BRAND IN EEN TREIN. Toen do posttrein van Londen naar Manchester te middernacht door het aHation Rugby stoomde werd opgemerkt dat een der rijtuigen in brand stond. De trein werd tot staan gebracht en bij het tusschen- station Brinklow werd de strijd tegen het vuur aan- 1 gebonden. Het rijtuig werd evenwel vrijwel geheel vernield en een aantal postzakken en een hoeveel heid nieuwsbladen gingen verloren. GEVAARLIJKE POLITIEK. Te Dresden heeft een communistische arbeider een anderen arbeider wegens verschil var. politieke opi-1 nie overhoop geschoten. PER VLIEGTUIG NAAR BE POOLSTREEK. De Australische ontdekkingsreiziger George Wil- kins is van plan per vliegtuig de Poolstreek te onder- j zoeken. Hij wil te Alaska beginnen. SNEEUW IN ENGELAND. Woensdag is in Engeland de koudste dag geweest sinds de felle zesdaagsche vorst in midden-Januari. In het "Noorden viel veel neeuw en in vele distric ten van -Schotland en Noord-Ehgeland was de grond met een dikke sneeuwlaag bedekt. In den namiddag trad ook in de Midlands en Es- sex sneeuwval in, terwijl er tegen den avond eenige sneeuwvlokken vielen in de Noordelijke omstreken van Londen. Later ging de felle koude in vorst over; en in Zuid-Schotland werd een 'temperatuur van 9 graden onder nul opgeteekend- Een opluchting is het intusschen voor de bewoners der dalen van de Theems en de Lea, dat het water van beide rivieren is gaan vallen. FABRIEKSBRAND IN LENINGRAD. Volgens een bericht uit Moskou heeft gisteren een brand gewoed in de Poetiloffabrieken te Leningrad waar de afdeeling voor het vervaardigen van tram wagens en locomotieven vernield is. De schade moet ettelijke millioenen roebel bedra gen. BRITSCHE ZEEHELDEN. Een nieuwe dapperex reddingsdaad ter zee is gis teren bekend geworden. Mea groot gevaar voor eigen leven heeft de bemanning van den te Grimsby thuis- behoorende treiler „Irene Wray", groot 216 ton, de uit 13 koppen bestaande bemanning van het Noofl- sche s.s. „Imica", groot 664 ton, gered. De „Imica" was uit Blyth naar Noorwegen ver trokken, doch kwam in een zwaren storm. Alles aan dek werd weggeslagen en de ketel sprong lek. Het schip begon te zinken en dreef hulpeloos rond. De „Irene Wray" kreeg het schip in het gezicht en trachtte terstond de bemanning te redden, hoe wel zij zelf zwaar van den storm had te lijden. Twee reddingsbooten gingen verloren, doch het gelukte de Noorsche bemanning in een derde reddingsboot op te nemen en met groote moeite aan boord te brengen. Spoedig daarna zonk het Noorsche schip. De treiler zette koers naar Stavanger, waar zij de schipbreukelingen aan land zette. OORLOGSSCHADE EN KAALHEID. De Antwerpsche redacteur der Msb. meldt: Wij schreven .vroeger reeds hoe sommige Belgen na den oorlog getracht hebben de staatskas te plun deren. doo-r rechten te doen gelden wegens zooge naamde geleden oorlogsschaden. Allerlei verliezen en denkbeeldig nadeel worden» bij de rechtbanken voor oorlogsschade ingebracht om aan geld te komen. iWat wij nu echter in het „Journal des Tribunaux" lezen overtreft alles. Het blad vertelt van den heer A. B., te Z., die oorlogsschade heeft gevraagd voor zijn kaal hoofd: „Wij ontvangen", aldus het orgaan der Belgische •rechtsgeleerden, „van een onzer correspondenten on derstaand document, waarvan hij ons de volledige authenticiteit waarborg!: Het kleinste commentaar zou het ontsieren: ARRONDISSEMENT OORLOGSSCHADE Bijlagen: Drie getuigschriften. Aanvraag tot vaststelling van schade aan personen Schadelijk feit. Plaats en tijdstip waarop de schade zich voordeed. Zrond October 1914. AaTd van het feit: Tengevolge van een grooten schrik, verloor ik al mijn haar. Omstandigheden waarin het zieh voordeed: Na hevige hoofdpijoen. (Handteekemng). A B. t GEmTTGSCHRTFTEN Bijlage 1. 