VOETBAL Binnenlandse bi Nieuws. Bekendmakingen. Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. ten voor de fabricatie van modern schoenwerk. Reeds hebben meer dan 6000 struisvogels den dood ondergaan. Het vleèsch wordt door de inlanders ver orberd. EEN TREINONGELUK VOORKOMEN. Do sneltrein van Plymouth naar Londen Is gister middag blji het station iWeymouth aan een groot ge vaar ontsnapt. De machinist bemerkte, dat even voor bij het station twee ijzeren: dwarsliggers los over de rails lagen. Door krachtig t« remmen had er slechts een onbeduidende aanrijding plaats, waarbij de wagens alle op de rails bleven staan. Dij een onmid dellijk in de buurt ingesteld -onderzoek werden twee Jongens gearresteerd die bekenden, dat zij de staven op de rails hadden gelegd. \Zij hadden zoo graag eens een echte ontsporing gezien. DE POGING TOT HET DOEN ONTSPOREN VAN EEN TREIN. Uit Londen, 22 September. Twee jongens van ongeveer 13 jaar zijn aangehouden en naar het po litiebureau van Woking overgebracht in vorband met de poging om een trein bij Hormitogebridge in Sur- rey te doen ontsporen. EEN AUTO IN EEN AFGROND GESTORT. Naar de Neue Freie Presse vernoemt, is nabij Cet- tinjo oen militaire vrachtauto, waarop 20 merischen gezeten waren, in een diepen afgrond gestort. Alle 20 zijn waarschijnlijk omgekomen. EEN BRUTALE DIEFSTAL. Een 18-jarige bediende van dep dienst der schatkist te Nevers, die het volle vertrouwen genoot van zijn chefs, is er in geslaagd ongemerkt honderd bons van den nationale verdediging a 10.000 fr elk weg tenemen De bons waren ongemerkt, doch met een vriend bracht hij er de noodige stempels op aan en een da tum, welke het mogelijk maakte, de bons, die voor de helft een omlooptijd van een jaar en voor de an dere helft van zes maanden hadden, dadelijk in to wisselen. De vriend, die winkelbediende te Parijs was, zou voor de inwisseling zorgen. De diq^bezorgde zijn vriend een aanbeveling voor aen oom in Parijs, opdat die hem bij de inwisseling zou vergezellen, daar de heertjes de vrees koesterden, dat het verdenking wekken zou als een jongmënsch alleen de bons kwam inwisselen. De inwisseling slaagde aanvankelijk naar wensoh. Reeds 32 bons waren ingewisseld, toen er eindelijk een geweigerd werd. Dat wekte het wan trouwen van den oom van den dief op, die dade lijk de politie waarschuwde. Deze selde onmiddellijk vast, dat de bons valsch waren, en slaagde er in den dief, die zelf juist dien dag te Parijs kwam en zijn vriend in te rekenen. De betaalmeester te Nevers had toen van den diefstal nog niets ontdekt. Hij kreeg het bericht ervan tegelijk met de mededeeling van de aanhouding der jeugdige boosdoeners. Van het geïnde geld was nog slechts 2000 fr. uitgegeven. GRUWELEN IN DE VER. STATEN. Naar Reuter uit New York meldt, hebben boeren in de buurt van New Albany, in den staat Mississippi, een neger levend verbrand aan een paal. De man. die werkzaam was in een houthakkerskamp, had zich onvoegzaam gedragen tegen een blank meisje daar in de buurt. De neger was Vrijdag in hechtenis ge nomen; maar 'Zondag werd hij door een menigte met geweld aan de handen onttrokken van de politie, die hem overbracht naar en andere en naar men meende veiliger gevangenis. Ivy werd nu naar de plek gebracht, waar hij) de misdaad had gepleegd, aan de paal vastgemaakt en nadat zijm kleeren met petroleum waren overgoten levend verbrand. 