Opening Muziektuin. B. H. Lenghaus, Winkel. 15% 15% Heerenconfeclie 15% 15 Ingezonden Stukken. Plaatselijk Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. p het hoekje zouden ze elkaar ontmoeten. De kar lij oh worden zoolang onder het zand gedeponeerd. Merdagmorgen werden ze weer te voorschijn ge aaid en begunstigd door een lekker voorjaarszon- e\1e, vingen ze hun tocht naar de hoofdstad aan. On- erweg werd enkele malen opgestoken en toen ze pn slotte 's avonds ortistreeks 10 uur in Groot Mo- um aankwamen, werd in een „hotel" op den Zee- ijk afgestapt. Den volgenden morgen begaven ze zich naar het Vterlooplein. waar de karretjes te koop werden ongeboden. De koop was spoedig gesloten. Voor de Union" werd f 15.en voor de „Victrix" f 3.50 ge makt. Van dit bedrag gevoegd bij hetgeen Wa- emnker reeds had, t.w. f7. terwijl Dovis met f 20 van mis ging, kon op behoorlijke wijze Paschen gevierd morden, 's Avonds keerden zij moe gedanst en moe jezongen, weer naar hetzelfde „hotel" terug. Dovis heeft den eersten keer en Wagemaker den laaropvolgenden keer het logies betaald. Den twee- len Poaschdag zijn ze over Tuindorp, waar een zuster ,an Dovis woont, en via Zaandam weer op huis af etrokken. In Alkmaar werd nog wat gepauzeerd, liermee was het verhaal ten einde. De President vraagt aan beklaagde of deze niet egrepen heeft dat het geld. hetwelk door Wage- naker betaald is geworden, hoofdzakelijk moest ge- comen zijn uit den verkoop van de fietsen, maar dit as niet, tot beklaagde doorgedrongen. De O. v. J. zegt dat Dovis had moeten begrijpen iat hij van hot geld van Wagemakor uitging. Hij acht iet feit bewezen en eischt 6 maanden gevangenis traf. De verdediger Mr. Zeijleraaker zegt, dat het verroer de gestolen fiets door beklaagde niet strafbaar s. en van winstbejag kan hier geen sprake zijn- 'oordeel heeft beklaagde er evenmin van gehad, dus oncludeert hij tot vrijspraak. MEINEED. Volgt dc zaak tegen Albertus van Muilwijk, 29 jaar >ud, geboren te F.mmen, koopman van beroep en wo- .oude :e Schagen. Beklaagde wordt beschuldigd van meineed in de zaak tegen Anna Catharina Wolf, die oen voor beleediging van beklaagde terecht stond en iv ïarin de laatste toen als getuige optrad. deze zaak zijn 8 getuigen décharge en 2 ge ulen a charge opgeroepen. Het eerst wordt gehoord de getuige Anna Wolf, Op vriendelijk verzoek van den President moet Anna nog ens vertellen van de bezoeken door Van Muilwijk bij nar afgelegd. Zij vertelt dan dat beklaagde geregeld rn de twee of vier weken bij haar kwam te venten. )j> het laatst werd hij een beetje al te vrijpostig. Zij ad hem meer dan eens gewaarschuwd en gezegd, dat IJ het tegen haar man zou zeggen. Na den St. Nieo- llaas was beklaagde met een pak gekomen en had ge legd: „Ik heb zoo'n goede St. Nicolaas gehad, dat ik u dit voor U meegebracht heb. Het bevatte een kistje garen voor mijn man, twee chocolade letters voor de kinderon en nog een pakje thee en koffie. De President: Maar dat had U, gezien de omstan digheden toch niot aan mogen nemen. Beklaagde barst in snikken uit en zegt, dat zij het zoo vreeselijk arm had en het voor de kinderen zoo aardig was. Do volgende getuige. Iledde Bos, echtgenoot van Anna Wolf, bevestigt hetgeen door haar verklaard-is. (>ok verklaart hij dat zij hem gezegd bad meerdere malen door beklaagde met minder goede bedoelin