llltlttll Nitlt'S- Uitgevers i N.V. v.h. TRAPMAN Co., Scltagen. Raad Hoogwoud. Feuilleton. Eenmaal voet aan boord Donderdag 17 Juni 1926. 69tite Juurguwg. No. 7861. Dit blad vorschJJnt viermaal por wook: Dinsdag, Woensdag, Donder dag on Zaterdag. DIJ inzonding tot 'a morgens 8 uur, worden Advor- lontiön nog zoovool mogolijk in hot ooratuitkomond nummor geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. no. 20. i Prijs pep 8 maandon 1.05. Losso nummors 0 coat. ADVERTEN- TïöN van 1 tot 6 rogols 1.10, iodoro rogol moor 20 cont (bowl:,,; inbogropon). Gfooto lottors woEdon naar plaateruimto borokond. Wie zich mei Ingang van 1 Juli '26 opgeell als lezer van de Schager Courant, ontvangt de nog verschijutnde nummers van Juni GRATIS. Vergadering- van den Raad op Woensdag' 16 Juni, des morgens half elf. Afwezig de lieer Rossen, on 1 vacature. Voorzatter de lieer J. Rreebaart Dz., burgomeesr ter, tevens secretaris. Een nieuw raadslid. Na opening1 volgt onderzoek! der van het nieuw benoemde raadslid, den heer -I. Ham. 'Met dit onderzoek worden belast de hoeren Glad en Groen. De hoer Groen rapporteert, .dat de etukketn in orde zijn en tot toelating wordt geadviseerd. Over eenkomstig dit advies wordt door den Raad be sloten en nadat de heer Blaauw den heer Haan heeft binnengeleid, legt deze de vereisohbe belof ten af. Voorzitter wenscht den heer Ham hartelijk geluk en hoopt dat de heer Ham op aangename, prettige wüze niet alleen met Voorzatter, doah met den gelioolon raad zal samenwerken. Algemeeno feTicitatie volgt. De notulen der vorige vergadering worden ge lezen en onveranderd vastgesteld. Opnieuw inlichtingen gevraagd. Voorzitter deelt mede, dat het tramoomité weer heeft vergaderd en besloten is, aan de .Nederlauld- sche Spoorwegen nog eens nadere inlichtingen te vragen Later zullen we dus op deze zaak terug komen. i De aansluiting der buitenwijken aan de waterleiding. Qp 1 JUni jl. is in de vergadering der NoordhalJ- lamd'söhe gemeenten een bespreking gehouden over de aansluiting van de buitenwijken aan de water leiding-. De directeur yan liet .P.W.B. de neer Olr denburgh, heeft mededeelingen gedaan over den- toestand van het bedrijf. De toestand is niet on gunstig, maar men moet niet denken, dat dit direct aanleiding zal' wezen tot aansluiting van lalle buitenwijken. De aansluiting moet ©enigermate rendabel wezen en de gemeenten moeten dan de helpende hand aanbieden. Door de vergadering is besloten zioh te wenden tot die gemeenten' die buitenwijken hebben, welke voor aansluiting in aanmerking komen. Wat de aansluiting van de Langereis betreft, aan de aangrenzende gemeenten zal een afschrift van'de kostenberekening worden gezonden. De provincie eischt tegenwoordig dat 10 jaar lang do opbrengst der rente wordt gegarandeerd en wanneer nu blijkt, dat er geen groot bedrag mankeert, zou de garant- ■stelling door de 4 gemeenten misschien wel te doen zün Wat de Zuider-Pade betreft;' als allen meedoen, gelooft spr. dat die wijk de waterleidingkrijgt. Kr zyn echter nog inenscken, die er niet erg worm voor zijn en die houden daardoor heb belang van andoren ook tegen. Een paar personen, zoo vervolgt spr. de mede deelingen, hebben gevraagd te willen helpen en heeft het Burgerlijk Armbestuur gunstig De pompen aan de Zeebuurt zullen worden her steld. B. en W. van Spanbroek hebben ingezonden oen afschrift van de mededeelingen van