Voetbal. Reclames. Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. D D D Q Marktberichten. worden gehouden met do aaflvoer on niet te vol gen is hetgeen buiten den aanvoer wordt afgezet De voorraad kool sohatten we thans niet hooger dan 200 wagons, da uien nog op een viertal wa gons en nog ongeveer 3 wagons peen, DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK. De commissaris van politie tefc Culemborg, de heer Blok die als getuige in de Culemborgsche moord zaak was gegijzeld, is uit de gijzeling ontslagen. Hij heeft zich dadelijk naar 's Gravenhage begeven, om zich te beklagen over de ondervonden behandeling en rehabilitatie te vragen.. Aan een vertegenwoordiger van de .„Crt" te /s Gravenhage deelde de heer Blok mede, dat hij zich ernstig te beklagen heeft over het optreden' van den rechter-commissaris, mr. Hofdijk, jegens hem. werd hij naar Sneek vervoerd. De toestand is thans vrij gunstig. TRAMONGELUK. Zaterdagmiddag is op de lijn Oosterhout—Dongen van *de Z. S. T. M. van de stoomtram, die te 9 uur uit Oosterhout vertrekt, op Oosteind de locomotief in volle vaart uit de rails geslagen, zoodat hij het ach terste voor op de rails kwam te liggen en bij het kantelen een groot gat sloeg in den gevel der Coop, Stoomzuiveifabriek aldaar. De eerstvolgende perso nenwagen kwam met de voorwielen op de machine terecht. De eenige passagier uit dezen wagen kwarn met den schrik vrij, terwijl de machinist slechts eenige lichte brandwonden opliep en naar huis ver voerd kon worden. De materieele schade is vrij groot. Daar de lijn den geheelen dag verder versperd was, werd de dienst ALKMAAR, 12 April. Witlof, lo soort f 18 —27, 2e soort f 1816, por 100 Kg. Proi f 4.209.60, radtfa f 2.205.80, raap stelen f 1.301.80, per .100 bos. Roode kool f 2.80 8.40, gelo kool f 2.407.70, per 100 Kg. Wortelen f 2022 por 100 bos. Uien f 5.207.80, spinazie f 4.307.z0, per 100 Kg. Kropsla f 4.80—8.20, per 100 stuks. Rabarber f 5.2011.90, asperges, wit f 83104, idem. blauw f 4567, per 100 boe. BROEK OP LANGENDIJK, 12 April. Roode kool, le soort f 5.9012.10, 2e soort f 8.80 tot 10.50, gele kool, le soort f 5.70-7.80, 2e soort noomdo zich den hongerkuntstenaar, nacht» lan een glazen buis kippensoep te eten kreeg. Dit buii werd, daar de knst verzegeld was, langs het gaat waardoor de leiding van den radioluidspreker, jj zich in de glazen kast bovond, naar binnen gelati Langs dezen weg heeft Nelson gedurende 12 dagê voedsel ontvangen. Overigens ontdekte men ook j de glazen gevangenis een glas gevuld met bioma en bonbons, die verstopt waren onder de talrijk flesschen mineraalwater. De manager Nelson wen in hechtenis genomen, maar is reeds weer in vrij beid gesteld, uit het onderzoek is nog gebleken, i de nachtwakers, die Nelson 's nachts moesten f 6.20—7.50. Deensche witte kool f 10.50 tot waken, omgekocht waren en hem aan voedst .Zonder noodzaak", vertelde hij,.. ,werd 'ik ver-1 van Oosterhout op Dongen onderhouden door een sciiiillende malen, tussohen drie rijksveldwachters in, van het Huis van Bewaring naar het Paleis van Justitie te Tiel vervoerd, zoo gewoon over straat- tussohen het (Lrukke verkeer door. Het is gebeurd, dat ik deze behandeling tweemaal in één uur had te ondergaan. En dat terwijl er in het