'Het tweede lynch-schandeel betreft ex neger, ze keren Dixon, uit Mlilledgville, in den staat .Georgië. Deze man was verpleegde in een gkkenhuis en had daar een vrouwelijke vorpleegde doodgeslagen. Daar op werd Dixon uit hot gekkenhuis gehaald, meege voerd naar het bosch, aan een boom gebonden en met knuppels doodgeslagen. BREEZAND. Zondag speelde Breezand I haar eersten competitie wedstrijd en wel tegen Anna Paulowna I. B. speelde eerst vóór den sterken wind en was steeds aanvallnd, doch door een peuterig voorhoede- spel en het stugge verdedigen van A. mocht het haar niet gelukken ook slechts maar éénmaal te doelpun ten. A. kreeg nog een penalty te nemen wegens hands, doch deze ging door naast schieten verloren. Na de rust was A. in de meerderheid en wist spoe dig op gelukkige wijze te doelpunten. Het spel is thans veel mooier dan voor de rust en het is een lust, de B. achterhoede, waaronder vooral de links half schittert, te zien verdedigen. De voorhoede ech ter raakt voor het A. doel steeds de kluts kwijt. Op werkelijk schitterende wijze maakt de A. midvoor no. 2. Kort voor het eind* schiet de B. back keihard tegen den A. rechtsbinnen aan en rakelings langs de paal verdwijnt de hal voor de derde maal in het B.-doel. Hiermede komt het einde en heeft B. de eerste neder laag te pakken. A. heeft verdiend gewonnen en hoewel in spel niets minder, waren combinatie en schieten bij A. veel beter. Nu as. Zondag tegen Suoces op eigen terrein en dan nog een3 flink aangepakt, jongens! Een verdien de nederlaag geeft niets! B. 2 bracht het er op eigen terrein beter af en klopte de Anna Paulowna-reserves met 21. Ook dit was een harde strijd. Nu maar volhouden, Breezand! KOLHORN. ,Na een langdurige rust hebben hier eindelijk weer eens voetbalwedstrijden plaats gehad. Om 3 uur fluit scheidsrechter (Klink de D.O.S.KX).-vete- lanen en de ILF.C.-veteranen In 't veld. Na een zeer gezellige match wisten de D.O.S.K.-veteranen 'van hun Kolhornsche sportonakkers te winnen met 4il. Daarna liet de scheidsrechter, die goed voldeed, een Sparta-combinatie en K.F.C. I aanrukken. De partijen wogen vrijwel tegen elkaar op. Het «enige doelpunt in deze match was voor Sparta, zoodat Sparta in het bezit kwam. van de 11 draagmedailles, beschikbaar gesteld door den heer W. Bestevaer. Na afloop werden de prijzen inet een toepasselijk woord uitgereikt, door den voorzitter van K.F.C., den heer Blaauboer. Doordat Sparta niet volledig opkwam, bleven er 3 draagmedailles over, die door den voorzitter toegekend werden aan scheidsrechter Klink, den grensrechter van K.F.C., J. Jonk en ten slotte één aan den keeper van KJF.C., den heer P. Blom, die zoo lang al met veel animo voor zijn club werkt. Tot slot een driewerf hoera voor den K.F.C.- keeper en een daverend hoera voor den heer Beste vaer. Wil K.F.C. stand houden, dan mogen de leden wol eens er aan denken dat niet alleen een ijverig, bestuur, waarvan de voorzitter wel het meest zijn krachten geeft voor K.F.C., een club niet in stand kan houden, maar ieder zijn best moet doen om de voetbalsport in ons dorp tot bloei te brengen. WIBRINGEN. Jl. Zondag speelde 'Succes I haar eerste competi tiewedstrijd tegen D.O.S.K.O. I van Oudesluis. Om twee uur blaast scheidsrechter Lucker van Heldor do elftallen dn 't veld S. is volledig, terwijl 3>. Ipet 10 man en enkele invallers kwam. opdagen. Jan wint den toss en. de D.-midvoor trapt den bal af tegen een sterken, dwars over het veld staanden wind. Di rect zitten de de S.'ers voor het D.-doel, doch de 'D -keeper heeft bepaald zijn dag en weet menige schot onschadelijk te maken. Enkele doorbraken van D. leveren niets op. Steeds wordt op de D-helft gespeeld, doch succes blijft üit- In deze periode heeft S. werkelijk pech. Eindelijk weet Toon met een tam schot (als de D.