Donderdag 22 April 1926. 69ote Jaargang. No. 7881. Binnenlandsch Nieuws. Feuilleton. Dl GELUIUÜlil HELD G. J. CLAlJ's 0CHTENDV0E0is JE OCHTENDVOER dijnhardt's Hoofdpijntabletten f iütiluft- Lnttmllil Dit blad verschijnt viermaal pox wook: Dinsdag, Woensdag, Donder dag on Zatordag. Dij'inzonding tot 'smorgens 8 uur, worden Advor- (outidn nog zoovool rnogulijlc in hot oerstuitkomond nummer geplaatst. IHtflPVPrS I NV U h TRAPMAN S» Po SphiMÏPTl Prijs per 8 rnaondon 11.85. Loum nummoM 0 eont. ADmnTliM. Uliyevma t l\.V. V.ll. IHiUIMN (V ld., OLlEiiytUl. I TI8N van 1 tot 5 ragd* 41.10, ledera regel moor 80 cent (bawlltso. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. 110. 20. j inbogYopon). Grooto lottere wordon naar plaatfiEuimto herekend - WIERINGERWAARD Maandagavond vergaderde de afdeeling Wierin- gerwaard van de H.Mij. van Landbouw onder led- ding van den heer K. Zijp. Aanwezig 11 leden. Na opening en voorlezing notulen worden een aan- ial ingekomen stukken behandeld. O.m. een circulai re van de afd. Terschelling, waarin wordt gezegd, dat er jaa/rlijks in Noordholland meer Terschellinger veulens worden verkocht dan er op Terschelling worden geboren1, wel een bewijs dat deze veulens goed bekend staan. Een opgaaf wordt verzocht van personen, die een dergelijk veulen willen hebben. Afnemers zijn dan gewaarborgd een Terschellinger te krijgen. Wie er dus prijs op stelt, kan dit bij de afdeeling kenbaar maken. Door het Hoofdbestuur worden inlichtingen ge vraagd over onbewaakte overwegen in den omtrek welke gevaarlijk worden geacht. In deze afdteeling hebben we geen overwegen. Wel zouden we kunnen wijzen op den Ruigeweg en Grootesloot, doch dit zal wel door de afdeeling Zijpe kenbaar worden ge maakt. Verder is van het H.Bs. een circulaire ingekomen inzake Runderhorzel. In die circulaire worden een drietal vragen gesteld ,nl.: Komt het veelvuldig voor? Wat is de meening over omvang en schade? en: Wat kan er volgens het 'doe van de afdeeling ge daan worden ter bestrijding? Over deze Runderhor zel wordt breedvoerig gediscuseerd. Een afdoend middel bestaat natuurlijk niet. Vrij algemeen is men het er over eens, dat de beste oplossing- is, zoo spoe dig mogelijk vernietigen. Dan worden door 't Hoofdbestuur een anatal vra gen gesteld óver het gebruik enz. van buitcnlandsche serum cn entstoffen., welk geldelijk voordeel men daarbij heeft en hoe hier de tarieven zijn van de vee artsen. Ook hierover ontspon zich een langdurige be spreking. Voorzitter is van oordeel, dat de tarieven van de veeartsen in het algemeen te hoog zijn en dat dit vooral het) gebruik van buitenlandsche serum wel in de hand werkt. Deze meening wordt ook door de vergadering gedeeld. Aangezien onder de aan wezigen evenwel geen personen zijn, die veel sa- rum -gebruiken, zal het bestuur eens informeeren bij de diverse varkensmestens alhier om daarna de circulaire van het H.B.S. beter te kunnen beant woorden. De rekening van den penningmeester, dep afdee ling, nagezien door de heeren P. Visser Az. en Daan Kaan, werd in orde bevonden. Ontvangsten waren geweest f 453.99M, uitgaven i 386.77^, alzoo een ba tig saldo ad f 68.22. De rekening van den penningxneestetr der Aankoop- vereeenifeing was bereids nagezien door den heer Al K. Kaan. Deze deelt mede, dat alles in volmaakte orde was bevonden. I}e ontvangsten' hadden bedragen f 1-4996.06y%\ de uitgaven f 14865.70Yt} alzoo een batig saldo ad f 130.36. 