Huis van Be waring een kamer 'was, waar men mij best een verhoor had kunnen afnemen." Smadelijk vond hij het ook, door rechercheurs, dus zijn ondergeschikten, bij den rechter-commis- missans zich te hebben moeten laten verhooren. De heer Blok heeft, met een beroep op zijn ver leden als mensch en politde-ambtenaar, bij de rechtbank te Tiel, ernstig geprotesteerd: lo. tegen het feit dat hy', die steeds onmiddellijk gehoor gaf aan elke oproeping van het parket en den rechter-commissaris, voor zijn laatste verhoor door den rechter-commissaris, zonder eenige oproe ping in zijn woning werd afgehaald door een in specteur van politie en twee rechercheurs uit Am sterdam. Ongehoord, ongepast en vóór heden on denkbaar beleid. Een oommissaris van politie in.functie onder geleide van drie subalterne politie-ambtenaren zijn ondergeschikten das voorgebracht als ge tuige, zonder zelfs als zoodanig te zijn opgeroepen; 2 o. tegen het feit, dat hij, voor hij bij den rech ter-commissaris werd binnengeleid notabene als tweetal autobussen. Zondagmorgen was de lijn weer vrij en het ver keer weer geregeld. De oorzaak van 'tongeval is ver moedelijk te wijten aan een defect of mogelijke ver zakking der rails. M. M. 12.20, u(en f 5.806, nep f 6.20, bieten f 0.901.10, alles per 100 Kg. Aanvoer: 41300 Kg. roode kool', 20100 Kg. gele kool, 5500 Kg. witte kool, 3600 Kg. uien, 1500 Kg. bieten. ALKMAAR, 12 April. Op de lieden gehouden weekmarkt waren aange voerd: 30 vette koeien f 230410C 9 vette kalveren per ned. pond f 0.70—1.90, 293 nuchtere kalveren hielpen. 70.000 personen hadden reeds een bezoe aan Nelson gebracht tegen betaling van 50 pfej nig. 'juweeU tli) tlol kioeu. til" ging tigaret vriend' uekkii cigarei hem om co doet u ir.en e: kcuist Iwa inhecli uiéfstfl pen, d :isch' Ventego, de Berlijnsche hongerkunstenaar, die ij L dens zijn opsluiting een tooneelspel in drie bedrijv brekei zou schrijven, vast nu reeds 35 dagen. Gisteren is z| glazen verblijf geopend, daar hij een versche ladij mineraalwater moets krijgen. Hij maakt het inekoi aankk SPARTA-SCHAGEN. Het eerste elftal1 van Sparta speelde Zondag 'jl. in Bergen tegen Bergen 1 ter gelegenheid van het door Bergen behaalde kampioenschap in de 2de klasse C. t Bleek weldra, dat Bergen lang niet was getuige op last van dien rechter-commissaris opgewassen tegen de Spartanen en werd dan ook werd gefouilleerd door bovengenoemde politie-be- met 72 geslagen. De goed oombineerende Spar- ambten. een feit, dat de gevolgtrekking wettigt, dat ta-voorhoede wasteen doorloopend gevaar voor de de rechter-commissaris reeds vóór hij hem in ver hoor nam, besloten had hom te gijzelen 3o. tegen het feit, dat toen hij binnen stond, in het kabinet van den rechter-commissaris en tot de: zen laatste de vraag richtte: „Waarom hebt u mij laten fouilleerenP", het antwoord luidde „omdat u dingen zult hooren, zoo erg. dat u er wel eens over zoudt kunnen denken, zelfmoord te plegen," wélke woorden beleedigend waren, terwijl njj nog steeds niets bijzonder heeft, gehoord, zeer zeker niet iets. dat bij hem eenige neiging tot zelfmoord opwekte; 4o. tegen het feit. dat hij als getuige werd gre- B.-verdediging. Reeds binnen een kwartier had Sparta een 30-voorsprong; met een effectvol schot wist B. een tegenpunt te maken. Ook onze achterhoede had gemakkelijk werk en de B.