Ged. Staten, dat de instructie voor het personeel van den Yleeschkeuringsdienst ifl goedgekeurd. Wordt .voor kennisgeving aangenomen. De tuberculose onder bet rund vee. Waar belandt het afval? Ingekomen is het jaarverslag met rekening en verantwoording over 1925 van den Vleeschkeunags-' dienst te Spanbroek. Uit het verslag vermelden we: Ter keuring zijn aangeboden 2251 dieren, nl. 110 paaiden, 320 run dieren, 739 vaarkens, zwaarder dan 50 Kg., 246. var kens beneden dit gewicht, 93 graskalveron, 472 nuchtere kalveren, 234 schapen en 37 geiten. Afgekeurd zijn 5 paarden, 49 rundören, 27 var kens boven 50 Kg., 35 varkens beneden 50 Kg. 44 graskalveren, 162 nuchtere kalveren, 113 schapen, pen en 8 geiten. Bacteriologisch onderzoek vond 155 maal plaats, waarna het vleesoh 106 maal' kon worden toegelaten voor mensohelijk gebruik, 49 maal moest worden afgekeurd. Tuberculose werd geconstateerd bii 100 runderen, dat is 31.25 pot. en bij 78 varkens (7.92 pet.) Eenmaal is prooee-verbaal opgemaakt wegens in voer van een aan mond- en klauwzeer gestorven kalf. i i De grootste moeilijkheid van den dienst is de begraving der afgekeurde oadavers- pn organen en met groot verlangen wordt uitgezien naar een oplossing hiervoor, welke gevonden zal' worden ia verwerking van dit afval tot waardevolle pro ducten. De tot dit doel opgerichte'N.V.t Thermo- chemische fabriek zal1 echter voorloopig in Noocrd- holland nog geen ophaaldienst gaan instellen. De kring ALidwoud berichtte thans, dat men hlleen voor dien kring een verwerki ngsmrichting wenscht te stichten. Uit de rekening van 1925 blijkt dat er een batig saldo is van f 1915.01, terwyi de dienst begon !met een saldo van f 1163. De heer Ham vraagt wat nu de oplossing ia van de opruiming van heb afval. Voorzitter zegt, dat het afgekeurd vee .wnrdt begraven op het gemeente- of armen-terrein. Wat de slagers verder doen met het afvaJi, weel; opr. niet. De heer Ham zegt, dat het soms een rare be stemming krijgt, soms komt het in de ringsioot. Voorzitter noemt dat geen goede plaats. Heb zou wel aanbeveling, verdienen als er een centrale slachtplaat® was De heer Vjjn zegt, dat de slagerijen op 1 Janu- I ari 1927 aan de gestelde eisohen moeten voldoen en de slagers daarover zullen worden aangeschre ven. Voorzitter oordeelt, dat de heer Ham nu nog geen antwoord op zijn vraag heeft. De heer Vijn: Het afval gaat naar den molen. De heer Ham: Is het verplichting, 't afval naar het Armenterrein te brengen. VoorzitterOf, Als gelegenheid "bestaat, op eigen terrein. Spr. za/ er' dan keuringsdienst op VAN RIJSWIJK'S .v SCHOEN HANDEL. SCHOENMAKERIJ. UITGEBREIDE KEUZE. PRIJZEN UITERST BILLIJK. De heer Vijn veronderstelt/ dat de slagerij van Ott aan de eisohen voldoet. Stapel' is er geweest om wenken ie geven. De heer Ham zegt, dat Ott heeft een noodslachh- plaats. Stel ie voor, dat er een beest lijdende aan miltvuur geslacht wordt, en het afval komt bij mü in de öfoot. Voorzitter zegt, dat als het goed is ,het Afval in het putje terecht komt. Spr. zal dat onderzoe ken, het doet hem genoegen, dat de heer Ham deze opmerking maakt. Het verslag wordt voor kennisgeving aangenomen. Van de afdeeJing Opmeer en Omstreken van de Hollundsoh© Maatschappij van Landbouw is inge komen een verslag met rekening en verantwoor ding van den gehouden landbouwwinltercuroUd. Dank wordt gebracht voor de beschikbaarstelling jvan een