Mratailfr- La Van hier en Yan. daar. Donderdag 8 Juli 1926. 69ete Jaargang. No. 7873, Uitgevers t N.V. v.h. TRAPMAN Co., Scfeagen. Hoagheemraadschap Kaordhaliands Noorderkwartier. hoofdpijn Dit blad vorschljnt viermaal por wook: Dinsdag, Woónsdag, Donder dag en Zaterdag. Dij inzonding tot 's morgens 8 uur, worden Advor- tontiön nog zoovool mogelijk in hot ooEstuitkomund nummoj goploatat. POSTREKENING No. 83330. INT. TELEF. no. 80. Prij9 por 8 mnandon f l.Cö. Losse nummors 0 cont AD VERTEN- TIóN van 1 tot 6 rogols fl.10, iodoro rogol moor 80 cont (bowljinio, inbogropen). Grooto' lottors wordon naar plaataruimto boaokondL VAN RLISWIJK'8 BCHOENHANDEL. SCHOENMAKERIJ. UITGEBREIDE KEUZE. PRIJZEN UITERST BILLIJK. Algemeene vergadering van het Bestuur van. het Hoogheemraadschapi N'oordhollanda Noorderkwartier op Woensdag 7 Juli 1926, des morgens kwart voor twaalven in het Gemeenlandshuis aan den Kenne- morstraatweg te Alkmaar. Voorzitter de heer C. Wijdenes Spaans Jr., dijk graaf, secretaris de heer J. P. van Amstel. Na opening door den voorzitter wordon de notulen van de vorige vergadering onveranderd vastgesteld, Voorzitter deelt mede. dat van den heer Schipper bericht is ingekomen, dat hij, hoewel herstellende, nog niet ter vergadering aanwezig kan zijn. Voorzittor zegt. dat wol- blijkt dat do ongesteldheid van den heer Schipper van ernstigen aard is ge weest cn we hopen dat de heer Schipper in de vol gende vergadering weer hersteld1 aanwezig zal kun nen zijn. In de vacature van hoofdingeland, ontstaan door de benoeming van den heer H. K. Koster, tot heem raad, is de heer A. Barten Pz. al3 hoofdingeland op geroepen. bedaart spoedig door gebruik van een paar Miinbardt's Hootdpiiolablellen. Glazen buisje 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Hoe vlug Ged. Staten kunnen zijn. Voorzitter deelt verder mede, dat Ged. Staten heb ben goedgekeurd het besluit itot aankoop van grond in de Etersheimerbraak en het uitgraven van die perceelen. Spr. herinnert er aan, dat het Bestuur van ons hoogheemraadschap in deze graag spoed wilde be trachten en Ged. Staten hebben daartoe volkomen j meegewerkt. In de vergadering van 19 Mei werd tot aankoop van die perceelen besloten en op 19 Mei heb ben Ged. Staten dat besluit ook goedgekourd. Datl was mogelijk, doordat Ged. Staten tevoren op de hoogte waren gesteld. Een dergelijke samenwerking wordt door ons op hoogen prijs gesteld. De werken zijn inmiddels aanbesteed geworden, mot de werk zaamheden is begonnen, zoodat vertrouwd wordt, dati hot werk op tijd gereed! zal komen. Aanvulling der begTootlng en al en overschrijvingen. J Aan de ordo wordt gesteld het voorstel tot aanvul ling der begrooting, dienst 1925, en tot het doen van af- en overschrijvingen op verschillende posten dier begrooting en wordt dienovereenkomstig ter vaststel ling aangeboden: a. een ontwerp-besluit tot aanvulling van den huHtengewonen dienst der begrooting, dienst 1925, met f 206550 en van het aanhangsel met t 2000.—; b. een ontwerp-besluit tot aanvulling van den Ïewonen dienst der begrooting. dienst 1926, inet 15.240, 16 verband met de inrichting van het per ceel Konnemerstraatweg no. 13 te Alkmaar tot Ge in oenlandshuis; c. een ontwerp-besluit tot het doen van af- on overschrijvingen op verschillende posten der be grooting, dienst 1925, tot een totaal bedrag van f 51.300. Blijkens de toelichting is het perceel aan den Kenremerstrcatweg, gemeenlandshuis, aangekocht voor f 00.000 en werden de kosten van verbouwing, inclusief bet maken van een garage en rijwielberg plaats geraamd op f 25000. De werkelijke uitgaven hebben echter bedragen f 84836.30. iDe inrichtingskosten van het gemeenlandshuis heb ben bedragen f 15240, welke kosten geheel