Uitgevers! N.V. v.h. TRAPMAN Co., Scbegen. Ingezonden Stukken. DE FATALE 13 NEGENS Woensdag 2 September 1925 pit Wad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentien nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. 68ste Jaargang. No. 7700. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden fl.05. Losse nummen O cont. ADVERTEN- TIöN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. dit nummer bestaat uit twee bladen. Mijnheer de Redacteur. Zou U zoo. beleefd willen zijn onderstaande als raadgeving aan den.beer Keuris te Anna Paulowna te vallen plaatsen? Bij voorbaat dank. Mijnheer Keuris, onaangenaam trof mij, dat u als S.D.A.P.'er zou wenschen dat» de-bestellers te Anna Paulowna wederom op Zondag dienst zouden moe ten verrichten. Alleen om op Zondag de courant te ontvangen. Zeker, mijnheer Keuris, u zegt terecht, de werk dagen geven alleen tijd voor èen vluchtig overzicht der lectuur; welnu, dam geeft de Zondag mooi tijd om een eni ander nog eens te herlezen. Ja, zal u zeg gen, maar onze bladen welke op Zondag versche nen, geven de'meeste luctuur. Juist mijnheer Keu ris, probeer daarom' bij de uitgevers van uwe bla den. welke de meeste lectuur in uw ontvangen Zon dagscourant geven, een dag vroeger, te geven en niet juist in de Zondagsbladen, daar kan u veel aan doen op uwe S.D.AP.-vergaderingen, Denk er toch vooral om dat u in Anna Paulowna vooral niet begint met propaganda te maken voor Zondagsbestelling. De wegen zijn daar zoolang, dus de djensten nooit kort van duur. U weet ook nog wel dat voor 30 jaar terug de be stellers in Anna Paulowna alle Zondagen dienst moesten doen van 's morgens 6 tot 's middags 3 uur. En voor 20 jaar terug dezen dienst om de 14 da gen moesten verrichten. Doe toch niet uw best om het dien kant weder heen te krijgen 1 En oud brievenbesteller van Anna Paulowna welke Zondags gelukkig vrij is van dienst. het bord in de kerk te callantsoog. Ter verduidelijking van de teekening, afgedrukt In hot bijvoegsel der «Sjchager Courant van Zaterdag 29 Augustus 1925 diene het volgende. Tegen .den zuidelijken muur hangt in de Callants- ooger kerk een houten bord geschulpt en omrand in cartouchevorm, en aan den bovenkant is op dat hord geschilderd in het midden het gemeentewapen van Callantsoog, zijnde een klimmende roode leeuw op een veld van goud, terwijl op de bovenhoeken eveneens wapenteekeningen «zijn aangebracht, waar schijnlijk van vrijheeriijke familiën. Verder staat op dit bord een vers, dat een zooge naamde rijmkronijk bevat omtrent de geschiedenis van het dorp. De voorgevoegde jaartallen geven den tijd der genoemde gebeurtenissen aan. Het aloude geschrift is van den volgenden inhoud: Anno CALLANTSjOOG TOT DEIN LEZER. 1200 Een eiland) was ik eerst, omsingeld door de zee, 1300 Zee volk- en neringrijk; mjjn schepen van de ree 1510 Tot zesendertig stuks alleen ten haring gingen Wijl velen voor den wal de versche zeevisch vingen. 1553 Twee dorpen 't Oog genaamd zijn voor mijn tijd' geweest: 1570 Het laatste door den vloed vernield, waarvan men leest, Aller- Dat nevens kerk en school drie honderd huizen stonden. heiligen Mijn dijk is eerst, daarna die van de Zijp verslonden, vloed. Maar, eendracht met Gods hulp weerstonden 't zeogeweld. 1598 en Want als de Zijp met mij zich hadde saamgesteld, 1612 Door Noord- en Zulderdijk, toen is tot Sevenhuijsen 't Gehucht waar ik nu sta, gedekt voor 't waterbrulsen. 1581' Het derde dorp gesticht en dit klein tempelwerk Maar. tien voet grooter -dan het koor van d'oude kerk, Uit d'overblijfsels van denzelven op doen houwen. 