-aanval kreeg geen kans. Met de rust was de stand 61. Na de thee namen de Spartanen het al heel gemak kelijk op. Wel deden zij zoo nu en dan een gevaar lijken aanval, doch de B.-keeper was op zijn post. Wanneer a in beide_ zijden nogmaals wordt gedoel punt, komt het einde met een verdiende 72- overwinning voor Sparta. Sparta 2 kon het in Oudesluis tegen Oudeshiis I NOORDSCHARWOUDE. Holland I speelde haar laatste competitiewed strijd tegen S.O.V.V. van Spanbroek. In een ta- mebjken forsehen wedstrijd won Holland met 40. OUDKARSPEL. D.T.S. II speelde Zondag op eigen terrein tegen Schoorl I. Een wedstrijd waarin beide partijen vrijwel tegen elkaar opwogen. Van beide kanten werd er echter slecht gespeeld. Beide partijen wis ten ieder éénmaal' te scooren. hoord door den rechter-commissaris in het bijzijn niet bebolwerken en werd met een 31-nederlaagi van drie hem ondergeschikte politie-ambtenaren. naar Sohagen gezonden. Een dier ambtenaren werd het te bar, doch op zijn verzoek, aan den rechter-commissaris om zich te mogen verwijderen, ontving hij aanvankelijk een weigerend antwoord; 5o. 'tegen het systeem van intimidatie, waarbij men, uitgaande van hot op niets gebaseerd, dus zuiver siibjectiof vermoeden, dat hij meer van de betreffende zaak zou weten dan hp verklaart af te weten, hem eerst bedreigt met gijzeling en hem, daar hij niets anders kon dan persisteeren bij zijn verklaring, daarna onwettig gijzelt; 6o. tegen datzelfde systeem van intimidatie, toe gepast op twee jioliti e-ambteaaren, ondergeschikten van hem, doordien ook zij door denzelfdon rechter commissaris op Woensdag 7 April 1926 werden be dreigd hetzelfde lot van hem te zullen, ondergaan; toen zij volhardden bü hunne verklaring, dat zij niets ten nadeel© van nem konden verklaren, ver klaring identiek aan die van alle politie-ambtenaren te Culemborg. Het bewijs tegen de daders, van den moord is vol ledig geleverd en de als daders aangehoudenen! hebben bekend, zoodat eenige verdere getuigenis, ook van hem, niet meer noodig was. Ook op deze gronden heeft de heer Blok protest aangeteekend tegen zijn gijzeling en de hem aan gedane behandeling. Naar aanleiding van dit onderhoud heeft 't Hdbl. hedenmorgen een onderhoud gehad met den officier van justitie te Tiel, mr. Toutenhoofd. In het bovenbedoeld onderhoud heeft de heer Blók verklaart: het bewijs tegen de daders van m- - den moord is volledig geleverd en de als da- dochter vanE. Kunt en H. Tromp. Arme Willomine slacht f 40—1.7(1 ifoik f 10—30, 411 varkens: vette goed, weegt echter nog slechts 80 pond, terwijl zware per ned. pond 8790 ot., zouters 8688 et., 'Londonsche varkens 8991 ot. AMSTERDAM, 12 April. Op de heden gehouden weekmarkt waren aange voerd: 531 vette koeien le kw. f 1.141.22, 2e kw. f 1L14, 3e kw. f 0.801,* mindere soorten 7080 ct. per Kg. slachtgewioht, 140 melk- en kalf koeien f 250550 per stuk; 106 vette kalveren 2e kw. f 0.851, 3e kw. 70—85 ct., per Kg. levend gew.; 160 nuchtere kalveren f 814 per stuk, 90 schapen f 4252, per stuk, 680 varkens Holl. le kw. f 1.03 1.04, 2e kw. f 1.02—1.03 per Kg. slachtgewicht; enkele boven noteering; vette varkens 97101 ot., per Kg.; 78 paarden f 150300 per stuk. ALKMAAR, 10 April. Op de heden gehouden weekmarkt waren aange voerd: 19 paarden f 350400, 35 melkkoeien f 240 tot 430, 413 nuchter kalv. slacht per stuk van f 12 22, fok per stuk van f 1025, 265 overhouder9 f 28 tot f 38, 33 schrammen per stuk van f 4252, 153 biggen 10 weken f 2634, 21 bokken en geiten f 416, kleine bokjes f 13.50. Boter: 1ste soort 87V297V2 ot., 2de soort 80 85 ct., Eieren: groothandel f 55.85. kleinhandel f 56, eendeieren f 5.10. ALKMAAR, 10 April. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aangevoerd: 185.000 kipeieren: 5660 Kg. f 5.50 tot 5.90. 60—64 Kg. f 5.80—6.90, bruine f 6—6.10, 50.000 eendeieren r 5.305.50, allés per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 10 April. Roode kool, le soort f 6.5010.70. 2e soort f 5.30 tot f 10, gele kool. le soort f 55.90. 2e soort f 4.20 tot 5.20. witte kool, le soort f 7.8011, 2e soort f 3.807.50, drielingen f 5.907.40, uien f 4.10 f 4.20. Aanvoer: 61120 Kg. roode kool, 8000 Kg. gele kool, 9660 Kg. witte kool. 8900 Kg. uien. HOI Ren Ren op 6 Maart, toen hij zijn hongerkuur begon, pond woog. Op een vraag, wat hij thans eigent het liefst zou willen eten, antwoordde hij: een zuri haring. In het lokaal, waarin Ventego zich laat bekijkej is gisteravond hevig gevochten tusschen de bezi kers die het oneens bleken te zijn over de kans van Ventego het wereldrecord van Jolly te verbei ren. Met bierglazen sloegen voor- en tegenstandei van Ventego op elkaar los. De politie moest hier] te pas komen. DE MAN VAN HET JACHT. De Evening Standard onthult thans het gehein van den Amerikaanschen millionair-kluizenaai Docht Bayard Bown, die zooveel jaren met zijn jach stoomklaar bij de Eingelsche kust heeft g6legen. (Zï< co. van Zaterdag). Zijn laatste daad, zoo verzeker deze krant is geweesi dat hij een verschoten portret van een vrouw, dat bijkans 40 jaar in een geheim laadje had gelegen, verbrandde. En dit is de sleutel \an het raadsel. Het was het portret van de vrouw die hij liefhad en die hij sedert zijn vertrek uit de Vereenigde Staten nooit meer terug had gezien Jaren geleden is zij in Amerika gestorven. Maar de kluizenaar bleef haar nagedachtenis trouw. Als jongeman was Brown excentriek, en toen hij verliefd werd, stond die excentriciteit hem in den weg voor de vervulling van zijn wensch. Altijd trotsch op den naam van den middeleeuwschen rid derlijken held Bayard, dien zijn vader hem gegeven had, had hij het gevoel gekregen dat de pogingen van zijn familie om hem een anderen kijk op hel yoctt leven te geven, een bedreiging voor zijn vrijheid wa ren. Hij verliet daarom Amerika met de gelofte dat hij er nooit terug zou keeren. Zijn iijk zal gebalsemd en naar Amerika vervoert worden, om in den grafkelder van de familie te Brook lyn bijgezet te worden. Wii! Gel Docht Sch Gflb Heer EEN SNELLE TREINREIS. Eergisteren zijn in Engeland een aantal Ameri- kaansche hotelhouders aangekomen. Zij spoorden van Plymouth naar Londen, een afstand van 227 mijl (364 K.M.), zonder ergens stil te houden, in uur 54 minuten. Op een paar punten bedroeg de snelheid van den trein 79 mijl (126.5 K.M.) in het uur. De voorzitter van de hotelhoudersvereeniging wenschte den machinist geluk met zijn magnifieke GEMEENTE WHTRINGEN. Ingeschreven