ZOOALS DE OUDEN ZONGEN... Dinsdag 29 December 1925 68ste Jaargang. No. 7706. Uitgevers i N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. EERSTE BLAD. Raad Warmenhuizen. FEUILLETON. Skiienlaüdsch Nieuws. SCHAGER CII1AIT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummeif geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden fl.66. Losse nummers 0 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels fl.10, iedere regel meer 20 cent (bewijeno, Inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLASÉ Vergadering van den Raad op Donderdag 24 De cember 1925, voorm. 10 uur. Voorzitter de heer J. Burger, Burgemeester, secre taris de beer HL G. Rijs. De beer Slot is wegens ziekte afwezig. De voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering en deelt mede. dat de notulen der vo rige vergadering nog niet geheel gereed zijn. Naar aanleiding van de notulen verzoekt de beer De Groot of deze voortaan niet'tijdiger gereed kum- nen zijn en deelt de voorzitter mede, dat dit voortaan zal geschieden. Ingekomen zijn: een dankbetuiging van volon tairs ter secretarie voor de ben toegestane verhoou ging van de toelage voor hunne secretarie-werk zaamheden. b. Een schrijven van net comité tot behartiging van de belangen der deelgerechtigdep in het restitu tiefonds van het C.V.B., waarin wordt medegedeeld, dat het C.V.B. door de regeering is gemachtigd de verschuldigde uitkeeringen te doen uit nog aanwe zige middelen, zoodat niet op een wet tot aanvulling der staatsbegrooting zal behoeven te worden ge wacht. Van het C..V.B. is de mededeeling ontvaEgen dat thans zeer spoedig tot het doen van de uitkeer ringen zal worden overgegaan, terwijl het comité te>- vens mededeelt, dat de geldmiddelen van het comité zelf na voldoening van alle gemaakte po9ten een be langrijk overschot zullen laten, dat ter zijner tijd tusschen de deelnemers zal worden verdeeld. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Medegedeeld wordt, dat op 18 December de boeken van den gemeente-ontvanger zijn gecontroleerd en overeenkomstig de boeken in kas was f 5.356.42. Overgegaan wordt tot benoeming van een lid van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur, wegens pe riodieke aftreding van dfen heer Swan. De aanbeve ling luidt als volgt: 1. J. Swan, 2. W. Gutker. De beer Swan wordt benoemd met 5 stemmen; de heer Gutker 1 stem. De heer Swan deelt op verzoek van den voorzitter mede, dat hij zijne benoeming aan neemt en dankt den Raad voor het in hem gestelde vertrouwen. In behandeling komt het voorstel om1 voor het dienstjaar 1926 te besluiten tot 'het aangaan van een kasgeldleening groot f 25.000, ten behoeve der ge meente. welke leening is geplaatst bij de Lange en de Moraaz te Alkmaar tegen eene rente van ten hoogste 5 pet., alsmede tot. het aangaan van eene kasgeldleening tot ten hoogste f 25000, ten behoeve van het gasbedrijf, tegen eene rente van ten hoogste 5Yt pet. De voorzitter deelt nog mede, dat deze besluiten moeten genomen worden in verband met het nieuv^e dienstjaar. Het voorstel wordt met algemeene stenl- men aangenomen. Noodzakelijke herstellingen aan de vroegere O. L. school en de meubileering der R.-K. jongens- en meisjesschool. De voorzitter stelt thans aan de orde het voorstel van B. en W. om gelden beschikbaar te stellen tot 't doen van eenige veranderingen en vernieuwingen aan de oude openbare lagere school, tot een bedrag van ongeveer f 1500.. Naar aanleiding hiervan deelt de voorzitter mede, dat in de laatste iaren in verband met den overgang van deze school aan het R.K. schoolbestuur aan het onderhoud van de school niet veel is gedaan. Deze school is begin van dit jaar overgenomen met de bepaling, dat nadat de R.K. meisjesschool gereed zou 27. Oorspronkelijk roman door LOUISE B. B. Betty