1610 De zanddijk is hierna om 't water te weerhouen Op Statenlast ten deele ook op mijn grond gelegd. 1581 't Is honderdzestig jaar dat ik werd opgerecht, Schoon kleiner, blijf ik toch het Oog van Callantslanden, Zie verder dan giji denkt, mijn duinen, velden, stranden, 1230 Begaafd 't Hoogste recht' door Floris, Hollands Graaf, Afkomstig uit 't geslacht, zoo edel, oud, als braef, Der Brederodes, die voorheen Vrijheeren waren Ik groei van nieuws weer op, herboren uit de baren En hef het Oogomhoog, alleen tot Godes eer Gevestigd in 't Geloof en Christus' ware lezer, Gemoedigd om mijn lot- en stands-verwisselingen Te dragen naar den raad des Schepper aller dingen. Gaat nux en leert uit mij dat niets hier zeker staat, Maar wat het Oog beziet als tijdelijk vergaai. Dies werkt uw zaligheid, met vreezen en met beven Voor Gods alziend Oog, zoo zult gij eeuwig leven. Gegeven door Mr. Jacob Coren van der Mieden en zijn huisvrouw Susanna Doubleth Heer ien Vrouwe tot Callantsoog, Anno 1741 (Ter. wille van de lezers is hier do oude schrijf wijze en spelling van het oorspronkelijke gedicht niet gevolgd. B. S. vatvt rtkwttv'«ï SCHOENHAND EL-SCHOENMAKERIJ. WATERDICHTE SCHOENEN, MET EN ZONDER NEUS, MET EN ZONDER ACHTERNADEN, PRIMA, VANAP I 5.73. Een monstercollectie VETLEEREN LAARZEN van 40 tot 85 cJtf. hoog. Prijzen van f 16.00 tot 130A0. Uitsluitend contant Kom eens zien en keuren. FEUILLETON. door HAWLEY SMART. 9. Met een droevige zucht nam hij zijn brieven ter hand en bij het openen van den eersten, was het alsof hij door een mee gestoken werd. De brief kwam van het bestuur van een van zijn clubs1, melding makende van het onteerend verhaal, datf «omtrent hen in omloop was en hem verzipekende het zoo volstrekt mogelijk te ontkennen ot in ieder geval de zaak nader uit te leggen er wérd aan< toegevoegd, 'dat zij weigerden er geloof aan te hechten, maar dat zij als bewaarder van de ©er der dub genoodzaakt waren, dezen stap te doen- Het was niets anders dan hetgeen hij verwacht had, maar toch trof hem deze eersite officieel^ mededeeltng diep- Het was duidelijk dat hij niet ia Engeland blijven kon- Hij diende in ieder ffeval op dien brief te antwoorden. Sir Jasper, dio hom eenige uren geleden als schoonzoon had beroet, een' oprecht eerlijk man achtte hein sfelrs schuldig. Wie zou er. behalve Glanfield in mjn onschuld gelooven. Met bitterheid overdacht nogmaals, welk een ellende Patroceni en Ham merton want hoe meer hij over de zaak peinsde des te meer werd hij overtuigd, dat zij 'in over eenstemming hadden gehandeld over hem ge dacht hadden en daarna ging Hij zdttefl om het öönlg mogelijke antwoord te schrijven, dat hij op fcyin earewoord verklaarde onschuldig te zijn, doch. niet in staat was de aanwezigheid der kaarten in, zijn portefeuille te verklaren.. Hij voelde dat het een uiterst 'zwakke verdediging waö tegen zulk ee>n ernstige beschuldiging, maar meer kon hij niet doen. Wheldrake had goed gezien; hij ontving bericht van de Blenheim club, aat zijn verdediging onvol doende was en men verzocht hem zijn ontslag te hemen. Daarna bleef hem1 niets anders over dan toebereidselen te maken - voor zijn vertrek uit •ingeland. Plotseling kwam Chisel hem' meedeelen, dat de ü00r ylanfield gekomen was om hem te bezoeken ea bm» gelijktijdig trad deze de kamer binnen- waarde Oyril, hoe gaat het?'' vroeg de neer Glanfield hem de hand schuddende en ging «tton, zonder op vercfer welkom te wachten. »ik was niet van plan iemand te ontvangen,V BSjmad&Mscfe Nieuws. broek op langendijk. 