Gemengd Nieuws. Reclames. Plaatselijk Nieuws. Burgerlijke Stand. Voetbal. DE KLOPGEEST. I wedstrijd, waarin beide elftallen best tegen elkaar i Uit Roosendaal, 7 Juni. Het mysterie, dat voor j opwogen en waarin heel wat doelpunten werden ge- enkele dagen eenige duizenden inwoners dezer maakt. J.V.C. wist den eersten prijs, een emaille stad slapelooze nachten heeft bezorgd, is opgelost, ^kruis te behalen met korfbalcijfers, nl. 7—5, terwijl Succes den tweeden prijs, een verguld zilveren me-1 Idaille, kreeg. De talrijke toeschouwers kregen dus wel waar voor hun geld. Het geheel was een pracht- /dezen dag het einde kwam, en gehoopt werd op een storm, gewoed. Zeventien gebouwen zijn Het raadsel van de Juilianastraat is ontsluierd, dank zij de activiteit van de Roosendaalsche recher che, die in den nacht van Zaterdag op Zondag de opzienbarende ontdekking deed, dat de klopgeest, die geheel Roosendaal op stelten zette, niemand an ders was dande 19-jarige dochter des huizes. Hoewel de 19-jarige klopgeest nog steeds hardnekkig ontkent, de geheimzinnige geluiden te hebben voort gebracht, was de ontdekking zóó op heeterdaad, dat deze ontkenning geen gewicht in de schaal legt. De schuldige van deze eigenaardige „aardigheid" 'veroorzaakte de klopgeluiden door met den voet te stampen NIEUWE NIEDORP. In de jaarvergadering van de vereeniging „Volks onderwijs", betreurde de voorzitter, de heer J. Keu ken, bij opening der bijeenkomst, de geringe opkomst van leden. Zelfs de traditioneele 10 procent kan niet eens bereikt worden. En dat bij eene vereeniging die omstreeks 250 leden telt! Wanneer zal dat eens ver beteren? De secretaris had de gemeente verlaten, zonder notulen van de vorige jaarvergadering te hebben gemaakt. De penningmeester heeft nu voor 'een verslag gezorgd, dat onder dank wordt goedge keurd. Inplaats van de afgetreden bestuursleden, G. de Boer en A. J. Veurman worden benoemd de heeren J. Zijp en H. Wilbrink. De heer Jb. Nap brengt verslag uit namens de com missie, belast met het nazien van de rekening en doet mededeeling, dat er f 81.17/4 nadeelig saldo is. On der dank wordt de penningmeester gedecharcheerd. Tot leden der commissie voor 't nazien der rekening volgend jaar, worden benoemd de beeren G. Bobel- dijk, P. Baken en Bakker. Bespreking schoolfeest, te houden 13 Juli en 16 Juli a.s. Algemeen gevoelt men er voor, om het program ma van vorige jaren ongewijzigd te laten. Doch de financieele zijde van de zaak wordt jaarlijks ingewik kelder. Na zeep geanimeerde besprekingen wordt aan het bestuur opgedragen om middelen te zoeken om de. té maken onkosten te dekken. Gelukt dit niet, dan zal een nieuwe ledenvergadering plaats hebben. De rondvraag levert geen bijzonders op. In zijn sluitingswoord memoreert de voorzitter, dat hij nar mens de vereeniging heeft deelgenomen aan de jongstleden phouden Burgemeestershuldiging en Volksonderwijs ook zal hebben bij te dragen aan de gemaakte kosten. Wat algemeen wordt goedgevonden. Hierna sluiting. EEN OORVIJG IN T PUBLIEK. Voor den Haagschen politierechter heeft terecht ge staan jhr. R. F. Groenninx van Zoelen, 38 jaar, van beroep journalist, wonende te 's Gravenhage, aan wien ten laste is gelegd, dat hij te 's Gravenhage op of omstreeks 24 November 1925 opzettelijk na daar toe in kalm beraad en na rijp overleg het voorne men te hebben opgevat, en het plan te hebben ge maakt, ter uitvoering daarvan, gewelddadig M. van Blankenstein met de hand of de vuist een slag of stomp tegen het hoofd heeft gegeven en daardoor de ze pijn heeft gegeven en bovendien voornoemden Van Blankenstein in