Dienstbode gevraagd. inl Durgerwoonhiiis, Nieuw Burgerwoonhuis Kunstmeststrooiers, 2-paards Kettingegge, Intrede Burgemeester VERSONE KALFKOE fi'ja NA. Land m. Huis. 2 H A. of maar Koolland Net Eeuwige Vraagstuk eau netto Huishoudster 'n Kaasmakersknecht, MEID-HUISHOUDSTER aan Schildersgszel, Wagentje, [Auto], ïooneeluitvoering i. 6 J. PRINS - SCHAGEN, - C ff Advertentiën. Rosmolen Een driewicllg Krosje f 35 -. Adres P. W. KWANTES, Uitvoering Orchfistvereiinining „A. P.", op Z0\i)A(i 28 MAAKT 1926, te Ann i Paulowna. DINSD tG 23 MAMtT a.s., VRIJ BAL, Zuiidag a.s, „Vtl.RBURli" Biooioop AnnaPaulowna Hot beroemde Filmwerk een Motorrijwiel, een gebr. Kar Pracht Bijwerk 0. LI! VI Co., Vierdingen. Huishoudster, een nel Meisje, 3 Timmerlieden een Meisje een Dugn eisje. Schotscbe Muizen, Muziek HarmoniBver. „Concordia", te OU BESLUIS, op Zondag 21 Maart, Foet pompen met slang t-n.ienDanden binnenbanden f 0.55 11.75 11.45 Al. J. PRINS Schagen, aeerenstraat 38, Tel. No. 2. Laagzijde i3 6* m met Birraenlandsch© Zaken en Landbouw te be- jianen. Voorts stelde voorzitter voor, om na Paschen na de legrooting óver de bijzondere punten der regeerings verklaring beraadslagingen met de betrokken minis- e. s te houden. Met 2 stemmen tegen werd tenslotte dit voorstel ïangenomen. Lu toen zette minister De Geer zijn rede voort Spr. begint met een kleine correctie aan te toren ten op zijn rede van gis.eren en herroept het woord jDÓiise" tegenover den heer Snoeck Henkemans ge bruikt en vervangt dit woord door „minder juiste /ooistelling". Spr. behandelt dan de formatie van het nieuwe tabinet, waarbij hij mededeelt dat Dr. De Visser üle middelen had beproefd en dat spr. voor zoover iet hem mogelijk was, Dr. De Visser laarbij heeft gesteund (Dr. De Visser knikt instem- nend.) f Tegenover de voorstelling, dat mr. Limburg zit ing zou nemen in een kabinet-de Visser zegt spr., la. de heer Limburg nog niet geantwoord had, toen tr. de Visser zijn opdracht neerlegde, hoofdzakelijk )mdat hij geen premier kon vinden. Daarna werd de opdracht verleend aan mr. Lim- mg. Spr. is steeds door dezen geraadpleegd en heeft ;ijn steun toegezegd en verleend terwijl spr. met het >rogam van mr. Limburg meeging. Spr. heeft toege- jtemd zitting te nemen in dat kabinet, evenals hij dat •eeds gedaan had aan dr. de Visser. Spr. stelde aan ar. Limburg den eisch, dat ook een AJI. in het ka noet zitting zou nemen. Vijf daartoe aangezochte personen bedankten en •eist toen beeft spr. dezen eisch laten vallen. Vrijdag 2Ü Februari is aan mr. Limburg onthef- ing verleend. Zaterdag 27 Februari heeft H. M. de voningin opdracht verleend aan mr. Kan. Deze had Martegen bezwaren, vooral op staatsrechtelijke grom .en. Op 1 Maart 's morgens kreeg mr. Patijn, burge meester van Den Haag, opdracht om een kabinet te ormeeren. Deze kreeg een dag. voor beraad, zoodat uj zich kon oriënteeren zonder dat zijn naam werd renoemd. 's Middags bedankte deze reeds als zijnde liet voldoende politiek geschoold. Op Maandag 1 •taart om 5 uur kreeg spreker de opdracht. Wat er -ver verteld is. is fantasie. Er is geen sprake van dat le ministers zich aanboden. Zich tot den heer Heemskerk richtend, zegt spr.: k heb dertien weken van mislukking van nabij mee- emaakt. Het prestige van het parlementaire stelsel was •eeds te veel geknakt. Spr. achtte zich zelf niet ge- cliikt, maar er waren zooveel belangen en de forma- eur van het ambtenaren-kabinet had hem reeds me- l ©gedeeld, waarschijnlijk niet te zullen slagen. Spr. zegt: „Wat moet ik doen? Tenslotte heb ik mij ;ewoneen gegeven." Vervolgens behandelt spr. hetgeen er na Maandag- niddag 1 Maart is gebeurd. Spr. verzocht een dag oor beraad en deze dag is tweemaal op zijn verzoek net één dag verlengd. Spr. zag daarin geen bezwaar, ant hij had gezegd, dat als.het mislukte, het toch ou worden gepubliceerd. Aan niemand dan de oan- ezochten heeft hij iets medegedeeld, zoodat de rech- erzijde niets wist. Eerst Woensdag is door een der ninisters. die niet zonder het advies van den heer leemskerk een portfeuille wenschte aan te nemen pr.'s opdracht aan dezen en aan minister Colijn me egedeeld. Dit laatste was een dag te laat. Dat erkent apr. .