lira* LmiMlil Uitgevers: N.V. v.h. THAPMAN Co., Schagen. Raad Callantsoog. FEUILLETON. DE FATALE 13 NEGENS WRIJFWASi Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Woensdag 9 September 1925 68ste Jaargang. No; 7704. Dit blAd verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- (entiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkonyend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.65. Losse nummers 8 cent. ADVERTEN» TIöN van 1 tot 5 regels 11.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Vergadering van den Raad op Maandag 7 Septem ber 1925. des morgens hali tien. A'lle leden zijtni aanwezig. Voorzitter de heer J. Koster, burgemeester, tevens eecretarts. Na opening volgt' vaststelling der notulen van die vorige vergadering. Voorzitter deelt mede, dat bij B. en W. een schrij ven was ingekomen van den ontvanger van registra tie en domeinen te Schagen, waarin wordt kennis gegeven diat een jaar voor afloop van de huur der s tor'gronden gelegenheid wordt gegeven deze weder om in te huren. B. en W. oordeelden, gezien de re sultaten met de verhuur der stortgronden verkregen, het gewenscht aan den ontvanger mede te deelen, dat wanneer de hruursomi en de voorwaarde^, zouden zijn ilni overeenstemming met hiunne mieening in de tooekomst, de gemeente de stortgronden weer wilde kuaen. Met deze zienswijze blijikt de RAadi accoord te gaain. Van den! heen A. Toes is bericht ingekomen, dat hij zij'ne benoeming tot lidl van het Algemeen Armbe stuur aanheemt Goedkeuring is ontvangen op dien verkoop van een perceel bouwgrond aan Ei R. Braam, voor 50 cent por M2., idem aan Wed. P. Stam, tegen denzelfden verkoopsprijs. Ged. Staten keurden goed de aanvaarding door de gemeente van een schenking ad f 154 vani de tfamllie Gorter te Rotterdam voor onderhoud! en het in orde houden van een graf. Deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is het verzoek om adhaesLebetuiging aan' een adres van de gemeente Zoeterwoude, ge richt aan de Tweede Kamer en behelzende het ver zoek tot afschaffing van den zomertijd. B. en W. stellen voor, aan dit adres adhaesie te betuigen, met welk voorstel de Raad algemeen mee gaat. Volgt vaststelling van de rekeningen over 1924. De commissies Belast met hef, nazien en dSie bestond uit do hoeren Kooger, Möoij1, Hollander en Vries, advi seert de rekeningen onveranderd voorloopig vast te stellen en overeenkomstig dit advies wordt door dien Raad' besloten. Van de gemeenterekeninggaf de gewone dienst aan: ontvangsten f 38072.25uitgaven f 41972.76, nadeelig saldo f 3900.50*4, de kapitaalsrekening sloot ia ontvangst op f 16620, uitgaven f 16624.88, nadeelig saldo f 4.88. De rekening van het G.E.B. gaf aan: ontvangsten f 10437.79/4, uitgaven f 10212.86*4, voor- deelig saldo f 224.93, welk bedrag gereserveerd' zal worden. De rekening van het Algemeen Armbestuur sluit in ontvangst op f 3565.75*4, in uitgaaf op If 3169.68, zoodat bier een batig saldx> werd verkregen van f 396.07*4. Dezelfde commissie brengt; tevens rapport uit over de door haar nageziene hegrootingen, denj dienst 1926 betreffende. Zijl heeft geen enkele bemerking op de diverse posten en de begrootingen wordien dan ook zonder bespreking goedgekeurd'. De gemieentebegroo- ting sluit dan, wat den gewonen! dienst betreft op f 40568.9734, de kapitaalsr ekenimgontvangsten f 15000, uitgaven f 15004.88, zoodat hie een nadeelig saldo wordt geraamd van f 4.88. De post plaatselijke inkomstenbelasting was ge raamd! op f 16497.46/4. De begrooting van het G.E.B. sluit voor den gewonen dienst in ontvangst en uit gaaf op f 10590.57/4, de kapitaalsdienst op f 1756.05. De begrooting van het Algemeen Armbestuur geeft voor