Schager Courant Zaterdag 26. Juni 1926. 69ste Jaargang. No. 7866. Vierde Blad. Raad Anna Paulowna. Vergadering van den Raad op Vrijdag 25 Juni 1926, des middags 3 uur.' Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer G. J. Lovink, burgemeester, secretaris de heer C. Keijzer. Na opening volgt lezing der notulen, ze worden onder dankzegging onveranderd vastgesteld. Bevredigende oplossing van de schoolbankenkwestie. Voorzitter doet mededeeling van het ingekomen ad vies van den Inspecteur van het L. O. over de aan vrage om schoc.'banken voor de R.-Kath. School. Uit een ingesteld onderzoek bleek, nat in de R.-K. school en in school II en III Amerikaansche banken worden gebruikt. Het verschil was gering en wan-! neer een kleine verandering wordt aangebracht en j de banken worden geschilderd, kunnen de beschik-1 bare banken van de O. L. scholen wel gebruikt wor-1 den voor de R.-K. school. Van dit advies is mededeeling gedaan door B. en W. aan het R.K. schoolbestuur en daarna heeft dit schoolbestuur geschreven dat het genoegen neemt met de voorgestelde schikking. Er zijn 21 banken rtopdig. Bij dit schrijven is een uitnoodiging gevoegd j om de school te„ komen bezichtigen als de school- j banken zijn geplaatst, mede in verb'aüd met den aanleg yan de waterleiding. Het verslag van den toestand der gemeente en het beredeneerd verslag volkshuisvesting, zullen circuleeren. De forensenaanslagen. Het slui ten der coupure. Van de Kroon is bericht ontvangen dat het be roep van het gemeentebestuur inzake den foren- senuanslag. van den heer Groneman ongegrond ver klaard is. Voorzitter deelt mede, dat het beroep ni§t voor den Raad van State is verdedigd omdat er dien dag juist raadsvergadering werd gehouden en een uitvoerige schriftelijke toelichting was verstrekt. De aanslag van den heer Thiery is gehandhaafd. De heer Kuiken vindt het vreemd dat de aanslag van den heer Groneman vernietigd wordt, de bol- lenhceren worden wel aangeslagen. Voorzitter zegt 'dat B. en W. ook meenden dat de aanslag van den heer Groneman behoorde te wor den gehandhaafd. Het beroep van den heer Ruizenaar werd onge grond verklaard, de aanslag blijft dus gehandhaafd. Daarentegen is de heer Jb. Kaan weer in 't gelijk gesteid. zij h< t dan op andere gronden. Vroeger toch kwamen B. en W. namens den raad in beroep over de beslissing van Ged, Staten, daarna moest het beroep uitgaan van den raad, en kon die B. en W. machtigen. Dat laatste is gedaan'ten aanzien van den aanslag van den heer Kaan, maar de Kroon bericht dat de machtiging t,ot dit beroep na ver strijken van den geidenden termijn is ingekomen, zuodat het beroep niet tij ig is ingediend. Over de zaak zelf is dus niets beslist. De heer Koorn: We zullen de coupure maar moe ten sluiten. Voorzitter: Nog een tijdje wachten. (Groote vroo- lijkheid.) De heer Ruitenberg dankt den raad voor het be sluit tot het vergoeden van verplaatsingskosten zij ner schoolgaande kinderen. De Raad keurt goed de hernieuwde vaststelling der herzieningsverordening, bedoeld bij art. 178 der Gemeentewet. Onderwijzersbenoeming. Aan de orde komt de benoeming van een onder wijzer aan school I, vacature Adolf9. De aanbeveling luidt:* 1. S. Tj. van Dijk, te Deinum. 2. L. D. de Snayer te Helder. 