Seriewedstrijden Vergrootingen KOOPJES! SP ART A i. De Algemeene Staking in Engeland geëindigd, Voor de Pinksterdagen naar oude en verbleekte portretten in ieder formaat Atelier Niestadt, Schagen, Mannen ZONDAGMIDDAG A.S. Binnenlandsch Nieuws. lielhebBtertJes.deel, met al» uitslag: le prijs Gr. Pak ker, 2e prijs Marie Lont, 3e prijs Annio Smit, Groo- tere eveneonB een 12-tal met als reeultaat: "le prils Alida Scheltue, 2e prijs Jane Dovee, 3e prijs Pietje de Vriés. Aan den stembuswedstrijd met hindernissen voop iongens, namen er 25 deel. Oe uitslag was: le prijs Kuiper, 2e prijs Jc. Post, 3e prijs P. Bruul, 4e prijs T. Molenaar. Toen volgde de estafettewedstrijd voor meisjes, met een deelname yoor de grootere van 12 en van de kleinere eveneent 12. De uitslag was voor de grootere: le prijs.Tr. Min nes Ali Minnes on Tr. Dijkshoorn, 2e prijs Geertje Kuut, Dina de Haan en Geertje Snooij, 3e prijs Jaco ba Lont, Jane Doves en Maric Kuut. Voor de kleinere: le prijs Anni Smit, Gr. Ilalfwoeg en Jo Idema; 2e prijs Greta Kaan, Tr. Bosker en Guus Doves; 3e prijs Marie Lont,_Tr. Kort en Gr. Bakker. Aan het springglljden voor jongens van 12 tot en met 13 jaar namen er 10 deel, met als uitslag: le prijs P. Smit, 2e prijs W. Lont en 3e prijs S. Minnes. De prijzen bestonden uit luxe voorwerpen en wer den na afloop met een toepasselijk woord uitgereikt door Ds. O. L. van Veen. Tegen 6 uur was de gemaskerde reclameoptocht aangekondigd. En toen 't naar dit uur liep kwam er steeds meer leven en beweging in de stralen van Hippolytushoef. En toen de Harmonie, evenals des middags inet de kinderen een ommegang door de gemeente hield, was het spoedig algemeene belang stelling voo-r datgone wat komen sou.. En weldra verschenen de deelnemers. Het was geen groote stoet die vervolgens door de straten trok onder de opgewekte marschen der Harmonie. En de deelnemende sakenmenschen hadden hun fort ge maakt meer in het vermakelijke data juist in het mooie van de aankleeding. En zoodoende was er vroolijkheid cn gelach! Wij zagen eon aardige Keg-reclame van den heer Jac. Visser; een jonge dame gekleed in de reclame van Sluis Öchtendvoer, vertegenwoordiger B. Mostert; een Godin-fornuis van den heer J. Luyt, dat tevens een reclame inhield voor de beste keuken van het hotel De Haan, trok eveneens aller aandacht. De Wieringer Crt. had eveneens voor een pakkende reclame gezorgd, terwijl de heer D. Minnes door een complete meubileering enz. smaakvol op een. auto te plaatsen, aller oog tot zich trok. Voor den kinderwagen Patria werd door den heer D. Minnes eveneens reclame gemaakt, terwijl hét artikel vitrage in dezen schoonmaaktijd dubbel in trek bij de huismoeders, eveneens in dezen reclame optocht een aardig nummer vormde. De reclame van den heer J. Bosker voor zijn eigen ochtend voer, kreeg veel hij val, terwijl de heer T. Tak.es door het tentoonstellen van wat hij brouw de en fabriceerde, een goede reclame maakte voor zijn Amstelbrouwerij. De jury bestaande uit dë hoeren en dames Kolff, Van der Speek Obreen en Van Duin, deden na een serieuse beoordeeling de volgende uitspraak: le prijs De Wie ringer Crt., 2e prijs de heer D. Minnes met zijn com plete meubileering en do 3e prijs de heer Takea voor zijn Amstelbrouwerij. De andere deelnemers kregen troostprijzen. In de feesttent maakte