Mms- Speciale Aanbieding. Waar komt de winst ten goede van de Leden 12 Firma DE LANGE A DE MONAAZ, RECLAME BEDSTEL. M. S. Godschalk, Antwoord fS?"* Doet Uw voordeel en treedt toe als LID en VERBRUIKER. Nemen gelden in Deposito. Verleenen Meten. Zaterdag 50 Februari 1926. Uitgevers i N.V. v h. TRAPMAN Co., Schagen. 3E1E JR3XE 5 L Ji 13 Ingezonden Stukken. Bij de Coöperatieve Broodbakkerij en Ver- bruiksvereeniging „DE TIJDGEEST" te WINKEL. Zij stelt thans weder ruim f 4400.— ter be schikking van hare leden of 2 pCt. dividend over het volle verbruik. Bij bevalling heeft een lid bovendien recht op 14 dagen gratis brood en kruideniers waren tot een maximum van 20 gulden. Zitdag Donderdags in Hotel „Vredelusl". BiimesnfliiMscJh Mkwsm- SCHAKER 69ato Jaargang. No. 7797. COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag on Zatordng. BIJ inzonding tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tontiön nog zooveel mogelijk in hot ooratultkomund nummer gugluutst. POSTREKENING No. 23330. INT. TE LEE. no. 20. Prijs per 3 maanden fl.Gö. Losse nummors cont. ADVERTEN- TIóN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere rogol moor 20 cont (howljsno. inbogroiion). Grooto lottors wordon naar pluatsruimto borokond. DIT NUMMER BESTAAT UIT 5 BLADEN. Anna Paulowna, Febr. 1926. Mijnheer de Red., Beleefd verzoek vo.or een klein plaatsje in uw blad, waarvoor mijn dank. Tevergeefs heb ik uitgekeken naar een verslag der jl. Zaterdag gehouden vergadering der Coöpera tieve vereen. „Nieuw Leven" alhier. Juist was het dat ik vernam, dat op die vergadering de besprekin gen nogal puur warm aanliepen. En aangezien in die vereeniging in hoofdzaak S.D.A.P.'ers zitten, doet het mij zoo vreemd aan (terwijl in hun midden zoo'n reuzenstukken-schrijver zit), dat er van hem geen verslag kwam opdagen. Moet nu- de waarheid ver doezeld worden door mannen en vrouwen die altijd xoo'n grooten mond hebben van anders denkende en doende menschen. Is nu al he roode beginsel bij u ioek geraakt? Middenstanders, christelijk tot com munist, publiceeren nog hun verslag eener vergade ring, of hebben jului de domperij (waar bij de S.D.A.P. altijd zoo over gehekeld wordt) overgenomen van anderen? Het heeft er veel van. Over soms luttele uitvoeringen wordt door een uwer een lijvig stuk geschreven, dikwijls dingen die voor 't algemeen van veel minder -waarde zijn dan eener goede coöperatie. Gaarne zie ik dan ook van 'n door u gehouden al. gemeene vergadering een onbekrompen, rechtvaardig verslag verschijnen. Werp af de domperij. X. Barsingerhorn, Februari 1926. Aan de Redactie van de Schager Courant. Mijne Heerem, Ondergeteekende is zoo vrij onderstaande mede- deeling aan u te doen toekomen naar aanleiding van wat hém kort geleden is wedervaren en waarover ik mij heb verbaasd en tegelijkertijd over was ontstemd, maar ter zake: Den 4den Januari 1926 werd door mij een aange- teekond schrijven verzonden, dat onder meer inhield eenige gestelde vragen op welker spoedige beant woording door blij werd aangedrongen. De geheele maand Januari kwam van geadresseer de heel geen antwoord terug en den 1 Februari 1.1. werd door mij per aangeteekend schrijven hetzelfde gevraagd, met gevolg dat een paar dagen later geant woord werd, dat aangeteekende van 4 Januari 1.1. niet in het bezit van geadresseerde iwas gekomen. Deze feiten ten hulppostkantore alhier ter sprake brengende, werd mij geadviseerd deze aangelegen heid ter kennisse der administratie der posterijen te brengen en zou een formulier worden verstrekt, waarop mededeelingen van het plaats gevondene kon worden gedaan En na eenige dagen kwam van het postkantoor Schagen bericht dat loor afzender 15 ct. moest worden gestort, welk bedrag moest dienen om een antwoord van den geadresseerde te erlangen dat bedoeld schrijven niet in zijn bezit is gekomen, en als 't antwoord