'Ik ondergeteekende dokter in de geneeskunde, verklaar, dat de genaamde A. B. ten gevolge van schrik bij de gebeurtenissen- van Au-gustus 1914. al zijn haren verloor, en wèl, na hevige hoofdpijnen. Ik oordeel, dat hij uit -dien hoofde recht op herstel heeft. (Gel.) X...., geneesheer te Z. den 9 Mei 1921. Bijlage 2. Ik, ondergeteekende Y..., pastoor in de parochie Z., verklaar, heel goed den genaamde A. B, van mijn parochie gekend te hebben om te weten, dat hij in het bezit was van een prachtigen haardos, dien hij verloor ©enigen tijd na de gebeurtenissen van 1914. d.i. na het voorbijtrekken der troepen. Hij bad. vol gens hij mij zeide, hevige hoofdpijnen, waarna zijn 'haar uitviel Om welke redenen ik onderhavig getuigschrift af leverde om te gebruiken volgens rechte. (get.) Ypastoor te Z. Bijlage 3. W.... verklaart meermaals vóór den oorlog, de haren te hebben gesneden van den heer A. B.. van Z.. en te weten dai hij een dichten haardos had. Zijn haar viel uit eenigen tijd na het voorbijtrekken der troepen in 1914, en al de waschmid-delen die ik hem leverde, voor ongever 80 frank, blevenj zonder uit werksel. (get.) W.haarkapper te Z» Of de heer B. al schadevergoeding heeft getrokken voor het verlies van zijn prachtigen -haardos wordt er niet bij vermeld. EEN OORLOGSPLAN VAN MUSSOLINI IN 1923. In het bekende nationalistische blad „Der Tag" wordt een merkwaardige geschiedenis opgedischt over een „tweeden wereldoorlog", die indertijd door Mussolini overwogen zou zijn. Wij laten het verhaal, dat wij overigens voor re kening van het Duitsche blad laten en dat in alle gevallen voor de stemming in zekere Duitsche krin gen typeerend is, hieronder volgen: Ongeveer twee jaar geleden, (in 1923 tijdens de eerste periode van de Roer-bezetting) zond Musso lini generaal Capello naar „onze patriottische par tijen en onze ministers" met de boodschap: „Zoo het gekwelde Duitsche volk op wil staan voor een bestrijdingsoorlog, zal Italië het de noodige wapens en uitrustin ggarandeeren". Mussolini was van meening, dat Ehgeland en- Spanje zich zeker bij Italië zouden aansluiten, bij' een aanval op Frankrijk en dat Duitschland, „dor stend naar wraak en vrijheid", zich gaarne bij: de nieuwe bondgenooten zou voegen. Het was het streven van den Romeinschen Caesar, zijn land te maken tot een wereldmogendheid, door het tegen Frankrijk ten- strijde te voeren. De ..patriottische partij en ministers" van Duitsch land wezen het voorstel van de band en van dien tijd af werd Mussolini's vuist in Zuid-Tyrol gevoeld, Aldus de „onthulling van de „Tag"a BBN VERGELIJKING TUSSOHEN EEN MINIS TER,'PRLSED ENT EN EEN WINKELJUFFROUW Baldwin, de Engelecbe premier, heeft zich be klaagd over zijn positie. Zoo te oordeelen naar wat hij over zijn positie gezegd heeft, vindt hij het een hondenbaantje. Hij stelt ze op 6én lijn met het leven var. een: winkelmeisje. „Het leven van een winkelmeisje en dat van een eersten minister komen zeer veel met elkaar overeen." Met