't Gaat onzen tuinders nog steeds niet naar wensch: er wii maar geen schot in de prijzen der producten komen, die momenteel den hoofdaan- voer op onze veilingen uitmaken Groote hoeveel heden roode, gele en witte kool worden dagelijks aangevoerd, dooh de opbrengst staat in geen ven gelijking met de massa's, die per spoor en boot wcfrlden vertransporAeerd. ,/k Ging met een vol-' geladen vletje mooie, roode kool' naar de veilingf', zoo vertelde ons een bouwer deze week. waarover dit overzicht handelt, „en ik ving er juist 15 harde gulden voor. Reken ik m/nloon van planten, snij den en vervoer, lossen en laden, dan ben ik onge veer dat bedrag kwijt.'- Zoo is het: de prijzen van ropde, witte en gele kool zijn zoo gering, dat van een matige exploitatie winst zelfs ih de verste verte geen sprake is- Voor de bouwers- zijn dit geen prettige ondervindingen en deze worden -nog om aangenamer, nu bekend geworden is, dat de .dreigende Duitsahe toltarieven (waarover in den Duitschen Rijksdag zooveel te doen is geweest en die allicht binnen niet te langen tijd een regee- ringscrisis tengevolge zullen hebben, nu het duurte- vraagstuk in dat land de politieke partijen bezig houdt; met 1 Ootober in werking zullen treden- Al1 zullen de vroege aardappelen, wat Langendijk be treft, er niet een bij zonder'nadeeligen invloed van ondervinden, daar het hoog© invoerrecht^ van 4 Mark slechts van 13 Juli tot 14 Februari wordt geheven ©n 1 de uitvoer naar Duitsohland vóór 13 Juli niet veel te beteekenen heeft, toch wérkt dit vooruitzicht niet bemoedigend. De bloemkool, die met 20 mark per 100 Kg. wordt belast, en de sliuitkoolsoorten, witte, gele en roode, waarvoor 4 mark aan toltarief zal moeten worden gestort, zullen, bij overigens gelijke omstandigheden, daar door toch grooter© kans piaken in prijs te dalen dan te stijgen. Niet zonder vrees gaan de Langen- dijker bouwers den winter in, welke vrees te begrij pelijker wordt, nu de tegenwoordige toestand, zon der Duitsche toltarieven allerminst rooskleurig kan worden genoemd. Do aanvoer van wortelen was aanmerkelijk klei ner dan de vorige week: ongeveer 8300 bos met bovendien 1100 Kg. losse of baalwortelen, die deze week voor het eerst aan de veiling versohénen. De hoogste prijs welke besteed werd, was .h6.90, vorige week f7.70, de laagste f2, vorige week f2.30. Baalwortelen brachten f4 en f4.70 op per 100 Kg. Over 't geheel genomen zal de opbrengst van dit rluct weinig verschillen met die der voorafgaan week. Bloemkool' handhaafde haar ouden roem. Ze kwam tot dichtbij 'de f60, voor le soort, welke prijs echter in, d:e laatste helft der, week wat Zakte, toon f47.50 het hoogste bod. was. Tweede, soort kon geeoi hoogeren prijs dan f 17.50 bedingen,' dooh de kwaliteit verschilt dan ook aanzienlijk van dio der eerste soort. De aanvoer was aanmefkeJijk grooter dan de vorige week; er verschenen er niet minder dan 50260 stuks, waarvoor aïzoo een aardig kapitaaltje zal zijn gehaald. Benijd worden die bouwers, welke een mooien akker bloemkool hebben. Scheen het in 't begin der week, alsof de roode kool wat grager was, (men besteedde Maandag tot f4.20) het verdere verloop deed die illusie in rook opgaan ,daar verleden Zaterdag de noteering f 0.80 tot f3.10 bedroeg. De twee laatste dagen waren dan ook al bijzonder slecht. Vooral groote kooi kon nauwelijks fl of iets meer halen, terwijl de kleinere soort f3 en allergewildste kwaJiteatf en soort het soms even1 over de f3.50 bracht. Ruim 90 spoorwagons maakten den heelen aanvoer uit. Gele was nog minder .gewild en daardoor lager in prijs dan de voorgaande ~week. Kon men toen de f4 verschill'anfie malen overschrijden, nu is mem daar steeds beneden gebleven. De hoogste noteering