het aangezicht heeft gekrabd, waardoor hij bloedend werd verwond en pijn onder vond. Vooral van de zijde van de pers bestond voor deze zaak groote belangstelling. Zoowel van de zijde van het O.M. als van die van de verdediging waren verschillende getuigen gedag vaard. De politie-rechter veroordeelde den verdachte tot f 100 boete subs, 50 dagen hechtenis. Hij overwoog in zijn vonnis o.a., dat de mishande ling met de bedoeling van leed toe te brengen bewe zen is; dat ook met het oog op den maatschappelij ken stand van verdachte eigen berechting niet kan worden toegelaten, en dat een beroep op noodweer moet worden afgewezen, omdat de noodzakelijkheid van dit optreden niet is gebleken. „DE LACHENDE CAVALIER". EEN ECHTE FRANS HALS? Ten huize van dr. Hofstede de Groote te 's Graven hage, zal Donderdagochtend in tegenwoordigheid van noraris Vollgraff, die daarvan een protocol zal op maken, het schilderij „De lachende Cavalier" van Frans Hals, waarvan zooals men weet, de echtheid door deskundigen is betwist, worden schoongemaakt. De schoonmaak zal geschieden door den restaura teur van het-schilderij, den heer Th. van Wijngaar den, in tegenwoordigheid van andere restaurateurs en belangstellenden. JULIANADORP. Zondag jl. was de 'eerste dag van de feesten ter herdenking van het vijfjarig bestaan van de voetbal vereniging J.V.C. 's Morgens liet het weer zich niet best aanzien, maar met den dag klaarde de lucht boe langer boe meer op en 'smiddags was het ideaal weer voor de voetbalwedstrijden en volksvermakelijkheden. Het terrein bood' een fleurigen aanblik, zooals het versierd was met vlaggen en de danstent, zweefmo len, hoofd van Jut, droegen het hunne ertoe bij, om alles gezellig te maken. 's Middags om ruim één uur floot scheidsrechter C. D. Swart van Helder, B.F.C. van Breezand en Eix- celsior van Anna Paulowna in het veld. Het was een gelijk opgaande wedstrijd, wat ook bleek uit den uit slag, 2—2. Na verlenging bleef de uitslag hetzelfde. Hierop werd geloot. B.F.C. was de gelukkige en won zoodoende den derden prijs, een zilveren medaille en Excelsior den vierden prijs, een voetbalbeeld. Hierop hadden de volksvermakelijkheden plaats. Eerst zakloopen van paren. De uitslag was: H. Rien- etra en J. Bakker, le prijs; J. Boontjes en J. Roos 2e prijs; en A Kruit en P. Delver, 3e prijs. Hardloopen met hindernissen: H. Rienstra le prijs, H. Kuit 2e prijs, en A Rietvink 3e prijs. Popzoenen: Prijzen vielen ten deel aan: J. van Baaren Wz. en E. Zon Mt. Hemdenraces voor meisjes: Trien Smit Jacd., le prijs; en Dina Blaauboer 2e prijs. Nadat er nog een nummer mastklimmen was afge werkt, kregen we J.V.C. en Succes van Wieringen in het veld om te kampen om den eersten en den twee den prijs. Het werd een spannende, forsch gespeelde middag voor J.V.C. en het publiek genoot van de ver schillende wedstrijden. Voorts werd het feest voort- TWEE MIJNWERKERS VERPLETTERD. Londen, 7 Juni. Twee mijnwerkers werden te Abertiily toen zij bezig waren met het delven van steenkool, verpletterd door de ineenstorting van een bouwval. ZEVENTIEN GEBOUWEN INGESTORT. Oklahoma. 