een vast Werkman, Smidsknecht gevraagd, een flinke Dienstbode, Stamboek-Merrie, Predikbeurten. Gemengd Nieuws. M. BURGMAM-Struijf COSTUUMNAAISTER, O-jarige Belg. LAND fmqrei «criptie aan en hoopte, dat de oudere leden het er wij da jongere leden zouden. „Inhamerende voet»po_ Hand ren der ouderen te volgen, want jonge krachten zou- Lee.q ien telkens weer de leiding der vereeniging moeten 8. overnemen. aivoe •cstxl^ ïn deze toespraak vonden wij aanleiding bij den Hekl lirecteur eens nader te inforraoeren, wat hem aanr vo» eiding gaf tot de mecning dat de Alkmaarsche Han- 5 om. lelsschool weer zou opbloeien, waar JWel"» zeide de heer Postma, „allereerst' mag i veel vastgesteld worden het feit, dat het aantal ingeschre- ordejven leerlingen thans reeds tweemaal zoo groot is als >mor. verleden jaar. -Het aantal va.n vroeger is echter nog i het niet bereikt, doch nu het schoolgeld voor de Handels- gTasgchoo! iets lager is dan voor de H.B.S., en verschil lend-lende buitengemeenten er toe overgaan de kosten 1 de# voor hare rekening te nemen en deze niet op do ou ders verhalen (hetgeen eigenlijk nergens meer moest vaj gebeuren), zal de toeloop der leerlingen zeker weer Hem oenemen". Voorts verwacht de heer Postma goede resultaten van. de door hem aan B. en W. voorgestelde reorgani satie van het handelsonderwijs, welke hierop neer- 111 komt- dat het onderwijs in de 4e en 5e klasse op een betere basis gesteld .wordt en toch de gelegen- lev,}D jjeid om in drie jaren eindonderwijs te verkrijgen tuurt tvonit behouden, Wordt dit reorganisatieplan in een rg&m der eerstvolgende raadszittingen aangenomen B. 't hal en W. hebben zich hier reeds vóór verklaard dan «hen sal er op een doeltreffende wijze propaganda Voor wr. 0nze handelsschool worden gemaakt, waarbij de Ka- <s de mer van Koophandel, benevens de beide midden- kou standsvereeniginigen, zeker hun medewerking niet chter jullen onthouden, integendeel, alles in het werk zul len stellen ter bevordering van de belangstelling voor ons handelsonderwijs dat is het herstel van den vroegeren bloei der schooi :>mat )uien W# zijn i een ij-den ld ere w». het vroo u-cht, r.hei- ievit den ffen. 1 'y- seld. 1 ul 'oor SCHOOR!» De vereeniging' „Hulp in Nood" ter ondersteu- klel. ning bij ziekte, hield Dinsdagavond hare jaarver gadering in liet 'lokaal' van den heor Schujjt. Een 5ütal leden woonde deze vergadering bij, welke werd geopend door den voorzitter, den heer Van Fridagfi, "aie een welkom aan allen bracht, doch inzonderheid aan den heer Visser uit Nieuwe Niedorp, secretaris van den Provincialen Bond van Ziekenkassen in Noord-Hollknd, die boo welwil lend was geweest, om aan de uitnoodiging van het bestuur gevolg te geven. Zeer tot sprekers leedwezen moest hij mededeelen dat do penningmeester door ziekte verhinderd was en ook ae finantieele commissie was absent, zoodat punt 3 en 4 in een binnenkort te houden volgende vergadering zouden moeten worden behandeld. Ove eriguns kon spreker wel zeggen, dat 1925 een jaar met weinig Zieken was geweest, en dus voorl „Hulp in Nood een voordeehg jaar. De notulen van den secretaris, den heer Van der Molen, werden onder dank voor de mooie samen- Ie (stelling, aanvaard, echter met een kleine aanvul ling, op verzoek van den heer Groen. De aftredende bestuursleden, de heeren van der Molen, J. Keete en K. Peijs, werden met bijna algemeene stemmen herbenoemd en namen deze benoeming aan. Op de volgende vergadering Bal' nog een bestuurs lid worden Benoemd, met 't oog op het gedeelte Laan weg- Zuidwaar thans nog geen buurt-commis sar is woont. Ook de finantieele oommissie 1926 zal' dan worden aangewezen. De hoor D. Groen bracht als afgevaardigde pen goed verslag uit van 't verhandelde op de verga dering van den Provincialen Bond, te Amsterdam gehouden en in de bladen vermeld.. Hierna kreeg do heer Visser het woord. We hoor- j den dit betoog met genoegen aan, daar 't op heldere en oiidorhouaende wijze doed uitkomen, hoe de ziekenkassen, ontstaan reeds in 't Gilden-tijdperk en weder uitstervend onder 't Franaohe bewind, om in de jaren 18801890 wéder te herleven. 