deze zelfde woorden heeft hij in een bijeenkomst in het woon huis van markiezin Carzon tot steun van de „Young Women's Christian Association Blue Triangle For- ward Movement" de hardheid van zijn maatschap pelijke bestaan geschetst. ,,Den heelen dag door" van 's morgens tot 's avonds moet een eerste mi nister ter beschikking staan van iedereen en de mees.en verlangen wat van hem. Met het winkel meisje is het precies eender. En zij moet precies als hij voortdurend een glimlach klaar hebben, Het eenige verschil is dat zij- den menschen moet geven wat zij wenschen, en dat ik moet zeggen, dat ik aan hun wenschen niet kan voldoen. Maar zij maakt, nett als ik, lange uren. Mijn werkuren zijn in het algemeen van tien uur 's ochtends tot mid dernacht." i Inderdaad: zooals Baldwin zijn positie heeft ge schetst, is zij allesbehalve benijdenswaard. Het is maar goed, dat hij eens gesproken heeft, de wereld mag gerust wel eens weten, voor welke taak een premier staat. Hij heeft, evenals ieder ander van wien de samenleving te veel eisebt. recht op be klag en bescherming. Wat zou de heer Baldwin overigens denken van een vakvereeniging van premiers? ROEKELOOZE BELASTINGVERLAGING IN AME RIKA De Times meldt uit Washington: Op welke zon derlinge wijze de aandrang tot belastingverlaging, waarin republikeinen en democraten hand in hand. gaan. overdreven is, blijkt uit het 'besluit van den Senaat van gisteren, dat een onmogelijken toestand geschapen heeft, welke door de vele nieuwe credie- ten de heele belastingverlaging dn gevaar brengt. Oorspronkelijk had Mellon de minister van finan ciën, aangekondigd, dat de toestand van de schatkist een belastingverlaging van 290 millioen dollar toe zou laten, later zei Coolidge, dat, naar zijn mee ning, dit cijfer zonder gevaar tot 325 millioen ver hoogd kon worden. Het Huis van Aigevaardigden verminderde toe<n de belasting met 330 millioen Daarop kwam de wet in den Senaat, die op grond van een verder overschot op financiën het bedrag op 352 millioen bracht. Gisteren heeft de 'Senaat nog een aantal verlagingen aangebracht waarmee de verlaging tot 451 millioen opliep. Senator Smoot ver klaarde toen, de waarheid naderend dat hiermee de wet in den grond geboord was. daar het de bedoeling was geweest de successierechten van 40 tot 20 pro cent te verlagen, terwijl ze nu heelemaal geschrapt zijn. De verlaging van de successierechten was alleen mogelijk door de opbrengst van de vermakelijk'heids- en .automobielbelast img. Doordat men deze eveneens geschrapt heeft vernietigde men de bron, waaruit het wegvallen van de successierechten gedekt kon worden. De toestand is thans onmogelijk geworden, zoodat de wet geheel omgewerkt zal moeten wor den als zij, door de gezamenlijke commissies van Huis en Senaat behandeld wordt. Zooals zij thans den Senaat verlaat, schept zij een onmogelijken toe stand. DE UITROEIING VAN DE BONTDIEREN IN RUSLAND. Zooals bekend, neemt bont den laatsten tijd een van de eerste plaatsen in den Russischen uiivoer- handel in en verdringt wat zijn belangrijkheid be treft, het graan. Het laatste jaar bedroeg de uit voer van bont het viervoud van den uitvoer van 1913. In de kringen der „choziajsiwenniki" (der lei ders van het economische leven onder de bolsjewl- ki) heerscht veel vreugde, maar de „Ekonomitsjes- kaja Zjiznj", die verder kijkt, vindt dat er geen re