Burgemeester Kolff dezen uitslag bekend. De prijzen bestonden in medailles. En het was ook op het feostterrein, als later in de feesttent, dat do Harmonie telkens zorgde voor op gewekte "muziek. Op deze wijze heerschte er een prettige geest. En ook van dezen tweeden dag kan gezegd worden, dat hij goed is geslaagd en blijmoedig is gevierd, Zaterdag on Zondag mooi weer en dan worden dat nog een paar heel drukke dagen. Indien bij het scheren uw huid pijn doet of stuk gaat. kunt gij dit voorkomen door uw huid vóór het inzeepen eerst in te wrijven met een weinig 30.60.^ c.PUROL Woensdagmiddag bereikte ons hot bericht dat. de algemeene staking iri Engeland tot het verleden behoort. De in ons nummer van Woensdag opgeno men berichten wezen reeds daarop, maar thans is dit eerste een feit geworden. Een gevoel van dankbaarheid. In het heele land heerscht eon gevoel van dank baarheid, omdat de nooit tevoren beleefde beproe ving van een algemeene staking zoo vreedzaam is geëindigd. Gêdurende de negen dagen, dat zij heeft geduurd, is er geen schot gelost, geen ernstige orde verstoring voorgevallen en heeft de civiele politie geen aanleiding gehad om bijstand van de gewapende macht te vragen. Tevens is er geen tekort geweest aan levensmiddelen, licht, benzin® of iets van on misbare dingen in het moderne leven. De prijzen der levensbehoeften zijn vrijwel onveranderd gebleven. Een boodschap van den koning. De Koning heeft-de volgende boodschap „Aan mijn volk" openbaar gemaakt: De natie heeft zoo juist een periode van uiterste spanning beleefd. Vandaag werd medegedeeld, dat aan de algemeene staking een eind was gemaakt. Op een dergelijk oogenblik is het van het uiterste belang, heel mijn volk te vergaderen om den moei lijken toestand te overzien, die nog blijft bestaan. Deze taak veréischt de samenwerking van alle be kwame en goedgezinde mannen in het land. Zelfs met zulk een hulp zal dit moeilijk zijn, maar het zal niet onmogelijk, zijn. Laat ons alle elementen van bitterheid vergeten, die de gebeurtenissen van de laatste dagen kunnen hebben geschapen en ons alleen herinneren, hoe standvastig en hoe ordelijk het land is gebleven, hoe zwaar het ook beproefd is, en onmiddellijk de taak aanvatten van een vrede te stichten, die duurzaam zal zijn omdat hij, het verleden vergetende, alleen naar de toekomst ziet met de hoop van een vereenigd volk". Hoe het gebeurde. Uit het verslag van de vergadering van Woensdag ochtend in Downing Street tusschen Baldwin cn de andere ministers en de leden van den vakvereeni- gingsraad blijkt dat Pugh, de voorzitter van den Vak- verceningsraad, herinnerde aan de rede, Zaterdag door Baldwin draadloos uitgezonden, die, zeide hij, iets was wat zij, aan den kant van den vakvereeni- gingsraad, zeker niet konden ignoreeren. Anderzijds hadden zij naar andere mogelijkheden gezocht, met de wetenschap, dat wat er ook gebeurde en hoe lang de huidige toestand ook duurde of wat de gevolgen daarvan op den langen duur zouden zijn, het proces van onderhandelen zou moeten worden ondergaan. Tengevolge van den gang van zaken in die zitting, van de mogelijkheid die zij zagen om terug to ko men tot onderhandelingen en van de verzekering van den premier, sprekende uit naam van de gemeen schap van burgers als een gehïjel, dat er niets zou worden nagelaten om