'Men was vorig jaar begon nen met een saldo van f 134.52>4. Den heeren commissieleden alsmede den penning meesters worden dank gebracht, de eersten voor hunne bemoeiingen', en de laatstgenoemden voor hun accuraat gehouden beheer. We kunnen hierbij nóg vermelden, dat het de 34e rekening was, welke door den heer P. Schenk Dz. als penningmeester aan de vergadering werd voorgelegd. Laten we hopen, dat we bij zijn 40e nog tegenwoordig kunnen zijn- De heer D. Sleutel als penningmeester der Aan- koolpyereeniging, deelt nog mede, dat door tusschen- komst der verconiging in 1925 werd geleverd 57100 Kg. lijnkoek; 13425 Kg. grondnotenkoek; 8600 Kg. ge droogde spoeling; 4200 Kg. cokesmeel; 2100 Kg. lijn- door A. S, ML HTJTCHINSON. 51; I I IL. Tinsent was over het zeildoek gestapt en naar het midden van den ring- geslenterd op 't oogenblik, dat Ima in de tent was gekomen. Hij had nog altijd zijn gele, lange" jas aan en had zijn handen, nog in de zakken. Hij hield ervan alle oogen op zich gevestigd te voelen. Hij hield ervan hun tijd en gelegenheid te geven te bedenken, dat hij in eerste klasse wedstrijden was uitgekomen, en dat de menschen goed betaald hadden om hem te zien boksen. Gewoonlijk was hij zenuwachtig op het eerste oogenblik als hij den ring binnentrad, maar nu voelde hij zich alleen opgewonden; hij toonde dat,- door branieachtig te doen. Hij wist, dat Per- cival boksen kon. Hjj had hem zien oefenen in Japhra's tent, hji wist, om zijn eigen woorden te gebruiken, dat net in het eerst misschien een beetje warm zou toegaan, maar hij wist ook, wat slechts aan Japhra onder hen allen bekend was, dat bij zijn kundigheid in het boksen en zijn ge wicht, zijn ondervinding, zijn handigheid en zijn moreel overwicht bij menige overwinning in zijn voordeel had, en dat zoo iets bijna do waardd. heeft van een derden arm tegen over, iets zoo hulpeloos als een „nieuweling". „Een nieuweling Baasl" had hij een uur geleden tegen Maddox feezogd. „Een nieuweling! Ik wed, dat er meer dan één tusschenbeido zou willen komen, als ze wisten, dat ik een nieuweling ging bevechten. Ik zou er zelf geen lust in hebben, ais heb niet was, dat ik al zoolang dien ellendeling eens te pakken had willen hebben." .Heel' lang gekoesterde haat kwam als ve nijnig gif boven, toen hij daar zoo stond en verjoeg zelfs het voldaan gevoel1 t>van bewonderd te wor den. Eindelijk zou t hij Zijn loon ontvangen voor dien spotnaam „Vos" waarmee hij door Pereival was gedoodverfd en dien hij had moeten verdragen. Eindelijk zou hij zijn loon krijgen. De menschen,1 waren naar de kermis gekomen om Japhra's ^mijn heer" te zien daar zon hij, ook zijn loon voofp krijgen. Die slhj£ op zijn gezicht, een uur geleden, ook daar zou hn voor boeten; die zou hem in de lengte en in de breedte woren terugbetaald. ^■Ün sluwe, vosaohtige glimlach, kneep zijn mon d oogen te zamen; hij begon zijn das langzaam ui te trekken, liet zijn lange, gele jas vallen en deed meel en 1800 Kg. grondnotenmeel, totaal 87225 Kg. tot een bedrag van f 11251.88. Volgend punt is een voorstel van het bestuur tot het houtfen van een cursus in goed melken; Voorzitter deelt mede, dat de heer Daan Kaan ver leden jaar een cursus heeft gèvolgd te Hoorn met goed succes en dat" door hem een diploma als voor- melker is behaald. De' heer Kaan is nu bereid om al hier als leider van een dergelijken cursus te fungee- ren en zijn koeien en materiaal beschikbaar te stel len. Jammer is het dat slechts 4 personen zich heb ben aangegeven. Goed melken is toch zoo veel waard. Na 'eenige bespreking wordt besloten den cursus te laten doorgaan en de gelegenheid tot deel name nog open te stellen tot a.s. Zaterdag 24 Apiril. Het lesgeld bedraagt slechts f 5. Hierna wordt door den heer Jb. Bakker als afge vaardigde van gehouden vergaderingen meegedeeld, dat de vergadering van d'e Holl. Maatschappij een zeer kalme was geweest, terwijl de heer B. verder enkele mededeelingen doet over het verhandelde. De vergadering van Holl. Noorderkwartier is door omstandigheden door afgevaardigde niet bezocht, alw zoo hierover geen rapport. Als afgevaardigde en plaatsvervanger voor dit jaar worden gekozen resp. de heeren C. Strijker en P. Visser Az. Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief der alg'emeene vergadering wordt door den heer P. Vis ser Az. de vraag gesteld of het misschien op den weg der afdeeling ligt dat op de algemeene vergadecinjg eens ter sprake wordt gebracht pogingen in het werk te stellen, dat het wegenonderhoud voor de polder besturen wat ontlast wordt. Door het moderne ver keer worden de wegen vernield en het gaat toch niet aan, dit alles op de ingelanden te verhalen. Sommige leden meenen, dat di't een zaak is die bij den Bond van Waterschappen behoort, terwijl an deren de overtuiging hebben, dat dit zeer zeker ook bij de Holl. Mij. thuis behóórt. Er kan niet genoeg op deze onbillijke zaak gehamerd worden. Besloten wordt, dat afgevaardigde deze zaak op de alg'emeene vergadering ter sprake zal brengen. Bij de rondvraag wil de beer Strijker nog enkele inlichtingen vragen over de horzelgeschiedenis. Wat is in verband daarmee* nu besloten? Voorzitter meent, dat het gewenscht is om circu laires te laten drukken, waarbij geadviseerd wordt de horzel zoo veel mogelijk te vernietigen. Bij da sluiting zegt de heer Zijp, dat hij z.i. niet de rechte man is om als voorzitter te fungeeren,, temeer de ar er 7.00 velen zijn, die dat veel beter konden doen. Hij hoeft 't echter noodgedwongen aangenomen en zal nu zijn best doen om het zoo goed mogelijk te doen. Mocht ik evenwel in sommige gevallen te kort schieten, verzoek ik wel een beetje toegeefelijkheid on hiermede sluit ik onder dankzegging deze vergade ring. 70 cent per 2'/a KG.; f 9.50 per 50 K.G. Laat het onderzoeken, heeft het geen 42% eiwit en vet dan zijn de kosten voor zijn rekening. Ozeral verkrijgbaar. stillen spoedig de ergste hoofdpijn Prijs 60cL 8ij Apoth.en Drotfisten. B zijn tnoot uit. Een verrukte kreet steeg: uit de groep van zjjn aanhangers <?p. De goede, ouwe Vos had hen de eer aangedaan in zijn echte boksersteaiue voorhen te verschijnen! Japhra, die nog met Pereival fhusterde, keek op, en vertrok zijn ge zicht, toen hij Pinsent, bijna naakt in den ring. zag staan hij kende Pinsenfs eigenaardigheden. Hij zag zijn gewelfde borstkas zich opzetten en verbroeden ais een zeepbel, die door een pijp wordt opgeblazen; de holte oner het borstbeen tusschen de dikke borstspieren; de gespannen, uiterlijk trorn- melharde huid bij het middel; de lijn van nek en schouder aan eiken kant, waaf" de spieren van den rug te zamen kwamen; dé reusachtige aanzet van de armen, waar zij, de schouders bereikten; armen zoo lang en stevig, dat zij de vuisten ató mokers konden doen neerkomen. Pinsent strekte Zijn armen pit in rechte hoeken langs zijn lichaam en haalde diep adem. Hü moest meer dan 140 pond halen,, berekende Japhra; Pinsenfs bijzonder Lange beenen, die nog langer léken door zijn korte bokserbroek waren daarbij nog een geducht wapen, vond hij. Pinsent slingerde éen arm heen en weer en stapte naar Koks. en Japhra's lippen trilden Het linkerbeen sleepte, hij lichtte den voet op, cn zette hem neer met een groot e gemakkel jj kheid, als een spin zijn pooten uitstrekt en optflt:- „op^ twee stappen verder, het lichaam geheel in even wicht op het rechterbeen, „neer"- en het lichaam in een oogwenk verplaatst naar links, en in een oogwenk den arm uitgestrekt en als de beet van een slangentong terug. Er steeg een juichend ge mompel op over de volmaakte gemakkelijkheid van deze beweging en Japhra keerde Zich weer naar Pereival om zijn laatste woorden nog eens fluis terend te herhalen. „Zie j'e dat?" fluisterde hjj. ,Je móet hem volgen volgen. Je moet hem bezig houden, nooit rust ge ven; slaan, slaan, zoo snel als je hem raken kunt!" Ernstige bezoegdheid