uit den gewonen dienst 1925 kunnen worden betaald. Om een Juist beeld van de inrichtingskosten te ver krijgen, zal in mindering yan hetbedrag ad f 12520 dat uit onvoorziene uitgaven, móet worden gedekt moeten worden gebracht: do opbrengst van verkochte goederen, af komstig uit de voormalige kantoorlokalen aan do Langestraat en de Heul, die ten gevolge van het betrekken van het mieu- wfl gemeenlandshuis «buiten gebruik wer den gesteld do bijdrago in de kosten van het. vernieu wen van een gemeenschappelijke erf- acheiding en do opbrengst van de inventarisgoederon van het voormalig gemeenlandshuis to Hazepolder, voor zoover die niet naar het tegenwoordig gemeenlandshuis zijn over gebracht f 43450 f 160.- f150225 Te zomen f 2188.75 Zoodat voor inrichtingskosten in totaal is uitgege ven: f12520 f2186.75. blijft f 1033325. Do toelichting op de verschillende af- on overschrij vingen vermeldt om. dat de overschrijding van den post onderhoud en! instandhouding van do zeewerin gen met f 12520 is veroorzaakt door de tot horstelling van de schade, veroorzaakt door den storm>van 25/26 November 1925, gevorderde uitgavon. Zonder hoofdelijke stemming worden deze voor stellen aangenomen. De finantieele uitkomsten over 1925 Volgt vaststelling van dé rekening over 1925. Do rekening begint met «cn post batig slot der re kening 1923 ad f 36093.44 en sluit dan, wat den ge wonen dienst betreft; in ontvangst op f 1471250.06,1 in uitgaaf, op f 1414662.86. batig slot f 56687.79. De buitengewone dienst sluit in ontvangst op f20664926 in uitgaaf op f 206537.72, batig slot f 111.63. De rekening is nagezien door de heeren Róód, Bree- baart en Van Meerveld. Do heer Rood rapporteert dat de commissie des voormiddags 3 volle uren heeft noodig gehad om op de hoogte te worden gebracht van de inrichting j der boekhouding en steekproeven zijn genomen. Nla j den middag heeft de commissie de ontvangsten nar gezien. Over de inrichting der administratie was dé commissie zeer voldaan, veel controleert zich zelf. Alle posten na te zien was onmogelijk, er zou .mis schien een maand mee gemoeid zijn, om de karre- vracbien die ter controleering aanwezig waren, na te zien. Daarom zijn verschillende steekproeven ge nomen en volkomen gerust adviseert de commissie de rekening goed te keuren. De commissie betuigt haar dank aan de ambtena ren die zoo welwillend waren inlichtingen te ver strekken en waardoor de commissie volkomen op de hoogte werd gestéld. Alles was zeer volledig en afzonderlijk geboekt, zoodat zeer goed de onder houdskosten der verschillende werken waren na te gaan. Eir wordt dan ook dank gfebracht aan de amb tenaren, die, in overleg, met het Dag.Bestuur- dit volledig overzicht der administratie hebben mogelijk gemaakt, zonder tot een overbodig bureaucratische indeeling te komen. Zonder discussie wordt de rekening door de ver gadering goedgekeurd, waarna de voorzitter de com missie dank zegt voor haar werk en den rapporteur in 't bijzonder voor zijn sympathiek rapport. Voorzitter feliciteert voorts den penningmeester met het mooie cachet dat hier op zijn werk wordt gedrukt. Door Dijkgraaf en Hoogheemraden wordt voorge steld om een subsidie te verleenen ten behoeve van de tentoonstelling op het gebied der openbare en particuliere bedrijfs-administratie (T.O.P.A.); Deze tentoonstelling heeft ten doel inzicht te gevon in de ontwikkeling van de moderne systemen van admini stratie en administratieve statistiek, on strekt tot voorlichting van leiders en personeel, bij de#verschil lende bedrijven werkzaam. Voor deze tentoonstelling heeft de penningmeester een inzending samengesteld, waarbij de inning van den omslag van het Hoogheemraadschap door middel van .den postchequé- en girodienst