ontvangsten en uitgaven aan een bedrag van f 3234.50, waaronder een gemeentelijke subsidie van 12. door HAWUEY SMART. f 1700, wat f 200 minder is dan vorig jaar. Biji de rondvraag informeert die heer Kooger naar het punt van de agondla, .aanvaarding schenking." Voorzitter zegt, hiervan' mededeeiling te hebben ge daan, het betrof de schenking voor het onderhoud van een graf. Wat de heer Kooger bedoelt, daarmee zal hij nog wat moeten wachten. De heer KoogéF vraagt verder, of voorzitter mis schien iets belangrijks kan mededeelen over heti ver loop van den verbouw van de kerk en den toren. Voorzitter zegt, wel iets te kunnen mededeelen over den toestand daarin de kerk en d'e toren is be vonden. De algeheele toestand van kerk en toren is buitengewoon slecht, veel slechter dan men ooit had gedacht en van den toren ia niets te gebruiken dan de ommanteling van den muur. De kosten van op bouw van den tohen zal dan ook geen verband hou den met de begrooting. Ook de kerk is in al haar deelen .tegengevallen, het bdmnengedeelte b.v. van den dikken muur bestaat uit los ingelegde steenen en er zal wel meer moeten gebeuren dlan waarop' is gerekend'. Officieus is spr. bekend dat men de wijize van uitvoering iets zal wijzigen, en getracht zal1 wor den te beproeven met 't uitgetrokken bedrag klaar te komen. Als spr. iets naders van den architect hoort, stelt spr. zich' voor daarvan iets aan de raads leden. mede te deellen. De heer Kooger dankt voorzitter voor deze mede deelingen. De heer Mooij informeert, hoewel het nog geen winter is, hoe B. en W. staan tegenover, de a~s. even tueel© werkloosheid. Hebben B. en W. er reeds hun aandacht aan geschonken, wat er kan en moet ge beuren? Voorzatter antwoordt, dat B. en W. daarvoor nog geen speciale lijn hebben getrokken, maar naar aan leiding van de opmerking door den heer Mooij; zuilen B. en W. in hun eerstvolgende vergadering hun aan dacht aan deze zaak wijden. Zooals bekend, zegt spr., is voor werkverschaffing een bepaald Bedrag op de begrooting uitgetrokken. De groote kwestie is, waar het werk te zoeken. B. en W. zullen nader laten hooren, wat ze in d'eze kwestie denken te doen en houden zich aanbevolen voor mogelijke aanwijzing van werkzaamheden. De heer. Visser wijist in dit verband op een bocht in een weg die met' het oog op (het verkeersgevaar noodig verbeterd' mocht worden. Voorzitter deelt mede, dat de heer Visser doelt op de plaats waar de Oost^rweg en de Albbesteeërweg samenvloeien en inderdaad is de toestand daar in dezen tijd van snel* en grootverkeer dusdanig dat hij niet bestendigd mag blijven. Bij verandering zijn echter 3 lichamen betrokken., nL de polder Callantsr oog, de bezitter van' den grond naast, den weg en de gemeente. Wanneer nu de vergadering zich in be ginsel uitspreekt om daar ter plaatse verbetering aan te brengen, zou dat de weg voor B. en W. openen om te trachten tot een vergelijk te komen. Nadien zuilen B. en W. dan aan den Raadl bloot leggent welke 'kofs ten er aan zijn verbonden en hoe d'e verdeeling dier kosten zou zijn. voor vloeren en meubelen. De heerlyke zuivere ter^ pentynwas van de Erdal fabriek te Amsterdam Drenkt Zonneglans en Dennengeur fn Hui: VAN RIJ SWIJK'S S CHOBNHANDEL-SC HO ENMAKEKU. WATERDICHTE SCHOENEN, MET EN ZONDEK NEUS, MET EN ZONDER ACHTERNADEN, PRIMA, VANAF f 5.75. Een monstercollectie VETLEEREN LAARZEN van 40 tot 85 c.M. hoog. Praten van I16J0 tot 130.00. Uitsluitend contant. Kom eens zien en keuren. „Ach ja!" mompelde Giovanni. „Corpo dï Baccol wat zie ik er tegen op hem onder de oogen te ko- roen. Dank je, waarde Matteovervolgde hij', toen <1® waard' weer voor d'en dag kwam met een tum- Mw wijn. „Wat; zou je