tot onderhandelingen terug to koeren, waren zij hier om te zeggen, dat de algemeene staking dadelijk moest eindigen, dat men tot onderhandelingen zou kunnen overgaan en dat zij alleen maar konden hopen, dat deze voort gang zouden hebben op een wijze, die tot een be vredigende regeling zou leiden. Dit was de mededee- ling, die de raad gemachtigd was, te doen. Toen nam Baldwin het woord en vroeg: „Beteekenl dat, dat de algemeone staking dadelijk zal worden afgelast?" Pugh antwoordde: „Dadelijk, dat wil zeg gen onmiddellijk". Baldwin zeide, dat er aan beide zijden véél te doen zou zijn. „Al wat ik zou willen zeggen in antwoord hierop is, dat ik God dank voor uw besluit en dat ik alles volkomen aanvaard en volkomen bevestig, wat ik in de laatste twee paragrafen van mijn draadlooze boodschap heb gezegd. Ik zal mijn kabinet onmiddel lijk bijeenroepen en het mededeelen, wat zij hebt ge zegd, en ik zal geen tijd verliezen om alles te doen wat ik kan om de strijdende partijen tot elkaar te brengen en een rechtvaardige en blijvende regeling te verzekeren. Ik hoop dat het binnenkort mogelijk zal zijn, een verklaring af te leggen over de wijze waar op wij dat doel hopen te bereiken". Thomas, de lei dor der spoorwegmannen zei: „Gij hebt ons geantwoord op de wijze, waarop wfy wisten, dat gij ons zoudt antwoorden, n.1. dat evenals gij hebt erkend, dat wil Iets groots hebben gedaan door de verantwoordelijkheid te aanvaarden, wij er zeker van waren, dat dit groote op een groote wijze zou worden beantwoord". Hij legde er den nadruk op, dat bijstand van weerszijden onmisbaar was om de zaak weer op den rechten weg ie brengen. Zijvan vakvereenigingskant. wilden die geven en zij wcnsch- to, dat Baldwin hen zou helpen. Zij vertrouwen op zijn woord van eersten minister. Zij vroegen hem, hen bij te staan op de wijze, zooals hij alleen kon, door de patroons ®n alle anderen te verzoeken, de positie zoo gemakkelijk en glad als mogelijk te ma ken, omdat het eenige, wat er niet moest komen, eon guerillastrijd was. Niets kan dan ook erger zijn, dan dat deze groote beslissing anders zo uworden ver klaard dan uit een algemeen verlangen om het juiste te doen op een moeilijk oogenblik voor de nijverheid en het volk. Bevin, de leider der havenarbeiders, zei, dat zij een groot risico op zich hadden genomen door de sta king nf to lasten en dat die niet moest worden be schouwd als een daad van zwakte, maar als eon daad van kracht. Het had oonigen moed vereischt, den koet* te volgen dien zij haden ingeslagen. Hij vroeg of Baldwin bereid was. als hoofd van de regeering een algemeen verzoek te doen, dat er ruimschoots facili teiten voor weer in dienstneming en dergelijke din gen onmiddellijk zouden worden gegeven. Wegens verschillende omstandigheden in het land zou er ver warring kunnen ontstaan, maar dót zou de zaken ver gemakkelijken. De eerste minister had ee» verklaring afgelegd, waaraan do patroons ongetwijfeld gevolg zouden geven. Als do hervatting met goeden wil plaats had, kon de gewone voet van omgang zeen spoedig weer worden bereikt. Beide partijen hadden een ruzie gehad, die de dingen onderste boven had- gekoerd, maar van hun kant waren zij volkomen bereid, samen te werken om de schade te herstellen, evenzeer als de patroons. Dan zou het werk behoor lijk en vlug worden horvat. Hij