-keeper den bal nog eens gehouden heeft) Succes de loiding te bezorgen, 1—0. Heftig wordt het D._doel bestookt, de keeper is echter steeds op zijn post en met 1—0 voor S. gaat de rust in. Na de thee was de wind eenigszins gedraaid en kreeg D. meer het windvoordeel. Succes is echter steeds in meerderheid. Voor hands binnen het be ruchte gebied krijgt S. een penalty te nemen, welke zij' weten te benutten', zoodat de stand 2—0 is voor S. Uit een corner op het iS.-doel maakt de S.-back een. tegenpunt voor D., 21, Beide partijen werken hard, doch voorloopt# blijven punten uit. S. is ech ter steeds het meest aanvallend., doch D. workt hard, om punten te voorkomen. Elven voor hot einde maakt de D,-linksbuiten, als de S..toack komt te val len, gelijk., zoodat de stand 2—2 ia, waarmede het eindo komt. D. kreeg meer dan haar toekwam. D. kan echter op een goed gospcelden wedstrijd terug zien. Scheidsrechter Lucker leidde goed. Succes II speelde haar eerste, wedstrijd tegen D.O. S.K.O. II in Oudesluis en wist 'daar ook gelijk te spelen, 1—1. In de laatste min. maakte D. ook gelijk. 3 HET DUITSCHE INVOERTARIEF. In do op 14 dezer gehouden vergadering van het centraal bestuur van den Nederl. Tulnbouwraad heeft de voorzitter, mr. Dresselhuijs vèrzocht om in verband met de levensbelangen die voor onzen tuin bouw toetrokken zijn bij het Duitsche invoertarief, bij den minister van buitenlandsdhe zaken eenige nadere inlichtingen in to winnen óver den stand van de tusschen Nederland en Duitsctoland ter zake ge voerde onderhandelingen. Waar dit Duitsche tarief reeds op 1 October, ten deele nog midden in het «uit- voerseizoen van onzen tuinbouw in werking zal tre den, scheen het geraden die inlichtingen niet langs parlementairen weg, doch zoo mogelijk onderhands te verkrijgen. Bij het Dinsdagmiddag welwillend toegestane on derhoud bleek, dat onze regeering dit vraagstuk dat in den afgeloopen ministerieelen crisistijd eeniger- roate had moeten rusten, thans met de meeste kracht behandelt. Niet slechts houdt de ministerraad zich daarmede telkens bezig en wordt tusschen de be trokken departementen voortdurend de noodige voe ling gehouden, doch onze -onderhandelaars houden dagelijks het contact met (Berlijn levendig; kortom, onze regeering beseft volkomen hoezeer vitale be langen, in het bijzonder voor onzen tuinbouw, op het spel staan. Tot goed verstand, der kwestie mag nog eens in herinnering -worden gebracht dat in de eerste plaats naar, een behoorlijke algemeene regeling aangaande in- en uitvoer met het Duitsche rijk wordt gestreefd. De onderhandelingen loopen nu in de eerste plaats iom een algemeen meesttoeguinstigingsverdrag te verkrijgen; déze zijn reeds vrij' ver gevorderd, kunnen bij goed verloop wellicht reeds in enkele we ken hun beslag krijgen, doch moeten in ieder geval in een verdrag worden neergelegd, dat te zijner tijd door de Stat en-Generaal moet worden goedgekeurd. Bij de toepassing van die algemeene meestbegun- atiging rijzen nog tal van vragen voor onzen tuin bouw van groot belang, met name of de invoervoor- deelen aan andere landen toegekend over zekere perioden van het jaar, die voor ons van minder be lang zijn (b.v. Ttaliaansche (bloemen in de winter maanden) redelijkerwijs voor ons voor andere jaar perioden moeten gelden; voorts of de posten in strenge specialisatie moeten worden opgevat, waar door de gelijkstelling voor ons van weinig nut zoude zijn, dan wel of hierin meer redelijke opvattingen moeten gelden. Dat alles zal (later bij arrangement moeten worden uitgewerkt, doch al is touitenland- sohe zaken ook op dit punt diligent, op dit oogenblik loopen de onderhandelingen in de eerste plaats over de algemeene meest-begunstigingclausule op zich zelvo. Daarnaast voert onze regeering bovendien onder handelingen over verlaging der autonome tarieven, voor bijzondere posten, die voor Nederland van groote beteekenis zijn en die ook in de algemeene meesttoegunstiging geen voldoende behartiging zou den vinden. En deze raken ook zeer bijzonder onzen tuin- en landbouw. Een stellig antwoord op de door mr. 