ïaar tot zijn verontschuldiging moet hij zeggen, dat dj Woensdag nog niet dacht kans van slagen- te ebben. Spr. richt zich weer tot den heer Heemskerk naar anleiding van zijn opmerking, dat de geschiedschrij- er zal moeten oordeelen over het feit dat thans een ihr. H. man de plaats inneemt van den heer Colijn. I Spr. vond het artikel in de „Tel.", waarin in Juni 925 werd aangedrongen op een formateur uit de C. I. linie vreeselijk. Het bedierf toen zijn geheelen vond en hij schreef er een artikel tegen, dat hij hans voorleest, er den nadruk op leggende, dat een ergelijke eisch van 'C. H. standpunt onredelijk is. V oedend zegt hij, dat de rivaliteit, die spreekt uit het rtikel in de „Tel." ook tot uiting komt in de rede an mr. Heemskerk. Spr. is noodgedwongen premier geworden en hoeft elfs een poging gedaan om een ander premier te naken, o.a. een van de vijf katholieken, die hij1 had angezocht in dit kabinet te gaan zitten, maar die it op alleszins billijke gronden weigerde. Het pre- aierscoap is geen lotje uit de loterij. Daar is geen prake van. Voor de portefeuille van financiën is op pr*. een beroep gedaan in de formatie—Limburg en q het ambtenarenkabinet. Eén argument van den heer Heemskerk wil spr. iet bestrijden en wel dat de C.-H. er belang bij heb- >en de coalitie niet te herstellen en niet te komen ut een parlementairkabinet, omdat dan de C.-H. pre- aier zou verdwijnen. Spr. wil er slechts dit op zeg en, dat hij van die politiek geen verstand heeft. Gelach). Tenslotte doet spr. een beroep op de Kamer om dit Labinet .te steunen, opdat de heer Heemskerk later ok dit optreden zal kunnen waardeeren. Daarna volgde de heer Veraart, die zijn maiden, peech hield en zich keerde tegen den heer Albar- a, waar deze de katholieken verwijten had gedaan. >e coalitie, meende spr„ was op sociaal-gebied van e grootste -beteekenis geweest. De uiterste noodzaak •'as er. volgens spr., en zal ook aan de orde komen anneer aan een R.K.-mani de formatie van een par- ^mentair kabinet was opgedragen. Spr. noemde de i K. Staatspartij een volkspartij in den meest vol- trekten zin van het woord en die alleen op een be- aald program met een andere partij zou kunnen amenwerken. Er waren dus 2 voorwaarden voor een lood-Roomsche samenwerking: een roomsch man ls kabinetsformateur on een concreet program. Overigens was spr. van meening, dat de coalitie p een nieuwe en gereorganiseerde basis den besten rond slag vormt voor een christelijke regeering, om- at deze de grootste kracht kan ontwikkelen. Een toen kwamen de replieken en daarbij hebben e heeren nog heel wat gezegd, maar uit het thans neegedeelde hebben onze lezers een voldoenden in ruk van al hei politieke gebeurde kunnen krijgen m een oordeel te vormen. De debatten over de regeeringsverklaring werden •nslorte gesloten. Opnieuw zijn de debatten over het Gezantschap ij den Paus begonnen en wel naar aanleiding van et reeds in de regeeringsverklaring aangekondigde oorstel om een nieuw artikel in te voegen, waar- ij f28.000 wordt aangovraag (als jaarwedde f9000 n verblijfsvergoeding f 19.000) van den gezant bij en Pauselijken Stoel. Eerst werd met 23 tegen 59 stemmen op voorstel an Mr. Marchant besloten om het verzoek van den ijksbouwrneester Fryman naar den minister te zen en om inlichtingen. 