bevestigde dat dit niet het geval was zou genoemd bedrag weer terug betaald wórden. Mijn antwoord was, dat er door mij geen kosten meer voor betaald zouden worden, voor het 'aantee- kenen betaalt men toch extra, om de zekerheid te hebben dat zijn zending aan den geadresseerde zal worden uitgereikt, en waarom zou afzender de kosten voor een onderzoek dan ook nog moeten betalen? Mijn bedoeling was met het ter kennis brengen, dat door de 'posterijen het bewijs werd geleverd, waar het schrijven dan wèl was gebleven en het baar taak was om op deze manier eventueele verkeerde han delingen op bet spoor te komen. Maar als men op deze manier meent te -helpen en zelf nog kosten moet maken om geloofd te worden, dan wordt de lust om mede te werken wel wat 'bekoeld en verwekt dat ontstemming. Gaarne uwe meening over de opvatting van de zij de der posterijen vernemende, of deze al dan niet Juist is, verblijf ik in afwachting, Hoogachtend, J. BAKKER Az. Waar de gea,chte inzender van zijn aangeteekend verzonden schrijven bewijs van verzending heeft ont vangen en dit kon toonem, staat dus vast, dat de brief ten postkantore te Barsingerhorn is! geaccepteerd; en is ingeschreven. Daarmee staat dus tevens vast, dat de administratie der posterijen de plicht op zich heeft genomen den bewusten brief aan bet opgegeven adres uit te reiken, en daaraan de vereischte zorgen te besteden, immers is daarvoor door afzender extra betaalt Nu is er met de verzending van dit aangeteekende stuk iets onregelmatigs gebeurd en nu ligt het o.i. geheel op den weg der postadministratie om hier in te grijpen en alle medewerking te verleenèn om 't raadsel opgte lossen Te meer daar het voor die post administratie al heel eenvoudig is om na te gaan. of bestaande uit: Bed, Peluw, twee Kussens, 22.50 - 24.50 - 26.50 32.50 alles gevuld met prima Java Kapok. Matrassen 2 stuks f 3.58 Wollen- en Gestikte Dekens, koopjes, vanaf f 4.69 2-persoons Ledikant f 6.69 Koningstraat 52-54 - Helder. aan den betrokken geadresseerde het aangeteekende stuk is uitgereikt of niet, omdat ten postkantore van adressant al of niet een geteekend bewijs vam afgifte aanwezig is en daaruit de gemakkelijke conclusie is te trekken of de uitreiking heeft plaats gehad of niet Ons dunkt dat de postadministratie er alle prijs op moet stellen om te weten te komen waar of dit aangeteekend stuk is gebleven en of het juist is dat door orniauwlettendheid of> oneerlijkheid van haaf ambtenaren of beambten in dit geval zeer laakbare handelingen zijn geschied. Het is zeer wel mogelijk dat het een of andere postvoorschrift bet mogelijk maakt voor verder on derzoek eerst 15 cent te vorderen, maar de betrokken postdirecteur mag zich daarachter o.i. in dit geval niet verschuilen, van te groot belang als de onder havige vermissing voor de postadministratie zelf is. O.i. moest deze postadministratie het op zeer hoo- gen prijs stellen dat zij de gelegenheid krijgt hier uit te maken waar de schuldige zit. Ambtenarij is in deze beslist uit den booze en werkt in de hand dat meer zulke vermissingen als deze zullen viorkomen, wat zeer zeker aam den goeden naam van de post administratie geen goed zou doen. Alleen van een zakelijk standpunt beeft men deze kwestie te bekijken en dan had van den kamt van den betrokken postdirecteur een ander optreden en volkomen medewerking geëisebt en verwacht mogen worden. 