3. K. Vermeulen te Oostvoorno. Nadat de raad een poosje in cofnité is geweest en de vergadering was heropend, wordt de heer Van Dijk met algemeene stemmen benoemd. Indiensttreding 1 Juli a.s. Op een verzoek om ontheffing van den aanslag in het schoolgeld van P. W. de Greef, wordt overeen komstig het advies van B. en W. goedgunstig be schikt. Te hard van stapel geloopen. In behand'eling komt een adres van de Mddden- standsvereeniging om het plaatsen van licht- en kracbtinstallaties over te laten aan installateifrs en dit niet te doen geschieden door het G.E.B. In het adres wordt er op gewezen dat het wensche- lijk is dat het G.E.B. zijn werkzaamheden beperkt tot het maken van uitbreidingen en het in orde hou den van het gemeentelijk net. dat het gemeentebe stuur de welvaarr der burgers dient te bevorderen dat motoren door het G.E.B. zijn geplaatst, een lichtin stallatie van 20 punten is aangelegd. Hoewel toege geven wordt dat directeur-administrateur alles doet om de zaken van het G.E.B. te bevorderen, oordeelt adressante dat hem ook de tijd zal ontbreken tot het plaa:sen van licht- en krachtinstallaties. Voorzitter deelt mede. dat B. en W. een onderzoek hebben ingesteld, en het hun niet is mogen geluk ken te kunnen constateeren waar al die motoren ge plaatst zijn. benevens de installatie van 20 lichtpunt-! ten. Door het G.E.B. is 1 motor bij den heer Spigt geplaatst, toen diens molen een ongeluk was overko men. Da4 is toen gedaan op speciaal verzoek van den betrokken.persoon. Spr. oordeelt maar het beste te doen het woord te verleenen aan den heer» Kossen, die als eerste onderteekenaar van- het adres hier aanwezig is en hem te verzoeken de beschuldiging rader te formuleeren. De heer Kossen weet niet. waar de motoren ge plaatst zijn. maar volgens mededeeling is een instal latie gemaakt bij Koole in den Meerweg en ook bij Jongejan aan 't Westeinde. Bij Koole is het niet ge beurd, omdat de plaatsing te lang op zich liet wach ten. Voorzitter constateert dus, dat niet aangegeven kan worden waar motoren geplaatst zijn. Wat de 20 licht punteninstallatie betreft, die is niet geplaatst. Er is alleen gevraagd naar den prijs en dergelijke prijs aanvragen worden door het G.E.B. vefstrekt, waarbij rekening wordt gehouden met voldoende winst voor de installateurs. Bij Jongejan aan 't Westeinde is niet tot aansluiting overgegaan, omdat deze zoo on geschikt was met het plaatsen der palen en toen is besloten Jongejan niet aan te sluiten. De heer Kossen zegt, dat het verstrekken van prijs opgaaf ook geheel iets anders is, dat behoort tot den voorlichtingsdienst. Voorzitter herhaalt dat dus geen motoren zijn geplaatst, alleen bij Spigt op speciaal verzoek. Spr. denkt dat de middenstandsvereeniging buitenge woon slecht geïnformeerd heeft. Bij Stolle zijn 4 motoren geplaatst, maar door iemand uit Oude- sluis: Wat net bedrijf doet, is om het de ingezete nen gomakkelijk te maken en er is juist op gewe zen dat dit een voordeel was. toen gesproken word over het overdragen van het bedrijf aan het P.E.N. De heer Komen vraagt, of de middenstandsver eeniging eerst bij B. en W. is geweest om over de zaak te spreken, want het Dag. Bestuur geeft toch leiding aan deze zaak. Voorzitter is dat niet bekend. De heer Komen wijst er op, dat de strekking van het adres is het maken van de opmerking dat het niet goed gaat en het was wel wenschelijk ge weest dit nader toe te lichten. De heer Kuiken oordeelt dat de Middenstands-: veroeniging door haar adres zegt dat de ingezete-j nen voorbij worden geloopen en het G.E.B. er vreemden in haalt. Voorzitter zegt, dat de middenstand zelf de vreemden maar moet weren. Den