denen voor vreugde bestaan. Het blad schrijft na drukkelijk, dat de jagers in het Noorden op een schandelijke wijze huishouden, dat de bontdieren eenvoudig uitgeroeid worden. Over het „succes" van het afgeloopen jaar zegt het dagblad het vol gende: „Nog een paar zulke „successen" en wij. zijn ge heel zonder bontdieren en zonder bontuitvoer." De correspondenties, die het blad uit vele Noorde lijke uithoeken ontvangt, geven inderdaad een beeld van uitroeiing van de bontdieren. Het is zoover ge komen, dat de besturen van de Noordelijke dorpen, voor wier inwoners het jagen een van de belang rijkste bronnen van inkomsten is. verbodsbepalin gen uitvaardigen. Zoo bijv. meldt de correspondent uit Toeroechansk, dat het plaatselijk uitvoerende comité heeft bepaald, dat drie jaar lang geen jacht mocht gemaakt worden op elanden en rendieren. Het blad schrijft naar aanleiding hiervan het vol gende: I „Als het zoo ver ia gekomen, dat zelfs in de oer wouden van Toeroechansk ten gevolge van de dom me manier van optreden dieren als elanden en ren dieren beginnen te verdwijnen, dan is de toestand zeer erns.ig. Wij moeten openlijk erkennen, dat de exploitatie van de natuurlijke rijkdommen van het land op dit gebied overal wordt gevoerd, dat de dieren uitgeroeid worden en dat ten gevolge daar van het grondkapitaal verdwijnt." Het jagersbedrijf wordt dus met volkomen onder gang bedreigd en d*t beteekent dat twee millioen personèn, die nu in dat bedrijf hun onderhoud vin den, met werkloosheid worden bedreigd en de staat een jaarlijkach inkomen van 200 millioen roebel kan verliezen. SENSATIONEELE ONTHULLINGEN. Uit Berlijn, 12 Febr. De socialistische „VorT warts" onthult in een artikel getiteld „Onderaardsch Hongarije", geheime betrekkingen tusschen graaf Bethlen en Hejjas en de RasSenschutzler met op den achtergrond de valsche muntersaffaire. Het blad beweert in het bezit te zijn van docu menten, welke bewijzen dat iedere openbare nati onale vereeniging in. Hongarije een geheime organi satie bezit in welker leiding regeeringsleden naast leden der RaSsenschutzler zeteien, die in het open baar als tegenstanders van Bethlen optreden. De be langrijkste dezer organisaties is de Bond van Maat schappelijke Vereeenigingen genaamd „Tesz" en de z.g. Broederlijke Bond. De president van beide bon den is Baron Pereny. Naast de zakenleiding staat een politieke directie. In beide directies zetelen hoo- ge regeerin-gsautoriteiten en militairen, zoodat de ei genlijke macht van Hongarije in handen dezer or ganisaties berust. Naast Bethlen behooren tot de lei ding Nadossy, bisschop Zadravcez,s- rechters, advo caten, staatssecretarissen en de beruchte Ivan Hejjas. De organisaties hadden een inval op het oog in Tsecho-Slowakije, voornamelijk Karpaten-Rusland. De daardoor ontstane verwarring zou benut worden tot het uitroepen van het «koninkrijk Hongarije. De kosten der onderneming zouden door^het vervalschen van frankbiljetten gedekt worden. Interessant is het te vernemen dat de politie-autoriteiteai die het ou- derzoek naar de valsche muntersaffaire geleid heb ben, behooren tot de geheime organisaties Tot de leiders van den Bond van Broeders behooren ook Ulain en de rechter Paulay. De geestelijke vader van de geheele bende is volgens de „Vorwarts" de chef van het departement van oorlog overste Fischer, die direct onder Bethlen