wordt gedemon streerd. Evenals deze inzending een beeld geeft van het nu,ttlg gebruik, dat door openbare lichamen (van den postcheque- en girodienst kan worden ge maakt, is het niet buitengesloten, dat de inzendin gen van anderen, eon denkbeeld' dan do hand doen, waardoor de administratie van het Hoogheemraad schap kan worden gehaat. Hot Dag. Bestuur is daarom van oordeel, dat het aanbeveling vordient te voldoen aan het verzoek van den Voorzitter der Centrale Commissie voor deze tentoonstelling om voor haar welslagen een bijdrage in de.kosten te verleenen, en stelt voor ten behoeve der tentoonstelling een subsidie te verleenen van f 50.—, te betalen uit den poet van onvoorziene uit gaven der begrooting, dienst 1926 Voorzitter deelt mede, dat de hoofdambtenaren opdracht hebben gekregen de tentoonstelling te be zoeken. Bij het eerste bezoek is wel gebleken dat er veel Wetcnswaard ia maar een volledig onderzoek heeft nog niet kunnen plaats vinden. Binnenkort zullen de hoofdambtenaren er nog eens heengaan. Wel is de indruk gekregen, dat deze tentoonstelling voordeelen biedt en wel een klein offer waard is. De heer Zeeman vraagt ,of de inzendiing van het Hoogheemraadschap op die tentoonstelling ook hier ter inzage van de leden van het Bestuur kan zijn, opdat de moeite, die de dienst zich heeft getroost,' ook tot leering van het bestuur kan strekken. Voorzitter zegt, dat dit zeer zeker noodig is. Even wel omi er met succes wat van op te steken,, zal eenige studie noodig zijn en inplaats dus van de ge- logenheid tot inzage te beperk, n tot na afloop van een algemeene vergadering, zal de inrichting bij den penningmeester steeds ter inzage zijn. De heer Zeeman acht een inzage na een alge meene vergadering mooier en vollediger dan de ge legenheid tot inzage open te stellen op onbepaalden i tijd, I Voorzitter zegt, dat het zijn bedoeling was de de monstratie voor allen op éen tijdstip te doen hóuden, j maar tevoren dan de gelegenheid te geven de inzen- i ding te bestudderon. 1 De heer D. de Boer zegt, hoewel met het voorstel van het Dag. Bestuur te zullen moegaan, toch niet geheel den, gedachtengang van het Dsg. Bestuur te deelen. Spr. wijst or op. dat .do openbare bedrijfsad ministratie nu juist niet in den besten reuk staat, j terwijl bij dit waterschap steeds weer allo hulde wordt gebracht on waarbij spr. zich gaarne aansluit voor de wijze waarop do administratie hier wordt ge voerd. Spr. meent dan'ook, dat de bezoekers der ten toonstelling meer zulleb leeron van de inzonding van het Hoogheemraadschap, dan dat de arnbte- naron van dit waterschap van de tentoonstelling zul len leeren. 1 De heer Burger zegt, dat men over t algemeen voorzichtig moet. zijn met het subsidieeren van ten toonstellingen. In dit geval echter, oordeelt spr. dat het. Dag. Bestuur goed gezien heeft, vooral om dat de tentoonstelling den admiDistratieven ambte naar misschien een ruimeren blik kan geven. Zonder (hoofdelijke stemming wordt het voorstel aangenomen. Wegverbreeding te Ursem. Daarna komt aan de orde het voorstel tot aankoop van strookjes grond voor de wegverbreeding te Ur sem. De betrokken eigenaars zijn allen bereid' den grond af te staan voor f 0.50 per M2. Voorgesteld wordt totaal aan te koopen 54 M2. Nadat de heer Dé Boer geïnformeerd heeft of thans bekend is aan wie het gedeelte tusschen de percee len en den kruin avn. den dijk, behoort waarop Voorzitter antwoordt, dat het Dag. Bestuur zich ge houden heeft aan de kadastrale te naamstelling, wordt ook dit voorstel met algemeene stemmen aan genomen. De proefpolder bij Andijk I Dijkgraaf en Hoogheemraden stellen voorts voor met de Zuiderzeewerken pvereenkomsten aan te gaan, in verband met den door den dienst der