heer Kossen spijt het, hij vindt het jammer dat de middenstandsvereeniging in haar vergade ring verkeerd is ingelicht. Voorzitter denkt dat do middenstandsyereeniging er wat te vlug op ingegaan is. De heer Kossen: We mogen toch verwachten dat we goed ingelicht worden. Voorzitter zegt, dat het, zooals de heer Komen reeds opmerkte, verstandiger was geweest, eerst eens met B. en W. te praten. De heer Van der Ham zegt, dat het dus blijkt, dat niet is gebeurd wat in het adres worct neergo chr<>- ven. Maar als er bij het G.E.B. nu eens een aanvra ge -tot het plaatsen van een installatie kwam, dan is er toch niets op tegen dat het bedrijf het doet. Voorzitter zegt, dat ais het evengoed kan gebeu ren. het door de ingezetenen wordt gedaan. Er is echter niets op tegen dat het bedrijf de kostei# op geeft. De heer Van der Ham oordeelt dat het bedrijf niet buiten zijn boekje gaat, als het voor plaatsing van een installatie zorgt. De heer Kossen meent, dat hierover verschil van inzicht kan bestaan. Wij meenen dat het niet op gaat dat de gemeente particuliere werken gaat uit voeren en dat is zelfs de meening van hoogere autoriteiten, geen middenstanders. De heer Stammes wijst er op, dat de administra- meente aan- te kloppen, dat valt ons wel eens 'teyecn.-. Voorzitter zogt, dat de borgstelling nooit een voordeel zou kunnen opleveren. De heer Kossen zegt, dat er principieel wel tvat tegen het voorstel is, maar over het principe wil spr. in dit geval heen stappen en er niet verder over praten. De vergelijking met de later aange- stelden gaat niet op, dat hebben we eenmaal aanvaard. Voorzitter zegt, dat de raad het dan maar moet toestaan als dank voor de goede diensten die de heer Kaan de gemeente heeft bewezen. Zonder hoofdelijke stemming wordt besloten, het verlies op de borgstelling voor rekening der ge- i meent© te nemen. j Voorzitter deelt dan! mede, dat B. en W. voor- i stellen 'het ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen met dank voor de belangrijke diensten die 'de heer Kaan gedurende tal' van jaren de gemeente heeft bewezen. De heer Kaan heeft hier moeilijke jaren doorgemaakt en ondanks zijn hoogen leeftijd izijn functie op buitengewoon sohittef-ende wij zo waargenomen. Bij zijn 25-jarig jubileum op 7 Juni Ijl. hebben B. en W., den raad vertegenwoordi gende, hem een bloemstuk aangeboden en hem jhuldo gebracht. Spr. weet namens den Raad te [spreken, als hij do hoop uitspreekt, dat de heer Kaan nog eeuige jaren van zijn .welverdiende rost moge genieten. Instemming^ l_ De heer Komen zou er prijs op stellen, indien 'in den geest als door den Voorzitter gesproken, deze hulae aan den lieer Kaan werd overgebrcht. Voorzitter belooft dit. Het ontslag wordt dos op de mee.t eervolle wijze verleend. I De combinatie van de betrekkin- gen van ambtenaar ter secretarie en gemeente-ontvanger. Tbans komt aan de orde het voorstel van B. en W. tot wijziging van de jaarwedderegeling van den len ambtenaar ter secretarie. Voorzitter herinnert er aan. dat in 1923 in behan deling is geweest-een ontwerp-wij'ziging gemeentewet, waarbij' het de bedoeling was den gemeente-ontvan ger te doen vervallen. Stond dus tot nu in de ge meentewet dat iedere gemeente zou hebben een se cretaris en een ontvanger, het voorstel wag nu, dat DE KERMISBRAND TE SCHAGEN. teur en lijnwerker er geen tijd ook voor hebben en anders zou het bedrijf er onaer lijden. De heer Keuris zegt, dat het 'nu gaat over de vraag, of