IKEUKftN Vergrootingen RAAD ZUIDSCHARWOUDE. Atelier Niestadt, r VAN EWTJCKSLüTS. Vrijdag bracht do Zuiderzoeraad weer een bezoek aan de Zuiderzeewerken alhier. In een vijftal auto's arriveerde het gezelschap hier to half óón. Om hall zes werd- weer vertrokken. OUDKARSPEL. In tegenwoordigheid van 10 leden en 2 eereleden, werd door de vereeniglng Hurp in Nood, Vrijdag avond het nieuwe reglement behandeld. Alle punten werden zonder veel bespreking aange nomen, zooals ze door de commissie waren telboek gesteld, allos in overeenstemming mot do beBprokin- gen welke in de laatste ledenvergadering nebben plaats gehad. Alleen werd nog do leeftijd van toe treding van adspirantleden verhoogd van 13 op 14 Jaar. Hot reglement bevat 42 artikelen en de onbillijkhe den die in hot vorig reglement zoo langzamerhand naar voren gekomen waren, zijn alle weggononuyi. Zoo kunnen b.v. leden die vertrokken en binnen drie jaar weer ln de gemeente komen wonen, ongeacht hun leeftijd, weer lid worden. Evoneons kunnen zij, die het hoogst bepaalde aantal uitkeerlngen genoten heb ben, ongeacht hun leeftijd, na een jaar weer lid wor den. Een yoorstel om het presentiegeld voor de bestuurs leden té verhoogen, komt in de volgende vergadering in behandeling. Een voorstel om de uitkeering die sinds kort op f 10.50 gebracht is, weer te verhoogen, werd niet ge steund. HET ZILVEREN HUWELIJKSFEEST DER KO NINGIN. De koninklijke familie heeft het voornemen haar zilveren huwelijksfeest, dat gelijk bekend is in huise- lijken kring herdacht zal worden, op het paleis Het Loo te vieren. WEER EEN AUTO IN DE SLOOT. De agent van de Holland-Friesland-Groningen-lijn, Tj. Platte, te Lemmer, was gisteravond omstreeks 6 uur met zijn auto op reis van Heerenveen naar Lem mer. toen hij halfweg Heerenveen—Joure voor een melkwagen wilde uitwijken, door de van Heerenveen komende tram van. achteren werd aangereden, waar bij de auto in de langs dien weg loopende sloot werd geslingerd. Door het stukslaan van de ruiten wist Platte zich te redden. Hij geraakte daarbij ernstig aan hoofd en handen gewond en moest onmiddellijk ge neeskundige hulp inroepen. BALDADIGHEID. De baldadigheid welke de jeugd in Nieuwer-Am- stel in den laatsten tijd aan den dag legt, gaat alle perken te buiten, meldt men. Op velerlei wijze wordt het meest ergerlijke vandalisme gedemonstreerd. Bij na alle straat- en wegenborden, kortelings door de gemeente aangekocht, zijn beschadigd en vele van deze borden daardoor onleesbaar gewbrden. Naar auto's en auto-bussen wordt met steenen geworpen, particuliere eigendommen beschadigd en thans is we der een groot ijzeren maximum snelheidsbord aan den Amsteldijk met paal en al uit den grond getrokken en in den Amstel geworpen. BRUTAAL. Zondagnacht ongeveer 2 uur, bemerkte een surveil- leerende agent van politie, dat de buitendeur open- stond van het café,, gevestigd in pand 39 aan het Noordplein te Rotterdam, meldt de „Voorwaarts". De eigenaar werd gewaarschuwd en deze ging dadelijk mee. Alles werd aan. 