'aldus geworden Zijn van systeemlööze dingen, ver- Mj; Heiligingen, welke naar statistische en wiskundige J pegevens, thans meer orde trachten te scheppen den chaos van voorheen. De lij densgeschiedenis van de Ziektewet-Tallma j thans nog niet ingevoerd, was aanleiding dat er i Provinciale bonden werden georganiseerd en toen die nog geen autoriteit genoeg blekon te hebben, i is de Nederlandsche Bond van Ziekenkasalen ont staan. Wanneer dé Ziektewet eenmaal in werking Bal treden, dan krijgen de kassen of de bond meerdere verantwoording tegenover den wetgever, en Bal uni formiteit in de statuten enz. geboden zijn. Tevens zal een meer op goeden ondergrond steu nende premieberekening dienen te worden inge voerd, zoodat we niet lukraak de toekomst vorder inga n. Ook bij de behandeling van Statuten en Huishoudelijk reglement was ae heer Visser een goede hulp. Vastgesteld is, dat 21/» éts. per week en verzekerde pilden zal moeten worden betaald, doch dat voor Ben, die op ouderen leeftijd zich la ten inschrijven, een verhoogd bedrag zal worden geheven. De leeftijdsgrens voor toetreding is ge steld van 1450 jaar, doch met klassen van 14— i 25, 2535 en s3550 jaar. In Schoorl is dé door- sneeleef'tij d der Heden veruit 't hoogste van allé zie- kenkassen in Noordholland. Alleen 't feit, dat ook nergens zooveel' donateurs zijn dan hier, brengt 't nooaige evenwicht. Kostwinners, kosteloos in aio-1 kenhuizen verpleegd, krijgen de .volle uitkeering. Vrouwen, welke niet in loondienst zijn, kunnen uich niet verzekeren. Statuten en Huishoudelijk regle ment werden zonder stemming aangenomen. Vol gende vergadering wordt het uit te keeren bedrag vastgesteld. Hierna sloot de voorzitter de vergadering met dank voor de medewerking vfui den heer Visser. WEBRINGEN. Voor ongeveer een 30-tal belangstellenden hield vanwege de vereeniging „Omhoog' de heer P. v. d. Meulén, voorzitter der Ned. Vereen, tot afschaf fing van alcoholhoudende dranken jl. Dinsdag avond in het Hotel' de Haan #en lezing met licht beelden, over indrukken uit Amerika, in verband met het alcoholverbod aldaar. De lezing zoowel 'als de lichtbeelden werden met belangstelling gevolgd, zoodat de aanwezigen hier over zeer voldaan waren. Jammer echter, dat de belangstelling niet grooter was. WIERINGEN. t Bh' den gemeente-veldwachter alhier töjn inlich tingen te bekomen' omtrent een gevonden -porte- monnaio met geld. WIERINGEN. Het waarborgfonds, benoodigd voor het a s. al hier te houden muziek-comeours, dat gesteld was qp f B000, is reeds overteekend. joo GEMEENTERAAD VAN ZAANDAM. In een der vorige vergaderingen werd op voorstel van B. en W. besloten genige gemeentewerken uit te voeren in z.g. productieve werkverschaffing op de voorwaarden door de Regeering gesteld en onder leiding van de Nederl. Heidemaatschappij. Naar aanleiding hiervan werden zestien werklooze arbeiders te werk gesteld bij het dempen van sloo- ten. Nadat eenige dagen was gewerkt, werd de arbeid neergelegd, op grond, dat bij de geldende voorwaar den geen behoorlijk loon was te behalen. Van de zijde der Heidemaatschappij werd echter te kennen gegeven, dat indien slechts behoorlijk werd gewerkt, een voldoend loon kon worden gemaakt. Van arbeiderszijde werd in den