'Dresselhuys aan den minister gestelde vraag of een gunstig verloop kan worden verwacht, was op dit oogenblik niet te geven; de minister kan niet verder gaan dan te verklaren dat hij in deze niet zonder goede hoop was. De moeilijkheid is uiteraard deze dat wij onzerzijds geen bizondere tariefsvoor- deelen hebben aan te bieden 'en de onderhandeling met zijn economische voordeelen een gevaarlijke weg is die tegen onze beproefde, internationale poli tiek ingaat. De groote vrijheid welke 'Nederland aan het buitenland geeft, heeft recht te doen verwachten dat men van die zijde ons met gelijke welwillend heid zal behandelen. Men behoeft voorshands de (toe komst niet te donker in te zien. Van zeer groot belang is op dit moment het feit, dat reeds met 1 October ihet tarief in werking treedt en dat voor drie tuinbouwproducten, dit met invoer verbod haast gelijk zou staan. 'Bedoeld zijn de art. 33, 38 eni 41, van het tarief, de afgesneden, bloemen, de planten met kluit en de kool. -Gehoopt werd dat in afwachting van de onderhandelingen over het ver drag de Duitsche regeering bereid zou worden ge vonden de inwerkingtreding van het tarief op te schorten. De minister deelde mede, dat die hoop moest worden opgegeven. 'Maar, voegde de minister erthj, ook dit behoeft nog niet somber te stemmen. Immers men is *thans aan het onderhandelen over een zoogenaamd provisorium, een bijzondere rege ling juist voor verlaging van deze drie posten, en de kans is allerminst uitgesloten dat dit tot stand komt nog vóór 1 October a.s. De eindindruk van het onderhoud was dan ook, dat onze regeering volkomen diligent is en dat op dit moment redelijke verwachtingen op succes niet zijn uitgesloten. DE MOORD OP DEN MAKELAAR BUSCH. Dinsdag is de 4e kamer van de rechtbank te Am sterdam begonnen met de behandeling van de strèf- zaak tegen den 4Q-jarigen bouwkundige M. v. Muijl- wijk, geboren te Capelle a.d. IJsel, thans gedetineerd in het huis van bewaring te Aimsterdam, wien is ten laste gelegd, dat hij op of omstreeks 22 October 1615 den makelaar C. A. Busch van het leven heeft be roofd (moord of opzettelijken doodslag), met .het oogmerk om een door hem voorbereiden diefstal ge makkelijk te maken of voor te bereiden. Busch had nl. een portefeuille bij zich met f 6000 of f 7000 en voorts een gouden 'horloge met slagwerk, een gouden kettingringetje en eenige gouden dollarstukken. Beklaagde zegt, dat hij ongeveer 4 jaar aan den Overtoom woonde, toen hij, in October 1925, Busch heeft gedood. -Hij was toen aannemer. Het perceel aan den Overtoom, dat hij bewoonde, was gelijk vloers ingericht als garage. De achterruimte was oorspronkelijk timmerwinkel; het plan was om er een garage te maken en de ruimte was er vrijwel voor gereed. Sinds begin 1913, zoo antwoordt beklaagde verder op de vragen van den president, kende, ik den make laar Busch. Do verhouding tusschen ons was zeer vriendschappelijk. Den avond vóór 22 October kwam hij mij: bezoe ken, voornamelijk voor geld dat ik ihem schuldig was, en ook over verhuur van de garage. 