'n nauwkeurig onderzoek onder worpen. Er werd niets verdachts gevonden, terwijl ook niets werd vermist. Vandaar dat men aannam, dat de deur van het café niet goed was gesloten, toen de caféhouder zijn zaak had verlaten. Des anderen daags kwam 's morgens een nacht waker in het café, en daar de caféhouder aangeslo ten was bij een particulieren nachtveiligheidsdienst, toonde hij zich tegenover don nachtwaker ontstemd, dat de politie hem had moeten waarschuwen en dat dit niet was geschied door den waker. Deze echter, den eigenaar van het café niet per soonlijk kennende, vertelde toen, dat hij 's nachts van alles op de hoogte was geweest en dat hij zelfs den caféhouder had gesproken. Deze stond stom van verbazing over de brutaliteit van den nachtwaker en ontkende ten stelligste eer der met hem gegsproken te hebben. „Wel zeker", aldus de wachtman, „heb ik vannacht alles gezien". En hij vertelde verder: „Zoo ongeveer half twee zag ik de deur openstaan en in het café licht branden. Toen ik binnentrad zag ik een man, achter den toonbank staan. Deze zeide bij mijn bin nenkomst „Goeden avond" en ik beantwoordde zijn groet ook met „goeden avond". „Ik kom den boel nazien en ga dan naar huis", aldus de onbekende man. Een praatje volgde daarop en de niets kwaads vermoedende nachtwaker kreeg tot slot de mededee- ling: „Kom morgen maar terug, dan zal ik het wel goed met je maken". Samen waren ze toen naar buiten gegaan, waar nog eenigen tijd het gesprek werd voortgezet, nadat de "deur was dichtgetrokken. Na afloop van de dis cussie hadden de mannen elkaar een hand gegeven en met een „Tot morgen, mijnheer", had de nacht- veiligheidsman daarop asfeheid genomen. Men kan zich voorstellen het gezicht van den nacht waker toen hij hoorde, dat hij des nachts niet den caféhouder, doch den inbreker had gesproken. Vanaf haar prille Jeugd heeft Nellie met haar Dus zooals het op een feest, past, volop muziek, ouders in een woonwagen de dorpen afgereisd om de Zooals reeds is meegedeeld, wordt er ln een reuzen- artikelen aan den man te brongen, waarmede tl) tent op het Slotplein ook .gehouden een tentoonstel den kost moeten verdienen. Het ia eon hard, moei- ling van bloemon en fruit, daarover geven we in de lijk leven, te hard voor don armen marskramer, volgende weok nog nadere bijzonderheden. WIJ kun- wiens zwakke gestel niet tegen de vermoeionlsson non ook hiervan thans reeds zeggen, dat hot succes van het rei ten en trekken bestand 1*. Moeder en verzekerd is. dochter blljvon alleen achter.... En het spreekt vantelf dat bij een winkelweek de Uit deze moeilijke Jaren herinnert Nellie zich Schager winkeliers niet achtor zullen blijven on ootj steeds een verschrikkelijk voorvaL Achter een boom lange reeks van étalages smaakvol on sierlijk eon verscholen is zij er getuige van goweest, hoe een bewijs tullen leveren van het initiatief cn de werk- melsjo door een wroedon man on vrouw vermoord kracht van Sohagen's middonstand. en het lijkje begravon is. Steeds zou haar deze Voor het publiek zijn oen paar bizonder aardige gruweldaad bijblijven. attracties in verband mot do winkelétalagos bedacht, Ook Nellio's moeder kan het afmattende levon Wij oindigan zooals wij zijn bogonnen, met good niet volhouden en de arme vrouw sterft van uitput- weer zullen onze winkolweekfeeston dit Jaar schlt- tlng. Nellie Is geheel alleen op de woreld.... terend zijn. De Hlltons hobbon het niet breed, doch voor de arme, klolne woos is nog wel een plaatsje open. Va- Er is boriéht ingekomen van de Kamer van Koop- dor Hilton, half vorlamd on Opstandig tegen zijn handol „Hollands Noorderkwartier", te Alkmaar, hard lot, heeft wol is waar bezwaren, doch moedor dat oon verguld zilvoron medaille wordt