het toelaatbaar is of niet dat het bedrijf installaties plaatst. En spr. acht dit zelf wel toe laatbaar en als het mogelijk was, zou spr. ze^Jfs willen, dat de administrateur gelegenheid had om installaties te plaatsen, het gaat in het belang.van de ingezetenen. De heer Kossen zou daarover dan een uitspraak van den Raad wenschen. Voorzitter: Laten we dat nu niet doen. Het blijkt dat het adres berust op een misverstand en laat men het nu verder overlaten aan het beleid van B. en W. Als de middenstand maar behoorlijk' 't werk doet, maar het gebeurt wel eens dat de electricien piet goed doet. Gewoonlijk wordt dan de 9chulcl maar op het G.E.B. geschoven. Spr. deelt medé, hoe bij een radio-installatie de motor maar doordraaide. Jonker zijn tijd aan een onderzoek had besteed en tenslotte bleek dat de draad niet goed geisoleerd was, zoodat de stroom in den grond liep» De heer Komen wijst er nog op dat de toon die in het adres wordt aangeslagen, hem niet sympathiek is. Verder is spreker het met den heer Kossen eens, dat het bedrijf niet moet optreden als een concur rent van den middenstand. Spr. wijst er op dat het bedrijf maar één technisch ambtenaar heeft, dat is de lijnwerker. Het adres wordt hierna voor kennisgeving aan genomen. Voorgesteld wordt tot vernieuwing van de over eenkomst 'met het P.E.N. inzake stroomlevering. Uit de mededeelingen blijkt dat wijziging gewenscht is in verband met dé door den Minister goedgekeur de algemeene voorwaarden. Het tarief volgens de nieuwe overeenkomst is nagegaan en komt overeen met het bestaande. Het contract is in handen ge steld om advies aan het Electrificatiebureau der Vereen, van Nederlandsche gemeenten en geadvi seerd wordt de overeenkomst te aanvaarden. Aldus wordt door den Raad besloten. De heer Kossen vraagt of er geen andere regeling was te krijgen voor de maximale belasting, terwijl de heer Komen vraagt naar een andere regeling voor krachtstroom. Voorzitter antwoordt ontkennend. Alleen wanneer van het P.E.N. de aanvrage inkomt om ons bedrijf over te doen, praten we nog wel eens. Een zeer eervol ontslag. Van den heer J. K. Kaan is ingekomen het ver zoek om ontslag uit zijne betrekking van gemeente ontvanger, met ingang van 1 Juli a.s,, terwijl tevens door B. en W. aanhangig wordt gemaakt het voor stel voor rekening der gemeente te nemen het ver lies op zijn borgstelling. Voorzitter deelt mede, dat op de borgstelling een verlies wegens disagio wordt geleden van ruim f500.—. Op gTcnd van billijkheid nu stellen B enW. voor dit verlies voor rekening der gemeente te nemen en wij zen zij erop, dat voor later aangestelden de kosten fier borgstelling door de gemeente zijn gedragen. De heer Kuiken oordeelt, dat een ieder risico loopt- Spr. wil het voorstel hieb direct tegenwer ken. maar de papieren hadden ook wel een voor deel kunnen opleveren De man heeft jarenlang een goede betrekking gehad en om nu maar bij de ge- iedere gemeente zou hebben een secretaris. De be trekking van ontvanger zou dan komen onder de ver antwoording van B. en W. In verband daarmee is toen de jaarweddeverordening gewijzigd. De eerste ambtenaar ter secretarie zou genieten een maximum salaris van f 2400 en dat zou worden als de betrek kingen van len ambtenaar ter secretarie en van ont vanger werden gecombineerd, f 3000. Die vaststelling nu in de verordening vinden B. en VV. bezwaarlijk en zij wijzen op hetgeen door het Rijk is gedaan ten opzichte van artikel 40. Het