zeide, dat er duizen den arbeiders niet zouden terugkeeren. De mijnwer kers waren nog steeds uitgesloten en hij vroeg, of do onderhandelingen gevoerd zouden worden terwijl de mijnwerkers nog uitgesloten waren. Baldwin antwoordde, dat hij de punten, die Bevin had aangevoerd, moest overwegen en onmiddellijk zou overwegen. liet beste was, zoo spoedig moge lijk in verbinding te treden mot do patroons, want hoe spoediger dat gedaan werd, hoe eerder do laatste wrijving uit de wereld zou zijn. „Gij kent mijn loop baan. Gij kent hot doel van mijn politiek en ik meen. dat gij mij kunt toevertrouwen, te overwegen wat er gezegd is met het doel, uit te maken, hoe wij het land hot best spoedig terug kunnen brongen in den toestand, waarin wij het allen wenschen te zien. Gij zult mijn medewerking noodig hebben en ik de uwe om te trachten, het nadeel aan den handel berokkend, goed te maken en to trachten, dit land e eniets beter en gelukkiger plaats te maken, dan het in de laatste jaren geweest is. Dat zal .mijn gestadig pogen zijn en ik verwacht, als wij hier door zijn, uw aller medewerking". Spreekende over do laatste vraag van Bevin zei Baldwin, dat het zijn doel was, de mijnen zoo spoe dig mogelijk weer aan den ganggebracht on een overeenkomst bereikt te zien. Hij kon niet preciês zeggen, voor hij met de partijen had gesproken, langs welken weg zijn doel hét best kon worden bereikt, maar zij konden op hem in het kabinet vertrouwen, dat er niets ongedaan zou wprden gelaten om dit doel te bereiken. De houding der mijnwerkers. Hoewel de algemeene staking geëindigd is, zullen de mijnwerkers het werk niet hervatten voor het loonvraagstuk geregeld is. Cook, de leider \an de mijnwerkers, heeft verklaard, dót het besluit van het bestuur van het vakvereenigingscongres om een ein de aan de staking te maken genomen is zonder het mijnwerkersverbond to raadplegen, dat er niet het minste deel aan heeft gehad. De staking van de mijn werkers kan nog onbepaalden tijd voortduren. Uit den tekst van de moties, aangenomen door het mljnwerkersboatuur, blijkt, dat zij de voorstellen, die het bestuur van het vakvereenigingscongres heeft ingediend als grondslag voor het eindigen van de algemeene staking, verwerpen, omdat zij „ten beste een loonsverlaging voor eon groot aantal mijnwer kers zouden meebrengen". De hervatting van het werk. De Engelsche bladen uiten zich zeer optimistisch ten aanzien van de hervatting van het werk. In alle hoofdartikelen wordt er den nadruk op ge legd, dat de werkgevers het recht hebben te weige ren arbeiders weer aan te nemen, die veroordeeld werden wegens het veroorzaken van wanordelijkhe den benevens ambtenaren, die een vertrouwenspost bekleedden en dien zonder waarschuwing verlieten. Zij wijzen met nadruk alle pogingen af om de vak- vereenigingen te vernietigen. Het spoorwegbedrijf. De verceniging van spoorwegdirecteuren deelt me de, dat het bedrijf door de-staking in die mate is gedesorganiseerd, dat de dienst nog niet in zijn ge heel kan worden hersteld, doch dat al het personeel dat te werk kan worden gesteld, zoo spoedig mo gelijk zal worden aangenomen. De spoorwegdirecties behouden zich echter hun rechten voor. betreffende de wederindienstneming van de. arbeiders die gestaakt ebben," daar dezen hun contract hebben geschonden. Berichten van