uitgeloofd en Jlmmy, de Jongste zoon, zotten hun wil door on als speciale prijs voor do mooiste groep in de Nellie wordt als kind in huis opgenomen. afdeoling „Roolamo' van don .Geooatumeerden- en Weldra bemorkt zij echter, dat de Hiltona het eigen Reolameoptooht op Dinsdag, lijk to arm hebben om ook haar nog den kost to geven, en zij verhuurt zich daarom als dienstbode Ton behoove van do Winkelweek-attraotie Voor bij de 'Scrubbles, een ongetrouwd echtpaar. Vooral het' publiek, zijn roods do volgende prijzen be- het vertrek van den oudsten toon John, die dienen schikbaar geetcld: J. H. Sohene, eon zijden dames- moet in den grooten oorlog, en met wien de voor- sjaal; F. ae Graaf, een sigaren- en sigarettenpijp naamste kostwinner verdwijnt, geeft den stoot tot in étui; J. J. O. Vermeulen, 6 fl. sinaasappeh haar besluit. Het arme kind krijgt een hard leven iimonado; 'L. Bolte, overhemd met das en boord bij de hardvochtige vrouw Scrubble en den verloo- en een wollen damesveet; Jao. Holtz, een etui met pen echtgenoot, die haar telkens lastig valt Toch zeep en odeur: G. Koning, een kist sigaren; „Het houdt zij moedig vol, als zij ziet, hoe haar zuurver- Groene Kruis/' fl. odeur ,,Pompea\; D. Hartiand, diende penningen in goede aarde vallen. een mand met fruit; fa. Heddes en Lips, een dames- Dan komt het vreeselijke bericht van Johns dood sjaal; O. H. Th. Öchmalz, een velvet tafelkleed. op zijn laatsten kruistocht aan boord van een on derzeeër. De oude Hilton voelt den slag het hevigst Voor de Turnfeesten zijn tot heden reeds een en besluit met zijn gansehe gezin in het armenhuis zestal medailles toegestaan, ni'. 'door de Sohager te trekken. Op den vooravond van hun vertrek be- Handeldrijvende en Industrieel© Middenstandsver- geeft zijn vrouw zich naar het kerkhof, waar een eeinging, een^ verguld zilveren; N. N.,^idem; Ju. I NltUWt NIEDOBP JANSEN en TILANUS' Noluurwollen Ooderuocdercn. Bolte, idem: Middenstandebank, idem; Ch. H. Th. Sohtnalz, idem; Joh. de Nijs, idem. LICHT OP! Voor rijwielen en motorrijtuigen moet het licht op: Zaterdag 29 Aug. om 8.24 uur, Zondag 30 Alg. om 8.22 uur, Maandag 31 Aug. om 8.20 uur. Plaatsellik Nieuws. POLITIE. Is komen aanvliegen: een postduif. Gevonden: een portemonnaie. Verloren: een rijwielplaatje. Inlichtingen ter Gemeentesecretarie. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Hendrika Petronella, dochter van Peter Josephus Berkvens en van Petronella Jansen. Getrouwd: lede Wiersma en Hendrika Domper. OFFERBUS GELICHT. Woensdag werd in de R.-K. kerk alhier de offer- but voor de missie geledigd gevonden en vernield. De onrechtmatige buslichter had het zwart missie- negertje, dat bij elke gave zoo vriendelijk knikt be neden zijn voetstuk van de bus afgezaagd en zoo doende een weg gevonden om bij den inhoud, die vermoedelijk niet groot zal geweest zijn, te komen. MARKTOVERZICHT. Er waren niet veel beste vette koeien op de markt een Donderdag jl„ gevolge nog tongblaar! Jammer genoeg. De prijzen waren van 50—62 ct. per pond. De handel in gelde- en kalfkoeien was goed. Met de pinken ging het ook nogal naar wensch. Met de stieren was het veel kalmer bij de vorige week, prij zen minder. De handel in nuchtere kalveren was stug. De prijzen van de vette schapen waren wat min der, de handel stug; geen voldoende vraag voor Londen. De handel in magere schapen en lammeren