'Bekl. deelt mee, hoe het den avond van 22 October 1915 in het perceel Overtoom 25 is toegegaan. Toen Busc'h bovenkwam, hebben ze eerst over on verschillige dingen gesproken, ook over de reis, die Busch gemaakt had. Daarna is bekl. naar de W.C. gegaan, waar hij hoorde dat Busch opgebold werd en opbelde. Toen bekl. terugkeerde, hield Busch hem het accept onder den neus. Ik kon echter, aldus bekl. het verschuldigde bedrag niet betalen, Busch zeide toen naar mijn vrouw te willen gaan, die het geld dan maar aan haar vader moest vragen. B. zelf was al eens bij mijn schoonvader geweest. Het voornemen van B. om naar mijn vrouw te gaan maakte me' woedend. Ik versperde hem den weg en riep: Ellendeling, wou je mijn vrouw nu nog meer verdriet doen! Busch wilde mij met de hand uit den weg duwen, waarop ik tegen een glazen deur aanviel, die tegen den muur sloeg. Dat maakte nogal geraas, hetgeen mij nog woedender «maakte. Ik greep B. met een hand onder de kin, met de an der in den nek en schudde hem verschillende malen heen: en weer, Daarop wierp ik hem tegen den grond en dacht: daar ellendeling, moet je me nog meer, verdriet doen! Beklaagde meendo dat Busch bewusteloos was, Hij heeft water gehaald en zijn polsen en voor hoofd nat geanaakt. Busch bleef echtor slap en on beweeglijk en toen eerst drong tot beklaagde door wat hij had gedaan. Beklaagde wilde eerst politie halen, maar heeft later, het lichaam naar den kel der gedragen. Hij is toen uitgegaan, maar is weer teruggekeerd. Toen dacht hij aan het geld cn waar den die Busch hij zich had en heeft hij hem dat af genomen, niet met de bedoeling om het te houden. Hij heefr het lijk toen in een kist met stroo gedaan en de kist dichtgespijkerd. Den volgenden morgen vroeg, om half 6, is hij op gestaan, met do bedoeling zijn voornemen ten uit voer te brengen en do kist te gaan (begraven, waar in zich het lijk van Busch bevond (Hij zag echter; spoedig dat hij dit zeker niet klaar kon krijgen' voordat het werkvolk zou komen. Hiji heeft dit 'toen afgewacht en heeft aan een der werklui opdracht gegeven om achter in de garage een kuil van 1 me ter diep te graven, zonder er een doel bij; te noémen. Den grond iheeft hij naar eeh schuit laten brengen,, die in de Lauriergracht lag. Tot een pnderen werk man heeft bekl. gezegd: Help me eens even een kist uit den kelder halen. Dit is gebeurd; gezamen lijk hebben ze de kist naar de garage gebracht en haar daar op een lorrie neergezet. Toen het werk-- vclk 'weggegaan was des middags omstreeks half drie heeft bekl. de kist op een lorrie naar den kuil gereden, er een touw omheen geslagen, dat aan de vensterbank vast gemaakt en de kist zoo in den kuil gezwaaid. Beklaagde had veel wroeging van zijn daad, maar 1 dacht dat het nooit zou uitlekken. In 1916 kreeg hij echter een brief vAn een metselaar, die het muurtje had gemaakt, genaamd De Kort, Deze wist blijkbaar alles en heeft hem steeds geld afgeperst, wel een be drag van f 6000 a f 7000. Deze verklaringen van beklaagde werden (herhaal- delijk door den president onderbroken, die hem wees op het tegenstrijdige, daarin met vroegere ver klaringen. «Met den, inspecteur Stobbe werd door be klaagde gedemonstreerd hoe hijl Busch had aange pakt en gedood. Vervolgens werd begonhen met het getuigenver hoor. NOORDS CHARWOUDE. Tijdens het hevig onweer van Maandagavond, dat gepaard ging met een zwaren hagel val, is de blik sem ingeslagen in den nok van het huis, bewoond door den heer M. Smit aan de Achterstraat. Brand werd niet veroorzaakt. NOORDSCHARWOUDE. Maandag is hier het gezin O. uit de woning gezet. Door verkoop van het huis, dat door een nieuw win kelhuis zal worden vervangen, was de huur reeds geruimen tijd terug opgezegd, doch het was niet mo gelijk een andere woning te bemachtigen. De inboedel ligt in een vaartuig in de veilinggoot. ANNA PAULOWNA. Van de lichting 1926 uit deze gemeente zijn bestemd