zweeg, hield haar maf voor de ovetrstooa mende oogen. „Wat antwoordde jeP'' vroeg Jaap, met ingehou den driift en gretig. „Ik antwoordde een beetje hooghartig: dat mi] die vraag verrastte, dat niet ik, het meisje, hierin het initiatief te nemén had, maar dat Rudolf zalf, de man, moest weten wat hij wilde, De meisjes vain goeden huize hadden te wachten. En toen..;v toen zeiden zij: dat juist mijn kracht lag iln mijn stil1 afwachtende, lijdelijke houding; het was mu ook mijn pliciht te handelen, geheet afstand te doen van Ruud. Ik vroeg star, waarom dat mijn plicht was? „Omdat het meer dan genoeg was, dat eenmaal een van Eysilngen hun levensgeluk verwoest had...?' „Die wreede slimme katteeniV' stoof Jaap op: .Wat weten ze de scherpe nagels iin je teerste Iplek te slaan I7- „Toch hebben ze gelijk, Jaap....! Zonder de lichtzinnigheid vanr mijn vader waren zij tnog in welstand beho,efde Ruud'niet tegen zijn zin een... anderen weg te volg0n dan zijn hart hem ingeeft. Als werkelijk Ruud alléén uitkomst vindt in een rijker huwelijk, dan mag ik hem daarvan met terughouden. Ik heb beloofd.... Jaap stond op, légde haar met een gebiedende handbeweging het zwijgen op: „Neen, Retty, dat geen eerlijke belofte, die je op die manier is af perst. Rudolf heeft jou lief en niet Fierfje. Diein avond bemerkte ik dat nog heel1 goed.... Ik v0rzeker Je, ik zag-scherp, mij 'kan je vertrcWwen,'' aedde hij et een bitterlachje. "?n ging hij vau ochtend weer naar Fietje../ ia °°geu l:as hij weer dan twijfel1 van he denochtend én haar lippen 'prevelden: „Hoe kan Xfc langer vertrouwen, nu da twijfel qqQ, baret eurde in mijn liefde zijn, de oude O. L. school in een fatsoenlijken staat zou worden gebracht. Door B. en W. is persoonlijk een onderzoek ingesteld en is van het R.K. schoolbe stuur, eene opgave gevraagd van de gewenschte ver anderingen. Dit verzoek is daarna in handen gesteld van den gemeente-opzichter om na te gaan of de ge vraagde veranderingen noodzakelijk zijn, alsmedb een opgaaf van de kosten te verstrekken. Over het algemeen genomen zijn de gevraagde wijzigingen als gewoon onderhoud te beschouwen, enkele verande ringen niet direct, o.a. wordt gevraagd om de lichte schutten tusschen de lokalen te willen vervangen door scheidsmuren, daar gebleken is. dat. het in de verschillende lokalen zeer gehoorig is. B. en W. stel len dan ook voor aan het verzoek tegemoet te ko men. Wat het maken van een afscheiding van het pleintje voor de school betreft achten B. en W. dit niet noodzakelijk en wordt dan ook voorgesteld hier aan niet te voldoen. De heer Gutker is van meening dat de gevraagde herstellingen wel noodig zijn en meent, dat billijk heidshalve hieraan tegemoet moet gorden gekomen. De heer Molenaar wil na de mededeeling van den 'voorzitter niet veel meer over de zaak zeggen, daar het hem blijkt, dat verschillende noodzakelijke her stellingen dienen te geschieden. Wat het hek tot af sluiting van het pleintje voor de school betreft, is spr. eveneens van meening, dat dit niet noodzake lijk is. Verder wordt voorgesteld voor meubilair voor de R.K. jongensschool beschikbaar te stellen een be drag van f 700, welk bedrag noodig is voor nieuwe schoolborden en een lessenaar in ieder lokaal. Gok ten opzichte hiervan is het B. en W gebleken, dat de nieuwe schoolborden noodig zijn, daar de thans aanwezige borden in het geheel niet meer bruikbaar zijn. De heer Molenaar vraagt in verband hiermede of deze aanvragen nu de laatste zijn. daar het hem is gebleken, dat in de laatste raadsvergaderingen tel kens aanvragen ten behoeve der scholen inkomen. De voorzitter hoopt, dat dit de laatste aanvragen zullen zijn en geeft een resumé van hetgeen reeds is gedaan voor eerste inrichtingen aan de verschillen-' de scholen. Allen zijn er voor het bedrag toe te etaan. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat in ver band met de aanhouding van de aanvrage van leer middelen voor de genoemde school, thans het ad vies is ingekomen van den heer Inspecteur, die me dedeelt dat de verschillende aangevraagde posten hem aannemelijk voorkomen. Op sommige posten zal in verband met de uitkeering ingevolge art. 101 der L.O.-wet wel wat bezuinigd kunnen worden en deelt de voorzitter mede, dat na gehouden overleg met het Hoofd der school hieraan is tegemoet geko men. Dp heer Molenaar deelt mede, dat op de aanvrage tam.elijk hooge posten voorkomen, doch het voor hem1 moeilijk is te beoordeelen, dat hetgeen wat ge vraagd wordt, niet noodig is en wil het gevraagde bedrag wel toestaan. De heer Gutker deelt mede, dat, gezien de aanvrage eenige malen is onderzocht, hij zich er bij moet heer leggen en wij hieraan niet kunnen ontkomen. De heer De Groot deelt nog mede. dat het advies van den Inspecteur bij B. en W. ook den doorslag heeft gegeven Dit gevraagde bedrag wordt toegestaan. Wat de meubileering betreft van de R.K. meisjes school, deelt de voorzitter mede, dat in de vorige vergadering een bedrag is toegestaan tot het aan schaffen van 40 nieuwe banken. Na gehouden con ferentie met den voorzitter van het schoolbestuur komen B. en W. thans met -het voorstel om 2 loka len volledig te meubileeren met nieuwe banken, in totaal 48 stuks, terwijl het 3e lokaal met de bestaan de schoolbanken zal worden bemeubeld. De heer Gutker gelooft wel, dat men er prijs op stelt, dat in# de nieuwe lokalen nieuwe meubelen komen en is dan ook niet tegen het toestaan van het crediet voor 8 -nieuwe banken, waartoe vervol gens met algemeene stemmen wordt besloten. Ben onderwijskracht behouden door eene benoeming! tot as sistente te doen. Als laatste punt van de agenda was voorgesteld om aan mej. Jonkers, onderwijzeres aan de O L, school te Schoorldam, met ingang van 1 April 1926 eervol ontslag te verleenen. daar gebleken is ,dat het aantal leerlingen te Schoorldam niet meer bedraagt dan 25, zoodat de gemeente geen vergoeding meer ontvangt van het Rijk voor een 2de leerkracht. Het komtB. en W. evenwel "niet wenschelijk voor in. het belang van het behoorlijk onderwijs aan de kinde ren. dat het Hoofd der school alleen komt te staan voor een aaantal klassen van 6 a 7, al zijn deze klas sen dan ook klein. Zij zijn van meening, dat -het on- dewijs dan niet behoorlijk tot zijn recht komt en stellen den Raad dan ook voor om mej. Jonkers als assistente te benoemen. Mej. Jonkers heeft zich als zoodanig beschikbaar gesteld. Dé financieele .opoffe ringen Van de gemeente over het jaar 1926 zullen dan bedragen f531, terwijl 't volgende jaar deze on geveer zu-llen bédragen f441, omdat ml. de gemeente aan mej. Jonkers, die dan op wachtgeld staat, zal uitbetalen het verschil tusschen haar jaarwedde als onderwijzeres en haar wachtgeld. De heer Molenaar kan gezien de belangrijkheid van het onderwijs dat dan beter tot zijn recht komt, zich met het voorstel vereenigen. De heer Gutker is B. en W. dankbaar7"3at zij deze oplossing hebben gevonden en op deze wijze de zaak hebben opgelost, zoodat we een volledig bevoegde leerkracht meer aan de school houden. De heer De Groot is thans wel voor het toestaan van het gevraagde bedrag, doch mocht het aantal leerlingen nog meer dalen, dan wenscht spr. deze kwestie nog eens nader onder de oogen te zien. Het voorstel wordt daarna imet algemeene stem* men aangenomen Bij de rondvraag vraagt de heer Molenaar of B. en W. eenige verbetering kunnen aanbrengen, ln de Fabrieksstraat. daar op sommige plaatsen een mod derpoel aanwezig is. Toezegging wordt gedaan tot verbetering hiervan. De heer Hof vraagt, of het mogelijk te, dat W. de Moei in de Fuik een strook grond van de ge meente kan kooperu