was f3.90, terwijl Zaterdag de prijzen lagen tussohen f 1.10 en f 2.30. Nog geen rijksdaal! - der dus kon men maken voor prachtige gele kool van de beste kwaliteit, die vaak, als een heerlijke groente, zoo bijzonder gewild is. De omstandig antwoordde Wheldrake, „maar ik ben toch blij in de gelegenheid te zijn afscheid van je te nemenu Overmorgen verlaat ik Engeland. De Blenheim heeft mij verzocht te bedanken en niemand van mijn kenrossen zou mij op straat groeten en daar aan wil ik mij niet bloo(tstellen. Men kan nie- nlamd verplichten valsche spelers te kennen-'- „Spreek toch jzoo niet, CyriL Ik weet heel goed,; dat jij nooit .buiten de -baan zult Ioopen.. Hoe zij die verkloekte goocheltoer want dat was het te Wrottsley uitgevoerdhebben, weet ik niet; maar wij zullen een of anderen dag achter de waarheid komen en ontdekken, waarom1 die vrien delijke graaf ie in het verderf wenschte te stor ten. Ik ben gekomen om ernstig met je te spreken Het «is yoor hot oogenblik vermoedelijk het beste buitenlands te gaan; ben je eenmaal uit den weg- oatn zal 'Patroceni zich waaröclhij nlijk wel in de kaart laten kijken en kan ik er aöhter komen, niet welk doei hij je heeft genoodzaakt het land te verlaten; dat toch moet zijn opzet geweest zijn met die schandelijke maneouvre- Kun je je ook herinneren, of ©r te Homburg iets is voorgevallen, waaruit deze lafhartige wraakneming zou zijn te klaren?'- „Niets,'- antwoordde Oyril. „Waarom het ge daan is, kan ik piet zeggen, maar ik geloof wei' te weten hoe- Juiét voordat Sir Jasper de gezond heid instelde van Maude en mij, had ik mijn portefeuille op de speeltafel geworen- Terwijl ik de dames goeden nacht zei, was er .gelegenheid om de kaarten, die mij in het verderf nebben gestort, in mijn portefeuille te steken-'' „Dat is de oplossing Cyri.I: dat is alles, wat ik noodig had,'- riep Glanfield; die zijn gewone kalmte liet varen- „Ik Jcort mij maar .niet begrijpen, hoe zij het gedaan hebben? Heb geen vrees, wij ^Kllen hen tén laatste wei krijgen. Ik lieb in mijn leven een paar bedriegerijen ontmaskerd, die er in den beginne .even onbegrijpelijk uitzagen- Vertrouw er dus op, dat ik je belangen1 behartig; en laat het je niet bevreemden, als je hooren mocht dat ik op mtiemen woet verkeer met Hammerton en Patro ceni. Vaarwel Oyril, God zegene je;< Laat aan niemand je adres achter dan. i*an mij.*-' „Je hebt gelijk,'- antwoordde Wheldrake. „Een adres kan-ik je op het oogenblik niet geven, maar ik zal je sohrijven.'- Vaarwel,i 'tei Glanfield en met een tlinken handdruk .scheidden de beide mannen, weinig ver moedende, welk een rol 'zij nog zouden hebben te vervullen- HOOFDSTUK X. Wilt n onze gids zijn? Mevrouw Fullerton had goed gezien. Mande was door de ramp, welke haar getroffen had, diep1 geschokt). Evenals Qytil' ontweek ook zij haar vrienden en •kennissen. Zij kon het denkbeeld niet verdragen to worden -aangewezen als die juffrouw Everstey,, die geëngageerd^ is geweest met dien valschen 6peler. Zij geloofde vast in Oyril's on schuld, maar had uit zijn eigen mxmd vernomen, dat hij er aan wanhoopte het te bewijzen. Zij wenschte niets liever dan in een andere omgeving to zijn, waar men haar niet kende- Sir Jasper koesterde hetzelf de verlangen en zoo_ ger beurde het, dat, toen Wheldrake zijn pelgrims tocht begonnen .was, de Everèley ook over een bui- tenlandsche reis dachten, doch evenmin als Cyril wisten waarheen zij gaan zouden. Patroceni, te leurgesteld als hij was door Wheldraker's vertrek, begreep zeer goed dat Ha.mmerton daarvan ook op de hoogte was. Hij schreef hem een briefje, waarin hij kal-m