alle zijden meidon, dat de spoor wegarbeiders weigeren, deze voorwaarden te accep teeren. en dat zij enkel op den grondslag der natio nale overeenkomst het werk zullem hervatten. Een manifest. Het algemeen bestuur van het Vakverbond heeft een manifest gepubliceerd, waarin verklaard wordt, dat tal van werkgevers onder de stakers slachtoffers trachten te maken, door hun vernederende voorwaar den voor hun wederindienstneming voor te leggen, waaronder loonsverlagingen. Het bestuur verklaart, dat do vakvercenigingegn, wier moreel niet gebroken is on wier kracht onaangetast is gebleven, zich daartegen tot het uiterste zullen verzetten. Het manifest noodigt Baldwin uit zich van den invloed der regeering te bedienen, om de werkgever# te verplichten, zijn beroep in acht te nemen, Ook heeft het bestuur aan allo vakbonden een boodschap gezonden, xwaarin hot or bij hen op aan dringt andere arbeidsvoorwaarden te weigeren dan die vóór de staking bestonden, en waarin hst de arbeiders uitnoodigt, aan de orders der vakvereni gingen te gehooriamen. De spoorwegarbeiders blijven «taken. Aan het einde van een conferentie tusschen de spoorwegdirecteuren en de vertegenwoordigers der spoorwegarbeider» werd medegedeeld, dat geen over eenstemming werd bereikt. Hedenochtend zullen de onderhandelingen worden hervat. Met het oog op de moeilijkheden betreffende de weder-indienststelling van net spoorwegpersoneel, bobben de besturen van de bonden van spoorweg arbeiders allen leden gelast de staking voort te zet ten tot .bevredigende toezeggingen verkregen zijn. De transportarbeiders blijven staken. De Bond van Transportarbeiders heeft den dokwer kers order gegeven de staking voort to zotten tot dat een overeenkomst is getroffen betreffende de vol ledige wedor-indlenststelling van de stakers en het ontslag van de arbeiders, die geen leden der vakver eenigingen zijn. De werkgevers in de haven van Lon den weigerden aan deze eischen te voldooen. De oplossing a.s.I Een bijeenkomst tusschen de maatschappijen en vakvereenigingen in het ondergrondsche spoorweg1 omnibus- en tramwegbedrüjf to Londen eindigde met eon bevredigendo oplossing on de hoop, dat morgen de diensten weder normaal zullen zijn. hebben wij een keur van RIJWIELEN in voorraad tegen scherp concnrreerende prij zen. Langdurige garantie. G. ANNEVELDT, Dorpen, Laan, Schagen. Bobzs mijnwerkers. De modewerker van de „Times" voor arbeiders- quaesties zegt, dat de leiders der mijnwerkers ln een gesprek verklaarden (dat de algemeene raad van het Vakverbond nooit met hart en ziel naast hen stond, doch van het begin af aan de mijnwerkers heeft aangespoord te erkennen, dat een herziening van de loonschalen, doch niet bepaald van den ar beidsduur, noodzakelijk was. De mijnwerkers zeggen, dat slechts twee leden van den raad hun onvoor waardelijk steun hebben gegeven. In de eerste verbitterde oogenblikken gisteren, toen het Vakverbond hen alleen liet staan, verklaar den de mijnwerkers dat zij niet langer de betrek kingen met het Vakverbond of de Arbeiderspartij konden handhaven. De mijnwerkers vernamen, vol gens het blad, eerst Dinsdagavond voor het eerit van het definitieve plan van den raad om de alge meene staking op te heffen, waardoor zij tot hun verrassing en consternatie voor een volkomen nieu wen toestand kwamen te staan. Er