J De voorzitter deelt mede, dat aan de Moei reeds is medegedeeld, dat B. en Wl hiertoe geen voorstel rullen indienen, daar gebleken is dat deze strook grond ook voor andere doeleinden wordt gebruikt. De heer Gutker deelt nog mede, naar aanleiding van zijn vraag betreffende de reclame schoolgeld, J dat de termijn van bezwaren niet is 4 maanden, doch 2 maanden en vraagt thans spoedige behandeling hetgeen wordt toegezegd. ierna sluit de voorzitter de vergadering en 'dankt den Raad voor de medewerking in het jaar 1925 ondervonden, al bestond er wel eens verschil van meening en dankt ook speciaal' de wethouders voor hunne medewerking. (Door een abuis is ons geen bericht van het hou den dezer vergadering gezonden, vandaar de late plaatsing.) per week, onder volwassen te verstaan, hij of zij, die den leeftijd van 16 jaren heeft bereikt. De tijdelijk voorzitter, Dr. van Hésteren, opent de vergadering met een woord van welkom aan de niet al te talrijk opgekomenen. Spr. geeft daarna een re sumé, van het doel der vereeniging en deelt mede, dat thans ongeveer 1084 leden zijn toegetreden en gelooft dat dit aantal vóór 1 Januari wel 1200 zal be dragen. Vervolgens hebben verschillende stemmingen plaats, voor bet kiezen van 9 bestuursleden en wel 5 leden, wonende te Wlarmenhuizen, 2 leden te Schoorldam en 2 leden te Krabbendam. Tot be- bestuursleden worden voor Warmenhuizen benoemd de heer enP. J. Mink. J. Strijbis, H. G. Rijs, K. Ko ning en J. Hof; voor Schoorldam de heeren H. E. Dijken en D. Wildeboer, voor 'Krabbendam de hee ren J. Turkstra en C. Dekker Mz.„ terwijl als advi- seerend lid. op verzoek van de vergadering, wordt benoemd Dr. van Hesteren. Het reglement wordt daarna vastgesteld en wordt de vergadering door den voorziter gesloten, den wensch uitsprekende, dat de vereeniging onder lei ding van het Bestuur moge groeien en bloeien. WARMENHUIZEN. Naar wij vernemen, is met ingang van 1 Januari a.s. tot onderwijzer aan de R.K. jongensschool de heer A. J. Serneé en tot onderwijzeres aan de meis jesschool mej. Slijkerman benoemd. ST. MAARTENSVLOTBRUOv Donderdagavond werd in het lokaal' van den heer Veuger een vergadering gehouden met het doel om zoo mogelijk te komen tot oprichting van een Be- grafenisvereeniging. Uit de gehouden besprekingen bleek, dat men algemeen voor oprichting was. Niet mipder dan 33 personen gaven zich reeds als lid op, Alvorens echter tot oprichting over te gaan, werd besloten eerst nog nadere gegevens te verzamelen en een vergadering te.houden te St. Maartensbrug. Wij hopen van harte dat er voldoende belangstelling mag zijn om dit doel te bereiken. Waar vanwege de gemeente alles in het wérk wordt gesteld om de be graafplaats zoo mooi mogelijk te maken, zouden ve len met ons het zeer op prijs stellen dat ook de be grafenisplechtigheden zoo netjes mogelijk konden ge schieden. Jaap stond voor haar, balde weer de vuist, hij .Kon haar droefheid niet zien. „Betty, wil' je... dat ik j"e helpen zal?" vroeg hij" zwaar ademhalend, zooveel' kostte hem dit besluit. „Wil je dat ik naar Rudolf ga en met hem. spreek?'' 'Zij zag hem lang en verrast aan. In! plaats vati blijdschap las hij ontsteltenis plotselinge teleur stelling m haa rsprekende oogen. „Wat zou dat geven rvroeg ze aarzelend. „Geven.., als ik ham zeg....? Mijn hemel1!'' barst te hij uit, „voo reen man die wil', is daar toch tnog een andere uitkomst, eéti andere Weg, dan die eene....'' plotseling hield hij zich in, het woord „laffe'' uit spreken, omdat Betty hem met groote oogen aanzag. „Ik bedoel1 daar is toch tnog een an dere uitweg dan een zak gold te trouwen! Hij be hoeft zich niet blind te staren op het voorstel dat zijn moeder en erijtn tantes hem voorhouden!'- „Jaap?'