2 JAAR GEGARANDEERD. Prima Dames- en Heerenrijwielen} ge- iontgerd ïnet beste Banden en Kettingkast. f 52.50. herenstraat E 38, Tel. No. 2. Laagzijde B 82 Da. Kersten opende vervolgens de rij der sprekers en verdedigde een amendement om de gevraagde gelden voor de helft te schrappen, met de bedoeling om het gezantschap af te schaffen. Spr kwam, on- Jer handhaving van zijn principieel standpunt van 11 November, opnieuw tegen herstel van dit gezant schap op. Spr. wenschte echter tegenover den te genwoordige n functionaris nu deze door de re- goering nog 8teed3 is gehandhaafd het meest billijke standpunt in te nemen. Vandaar stelde spr. voor, om het tractement en de vergoeding voor den gezant nog gedurende de eerste helft van dit jaar uit te trekken. Ds. Lingbeek had het voorstel ingediend om de gelden slechts voor vier maanden toe te staan, maar dit werdi ingetrokken. De dominé hield vervolgens een lange rede, waarbij hij zich tegen het gezant schap keerde en zeide dat het hierbij ging om de officieele- erkenning van den Paus. Onze Neder- landsche Staat is gegrondvest op gereformeerden grondslag en hij waarschuwt er tegen dat Rome stap voor stap is voortgedrongen. Wij willen geen Roomsch Nederland, maar het Protestantsche Ne derland tegen Rome beschermen. De heer Van Vuuren (R.K.) heeft zich geërgerd aan bet feit dat deze gezant bij den Paus op een an dere wijze wordt behandeld dan de andere gezan ten. Het is of deze gezant een andere plaats in neemt dan elke andere gezant bij het corps diplo- matique. Er is geen behoefte aan het voorstel-Ker- sten. De heer Heemskerk (A.R.), acht dit inderdaad een kwestie van gewicht, die thans door den heer Van Vuuren is opgeworpen. Wij kunnen dat eigenlijk vandaag zoo maar niet zonder meer behandelen. Spr. wil geen uitstel, maar deze kwestie behande len in een zakelijken sfeer. Dit is niet een zaak die alleen den minister van Buitenlandsche Zaken aan gaat, maar het geheele kabinet. Spr. gaat na wat de gezant bij den Paus beteekent en vraagt of 's lands belang handhaving eis'cht. Van een erkenning bij het zenden van een gezant dat de Paus het hoofd zou zijn der christenheid en stedehouder van den Christus op aarde, is géén sprake, dan zou het een eisch zijn van eiken pro- tesant om roomsch te worden. Dan zou het onaan nemelijk zijn. Het is spr.'s overtuiging dat dit on juist is. Zulk een oppositie acht spr. in strijd met de werkelijkheid. épr. drong er op aan om alle mogelijke inlichtin gen te geven en hoopt dat de minister van Buiten landsche Zaken volledige opheldering zal verstrek ken ten bewijze, dat het belang van het land met het oog op de internationale verbindingen van ons and handhaving van het gezantschap met zich dient tf brengen. Ook vroeg spreker of van den herstelden 'Oütieken invloed van den Paus na den oorlog vruch ten voor ons land zijn te plukken. Het argument, lat ons land bij handhaving van het gezantschap wel een concordaat met den Paus zou kunnen slui ten, noemde spr. allerdolst. Voor het sluiten van oen concordaat is niet de minste aanleiding. De heer Heemskerk noemde de protestantsche op positie in deze niets dan wind. De heer Duijs: Dan zijn Duimaer van Twist en Prof. Visscher zeker reeds weggeblazen door dien wind. (Gelach.) en de vruchten zijn van een niet geheel gezonde verbeelding. Spr. drong nogmaals op inlichtingen aan. De heer Snoeck Henkemans (C.H.) verweerde zich tegen de uitdrukking alsof de oppositie slechts wind zou zijn. HIJ noemt mannen als Kuljper en Lohman, aan wiens oordeel hij meer hecht dan aan dat van Heemskerk. Spreker vroeg den heer Kersten zijn amendement in te trekken, om een zakelijke stemming te ver krijgen. De heer Vliegen (S.D.A.P.) meent, dat het onmo- erelijk is na alles wat. er is gebeurd, deze kwestie van politieken invloed te ontdoen. Op 11 Novem ber hebben de Socialisten zakelijk gestemd. Toen