hebben ln het kolenbekken Doncaster wan ordelijkheden plaats gehad. Tachtig mijnwerkers zijn gearresteerd. Ook to Paplar kwamen relletjes voor door het af- lasten der staking. Meer dan 40 personen werden gewond. f Minister Baldwin maakt voorstellen. Naar de draadlooze dienst meldt, heeft Baldwin in zijn verklaring in het Lagerhuis nog gezegd ten op zichte van liet mijnconflict: Wij hebben hard go- werkt over deze quaestie en ik ben tot de conclusie gekomen, dat het niet mogelijk is voor de beide partijen om uit zich zelf tot een vergelijk te komen. Ik heb daarom voorstellen geformuleerd, welke naar mijn meening een redelijke en billijke basis voor een regeling vormen* Deze voorstellen zullen aanstonds aan de beide partijen worden overhandigd, opdat zij j ze gedurendo liet weekrond kunnen overwegen. MacDonald sprak zijn voldoening uit over de ver- j klaring van den premier. Hij voegde er aan toe, dat hij er zeker van was, dat de premier tot de juiste conclusie was gekomen en het vorheugde hom, dat» Baldwin tot het opstellen van eigen voorstellen was overgegaan. VAN RIJBWlJK'B BOHOENHANDEL SCHOENMAKERIJ. UITGEBREIDE KEUZE. PRIJZEN UITERST BILLIJK. Callantsoog naar WikeJ, bedankt als bestuur *ii«i van de oJfaeelingr Zdjpe-CaUonttoog van :l«.t Witte kruis. ZIJPE. In plaats van- den heer A. Kapitein, die nis lid van den Raad dezer gemeente Iieuffc bedank, benoemd verklaard de hoer J. C. Bellis te Loihock - WINKEL. Eenige dagen geleden vergaderde hot Oomib' 10215 voor do feestelijke herdenking van liet 50-jarig bestaan der afdecling Winkel van bet Witte Kruis. In deze "bijeenkomst word <lo heer Jl>. Koster, l>ür Someester, als ecro-voorzibter go'Viistal iënrd. Vor- ,ag werd uitgebraakt van do vergaderingen door (ie diverse sub-oommsisies gehouden on l>e loten (ie feestelijldioden 39, 30 on 31 Mei to doen phuiM hebben, /io^als reeds word modegedeodb zuilen Lij het M arktgel>ouw 2 groote tenten worden goplaatet, waarvan 1 tot tentoonstelling en 1 voor verma kelijkheden zal worden ingericht. Win', Har monie deed hierbij toezegging van hare gewaar deerde hulp, terwy'1 het Bal-Masqué op een go- hooi andere wijze zal worden opgoiuislerd. Met do werkzaamheden voor de Eloctriscno verlichting vart het geheeh door het P.D.N., word reeds een aan vang gemaakt. Behalve eon BaJ-Ma-qué vo >r kind. ren, zal op30 Mei ook eon balbxnwedstrijd voor de kleinen in het programma worden opgenomen. WINKEL. P®opbrengst der alhier gehouden Emmabloem- coUecte bedraagt f 90.281/». VAN EWIJ CR SLUIS. De D.O.K.E. Wieden, die den heer Jan Penne- kkamp in staat stelden om naar Rotterdam te gaan, door hem een gedeelte van zijn reisgeld te vergoe den, hebben wel eer van hun werk gehad. Onze Jan liep jl. Donderdag in oen 4 K.M.-veldloop, ge organiseerd door het Rotterdamsrlio D.O.S. en mocht het genoegen smoken, als eerste aan te ko men en daardoor beslag te leggen op een, fr aaien 'aalveilen beker. Dit is de-eerste beker, die door een D.O.ICE.W liid gewonnen werd. WIERINGEN. hoofdingelanden van hetHeemraadschap VVleringen werden jl. Woensdag herkozen d© hee ren Jb. S. Mostert, J. S. Doves en J. Jb. Engel, allen alluer. OUDESLUIS. Donderdagmiddag (Hemelvaartsdag) had alhier bu don gevaarlijken hoek van oafé Lam ndgk u aanrijding plaats door do auto van den heer Ko ter, burgemee-ter van Winkel en eon ijs auto va* den heer de Boor te Noordsohar\voud<>. De eerst genoemde kon, na een reservewiel re hebben aan gestoken, hoewol ©enigszins gebrekkig, zijn rei.