over de maand Maart 1926. GeborenArine Willem me, doch ter van T. Bak ker en M. Dijkshoorn. Alida, dochter van J. Nieu- wenburg en G. Kieft. Maria, dochter van M. Lont* en M. de Haan. Ondertrouwd: P. Liemberg en M. Dirk». P. S. Kroon en J. Ras. Joh. ten Bokkel en G. Wagetina- ker. W. Blok en A. Kujjt, Het beste geneesmiddel voor een trage lever, schele hoofdpijn, verstopping en slechte spijsver- tering is een dosis Foster's Maag-pillen. Deze pil- praestatie, die, naar men gelooft, een wereldrecord len regelen de vloeiing der gal van de lever naar de ingewanden,. Nu en dan een dosis Eoster'a Maagpillen verzekert goede werking van lever en ingewanden, en is het beste voorbehoedmiddel tegen vormt. EEN PAASCHEI ALS VERRASSING. Een Argentijnsche zangeres, die zich op de door- Heei een slechte gezondheid. Prijs per fiaoon van vijftig reis te Parijs bevond, kreeg dezer dagen een pakje, versuiker de puien f 0.65; in apotheken en drogist- bevattende een Paaschei van chocolade, toegezonden; blijkens het opschrift was de afzendster een Japan- sche vriendin van haar. die eveneens in de Fran sche hoofdstad' vertoefde. Aan een vrienden-maar werd het ei stukgeslagen; er kwam een doosje te voorschijn „wat lief van mijn vriendin!" riep de Argentijnsche, een cadeautje verwachtend, uit doch toen zij het doosje opende kropen er een dozijn Aziatische kakkerlakken uit, die een onaangename Naar vernomen wordt, is de Britsche ambassade lucht verspreidden, mitsgaders een schorpioentje, officieel van in kennis gesteld, dat Violet Gitb- dat haar in den Vinger stak. De zangeres deed aan- son niet zal terechtstaan, doch naar een gesticht zal gjfte bij de politie, waarbij zij verklaarde, dat iemand DE AANSLAG OP MUSSOLINL Getrouwd: P. Liêmberg «n M. Dirks. P. S. Kroon Sf I?ddan. naam dar "lieve vriendin" -misbruik had j tj - ueouüju, zijn van meening, dat zij niet verantwoor- Overleden: Trijntje Maars, oud 79 jaar, echte®- de'f 8af'®ld w^denr'™?r himr daad- bewjjs tegen de, daders van Uooetjan^ de Jong. Aaltje Eunt^oui Ujaa* broecler hoofdredacteur is, publiceert heden gemaakt. ders aangehoudenen hebben bekend, aoodat «enige Bakber, ond één week, doohter van T. Bakker en verdere grebuigonis, ook van hem (commissaris Blok) M. Dijkshoorn. MaatjeHennink, oud 74 jaren, niet meer noodig was. De heer Toutenhoofd deelde w®d- van P. Maaxs. Aaltje Kopij, oud 74 jaron, ons in verband hiermede het volgende mede: ©c-htgonoote van J. Vroom. Johanna Wilhell mi na „Niettegenstaande commissaris Blok ontslagen is, I Vroone, oud 82 jaren, weduwe van KI. Boersen, wordt her onderzoek voortgezet, en van oen Deken- aangegeven een kind van P. Dekker en tenis van de verdachten is vooralsnog geen Sprake." A. Post. Rechter-commissaris mr. Hofdijk Is -in verband met een en ander naar Den Haag vertrokken. DE VERDWIJNING VAN DEN MAKELAAR BUSCH. Naar wij vernemen heeft de 44-jarige bouwonder nemer M. Muijlwijk cassatie aangeteekend van het arrest van het gerechtshof te Amsterdam, waarhij hij is veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf, met aftrek van 6 maanden voorloopige hechtenis, wegens mis- Mattheeussen, GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 3 tot en met 9 April. Geboren: Jannie Jacoba, d. v. Pieter Delver en