gemeenteraad aan gedrongen op verhooging van het loon. Het commu nistische lid Bolhoeve- meende, dat men desnoods de subsidie van het Rijk er maar aan moest wagen. Burgemeester Ter Laan vestigde er de aandacht op, dat de voorwaarden door de Regeering zijn op gelegd, waaraan het gemeentebestuur niet» kan ver anderen. Op aandringen van B. en W. heeft de Regeering er echter in toegestemd dut, wijl het werk voor verschillende arbeiders ongewoon is, een z.g. trainings-toeslag zal worden gegeven van fS, f2 en fl respectievelijk voor de eerste, tweede en derde week. i Tegenover den heer Bolhoeve ontraadde spr. met klem het daarop toe te leggen, dat de regeerings- steun zou verloren gaan, want dit zou niet alleen voor 1926, maar waarschijnlijk voor altijd .het geval zijn. Die regeeringssubsidie kon de gemeente niet missen. B. en W. tullen er dus voor waken, dat niet van de regeeringsvoorwaarden wordt afgeweken. Tot de werkloozen richtte hij de waarschuwing, datfindien het werk niet zou worden hervat, de wei gerachtige arbeiders geheel van steun zullen wor den uitgesloten. Spr. noemde het dan ook zeer on verantwoordelijk als arbeid ersleiders nu nog de werk loozen zouden aanzetten niet aan het werk te gaan. De communist Bolhoeve meende, dat de arbeiders niet voor de Regeering op zij. moeten gaan. Wanneer zij voet bij fctuk hielden en de straat op gingen zou den wel mildere voorwaarden zijn te bedingen. Burgemeester Ter Laan wees er daarop nogmaals op, welke belangen er voor de arbeiders op het spel staan en Verzekerde met nadruk er voor te zullen zorgen, dat de orde niet zou worden verstoord. Nadat B. en W. hadden toegezegd nader met de Heidemaatschappij' over gunstiger [voorwaarden te zullen beraadslagen, werden de voorstellen ,van bet dageüjksch bestuur goedgekeurd, het werk op-dezelfde voorwaarden weer opgenomen. Na deze vergadering hebben gisteren de arbeiders T ZAND. De brievenbesteller B. van Det te Amsterdam wordt met ingang van 1 Maart overgeplaatst naar 't Zand. N OORDSCH ARfWOUDB. In het begin der volgende maand zial in „Concor- dia" een Bazar worden gehouden ten bate van de N.V. Hotel „Conoordia" en enkele andere plaatse lijke vereenigingen. Leek het aanvankelijk, dat groote moeilijkheden een góed-slagen wel wat in den weg zouden staan, thans is gebleken, dat het kranige Bestuur heeft geoordeeld, dat die moeilijk heden er waren om 'te overwinnen, en met ernst, tact en ^harding, is men aan den arbeid getogen. Thans is de medewerking zoo groot, het aantal' gif ten zoo groot, in allerlei vorm toegezonden, zeil vervaardigd, enz., dat nu reeds van succes kan worden gesproken. Het financieelé moet nog wor den afgewacht, 'doch gezien het velé, dat tot bézoe- ken uitlokt, wordt niet gevreesd, dat dit ook niet mee zal' vallen. GEDOOD. Nabij Hilversum is gisteravond door trein 1675, die om 7 uur van Amsterdam naar Amersfoort vertrekt, een circa 19-jarig jongmensch overreden en gedood. HOOG WATER. Do Waal voor Nijmegen, welke Dinsdag nog yuim 20 c.M. is gewassen, heeft thalns de heele Waalkade blank gezet. Het water staat bij> de Lage Markt al weer tegen de huizen. De polder bij Erlecom stroomt door het nieuwe gat in den dijk steeds dieper onder. Do Steenheu- velsche straat is reeds voor bet verkeer gestremd- Verschillende huizen staan weer in het water. De overlaat tusschen Erlecom en Ooy kon gisteren het water nog keeren De Ooypolder heeft echter veel water door de kwel. DE TRAMLIJNEN KAMPEN—KATTEM EN KAM- PEN—NUNSPEET. Tengevolge van de doorbraak bij Zalk werd de dienst op de tramlijnen KampenHattem en Kam pen|Nunspeet gestaakt. Daar de exploitatie dezer lijnen tot heden geen gunstig resultaat heeft