was matig. Bokken en geiten stug. De aanvoer van biggen was weer groot; de handel i was goed, van schrammen matig. De vette varkens waren minder in prijs, de handel was stug; tot 46 ets. de hoogste prijs. Zouters tot 42 ct. en Londensche tot 36 ct., een stuggen handel. Op de kippenmarkt was het goed. Haantjes van f 0.15—f 1. De boter was duurder, met een goeden handel. THEATER ROYAL. Deze week heeft de directie van het Theater de hand gelegd op de film, getiteld: „De kleine Martela res". Dit is een echt kunstwerk, boeiend en interes sant, spannend en vol afwisseling. Lillian Gishcheeft de hoofdrol en speelt die in roerende eenvoud dit werk vervolmakend tot een der beste filmwerken. De korte inhoud vertelt ons het volgende: eenvoudig gedenkteeken voor John is opgericht, en... ziet daar in een visioen haar oudsten, haar lieve- lingszoon. In extase roept zij haar man Johns Hiernamaals is verzekerd. In tusschen heeft Nellie het zwaar te verant- j woorden. De bruut valt haar steeds heftiger lastig en in wanhoop vlucht het arme kind naar den zol-j der. Haar is plotseling een licht opgegaan. Scrubble Vergadering van den Raad op Vrijdag 28 Aug., en zijne vrouw zijn dezelfden als de man en de avonds balf acht. vrouw, die jaren geleden voor haar oogen een meis- Voorzitter Jhr. van Spengler, burgemeester; je vermoordden. Zij werpt de vreeselijke beschuldi- secretaris de beer Kipinen. ging het ontstelde echtpaar voor de voeten*. Weldra Afwezig de beer Kramer met kennisgeving; 1 is hun besluit genomen ook dit meisje moet ver- vacaturen x I Van den beer P. Berkhout is bericht ingeko- Als de nood het hoogst is, is de redding nabij.men, dat hij ontslag neemt als lid van den raad.: Plotseling stormt Jim binnen, om haar de blijde Het hoofdstembureau heeft in rijn plaats aange boodschap te brengen, dat hij op hun grond een wezen den heer K- JMjkhuizen, die de benoeming! rijke oliebron heeft ontdekt en ontrukt haar aan de heeft aangenomen. handen van den woesteling. He geloofsbrieven warden nagezien dooi- de De moeilijke tijden zijn thans voorbij en met haar heeren Zeeman en .Groen en in volkomen orde geliefden Jim gaat Nellie een beter leven tegemeot. bevonden. j De heer Dijkhuizen wordt hierna als lid van den raad -toegelaten. Deze legt in handen van den i voorrittei' do gebruikelijke eeden af. i De voorzitter wemsoht hem geluk met de benoe ming en twijfelt er niet aan, of de heer Dijkhuizen! or\ \/orHl ooï+bo ^al de belangen van de gemeente naar rijn beste Cil «"oiuievAlC weten behartigen. Gij neemt, aldus de voorzitter, de plaats in van iemand, die tot veler leedwezen gemeend heeft als zoodanig te moeten bedankon, iemand, die vele jaren lid van de vroedschap is geweest icin steeds de belangen van de gemeente behartigde. Aan den heer Berkhout van deze «plaats een hartelijk woord van dankbaarhpid, voor alles wat hij in het belang van de gemeentel gedaan heeft. Hij stond steeds op de brea om de belangen van de gemeente te behartigen of te handhaven. Alle hulde vor het werk dat hij gedaan heeft. De heer Dijkhuizen dankt voor de woorden, door den voorzitter gesproken. Het spijt me aldus spreker dat ik de zetel van den heer Berkhout moet- Vnnen™»n. Hij was eon goed raadslid, die naar oude portretten. Sehagen. HOOFDBESTUUR. De heer W. D. Niestadt alhier, is herkozen tot lid van het Hoofdbestuur van den Noordhollandschen