verlicht en verwarmd lokaal'. De cursus begon met 12 leerlingen en eindigde met 10 leer- 'lingen. Uit de rekening en verantwoording blijkt, dat de ontvangsten bedroegen f 523.30, en, zegt Voorzitter, ze wisten de uitgaven Ook bot dat be drag te krijgen, zoodat het saldo nihil was. i Wordt voor kennisgeving aangenomen. Ged. Staten hebben goedgekeurd het raadsbesluit Sohilder en ik willen heb sloep jaar nu maar kwijt door de bijdrage voor 1925 op dat dienstjaar he verantwoorden, de lieer Vijn evenwel wil' het be talen op den dienst 1926 en dus het sLeepjaar handhaven. De heer Glas vraagt of de dienst 1925 het kan lijden. Voorzitter antwoordt bevestigend, volgens het -baal van kasopname is er nog ongeveer tot het doen van af- en oversohrn vingen, dienst '25, Ged. Staten deelden mede, aat door onze ge meente over 1924'aan de Warendienst teveel is be taald geworden f'48.07. Het Bannebestuur bericht dat de «wijzigde ver ordening door Ged. 8taten is goedgekeurd. Al deze stukken worden voor kennisgeving aan genomen. wijzer De heer Groen zegt, dat men er van op kijkt, 'wat er in de ringsioot gegooid wordt. Onlange had zeker een boer? die naar de markt ging, een ziek toetje van 60 a 70 pond in de ringsioot gegooid, en dat ligt er nu nog. De heer Vijn zegt, dat dit een toestand is, die toch niet is të ondervangen- Voorzitter: Ja, dat is buiten ons omgegaan, on misschien komt het niet eens uit onze gemeente. De lieer Ham vraagt waai* het Bloed bij de slagers heengaat, hoeft dat nog uitgang op open baar water. De boerenstand te hoog aangesla gen. Van. den directeur der Directe Belastingen te Amsterdam is bericht ingekomen, dat het aandeed in de kwade posten, als opcenten op de Inkomsten belasting 19221923 voor onze gemeente is f452.29. Voorzitter zegt, dat over 't algemeen de boeren stand veel te hoog is aangeslagen en hoe meer 'gereclameerd wordt, hoe grooter het bedrag aan kwade posten wordt. Misschien zal een dergelijk bericht over de jaren 19231924 en 192A192a ook uitkomen. Heb proces-ver baal van Üe bij' den gemeento-onti- vanger gedane kasopname, zal aanstonds bij de le den oircfuleeren. De bijdragen aan de R.H.B. scho - ien. Moeten we het sleepjaar kwijt? Van den Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen is bericht ontvangen, dat de verschul digde bijdragen voor de R.EB.S. te Alkmaar over 1925 bedraagt f'177.64. Voor de R.H.B.S. te Hoorn is #ien bijdragen verschuldigd van f 1067.68, over 1924 is teveel betaald f 149.45, zoodab verschuldigd blijft f 918.23. V oorzitter deelt mede, dat de bijdrage over 1924, doordat de kennisgeving zoo laat inkwam, in dit jaar betaald is. De bijdrage van 1925 kan, omdat de rekening over 1925 nog niet is afgesloten ook nog op dien dienst worden gebracht; alleen zouden daar toe af- en overschrijvingen moeben geschieden, dooh de gemeentegelden laten het toe, dat de bij drage over 1925 nu ook op den dienst van 1925 wordt beantwoord.