gehad, zouden de Ned. Spoorwegen voornemens zijn den dienst op deze trajecten voorgoed te staken. Aanvoer: 5800 Kg. uien, 2000 Kg. peen, 107600 Kg. roode kool', 53800 Kg. gele koot, 95800 Kg. D. witte kool', 2300 Kg. kroten. BROEK OP LANGENDIJK, 24 Februari. Wortelen f 2.60—5, roode kool', le soort f 2.20 8.10, 2e soort f 1.69—5.60, gele kool', le soort f 1.906.30, 2e soort f 1.605.60, Deensclie vitte kool' f 0— 6.20, uien f 4.69—6.30, drielingen f 6.90— 7.30, alles per 100 Kg. Aanvoer: 2700 Kg. wortelen, 73500 Kg. roode kool, 120.000 Kg. gele kool1, 46500 Kg. witte kooi, j 6900 Kg. uien. AMSTERDAM, 24 Februari. Aangevoerd: 262 vette 'kalveren, le kw. 89115 1 ct., 2e kw. 8296 ct., 3e kw. 65—80 ot., Een enkel prima boven noteering, 106 nuchtere kalveren 12 tot 22 ct., 451 vleeschvarkens 105107 ot., vette en spekvarkens 102104 ot., Overz. en Geld. le kw. f 1.05—1.07, allé prijzen per Kg. H. ter- ïoof aas lea ree een al» el <f fel, iel ZONDAG. M FEBR NED. HERV. GEMEENTE Schagen,'voorm. 10 uur, Ds. van Dijk. Anna Paulowna, nam. 7 uur, Ds. van Dijk. van Scha gen. Collecte v. Em, en predikantsweduwen. Oudesluis, nam. 7 uur, Ds. Buiskool. Hippolytushoef, voorm. halfelf, Ds. Buiskool. Den Gever, nam. 2 uur, Ds. Buiskool. Petten.'voorm. 10 uur, Os. v. d. Kreeke. Burger-brug, nam. 7 uur, Ds. v. d. Kreeke. Barsingerhorn, nam. 7 uur, Hagepreek. Sprekers Ds. v. d. Kieboom en Ds. Haars. Kerkkoor, solozang. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Schermerhorn. Kolhorn, voorm. 10 uur, Ds. Groeneveld. Bevestiging van Kerkeraadsleden. Oude Niedorp, geen dienst. Veenhuizen, ge endienst, wegens kerkherstel. Winkel, nam. 2 uur, Ds. v. Meurs. Warmen huizen, voorm 10 uur, Ds. Hornstra. Doop. ■Heerhugowaard, nam. 2 uur, Da. Jukeraa. DOCPSGEZ. GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm 10 uur, Da. v. d. Veen. Nieuwe Niedorp, geen dienst. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10 uur, de heer Posthuma. Nam. 5 uur, de heer Posthuma. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. GEREFXrEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam. halfdrie, Preeklezen. SCHAGEiN, 25 Febr. 21 paarden f 120450, geldekoeien. mag. f 180 300, 26 idem, vette f 300—450, 40 kalfkoeien f 230— 400, 4 vaarzen f 120180, 421 nuchtere kalveren f 8—22, 214 overhouders f 24—35, 3 bokken en gei ten, 6 varkens, mag. f 35—42, '75 idem vette p Kg. f 0.840.87, 115 biggen f 22—28, 15 konijnen f 0.50— 3, 74 kippen f 1—3, 34 Kg. boter rf 2.40—2.60. EIERVEILING SCHAGEN, 25 Februari. Aangevoerd waren 195 partijen kipeieren, totaal 30623 stuks en 25 partijen eendeieren, totaal' 1408 stuks. De prijs liep van f 5.406.30, jonge kip eieren f 4.50, bruine eieren f 5.406.40. De veiling duurt voort. HOORN, 24 Februari. Aangevoerd: 89 Varkens: vette varkens 85—90 ot., Londensohe varkens 8690 ct., zouters 8488 ofc. Handel1 matig. WARMENHUIZEN, 24 Februari. Roode kooL le soort f 38.10, 2e soort f 1.90 6.20. gele kool', le soort f 5.30, 2e soort f 1.802.70, witte kool, le soort f 35.30, 2e soort f 2.70, drie lingen f 6.807.20, uien f 5.40—5.60, grove uien f 4 504.80, peen f 5.10. Aanvoer: 62215 Kg. roode kool1, 4575 Kg. gele kool, 12625 Kg. witte kool1, 2000 Kg. uien, 1200 Kg. peen. NOORDSCHARWOUDE, 24 Februari. Uien f 6(.506.80, drie!, x 6.80, grove uien f 5.30 tot 5.60, peen f 5.505.60, roode kool1 f 2.608.210, doorschot f 2 806.50, gelé kool f 2.706.50, door- Schot f 2.504.50, Deensohe witte f 3.207.10, door schot f 2.800.80, kroten f 1.50, alles per 100 Kg, DE SCHIETPARTIJ TE OMAHA Terwijl uit Council Bluffs, dat op den anderen oever van de Mis9ouririvier tegenover Omaha ligt, waar, aooals men zicb h'erinnert een of