gen ie zijn lastig gevallen, maar, zegt Bos: „Ik ben zeker van de liefde van mijn vrouwt" President tegen beklaagde: Wat dacht U toch van die vrouw? Zij heeft een frissche, gezonde kerel, die van haar houdt en omgekeerd zij van hem. Tijdens het voorloopig verhoor voor den Rechter commissaris was beklaagde vreeselijk overstuur ge- Woest. Hij heeft toen ten slotte bekend. De verdediger, Mr. De Groot, vraagt aan den Rechter-Commissaris, of deze zich toen wel goed rekenschap gegeven heeft van den gemoedstoestand van beklaagde on of hij toen niet onder pressie he li kvnd hoe t v. De rechter-commissaris zegt, dat hij sterk don in druk gekregen had dat beklaagde ziek was, maar do zenuwachtigheid uitte zich pa», toen hij bekend bad. De houding van beklaagde wees er op, dat deze be kentenis hem opgelucht had. Hij heeft nog de hand' van Bos gegrepen en gezegd: „Mag ik nu evengoed' nog bij U komen". Op een desbetreffende vraag antwoordt beklaagde, zich niets van dit alles meer te herinneren. Maar getuide Anna Wolf wilde zijn geheugen nog wel wat opfrisschen en vraagt of ze nog even voor komen mag. Daar was niets op tegen en nu vertelt Anna dat beklaagdé haar en haar man op het sta tion nog getracteerd had op een glaasje bier en had aangehodfn do boete voor haar te betalen. Tegen beklaagde: Man, sta nu maar niet te liegen, Jo weet het wol, maar je wilt het niet zeggen. Ik zeg de waarheid ook. Ik ben oprecht, en ik ben dat aïtijd geweest. Beklaagde: Ik weet niets meer. Thans komen de getuigen 6. décharge aan het woord. Als eerste Hendrika Waterman uit Scha gen, alwaar beklaagde in den kost is. Zij verklaart dat Bos eenige dagen voor St. Nicolaas bij haar is geweest en tegen betaling het één en ander heeft ge kocht. Zij heeft hem toen geholpen. Muilwijk was zelf niet thuis. Het gekochte moest na den St. Nico laas worden bezorgd. Den Dinsdag na St. Nicolaas, vertelt getuige verder, heb ik beklaagde helpen In pakken. ook dat voor andere klanten, alles in éen pak, maar zij ontkent pertinent dat er ook twee chocolade letters bij waren. Beklaagde is er loopende op af gegaan, omdat het te glad was om te fietsen. Getuige Bos bl'Jlt er bij, dat hij er niet geweest is. De volgende getuigen verklaren allen, dat be klaagde bij hen geweest is, maar niemand heeft iets bijzonders aan beklaagde kunnen ontdekken en ook van chocoladeletters had niemand iets bemerkt. De O.v.J. thans het woord verkrijgende, zegt, even eens den indruk te hebben gekregen, dat de ge zondheidstoestand van beklaagde veel te wenschen overliet. Toch. gelooft hij niet dat Van Muilwijk on der pressie een bèkentenis bij den rechter-commis saris afgelegd heeft. Het feit. dat getuige Waterman de chocoladeletters niet bij het inpakken heeft gezien, klinkt aannemelijk: ze kan ze best over het hoofd gezien hebben. In hoeverre beklaagde simuleert, door te zeggen, dat hij van niets meer afweet, dat zou door een psychiater uitgemaakt kunnen worden. Spr. heeft de overtuiging, dat hier meineed ge pleegd is en eisebt een gevangenisstraf voor den tijd van 4 maanden. De verdediger. Mr. De Groot, vertelt hoe beklaag de na de bekentenis bij den rechter-commissaris, bij hem is gekomen, geheel over stuur en zich van niets meer herinnerde, in één Woord griezelig, zooals de verdediger zich uitdrukte. Hij heeft beklaagde weer naar huis gestuurd en hem