eer op wees, dat de week voorbij was en dat, indien in den loop van de volgende week zijn eischen niet waren ingewilligd, hij hem kapitein Hammerton niet verder zou lastig vallen, piaar do zaak op oen .andere wijze regalen zou. - - >„Een zeer voorzichtige, dubbelzinnige brief,'- mompelde de kapitein; „hii weet,, evenmin waar Wahldrake is als ik en al wist'hij het, is het nog de vraag, of hij hem rijn geheim zou durven verkoopen. Ik geloof, dat ik het beste doe met maar niet te antwoorden.'' Hetgeen Patroceni daarop deed, verbaasde niet alleen Hammerton, toen het nieuws hem bereikte, „Ik zal rustig mijn eigen gang gaan zonder mij om mijn bondgenoot te Bekommeren. Als mijn oom blijft bij zijn plan in dezen brief uitgedrukt heb ik gewonnen spel. „Of" ik hen op een uit stapje naar het vasteland wil vergezellen?'- Niets liever dan dat. Een vrij reisje- over het vasteland komt mij uitstekend te stade'-. Wat Glanfield betreft, hij was door Patrooeni'e vertrek geheel in de war gebracht; waar ook het motief' yan den graaf tot zijn daad mocht geweest zijn, hoe was dat te rijmen met het verlaten van Engeland? En dat Patroceni Engeland verlaten had. daarvan had Glanfield zich overtuigd. Glan field kon piets anders doen. dan kalm afwachten; maar weken gingen voorbij zonder taal <5f toeken van Patroceni en de wereld begon Wheldrakes geval to vergeten. Op zekeren dag ontving de heer Glanfield een briefje van mevrouw Fullerton met heid, dat appels en peren bijzonder duur zijn, blijkt dus hier, althans tot nu toe, geen oorzaak te zijn, dat een groote vraag naar kool de prijzen van deze doet mooiteeren. Van de veiling weiden er ongeveer 38 wagons van 10000 Kg. verzonden. De witte kooi toont al heel weinig variatie. De prijzen ioopen van de fl tot de f2 met even daar beneden en even daar boven. Zaterdag was het ook voor deze kool een slechte dag: 80 ets- tot fl.60, terwijl de eerste dag der week als hooge uitzon dering f2.70 kon worden gemaakt. Toch zijn deze prijzen, .gegeven de ^verhouding, die er gewoonlijk tu6schen die van witte aan de eene en gele aan de andere zijde, bestaat nog vrij" gunstig te noe men. Rond 57 wagons vertegenwoordigden de totale aanvoer. Over 't algemeen waren de SchotSche muizen beter in prijs dan de vorige week. Noteerden we toen f2.10 en f 3 als hoogste priizen, deze week, was de laagste prijs f3.70, slechts eenmaal ni. Maandag. Hoogste prijs was nu f 6, voor de beste kwaliteit. Schoolmeesters bewogen zich tussohen f 3.70 eu f 5, Duken konden de f 6 niet halen, maar kwamen niet hoog,er dan' f 4.80, Gladblaadjes Wer - den eeninaai aangevoerd voor f 5.50, evenals Graafjes, die f7.60 opbrachten. Eigenheimers prijs den tussohen de f3 en de f 4,30, blauwe /brachten eenmaal f 6.90 op (dat was voor lekkere) overigens bleven ze beneden de f5 of even daarboven. Drie lingen kwamen de laatste 2 dagen niet aan de veiling; de prijs was gemiddeld f5. Aan aardapr pels werd ongeveer 6Va spoorwagen .aangevoerd. Slaboonen waren vrij goed. gezocht; de goede Stemming, die op 't eind dervorige week out stond, zette zich voort, zoodat de prijzen tot f 16 opliepen. Minder mooie brachten aanzienlijk min der op, zoodat we zelfs nog noiteeringen zagen van f-6.40. Dat waa dan ook het neusje van den zalm niet. In 't geheel werden 8430 Kg. aangevoerd. Gok kregen we deze week voor 't eerst de bieten aangevoeld, in totaal 1800 Kg., welke van f 1.70 f 2.20 opbrachten. .Al» nieuw produet verschenen ook de Ramenassen, 700 Kg., die f-3.40 golden- En dan ten slotte de uien, in totaal bijna 4 spoor; wagens. In de moteering kwam niet veel wijziging: tusschen