uitschudden. Anna Alida Schekkerman. Cornelia Elisabeth, d. v. Pieter Vries en Elisabeth Cornelia de Graaf. Jacob, zoon van Pieter Piers en Trijntje Dekker. Ida Loui- dochter van Gerrit Klaver en Adriana Maria DAK VAN EEN GEBOUW INGESTORT. Uit Passau, 10 April Bij het afbreken van een groot gebrouw stortte plotseling het dak in. -Een groot aantal arbeiders werden onder de puinhoopen bedolven. Tot nu toe werden twee dooden en een want 8r00t aantal gewonden te voorschijn gebracht. Er zijn nog meer slachtoffers; de werkzaamheden zijn nog niet geëindigd. ROOVERSAANVAL OP EEN RI SSISCHEN TREIN. DE JACHT OP HET GOUD De sneltrein Moskou-Taschkent is op korten af- Uit Johannesburg wordt gemeld, dat de ontdek- stand van laatstgenoemde plaats door een roo- van diamant vindplaatsen op Swartsplaats in versbende overvallen, die de passagiers volledig *rransvaal aanleiding heeft gegeven tot een rush. een artikel, waarin o.a. gezegd wordt: ,.Vele buiten- landsche anti-fascistische bladen schreven na den aanslag artikelen, waarin zij hun leedwezen uit spraken over de daad van juffrouw Gibson, doch zij hadden beter gedaan niets te schrijven, niemand gelooft aan bun oprechtheid." handeling van den makelaar Busch met doodelijken afloop en diefstal. BRANDSTICHTING? Ondertrouwd: Simon Ros, 29 jaar, arbeider te Alk- j maar en Aaltje Druijven, 22 jaar, zonder beroep, te Zijpe, onlangs te Alkmaar. Johannes Cornelis de Wit, 25 jaar. boterhandelaar te Callantsoog en C.a- In den nacht van Zaterdag op Zondag zagen twee tharina Veronica Bakker, 21 jaar, zonder beroep, te surveilleerende politieagenten in de nabijheid van Zijpe. Cornelis Petrus Bakker, 23 jaar, landbouwer bet kefkhof in de Edenstraat te Eindhoven een man te Zwaag en Agatha Heddes, 24 jaar, zonder 1 staan, die zijn kous stond uit te wringen. Zij her kenden hem als zekere J., uit Woensel, die bij de politie nogal ongunstig bekend staat. Op de vraag wat hij daar uitvoerde, gaf hij een ontwijkend ant woord, doch daar hij niets bij zich had, lieten dé agenten hem verder gaan. Toen ze een eindje doorgeloopen waren, zagen ze plotseling rook van achter de woning van de weduwe T. op de Groote Berg opstijgen. Onmiddellijk werd de brandweer gealarmeerd; het bleek dat een stal letje achter de bedoelde woning in brand stond. De brandweer wist het vuur te beperken tot het stalletje, dat geheel is uitgebrand. Toen het licht werd, bleek dat er voetsporen lie pen over den akker in de richting van het terrein van den brand en dat deze waren van iemand met schoe nen met gummizolen. Verder bleek dat er iemand :n een sloot tusschen den weg, waar genoemde J. werd aangetroffen, gesprongen was en dat deze de modder op den slootkant van zich had afgeschud. In verband hiermee is J. op last van den commissaris van poiitie aangehouden. Vastgesteld is dat hij dien nacht gum mischoenen heeft aangehad. Hij ontkent echter den brand te hebben gesticht. EEN LASTIG PAARD. Gistermiddag kwam nabij Hotel Promenade aan den Scheveningschen weg te 's-Gravenhage een 20- jarig ruiter te vallen, waardoor hij een schaafwond bekwam aan de linkerknie en een kneuzing aan den rug. Daarna zou een 21-jarig militair het paard naar atal brengen, doch dit mocht hem niet gelukken; hij werd er eveneens afgeworpen en brak zijn rechter onderbeen. AUTO-ONGEVAL. Zaterdagmiddag reed de auto van den handelsrei ziger van dor Zee bij Sneek tegen een boom, doordat de bestuurder de opgeladen koffers van den passa gier, den heer Dokkum, gemeenteraadslid, op zijn hoofd kreeg door het breken van het bagagenet. De heer Dokkum werd ernstig aan het hoofd verwond opgenomen en een boerderij binnengedragen. Later roep, te Zijpe. Jan Jimmink, 33 jaar. veehouder «n Neeltje Paarlberg. 