stond de heer Marchant er anders tegenover. En dat de zaak een politieke tint kreeg, is de schuld van den heer Nolens. Immers maanden lang is ons land In beroering gebracht door dit gezantschap en de verklaring des heeren Nolens, die de breuk in de coalitie bracht. Voor spr. en de zijnen had het gezantschap geen groote beteekenis. Het gezantschap zelf is, doordat het geen vertegenwoordiging is bij een volk of bij een regeering, een abnormaliteit. En verder zijn de Roomschen het zelf niet eens over de belangrijkheid- van het gezantschap. Spr. deelde mee, dat 24 landen een gezantschap hebben bij het Vaticaan, Nederland daar buiten gerekend. 32 landen hebben geen verte genwoordiging, w.o. Amerika, Noorwegen, Finland en Zwitserland, terwijl er in het laatste land pro- centsgcwijze meer katholieken zijn dan in Nederland. Het Vaticaan is dus geen politiek milieu. Spr.'s partij zal dus tegen het regeeringsvoorstel stemmen, maar is bereid mee te werken aan een regeling voor de zen gezant. Het amendement Kersten is overbodjg. De heer Lou de Visser (C.P.) acht bet gezantschap niet van de minste beteekenis. Wel is noodzakelijk een gezant bij Sovjet-Rusland. Minister Van Karnebeek kreeg nu het woord en meende dat het regeeringsvoorstel en de daarin op genomen en door den heer Van Vuuren gemaakte passies daarin is opgenomen om redenen van comp tabelen aard. Men heeft die niet willen stellen in een licht' dat daarop niet behoort te vallen. Spr. wil deze kwestie zakelijk afdoen. Spr. schetste de sindB ja ren bestaande relaties tusschen den Heiligen Stoel en Nederland en het gaat er om, om het volledig herstel dat in 1920 werd bewerkstelligd, nu ongedaan te maken. In 1915 waren er bijzondere motieven om het gezantschap, al was het dan tijdelijk, te herstel len en in 1920 waren er motleven om op normale wijze het gezantschap te bestendigen. Spr. ging dat alles uitvoerig na. De belangen van ons land eisch- ten dat en spr. wees op de kwestie met België en de Keizer-kwestie. Spr. meende in 1920 zijn plicht te hebben verzaakt als hij het gezantschap niet had bestendigd. Hij deed in 1920 dat voorstel onafhanke lijk en niet om de katholieken te believen. Spr. be streed de opmerkingen des heeren Vliegen en die van den heer Kersten, die het belang van de di plomatie van dezen gezant niet zen. Spr. wees er op, dat er ook Protestantsche sta ten zijn, die een gezant bij het Vaticaan hebben en er door een Protestantsch gezant zijn vertegenwoor digd. Spr. schetste het diplomatieke belang, daar vertegenwoordigd te zijn. Het is niet wensohelijk ons terug te trekken en aldus een gelegenheid prijs te ge ven die anderen ten dienste blijft staan. Wat het belang van het gezantschap betreft, ci teert de minister wat door de heeren Treub en Mar chant in 1920 is gezegd. Het Vdticaan, zoo zeide de minister, beschikt, be halve over zijn gezanten over nog zoo veel ver bindingen, dat een vertegenwoordiging bij den Hei ligen Stoel uit informatorisch oogpunt van bijzonder belang is. Er gaat internationale invloed van uit; de ervaring door ons land opgedaan, kan dit getui gen. In moeilijke tijden is ons land het bezit van een gezant bij het Vaticaan ten goede gekomen. Spr. deelt nog mee, dat de eisch dat door het af stemmen. van het gezantschap, spr. de portefeuille- kweste had moeten stellen, niet juist is, dat zou te ver gaan, maar daaruit mag men niet concludeeren dat het gezantschap daarvoor niet belangrijk ge noeg is. De heer Kersten trok bij de repliek zijn amende ment in en de heer Dresselhuys was van oordeel, dat de minister, hoe sierlijk zijn rede ook van vorm was geweest, al heel weinig argumenten had aange voerd. Spr. en de zijnen hebben uit zakelijke over wegingen tegen het gezantschap gestemd en spr. zei uiteen het verschil van het