is mogelijk dat de sala rissen van burgemeester en secretaris worden gewij zigd en daarom stellen zij nu voor, in de verordening, vast te leggen dat het salaris van don ambtenaar ter secretarie zal..worden (bij combinatie der betrekkin gen) f 1400 en voor ontvanger aanvangsalaris f 1330 met een maximum van f 1890. Voor beide betrekkin gen is dus dan het aanvangsalaris f 2730 en na 8 dienstjaren het maximum f 3290. De heer 'Kossen -vraagt, of die regeling alleen geldt wanneer beide betrekkingen worden gecombineerd. Voorzitter: Ja en dat geeft de'gemeente een bespa ring van f 1000. Spr. wijst er op, dat we in dat geval de zekerheid hebben iemand te krijgen die alle op leiding heeft gehad, dat de betrekking van ontvanger toch gecombineerd moet worden met een ander ambt, want dat een salaris van f 1330—f 1890 niet voldoende is om van te léven. Bovendien wordt bij de gedachte combinatie vereenvoudiging van administratie verkre- gen. De heer Kuiken vraagt, of dai voordeel van f 1000 voor een half jaar of een jaar geldt en of Ged. Staten weer niet met een verhooging van salarissen kunnen konlén. Voorzitter zegt, dat Ged. Staten dat natuurlijk kun nen doen. De heer Kossen zegt, dat het dus nu meer een principieele uitspraak is. Voorzitter zegt, dat principieel de raad zich al heeft uitgesproken voor de regeling, in geval van combinatie. Be heer Komen zegt, dat als-de Raad aan de re geling niet reeds zijn goedkeuring had gehecht hij niet met die samenvoeging zou instemmen. Als de Raad een nieuwe uitspraak moest doen, zou spr. zich 'er dus niet,mee kunnen vereenigen. De heer Keuris hoort spreken over een principieele uitspraak, die reeds zou zijn gedaan. Spr. weet wel dat er over gesproken is maar of de Raad zich reeds over verbinding heeft uitgesproken, gelooft, spr. niet.. Voorzitter wijst ér op, dit ook niet te hebben ge zegd, spr. heeft gezegd, „in geval van combinatie". De heer Keuris: Juist, daar gaat hot om. Zonder hoofdelijke stemming wordt daarna het voorstel tot wijziging van de jaarweddenregeling van den len ambtenaar ter secretarie aangenomen. B. en W. stellen voor. het bedrag van de zeker heidstelling voor den gemeente-ontvanger ite bepalen op f 15000. Goedgevonden. De ontvangersbenoeming. Afcn de orde wordt nu gesteld de benoeming van een gemeente-ontvanger. De door B. en W. opgemaak te aanbeveling luidt: 1. Jb. Baken 2. D. J. Kaan. De heer Kuiken vraagt, of de ambtenaar ter secre tarie zooveel tijd over heeft om de functie van ge meente-ontvanger op zich te nemen. Als er zooveel tiid over is. dan zou er wel eens wat minder perso neel op de secretarie kunnen wezen, ze zitten daar met hun drieën. Voorzitter wijst er op, dat de één veel meer werk doe; dan de ander; de een werk tot 's avonds elf uur, Voor het publiek heeft de combinatie het voordeel, dat als de ambten, ter secretarie er is, men daar ook terech: kan *oor den ontvanger. Al het werk dat aan de functie van ontvanger is verbonden, dient na se- cretarietijd te worden gedaan. De heer Kuiken: Maar men kan toch maar op één plaats tegelijk wezen. Voorzitter zegt. dat het een groet verschil ie men kan 4 uur, 6 uur, maar ook 12 uur werken. Ik ken hem reeds als jongen van 16 jaar en heb hem leeren kennen als een buitengewoon goede werkkracht. Spr. wijst er op, dat als de ambtenaar ter secretarie als zoodanig mocht bedanken, hij ook verplicht zal zijn I als gemeente-ontvanger te bedanken., want het is on- I ze bedoeling