5 Juni. In het Noord-Westen van den staat Oklahoma heeft Donderdagavond een gen Assendelft III. Met 42 wist Assendelft dezen wedstrijd te winnen. Om 3 uur D.T.S. I—Assendelft II. Het spel gaat gelijk op. De voorhoede van D.T.S. schiet veel op het doel, doch de keeper van Assendelft blijkt niet te passeercn. Assendelft neemt voor de rust de leiding. Na de rust hetzelfde spel, er werd flink gewerkt door D.T.S. doch de doelpunten bleven uit. Assendelft maakt van 2 fouten der verdediging gebruik en maakt evenveel goals, zoodat met 3—0 wordt gewonnen. D.T.S. III was op bezoek bij Vrone II van St. Pan- gezet in de danssalon, zweefmolen eAz.Jotdat_ voor ver^SSd van een'ïïwrttaeh» nederlaagwedstrijden en verloor daar met Dinsdagavond 8 uur D.T.S. IAlcmaria-combina- tie. nog mooieren dag, voor Maandag, want dan komen de schoolkinderen het eerst aan de beurt. De tweede dag. Den tweeden dag van de feesten werd begunstigd door schitterend zomerweer, 's Morgens voor ne gen uur was het onderwijzend personeel en de com missieleden reeds druk in de weer om alles in orde te brengen voor het schoolfeest voor de drie laagste klassen en om negen uur begon de pret reeds.. De verschillende spelletjes der kinderen mochten zich in een flinke belangstelling der ouders en der grootere schooljeugd verheugen en de versnaperin gen en de ranja en melk in de danstent, lie ten zich wel smaken, terwijl de zweefmolen voor de kinderen wel de grootste attractie wai Na de wedstrijden werd de prijsuitdeelmg gehou den, waarbij aan de kleine prijswinnaars en -win- naarsters prachtige prijzen werden uitgereikt, ter wijl de minder gelukkigen met de tombola een klei ner prijsje konden winnen. Na het schoolfeest begonnen de wedstrijden voor de grooteren. Eerst kregen we de kinderw,agenrace, die de lachlust van het heele publiek opwekte, en waaruit als prijswinnaars te voorschijn kwamen de dames R. Blaauboer le prijs, T. Schouten-Hoogvorst 2e prijs en Aafje Bakker 3e prijs. Hierna kregen we fietsrijden met hindernissen voor dames. Niet minder dan 26 deelneemsters be kampten elkaar, en hieruit kwamen de volgenden voor een prijs in aanmerking: Mej. G. Boontjes le prijs, mej. T. Schouten-Hoogvorst 2e prijs en mej. H. Bijvoet 3e prijs. Door de geringe deelname kon het hindernisrijden voor motorrijwielen -niet doorgaan. Daarom werd na een tijdje pauze de gecostumeer- de voetbalwedstrijd gehouden, waarom vele malen hartelijk is gelachen. De deelnemers en deelneemsters hadden zich al- lerkoddigst gekleed en ze verstonden de kunst van voetballen nu niet allemaal even best. De scheids rechter had geen gemakkelijke taak om het zaakje na&r behooren te doen gaan, maar de wedstrijd duurde niet lang en daarna werd het gezelschap op de gevoelige plaat vereeuwigd. Nu werd het zoo zachtjesaan tijd voor het slot van het feest, de clou van den dag, het gemaskerd bal 'van J.V.C. in de danstent op het terrein. Om ruim negen uur verzamelden de gemaskerden zich en gingen in optocht naar de tent. Niet min der dan 21 nummer, bestaande uit: enkele perso nen, fiaren en groepen, namen hieraan deel. Hier onder waren prachtpakjes, origineel© ideeén en ook enkele uitbeeldingen van sport. Het bal stond on der leiding van den heer Tigchelaar. De commissie van beoordeeling had een moeilijke taak, maar zij heeft zich daarvan op lofwaardige wijze gekwe ten. Na de prijsuitreiking had het démasqué plaats en werden de toegekende prijzen bekend gemaakt. Tijdens het gemaskerd bal hadden een tweetal ge- maskerden, en wel: de hardlooper en de adspirant J.V.C.'erg zich verdienstelijk gemaakt door met een busjei onder 'het publiek te collecteeren voor J.V.C. Het nuttige dat door hen aan het aangename werd gepaard, leverde een aardig succes op, want na tel ling bleek er te zijn gecollecteerd een bedrag van f 17. Een woord van hulde aan de gemaskerden is hier zeer wel op zijn plaats. De vermakelijkheden waren hiermede afgeloopen en werd het resteerende déél van dezen avond in een echt feestelijke stemming doorgebracht in de dans salon met zijn goede muziek, den zweefmolen, enz., totdat ook thans het uur van eindigen was geko- ;men. J.V.C. kan met genoegen op deze feestdagen 'terugzien. i VERDUISTERING VAN DUIZENDEN ZAKKEN SUIKER. In 1920 werd de politie medegedeeld, dat bot 20- jarige jongüienseh J. v. 