klonk uit zijn stem, toen hijsprak, en zijn doorploegd gezicht kreeg nog meer rimpels als van een rotten appel', die door een 'hand wordt fijn gedrukt. „Luister nu nog voor het laatst," zei hij, er is een zwak punt bij hem en ik heb het uitgevonden. Jij moet Rem daarin treffen door hem aldoor te volgen, te volgen, zoo gauw als j'e je vuisten kunt gebruiken. Voor jou gelukkig, dat hij met de vuisten wiF vechten. Jij hebt ze gebruikt, ze zijn gehard. Die Voe is een te fijna mijnheer ge weest de laatste jaren, hij wilde niet .zelf duwen en dragen, op en af Iaden, zooals jij gedaan hebt. Zijn keus Zhr hem berouwen als zijn knokkels ge wond zijn. De jouwe zijn ajfe van steen zoo hard. (De heer Z. behoeft zich1 o.i niet ongerust te mar ken. De leiding is wel goed gegaan. Verslagg.) WIERINGERWAARD. Dezer dagen hebben we een bezoek gébracht aan de boerderij van den heer M. Blaauboer, aan den Barsingerweg, di'e sinds een maand of drie zijn koeien melkt met een Alva Laval melkmachine. De-, ze werd gedreven door een petroleum-motor, doch kan natuurlijk ook door electriciteit in werking ge steld worden. De heer B. was een en al lof over de machine. Er werden vier koeien te gelijk gemolken, terwijl één man dan juist werk genoeg heeft om de machine van eene koe op de andere over ie zet ten. In één uur konden 20 koeion gemolken worden. Eenmaal daags werden voor de controle de koeien even nagemolken. De dieren, waaronder één met een afgetrapte speen, stonden muisstil en werden ook niet gespannen. In tijden van mond- en klauwzeer, wat veelal ge paard gaat met zeere speenen .schijnt ons een dus danige behandeling zeer goed toe. De heer B. is momenteel nog de eenige in deZe ge meente, die een melkmachine gebruikt, doch het lijkt ons toe, dat het wel navolging zal vinden. HOOGWOUD. Tot assistente aan de openbare lagere school in de Kerkelaan is door Burgemeester en Wethouders benoemd mej. M. M, Fris, onderwijzeres te Abbe- kerk. HOOGWOUD. Ter voorziening in de vacature.van booisteker in dé wijken Weere. Boekelwegbuurt en Lambertschaag is wegens bedanken van den beer C. Klaver Cz., door Burgemeester en Wethouders benoemd de heer C. Klaver Pz., aldaar. DE TOESTAND IN DRENTE. Het Tweede Kamerlid Ketelaar heeft den minister van arbeid, handel en nijverheid de volgende vrar gen gesteld: 1. Is de minister bekend met den uitslag van het ndorzoek in d'ë maanden Februari en Maart jl. door den arts G. J. Lodewijks, te Nieuw-Amsterdam, inge steld naar den gezondheidstoestand van de kinderen, op de openbare lagere school te Borger-Erfscheiden veen, uit welk onderzoek onder meer bleek, dat 62 van de 142 kinderen slecht of niet goed gevoed wa ren, terwijl 83 gevallen van bleekzucht en klierzwel- lingen voorkwamen? 2. Is de minister bereid een onderzoek te doen in stellen naar den gezondheidstoestand van alle school kinderen in de Drentsche venen? 3. Is de minister bereid maatregelen te treffen en te bevorderen, waardoor aan gruwelijke toestanden, als hierboven genoemd; zoo spoedig mogelijk een e\nde wordt gemaakt? WIERINGERWAARDw Dinsdagavond heeft in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk eene bijeenkomst .plaats gehad, al waar Ds. van Veen van Wieringen een en ander zou vertellen over „Jeugdbeweging". De .president-kerk voogd, de heer A de Carpentier was mede aanwezig. Ds. Groeneveld opende namens de jongeren de bijeen komst met een hartelijk wcord van welkom, aan D& v. Veen, die daarna in eene mooie, gezellige en dui delijke rede het doel enz. van de Jeugdbeweging heeft uiteengezet. Het doel is het Christelijk geloofsleven in vrijzinnig gen geest onder de jongeren te versterken en te verr breiden, een band te vormen tusschen de vrijzinnig Christelijke jongeren in Nederland en zoo zij zich