mij aanraden te doen terug* gaan of niet?" .i.Dat moet je zelf beslissen", antwoordde Matteo, zijn schouders ophalend „Wacht ^cis, -Matteo, er is hog een weg. Is het misschien mogelijk dienElngelsohiman op te sporen? Wat is eT met hemgebeurd?" „Daar heb je niet mee te maken." „Ik dacht niet, dat je zoo hard zoudt zijn tegen over een ouden vriend", antwoordde Giovanni rilet is een wanhopige poging om een geheim te Bewaren voor zijn Excellentie. Dwaas, denk je dat ik mijzelf in "moeilijkheden wil brengen? Geloof je, dat iets stil kan gehouden worden, dat,bekend! ia aan Pietro, Guiseppe en anderen?" „Wat, waren die hier?" ,Wie dacht je, dat zich van den Engelschman Bad meester gemaakt, toen jij' ondanks mijn waar schuwingen stomdronken waart? Je begon te pra ten; dat d'oe je altijd als je dronken bent. De Kn- golschman had te veel gehoord en het zou; gevaarlijk geweest zijn hem te laten gaan. Neem je genoegens, ais bet ten minste een' genoegen ds om jezelf te be dwelmen, maar yal niet in slaap als j e orders hebt ]e oogen open te houden," „Vaarwel, Matteo; je raad is even goed als je Wijn, maar niet zoo aangenaam." Dit zeggende ver trok- Giovanni. Jn ,een zolderkamer in de ellendige wijk der Na- peische voorstad, genaamd La Vicaria, zit WheL crake op een laag, bed na te denken, wat toch wel va +n kan. zÜh van de rustelooze vijandschap trocena; want dBt zijn gevangenneming diens Zli »1St staat hem vast. Wat is diens doel hier mede? Vermoedelijk geld Maar hoe was Patroceni eriiZlJS aan'komst te' Napéls op de hoogte? Hij was siochts een paar uren geleden aangekomen Hij Pompei komen wandelen' en de tuinen der t* ÏLS& Rea^e binnengegaan' om wat te rusten en genieten van het prachtige uitzicht op de Golf; De heer Visser wijst op de verbeteringen die in het dorp zijn aangebracht en zou het dan ook niets erg vinden, wanneer in het midden van de gemeente iets ter verbetering van dien toestand werd gedaan- De heer Mooij meent, dat de kosten voor het grondgebruik niet zooveel zal behoeven te beteeka- nen, want de waarde ervan is niet zoo groot. In beginsel' verklaart de Raad zich bereid steun te verleenen om dit plan te doen uitvoeren. De heer Mooij vraagt dan hoe ver de verordening op het vasthouden van eenden, zwanen enz. strekt, want spr. heeft een 'klacht géhoord van iemand -die zooveel 1'agt ondervond van eenden op zijd bouwerij1. De vergadering wordt een ©ogenblik! geschorst, doordat ter secretarie zicht ©enige werklooze strandl- arbeiders komen aanmelden. Er zijh' op 't oogenblik 10 werklooze strandarbeiders. Na heropening dér vergadering 'zegt voorzitter, dat het last veroorzaken door eenden, enz., word!? ondervangen door de politieverordening .en wanneer men er last van ondervindt, men zich tot de politie kan wenden die d'e zaak behandelt. Het blijkt echter een moeilijk geval te zijn. De heer Vries oordeelt, dat men niet alles kan voorkomen, maar 't moet een beetje bijkomen. De heer Mooij' zegt, deze klacht ter sprake te bren gen, omdat bedoeld persoon onophoudelijk last van de eenden had, de man genoeg geklaagd' had bij autoriteiten, maar onvoldoende hulp had ontvangen. Voorzitter meent, dat die, persoon in de eerste plaats hier had bebooren te komen om die opmer king den burgemeester zelf onder dén neus te wrij ven en in; de tweede plaats als de man' denkt dat het niet gaat zooals bijl het wenöchit, dan moeit hij een klacht indienen. In dat geval heeft er een vervolging plaats en' ook kan' de persoom 'n eisob tot schadever goeding instellen. De politie dloét niet anders in dit geval, dan wat de persoon, die de klacht inbrengt, gedaan wil! hebben. Hierna volgt sluiting. - aldaar slaperig géwordén, had