Zuiderzee werken voorgenomen aanleg van een proefpolder na- hij Andijk en aansluiting van den dijk van den Wieringermeerpolder aan de zeewering nabij Me demblik, De belangen van het Hoogheemraadschap zijn, naar het oordeel van het Dag. Bestuur, bij het samen stellen der concepien voldoende in het oog gehou den, zoodat voorgesteld wordt tot het aangaan der ontworpen overeenkomsten tufschen het Rijk en het Hoogheemraadschap ie besluiten Voor den proefpolder zal door het Rijk (Zuiderzee werken) een nieuwe zeedijk worden gelegd welke met den bestaanden dijk tusschen de punten van den Drechterlandschen dijk, bekend als Molenhoek en Broekoorderhoek (Bakkershoek) een terrein van om streeks 40 H,A. grootte insluit. De overeenkomst nu bevat de verschillende bepa lingen omtrent) kruinshoogte, glooiing, bekleeding, enz. enz. D.e tweede overeenkomst betreft de aansluiting van den dijk van den Wieringermeerpolder aan den dijk van het Hoogheemraadschap. Nöordihollaadfl Noor derkwartier te M'edemblik. In verband toch met de voorgenomen droogmaking van den Wieringermeerpolder zal een nieuwe dijk worden gelegd, welke to Medemblik aansluit tegen den bestaanden Vier-Noorder-Koggen-zeedljk. Ook pij deze overeenkomst zijn bepalingen omtrent kruinsoogte, samenstelling van den keileemdam, zandophooging, enz., opgenomen. De heer Groot, Kokhuizen, vraagt of het niet wen- schelijk was ook aan het oostelijk einde, bij den Broekoorderhoek, een ingang «tot den .proefpolder te maken. Voorzitter wijst er op, dat het hier betreft een pol der van 40 H.A., die in één of in weidig handen zal komen. Bovondien oordeelt de directie der Zuiderzee werken blijkbaar één ingang voldoende en die be oordeeling berust geheel bij Zuiderzeewerken. De heer Groot, Enkhuizen, wijst er op, dat het ver zoek om' een ingang aan het oostelijk einde tot de Zuiderzeewerken zou; kunnen worden gericht. Spr. stelt zich voor, dat er vele bezoekers zullen komen om zich op de hoogte te stellen van de in dien pol der verkregen resultaten en dan zal het gemakke lijk wezen om ook aan het oosteinde in den polder te kunnen komen. Voorzitter denkt niet, dat per vervoermiddel, de afstand, anderhalve kilometer, een bezwaar zal op leveren, Mocht kie directie der Zuiderzeewerken meer toegang vragen, dan zal een dergelijk verzoek bij ons een gewillig oor vinden. Miaar omi dat nu te bevor deren, lijkt spr. niet zoo noodig.' De heer Groot, Andijk, acht dit ook niet op den weg van het Hoogheemraadschap en deelt mede, dat aan het oosten een trapopgang is om in den- polder te komen. De heer Burger zegt, dat door de voorstellen nog niet gemakkelijk een goed overzicht is te krijgen,, doch spr. heeft de overtuiging, dat de technische ambtenaren en het Bestuur de zaak goed. hebben! be studeerd.- En waar hier zulke groote belangen op het spel staan, dient men zijn medewerking te verleenen. I De hoer Poppens, ingenieur, wijst er nog op, dat in I het ontwerp voor den proefpolder, door de Zuiderzee- i werken nog geen enkele weg is ontworpen. De we- i gen komen er natuurlijk wel, maar we weten nog niet waar. Wat de aansluiting van den dijk van den Wiorin- I germeerpolder aan den dijk van het Hoogheemraad- schap Noordhollands Noorderkwartier te Medemblik betreft, zegt de heer Pijper, dat hem ter oore is ge komen, dat reeds met de voorbereidendo werk zaamheden zal worden begonnen, zooals het maken van een schutsluis tusschen het nieuwe kanaal plan en de Bannenmeer. Daarvoor moet een diepe put worden gegraven en spr. vraagt dan ook of in de eerste plaats de veiligheid gewaarborgd is. Voorzitter zegt, dat wij allen de veiligheid beoogen en men daarover vrij: gerust kan zijn. Spr. wijst op de gewijzigde dijkverordening, waardoor het toe- zichtop