Voetbalbond. SPARTA-BESTTJUR. Het bestuur van de voetbalvereniging „Sparta" alhier heeft belangrijke wijzigingen ondergaan. Het tijd en ambitie voor de 'fimqt.'e bad. Waar Ik is thans samengesteld als volgt: echter aangewezen was, om rijn plaats in te ne- J. Buiskool, Schagerbrug, voorzitter. M. T. Over- men, achtte ik 't mijn zedelijke plicht de benpe- dijk, Schagen. secretaris, J. Rus, Schagen, penning- ming te aanvaarden. Ik hoop ook de belangen van meester, W. Biersteker en W. Watertor, commissa- de gemeente naar mijn bestie weten te kunnen be- rissen. hartigen, al zullen mogelijk mijn gedachten soms ONZE WINKELWEEK. I anders rijn dan die van mijn voorganger. Ik hoop, Als het weer met ons is, dan beloven de Winkel- dat mijn optreden aan de goede verstandhouding weekfeesten dit jaar schitterend te zullen worden. tusschen den raad en mij en tusschen mij en Hot feestprogramma ligt voor ons en dan moet ge- de gemeente geen afbreuk zal doen. Bij behande- zegd worden dat de feestcommissie dit jaar al bijzon- ling van de verschillende onderwerpen, zal het der gelukkig geweest is met de samenstelling van het j steeds mijn streven zijn zonder vooroordeel en rijke programma. uit een zakelijk oogpunt de zaken te bezien. Mocht Een heel voornaam deel van deze feestdagen zal in het rijn, dat ik van het raadslidmaatschap even beslag genomen worden door het Gewest Noordhol-1 weinig pleirier heb als mijn voorganger, zoo zal ook land van het Nederlandsch Gymnastiek Verbond. j ik niet nalaten mijn plaats in te ruimen vootr Tal van de beste gymnastiekverenigingen, w.o. uit mijn opvolger. Mijnheer de Voorzitter, Als iemand Amsterdam, Zaandam, Alkmaar en elders, zullen pre- op een vreemde plaats komt, heeft hij zich aan sent zijn. Niet minder dan 700 turnsters en turners de wetten en voorschriften van de plaats te onder- zullen naar Schagen komen om het allerbeste op gym- werpen, hoewel hij daarmee niet bekend is. De nastiek- en athletiekgebied te geven. I raadszaal is voor mij een vreemde plaats, waarvoor Zooals reeds gemeld, zal da gymnastiekvereniging ook een reglement van orde bestaat, dat ik niet ken „De Halter" van Alkmaar hier oefeningen ge- en me er toch aan onderwerpen moet. Om die ven, waarmee in Genève de allerhoogste onderschei- reglementen te leeren kennen, zal het mij aan ding is behaald. „Bato" van Amsterdam geeft staaf- g-enaam zijn een afschrift daarvan te ontvangen., oefeningen naar het systeem van Niels Buck, waar- -Verder verzoek ik beleefd, met het oog op mijn mee deze vereeniging onder leiding van den heer werkzaamheden, zooveel mogelijk op Donderdag de De Jong, deze week in Brussel optreedt. raadszittingen te houden. Wij krijgen ook nog klas9icale brugoefeningen te Voorzitter zegt omtrent het vergaderen op Don- zien, die eveneens in Genève een groot succes hadden, derdagavond geen toezegging te kunnen doen, om- Dit alles komt op den eereavond in Theater Royal, dat ook andere leden soms voorkeur hebben. Het dés Zaterdagsavonds. Zondags zijn er tal van wedstrijden, waarvoor een zeer groote aangifte is binnengekomen. Voor de atletiekwedstrijden zijn 110 en voor de gymnastiekwedstrijden 190 aangiften. Niet minder dan 34 juryleden zullen deze wedstrij den te beoordeelen hebben. reglement .van orde zal hij de stukken ter inzage worden neergelegd, zoodat ge daarvan kennis kunt nemen. Ik