Raad Heerhugowaard. Donderdag 13 Augustus 1925. fiöslc Jaargang. No. 7689. Vergadering van den Raad der Gemeente Heer- Hugowaard. gehouden op Dinsdag 11 Augustus 1925, des namiddags 3 uur. Voorzitter Burgemeester Van Slooten. Afwezig de lieeren Kostelijk en Zuurbier, beiden wegens triekte. Voorzitter opent do vergadering met welkom aan de heeren en deelt mede, dat de heeren Koste lijk en Zuurbier allebei door ongesteldheid lieden verhinderd zijn. De notulen der vorige vergadering werden daarna gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen: verzioek van de harinonievereeniging „Kunstzin'-, alhier, om een subsidie voor 1925; een bedrag wordt daarbij niet genoemd. Voorzitter zegt, dat het een kort verzoek is. Vorig jaar heeft dit harmoniecorps f-50 subsidie van de gemeente genoten. Of zij daarmee ten volle tevreden waren? Voorz. meent zich te her inneren, dat zij niet geheel tevreden waren. Maar toch hebben we nu deze aanvrage. Do heer Krom: Ik heb me vorig jaar op het standpunt gesteld, niet f-50 maar i 100 te geven. Zij hebben ook hunne uitgaven als vereeniging. Zij zijn altijd bereidwillig klaar om belangeloos feeste lijkheden hier op te luisteren. Ik vind f-50 wel wat schriel en ik stel voor f-100 te subsidieeren. Do heer Mienis verklaart, naar aanleiding van het gesprokene door den heer Krom gaarne in het midden te willen brengen, dat het zijns inziens niet raadzaam zou zijn, om mot de subsidie hooger dan f pO te gaan. Zulks met het oog op ander» vereenigingen, dio we hier ook hebben en die ook kunnen aankloppen en dan die eventueel minder subsidie, dat zou niet goed zijn. En aan andere vereenigingen op subsidie-aanvraag ook hooger be drag dan f-50 ver verstrekken, zou bezwaarlijk worden, 't Zou gevaarlijk kunnen rijn, hooger dan f 50 te gaan met de subsidie. Vijftig gulden subsidie, daar is spreker wel voor te vinden. Do lieer Krom vindt het wel wat waard, dat het harmoniecorps meermalen feestelijkheden ten on zent belangeloos heeft opgeluisterd. Voorzitter: Dat we hier dit muziekcorps hebben, vind ik wel pleirierig, En subsidie er aan geven, daar gevoel ik ook wel voor. Er is wel eens geld behoefte in dergelijke vereenigingen. Ik ben er voor om steun te verl'eenen. De raad .moet Zelf maar bepalen hoeveel, doch moet daarbij niet té hoog gaan. Maar al is de subsidie iets hooger dan f-50, dan is dat nog niet boven onze kracht. De heer Wijnker stelt voor om f-75 subsidie toe te kennen. De heer Mienis wijst er nog eens op, dat andere Vereenigingen ook kunnen komen vragen en die - behooren dan hetzelfde bedrag te genieten, dat nu aan „Kunstkring'' zal worden toegekend. Daarom wil spr. niet hooger gaan dan f-50 In stemming wordt gebracht yoorstel-Krom! .(f 100 subsidie). Met 2 voor en 7 tegen verworpen; voor de heeren Poland en Krom. Volgt stemming over f 75 subsidie (voorstel- Wijnker). Mét den voorsteller zijn daar nog voor de heeren Borst, Poland, Pool en Krom; tegen van Lange, Tromp, Miënis en Blom. Alzoo met 5 voor en 4 tegen aangenomen. Ingekomen is een adres van ouders van kinderen dio in schoolwijk IV (Veenhuizen) de school bezoe ken en van kinderen, die volgend jaar genoemde school zullen bezoeken, dat zij van meening zijn. dat het leerlingen-aantal zal toenemen en binnen af rienbaren tijd wel boven de 33 zal zijn en ver zoeken adressanten daarom niet ontslag te ver- leenen aan den onderwijzer van bijstand O. van Twuiver, maar den heer van Twuiver als onder wijzer té handhaven- Voorzitter zegt, dat B. en W. bespreking; over dit onderwerp hebben gevoerd. En daarbij zijn er eenige nieuwe gezichtspunten gekomen, waardoor het mogelijk kan zijn om den heer Van Twuiver zonder bezwaar voor de gemeente als onderwijzer te handhaven. B. en W. stellen daarom thans voor, dit ondcr- j werp van de agenda af te voeren en te zien, hoever het in deze te brengen zal zijn. Algemeen goedgevonden en wordt verdere be spreking van