tot gewoon dienstplichtigen: J. Mbeldijk, M. C. van den Berg. C. Maars, P. J. Mars. C. H. Glasbergen, W. A. Philippo, G. Polet, A. van Gup, D. J. Stellingwerff, J. van Bavinckhoven, N. P. G. van Steijn, A. Webeling, J. Wiegman, N. Venema, J. N. Leijen, G. Nieuwland, A. Boer en G. Mereboer. VERDUISTERING VAN 130.000. Uit Tilburg, 22 Sept. De recherche heeft aange houden den hoer P. J. V. H., directeur van de N.V. Steenhandel „Brabant", alhier, als verdacht van ver moedelijke verduistering van groote bedragen ten na- deele der Vennootschap. Wij vernemen, dat bij het on derzoek, dat nog in vollen gang is, reeds een tekort van ongeveer f30 000 geconstateerd is. Tel. DE STRAATWEG ALKMAAR—HAARLEM. In verhand met de voorgenomen verbetering van den Rijksstraatweg HaarlemAlkmaar wordt, naar de O. H. Ct. meldt, binnenkort een aanvang gemaakt met de daartoe noodige opmetingen, waarmede zal worden belast de heer Hopman, technisch ambtenaar R.W.S. Met het doen der opmetingen zal ongeveer een jaar gemoeid zijn, terwijl met het aanbrengen der verschillende verbeteringen een drietal jaren zal heen gaan. MISDRIJF TE TILBURG? Uit Tilburg, 22 Sept. Gistermiddag, toen de vrouw van zekeren A. Bakx haar woning had betreden, vond zij in een kamer het lijk van haar 31-jarigen echt genoot met afgesneden hals, badende in zijn bloed. Het Parket uit Breda, dat onmiddellijk gewaar schuwd werd, arriveerde spoedig tot het instellen van een onderzoek, waaromtrent nóg niets kon worden medegedeeld. Of hier sprake is van misdrijf, is nog niet uitgemaakt. De vrouw van het slachtoffer ver toefde gisteravond nog laat op het politiebureau. VAN CADETTENSCHOOL TOT ZIEKENHUIS. Uit Alkmaar, 22 September. Het tekort op de ex ploitatie van de door Alkmaar aangekochte cadetten school als centraal ziekenhuis, wordt door de vast gestelde commissie geraamd op f65.000. Alkmaar heeft zich bereid verklaard hiervan f 30.000 voor zijn rekening te nemen.De commissie verwacht van de provincie een jaarlijfcËÉhe bijdrage van f20000 en van de buitengemeenten een bijdrage van f15000. De vereeniging van burgemeesters en secretarissen in de katons Hoorn, Purmerend en Schagen, benoem de een comité tot bestudeering van dit vraagstuk. Dit comité heeft thans een rapport met advies aan de buitengemeenten uitgebracht, waarin het verklaart, dat het tot stand komen van het ziekenhuis met een neutraal karakter niet alleen een belang is voor Alkmaar en naaste omgeving, doch tevens voor een groot deel van het overige deel van Noordholland. Na een uitvoerige beschouwing zegt het comité niet in overweging te moeten geven een geringeren steun dan de gevraagde te verstrekken. Het.comité ver wacht, dat het ziekenhuis spoedig zoodanig in een behoefte zal voorziep, dat het exploitatie-tekort weldra belangrijk minder zal zijn dan geraamd wordt. De commissie stelt dan ook voor, alle buitengemeenten voor den tijd van 10 jaar 3/13 van het eventueel te kort tot een maximum van f15000 per jaar te garan deeren, omgeslagen over de bijdragende gemeenttn, naar gelang van het zielenaantal op 1 Januari 1925, en met inachtneming van een voor elke gemeente vastgesteld verhoudingscijfer der ingezetenen, waarin tot uitdrukking komt het belang, dat elke gemeente heeft bij het ziekenhuis voornoemd. Als voorwaarde wordt o-.m. nog voorgesteld, dat in de commissie van advies voor de exploitatie en het bestuur van het zie kenhuis twee vertegenwoordigers der bijdragende bui tengemeenten, door deze aan te wijzen, zitting zul len hebben. B. en W. van Alkmaar hebben aan he burgemeesters een schema gestuurd, waarin ze aan do gemeentera den verzoekt, voor 1 Nov. a.s. in