twijfel niet, of de gemeente Zuidschar- woude zal met uwe tegenwoordigheid hier, gebaat zijn. Van Ged- Staten is bericht ingekomen, dat de rekening over 1923 is vastgesteld. Deze geeft aan Zondags begint men met een grooten optocht der een ontvangst van f-66158.011/^ een uitgaaf van gymnasten, .met een indrukwekkend défilé op def-60841.23, alzoo een saldo van f5316.78V2. Markt. Al de vaandels der verschillende vereenigin- Goedgekeurd is teruggekomen de verordening op j gen zullen in één groep vereenigd," worden meegedra-1 de winkelsluiting. gen. In verband met een opmerking in de vorige Het Dagelijk9ch Bestuur en de Technische Com-1 vergadering geuit,- betreffende een redactiefout missie van het Gewest Noofdholland, zullen deze gym- van B. en W., in verband met winkels op ten- nastiekfeesten in Schagen bijwonen. toonstellingen enz., moet ik opmerken, dat dit geen Voor meerdere bijzonderheden verwijzen wij naar fout van B. en W. was, doch dat door de heeren. den feestgids. Zeeman en Berkhout' schriftelijk gevraagd was, een uitzondering te maken voor winkels ojo ten- De dag van Maandag is gewijd aan de volksspelen. Deze volksspelen omvatten wedstrijden voor kinde ren. maar ook voor grooteren. Iets aparts is het humoristisch waterballet op de Laan en het tobbe-pagaaien. Daarbij zal menig lach wekkend tooneeltje er bepaald de vroolijkheid wel inbrengen. Dinsdag is de dag van den grooten reclame- en ge- costumeerden optocht, die eveneens een succes be looft te worden. Gedurende den optocht een groote vliegdémonstratie door een escadrille vliegmachines van „De Kooij" en tot slot 's avonds een schitterend vuurwerk op de markt. Schagen zal gedurende deze feestdagen tevens schitterend verlicht zijn. Behalve wat verschillende particulieren in dit opzicht te zien zullen geven, zal de feestcommissie den Schager toren electrisch ver lichten. De firma Schaafsma alhier is al reeds druk in de weer om alles in gereedheid te brengen. Óok de Gedempte Gracht zal een feestverlichting krijgen. toonstellingen enz. Ik hoop, dat men rioh in de toekomst beter rekenschap geeft van hetgeen naar voren wordt gebracht. De heer ZeemanWat .u zegt van het verzoek is volkomen juist, doch het was genomen naar een model van de grootste gemeente des lands. Als ge u herinnert, heb ik do vorige vergadering ook ?'ezegd. dat men bij een voorstel naderhand do outen leert. Het doet me leed, als daarbij de geaachte geopperd is, dat ik het als een redactie fout van B. en W. beschouwd heb. Gaarne wil ik erkennen, dat het een tekortkoming in het ver zoek van ons geweest is, door niet van do winkels in het algemeen te spreken. Ik denk odktei, dat j iedereen die onbevooroordeeld kan oordeeion, nader- hand 'kan inzien dat een redactie anders moet i luiden. -Ik hoop, dan, als zooiots p-wegd wordt, niet i aan de eerlijke^ bedoeling getwijfeld wort't, wat van uwe zijde, mijnheer de vooi-sitter, niet liet geval De feestcommissie van de Molenstraat heeft dit "jaar 1 was. toen u zei dat er oneerlijke bedoelingen in al een bijzonder aardige gedachte gehad.. In het J ,:"1" het spel waren. Als op een dergelijke wijze ge dacht wordt, moeten alle woorden gewikt en ge wogen worden. Ik twijfel er echter niet aan of allen zullen rich wel eens aan dergelijke fouten schuldig maken. Ook u, mijnheer ae voorzitter, 00ondervond dat, toen u omtrent art. 4 van