de f6 en f8 per 100 JKg-, Drielingen ste gen tot f 12, terwijl nep zelfs tób f28.501 wist te mionteeron. Voor dit product was de stemming best. De eerste en laatste dag, der week waa het nog het minst gunstig, toen de noteeringen resp. lagenl tusschon f 20—22.10 en f20.9021.80. Ook voor snijboonen, die echter in kleine hoeri veelheden werden aangevoerd, werden goede prij - zen besteed ,nl. tot f23. Minder goede en mooie, partijtjes werden voor de helft van dat bedrag en nog minder van de hand gedaan. NOORDSCHARWOUDE. Het Harmoniegezelschap „Excelsior" gaf ter gele genheid van de verjaardag van H. M. de Koningin Maandagavond een buitengewoon volksconcert. Een enorme menschenmassa was van dit concert getuige. We schatten het aantal op ongeveer 1300. In elk geval waren in de pauze de 1000 programma's welke beschikbaar waren, totaal uitverkocht en het feit, dat na het concert nog een vuurwerk zou worden afgestoken, maakte dat ook na de pauze het aantal bezoekers gedurig toenam. De avond kan, mede veroorzaakt door het uitsteken de weer, als uitnemend geslaagd heeten. Alleen was het, in tegenstelling van andere concerten, vrij1 ru moerig, zeker .grootendeels veroorzaakt door he,t aan tal bezoekers 'die niet zoozeer om de muziek, dan wel om het vuurwerk van hun belangstelling blijk gaf. 'Het succes van het Harmoniegezelschap leed er on- de mcdedeeling1 dat zij haar huis in Hans Place wederom betrokken had en hem verzocht haar zoo spoedig* mogelijk te Komen bezoeken, daar zij hem veel te zegg-en had. Werkelijk een zaak van belang/- schreef de weduwe. Do heer Glanfield liet geen tijd verloren gaan om aan haar.,, verzoek te voldoen. „Het is werkelijk een zaak van groot befang, waarover ik u wensch te raadplegen. Gaat u kalm zitten, dan zal ik u binnen enkele minuten, een kop thee klaar maken.'- „Miinheer Glanfield/- zei de weduwe na korten tijd, „Sir Jasper .is besloten tot een reis op het vasteland en ik ben afgevaardigd om 11 te ver zoeken of u onze gids, raadgever en vriend ,wüt zijn?'- „Mae ik eén oogenblik nadenken,'- mevrouw Bul lertonf antwoordde Glanfield: „en dan zult u mij wel verodtrlooven een paar vragen te doen.'- „Gelooft u, dat Maude nog geeft om Cyril Wheldrakke?/'- „Ik begrijp er niets van, ik 'erken eerlij'k, dat ik er niets van begrijp. Of Maude Qyril Wheldrake Seheel uit haar gedachten verbannen heeft of niet, c kan er geen antwoord op geveh.'- „Ik zou denken van weh antwoordde Glanfield; een weinig bittor. ;,Tedereon kan zien dat. Ham merton thans eerst favoriet is.'- „Dat zou men zoo denken, maar de favoriet wint met altfid,'- zei de weduwe. „Wellicht niet: maar men kan misschien moeilijk verwachten, hoezeer ik overtuigd ben van Whel- drake's onschuld, dat een meisje in zülke omstan digheden hem trouw blijft.'- ,,De eenige vraag is: Had zij hem lief? Tk weet, dat hij dat deed, ik denk dat zij het nog doet/ „Maar een beschuldiging zooals tegen Wheldrake is ingebracht...." v Is niets in de oogen van een vrouw, die helm liefheeft. Knoeien piet kaartspelen. Wel, dat doen wij vrouwen -allen, als wij kunnen. Wij willen niet gaarne ontdekt worden, maar wij hebben er geen bezwaar tegen het te doen.'- s „Wij zijn buiten de baan geraakt, vindt u niet? merkte Glainfied op. „Ik bedoel, het onderwen?1 van ons gesprek uit het oog verloren,'- verbeterde Glanfield haastig „O,'- lachte de weduwe, „dan zullen wij daartoe terugkeeren. Kunnen wij voor deze toer op u rer kenend' „Zeer zeker, zóó antwoordde Glanfield. „U en Maude kunnen dat altijd'- En dit zeggende, nam hij afscheid. Wordt vervolgd./

Schager Courant | 1925 | | pagina 1