gezegd, later maar eens torug te komen, opdat hij, de verdediger, zich eerst •over het een en ander op de hoogte zou kunnen stellen. Spr. zet nu uiteen hoe beklaagde deze zaak bij de rechtbank aanhangig gemaakt heeft op instigatie van anderen. De getuigen Wolf en Bos hebben hem oorspronkelijk een leed aangedaan. Na de veroor deeling van getuige Wolf wegens belediging van Muilwijk, spreekt het vahzelf dat zij en haar man vele malen over het geval gesproken hebben, zelfs tot in den nacht, meent spr. Het is hier een komisch geval. Toch hangt er veel van de verklaringen van deze beide getuigij af. Spr. hecht groote waarde aan de verklaring van ge tmge Waterman. Zij toch heeft het geheele bedrijf met beklaagde meegeleefd en wijst er op. dat de ver klaringen van de getuigen décharge vierkant in strijd zijn met die van het echtpaar Bos. Dit critérium ligt nu ter terechtzitting en daaraan hebben we ons te houden. Verder wijst de vordedigeT nog op den gemoeds toestand van den delinquent en zegt, dat als alles bul ten zijn bewustzijn is omgegaan, zijn zaak in een geheel ander licht komt te staan, wanneer dit het geval mocht zijn, dan acht spr. de straf aan be klaagde opgelegd te zwaar. Na nog eenige ré- en dupliek wordt de zaak ge sloten. Uitspraak over 8 dagen. Om meer bekendheid te geven aan onze slaan wl| ondanks onze lage piiuen grdnrende de maand Mei 15 korting loe. ■Aanbevelend, Stoomt/amdienit Schagen—Van Ewijeksluis Autobusdienst Van EwijeksluisHypolitushoef. In dit blad is onder de advertentiën een aankondi- 1 ging opgenomen van den autobusdienst Van Ewijek sluis Hypolitushoef, in aansluiting op 'den tram- dicust Van Ewijeksluis—Schagen. Uit bedoelde dienstregeling blijkt, dat de reizigers, gebruik makende van deze ondernemingen, vlug- .ger en goedkooper van Wieringen naar Schagen en iterug kunnen gaan» dan met den tusschen deze plaatsen loopenden autobusdienst. De Directie der Nederlandsche Spoorwegen heeft op ons verzoek dezen gunstigen maatregel getrof fen. Met veel moeite hebben wij destijds in het belang der ingezetenen van Schagen, Wieringen en tusschen- liggen^e gemeenten onze tramlijn tot stand ge bracht. Belangrijke financieele steun werd verleend door het Rijk, do Provincie. Gemeenten, Polders en veel belanghebbende partculieren. Wij willen door de getroffen regeling het hoofd bieden aan de autobusconcurrentie en pogen de tram lijn in stand te houden. i Groote belangen staan op het spel. In de eerste plaats financioel voor de gemeenten, polders, betrok- j ken particulieren enz. (alleen Schagen, welke in 1925 |oen ultkeering van f557.16 genoot, is reeds voor i f 20.000.-r- bij de zaak betrokken) en in de tweede I plaats, wat van veel grooter beteekenis voor alle be woners van Wieringen en de geheele streek is, zal bij opheffing geen zesmaal daags heen on terug van Schagen naar Van Ewijeksluis gereisd kunnen wor den, maar per autobus drie- viermaal, of, als naderhand wegbolasting en zwaardere bepalingen voor de autobussen worden ingevoerd, wellicht één- of tweemaal daags, terwijl voorts waarschijnlijk het vervoer van goederen, óf niet, óf slechtB duur der zal kunnen geschieden. De tramdienst Broek op Eangendijk—Alkmaar is opgeheven en SchagenWognum staat wankel. Beter nu het nog tijd is het kwaad voorko men, dan later geweeklaag. Laat elk zich het belang goed