dezen geest te be slissen T 3l BETALING VAN BELASTING OP DE POSTKAN TOREN. Naar men aan .,De Msb." meldt, bestaat het voor nemen de gelegenheid te geven om belasting te vol doen op de postkantoren. EEN INBREKERSBENDE GEARRESTEERD. Uit 's-Gravenhage, 22 Sept. Na een langdurig en zeer moeilijk onderzoek is het de politie alhier gelukt een groot aantal inbrekers te arresteeren. die deel van een bende schenen uit te maken. Allen kenden elkaar goed en de meesten betrokken hetzelfde kost huis. waar tevens de centrale plaats van heling was. AMSTERDAM IN HET DONKER. Uit Amsterdam, 22 Sept. Hedenavond tegen zeven uur begon over de geheele stad Dlotseling het licht op halve sterkte te branden; dit duurde ongeveer een half. uur, waarna het geheel uitdoofde. In die periode deden kaarsen opgeld; men haalde oude pe troleumlampen te voorschijn en kocht, wat kaarse betreft, de winkels 'leeg. Op één punt van de stad namelijk op de Weteringschans, haperde het tram, verkeer, doch het kon na 5 minuten hervat worden, Wij vernemen, dat een voor hot lichtbedrijf noodlol- tigo omstandigheid de oorzaak van hot gebeurde li, De serie tegenslagen, dio natuurlijk onderling vty hand hebben, begon met een explosie, die om zeven uur den motor van een pomp van een der turbine? de Contralo Noord op den Papaverweg uit elkajj sloeg. Ook oen generator ging vervolgens stuk en door den schok vielen andere motoren in de centrale ui'. De derde tegenslag bestond in het defect raken vy een schakelaar. De gevolgen waren, dat de voedto van de ketelhuizen ophield. Men slaagde na een d* explosies er in, het defect spoedig op to heffen, doei een nieuwe stagnatie had toen weor plaats. ONDERWIJS. Burgemeester en Wethouders dor gemeente Sein gen maken bekend, dat >de gelegenheid bestaat het, volgen van: lo. een cursus voor volwassenen1; 2o. een cursus voor de schoolvrije jeugd. Aanmelding tot deelname kan geschieden vóó) October a.s. bij het Hoofd der 0. 1. school. Schagen, 21 September 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. CORNELTSSEN. De Secretaris, MOL, lo.-secr. SCHOOLFEEST. Het schoolfeest der grootere kinderen, een tachf naar Amsterdam, is Dinsdag goed geslaagd.. Het w« hield zich in de groote stad best. Een mooi schip we bekeken, de Rembrand en natuurlijk Artis. Ook li tochtje door de stad per tram beviel den kindere Zonder ongeval kwamen 's avonds allen om half aci behouden weer. TENNISSEN. Zondag j.1. speelde de tennisclub S.T.C. een 1 vanche-wedstrijd in Alkmaar tegen de daar gevestij de club Game and Set en wist deze wedstrijd wed« om te winnen en wel met 3^-0, terwijl de 4e we strijd na een stand van 4—6 en 6-^-4 moest wordt afgebroken door het niet langer in eigendom hei ben der baan, LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL. Vorig jaar werd met zeer veel succes een cuist voor stof versieren gegeven aan de school voor Lam bouwhuishoudonderwijs alhier, Naar ons is medej deeld zijn nu weer enkele aanvragen voor het gew van zoodanigen cursus ingekomen,, met het geve dat in het nummer van deze courant door de V« eeniging eene advertentie is geplaatst, waarop f de aandacht vestigeh en waaraan wij gaarne woord ter opwekking voor deelname toevoegen. RIJKSLANDBOUWWINTERSGHOOL TE SCHi GEN. •Bij het op 21 September jl. gehouden toelatinji examen voor de eerste klasse slaagden: Jb. Brak Jzn., 't Zand, Zijpe, W. Burger Dzn., Bi toerbrug, J. Donker Pzn.. Hoogwoud, A. de Ga Azn., Wieringen. D. Kant Kzn., Schagerbrug, 1 Keestnan Jzn., 'Schagen, 'S. C. Keijzer L. Czn., 1 Waal (Texel), A. Koopmans Szn., Barsingcrhorn, H. Lampers Hzn., Wieringorwaard; K; IH. O. Linho H. Hzn., den Burg (Texel), L. .Mëtzclaar 'Fzn., A* Paulowna, H. 