staat. HET EINDE VAN EEN PRINSESJE. Een tragisch einde heeft de vroegere Russische prinses Obolenski gevonden, naar de „Prager Pres- se" meldt. Het meisje was ten tijde van de bolsjewistische omwenteling 15 jaar oud; zij werd door haar op voedster die naar het buitenland vluchtte, zonder •enig middel van beetaan htilpelooa in de Mbekou- sche straten achtergelaten. Een tijd lang leefde het prinsesje toen in een asyl voor dakloozon. -Daarna ging zij met een spoorwegarbeider samenleven om ten slotte prostituée te worden. Dezer dagen heeft men nu het lijk van de thans eerst 23-Jorige in- een sneeuwhoop van de binnen stad gevonden. De politie heeft geconstateerd, dat het ex-prinsesje vermoord is. De dader is gear resteerd. DE BEVOLKING DER GROOTE STEDEN IN ITALIë. Volgens de telling van 31 December 1925 was Mi laan de grootste stad van Italië, op den voet gevolgd door Napels. Rome is derde in de rij. Er zijn 18 ste den (met meer dan. 100000 inwoners en wel: Milaan 877.543, Napels &57.72Ö, Rome 767.983. Genua 588.233. Turijn 516 704. Palcrmo 423.998 Catania 270.998, Florence 253.513. Triest 248.524, Bologna 221.282, Ve netië 200.960, Messina 182.314 Bari 145.568, l.ivorno 118962, Padua 117.549, Ferrare 112 950. Tarnnto 107.009 en Brescia mot 102.030 inwoners. SixmejcdaRidsch Nj«uwa. HET WEGGRAVEN VAN EEN WATERKEERENü DEN DAM. Voor de rechtbank te Zutphen stond gister terecht een 16-tal landbouwers uit Markelo-Broek. aan wie bij dagvaarding ten laste was gelegd, dat zij op 5 Januari jl. te Laren (G.) een dam, welke door den poldermeester van het waterschap „de Dortherbeek" in het gebied van dat waterschap op een openbaren weg was geplaatst, om het water, dat naast en ge deeltelijk op dien weg stond te beletten over den weg te vloeien en het aan de andere zijde van den weg gelegen land te overstroomen, hebben bescha digd door dien dam gedeeltelijk weg te graven, waar door gevaar te duchten was voor overstrooming van ongeveer 100 Hectare grond liggende aan de andere zijde van genoemden weg. Alle beklaagden bekenden. Zij- hadden den dam doorgeste ken om zelf minder last van het water te hebben. De Oflicier van Justitie noemde het gepleegde feit oen zeei ernstig misdrijf, waarvoor hij een voorbeel dige straf meende te moeten eischen. Hij vorderde tegen de beklaagden zes maanden gevangenisstraf ieder, behalve tegen een beklaagde, een minderjarige, tegen wien hij een maand tuchtschool requireerde. ■De verdediger mej. mr. Veth uit-Almelo, pleitte een voorwaardelijke veroordeeling subs. een geld boete. ZUID SCHAR WOUDE. Bij den gehouden kolfwed9trijd. uitgeschreven door de kolfsociëteit .Op Maat" was dc uitslagde volgende: le prijs P. Molenaar en C. Wagenaar. 300 punten; 2e prijs R. Luijting en K. Kostelijk. 299 punten; 3e prijs J. Reijne en C. Kliffen, 292 punten., 4e prijs P. Glas en P. Langendijk. 286 punten; 5e prijs C. Lan- gedijk en J. de Geus. 284 punten; Serieprijs W. Kos telijk en A. Boon. 104 punten. acclamatie word daarop tot afscheiding beelöten. Bij do bcAproki nar van het regiomont werd go* Sevonden, dat dit door Jiet Bestuur in orde zal wo OJi gemaakt. Hierna' sluiting. DIRK8H0RN. Door tusschenkomst van de firma Wiglema Alkmaar is op de boerderij van den heer Berkhoi wer aan den Ocsterdijk alhier, een verticale :oi schroefpomp geplaatst, welke aanvankelijk ree zeer goed voldoet. MISHANDELING. Te