andere dolle man na het invallen van de duisternis met revolver schoten eenige slachtoffers heeft gemaakt het be richt komt dat hij thans daar zijn schietoefeningen voortzet, komt uit 'Iowa het bericht, dat daar ter ste de eon man is gearresteerd, die erkent, dat hij de raadselatchige persoon was. die te Omaha de nood lottige schoten heeft gelost. Hij verklaarde, dat hij den arts heeft doodgeschoten, omdat hiv een veete tegen hem had; en een ander met het doel hem te berooven, doch dat hij zijn plan niet uitvoerde we gens de nadering van voetgangers. EEN GODSDIEN STOPROER IN MEXICO. Uit Mexico. City, 24 Febr. Bij een oproer in de katholieke kerk, dat gisteren plaats had toen gen darmes een poging deden om kerkgangers, voor namelijk vrouwen, te verstrooien, die geloofden dat de politie wilde overgaan tot sluiting van de kerk, welke door de kerkelijke autoriteiten was gelast, wer den vier burgers gekwetst en het hoofd der politie, raar men meent, dood'elijk gewond. De vrouwen vie len de gendarmes verwoed aan, Spuitgasten richtten zonder succes brandslangen op de manifestanten, waarna de politie de blanke sabels trok en de mui ters op de vlucht dreef. 'Verscheidene vrouwen be gaven zich daarop naar het ministerie van Binnen- landsche Zaken, waar een nieuwe manifestatie door spuitgasten werd1 onderdrukt. EEN VLIEGER VERONGELUKT. Uit Parijs, 24 Februari. Vanochtend is Collot, een luitenant-vlieger, na met izijn vliegtuig onder den boog van den Eiffel-toren re zijn doorgevlogen, tegen een antenne van de draadloos telegrafische installa tie van den toren aangekomen. Het vliegtuig geraakte in brand en stortte neer; de vlieger is verbrand. Een broer van het slachtoffer heeft gezegd1, dat lui tenant Collot onder den toren was doorgevlogen in gevolge een wedden^phap met Amerikanen. Andere menschen zeggen, dat een bioscoop-onderneming er achter zat. MUNBRAND. In de mijn Radbod 'bij Dortmund is een ernstige brandi uitgebroken die, trots krachtige pogingen tot blussching, zich nog steeds blijft uitbreiden. De tech nische dienst heeft daarom moeten besluiten, de 4de schacht onder water te zetten. Ook de bouwschacht is zwaar door het vuur beschadigd. De brand schijnt door zelfontbranding van mijngassen te zijn ont staan; hij is tijdig genoeg bemerkt, zoodat alle ar beiders zich in veiligheid konden stellen. Echter zul len tengevolge van den brand 2000 mijnwerkers wer keloos worden: De andere 1000 man, die tot het per soneel van schacht 4 behooren, zullen in hoogere mijngangen voorloopig te werk gesteld worden, zoo dra de brand' gabluscht is. In 6 tot 8 weken hoopt men het water weer te kunnen verwijderen. VERGIFTIGING, Te Werdohl, een nijver stadje in het Sauerland, zijn verscheiden vergiftigingsgevallen na het gebruik van methyl-alcohol, die een herbergier van een brouwe rij in het Badensche Schwarzwald had betrokken, voorgekomen. Twee imonschen zijn gestorven, een derde is stekeblind geworden. De drank was vermoe delijk aan de brouwerij geleverd' door een fabrikant uit Offenbach, die gevangen is genomen. WELVAREND V EK VIERS. De correspondent der N.R.Crt. te Brussel meldt, dat terwijl sommige Belgische steden én gemeenten in verband met den berooiden toestand van hunne financiën, het bankroet nabij zijn. het college van burgemeester en wethouders te Verders in de jong ste raadszitting heeft kunnen mededeelen, dat de stedelijke hègrooting met een flink batig saldo sluit. De gemeentebelasting enop de honden, de wagens, de uithangborden op de huisgevels zullen dan ook ge heel worden afgeschaft VERMOORD. Gisterochtend zijn de weduwe Ornon, een vrouw van 50 jaar en haar zoon van 28 vermoord gevonden in de