de dijken gekomen is aan de dijkbeheerende waterschappen, terwijl dat over de kunst/werken bij Ged. Staten is gebleven. Voor het maken van kunst werken behoeft men dus eerst de toestemming van Ged. Staten' en waar dit college nu weet hoe duur een overstrooming is. vertrouwt spr. dat tniets ge daan zal worden dan met voorbedachten rade. Bo vendien zal nog weer het inzicht worden gevraagd van het beheerende waterschap. Overeenkomstig de voorstellen van het Dag. Be stuur wordt daarna door do vergadering besloten. Volgt voorstel tot, wijziging van de met het Hem meland gesloten overeenkomst inzake de verbetering van de kade van dit waterschap. Krachtens de tegenwoordige overeenkomst., is ten vorigen jare de kade over een longte van 940 meter opgetrokken on voorzien van steonglooiing. Het bleek nu bovendien noodig van de 246 meter, waarvan bij het sluiten der overeenkomst ten vorigen jare reeds verwacht werd. dat het in de toekomst noodig zou kunnen wordon, deze te restaureeren. er 75 op te trekken en van steonglooiing te voorzien, en de resteerende 170 op te trekken. Ten einde nu, in verhand met den waterstaatkun digen toestand ter plaatse eon beter sluitend geheel te krijgen, komt het D. en H. wonschelijk voor aan de ten vorigen jare met het Hemmeland getroffen overeenkomst, eenige uitbreiding te geven. Komt de in hel concept gestipuleerde regeling tot stand, dan zal dit o.a. tot gevolg hebben, dat van de vermelde kade, behalve de reeds genoemde 940 245, óók de resteerende. ongeveer 940 meter zal opgetrokken worden. 'Voor het Hoogheemraadschap zal dit, o.a. mede brengen, dat het in «de toekomst, behalve de .«reeds voorgeschoten som, nog een bedrag, groot ongeveer f 3500.ten behoeve van het 'Hemmeland zal heb ben voor te schieten, welk bedrag nog eenige vor- hooging zal ondergaan, indien het later eventueel mocht komen tot do voorziening met steenglooiing van de 170 meter kade (of. gedeelten daarvan), waar voor dat t.z.t. in uitzicht wordt gesteld. Het Hemme land zal>de nieuwe bedragen aflossen in eens bin nen een maand na de voltooiing van het werk. of op langaren termijn in voege als in het concept-besluit is omschrevon. Wordt afgelost op langeren termijn, dan zal het Herameland eon rente vergoeden bere kend naar 5 pet. per jaar. De voorgestelde regeling zal. wordt ze bekrachtigd, in vergelijking met <Je te genwoordige. het Hoogheemraadschap dus op geen meerdere kosten komen te staan. Zonder bespreking en zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkomstig het voorstel van iret Dag. Bestuur besloten. Hierna sluiting. Veletn zullen met belangstelling den politieken toestand in Frankrijk gevolgd hebben en niet in het min^t do Franscnen zelf. Voor hen tooh is de stabilisatie van den franc, het weer gezond maken van de financiën, een levensvraag" geworden. Het wachten was dus algemeen op den uitslag! van het werk der toohnisch-nnanoieelo commissie, die naast minister Caillaux dit vraagstuk zout trachten' op te lossen. Het was dus te begrijpen, dat men in en buiten Frankrijk vroeg in welke richting; zullen dezie mannen de .oplossing zoeken en wat zullen zo willen. Dat waren do vragen die men zich algemeen stel de en die allen hebben bezig gehouden En nu is dan. dezer dagen do beslissing gekomen en het rapport van; de tien fiiiancicele deskundigen verschenen, dat aan'de rogefering belangrijke richt lijnen kan bieden voor het herstel van den fman- cieelen toestand. En riooaüa het daar Egt, is het id zijn geheel door de regeering aanvaard, behoudens enkele af wijkingen op bepaalde punten, welke door Cail laux noodig geacht zouden kunnen worden in aan sluiting met het Kamerdebat. De samenstelling van het comité was op dezelfde leest geschoeid