hij Matteo een kamer gevraagd in het paviljoen om daar wat te gaan lig gen en hetgeen er ioen gevolgd is hebben wij ge zien Hij was haastig dóór het paviljoen gedragen, bui ten de tuinen gebracht onder voorwendsel dat hij dronken was dit was de uitlegging, welke door zijn aanvallers gegeven wend aan enkele personen, die nieuwsgierig waren geweest te weten, wat er ge beurde en werd nu gedurende vier en twintig uren achter slot en grendel gehouden. Naar den tijd te rekenen, waarbinnen het rijtuig/» waarin hij, buiten 'de Villa del Realo gekomen, onmiddellijk ge stapt was, den afstand! had afgelegd, was 'hij- drie a vier mijlen ver. weggebracht, doch waar hij was, wist hij' niet. De l'^edijke oude vrouw, die hem zijn maaltijden bracht, schudde eenvoudig haar hoofd, als hij' haar ondervroeg, anaar telkens wanneer de deur geopend werd, zag hijl een paar mannen op wacht staan om te verhinderen, dat hij ontsnappen zou. Een zaak was zonderling; men had hem van niets beroofd; ook werd hij met de meeste onderscheiding behandeld. De kamer waarin bijt zich bevond; was vuil, doch men trachtte ze zoo veel mogelijk op te knappen, terwijl het eten en de wijn uitstekend wa ren. Op deze wijze bracht hij twee of drie dagen door; eiken morgen werd hij bezocht door een man niet een van degenen die hem hadden gevangen genomen die zoo veel mogelijk zorgde, dat aan zijn verlan gens werd voldaan. Na ©enige dagen kondigde deze man hem echter aan, dat hij den volgendén morgen naar buiten zou vervoerd worden en de rest van zijn gevangenschap niet' veel te beduiden zou hebben. „Maar waarom w.ord ik gevangen gehouden? Wat wi,l men van mijl?" „Dat zal u 'binnen een paar dagen worden uitge legd; heb dus een weinig geduld en u izult alles be grijpen." Wheldrake werd den volgenden morgen met zons opgang gewekt en men deelde hem mede, d'at hij een klein half uur tijd had om 'zijn ontbijt te nut tigen en zich gereed te maken voor dén tocht. Hij was spoedig opgestaan', en reisvaardig. Sarini - aldus was de naami van zijn hoofdbewaarder die door de an deren met groote onderscheiding werd behandeld bracht hem.op allerhoffelijkste wijze naar beneden, maar aldaar ontdekte Wheldrake verschillende „ach tenswaardige boeren", waarvan er twee op den bok van het rijtuig gingen zitten., terwijl' twee anderen het te paard vergezeldén. Er was niets tegen te doen, Zitting van Maandag 7 September 1925. VOOR DEN POIMTEEREOHTER. Hm' TWEEDE BEDRIJF. De oerste van de lange reeks bekladden van daag was Hannes yan Hinten uit Hoorn, die zich aan diefstal Reeft bezondigd en wiens zaak reeds eerder diende. Nu hadden we voortgezette béhan- deling, w.aaibij de Ambtenaar tpr reclasseering als getuige werd gehoortj, die rapport had uitge bracht en daaraan niets had toe te voegen. De O.v.J. heeft jdestijd 6 maandeen gev. geëischt. Het vonnis, thans uitgesproken, luidde 6 maan den gev. voorwaardelijk met 3 proefjaren en bij zondere voorwaarden. VOOR HEN TIENTJE. Volgde voortgezette behandeling der zaak contra J. S. van Twisk .uit Helder, Zij is -beklaagde ter zake overtreding art. 251 W. v. Strafrecht. Be klaagde is absent. Haar wordt een vonnis opgelegd van l-lö boete subs. 10 dagen hechtenis. DE BEGEERDE RIJWIELPLAATJES. Nu komt de gedetineerde beklaagde R. Hocque uit Helder aan de beurt. Hij heeft rij wielplaatj es hij werd weggevoerd, vermoedelijk om eendgen tijd door te brengen bij zijn Excellentie, graaf Patroceni, HOOFDSTUK XV. Glanfield's voorgevoel. „Wanneer ik reis", zei mevrouw Fullerton, „zie ik gaarne alles wat er te zien is. Ik wil1 Herculanum en Pompei bezoeken en den vrijen teugel geven aan mijn enthousiasme over die groote oude Romeinen." „Heel