222 20367 20312 20330 20344 20453 20456 20464 20490 20577 20602 20636 20689 20736 20764 20798 20831 20844 20901 20964 Trekking van Donderdag 6 Aug. 2e Klasse. 4e. Lijst. No. 18323 ï-20.000. .No. 347 f-1000. Prijzen van f30. -392 1287 1385 1399 1438 1502 1572 1860 2314 2780 2821 3302 3373 3384 3958 4000 4007 4180 4148 4481 4534 4728 4960 5116 5258 5608 5736 5860 5926 6002 6277 6733 6806 6857 7455 7674 7799 7921 8191 8382 8419 8542 8806 9106 9271 9416 9557 9824 10017 10223 10409 10435 10653 10909 11297 11546 11782 12028 12089 12246 12389 12941 12506 12537 12668 1 2899 12915 13030 13199 13438 13626 14585 15016 15663 15735 15954 16044 16120 16999 17018 17098 17685 17903 18502 18587 18612 19129 19210 19237 1,9260 19305 19429 19649 19676 19799 19878 20053 20273 20585 Reclame?' Het ligt niet tian het weer Gij behoeft bij vochtig wèer niet rheumatisch te zijn, ais gij slechts .zorg draagt voor goed wer kende nieren. Onder normale omstandigheden stroomt door uw gestel' rijk bloed, dat de weefsels herstelt en voedt. Dit bloed zuiver te houden is de taak der nieren. Te veel Verk, zorgen en weersveranderingen ver zwaren deze taak, en dan ktinnen, de nieren over spannen worden. Zij kunnen dan niet het urinezuur en andere schadelijke onzuiverheden behoorlijk uit het bloed filtreeren. Scherpgekante kristallen vor men zich in de spieren, gewrichten en weefsels der zenuwen. Dit leidt tot rheumatische aandoeningen bekend als spit, ischias of rheumatiek, naarmate de rug, beenen of andere deelen van het lichaam worden aangetast. Zoodra men urinestoornissen, rugjpijn, water zuchtige zwellingen of andere verschijnselen van een nieraandoemng opmerkt,gebruike men Fós- teris Rugpijn Nieren Pillen. Zij hadden succes zelfs in gevorderde gevallen van nierkwalen. Eet jop de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijgbaar), waardoor gij zeker rijt geen verlegen buitenianasch -goed te ont vangen. Prijs f-1.75 per flacon.

Schager Courant | 1925 | | pagina 6