indenken. Wij moenen daarom de aandacht, op een en ander te moeten vestigen, bevelen het gebruik maken van de autobus van den heer Veldman do tram aan en doen voor het behoud der, tram een beroep op de modewerking van de bestuurders der botrokken go- moenton on polders on van de streekbowoners. Het Bestuur der N.V. Spoor-{Tram-)weg Wieringen—Schagen RUTGER KAAN, Voorzitter. C. II AlUNüHUIZEN, Secretaris. Geachte Redactie, Beloofd verzoek ik^ nogmaals oom go ruimto in Uw blad, naar aanleiding van hot gesprokene in ■de vergadering van Poidor Waard en Groot. Daar wijst Mijnheer de Voorzatter erop, dat groo te tjalken binnenkomen .terwijl visschersschuiten vast bl'ijven zitten, maar hij schijnt niet te weten, dat wanneer er een tjulk binnen moot komen, dik wijls eerst de halve lading gelioht moot worden, alvorens dit, meestal1 na eon paar dagen wachten op hoog water, kan geschieden. Verder Zegt de hoer K. Breebaart Jz., dat ver betering door «puien niet mogelijk is, maar wijst er niet op, om welke reden. Ai sedert ve.e jaren ia do haven, wanneer dit hoog noodig was, dopr spuien verbeterd en mij dunkt, liet zou nu weef oen aanzienlijke verbetering geven. Want het is niet alleen dit jaar zoo. Toen de dam door het Amsteldiop nog niet bestond, was de toestand de zelfde. Gelukkig echter; dat de dam er ligt, want die kan nog vele keeren voor sohuldebok dienst doen. Dat Uw bestuur er niet» voor gevoelt, ver- botering aan te brengen, daar zal wel ften roden voor zijn, die U niet in het openbaar wensoht fce noemen, maar kom dan niot mot door U genoemde nonsens voor den dag. En wat do heer Rempt's gezegde betreft, aangaande de tevredenheid aer ïchippers, nu, daar hoor ik alle dagen het tegeiï- overge-,telde van. Beleefd dankend voor de plaatsruimte, toeken ik Een vissoher uit KoÜhorn. Op Hemelvaartslag heeft onze Muziektuin zijn poorten weer wijd open gezet. De commissie had al les gedaan om goed uit te komen. De gebouwen in den tuin zagen er keurig uit, alles had een nieuw verfje en de natuur zette onzen tuin zelf ook in zijn besten voorjaarsdosch. Jammer dat het weer niet in alle opzichten was zooals men dat wenschte, maar och, ook dat liep tenslotte nogal mee. Het meest heeft de uitvoering van het kinderkoor van Amsterdam's Zanglust van den harden wind te lijden gehad. Vooral het eerste deel van het pro gramma kon daardoor niet geheel tot zijn recht ko men. Maar na de pauze, toen de wind wat; ging lig gen en het zonnetje vroolijk scheen, is er veel ge noten van dit keurcorps. Want zoo willen wij dit kinderkoor onder Hespe's zoo muzikale en vakkun dige leiding gaarne noemen. Wat een mooie, een voudige liedjes. Wat een scherp omlijnde voordracht. Wat een zuivere zang enwat een duidelijke uit spraak. Zie je, dan is onze taal zóó mooi! Een tekst boekje onnoodig, want zelfs in de uiterste hoekjes van onzen muziektuin konden wij woord voor woord de tekst volgen. Wat waren: Zomeravond, In de Mei, Spinnewieltje, Mis poes, enz., bijzonder lief! Fijne schilderijtjesmaar ook echte kinderlied jes! Hespe is een paedagoog eerste klas! En het is geen wonder, dat het succes van dit kinderkoor ook in Schagen zeer groot was en men algemeen opgetogen was over het gehoorde. Én het bezoek was ondanks het minder gunstige weer, toch groot. Ja, in Schagen en in onzn omgeving is dit ontspanningsoord, is onze muziektuin