'C. Reinders Folmor, .II ee-m.stede, Ru ijs Kzn., Velscn, A. Saai Pzn., Wieringerw8« K. Slikker Jzn., Helder, A. J. van Splunter, Veis W. H. Tielrooij Jr., Helder, E. W'ent J. Jzn., Amjl dam, J Westermann J. Fzn., Rotterdam:, A. Wit K: Tolke, Schagen. Afgewezen één. Aan één candidaat is wegena 8 standigheden uitstel van examen verleend. Voor opleiding tot meikcontroleur werden ,toep ten: C. Dekker Czn. te Harenkarspel eni C Rens ft te St. Maartensbrug. De lessen vangen aan op Donderdag 24 Septemï a.s. DONDERDAG. 24 SEPT. NED. HERV. GEMEENTE te: Wieringerwaard, nam. 8 uur, (n. t.), Da Groot veld. PURMEREND, 22 Sept, Op de heden gehouden weekmarkt waren prija en aanvoer: 13 st. kleine fabrieksbaas f 60, met rijt merk f 62, 48 -st. kleine -Boerenkaas f 59, mot rijk» merk f 61; 4 st. Goudsche kaas, met rijksmerk 686 runderen, w.o. 310 vette runderen f 0.90^-13 matig; 330 st. melk- en geldekoeien f 175—450; I stieren; -48 paarden f 100200, stug; 24 vette kalvs ren i 1.40—1.60, matig; 209 uucht. kalveren v. i slacht f 1540, stug; v. d. fok f '1638, stug; N vette varkens, v. d. zout f 0,86—6,90, vette va,rke: v. d. slacht f 0.950.97, vlug; 35 mag. varkens f 48, istug; 174 biggen f 626, stug; 796 schapen f 52, matig; 943 lammeren f 23—30, (matig; 96 bokit;: kippeneieren f 1011 per 100 st. Eendeieren fïi per 100, kuikens f 0.85—4, per stuk. Centrale EiervetLiiig (in het gebouw der Afsty vereeniging), der Alg. Noordholl. Pluimvee-Ver. Kipeieren, kwal. A f 10.40—11.40. Aanvoer 135281 Kipeiren kwail. <B f 7208.60. Aanvoer 624 st. Eendeieren, kwal. A f 7.90—8.30, Aanvoe«r 9571 fit. Eierveiling Hotel „Paradijs". •Eendeneieren. Aangevoerd 12415 stuks. Prijs f^j 8.10. Kipeieren. Aangevoerd 24199 stuks. Pf5 f 10—10.65. LANGEND!JKER GROENTENVEILING. Br. op 22 Sept. Bloemkool, le soort f 17.10—29.10, idj 2e soort f 5.8010, per 100 st. Wortelen f 1.70-2 roode kool f 1.504.60, gele kool f 2.1(k-4, witte 1" (vroege) f 1.10—1.50 uien f 4.80—5.30. drielioj f 6.70-6.80, nep f 8.60—9.20, slaboonen f 13.20-Ü bieten f 2.50—2.70, Schotsche muizen f 3.10, duc York f 320, blauwe f 5.10., alles per 100 Kg. Aanvoer: 34200 st. bloemkool, 1550 Kg. worU 72000 Kg. roode kool, 30000 Kg. gele kool, 116600» witte kool, 240 Kg. slaboonen. 2800 Kg. bieten, Kg. aardappelen. 5300 'Kg. uien. N'OOHDERiMAIRiKTBOND, Noordscharwoude. Schotsche muizen f 4.10, Ideal f 3.30, duken f" eigenheimers f 4.30—4.70, kleine f 1.40—1.50, sperö tooonen f 12.40—18.60, grove uien f4.90—5.60, f 5.50—5'90, drielingen f 6.60—7.10, gele nep f 8f 9.50, peen f 3.10—3.60, kroten f 2.30, roode g i 1.10-4.30, -witte kool f 1.10—1.40, gele kool f 1^ 4.50, alles per 100 Kg. Boswortelen f 6.70—7.50, l 100 bos. Bloemkool f 16—31.90, 2e soort f 3.70-fo per 100 st. 9500 Kg. aardappelen, 150 Kg. spercieboonen, 8800 uien, 7800 Kg. peen. 2300 Kg. kroten, 54800 Kg. roo kool, 67800 Kg. witte kool, 37200 'Kg. gele kool, M bos wortelen, 4800 st. bloemkool. ANNA PAULOWNA, 22 Sept. Groote aardappelen f 6.50—7, drielingen f 3-* slaboonen f 10.25—13, bloemkool f 15—19. MEDEIMBLTK. 22 Sept. Witte kool f 0.901.05, roode kool f 0.75—2.20, f 100 Kg. Uien f 2.20-2,30, gele nep f 44.25, per Kg. Slaboonen f 1—2.70, snijboonen f 3.50—3.A 15 Kg. WARMENHUIZEN, 22 Sept. Bloemkool, le soort f 20—26.10, idem 2e soort rcode kool f 1.10—2.90, witie kool f 1-101.30, Pf f 2.50, nep f 8.50—9, uien f 5.10-5.40, idem gen f 650—7, grove uien f 4.80. slaboonen 1 Aanvoer: 43600 Kg. roode kool, 34000 Kg. kool, 2650 Kg. nep. 4300 Kg. uien, 550 st. bloem*' 50 Kg. slaboonen, 1250 Kg. peen.

Schager Courant | 1925 | | pagina 6