gezantschap bij den Paus en andere gezantschappen. In dit gezantschap ziet spr. niets anders dan een oorlogskind. Spr. en de zijnen zullen dan ook tegen stemmen. De heer Marchant zeide, dat hij sinds 1922 ver andert is van meening over de belangrijkheid van het gezantschap. In de commissie van Buitenland- sche Zaken waren de mededeelingen hierover geheel onvoldoende. Spr. zeide dat de rechtsche leiders tijdens de cri sis het gezantschap hebben doodgemaakt. Het voorstel om het gezantschap te. handhaven is daarna verworpen met 48 tegen 41 stemmen. Tegen stemden de S.D., V.D., Vrijheidsbonders, de heeren Zandt' en Kersten (St. Ger. Partij); Lingbeek* (Herv. Staatspartij); Braat (Plattelander); De Visser (C.P.) en de C.H. De fractieleider dr. De Visser had zich voor de stemming verwijderd. Voor stemden de R.K. en A.Il. Er werd toen doorgegaan mot de behandeling der begrooting, waarbij de heer L. de Visser (Com.) een filippica hield tegen den Volkenbond, waarop de minister zeide geen aanleiding te vinden hierop te antwoorden. Toen werd voorgesteld 10 minuten spreektijd te ge ven bij de begrootingsartikelen. De heer Braat vraagt daarop hoofdelijke stem ming, de heer L. de Vis9er roept dat het een schan daal is. De voorzitter zegt, dat de heer De Visser 25 mi nuten het woord heeft gevoerd, zoodat hij zich niet te beklagen heeft. De heer De Visser tracht onder tumult on voort durend gehamer van den voorzitter te spreken. Ten slotte verkreeg de voorzitter stilte. Het voorstel om den spreektijd op 10 minuten te bepalen wordt aan genomen met 59 tegen 1 stem (Braat). De heer De Visser weigerde te stemmen. Er wordt met de behandeling voortgegaan. De heer Braat had zich uit obstructie bij verschillende arti kelen als spreker laten inschrijven en komt tegen hot voorstel op om over een achttal artikelen der Buitenlandsche begroöting gecombineerd te beraad slagen. De heer Braat verlangt stemming. De voorzitter wilde toen bij zitten en opstaan laten stemmen, doch onder lawaai vroeg de heer Braat hoofdelijke stemming. Het voorstel van den voorzitter werd daarop met 77 stemmen tegen 1 stem aangenomen. De heer Braat kwam daarop onder sss-sss-geroep aan, het woord. De heer v. d. Waerden (S.D.): Nu wordt het moei lijk voor hem!» (Gelach). De heer Braat bestreed daarop de verschillende betreffende artikelen betrekking hebbend op uitkee- ringen voor ambtenaarspensioenen. Spr. achtte dit tegenover ouden van dagen en andere burgers een ongelijke verdeeling. Dat noemt men democratie! (rumoer) en politiek, maar ik walg van de politiek, i Die ambtenaren en stadslui zijn bovendien men- schen die van den zomertijd genieten. (Lawaai.) De heer Hiemstra (S.D.), kwam krachtig tegen het optreden van den heer Braat op. Deze poseert hier als do vertegenwoordiger van hot platteland; maar het platteland zou zich daarvoor schamen (geroep; zeer juist!) De heer Braat. zoo ging de heer Hlom- stra voort, poseerl hier steeds ais iemand, die op. komt voor de belangen der armen. Maar het wat de heer Braat, die er destijds voor ijverde om de onderateundingen voor de werklooze Drentsche ar- beiders te doen ophouden, zoodat zij dreigden te ver hongeren. Na antwoord van den minister, werd alles aan genomen, met alleen de heer Braat tegen. Toen de geheele begrooting in stemming kwam, legde de heer Nolens eesrt een verklaring af. Hij zeide dat zijn fractie de genomen beslissing inzake het gezantschap zeer betreurde. Deze beslissing is tegen alle usances in en niet in 'slands belang. Spr. en de zijnen zullen echter niet tegen deze begrooting stemmen, wanneer o\er deze begrooting wordt ge stemd. Daarna wordt de begrooting van Buitenlandsche Zaken zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De heer Oud (V.D. vroeg hierna nog verlof don minister van