popu lair. Men gaat er blijkbaar gaarne heen. Dat werd ook weer 's avonds bewezen, toen Zaan- l&nds Kapel onder directie van den heer Swager een concert gaf. Toen was het propvol en de voor zitter van de Muziektuincommissie vertelde ons dat er een heel aantal nieuwe leden geboekt was, be halve de losse entree's die genomen waren. En ook dit concert slaagde in alle opzichten- Zaanland's Kapel is een van de beste harmoniege zelschappen en het met zorg en smaak gekozen programma werd keurig uitgevoerd. Verschillende zeer mooie nummers bevatte het programma en daar van noemen wij gaarne: Echo's d'Espagne, de Dich ter und Bauer-ouverture, An der schónen blauen Donau, de Suite Oriëntale, enz. Het was rijk voorzien dit programma en werd met brio uitgevoerd. Het was een mooie avond en het verblijf in den tuin werd nog aantrekkelijker gemaakt door Je feestverlichting die was aangebracht. Met het oog op den -wind had men de verlichting niet hooger durven hangen en leed het algemeene effect natuur lijk, wijl door da zeer vele menschen die Zondag avond in den turn waren, het algemeene overzicht werd belemmerd. Maar een volgend maal kan hier mee rekening gehouden worden en zal het wel be ter zijn. Wij feliciteeren de commissie gaarne met dezen openingsdag, die geheel aan de verwachtingen heeft beantwoord on nogmaals heeft bewezen, hoe goed en ambitieus deze commissie haar taak vervult THEATER ROTAI* De Directie van ons Theater Royal heeft voor u. Zaterdag en Zondag de hand gelegd op een komische Schlager .genaamd: ..Waar was ik ook weer?" met Reginald Denny in de hoofdrol. D ekorte inhoud vertelt ons het volgende van deze echte lachfilm: Thomas F. Bedford, eqn jeugdig, veelbelovend za kenman. wordt verliefd op de dochter van zijn groot sten concurrent, Alicia Storm, De oude heer Storm, komt achter de llefdesiptrigue van zijn bekoorlijke dochter en is vast besloten dit huwelijk met aJJXt aarts zaken-vijand te verhinderen. Hij betrekt een actricetje zonder engagement in het complot, dat door moet gaan voor Thomas' wettelijke e-ga, en net zoolang vol moet houden met het onge lukkige slachtoffer op 9 Januari 1923 wettelijk ge trouwd te zijn to de arme Jongeman doorde onweer staanbare macht der suggestie het ten slotte zelf gaat gelooven. Maar Bedford laat zich niet zoo gemakkelijk van gen. Hij besluit uit te vorschen waar hij op den be- wusten trouwdag uitgehangen heeft, doch kan zich dat twee jaar later ohmogelijk meer herinneren. De actrice beweert dadelijk na de huwelijksinze gening door haar man verlaten te rijn en thans, nu zij hem eindelijk teruggevonden heeft, nooit meer te verlaten. Thomas gaat zijn vroegeren secretaris opzoeken die een stalen geheugen 'bezit. In don ondergrondschen spoorweg verwisselt hij in zijn begrijpelijke- ver strooidheid zijn actetasch voor die van eon bankloo- po.i' Zoo werden hij on zijn secretaris van diefstal be schuldigd en door de politie achtervolgd. \Vanneer zij na vele lotgevallen eindelijk het Ihuis van den gepensioneerden secretaris bereiken, worden zij in den tuin voor inbrekers gehouden en vluchton met moeite in oon voorbijsnellende taxi. Tijdens de zen rit volgen komisch-senöationeele tooneelen el kaar in onafgebroken reeks op. Ten slotte laat het wederplichtige actricetje haar goede hart spreken. Zij wil twee jonge menschen niet ongelukkig