^ B. en W. zijn riiet erg ingenomen met deze te betalen bijdragen, maar willentoch tot betaling ervan adviseeren.Alleen Zijn niet eenstemmig wat betreft de verantwoording der bedragen. De heer De heer Glas wil' het bedrag dan maar betaHénu De heer Vijn zegt, altijd tegen betaling van deze bndrage te zijn geweest, ornaat hij het een oneer* Iijke belasting vindt, deze betaling voor leerlingen wier ouders het dubbel en dwars kunnen betalen. Noodgedwongen is besloten den post op de bo grootmg- van 1926 te t plaatsen en daarom wil spr. wel betalen, maar uit den dienst 1926. Misschien zeggen ze, als we steeds blijven mopperen, in Den Haag wel, Taten we het hun maar schenken, Ik oen er tegen om het in 1925 te betalen. Voorzitter: Dat is eein andere kwestie, ik heb dat al voldoende doen uitkomen. Spr. gelooft niet, dat de kans bestaat, het bedrag geschonken te krügon. i I :|h Met 5 tegen 1 stem, die van den heer Vijn, wordt, besloten de bijdrage op de rekening 1925 te verantwoorden. De kosten van brandkranen enz. De stok achter de deur. Van het Prov. Waterleidingbedrijf is ontvangen de nota voor spruitstukken, enz., tot oen bedrag, van f '610 De. abonnementsgelden beloopen f20.42. XB UiaiClXCUU JLH.'CViift, L»,J louw OJLLLXlOUU.lv «UMW, l* 2 slangen moeten komen, vorder kunnen we ons inet de aanwezige slangen helpen. De schoollokar len zijn verder bij de waterleiding aangesloten, de woningen der onderwijzers en die van den ge meenteveldwachter. R en W._ oordeelen dan ook, dat het beter is deze kosten uit een geldleening te bestrijden, in 10 jaar af te lossen. Vermoedelijk zullen de kosten "een paar duizend gld. bedragen. De heer Vijn wil nog maar wat wachten met liet betalen van die f 610, we hebben dan meteen een stok achter de deur, tania anzaött van het In orde maken van hot straatwerk. Voorzitter zegt, dat de toezegging -is' gedaan, te Hoogwoud te beginnen met 't straatwerk. De heer Schilder: Bij mij liggen al! zandhoopen. Voorzitter «egt, toen heb straatwerk in die ver gadering van B. en W. was besproken', direct er over te hebben geschreven. Het zetten van een stok achter die deur, acht spr. niet noodig en spr. voelt er niet veel' voor om 7 pet. rente te betalen, wat gebeuren moet, indien niet op den voorgeschreven tijd is betaald. De heer Vijn: Ze kunnen wel steeds een straten maker voor Hoogwoud 'zenden. Voorzitter: Dat is hun zaak. De heer Vijn: Maar wij hebben dl8 last ervan. De heer Schilder is vootr betalen op tijd. Voorzittter zegt, dat het P. W. B. toch ver plicht is het werk te maken. De heer Vijn: Neem het Ioopstraatg'e maar, 'fc is schandalig zooals het erbij ligt. Voorzitter is van oordeel, dat deZo kwestie be ter besproken kan worden in de B. en W.-vargade- en W. hebben er het toezicht op en 15. door A. S. M. HUTCHINSON, Voor Nederland bewerkt door W. J. A. ROLDANUS Jr. - De tijgerin opende haar mond voor een nieuwen aanval. Mr. Charter liet weer vlug een been vallen. „Ik zeg niet. dat hij niet een heele boel voor ons ge daan heeft geen quaestie van; ik zou de laatste zijn om dat te zeggen. Wat ik zeg is, dat het tegen over mijn compagnons mijn plicht is hem ernaar te vragen. Dat ziet Bob zelf ook in, niet waar. Bob?" „Laten we nu als het u blieft aan tafel niet over zaken praten", snauwde Bob. „We zitten bier toch niet op kantoor." „Nou boor je het", riep Mrs. Charter. „Nou hoor je het! Altijd zaken, zaken, zaken precies zooals ik zeg." Met verrassende roekeloosheid zeide Mr. Charter zacht: „Maar .liefste, jij bent er toch over-begonnen." „Schuif de schuld maar op mij", jammerde Mrs. Charter. „Zeker, schuif de schuld maar op mij. Jij weet de zaak altijd zoo te draaien. Miss Humfray, wanneer u heelemaal klaar bent met uw soep, dan kan Clarence -misschien de borden wegnemen." Marys gedachten waren onder deze woordenwisse ling weggekropen^ Nu moest zij' te