't H. in groote restau rants te Amsterdam enorme verteringen maakte, j gaf dikwijls voor f 150 h f 200 per avond uit. k bleek hij in het bezit te zijn van kostbare 'auto's Eer.st had hij een „Buick" daarna een Studebaker" en ten slotte een „RoRs Roycev Bij het onderzoek bleek, dat 't jongmensch een bediende was van een Rotterdamsoh filiaal van een Amsterdamsohe Suiker maatschappij'Hij ver diende f175 per maand. De politie stelde den chef van het filiaal1 in kennis van het gedrag van den jeugdigen employé, doch de ohei was niet ver baasd. over hetgeen men hem mededeelde. Het was hem bekend, dat v. 't H. met suikerspeculaties veel geld had verdiend, zoodat zijn grove verterin- fen volkomen verklaarbaar waren. De politie eeft Zich daarop niet verder met de zaak bemoeid. Dat was in 1920. Eerst thans is men tot de ontdekking gekomen, dat in den loop van 1920 en 1921 ten nadeele van bedoelde Amsterdamsohe sui- kermaatschappjj duizenden zakken suiker verduis terd zijn. Onmiddellijk viel de verdenking op v. 't H., die dan ook door de politie is verhoord. Bij het onderzoek bleek, dat valsche opgaven aan het hoofdkantoor te Amsterdam werden verstrekt. Het uitgebreid onderzoek, dat op het oogenblik gaande is, wordt zeer bemoeilijkt door het feit. dat de gepleegde verduisteringen vijf en zes jaar geleden hebben plaats gevonden. OPHEFFING VAN DEN PLATTELANDERSBOND? In het laatste nummer van „De Nieuwe Platte lander", het wekel'ijksch orgaan van den Plattel an- dersbond, doet de hoofdredacteur, het Tweede- Kamerlid A. Braat, een ernstig beroep op de leden van den Bond, om 'te zorgen dat vóór 20 Juni a.s. zesduizend gulden bijeengebracht wordt. Mocht dit falen, dan zal' onverwijld de bond bijeen geroepen worden om te spreken over li quidatie. UIT WRAAK. Een limonade-handelaar in "Se Bias nisstraat te A'dam had dezer dagen een knechtontslagen. De man was dermate ontstemd over dit ontslag, dat hij gistermorgen in de zaak kwam en onverhoeds Zijn ex-patroon mét een mes in den rug stak. Na deze daad zette hij het op een loopen, maar hij werd na achtervolging; gegrepen. De limonadehandelaar is naar het D.L.V. gast huis vervoerd. Daafc bleek, dat de getroffene e n diepen steek in den rug had en dat vermoedelijk een der longen was geraakt. Hoewel' zijn toestand ernstig is, acht men toch niet onmiddellijk levens gevaar aanwezig. een schade van 300.000 dollar is aangericht. TENGEVOLGE ingestort; VAN ERNSTIG MIJNONGEVAL EEN WOLKBREUK. Uit Halle, 7 Juni. Hdenmorgen woedde boven I-Ialle en omstreken een hevige wolkbreuk. Tenge volge hiervan heeft tegen 11 uur in de bruinkool groeve „Alwine" te Bruckdorff een ernstig ongeval plaats gehad. Een dijk is doorgebroken tengevolge waarvan alle ingangen naar de groeve zijn over stroomd. Het aantal mijnwerkers dat is omgekomen, is nog niet bekend en zal eerst hedenavond bij het opkomen van den nieuwen ploeg kunnen worden vastgesteld. De schade wordt voorloopig geraamd op meer dan een millioen mark, terwijl de mijn waarschijnlijk een half jaar zal moeten worden stilgelegd. GENERAAL LUDENDORFF. Naar de bladen melden is mevrouw Ludendorff een proces tot echtscheiding tegen haar echtgenoot, generaal Ludendorff, begonnen. Zij klaagt er over, dat zij door den politiseerenden generaal verwaar loosd en slecht behandeld wordt. Het procés schijnt reeds eenige dagen aan den gang te zijn, doch tot dusver was Ludqndorff er in geslaagd berichten hierover uit de bladen te hóuden. 