Marine oenige vragen te mogen stol len over het vergaan van den loodsschoeuer van Terschelling. Over dit verzoek zal nader worden beslist. De vergadering werd daarop tot Dinsdag verdaagd. I, WIERINGEN. Voor een matig" bezette zaal trad Woensdag-u vond in 't Hotel Lont, de hoer Ds. Sohermerhorn van Nieuwe Niedorp op met „Brand" van Ibson, welk drama op meesterlijke wijze door spreker werd voorgedragen. Vooral de uitbeelding van de in dit drama voorkomende verschillende personen was be wonderenswaardig. Niet te verwonderen dus, dat de aanwezigen hebben genoten. WIER ING EN. Voor onze afdeeling der Hall. Mij. van Land bouw hield Woensdagavond in 't Hotel' van den heer M. do Haan, de heer A. H. Jouatra, RijksTtnd- bouwconsul'ent te Berlijn, een lezing over „Eenige hoofdzaken uit den Duitschen Landb >uw en de afzet van Nederlandsche landbouwproducten naar Duitschland", welke lezing door do weinige aan wezigen mot belangstelling werd gevolgd. HOTEL CAFÉ KESTAUR ANT „Vlas en Korenbeurs", Anna Paulowna. Wegens huwelijk der tegenwoor dige een 't Liefst zoo spoedig mogelijk. Hulp aanwezig. P. SWAERTS. nn Dg TE KOOP: wegen vertrek, geschikt voor 2 gezinnen, groote nieuwe Schuur met Veestalling, Tuin met 15 jonge Vruchtboomen, Ierkelder 32 M3.. Mestvlak en Wei land, aan drukken Verkeersweg, groot 25 aren ruim. Aanvaarding 1 Mei a.s. f 3000.— te HEILOO. prima star d, 'Voor- en Achtertuin, '2 Kamers ensuite, 2 Slaapkamers boven, steenen Schuur, f 4000.—, grootste gedeel te op hypotheek beschikbaar. Te bevragen ten kantore van Makelaar KOELMAN. Alkmaar, Spoorstraat 68. Telefoon 871. TE KOOP: 2 nieuw model waarvan 1 weinig gebr. voor 160.-. om mee te karnen, het beste en g>edkoopste krachtwerktuig, in prijzen vanaf f 25.—. 5CIUG1 RBHliü. TE KOOP een tweeledig, met ijzeren trekboom, bij G. VV. WAIBOER, Kleiweg Anna Paulowna. door de Dirigent G. A SNAPHAAN, met welwillende medewerking van M<j. COK BOS, Leerlinge (Solozang) Conservato rium Den Haag, in het hotel «Veerburg" Aanvang half acht. Ei trée f 0.50 plus bel. Bal na. Winkel. 's avonds 7 uur, bij R LAAN, Café 'T FORTUIN. TE KOOP: met veel melk. Te bevragen bij P. MEEREBOER te Oude Niedorp. TE HUUR: Te bevragen bij K. SMIT, Noord, Schagen. TE KOOP: Indian Scout, electrisch, met prima banden. N. SNA AS. Molenstraat, Schagen. TE KOOP: mei volledig Kartuig, alles in besten staat. Te bevragen bij F. KUIPER, Langereis. Hoogwoud.. bij C. KOOPMAN, Zuiderweg, An na Paulowna, In de Hoofdrol de bekende MARC FEBER uit: „ALS DE WINTER KOMT" RH. Veehouders'. Indien uw Vee lijdt van Navuil, Nageboorte of' Witvuil. gebruik dan het alom bekende Middel Dit middel wordt door 103 Vee- verloskundigen in hun practijk gebruikt en aanbevolen als een zeker werkend raiddel. Fabrikanten Verkrijgbaar bij J. KANT Jr., Winkelier. Dirkshorn. Gepensioeneerd Weduwnaar van middelbaren leeftijd, met een paar Kinderen, VRAAGT P.Gvan 40 tot 45 jaar. Brieven onder letter G, bureau van dit blad. GEVRAAGD: P.G., bij A. Paarlberg, Burgerbrug. GEVRAAGD: ▼oor de Zomermaanden, vakkennis geen vereischte Adres: Kaasfabriek Dirkshorn. BEKWAME gevraagd. Spoorstraat 34. Alkmaar. TERSTOND GEVRAAGD: bij P. VAN DER AARDE te Schoorldam. [U gevraagd, bij A ERIKS Zoon, Burgerbrug. ,v Gevraagd, met April: om te bedienen. Met Mei: Café „De Beurs". C. BOONTJES, Schagen. Terstond gevraagd bij G. DIRKMAAT, Heerhugo- waard. Te koopt 50 bakken zuivere goedgekeurd. A. SCHOORL, Noord A 43, Schagen. TE ROOPi mooi en prima 2-persoons alles loopt schitterend, als nieuw, wegens plaatsgebrek voor billijken prijs. Ook ruilen voor goede Motor, N. VAN DER GRAGT, Motorhandel Valkkoog. en door de Directeurde heer Haanstra, in het lokaal van den Heer LANGEDIJK Aanvang half acht. Entrée50ct. BAL NA.

Schager Courant | 1926 | | pagina 2