- vroeg zij onverwachts, gretig: „Wat zou jij doem?7' „Ik?'' barstte hij uit, „ar het oude overboord gooien, een nieuwen weg inslaan, als eön haan d^n grond openwoeten^ mat mijn. nagels, om het voed sel1 voor mijn wijfje er uit te krabben, al' verscheur de je j,e nagels er aan.u.TS Betty, bl'eek, zag hem met glanzend© oogen aan. „Ik weet 't Jaap, ik ken je wilskrachtOok weet ik, dat je invloed hebt op je omgevingvader, Rey* man, het gehoede personeel, ali'es buigt voor je kracht!.. Rudolf zou ook bukken voor je woord, zich onvoorwaardelijk onderwerpen aan je leiding.'- Weer haalde Jaap zwaar adem, eer hij met toon- looze stem kon zeggen: „Welnu Betty, als jij h0t begeert, zal' ik mij interesseeren voor Rudolf; sa men zullen wij dam wat anders, hoopvollers vin den voor hem....7' Lang zag Betty hem aan, een fijn rood steeg op naar haar bleeke wangen: „Antwoord mij eens op recht, Jaap, zou jij in staat zijn een vrouw te trouwen, die ook nog denkt aan een ander?'- Büj staarde haar aan, zijn slapen verfden zich rood. „Neen!7' antwoordde hij kort, barsch. Toen stond ook Betty met een bitter glimlachje op van de bank: „Guln dan een arm meisje haai! ©enigen trots. Ik wil geen hart dat me geboden wordt in een gebarsten schaal1, dan liever de Gén' zame verlatenheid van stille trotsohe berusting.... WARMENHUIZEN. Woensdagavond (een uur later als was aangekon- digd) had onder leiding van het voorloopig bestuur, bestaande uit de heeren G. van Hesteren als voor zitter en !P. J. Mink als secretaris een vergadering plaats tot de oprichting van een' vereeniging. welke zich ten doel stelt om voor de aangesloten leden, hij opname in een ziekenhuis de verpleeggelden te betalen. gedurende 42 dagen, waarbij de vereeniging zich tevens verplicht tot betaling der vervoeronko9ten tot een bedrag van ten hoogste f 10., terwijl de ver eeniging dit doel tracht te bereiken door eene we_ kelijksche bijdrage voor een volwassene van ct. Breng me nn tot aam de eerste tramhalte, hij de Timorstraat, wil je, Jaap? Dan kan jij je eigen I weg gaan... en ik den mijnen! Ik voel mie moe... doodmoede.'' i HOOFDSTUK XII. Betty kwam thuis. Zij spoedde zioh naar boven, naar haar eigen stillé slaapkamer, een lang smal vertrek, dat met één raam uitzicht gal' op den Priln- cessetuin. Zij ontdeed zioh van hoed, mantel1 én handschoenen, haalde voor de spiegelkast haar vin gers dpor .het, door den hoed, plat gedrukte haar, alles even werktuigelijk. Toen, drooanerig, stond zij uit te staren voo rètet raam. Nog grouwde de i korte Novembermiddag. De smalle zanderige ia*- nen iln den Prinoessetuin, waar een liohte nevel hing tusschen de kale zwiepende zware boomen, voerde haar gedachten weer terug inaar de Boscth- Ües, waa/i 'zij zooeven geweest was met Jaap en, I een paar dagen geleden, naast Ruud, do eeréte vlijmscherpe smart om .Ruud, gevoeld had. De eer ste doodsteek aan haar mooie jonge droomliefde...? „Droomliefde7' Zij schrikte van dat woord. En vreemd, zij 'koln de eerste scherpte van die smartelijke verbazing, van dien eerstol fwijfel' aaJl Ruud's standvastig- heid, niet terug Vinden; ook niet meer de veront waardiging die zij' had gevoeld, toen de (nichten!, een uur geleden, haar s'fiBe jqngemeisjesiiefde en illusies zoo ruw in aanraking brachten met de harde eisohen van het dagelijksoke léven Ai „haar gedachten vulden zich met Jaap...! Zij bracht haar handen aam de slapen, zij kreunde bij de herinnering aan wat Jaap gezegd had, aan zijn koele houding jrijn toönlooze stem... Hij had haar naar de tram gebracht, maar toen zij insteeg zedde hij: „Adieu, ik laat je hier al leen, ik loop liever nog wat.7' Em wuivend imet de hand, na vluchtig dein hoed afgenomen te heb ben, was 'hij teruggekeerd, den kant op naar de Boschjes. En Mj had bij dien Iaatsten groet ge- thmlaohtJaap lachen! En toe.h, als zij goed be- acht, was hij veranderd