22 jaar, zonder beroep, beiden te Zijpe. Petrus Jongejan, 25 jaar, timmerman en An na Johaoma Koortens, 22 jaar, zonder beroep, bei den te Zijpe. Petrus Adrianus, Kraakman. 31 jaar, veehouder en Johanna Catharina Koersvelt, 31 jaar, zonder beroep, beiden te Zijpe. Overleden: Pieter Schilder, 69 jaar, wedn. van Maart je Louwe. Pieter Ruis, 65 jaar, echtgenoot van Elizabeth Broens. Arendje Guichelaar, 3 jaar, d. v. Geert Guichelaar en Hilligje Kats (overleden te Hoogeveen.) GEMEENTE WARMENHUIZEN. T. ff, 2 Duizenden eh duizenden zijn erheen getrokken om Den secretaris van het Afghaansche gezantschap 2i h van het delfrecht tB verzekeren. Op de vind- kè^rietpost omstóen 6Zlg WaS' plaats is een geïmproviseerde stad omstaan. Het is den autoriteiten mogen gelukken een aan- BEN UITBARSTING OP KAMSJATKA* tal der roovers te achterhalen en gevangen te ne- i,e vulkaan de Avatsjinsk, op twintig mijion af men. De gestolen poststukken konden evenwel niet 8landg van petropawlowsk. op Kamsjatlca (Husland) teruggevonden worden. js sedert de vorige week in werking. De krater De sovjet-regeering heeft tegenover de Afghaan- braakt lava ult waarmede de hellingen van den sche regeering haar leedwezen uitgesproken. thans bljna geheel bedekt Iijn. Boven den kra- ter worden vlammen waargenomen, terwijl retis- DE OVERSTROOMING VAN DEN TIGRI&. achtige brandende projectielen worden uitjgestooten, De breuk in de oevers van de Tigris is nauwelijks hetgeen met geweldige knallen gepaard gaat. een mijl van de stad af ontstaan. Het water kwam Ernstig;e uitbarBtinigen van den vulkaan kwamen Doe Sch Doe Ar Or Hi tot het hoogste punt, dat ooit bereikt is, nl. drie jaar geleden, toen er bijna 500 vierkanten mijlen land onder water stonden. De rivier verbrak rond den middag haar oevers en de breuk werd, tot den avond, steeds wijder, door de geweldige hoeveelheid water, flie door de dadeltuinen bij het paleis vloeide en de woestenij in den omgeving overstroomde. Arbeiders, door de politie ingeschreven, moeten de muren rondom de stad helpen versterken. De prinsessen vluchtten in allerijl uit het paleis naar het huis yan den minister van oorlog. De fraaie tuinen van het paleis zijn thans een tooneel voor in 1827, 1828 1864 en 1909. BOTSING VAN VLIEGTUIGEN. Bij een botsing tusschen twee vliegtuigen boven het vliegterrein te Henlow in Bedfordshire zijn de vijf inzittenden, twee vliegers en drie mecaniciens, gedood. De machines vlogen op ongeveer 800 M. hoogte en zijn in volle vaart te pletter gevallen. Reuter meldt nader: Hét vliegongeluk bij Henlow is een van de ernstigste in de geschiedenis van de Engelsche luchtstrijdkrachten. De twee machines gingen in vlammen op. toen ze den grond bereikt hadden, wellicht door het springen der benzinetanks. Geboren: Cornelia