-. vervolgen, doch de ijs-auto, op reis naar do Wie ringer feesten, was er slechter aan toe: erg geh:t~\ vond /mnde, was van rijden geen spr.dce moer. Por socmlyko ongelukken hadden er niet bij plaste. Naar men ons mededeelde, was de auto van den hoer de Boer niot voraekord, alzoo -n geducht.- schadepost. Eenige nieuwe Rijwielen, iets beschadigd, voor lagen prijs. Verder een groot aantal gebruikte Dames- en Heerenrijwielen van verschillende merken, tegen elk aanne melijk bod. O. ANNEVELDT, Dorpen, Laan, Schagen. Spoorwegstaking geëindigd. De staking bij de spoorwegen, welke voortduurde omdat de maatschappijen verschillende arbeiders, die i gestaakt hadden, niet wilden terugnemen, is giBter 1 middag opgeheven, nadat een oplossing van het con flict was gevonden. De voorwaarden. De voorwaarden van de met de «poorwegliedon tot stand gekomen overeenkomst luiden: De beambten zullen wederom in dienst worden genomen, zoodra het verkeer dit veroorlooft en men hun arbeid kan verschaffen. Zij zullen volgens rang en anciënniteit weer in dienst worden genomen: de vakvereenigingen erkennen dat zij, door de stafting af te kondigen, een fout hebben begaan tegenover de maatschappijen, en zij gaan er mede accoord, dat de maatschappijen bij het weder in dienst nemen van stakers haar wettig recht "niet prijsgeven om van de stakers en andere verantwoordelijke personen ver gooding te eis.chen; de vakvereenigingen verbinden zich geen instructies meer tot staken aan hun leden te geven zondor van te voron met hun maatschappij te hebben onderhandeld; er zal tot geen enkele loonsverlaging worden overgegaan; sommige beamb ten zullen naar andere posten moeten worden over geplaatst; de overeenkomst betreft niet dogenon, die zich aan geweld en intimidatie hebben schuldig ge maakt. ZUIDSCHARWWOUDE. Naar ons werd medegedeeld, i9 het postvervoer van de Langedijker dorpen en Sint. Pancras, naar Alk maar en terug, ongedragen aan do autobusonderne ming der firma KokTuinman—Wilken. De bedoeling is hiermede 15 Mei te beginnen. PETTEN. Onze plaatsgenoot, de heer A. L. Zuidscherwpude, correspondent, van de Meergolljkmatige Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij te Loenen a. d. Vecht, is met ingang van heden bij deze Maatschappij aan gesteld als Adjunct-Inspecteur, en zal dientengevolge mettertijd waarschijnlijk ook onze plaats gaan verla ten. OUDE NIEDOHP Do heer II. B. Helleman alhier is benoemd tob onderwijzer a n eon >penbare eoho>l te Ileldor. OUDE NIEDOHP. Vrijdagmog-enr gemakte de heer G. Ursem alhier met zijn paard en wagen, tegenover het Raadhuis, door het schrikken van zijta paard van een aldaar stannden auto,-in de wegsl >ot. In toon k erbon tijd word het zaakje weer op den weg gehaald. Op do tuigen na was or n.et veel beschadigd. ZIJPE. Ds heer 7. Koster hooft wogen* afijn vertrok van NOORD-HOLLANDSCHE KOLTBOND. De Noordholian<Loho Kolfbond hoeft y.jjn jaar hjksahe wedstrijden gehouden iu de. kolfbaan vun den heer Derkhóuwor, oafé ..Gent.Annn r. Aan IreLuigstalling van de zijde der No >rdliol.atul sahe kolvers heeft hot hierbij niet outbrokon. J)e uitslag der wedstrijden was: le Klasse: le prjj* T. Kostelijk to Alkmaar mot 156 pun.cn; 2e prijs P. DB te Koog aan do Zaan met 147 punten; 3e prijs J\ Goed to Alkmaar mot 146 punten. 