geweest deze bezuiniging te verkrijgen. De hoer Kuiken: Als hü 't in zijn vrijen, tijd doet, is er niets op tegen. Vporzitter: Neen, er is op voor. Die heer Kossen vraagt, of de besprekingen over de benoeming al Zijn begonnen. Voorzitter: Ja, dit is de inleiding. Die heer Kossen had gedacht, dat de raad eerst inlichtingen had gekregen. Voorzitter deelt dan mede, dat sollicitaties zijn ingekomen van de hoeren D. J. Kaan, Jb. Baken, Postma, Hoorn, Blokland te -Callantsoog, R. Post, Wieringen en O. van Eeten, de beide laatste solli citaties waren ongezegeld. De heer Kossen stelt nu oenige vragen: Krijgen wo de zekerheid, dat niet in afzienbaren tijd uitbreiding van personeel zal Volgen. Spr. heeft reeds gehoord, dat als de ambtenaar ter secretarie vo^r die functie bedankt, hij tevens ontslag moet nemen als gemeente-ontvanger. Daarnaast eonter zou ^pr. willen zien vastgelegd, dat ais de tegen woordige ambtenaar ter secretarie de gemeente gaat verlaten, de combinatie der beide betrekkin gen niet zijn opvolger jgeldt. Voorzitter zegt, dat dit in de regeling wordt vastgelegd. De heer Kossen vraagt verder of, door het on derbrengen van dit ambt op de sóCretarie, geen uitbreiding van het gebouw te <^uchten valt. Voorzitter antwoordt, dat hij niet behoeft te ver- - tellen, dat wij ons hiér met de ruimte moeten behelpen en dat er in de toekomst weL y(at zal moeten gebeuren. Thans evenwel' zal dit nog miert direct noodig zijn, enkele eenvoudige wijzigingen binnenshuis reeds overwogen. De heer Kossen vraagt dan of de salarisregeliug van den 2en ambtenaar buiten deze benoeming staat, of we aanstonds geen voorstel tot verhooging van dat salaris zullen krijgen. Voorzitter zegt, dat B. en W. dit punt hebben be sproken. Het meisje is noodig en het was de bedoe ling om bij de gemeentebegrooting voor te stellen haar salaris te brengen van f500 op f800, 3 éénjaar- lijksche verhoogingen van f 100. Dit voorstel ech ter is los van het onderhavige, want dat voorstel zou toch gekomen zijn. Evenwel de salarisregeling voor den 2en ambtenaar is ook opgenomen in de regeling van den len ambtenaar, zoodat. nu meteen wijziging zou kunnen volgen. De heer Kossen vraagt verder of, wanneer we krijgen een werktijdenbesluit voor winkel- en kan toorpersoneel, de ambtenaar ter secretarie daar niet ondervalt. Voorzitter zegt dat men daarover gerust kan zijn. De heer Kossen zegt dan dat dit vragen zijn in bezwarenden zin. Spr. heeft inlichtingen gevraagd aan oen gemeente-ontvanger buiten dé persoonlijke kwestie om en gevraagd of die in de verbinding van de beide fiincties voordeel zag. wat'het waarnemen van den dienst betrof. Deze persoon heeft volmon dig gezegd, dat afgezien van personen er eenig voor deel in was als de beide betrekkingen in een kleine gemeente werden gecombineerd. Do heer Kuiken vraagt bf de controle onder één dak voldoende is. De heer Komen acht het niet gewenscht dat twee zulke belangrijke betrekkingen worden samenge voegd. Spr. oordeelt onze gemeente niet zoo klein dat, die samenvoeging noodig is. De ambtenaar ter secretarie heeft een behoorlijk 9alaris, heeft boven dien nog bijbetrekkingen en spr. heeft dan ook ern stige bezwaren tegen samenvoeging van deze 2 amb ten, die niet gelijkgerechtigd zijn. Voorzitter wijst er op dat de betrekking van ont vanger in verband met het salaris gecombineerd moet zijn met een andere betrekking. Dat beide ambten niet gelijkgerechtigd zijn is maar een idée. Hij