midden der druk kende stilte nie:t vier paar oogen op zich gericht haar soep opeten. Glarence nam de borden weg; Mr. Char ter, zoo ver mogelijk wegspringend van het tooneel van zijn beproeving, begon over een -nieuw onder werp. „Ik heb vanochtend een leuk -stukje in de courant gelezen", begon hij. De tijgerin maakte zich gereed voor een nieuwen sprong, snoof achterdochtig. „Ohl" „Over den jongen lord Comeragh", ging Mr. Char ter, verrukt over zijn succes, vlug voort. „Hij was vanochtend op het politiebureau in Marlborough Street tenminste zijn butler; zijn lordship wilde -natuurlijk niet zelf gaan beschuldigd van woest rijden met zijn auto; en wie denk je, dat er bij hem in den auto zat?" Mts. Charter, die den naam noemde van een jonge dame, welke eiken avond in het koor van een ope rette een paar mooie beenen liet zien, zeide, dat net haar heelemaal niet verwonderen zou, als die het was. En toen Mr. Charter dat bevestigde en boven^ dien nog verteld had in de City gehoord te hebben, dat Lady Comeragh een echtscheidingsproces wilde beginnen, ontspon zich een opgewekt gesprek. Een terrine geurige praatjes, gekruid met schan daal, stond nu op tafel; en Mary, verdwijnend achter de damp, die eruit opreees, kon ongestoord haar maaltijd beëindigen. Een hoofdknikje even voor het dessert zeide haar, dat zij gaan moest. Toen zij bij .de deur was, zeide Mrs. Charter: „Ik wou u nog even spreken. Wacht in den salon." Het was een ongewoon bevel. Mary putte zich on der het wachten in gissingen uit.. Zij hoopte vurig, dat het niet beteekende, dat zij Mr. Bob's digestie met slaapliedjes op de,piano moest vergemakkelij ken; dat het iets onaangenaams zou zijn, voelde zij als een zekerheid. Zij vergiste zich niet. Mrs. Charter kwam met een kleur en een gefronsd voorhoofd bij haar. .Miss Humfray. ik heb u één ding te zeggen, meer niet. Geen verklaringen, geen verontschuldigingen, wat ik u verzoeken mag. Ik hoor, dat u vanavond geprobeerd hebt in de kinderkamer met mijn zoon te flirten. Als iets dergelijks nog eens gebeurt. U begrijpt -me, niet waar?" „Mrs. Charter Een massieve hand gebaarde stilte. „Geen woord verder. Dat is alles. Goeden nacht." En Mary, vuurrood, naar haar kamer. BOEK HL Over Liefde en Oorlog. HOOFDSTUK I. Over bruggen. Ik overbrug twee maanden. En gij moet u die brug voorstellen als een korte en hooge overgang over een dal, waarin- de hoofdper sonen van ons verhaal voorzichtig klimmen moeten, waardoor zij zich een weg banen moeten, waarvan zij de overzijde weer moeizaam moeten opklauteren, om ons op den rand te ontmoeten. Want wij, roman lezers, verkeeren vrijwel in de positie van dorpskin deren, die nieuwsgierig kijken naar een troep zi geuners, die door hun buurt trekken. De zigeuners (onze -hoofdpersonen) verdwijnen moe achter een bocht- van den stoffigen weg. De kinderen volgen hen niet langer, spelen een tijdje, halen dan langs een toepad in de velden de zigeuners weer in, als zij op het rechte gedeelte van den weg komen. Zoo gaat het u en mij. We behoeven onze zigeu ners niet te volgen in het dal, waarvoor zij twee maanden noodig hebben om het door te trekken: wij gaan de brug over. Maar ons buigend over de leuning, kunnen we hier en daar even naar hen kijken,' wanneer zij even in het zich' komen. HOOFDSTUK II. Excürsie onder de brug. Dus zien we de nieuwe ontmoeting van George en Mary. Toen de zenuwachtige