maken, daar ze zelf te veel1 van haar man ze is ln werkelijkheid in-gelukkig getrouwd houdt. Zij brengt het gansche vernuftig bedachte complot van den ouden heer Storm aan hot licht, en weigert langer deze gemeone comedie voort te zetten. I>ol-gelukkig werpt Alicia zich in de armon van haar Thomas, en papa ziet zich nu wel gedwongen zijn toestemming te geven. Thomas vindt tevens de oplossing van het pro bleem dat. hom pijnigde, namelijk waar hij zich op den bewusten dag bevond. Dion dag namelijk wissel de hij den eersten kus met Alicia en vroeg haar voor eeuwig de zijne te worden. EEN MOOIE NAAM VOOR ELECTRICITEIT. 'In onzen omtrek, waar nog al veel brongas ge bruikt wordt en werd de electriciteit is de winnen de concurrent zco langzamerhand noemen de kleino luyden het nieuwe vorlichtingsmlddel, de elec triciteit knoppiesgas. Je draait maar aan de knop en je, lichtje dat gaat op. POLDER BURGHORN. Woensdag 12 Mei had voor den polder Bürghorn de verkiezing plaats van eei? lid van het bestuur, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het be danken van den heer O. Huibers. Gekozen werd de heer Jb. Schermerhorn te St. Maarten. BRIEF- EN PAKKETPOST. De Directeur van het Postkantoor te Schagen deelt mede, dat.de verzending van brief- en pakketpost naar en via Engeland weder normaal plaats heeft. ONDERWIJZERSBETREKKING. Voor de vacature aan do Openbare Lagere School alhier, ontstaan wegens vertrek van den heer Klel- terp, zijn 33 sollicitanten. SLUITING COSTUUMCURSUS. pe costuumcursus aan de Landbouwhuishoud- school alhier is Woensdagavond gesloten. Een diplo ma werd uitgereikt aan de dames: I. Timmerman Harf, G. de Wit, Nes, te Schagen, A. A. Smit, Bree- zand, T. Grin, Julianadorp, P. Pluister, Koegras, A. Jimmink, A. Kwak, en A. Rezelman, allen Schager- brug. OVERGEPLAATST. De heer Van Duinen, assistent bij den stations dienst te Schagen, wordt overgeplaatst naar Rotter dam. EEN MANDOLINECLUB. In onze gemeente is onder leiding van den heer G. Rong, met voorloopig 8 dames en heeren, opge richt een Mandolineclub. Tot voorzitter-secretaris werd gekozen de heer Lookman en tot beheerder van de kas de heer Koburg. GESLAAGD. De heer A. Keesman alhier is voor het door de Vereeniging van Gasfabrikanten uitgeschreven exa men voor fitter te Amsterdam, geslaagd. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: „Wilhelmus Johannes Hoogkamer, oud 4 dagen. POLITIE. Verloren: Een zilveren beursje met eenig geld. Gevonden: een overjas. Inlichtingen ter gem.-secretarie. HEER HTJGO WAARD- Door de afdeeling der Holl. Mij. van Landbouw werd eene ledenvergadering gehouden, waarin door Ir. Huisman, secr. der Maatschappij, eene uiteenzet ting zou worden gegeven van het doel der oprichting van een practischen boekhoudcursus, welke gegeven kan worden door de H. M. v. Landbouw. De voorzitter der afdeeling, de heer D. de Jong, opende de vergadering met een woord van wel.kom, speciaal aan den heer Huisman en hoopte, dat zijn optreden tot gunstig resultaat zou mogen leiden.' Na lezing der notulen werden de Ingekomen »tuk- ken behandeld. Besloten werd het Hoofdbestuur in kennis te stellen met het gevaar, dat de onbewaakte overgang der spoorlijn aan den Hasselaarsweg op levert. Door den voorzitter werden eenige mededee- lingen gedaan betreffende de laatst gehouden algem- vergadering der