't Is en blijft maar steeds Ludendorff, en 't is zel den wat goeds! ECHTSCHEIDING MET REVOLVER. Sedert Januari zijn er in Frankrijk veertien pro cessen behandeld, waarin vrouwen terecht stonden, die haar echtgenoot hadden vermoord. De meesten van haar werden vrijgesproken, de rest kreeg een zeer lichte straf. Waar moet dat heen! vraagt de „Petit Parisien". „Een of twee schoten, een zenuwtoeval, wat tranen, Voor a.s. Zondag D.T.S. II—Sparta II. D.T.S. ISparta I Schagen; Een slecht humeur, slapeloosheid en schele hoofd pijn worden vaak veroorzaakt door leverstoomisson. Foster's Maagpillen zullen het kwaad spoedig over winnen. Zij wekken de lever op, en worden aanbe volen tot het genezen van galzucht, verstopping en maagkwalen. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0-65; in apotheken en drogistzaken. DE MUZIEKTUIN. De Muziektuincommissie is tot nu toe niet erg gelukkig met het weer op haar uitvoeringsavonden Zondagavond was het danig mis in dit opzicht; om half zeven begon het te regenen zonder ophou den, zoodat er een groote dosis moed voor noodig was om naar den Tuin op te gaan. Toen dan ook om 7 uur „Westers Harmoniekaper onder directie van den neer Kiveron begon met haar programma, zag het er troosteloos uit. De re gen viel lang niet zachtjes neder, en het waren slechts weinigen, die den regen trotseerden, gewa pend met parapluie en regenjas. Desniettegenstaan de. lieten zich de heer Kiveron en zijn getrouwen niet ontmoedigen en dra bleek, dat het korps van de Wester Suikerraffinaderij ons heel mooie muziek gaf. Dat was van den eersten rang en een ieder werd geboeid door de echt mözikale vertolking der mopie muziekstukken, welke het programma vermeldde, en auor de werkelijk hooge technische Vaardigheid van de spelers. Het dirigeeren van den heer Kiveron, hoe eenvou dig ook, getuigde van groote muzikaliteit on be kwaamheid. muntte uit door duidelijke aanwijzin gen en schier geen moment kwam het voor, dat het korps niet gevoelig reageerde op de bedoelingen van zijn leider. En zooals gezegd, de aanwezigen, wier en dat is alles. De vrouw is vrij. Een echtscheiding aantal toen het met regenen ophield, nog aangroeide met de revolver verrast ons al niet méér dan eentot naar omstandigheden velen, waren dan ook zeer echtscheiding, welke langs wettelijken weg is ver kregen". GEMEENTE BARSINGERHORN. Ingeschreven gedurende de maand Mei 1926. Geboren: Klaas, zoon van Reijer Noot, veehouder en Trijntje Swaag, zonder beroep, beiden wonende alhier. Ondertrouwd en Getrouwd: Dirk Breebaart, oud 26 jaar, burgemeester en Maartje van der Horst, oud 24 jaar, zonder beroep, beiden wonende alhier. Simon Wit, oud 25 jaar, arbeider, wonende te Sint Maarten en Dieuwertje Jansen, oud 24 jaar, zonder beroep, wo nende alhier. Overleden: Grietje Bellis, oud 2 jaar, dochtertje van Arie Bellis, landbouwer en Maartje Brommer, zonder beroep, beiden wonende te Callantsoog. GEMEENTE NOORDSCHARWOUDE. Geboren: Anna Maria, dochter van Cornelis Bakker en Cornelia Francina Goudsblom. Gerardus Adrianus, zoon van Petrus de Moei en Hermina de Boer. Piet, zoon van Adriaan van der Welle en Maartje Metse laar. Huwelijken: Pieter Otjes, oud 24 jaar en Jannetje Keeman, oud 22 jaar. Theodorus Johannes van der Vliet, oud 33 jaren en Neeltje Bruijn, oud 25 jaren. Ja- cob Swager, oud 27 jaren en Maartje Visser, oud 28 ja ren. Overleden: Barend Harreveld, oud 84 jaren, weduwe van Anna Maria Eliaabeth Hohl. Catharina de Lange oud 1 jaar, dochter van Albertus de Lange en Trijntje