het luua- volop muziek en verdere afwisseling. Onze Schager houdelijk reglement eon bepaalde gedachte had, Harmoniekapel houdt muzikale wandelingen door de wat later een misverstand bleek te zijn. Het gaat gemeente en geeft concerten en ook andere corpsen niet aan om direct van een oneer- zullen concerten geven. lijke bedoeling te spreken. Die uiting plantsoen aan de Molenstraat is een molen geplaatst „de Roos", wiens wieken lustig zullen draaien en 's avonds zal ook daar een sierlijke electrische ver lichting worden ontstoken. En gedurende al die feestdagen overal en steeds heeft inet Ibiop gogriofd en ilc had dan ook ook gaarne gezien, dab u gezegd had hot zin» niet bedoeld te hebben. Hot heeft me ïood -viluan, dat u dio woorden niet hebt teruggenomen. Voorrittor: Van de zangvereenigmg is eon dank betuiging ingekomen voor don aangeboden lauwer krans. Van het gemeentebestuur van Zoeterwoude is een verzoek ingekomen om adhaesie te betuigen op een aan de regeering te zenden adres voor op heffing van den zomertijd. B. en W. stellen voor dit verzoek voor kennisge ving aan te nemen, niet om daarmee te zeggen, dat ze voor het behoud van,den zomertijd zijn, doch omdat ze ineenen, dat de zaak op zijn plaats is bij de regeering en volksvertegenwoordiging- De raaa gat met dit# advies accoord. Van een viertal caféhouders is het verzoek inge- I komen om' do beperkende bepalingen voor ao 'kermisdagen op te heffen, omdat ze daarvan zeeg veel moeilijkheden ondervinden-, I Heft adres is ingekomen nadat de stukken ter visie hebben gelegen, doch omda.t do zaak vol doende bekend kan worden geacht, meenen B. j en W. het stuk evengoed in behandeling te kun- j nen nemen- I De heer Zeeman is er niet voor, het stuk te be handelen. Al meermalen is een dergelijk verzoek be handeld er» ik meen, dat er meer tijd moet worden gegeven om een proef door te maken. Als op een zoo danige manier de verordeningen worden toegepast, door telkens en telkens weer voorstellen tot intrek ken te moeten behandelen, kan men de vraag stel len, hoe men de leden van den Raad beschouwt. Een verordening beeft het recht zich uit te leven. Te meer waar het adres pas is ingekomen en een der leden afwezig is. is het niet goed liet stuk nu te be handelen. Voorztter: Het is wel meer gedaan als een zaak urgent was. Ook de winkelsluiting werd de vorige vergadering zeer urgent geacht. Ik geef u in over weging het vooste! van B. en W. te aanvaarden en het sluk te behandelen. De heer Groen: Mijn plan ls geweest om over de zaak zelve niet te spreken. Men kent de motieven van den Raad. Behanucling komt me echter thans ongevenscht voor; niet alleen flat een dor leden af wezig is. doch niemand wist iyts van het adres af. Het adres word' als tamelijk gewichtig beschouwd en dan 1» her niet gewonscht het onvoorbereid te be. handelen De heer Du Burck: Ik «lult me bij de woorden van d»> herren Zeeman en Groen aan. We zouden anders een precedent gaan scheppen. Vooral waar de heer Kramer afwezig is en we weten dat we in hem een krachtig tegenstander van het adres heb ben, is het gewerischt ook hem gelegenheid te geven er over te spreker.. De heer Dijkhuizen: Ik ben kersvers; weet bijna niet waar het over gaat; heb zelfs geen agenda nog niets. Het doel van de menschen zal echter wel zijn om voor de kermis een besluit te hebben en mis schien is er nog wel een vergadering eer het kermis is. Dan is het beter om het adres nu niet te behan delen. Alleen de beide wethouders zijn voor behandeling zoodat met 4—2 stemmen het adres tot de volgende vergadering wordt uitgesteld. De heer Du Burck merkt op dat het gewenscht zal zijn, nu zoo spoedig mogelijk weer te vergade- re q. Voor de betrokkenen en ook voor mij is de zaak van urgenten aard. Voorzitter: Ik zal het in overweging nemen, doch ook voor mij geldt de meening dat het gevaarlijk is om een precedent t.