Maatschappij. Hierna verkrijgt de heer Huisman het woprd, die uiteenzette op welke wijze de practische cursussen in boekhouden door de H. M. v. L. worden gegeven, en wijst op zeer gunstige resultaten reeds in verschil lende afdeelingen daarmee verkregen. Eien der leden deelt mee, zulk een cursus reeds elders te hebben ge volgd, waarvan hij veel profijt heeft. Per circulaire was den leden reeds meegedeeld, dat de kosten aan dezen cursus verbonden f 10 bedragen, benevens f 1.60 voor een kasboek en porto's. Desgevraagd deelt de heer Huisman mee, dat ook niet-leden der af<L den cursus kunnen volgen ,doch daarvoor dan f 5 extra moeten betalen. Verschillende leden verklaren den cursus te willen volgen. Indien nog enkele personep zich aanmelden, zal het aantal deelnemers voldoende zijn voor het doorgaan van dezen cursus, welke zal loopen van Mëi tot Mei. Door den voorzitter werd de vergadering gesloten met een woord van dank aan den spreker en den wensch, dat gegadigden spoedig zullen toetreden. DIRXSHORN. Het Kerkbestuur van de Ned. Herv. Gem. alhier heeft besloten, met *t oog op de belangen van de groo te meerderheid der plattelandsbevolking, voor de to renklok den gewonen tijd te handhaven. LUTJEWINKEL t Op Maandag a.s .den tweeden kermisdag, zullen des namiddags volksspelen worden georganiseerd, voor namelijk voor kinderen en jeugdige personen. Deze spelen ^zullen worden gehouden op een stuk weiland van, den heer Broersma bij het tramwachtlokaal. Ten einde eenige prijzen beschikbaar te kunnen stellen en de kosten te dekken, en om geen entree te moe ten heffen, worden bijdragen ingezameld van de in gezetenen in Lutjewinkel en de Weere. BARSINGERHORN. De uitgeschreven eerste ledenvergadering van de vereeniging voor Ziekenverpleging te Barsingerhorn en naasten omtrek, werd jongstleden Woensdag avond in de gelagkamer van „de Fortuin" gehouden onder leiding van den heer Db. Van der Veen. Er waren 38 leden tegenwoordig. Het ontwerp-reglement werd nauwkeurig behan deld, besproken en toegelioht, artikel voor artikel, en tenslotte onveranderd vastgesteld, waarmede de vereeniging is tot stand gekomen. Het ledental is intusschen al weer uitgebreid en bedraagt thans nagenoeg 1000. Tot leden van het bestuur der nieuwe vereeniging rijn gekozen de heeren: L. J. v. d. Kuil en J. C. Slik ker, voor Haringbuizen, H. H. Dubbelman, J. de Groot en P. Bronder, voor Barsingerhorn, C. Groet en J. Bakker Kz., voor de Kreil en Poolland, L. v. d. Klooster, J Kuiper Dz. en J. Zeegers voor Kolhorn en den Waardpolder. Onmiddellijk na deze verkiezing verdeelde het ba- stuur de functiön, als volgt: J. de Groot, voorzitter, P. Bronder, vice-voorzitter on H. H. Dubbelman, secre taris-penningmeester. Voorzitter sloot met een waardeerend woord aan al len, die in het belang der goede zaak waren werk zaam geweest, deze doeltreffende bijeenkomst. OPHOOG ING DER DIJKEN. Naar hot ...Huisgezin'' uit betrouwbare bron vernoemt, heeft bet Rijk f 1.600.000 beschikbaar gestold tot herstel' en versterking- djar dijken in Noord-Brabant en Gelderland. De kruin van de dijken zal' gebracht worden op eon hoogte van een haJJvon motor boven den hoag- sten waterstand in Januari El1. Op verzoek dor wa terschappen zal de provincie voor de uitvoering zon?, dragon. Dit bericht ia lfater in zoovefrro verbeterd, dat de totale kosten f 1.600.000 