Kos. GEMEENTE HEERHUGOWAARD. Geboren: Catharina, dochter van Adrianus Mekken en van Geertruida Put. Johannes, zoon van Andries Dekker en van Cornelia Vlaming. Geesje, dochter van Jan Tabak en van Marchje Geerts. Jacoba, dochter van Willem de Kraker en van Maatje Martina Od- ding. Cornelis Brigitta Anna, zoon van Cornelis Bruin en van Johanna Baars. Hendrik, zoon van Simon Groot en van Maartje Zonneveld. Dirk, zoon van Cor nelis Wiering en van Hillegonda Veen. Immy Trien, dochter van Cornelis Doorn en van Aafje Beers. Pe trus Johannes, zoon van Pieter Karsten en van Alida Pol and. Fijt je, dochter van Laurens Stuurman en van Trijntje Kroon. Maria, dochter van Gerrit Wijker en van Anna Kieft. Martinus, zoon van Pieter Groot en van Mietje Maria Dekker. Adrianus Petrus, zoon van Petrus Groot en van Leentje van der Meij. Cornelis Nicolaas, zoon van Willem Bruin en van Geertje Baas. Catharina Anna, dochter van Jacobus de Nijs en van Alida Pronk. Overleden: Guurtje Dekker, oud 53 jaren, echtge noot© van Cornelis Stekelbos. Pieter Schilder, oud 39 jaren, echtgenoot van Gertrudes Johanna Louwe. Pe- tronella van Schagen, oud 13 jaren, dochter van Jo hannes van Schagen en van Aaltje Komen. Johannes Petrus Oudeman, oud 2 jaren, zoon van Petrus Ou deman en van Trijntje de Boer. Elisabeth 'van den Berg, oud 4 jaren, dochter van Jan van den Berg en van Neeltje van den Berg. Ondertrouwd: Pieter Smit, van Harenkarspel en Maytha Anna Botman, alhier. Cornelis Dekker, van Harenkarspel en Agatha Veldman, alhier. Cornelis Schoen, van Oude Niedorp en Jacoba Koppes, alhier. Cornelis Adrianus Groot en Maria Catharina Corne- lisse, beiden alhier. Getrouwd: Gerrit Brink en Catharina Mul, beiden alhier. Petrus Kaag, van Grootebroek en Cornelia Schouten, alhier. Simon Dekkers en Wijntje de Boer, beiden alhier. Jacob Schaap en Maria Groenveld. Ge rardus Schaap, van Ursem en Cornelia Groenveld, al hier. Willem van Gulik, van Broek op Langendijk en Neeltje Blaauboer, alhier. Pieter Smit, van Haren karspel en Martha Anna Botman, alhier. Cornelis Dekker van Harenkarspel en Agatha Veldman, alhier. Cornelis Schoen, van Oude Niedorp en Jacoba Kop pes, alhier. Cornelis Adrianus Groot en Maria Katha- rina Cornelisse, beiden alhier. geboeid, door het mooie spel, het schoone klankge halte en de markante voordracht. Als mooiste nummer "herinneren we ons in de eerste plaats de Andante uit de 5e Symphqnie van Beethoven, de schoone muziek van dezen groot meester werd prachtig vertolkt en hier werd het bewijs geleverd, dat ook een Harmoniekorps, mits onder bekwame leiding en geschoold als de „Wes- ter's", echte kunst kan bieden en de mooiste klank effecten kan voortbrengen. Het liefelijkste pianis simo, tot het krachtigst forto was mooi van klank en zuiver van toon. Wij noemen nog de schitterende uitvoering van het „Suite-Ballet" van Popy en 't „Ballet d* Isoline" van Messager, alles goed van opvatting cn tempi en moon van klankgehalte en besluiten met de hoop uit te spreken, dat 't niet dè laatste maal geweest mag zijn, dat wij dit keurkorps van den heer Kiveron gehoord hebben. De Muziektuincommissie, hoe teleurgesteld ook door het weer, mag zich toch de eer toerekenen, een zeer gelukkige keus te hebben gedaan met dit con cert en velen weer een avond van echt kunstgenot te hebben verschaft. OUDKARSPEL. Vrijdagavond speelde D.T.S. I in St. Pancras tegen Vrone I, voor de nederlaagwedstrijden der laatstge noemde vereeniging. Er was veel belangstelling. D.T.S. heeft den geheelen wedstrijd door goed spel la ten zien. De aanvallen van de voorhoede waren uiterst