villa, die zij tePessac, bij Bordeaux bewoonden.. De vrouw was met messteken, de jongeman met slagen met een geweerkolf afgemaakt. Men ver moedt, dat de moordenaar een man is, die mevrouw Ornon vergeefs met liefdesbetuigingen hadi achter volgd. DE OPLICHTER SCHWOB. De internationale oplichter Schw>b, <üe reeds bij-- na 25 jaar door Vie politie vain Europa en Amerika werd gezocht is gearrsteerd. De man werd het laatst van Berlijn uit vervolgd, wijl hij zich daar aan chèque-vervalschingen en bedrog tot een som' van een millioen goudmark had schuldig gemaakt. iHefc veiligheidsbureau van Weenen ontving, bericht van de Berlijnsche recherche omtrent de vlucht van Schwob, wiens spoor naar de Oosienrijksche hoofd stad leidde. De Weensche politie constateerde, dat de onder den naam George Martens gezochte zwen delaar niemand anders was dan de vroegere juwe lier Armand Schwob. Nadat hij te Berlijn had „gewerkt", waar o.a. een slachtoffer 206.000 goudmark aan hem verloor, was de oplichter naar Weenen Neustadt gekomen, waar hij. zijn correspondentie afwikkelde. Daarna ver trok hij naar Munchen. Schwob, van een goede familie te Bazel afkom stig, was reeds vroeg lichtzinnig. Herhaaldelijk moest zijn vader groote sommen storten om zijn zoon uit do handen van het gerecht te houden. Na een vriend, die verscheinene millioenen ge ërfd' had, op flinke wijze te hebben geplukt, beproef de Schwob zijn „geluk" te Londen1, Parijs en in Ame rika, waar hij jarenlang 'bedrog in grooten stijl pleegde. Te Parijs werd hij tot 5 jaar tuchthuisstraf veroordeeld, maar hij heeft ze niet uitgezeten, wijl hij niet te vinden was. In het jaar 1905 dook Schwob te Weenap op, waar hij o.a. verscheidene juweliers voor honderd- j duizenden kronen afzette. I Zijn internationaal zondfenregister zal nu wel vol- doende zijn, om hem voor de rest van zijn leven van zorg voor onderhoud te ontheffen. BELEBDIGING TAN MUSSOIJNI. Een Engelsche reiziger, die zich in dronkenschap onvoorzichtig en beleedigend over Museolini had uit gelaten 1c gisteren te Rome veroordeeld tot 8 maan. den hechtenis en 12 pond boete. Een nuchtere Ier, die gepoogd had zijn landgenoot, te helpen door voor den politiebeambte op 'diens dronkenschap te wijzen, kreeg een pond boete plus een waarschuwing. De veroordeeling van dejn Engelschman, een apo theker, geschiedde op grondi van de nieuwe italiaan- sche verordening betreffende de veiligheid van den minister-president. Hot wes de eerste maal dat de verordening werd' toegepast. EEN MUSSOLINITORENw Naar een Ehgelscb blad -meldt, zouden de fascisten te Milaan ter herinnering aan de gesneuvelden in den oorlog een toren willen oprichten, die nog hooger zou- moeten worden dan de Eiffeltoren te Parijs. Het bouwwerk zou den naam van Mussolinitoren krijgen. DOOR EEN DROOM GEWAARSCHUWD. Te Ramsgate (Engeland) heeft zich het meer voor komend feit voorgedaan, dat iemand in "een droom van een werkelijk onheil verwittigd werd. Een jonge vrouw droomde, dat haar man, die ka pitein was aan boord van den trawler „Set Weather" verdronken was. Deze droom werdi bevestigd toen later de trawler te Ramsgate arriveerde met de vlag halfstok en rap porteerde, dat de gezagvoerder, William Baker, over boord geslagen was. Vergeefsche pogingen waren door de bemanning in het werk gesteld om hem te redden. DE HUWBARE LEEFTIJD IN ENGELAND- De minister van binnenlandsche zaken heeft in antwoord op een vraag in het Lagerhuis meegedeeld', dat hij overwoog de wettelijke leeftijdsgrens voor het huwelijk te verhoogen. Thans is de leeftijd, waarop het huwelijk in Engeland geoorloofd is, 14 Jaar voor jongens en 12 voor meisjes. DE STIERENGEVECHTEN. De Spaansche