zullen bedragen) waarvani het Rijk Vs deel zal bijdragen. DIAMANTEN BRUILOFT- v De heer en mevr. O. GijzelaarVos te Medean- blik vierden 18 Mei hun 60-jarige echtvereonigiinjg; holdon zjjn do 90 jaar dicht nabij, doch nog tame- De heer Gijzelaar was sedert vole jaren lid van den Rand dozer gemeente, laatstelijk als wethouder. Ongeveer zes jaren gelloden nam hij als zoodanig ontslag. BINNENGEBRACHT. Dezer dugen zeilde op 5 K.M. voor de haven van Lemmer een 'tjalkschip zijn mast met zeilen overboord. Do in do haven liggende «Heepboot Duo van de firma Hof mans te Haarlem lag met «toom op aan de gording en begaf Zich onmiadelILijk naar buiten. Het ronddrijvende eohip word opgepikt en bleek te zijn het tjalksohip Vertrouwen, eohipper Pol van Vreeswijk, op reis met oen lading grint van de IJsol' naar Friesland. Het «ohip is behou den binnengebracht. EEN WISPELTURIGE RAAD. De raad van H'ensbrook gaf aan B. en W. mach tiging tot aankoop van grond voor bouw van een woning voor den gemeentegeneesheer, waarop B. en W. behoudens goedkeuring van Gea. Staten van Noord-Holland met den eigenaar van eon borrein ofntrent aankoop voor f2000 tot overeenstemming waren. Om administratieve redenen verlangden Ged. Sta ten vervolgens nog dat het perceel on de koopprijs in het Raadsbesluit vermeld zouden worden, alvo rens er goedkeuring aan te verleenen. Het eenigs- zins zonderlinge geval deed zioh toen voor, dat de raad, die eerst aan B. en W. machtiging gaf om te koopen, thans met den koop geen genoegen nam. Met 5 tegen 2 stemmen werd de door B. en W. voorgestelde koop verworpen en een ander in de gemeente gelegen terrein aangekocht. DIEFSTALLEN. Wij lezen in de Dordrechtsohe Crt.: Gisteren kwam de winkelier G. v. B. te Dord recht bij de politie aangifte doen van de vermis sing van zes paa.r schoenen uit zijnwinkel. Een- onderzoek deed het spoor voeren naar de woning van de zusters J. B., huisvrouw van J. V., en N. B., huisvrouw van B. Gr., beiden wonende in de Kris- piinbuurt. Hierbij kwam aan het Echt, dat niet alleen de winkelier G. van B., die, zooaJs Jater is gebleken, veel meer dan zes paar schoenen miste, doch tal van anderen de dupe van deze handige winkeldieveggen zijn geworden. Zij plachten een aantal kleine inkoopen te doen, terwijl dan aJle in de nabijheid staande voorwerpen van ook maar eenige waarde in een groote tasch verdwenen. In de woning trof men karrevrachten mamtfao- fcuren, kleedingstukken. schoenen en'Tiuishoudelijke artikelen aan, welke gedurende een jaar daar zijn opgestapeld.^ Al deze artikelen, welke niet alleen bij winkeliers hier ter stede, doch ook in magazijnen te Rotterdam zijn ontvreemd, zijn door de politie in beslag genomen en naar het hoofdbureau van po litie vervoerd, waar verder een onderzoek naar de herkomst wordt ingesteld. Een en ander vertegen woordigt een waarde van enkele duizenden guldens. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 8 tot en met 11 Mei Ondertrouwd: Nicolaas Boersen, 26 jaar, brood bakker te Anna Paulbwna en Anna Kooijman, 28 jaar. zonder beroep, te Zftpe. Getrouwd: Jan Kossen, 28 jaar, brievenbesteller, én Elisabeth Kreijger, 24 jaar, zonder beroep,bed den te Zijpe. Hendrik Pieter van Buuren, 21 jaar, arbeider tte Zijpe en Hildegard Hermine Sohie- mann, 20 jaar, zonder beroep, te N. Niodorp.

Schager Courant | 1926 | | pagina 11