Terapelkanaal is gisteren in een vechtpartij landbouwer K. uit Zandberg met een degen leveu gevaarlijk verwond. Hij is naar het ziekenhuis Groningen vervoerd. «De dader werd garre9teerd. GEEN ZONNESCHIJN*. Als een bijzonderheid, die het eentoonige van weer der laatste dagen kenschetst, meldt de filiai inrichting van het Kon. Meteorologisch Instituut Amsterdam, dat gedurende 54 uren van Dinsda nacht 2 u. 30 m. tot Donderdag 8 u. 30 m. v.m. i temperatuur geregistreerd in den Hortus Botanicu slechts een schommeling van 1,1 gr. C. is 2 gr. heeft vertoond. Het maximum gedurende die perio was 0,0 gr. C.; het minimum 1.11 gr. C. De hemel is nu al bijna veertien dagen betrokke Sinds 30 Januari is in totaal slechts 1 u. 45 m. neschijn geregistreerd. OPRUIMING DER OPENBARE SCHOOL. De raad der gemeente Egmond Binnen heeft sloten in de Donderdagmiddag gehouden vergad ring, in afwachting van het besluit van do Kroo tot opheffing van de openbare lagere school, vooi loopig op 15 April 3 der 4 lokalen van de openbai lagere school af te staan aan het r.-k. schoolbestuu aldaar. Het hoofd der openbare school wordt mi ingang van dien datum hoofd der nieuwe r.J school, terwijl de openbare school in één lokaal s worden gehouden met één der tegenwoordige derwijzers als waarnemend hoofd. DE KABINETSCRISIS. Het is niet van belang ontbloot te vormeiden, di de kabinetsformateur, de heer mr. J. Limburg, bj zender veel gewicht schijnt te hechten aan de dee reming van rechtsche personen aan zijn kabinet. W vernemen althans, dat hij zeer zijn best heeft gedaa eenigen mee te krijgen. Bij de onderhandelingen ra verschillende personen over de vorming van een e tra-parlementair kabinet moet minister De Geer e zoodanige actieve rol hebben vervuid. of nog vullen, dat men hem in politieke kringen den hul formateur noemt. Naar het Nederl. Correspóndentiebureau in B Haag verneemt, doen zich bij de vorming van 1 kabinet sedert «enige dagen moeilijkheden vo< Evenwel zal de beslissing binnen enkele dagen v« len. ZUID SCHAR WOUDE De onderlinge biljartwedstrijd, gehouden ten kale van den heer P. Kramer, had den volgenden uitslag: le prijs A Mooi, 2e prijs P. Swager. Se prijs P. Kramer. ZUID SCHAR WOUDE De heeren J. de Ruiter Pz. en C. Kostelijk hebben bedankt als bestuursledten van het fanfarecorps „Kunst na Arbeid''. In hun plaats zijn gekozen de heeren P. van Eeten en P. Kramer. In de plaats van den heer J. de Ruiter Pz.,d ie bijna 25 jaar als voorzitter fungeerde, werd gekozen de heer C. Ouden., dijk. De heer De Ruiter werd als eerelid benoemd. DE NOOD IN DE VEEN STREKEN. De Koningin-MoedeT heeft een aanzienlijke gift geschonken aan het comité tot leniging van den nood in de Drentsche veenstreken te Emmen. DE KOPPIGE RAADSLEDEN. Gisteren is ten provinciehuize te Arnhem de spreking gehouden tusschen den Commissaris Koningin en den burgemeester en den raad Hummelo en Keppel omtrent het bestaande lo- schil inzake 'het arrestantenlokaad te Hummelo. AH raadsleden waren aanwezig. De conferentie duurde circa drie uur en de debal ten droegen af en toe een scherp karakter. Aan het slot vroeg de Commissaris der Koningi of de meerderheid van den raad bereid was het ge schil bij te leggen. Het antwoord namen9 de zeven raadsleden, die d meerderheid vormen, gegeven luidde, dat men daar toe alleen bereid was indien duidelijk kon wordei gemaakt, dat