vereeniging voor dierenbescherming is, naar een Madrileensch blad weet te melden, erin geslaagd, althans één weerzinwekkend onderdeel van de stierengevechten verboden te krijgen. Nadat de stier door de torero's bewerkt was, kwamen er tot dusver picadors op oude, versleten paarden de arena binnen, met het eenige doel, dat de stier zich op zoo'n paard zou storten en het op zijn horens nemen. Dit'vermoeide den stier en maakte dat banderillero's en matador hem veiliger konden afmaken. Als zoo'n paard bij den aanval nie gedood werd, werd het weer opgelapt om- een tweede maal te dienen. Dit dooden van paarden bij. de stierengevechten is nu bij Koninklijk besluit! verboden; EEN UITBREKER. De speurhonden der Parijsche politie zoeken naar een misdadiger, wiens aanhouding door een twintig tal Fransche parketten gevraagd is en die op het gebied van uitbreken een record heeft. Zijn speciali teit is ladelichten, maar telkens ala hij aangehou den werd, wist hij uit de cel te ontsnappen. Dezer dagen werd' hij te Havre aangehouden, maar ook nu wist hij voor' de vijfde maal reeds uit de cel te komen, waarin hij' opgesloten was. 'Hij heeft kans gezien per auto de Fransche hoofdstad te bereiken, waar men nu naar hem speurt. WEER EEN VERVALSCHING. De reeks vervalschingen van papiergeld blijft aan groeien, Volgens een V. D.-bericht heeft de politie van Hyères aldaar een Oostenrijksch student aange houden, die ten nadeele van hotelhouders te Hyères en Toulon valsche rentemarken uitgegeven had. MOORD EN ROOF IN BIRMA Birma, in AchterJndië, is den laatsten tijd het tooneel van brutaal-opereerende roovers, Gisteren werd daaromtrent met een enkel woord reeds iets gemeld, nl. een geldroof te Rangoen. Dit blijkt echter in korten tijd reeds de derde gewelddaad te zijn, die in dit gebied plaats had. Eenigen tijd gele den hielden dertien Birmanen in de nabijheid der Kokinemeren een rijtuig aan, waarin, een Engelsch man en een Engelsche vrouw zaten, die zij beroof den en vervolgens vermoordden. Kort daarna ver moordden dieven 'n Indischen ikoopman op de Irra- waddyrivier, met het doel hem van 2500 roepies te berooven, die hun echter ontgingen doordat een be diende van den koopman er mede naar den wal zwom. De roof, die thans ie Rangoen heeft plaats ge had, werd bij klaarlichten dag uitgevoerd door acht Birmeesche roovers. die een ossewagen aanhielden, waarmede 80.000 roepies werden vervoerd, de leidsels doorsneden, den wagen onderstboven wierpen, twee Indische geleiders bewusteloos sloegen en er met 30000 roepies van d'oor gingen. De politie slaagde er in, 4000 roepies te achterhalen en vijf der bandieten te arresteeren doch de bandietenleider en twee an deren zijn evenals de heeren, die den roofmoord bij de meren op hun geweten hebben, nog steeds met het grootste deel van den buit op vrije voeten. HET VALSCHE MUNTERSS C HAND AAL. Uit Boedapesi, 24 Febr. Naar de „Saro Skatza" meldt, zijn door de crimineele beambten in het slot van Prins Windisch Graetz in een safe de verdwe nen 6500 valsche frankenbiljetten gevonden. Boven dien werden belangrijke documenten gevonden, die voor het verder onderzoek van groote beteekenis zul len zijn. Advertentïên. NIEUW LAAGZIJDE B 91.' STOFFEN'op staal verkrijgbaar. Beleefd aanbevelend Gevraagd, met 1 Maarts goed kunnende melken, bij C. J. BLAAUBOER, Barsingerweg, Wieringerwaard. bij K. TAUBER, Anna Paulowna. Tegen 1 Mei wordt te Schagen gevraagd voor dag of dag en nacht. Hoog loon en veel vrij. Brieven onder letter AM, bureau van dit blad. TE KOOP: bij G. VISSER; St. Maartensbrug. te huur of te koop gevraagd. Brieven franco onder letter K9. Alkm. Crt„ Alkmaar.

Schager Courant | 1926 | | pagina 3