2e klasse: le prijs J. P. de Baerdomaker te Spa nbioek mot HO puiiten. 2e prü* 1'. i; on ».o Zuidscharwoude met 187 punten, 3e prijs A. Ru- te Hugowaard met 134 punten. De verguld zilveren medaille van do Kolf club Recht door" te Alkmaar werd gewonnen, d.oor P. de Geus te Zuidscharwoude mot punten. Do elven-prijs viel ten deel' aan ,C. Kaper t«- Vlkmaar en de twaalven-prijs aan P. Teeling te Zaandijk. De verguld zilveren medaille v..4 werd gewonnen door P. Kater te Bardiigoriiorn met 52 punten. GRONDVERZAKKINGEN. Uit Heerlen, 13 Mei. Door het werken van de Staatsmijn Emma hébben den laatsten tijd wederom op verschillende plaatsen in de gemeente Hocns- broek grondverzakkingen plaats'gegrepen, Waardoor talrijke huizen uit hei lood zakten en groote scheu ren vertoonen. In het bijzonder is dat het geval in do Dorpsstraat waar, trots de maatregelen van de mijn- directie. de verzakkingen van dien aard zijn gewor den, dat dezer -dagen de bewoners van oen drietal huizen zich genoodzaakt zagen hun woningen ijlings te verlaten, daar zich scheuren van een handbreedte vertoonden en zicb een hevig gekraak deed hooien. Men berekent de schade alleen aan deze drie huizen op circa f 100.000, terwijl de totale schado aanzien lijk veel hooger moet zijn. 18.000 BEZOEKERS. Artis to Amsterdam werd op Hemelvaartsdag be zocht door 18.000 menschen. Verleden jaar was dit getal 12.000.' SCHIPPER VERDRONKEN. Uit Rotterdam, 14 Mei. Een doodelijk ongeval heeft gisteren in de Rijnhaven, alhier, plaats gehad. De 45-jarige schipper C. Huisman, van het motor schip „Paulina" is hedenmiddag uit een roeiboot ge vallen. toen hij daarmede een staaldraad naar den oever wilde vervoeren en is verdronken. BIJ HET ZEILEN VERDRONKEN- Uit Warmond, 13 Mei. Hedenmiddag is op het Kagermeer de heer J. Wijntjes uit Oegsigeest bij hei zeilen verdronken. Bij harden wind gijpte het zei! onverwachts, waardoor de heer W. over boord werd geslagen-. Pogingen om hem te redden, waren vruch teloos. BOE REN-EMIGRATIE NAAR FRANKRIJK. De aandacht van belanghebbenden wordt, er op ge vestigd dat zoowel hier te lande als in Frankrijk personen en bureaux, die geen vertrouwen verdienen, hun bemiddeling aanbieden bij! het koopen of pach ten van Fransche landbouwbedrijven. Meermalen zijn personen, die op deze aanbiedingen zijn inge gaan. bedrogen uitgekomen. Inzonderheid bij het koopen of huren van bedrijven k"hn belanghebben den dan ook niet genoeg worden aangeraden, zich te verzekeren van de deskundige en belangelooze voor lichting en medewerking van den heer Sovons'er, Rijkslandbouwconsulcnt to Parijs (85 Rue Greneile). DE GEVAARLIJKE MUIDER3TR AATWF.G. Donderdagmiddag om 5 uur' is ep den drukken, gr vaarlijken rijksstraatweg tusschen Hakkelaarsbrug en Naarden een meisje door de Conische S oom tram doodgereden. Drie meisjes uit Hilversum roden rechts langs.den wég. toen een van hen va haar fiets sprong, omdat eon auto achterop PSed. Op dit oogenblik kwam ook de tram uit de richting van Naarden aanrijden hot meisje werd gegrepen u was op slag dood> Gistermiddag was een drietal Jongelingen uit de Muiderpoortbuurt te Amsterdam op de flets een

Schager Courant | 1926 | | pagina 14