goed!" antwoordde de heer Glanifie'ld; „doch er zijn verschillende overblijfselen van hun groot heid, welke men gewoonlijk niet aan dames zien laat." I Op dit oogenblik trad Hammerton het vertrek bin nen en toen hij op de hoogte was van het onder werp van het gesprek, riep' hij uit: „Natuurlijk moe ien wij naar Pompei gaan Ik zal de zaak tegen mor gen in orde maken". „Ik geloof, dat wij verstandig doen een escorte mede te nemen., Hammerton; er loopen (heel wat van die heeren dieven rond." „Roovers! Kom, onzin; die tijden zij!n voorbij. Mijn waarde Glanfield, dat is een ding uit het verleden; ik verzeker je, rooverij is in den tegenwoordigen tijd bijna onbekend." ,-Maar werkelijk, mijnheer Glanfield riep Maude uit, ,roovers zijn in deze dagen menschen uit een sprookje." „AUes onzin, een hoop vieze, snoevende kerels te betalen tegen een voorgewend gevaar. Neen, neen, I wij zullen wel voor ons zelf zorgen. Een brutale I bedelaar is al de ergste roover, dien wij' zullen ont- I moeten." x „Juist, want die roovers zijn brutale bedelaars, die zich verzameld hebben", zei Glanfield. „In elk geval zou het niet kwaad zijiri eens bij' de politie te infor- meeren." J,J J I „Het geeft niets de politie in dit land over zulk een onderwerp te raadplegen. Of zij1 weten niets of staan met den vijand in verbinding. Maar geloof mij deze zaken behooren werkelijk tot het verleden." „Heel goed dan," viel Sir Jasper in. „Wij1 maken dus morgen een uitstapje naar Pompei. Wil jij zor gen voor al het noodige, Fred?" „Best, oom." Hammerton gaf de noodige orders voor rijtuigen en deed eenige navraag omtrent de mogelijkheid om roovers te ontmoeten doch het was zeer. moeilijk van de menschen in het hotel een beslist antwoord te krijgen Hammerton zette hierop elk denkbeeld aan gestolen ©n deze zaak is reeds onlangs in behouder- Eng- geweest, die nu wordt yoortgezet. Tegen bekl. wordt een vonnis mtgesprokeni tot 6 maanden gev. voorwaardelijk met bijzondere voorwaarden. EEN OUDE „BUSLIGHTER\ Daarna voortgezette behandeling der zaak contra den 71-jarigen Willen Hofman uit Beverwijk (thans gedetineerd), die in Juni 'jL te Ursean in de R.K. Kerk uit een offerbus eenig geld ontvreemdde. De reolasseeabagsambtenaar had rapport uitge bracht. De O.V.J. vorderde destijds 5 maanden gev. en bleet bój "dezen .eiseh. persisteeren. Verdediger, ,Mr. P. Haars, tftuit eaóh aan bij 7fc rapport der reclasseering. Het vonnis is .6 maanden gev. voorwaardelijk en bijzondere voorwaarden. EEN FUIKENVERNIELER. De behandeling der zaak contra Cl Stapel van Obdam wordt daarna voortgezet. Deze beklaagde, ter zitting present, heeft in .Turn jl'. aanzienlijke schade toegebracht aan de fuiken van visseher van Leijen aldaar. Bekl'. erkent dat en was toen onder den invloed van sterken drank geweest. De O.v.J. heeft bij vorige behandeling! 2 maan den gev. voorw. gevorderd. Dienovereenkomstig jLs thans-het vonnis, terwijl' bekl., die de schade reeds gedeeltelijk aan van Leijen heeft vergoed, door den Politierechter wordt veroordeeld om het restant dier schade (f50) als nog in termijnen te voldoen. t Bekl. is bereid daaraan te voldoen en zal Zioh tevens houden aan de bepaling om bij de geheel onthouding aangesloten te blijven. EEN ONEERLIJKE ZWERVER. Ter zitting aanwezig is ook de volgende beklaag de, G. J. S. Smit, (gedetineerd), zonder vaste woonplaats rondzwervende, die 21 Juli jL van een boerenknecht te Hoogkarspal een paar rijglaarzen heeft gestolen- De O.v.J. vond het een verzwarendé omstandig heid, dat bekl; bii het plegen van dien daad nog ruim fr35 bij zich had' en dus best had1 kunnéeni koopen datgene wat hij wederrechtelijk tot zich nam. De eisoh tegen Smit luidde 2 maanden gev. Mr. P. Haars, verdediger, wees er op, dat .J^ekl. van goede ouders was en dat hij, zonder werk zijnde, aan het zwerven was geraakt. Plèiter vraagt clementie en oplegging van sléchts korte gevange nisstraf. 