de laatste dagen. De diep© plooi tusschen de wenkbrauwen, de sombere uitdrukking in de oogen, de stroeve, norsche trek - om den mond, alles wat innerlijke groote smart, teleursrteüliiig" en wrok verried, effende zioh als hij Bij de op den laten Kerstdag gehouden stemming voor lid van het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier zijn gekozen de heeren J. van der Molen, A. Iüstemaker, aftredend, en G. Kuiper, aftredend, tern wijl voor de vacature Hhiibers,, die heeft bedankt, een nieuwe vrije stemming zal worden gehouden. WINKEI*. Dé heer J. Koomen Hz. te Winkel, is herkozen tot molenmeester en voorzitter van het 'College vam ■Molenmeesters van den Oosterpolder. ZUIDSCHAKWOUDE» De heer Jb. Smit Jbz.. te Noordsoharwoude, leer ling van den 'heer J. du B'urck, te Zuidscharwoude, is geslaagd voor het examen Nederlandsche Han delscorrespondentie van de Federatie van Handels- en Kantoorbedienden iai Nederland,, de z^.n. Ver eeniging MeTCurius. NIEUWE NIEDOHP, Tweeden Kerstavond werd door de rederijkerska mer „Cicero" alhier in het lokaal van den heer J. Peetoom eeDe openbare uitvoering gehouden, waar bij werdi opgevoerd „Wantrouwen", een tooneelspel van K. H. Spijkman, De rollen zaten er goed in en de opvoering bleek goed verzorgd té zijn, terwijl aan het drie bedrijven lange etuk een uitmuntende ver tolking ten deel viel. De vereeniging heeft een sua. cesvollen avond gehad, die met een druk en gezel lig hal werd besloten. NIEUWE NIEDORP. De heer Poland van het Paadje heeft uit de hand gekocht het landbouwbedrijf met woning van den heer C, v. d. Kommer, alhier. met haar sprak. Jaap was nooit een expansief man, hij bleef gesloten, maar toen hij met haar sprak in de Boschjes, had hij weer meer over zich het stil1 bedaarde, kalm resolute, dat hem eigen wad geweest, da eerste weken na zijn terugkomst uit „Hij heeft een sterk karakter, het kostte hem eenige inspahnjjiig zijn teleurstellinlg te overwin nen, maar het is hem gelukt, zooal's alles hem ge lukt, dank zij zijn wilskracht. Nu heeft hu zijn smart onder de kie., hij iö jrijin.... zin Rende voor... voor mij, te boven!''Tin Betty begreep1 üiet, waarom de gedachte dat Jaap niet meer van haar hield, haar meer schokte dan dé overtuiging dat haar huwelijk met Ruud, waarop zij jaren geduldig had gewacht, dreigde onmogelijk te worden. Zij wierp zich in het manden fauteuiltje in den hoek bij het raam; het gezicht in haar zakdoek verbor gen, schreide zij l'ang en "hartstochtelijk. Zij ko<n zich niet langer bedwingen, zij moest schreien om een smart, waarvoor rij. nog geern. naam wist. Schemering vulde al' meer de kamer, ze bemerkte het niet: „Nu ben ik geheel' verl'at;e<n.... ik heb pie- mand, niemahd meer!'' Snikte zij. Eindelijk, moe van het weenori, leunde zij ach terover in haar stoeltje, rust zoekend voor haar lichaam, dat nasohokte in te groote gemoedsbewe ging. Het was kil1 in het üiet verwarmd vertrek. Zij bracht de koude handen tnaar haar gloeiend voorhoofd. Zij had hoofdpijn gekregen. Als men haar nu maar met rust liet nog eön poosje. Zij had Mleen behoefte aan eénzaamhédd... Zij 'bleef doodstil zitten, maar haar gedachten jaagden. En altijd begon ze xoiet zich Ruud voor den geest te halen, etn altijd werd zijn beeld ver drongen door dat vam Jaap. dan bracht zij "haar verfrommelden, zakdoek aan den momd fbm de weer opkomende snikken te smoren. „Zusje77, had Jaap haar genoemd, zoo rustig, kalm', als van zelf sprekena. Hij wilde natuurlijk daarmede aanduiden, dat de lieve har telijke vroegere verhouding tusschen hen wéé? mocht terugkomen. Daar moest zij 'toch1 blij om zijn, dat iiad zij immers zelve zoo gewild? Waarom' dan schreide zij er nu om? Och, natuurlijk, zij was zenuwachtig om alles... alles 1 Wordt 'vervolgd.

Schager Courant | 1925 | | pagina 1