B. en W. wettelijk het r©o*u bestreden arrestantenlokaal te bouwen. De conferentie ging dus zonder eenige resultatei uiteen. iDe Commissaris deelde nog mede. dat de begrootini 1926, waarop alle gelden voor het arrestantenlokaa geschrapt waren, niet zal worden goedgekeurd. Van deze beslissing zal de raad s'raks weer in bt roep gaan en komt he* geschil andermaal bij de Raad van State. HET VERRUIMEN VAN DE MAAS. De ,,'sHert. Crt." verneemt, dat de heer ir. dr. C. W. J, Lely, hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat de WATERSNOOD. to Zutphen, door den minister van Waterstaat tijde- Naar aanleiding van de steunaanvragen, door vei lijk is ontheven van den dienst van den IJsel en van schillende burgemeesters, uit de geteisterde streke den aanleg van het Twente-iRijnkanaal. Hem is door tot het Algemeen Watersnoodcomité gericht, inzak den minister opdracht verleend een plan te maken de fi0ntzanding" van tal van terreinen die onder wg tot het verruimen van de Maas, om die geschikt te maken voor den afvoer van hoog opperwaier. ter stonden, heeft het Algemeen Comité stappen g- daan. In den loop dezer week word in Don Ilaag de ze belangrijke quaestie door het Comité onder 1 aandacht der regeering gebracht. As resultaat van die bespreking is de algemeet inspecteur van het comité, de heer Geesink. over door de verzanding beloopen schade, in overleg getre den met de Commissarissen der Koningin in de den watersnood betrokken provincies. Voor zoovt DOOR ZIJN KINDEREN AANGEBRACHT,. Te Reuver werd in den nacht van Woensdag op Donderdag ingebroken bij den winkelier Dohmen. De bewoner werd wakker en ontdekte een een in breker. Er ontstond een worsteling, waarbij het den inbreker gelukte te ontkomen, evenwel met achter lating van zijn schoenen. Deze werden hem noodlot- her aan jle{ Algemeen Comité mogelijk is. zal het it tig, want toen de schoenen den volgenden dag in de gemoet komen in de onkosten, aan de „ontzanding school vertoond werden herkenden kinderen ze verbonden. terstond als toebehoorend aan hun vader. Mocht ten slotte blijken, dat dit gaat boven de In verband met deze aanwijzing werd te regelen rrancieele draagkracht van het comité, dan zal een een arbeider aangehouden, Hij werd naar Roermond ^oep worden gedaan op de Landsregeering. overgebracht en ter beschikking gesteld van den officier van justitie. ZUIDSCHAR WOUDE Donderdag-avond vergaderde ten lokal'e van den hr. P. Kramer het Ziekenfonds „Helpt Elkander". Na lezing en goedkeuring aer notulen bracht de secretaris jzijn Jaarverslag uit, waaraan we het volgende ontlëenen. Het afgeloopen jaar was voor de vereeniging zeer gunstig, lange noch zware ziek ten hebben de leden dit jaar gehad. Bii een gun- stigen ziektetoestand is de toestand der kas ep der I vereeniging goed en is dit ook van invloed op de ledenTOok bleven we gespaard vqpr besmettelijke ziekten. De vereeniging telt thans 230 leden. Er werd door het Bestuur een buitengewone vergade ring gehouden, waarin door het bedanken van den "heer P. Wonder als commissaris de heer D Kist als zoodanig werd benoemd. Ook is door de ver eeniging het initiatief genomen tot de oprichting van een vereeniging voor Ziekenhuis verpleging, waarbij de heeren S. de Boer, Jb. Kramer en R. Schrieken als bestuursleden werden gekozen. Drie bestuursvergaderingen werden gehouden en Vier- maal werden