1 i Het vonnis is een maand' gev. HIJ KON NIET MEER RONDKOMEN. W. F. Ki. Man, thans in militairen dienst en vorig jaar in betrekking als chauffeur-conducteur bij .de autoromnibusonjdernJeming firma Kok en van Meurs te Hoorn, had in die functie ongeveer f-84 verduisterd, zijndé door hem ontvangen gel den voor plaatsbewijzen. Bekl. erkent. Eerst had hij een blok plaatskaart jes verloren en door de inhoudingen van geld op zijn weekloon (om de waarde van het verloren blok kaarten weer aan te zuiveren) k<m hij niet ronkikomdn en hfeeft hij onregelmatigheden ge pleegd, waarvan hij toegeeft, dat het totaal wel! ongeveer f-84 kan bedragen. Nadat de getuigen N. van-Meurs. en H. Wormsbecker nog eenige toe lichting hebben gegeven, verkrijgt de neer Officier het woord en eisoht 2 [maanden gevang, voorwaarde lijk. Het vonnis is overeenkomstig diezen eisoh, pfuS bepaling dat f-50 der schade zal worden Vergoed. TREK IN PALING. Vier beklaagden, S. Bruining, A. W. Sölher, O, Glednis en D. Janneman, fabrieksarbeiders uit de omgeving van Uitgeest, hebben aldaar op 26 Juni ten nadeele van den visseher J. van 't Padje eenige fuiken verhield en een aantal' palingen daaruit/ gestolen. een geleide op zijde en bestelde de rijtuigen voor den volgenden ochtend. HOOFDSTUK XVI. De graaf te huis. Na een rit van ongeveer een uur stopte het rijtuig dat Whéldrake vervoerde en werd hem. gezegd uit te stappen. Op zijn vraag of zij ver hadden te gaan. was het antwoord „een eindje". Hij meende den weg naar Pompei te herkennen. Maar spoedig werd) de groote weg verlaten en een pad ingeslagen, dat alleen aan de roovers bekend, was. Het landschap, dat ziji door trokken, was wild en bergachtig, doch dicht begroeid en dun Bevolkt. Ten laatste hield men halt dicht bij een bron met helder water, aan welker oever een ru.we hul, stond. Op een schel gefluit kwamen nog een paar mannen voor den dag en werd mondvoor raad en wijn uit de hut gehaald; Wheldrake werd uitgenoodigd aan een eenvoudig, doch stevig maal deel te nemen, waarna hem to verstaan werd gege ven, dat hij kon gaan slapen, indien hij verkoos. Do roovers zelf strekten zich op den grond uit en een van hen deed dienst als schildwacht. Bij' het aanbre ken van den dag werd na het gebruik van een haas tig maal de tocht hervat en ten laatste na 'n heuvel beklommen te hebben, welke met dicht bosch be groeid was, bereikten zij een hoogvlakte, waar klaar blijkelijk -hun hoofdkwartier was. Het kamp was niet groot. Links was een nette, goed gebouwde hut, ter wijl rechts een. paar vrij ruime tenten waren opge slagen. Op den grond zaten of lagen veertien of vijf tien man, slapende, rookende of kaart spelende. Op het hoogste deel van het plateau achter de hut zag men een gemakkelijken stdel en een kleine tafel, en bet viel op, dat dit deel der hoogvlakte door U&n gansehen troep zorgvuldig vermeden werd. De stoel was ledig. Na een kort gesprek van Sarini met een van de mannen van het kamp werd Wheldrake ge zegd. de uiterste tent rechts binnen te gaan. Een laag bed op rolletjes, een ruwe tafel, een stoel en eenig waschgerei op een ledige pakkist in een hoek, vormden het ameublement Sarini zei aan Wheldrake dat hij, de tent niet mocht verlaten zonder verlof, wees beteekenisvol op den schildwacht aan d© deur, en voegde er bij, dat het niet voldoen aan dit bevel onaangename gevolgen zou kunnen hebben. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1925 | | pagina 1