'DEI RED. Schoon dus het gesloten zijn der jacht als een gun stige factor mag gelden, was evenwel de oyerstroo- ming in veel streken van dien aard, dat ook veelal de hoogste gedeelten van het naburig gebied volkomen blank stonden, zo.odat over duizenden hectaren het loopend wild volslagen is uitgeroeid. En niet alleen het loopemd wild, ook het vliegend wild (patrijzen, fazanten), leed zware verliezen. De voor den landbouw bijvoorbeeld zoo uiterst nut tige patrijzen zoeken ten tijde van overstrooming de hooge dijken en andere verhevénheden op. Daar deze dieren evenwel hun vaste rustplaatsen hebben, waar aan zij zeer gehecht zijn. strijken zij hij het vallen van de duisternis in de overstroomde vlakte terug en ko men daar ellendig om. Tientallen patrijzen vond men aangespoeld aan de dijken. Ook daar waar niet alles blank stond, heeft dit jaar •ie ruige vorst- en sneeuwperiode en de drassige ge steldheid van den bodem belangrijke verwoestingen ook im de gelederen der weinig schadelijke en nutti ge diersoqrten gebracht, zoodat uit die terreinen weinig nieuwe aanvoer voor de totaal vernietigde wildstanden mag worden verwacht. Te Voorzien valt, dat dit jaar de minister sterk ge bruik zal maken van de hem in art. 18 der Jacht wet 1923 gegeven bevoegdheid om de tijden van ope ning en sluiting der jacht, Ged. Staten der provin cies gehoord, te bepalen Uit een centraal punt kan dus een en ander worden overzien. En zoodoende bestaat gelegenheid in sommige terreinen de jacht Anno 1805 Alkmaar. (Huisinrichting te Alkmaar. DE OVERSTROOMING EN DE VERNIETIGING VAN DEN WILDSTAND. Men schrijdt aan de Msbd.: Onder de talrijke berichten, die over den jongsten watersnood in de couranten werden gepubliceerd, kon de lezer weimig of niets vinden over de gevolgen ezer catastrofe voor den wildstand. Over het alge neen leeft de leek in de meening, dat het rappe wild zich bij dergelijke natuurrampen gemakkelijk kan redden en spoedig de hooger gelegen gronden kan opzoeken. Niets is echter meer met de werkelijkheid in strijd. De periode van het zeer hooge water viel ongeveer samem met de sluiting der jachtperiode van het laatste seizoen. Dit had tot gevolg dat op het in het nauw gebrachte wild niet meer jacht kon wor- en gemaakt. Wel bevat, ook de Jachtwet 1923 in art 2Ög een bepaling, dat het verboden is te jagen bij hoog water dat is wanneer de grond met uitzonde- •ing van de hoogten, waarop het wild schuilplaats ;am vinden, onder water staat; maar deze bepaling, hoe schoon theoretisch ook, mist in de praktijk vaak i'ectieve kracht. Immers controle daarop is zeer noeilijk. daar uiteraard de autoriteiten ten tijde van groote calamiteiten, aan grooter belangen denken. slechts zeer kort open te stellen, kortom naar bevind van zaken te handelen. Het is te hopen dat van deze bevoegdheid een verstandig gebruik gemaakt wor de, opdat er gelegenheid! bestaat, de geleden verliezen langzamerhaiid te 'boven te komen. MOERBEEK. Vrijdagavond 19 Februari jl.. werd door de Nuts- vereeniging alhier in het lokaal van den heer Joh. van der Molen de laatste bijeenkomst van leden met hunne dames en gasten gehouden in dit seizoen. Nadat de voorzitter, de heer K. van der Oord, met eenige welgekozen woorden de goed bezochte bijeen kom» 'had geopend, kregen we de lezing van mej. C. de Graaf-Wit getiteld ^Zwakkelingen" een ernstige schets, die keurig werd weergegeven en tot veel suc ces leidde. En het waren velen, die volgden, met iets aardigs; de heer D. Hoek met heel aardige voordrach ten, sommige dames met zangnummertjes, de heer P. van Twuijver, onze gewaardeerde humorist van het Nu-t. met leuke voordrachten en costuu-m, enz. enz. Het was weder een gezellige samenkomst, die de rij harer voorgangsters van dit seizoen waardiglijk besloot. WINKEL. Door Burgemeester en Wethouders is aan de Coö peratieve broodbakkerij en verbruiksvereeniging ver gunning verleend om een. loterij te houden, waarvan de opbrengst ten bate van de getroffenen door den watersnood, komt. CDe te verloten prijs is een stuk suikerwerk, „het Raadhuis te Winkel", INBRAAK MET GEWELDPLEGING. Te Heesoh (bij Oss) heeft een brutale inbraak met geweldpleging en roof plaats gehad, aldus meldt de „Bred. Crt." In een# afgelegen gedeelte van de gemeente was de 72-jarige vrouw van den landbouwer Van Uden alleen thuis. De