jonge man den dag na -het rijtuigongeval aan het einde van Palace Gardens uitgestapt was, stond hij om half elf -tegenover No. 14; wachte tot elf; ging weg, overtuigd, dat zij daar niet wopnde; kwam terug inde hoop, dat dit wel het geval was; wac-htte tot twaalf en werd dan rijke lijk beloond. Haaf gezicht verkondde, dat zij hem zag, - -maar haar oogen gaven geen teeken van herkenning werden vlug van hem afgewend; de ram#n achter -haar hadden oogen naar zij wist. Mijn opgewonden George, die een vluggen stap ge daan had naar de roode- vlag. welke op haar wan gen wapperde, trok zich weer vlug terug onder -haar kille blikken. Hij' keerde zich om en vluchtte; keerde zich weer om en vervolgde. In Regent's Park zag •hij haar een schitterend' paar vuurrood sajetten leid sels met 'bellen te voorschijn halen; hoorde haar als een goede staljongen fluiten, toen zij David en An- gela, die vurige rossen, als een tandem inspande. De equipage stond op het punt te vertrekken zij had haar zweep doen klinken en met haar tong hun aandacht er aan schenken. Goedgevonden wordt, dat B. en W. de voor gestelde regeling treffen. Goedkeuring wordt voorts gehecht aan 't doen van af- en oversehry vingen, dienst 1925, tot een bedrag van f 1504.92, afin een supplëtoire begroo ting, dienst 1926, tot een bedrag van f 1 en af- en overschrijvingen, dienst 1926, tot een bedrag, van f 500. geklik-t toen hij met bonzend hart, een gezicht, dat goed-'paste bij de vlammende leidsels, en zijn hoed in zijn hand naderbij kwam en do tyoetsier aansprak. „Uw gezichten zijn heel rood", zeide Angela. „Bent u boos?" „U hebt heel roode gezichten," echode David. „Bent u boos?" Mary zeide van neen, George zeide. dat zij prach tige paarden wareny voelde hun beenen; wilde hen koopen. Zijn woorden stalen hun harten, die kostbaar wa ren. Na den rit zouden zij' naar den stal deze bank, zeide Mary tegen hem terugkomen; zij kon niet langer met hem blijven praten. George beweerde, dat hij staljongen was en wachten zou. Weg vlogen zij; kalmer kwamen zrij terug, iets buiten adem. Bovendien hadden zij een ongeluk feehad; het woeste paard was zijn knie openge vallen „Ik werd schichtig van een auto," legde David uit, trotsch op 't roode bloed, ryi de pijn over was. Georgq spande hen uit, verbond de wonden, gaf de koetsier een standje, omdat er geen haver mee- febracht was; beloofde., dat hij morgen voor haver rentehbroodjeshaver zorgen zou. j „Komt u morgen dan?" vroeg Aiigela; George keek haar Mary. „Ja, zeioie hij dan. i „lederen morgen „led-eren morgen." Uitbundige vreugde. Verrukt begonnen zoj' een nieuw spel. Iedere morgein bepaalde zich tot drie. George en Mary hadden elkaar toen hun levensgeschiedenis iverbold. Het komende 'examen was besproken en. Mary wilde eenvoudig niet met hem praten, als hij iederen dag met de kinderen zijn tijd „verluiri- m-elon" kwam (zoo drukte hij Zioh uit.) Zij Zou niet meer in het Park komen, zeide zij .tegen hem \maar met de kinderen naar een #park gaan, waar zij toeging had en George niet in mocht. George drong niet aan. Terwijl hij de zaak in de uren tu-sohen hun ontmoetingen uitvocht, was zij een nieuwe prikkel om te werken. Maar eens in de weekt moe zij hem toestaan te komendaarin stond hij op zijn stuk en. gaf Zij boe. De Zaterdag ochtenden werden daarvoor vastgesteld. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1926 | | pagina 1