daartoe geroepen gevoelt, godsdienstig sociaal werk te doen. Verder worden kleine clubjes gevormd; ge zellig samenzijn wordt bevorderd enz. In de jeugdbe weging worden we gedragen door gemeenschaps besef. Echte zuivere kameraadschap kan er door ont staan. Sitand valt weg; een eerste vraag is: wat ben je als mensch. Conferenties worden gehouden op de heide te Soesterberg, alwaar 't altijd zeer gezellig is. Op die conferenties leeren we ook 't beste in den mensch kennen. Maatschappelijke vraagstukken worden daar ter sprake gebracht. Men moet zich voor af altijd bezinnen, eerst indenken en begrijpen en niet te snel oordeelen. We moeten 't leven zien in het licht van den godsdienst en elkanders meening eer biedigen, vrijzinnig en Christelijk gaan samon. Dienen en werken voor de menschheid zij onze leuze. In de pauze werd door de dames thee en een paar koekjes rondgedeeld. Na de pauze werden enkele vragen gesteld en door Ds. van Veen op duidelijke wijze beantwoord.' Van de 28 aanwezigen hebben zich staande de hij- eenkomst 20 meisjes en jongens (nl. 12 meisjes en 8 jongens) als lid aangegeven, zoodat thans defini tief tot oprichting van een V.C.J.B. (Vrijzinnig Chris telijke Jeugdbond) is besloten. Het voorloopig he-* stuur, bestaande uit de dames G. Schröder en A. Dissel en den heer P. Haringhuizen, zal op een eerst volgende vergadering met nog 2 leden worden aan gevuld. 1 Ds. van Veen kan zeker met genoegen op dezen avond terug zien; zijn reis van Wieringen naar hier is met succes bekroond. Door Ds. Groeneveld werd dank gebracht aan den spreker voor zijn heldere en duidelijke uiteenzetting, aan den president-kerk voogd voor de beschikbaarstelling van dit lokaal en voor zijne tegenwoordigheid alhier en aan de pers, terwijl tevens alles goeds werd toegëwenscht aan de pas opgerichte vereeniging, waarna men nog een poos gezellig bijeen is gebleven. WIERINGERWAARD- i Als een bijzonderheid kan zeker worden vermeld, dat elf koeien van den. heer Jb. Stammes alhier ach tereenvolgens een kuikalf ter wereldj hebben gebracht No. 12 was een stierkalf. AARTS WOUD. De veel en zeer gunstig besproken film „Op Hoop van Zegen", vervaardigd naar het meesterwerk van J wijlen Herin. Heijermans, komt in de zaal van den I heer Bakker. De titel van het beroemde filmwerk zal ook hier wel reeds voldoende zijn om, een volle zaal te trekken. Zij die dezen avond willen bijwo nen, zullen goed doen zich vroegtijdig van een plaats te verzekeren. OUDKARSPEL. Wegens bedanken van den heer 'J. J. v. Zoonen te Oude Niedorp, als secretaris-penningmeester van den Schaapsmeerpolder is met algemeene stemmen benoemd de heer F. Moeijes te Oudkarspel. HEERHUGOWAAKD, In een zeer druk bezochte vergadering van de be sturen der Ned. Herv. Gemeenten van Beerhugo- waard en Veenhuizen, is thans definitief besloten de twee kerkelijke gemeenten te combineeren. Reglement enz. zijn behandeld en de vereischte stukken gullen ter goedkeuring worden opgezonden. Hij zai zijn mond gaan gebruiken om j'e te hoornen, maar Iet daar niet op. Hij zal van die kunstjes gebruik maken, paa daarvoor op. Vooruit nul Ze wachten op je. 't Is alsof ik zelf moet vochten, baasie, zóó voel ik er voor. Straf hem, straf hem. straf hem. Geef hem geen oogenblik rust; daar komt het op aan. Nou, geluk, Tt bestel" Hij nam PercivaPs jas aan, en Pereival1 stapte over het zeildoek en Hep naar het midden, waar Pinsent hem reeds wachtte. Hij was gekleed ala wanneer jiij bokste in de tent van Ja.phra; witte flanellen broek, een dun buis, witte linnen schoe nen met rubberzolen. Hij liet zijn armen langs zijn zijde hangen en bewoog zijn vingers,om zijn vuis ten zoo stevig mogelijk te maken,' die vuisten, die volgens Japhra keihard waren. Hij hield zijn hoofd hoog op en keek