deur van het armoedig huisjiö werd onverwacht geopend en twee mannen met zakdoeken voor 't gezicht gebonden, traden binnen en eischten geld. De ziekelijke vrouw bood hun een geringe som aan huishoudgeld aan, benevens wat teieren. Het geld werd aanvaard, de eieren niet. Daar eer nog meer geld in huis moest zijn bonden do dieven de vrouw de armen en beenen op twee jpaat-en bijeen en stopten haar een prop in den mond. Zoo werd het arme mensch in de bedstede geworpen. Een kastje werd van den wand geno men en voor de bedstede geplaatst. Daarna werd 't geopend en een bedrag van pl'.m. 79 erin gevon den en meegenomen. Nadat men de vróuw de prop uit den mond had genomen verlieten de dieven het huisje. In de gang ontmoettten ze een 12-jarig kleinzoontje van Van Uden, die grootmoeder wil de gaan gezelschap houden. Het ventje is dadelijk naar huis geloopen en heeft ziin ouders gewaar schuwd. Hij had de dieven niet nerkend. - De politie heeft een uittgebreid onderzoek ïnge- .steld, doch tot nu toe zonder resultaat. ERNSTIGE BROEDERTWISTw Gisteravond omstreeks halfnegen, kregen bij de Schoolstraat te Roermond twee Broeders een hoog- loopenden twist omtrent een familieaangelegen- heid. Na vooraf eeh hevige scheldpartij werd het mies getrokken en ontving de eene van zijn broeder drie Zeer ernstige messteken, welke zoo gevaarlijke wonden toebrachten, dat men voor het behoud van rijn leven vreest. Bij de tusscheukomst der politie bleek een spoedige overbrenging naar het Louise- huis noodig. De dader werd gearresteerd. Het parket was da delijk aanwezig. GAS VERSTIKKING. Na een echtelijken twist is gistermorgen in de wo ning van den 28-jarigen bankwerker A. van Arden nen aan de Lareystraat de 24-jarige vrouw des hti- zes ten gevolge van een Rasverstikking dood in de keuken gevonden. In verband met deze zaak is <Je man in bewaring gesteld. WTERINGERWAARDu Vergadering van de Handeldrijvende en Industri eel Middenstandsvereeniging, op Donderdagavond, in het lokaal van den heer D. Haverkorn. Aanwezig 11 leden. De voorzitter, de heer C. Rezelman, spreekt bij de opening den wensch uit, dat het voor de midden standers financieel' een goed jaar moge zijn, ge paard aan een goede gezondheid. De door den heer K. Visser voorgelezen notulen worden onveranderd goedgekeurd. Naar aanleiding der notulen deelt voorzitter mede, dat door het bestuur een schrijven is ver zonden aan d.e Ned. Spoorwegen, met verzoek iop den lijn Helder—Alkmaax buurtverkeer te ver krijgen. Hierop is afwijzend antwoord ontvangen. Een schrijven aan de Posterijen inzake post bestelling is geheel onbeantwoord gebleven. Dan zon voorzitter het gewenscht achten, dat door de Middenstandsvereeniging bij de Kamer van Koophandel er op gewezen werd, op de manier van stemmen voor leden der IC. V. K. Dat een coöpe ratie of vereeniging b.v. meer stemmen uitbrengt dan een particulier, wordt ook niet gewenscht ge acht. De vergadering gaat hiermede aceoord, ter wijl tevens besloten wordt om dit in een e v. ver gadering van de Kamer van Koophandel ook mon deling ter sprake te brengen. Hierna wordt door den secretaris het jaarverslag uitgebracht. Het ledental' bedraagt thans 26. Gedu rende 1925 zijn er 3 nieuwe leden bijgekomen. Dat zij, die nog geen lid zijn, zich alsnog 'aansluiten, is wel gewenscht. De rekening van den penningmeester, nagezien door de heeren P. Marrees en J. Bakker, werd in orde bevonden. De ontvangsten, met inbegrio van f 137 71 saldo vorig jaar, hadden bedragen fT 292.71, uitgaven f 108 15, alzoo een batig saldo van f 94.50. Voorzitter dankt de^ commissie voor hun be moeiingen en den penningmeester voor zijn gehou den beheer. Als bestuursleden jn de plaats van de heeren A. C. Woestenburg en C. Dekker (niet herkiesbaar) worden bij eerste stemming gekozen de lieeren J. Bakker en K. Zander.

Schager Courant | 1926 | | pagina 1