bij aen pennningmeesfcor boeken en bescheiden nagezien. Tweemaal werd het Bestuur opgeroepen tot een Federatie-vergadering te Alk- maar. Daarna bracht de penningmeester zijn finan cieel verslag uit. De ontvangsten bedroegen in de opeenvolgende kwartalen 1537.81, f528.67, f537.82 en f 516.73. terwijl de uitgaven beliepen f "554.53, f 246.74, f 224.02 en f311.95 .Aan rente werd ge kweekt f 79.03, zoodat het batig saldo f 862.82 be droeg. Met het bezit van hst vorig jaar is dit thans |lorbedenkelijkat zouden zijn. tot f 2799.24 gestegen. Vervolgens kregen we de Bestuursverkiezing. De aftredenden C. Kramer als voorzitter en J. Bru.n als commissaris, werden met zoo goed als alge- meene stemmen herkozen. In plaats -fan den heer D. Kist, die wegens verhuizing had bedankt, werd de heer P. de G-raaf gekozen. Bii de bespreking van de regeling der contributie en der uitkeering bij ziekte werd vastgesteld, dat de eerste 15 cent per week, de laatste f 9 per week zal bedragen "8 1 NOODLOTTIGE VAL Gisteren is in het. gehucht Milsbeek onder Ott- sum de ruim 30-jarige J. Brouwers van den hoi zolder gevallen en kort daarna aan de bekomen hei senschudding overleden. DOODELIJK ONGEVAL. Gisterenmiddag kreeg de timmerman L. op de mij! Laura en Vereeniging te Eygelshoven een plank, wel ke hij doorzaagde met zoo groote kracht tegen hfl lichaam, dat hij enkele minuten later overleed. WATERSNOOD. Het totaal bedrag der bij de algemeene vereenigd commissie ter leniging van rampen door waiersnoo< in Nederland iingekomen gelden bedraagt thans, de 3l9te verantwoording f 2.363.875.06. VRIJHEIDSBOND EN CRISIS. Uit 'sGravenhage, 12 Febr. Naar aanleiding val het jongste bericht in zake de kabinetsformatie heel mr. Dresselhuys .voorzitter van den Vrijheidsbond de volgende uiteenzetting aan het Corr. Bur. gegevol over de ontwikkeling der gebeurtenissen in verbani niet de kabinetscrisis en haar verloop. Mr. Dresselhuys verklaarde juist op dit momen gaarne aan de opvatting van de Vrijheidsbondsfractie over de gedane pogingen uiting te geven, omdat laatste communiqué het vermoeden doet rijzen. d8 een niet slagen van mr. Limburg geenszins onwaai schijnlijk i9 en dit tot het trekken van consequefl ties zou kunnen leiden, die, zoo wordt, gezegd vod ons consltutioneel stelsel en dus voor on9 land al Nu op het vergeefsche pogen van dr. De Visse oen beproeving van een oplossing, door mr. Lira burg ter hand genomen, evenmin een einde aan di crisis schijnt te brengen, en reeds 94 dagen sedert bakende Kamervotum, zijn verstreken, meende Vrijheidsbond, dat thans de Vrijheidsbondsfraciiö overleg moesten plegen, wat in dezen mogelijkerwijs van de zijde van het parlement te doen viel. Heden, reed9 voor het bedoelde communiqué ba kend was, waren dan ook de fracties uit Eerste ci Tweede Kamer tot dit doel bijeengèkomen. Hun aan Het Bestuur 'stelde bü het voTg-ende punt voor, vankelijk voornemen om te bevorderen dat de Tweedt zich af te scheiden van de Philnntro>p Het meen- Kamer aanstonds zou bijeenkomen, om het ver.ooj de dat er zoo zelden besmettelijke ziekten voorkwa- en do oplossiner der crisis to bespreken, oventuej men en de toestand der vereeniging nu zoodanig de parlementaire werkzaamheden \e doen voortgaan was, dat men de risico zelf wel kon dragen. Bij werd bij nadere overweging niet geraden geacht

Schager Courant | 1926 | | pagina 12