dit punt tot de volgende vergadering aangehouden. Door het schoolbestuur van de R.K. Bijzondere school van den H. Dyonisius alhier, is verzoek ingekomen om vanwege de gemeente aansluiting aan de waterleiding in de school te mogen hebben. Teekening is bijgevoegd. Behoudens eenige kleine wijziginge, wordt alge meen goedgevonden het verzoek toe te slaan. De nieuwbenoemde veldwachter N. F. Blij endaal heeft dankbetuiging ingezonden voor de regeling van rijn jaarwedde. Voor kennisgeving aangenomen. Voorzitter doet mededeeling, dat de twee geld- leeningen, ter vorige vergadering besproken, voor 5 pot. a pari beschikbaar zullen rijn. Eveneens voor kennisgeving aangenomen. Goedkeuring is ingekomen op het besluit tot wijziging der gemeentebegrooting. Ook cut voorstel wordt voor kennisgeving aan- -genomen. Van do feestcommissie tot het vieren van den Koninginnedag is verzoek ingekomen om van ge meentewege een bijdrage van 40 cents per school gaand kind te mogen genieten. Het batig saldo dat vorig jaar overgehouden werd door de commis sie was sleohts f-7.93. Voorts verzoekt deze commissie nog om hot ge meentelijk sportterrein dien dag gratis tor harer beschikking te stellen. De heer Mienis is er voor om a-an het veitecfcjk te voldoen. Do andere heeren denken er ook zoo over en algemeen wordt goedgevonden om 40 cents per schoolgaand kind bijdrage te verleenen aan de commissie en om het sportterrein dien feestdag gratis ter harer beschikking te stellen. Van den heer P. Piaster is dankbetuiging inge komen voor het aandenken hem door den Raad geschonken bij zijn afscheid als gemeenteveld wachter. De ingekomen stukken rijn hiermee ten einde en volgt thans aanbieding der gemeenterekening ever 1924, die aangeeft een batig saldo van f-28.343.89VL', tegen vorig jaar f33566.64. Voorzitter zegt: We zijn ruim f-5200 achteruit gekrabbeld, maar het va.lt toch nog mee. Het is nog meegevallen met de belastingopbrengst en de uitgaven zijn nogal niet buitensporig geweest. De ontvangsten waren f-141.798.09 en de uitgaven M13.454.19V2- Goedgevonden wordt, de rekening ter visie te leggen. Tot leden der oom missie tot onderzoek der ge meenterekening, rekening G.E.B. en Armbestuur- rekening worden benoemd de heeren Tromp, Mie nis en Van Lange, die het allen aannemen. Plet volgende punt is voorstel van B. en W. tot uitbreiding van het gemeentelijk Eleetriseh Be drijf naar den Jan Glijnisweg (Zuid eind/). Voorzitter geeft nog eenige korte toelichting en algemeen wordt goedgevonden om tot deze uit breiding over te gaan, zooals B. en W. voorstellen,» Voorzitter vraagt daarna of we het in eigen be heer zullen maken? De heer Van Lange vraagt nog of er al maat- -regelen getroffen zijn ter meerdere beveiliging' van een gedeelte van ons net ten aanzien van bliksem gevaar. Voorzitter zegt: Er is wel materiaal voor dat werk gearriveerd. - Spr. zal nader informeeren bij den administra teur-lijn werk er, en, indien het werk nog niet ge beurt, last geven het zoo spoedig mogelijk in orde maken. Wat het uitvoeren in eigen behëer betreft van uitbreiding naar den Jan Glijnisweg, dit wordt algemeen goedgevonden. Do Politieverordening is teruggekomen en Ged. Staten wensehen er nog enkele kleine wijzigingen in to zien aangebracht. Overeenkomstig den wensch van Ged; Staten wordt met algemeen goedvinden de Politieveror- denig alsnog gewijzigd en daarna vastgesteld. Voorzitter zou er een aantal exemplaren van in druk willen laten verschijnen. Goedgevonden. Punt 6 der agenda is: Verdere behandeling van het voorstel van B. en W. van vorige vergadering, inzake opheffing van betrekking van onderwijzer Van bijstand aan school IV. Dit punt der agenda wordt nu aangehouden in verband met het straks ten aanzien van dit onder werp op deze vergadering genomen besluit Verder niets te behandelen zijnde, sluit Voor- 'zitter onder dankzegging de vergadering.

Schager Courant | 1925 | | pagina 5