gevaarlijk. Het spel van Vrone bleek hierte gen niet opgewassen. Vrone speelde over het algè- meen geen besten wedstrijd. Voor de rust had D.T.S. de leiding met 2—0. Na de rust scoorde D.T.S. nog driemaal, terwijl Vrone de eer wist te redden door een pinalty, zoodat D.T.S. met 5—1 won. Zondag werd een aanvang gemaakt met de neder laagwedstrijden van D.T.S. Het Ze speelde om 1.30 te- Opgemerkt werd, dat een kleine verandering aan de muziektent was aangebracht, met het doel een verbetering van db acoustiek te verkrijgen. Bo venin werd een plafonnetje aangebracht, een een voudige draperie aan de voorzijde, alles zoodanig practisch bevestigd, dat het aanzien der tent er niet van heeft geleden. En er mag met voldoening ge constateerd worden dat het geluid in den tuin veel beter is geworden, veel van het nogal hinder lijke resoneeren is verdwenen, terwijl de zachte muziek beter is te hooren dan tot nog toe. KERMIS IN DE „CEPES." Konden wij in 't vorig nummer reeds enkele mededeelihgen doen omtrent het kermisprogramma, dat het publiek wordt geboden in het Noordhoh landsch Koffiehuis met kermis, ook in de „Oerès komt voor elk wat wils. Dinsdag treedt er het bekende operette-gezel schap van J. J. Rentmeester op, 'met de kluchtige operette: „De Inkwartiering van Pietje"- waarin o.m. Corry Pinksen en Rentmeester voor goeden zang on spel en de noodige vroolijkheid zullen Donderdag komt er oen tooneeÉuitvoering door „V.V.V." alhier, welke op veler verzoek nog eens „De Spaak in 't Wiel" voor 't voetlicht zal' bren gen. En last not least Daan Pool', de hier zoo welbekende oabarettier, die op Zaterdag een ge heel nieuw programma zal voordragen- ZooaLs gezegd, ook in Oérès' voor olk wat wils- GESCHIEDENIS. Het dochtertje van een kastelein wandelt met een ouder schoolmeisje, dat over het geschiedenisonder wijs in haar klasse praat. Jelui hebt nog geen ge schiedenis, zegt ze tegen het jonger vriendinnetje en jelui leeren ook nog geen jaartallen. Ik ken er toch wel een, klonk het antwoord: 1575. Hè. vroeg de an dere, wat is er dan toen gebeurd? Toen is Bols opge richt, antwoordde de kasteleinsche, want het staat op de kruiken bij mijn vader. HENGELSPORTVEREEN. -DE BAARS". Zondagmorgen hield de hengelsport vereen gi n,g ,De Baars" alhier haar eersten wedstriid, waaraan 23 van de 54 leden deelnamen, dus al reéds pon goed begin. Trok men er om 7 uur pp pifez om elf uur eindigde men, om fee 12 uur aanwezig fee zijn in café Bonfees, waar de prijzen zonden wor den uitgereikt. Met een hartelijk woord reikte de voorzitter, de heer Lufejeharms, die uit, na er nog eens op gewezJen te hebben, vooral geon visch mee te nemen, aie niet aan de voorgeschreven maat voldoet. De eerste prijs werd in ontvangst genomen door don heer Anfch. de Jong, die de grootste^ en zwaarste baars had verschalkt; de tweede prijs was toege wezen aan den heer H. Roggeveen, voor de grootsfee hoeveelheid, terwijl 'de heer J. de Jong, met op één na de zwaarste baars den 3en i>rijs ontving, ieder een 4-deelige hengelroe, terwijl 9 andere mededingers kleinere prijsjes in ontvangst namen. Al met al1 was 'fe een> prettige en suocesivolle morgen geweest, die keurig verli.ep. Zoo doorgaan dan wordt de animo om lid te worden steeds groo- ter en is men spoedig in staat in eigen vischwatetr fee hengelen. POLITIE. Gevonden: een porfeemonnaie. Is komen aanioopen: een hond. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Gretha Catharina, dochter van FIons Timmerman en van Trijntje Swierfes. Hendrik Jan, zoon van Cornelis Kaper een van Trijntje Hagenaar.

Schager Courant | 1926 | | pagina 6