Pinsent strak aan; hij bleef staan op een armlengte afstand en wendde zijn oogen vragend naar Baas Maddox, maar oogen- bKkkeliik daarna richtte hij ze weer op Pinsent. Zijn bedekte lédetnaten en zijn minder gewicht maakten dadelijk den indruk, dat hij de zwakste van de twee was. „Hij zal hem opvreten!" klonk een stem achter Pinsent. „Hij zal hem heelemaal opvreten!" eh Pinsent trok zijn mond en oogen weer te zameth in zijn sluw llachje. Klaar," kwam 't van Baas Maddox. Jh orde, Stingo. Vooruit maar." „Tqd," klonk Stango's hegsohe Stem: en als een hand, die aan een touw trekt, waaraan dansen de poppen vast zitten, sprongen op dit woord |ie twee gestalten op elkander toe. 'HOOFDSTUK V. Een beroemd gevecht. Nu nog wordt over dat gevecht gesproken onder de kermisgasten. Oude menschen die er bij waren1, ontbreekt het nooit aan toehoorders, wanneer zij kunnen zeggen, als er over "boksers gesproken wordt: „Ik heb in den tijd van Baas Maddox, Japhra's „mijnheer" tegen den Vos Pinsent zien /echten." Ik zal' het hier opschrijven zooal» het vertelkl wordt: „Nou. zeggen die oude menschen dan, nou die mijnheer \an Japhra, Iet op m'n woorden, dat was me, er een; een vluggerd; een duivels-jong, één uit duizenden. Hij begint en gauwer dan, ik het zeggen kan, gaat het, Buks rechts! links rechts! links rechts. Pinsent had nooit zoo iehst gezien. Dat was een professional een van die mooidoeners, een van die ruziezoekers, een van die praatjesmakers en er eerst om heen draaiers en van fc wacht eens een beetje-soort; zoo Zijn die lui van het vak, altijd eerst de kat uit den boom zien Om te kijken met wat voor soort ze te doen hebben. Maar nu zag de Vos het gauw genoeg! Hij had zelfs nooit 'zoo iets gezien. Eerst slaat hjj*1 hem weg 't duivellsjong, en slaat hem weer, en slaat hem weer: en pakt hem beet en rammelt er op lós en doet hem wankefen; maar altijd komt hn weer terug en nog eens terug en altijd maar rechts flinks, rechts' links. O, 't was er eentje een duiveüsj'ong als van ijzer en staal. Pinsent had nooit iets gezien wat daar op leek. Na de eerste ronde komt hij terug en spuugt op den grond en trekt zijn broek op, beschouwt het als be- ginnerswerk en Buck Osborn en Nut Harris en zijn andere vrienden lachen mee. Bij de tweede ronde komt hij terug en spuugt op den grond en trekt zijn Broek op en blijft m gedachten staan Na de derde ronde komt haj langzaam terug alsof hij over iets nadenkt, toen herinner ik me, dat Dingo, Dingo Spain, hem vriendschappelijk op den schouder kLópt, terwijl hij hem met ae spons bewerkt en de Vos kijkt hem aan met een gemeen licht in z'n oogen en snauwt: „Wat voor dien duivel, mankeert jou? Hou je mond en sta daar niet te grinneken, of ik zal je op je leebjke bek slaan." Hij was uit zijn humeur: hij had .nog geen pijn, hjj was een taaie, maar hjj was niet zeker van Zijn zaak, zooals een man, die een wesp voortdurend om zijn hoofd" hoort gonzen, zoo was het eigenlijk met dat duivelsjong: altijd maar om hem heen, op hem af, en weer op hem af. Oa, 't was een taaie, die Pinsent, een van: die: ,„Ieg ze maar neer," van die sluwe slangachtige xerefe, en 'voorzichtig ook, was hij. Bij de vierde ronde nam hij zioh voor, hem er eens eentje handig toe te dienen. Ik mag zoo iets wel en bovendien was ik een Maddox-man en ik begon te joelen en we joelden allemaal daar kan je van op aan, toen we merkten wat de Vos van plan was. Eerst begon hij hem met woorden op te hitsen. Op zijn teenien) sloop hij langzaam naar hem toe en sart hem met: „Waarom heb je zoo'n haast, mooie mijnheer. Je zult .te warm worden, lieverd, als je niet wat kalm blijft. Dat zijn geen nette damesmanieren, zoo rond te hollen, sart hjj dan weer. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1926 | | pagina 1