ö scheppen. Op verzoek wordt aan mej. Goethart oen half jaar afschrijving verleend van hondenbelasting. Daarna heeft de aanbieding plaats van de verschil lende rekeningen. Die van de gemeente heeft een ontvangst van f 56056.09^, een uitgaaf van f 53438.40, alzoo een saldo van f 2615.69/^. De kapitaaldienst heeft een ontvangst van f 420037, een uitgaaf van f 4184.79J4, alzoo een saldo van f 15.57 K. De rekening van het Burg. Armbestuur heeft een ontvangst van f 3041.77^. een uitgaaf van f 2654.30>4 alzoo een saldo van f 387.47. Het gasbedrijf heeft een saldo van f 305.45 en het electrisch bedrijf een saldo van f 1257.86^. Voor het nazien van de rekeningen worden aange wezen de heeren Du Burck. Dijkhuizen en Kramer. De heer Du Burck zou liever allen daarvoor aan gewezen zien. De voorzitter meent echter, dat het dan geen com missie uit den Raad meer is. Na eenige bespreking blijft het aantal op drie be paald. De heer Groen kon daarin meegaan, omdat de le den buiten de commissie een uittreksel van de reke ning thuis krijgen. Op de agenda prijkt een voorstel van B. en W. om een bedrag uit de gemeentekas beschikbaar te stel len voor de geteisterde gemeenten, doch B. en W. hebben zich genoodzaakt gezien om dit van de agen da af te voeren, omdat gebleken is, dat Ged. Staten van Noordholland het niet goedkeuren, omdat ze meenen dat het niet in het belang van de gemeente is. Wij deelen dat gevoelen niet, omdat het hier een geval is geheel afgescheiden van andere rampen, daar hier enkele zustergemeenten bijna geheel ver woest zijn. De heer Du Burck wil nu^joogingen in het werk ge stold zien om.een comité te stichten. Voorzitter zegt, dat het na deze beslissing zeer zo- ker in de bedoeling ligt. Rondvraag. Do hoer Zeeman zegt, dat het hem meermalen opgevallen is, dat de .houten schoeiingon zoo veel aan onderhoud kosten, wat ook zeer goed le verklaren is. Zou het niet Kbed- zijn eon ander systeem to fo passen door eon on derzoek naar beton in te stellen? Ik heb, aldus spr„ advies gevraagd aan den gemeenteiop/.ichter, die daaromtrent zijn gedachte geopenbaard 'heeft. Ik denk wel, dat de directe uitgaven hooger zullen zijn; doch op den duur zal het goedkooper uitkomen- Voorzitter: Vele maanden geleden hebben B. en W. hierover al eens een onderhoud met den gemeente- opzichter gehad, docli de opgaven die Rutsen deed, i waren van dieri aard, dat B. en W. meenen met hout i te moeten doorgaan. Zeker zou het op den duur goedkooper uitkomen, doch direct kwam de gemeen te op zeer hooge kosten. De verstrekte cijfers wil ik wel eens bespreken. De heer Zeeman zal gaarne de cij^rs bespreken, doch merkt op, dat een gemeenschap <>f coiporatle in deze anders moet staan dan een particulier, die meer met het tegenwoordige rekening moet houden. Hierna wordt de vergadering door den voorzitter h gesloten.

Schager Courant | 1925 | | pagina 2