Theresia, dochter van Frederi- cus Slijkerman en van Cornelia Wierine. Anfccmius, zoon van Adrianus Overpelt en van Elisabeth Mo- ras. Johannes Cornelis, zoon van Adrianus do Groot en van Geerfcruida Maria Pronk. Alida, dochter van Cornel's Dekker en van Agatha Afra Reinders. Ondertrouwd: Jacob de Graaf, oud 23 jaar on vrouwen van verwoesting. Er liggen vele vernielde ^stukken Wanhopige pogingen om het vuur te blusschen ble- puin rondom de palmboomen. Alida Schrijver, oud 22 jaar. EEN ANTI-STAKING SB ETOOGIN G VAN VROU WEN. Sedert een jaar of zes ageert in Ehgeland een uit bestaande organisatie, die propaganda. WARMENHUIZEN, 12 April Roode kool, le soort f 8.7010.9.0 2e soort f 5.20 tot 10.50, gele kool, le soort f 7, witte kool, le soort f 11.1012.10, grove uien f '4.20. Aanvoer: 25915 Kg. roode kool', 500 Kg. gele kool, 4975 Kg. witte kool, 5475 Kg. uien. NOORD'ERMARKTBOND, Noordsoharwoude- 12 April. Uien f 5.20—5.40, grove uien 4.60, peen I 5.30, roode kool f 8.50—12.80, doorschot f 5.70—9.10, gele kool f 5.80—7.60, doorschot f 5.70, Deensche witte f 10.5012.20,- doorschot f 5.70 8.60, allee per 100 Kg. Aanvoer: 2500 Kg. uien, 2300 Kg. peen, 42200 Kg. roode kool', 19000 Kg. gele kool, 41200 Kg. Deensche witte. maakt tegen werkstakirfe en uitsduiting. Totnogtoe heeft men weinig van deze propaganda gemerkt, om dat zij voornamelijk de provinciesteden als het ter rein van actie koos. Thans lezen wij in de Engel sche bladen, dat de organisatie, die onder leiding staat van mrs. Flora Drummond, 17 April a.s. te Londen-een anti-stakingsoptocht zal houden, waar aan vrouwen uit alle deelen van Engeland zullen deelnemen. Verwacht wordt, dat niet minder dan twintigduizend vrouwen zich in dezen optocht zul len scharen. HONGERKUNSTENAARS". Te Leipzig is een hongerkunstenaar, die al 32 ven vruchteloos. De slachtoffers moeten wel onmid dellijk zijn gestorven. Ooggetuigen verklaren, dat de vlammen een hoogte bereikten van 200 voet. De toestellen waren in eenige minuten verkoold. EEN SPOORWEGONGELUK. Uit New York, 10 April. De express-trein van New York naar Atlantic City is nabij Camden (New Jersey) ontspoord. Drie reizigers werden gedood, elf personen werden zwaar gewond, terwijl meer dan de helft van de 225 passagiers lichte verwondingen opliepen. HET DROEVIG EINDE VAN EEN GENERAALJ In het Roosevelt Hotel te New York is in zeer droevige omstandigheden een vroegere officier der lijfgarde van den tsaar en commandant van een Russische divisie, generaal Sasja von Stackelberg aan zijn eind gekomen. Deze generaal werd beschul digd van diefstal van schatkistbewijzen ten bedrage dagen in zijn glazen kast was opgesloten, door de van bijna 150.000 gulden van een rijke weduwe, in politie ontmaskerd. De geneesheeren, die den man wier huis hij eenigen tijd had ingewoond. De politie hadden onderzocht, waren tot de conclusie gekomen, vond zijn spoor in het Roosevelt Hotel. Toen de re- dat deze wel degelijk gevoed werd. Zij waarschuw- chercheurs aan zijn deur klopten, tftitwoordde hij jo den de politie, die de aangelegenheid zeer zorgvul- viaal dat hij nog niet gekleed was en verzocht hun, dig onderzocht en toen ontdekte dat Nedson, zoo onder het aanbieden van een cigarette uit een met

Schager Courant | 1926 | | pagina 2