is een bekwaam en geschikt persoon, is boven dien waarnemend secretaris en spr. kan dan ook het verschil niet zien. De heer Koorn is het met den heer Kossen eens. Spr. wijst er op dat er vele ambtenaren werkeloos of broodeloos zijn en om nu hier de beide funCties te vereeniging. Als er hier gezinspeeld werd op bezui niging en gevraagd werd of niet een ambtenaar ge mist kon worden, was het antwoord.dat ze brood- noodig waren op de secretarie en dat beaambt spr. ook. Het gaat bij1 spr. neit om den heer Baken, als persoon, dien is spr. goedgezind, maar in zijn vrijen tijd kan de heer Baken het niet doen en daarom kan spr. zich er niet mee vereenigen. Voorzitter «egt dat het voorstel van ji. en W. een bezuiniging inhoudt, en daarom ligt het op den weg van den Raad de combinatie te bevorderen. Wat nu voorgesteld wordt ligt in de lijn. Spr. heeft altijd ge zegd, geef de ambtenaren 'n behoorlijk salaris, maar laten ze het dan ook verdienen. Als een ander werd benoemd, zou hij de betrekking voor f 1300 niet kun nen doen. De heer Koorn: Dan gaat het nu om personen, want hij heeft een halve broodwinning. Be heer Bakker vraagt, of andere sollicitanten wis ten welk salaris aan het ontvangersambt was verbon den. Snr. hoorde straks, dat Postma nogal een be trekking had en in de advertentie werd het «alaris niet genoemd. Voorzitter zegt. dat dit is een vaste regeling van Ged. Staten en de heer Postma kan dat weten. Be heer Keuris wil ook over deze zaak een paar woorden zeggen. Spr. had hetzelfde willen zeggen als de heer Bakker. Spr. wijst op de weinige toelichting in de advertentie en we weten wel. dat iedereen niet weet hoe de algemeene salarisregeling is. In de advertentie werd geen salaris genoemd, geen voor waarden van zekerheidsstelling. Spr. weet wel, dat dit laatste B. en W. moeilijk konden doen, omdat de Raad nog had te beslissen, maar toch was z.i. de ad vertentie vrij onledig. Bovendien kwam daar nog in voer, dat sollicitanten geen bezoek behoefden af te leggen, dan na uitnoodiging van B. en W. AJs iemand nu naar 'n dergelijke betrekking ajnJbieert, zal hij zich gaarne verder op de hoogte willen stellen, en spr. heeft dan ook gedacht, B. xen W. hebben een adver tentie geplaatst, maar zij hebben er reeds één; het kan wezen dat ik mis ben - Voorzitter: Ja, buitengewoon mis. B'e heer Iteuris: Ban zal ik daarvoor mijn veront schuldiging aanbieden, maar die1 gedachte kwam bij mij naar voren. Wat nu de principieele samenvoeging betreft, spr. is niet overtuigd dat zij zooveel nut voor de gemeen te heeft. Spr. ziet wel kleine voordeeltjes, maar er zijn z.i. te sterke nadeelen aan. Er wordt gezegd, dat de heer Baken zoo'n bijzondere werkkracht is. zeker, dat apprecieer ik. maar het is van een gemeentebe stuur niet goed hem daarom zooveel werk op te leg gen. Hij is administrateur van de begraafplaats, se cretaris van 't Burgerlijk Armbestuur, correspondent van het Arbeidsbemiddelingsbureau en om nu naast die belangrijke -betrekkingen hem dit ambt weer op te legeen gaat spr. een beetje te ver. Be gemeente i moet er niet aan gaan meewerken dat iemand zich I tenslotte zou overwerken. Ieder heeft een dagtaak noodig en kan desnoods nog wat extra doen. maar om iemand zoo vol te belas'en alleen om het finam tiepl voordeel van de gemeente, daarmee kan ,spn zich niet vereenigen. Spr. had gehoopt dat de bespre kingen eenige wijziging in zijn meening hadden ge-

Schager Courant | 1926 | | pagina 11