als indertijd het comité- Cuncliffe in Engeland, maar met dit verschil, dat het Fran- sche comité niet alleen was opgelegd de middelen ter bespreking van de revalorisatie te omschrijven, maar eveneens de wegen aan te geven tot het te bereiken doel, de stabilisatie van den franc. Ze liobben er naar gestreefd don lijdensweg, daarheen zoo kort en pijnloos mogelijk to .maken. Wat ze willen. Het zou een logische godachteagang zijn, wanneer 'men verwachtte, dat in heb rapport werd aange geven het oogehblik en het peil waarop de franc gestabiliseerd zou woerden, maar nog over het eer ste, noch over het laatste laten zich de deskundigen precies uit. Wat zij willen, dat is den papiorfranO een vaste koopkracht geven. bdjlvoorboelid 19 of '15 goiud-oentiem, waardoor de waarde vuw dén' franc zoowel in Frankrijk als in hot buitenland de zelfde moet worden. 1 Zoo was vóór den oorlóg zoowel te Londen als te Parijs de goudfranc een franc waard, terwijl niet den wisselvaligen papierfrano te Londen, zeg bijv. 7 franc 50 moet worden betaald voor iets dat te I Parijs 5 franc kost. Tot de vaste waarde terugko mende, komt men tot de wereldparifceib terug. In een tijdsverloop van drie maanden zullen de bin- nenlandsche prezen ach bij de buitenlandsohjê prij zen aanpassen. Dit hoeft als onvermijdelijk go- volg, dat de Iovensst;mdaard ons voorbeeld vast houdend met 40 of 50 procent zal stijgen en dus jde bezoldigingen, hetzelfde percentago aan koop kracht verliezen, wat tengevolge zal hebben, dat de kooplieden door die mindere koopkracht van zoovelen met 'n groot deel van voorraad zullen blijven zitten, wat op faillissementen enz. moet intloopon. De uitvoerhandel zal door de stijging van de kostpi ijzen, in het binnenland, afzetgebieden in het buitenland moeten zooken on waar dit niet altijd direct succes zal hebben, wellicht kan mislukken, zal dat werkloosheid in de hand werken. Het re sultaat van het een en ander zal zijn, dat de be lastingen slecht binnenkomen, terwijl' de staat te gelijk vele 'schuMeischors op korten termijn zal1 moeten voldoen. Het stabilisatie-peil' zal1 zoodanig gekozen dienen te worden, diat aan den eenen kant de goIdwiereLd, de banken, aan ha,ar verpMchtdngen zullen kunnen voldoen en aan don anderen kaat de binmenlandscbe prijsstijging beperkt blijve. Op het oogenblik bedraagt de vermeerdering van den papieromloop 53 miljard franc, waarvoor bh* de Bank van Frankrijk een dekking in goud en zilver is tot een bedrag van 3.850.000.000 hetwelk, volgens den heer schenden koers gelijkgesteld kan worden met 25 miljard franc. Dit zou derhalve een dekking hotookenen van 4Z procent, een percentage, dat hoog genoeg is om gezond gold to hebben. Deze dekking bedraagt in Engeland 36 procent. Dit wil' nu niet zeggen, dat de toestand in Engeland slechter is, integendeel, maar wanneer men een vergelijking tusschen Frankrijk! on Engeland wil •trekken, moet men rekening houdenmet het ver schil van koopkracht, tusschen de nationale, munten yan beide landen en dit verschil is, dat do prijzen in Frankrijk niot aan het peil van het Engelsche pond beantwoorden, maar er ver beneden 'blijven, loven in Frankrijk is 30 procent goedkooper Het dan elders. Nu wordt de franc gestabiliseerd. De Srijzen gaan zich aanpassen bij den>dan heerschen- on wisselkoers en ae algemeene index van 600, waarop hij tegenwoordig staat, zal tot over de 900 stijgen? Dit zal tengevolge hebben, dat de in om loop zijnde biljetten tot een bedrag van 53 miljard onvoldoende zijn om de uitbetaling van loonem en het doen aankoopen 'in het klein te verzekeren. Nu zou men eenvoudigweg biljetten bij kunnen, drukken, maar de dekking zou daardoor van 47 op 30 procent .dalen, en daardoor do financieel)» kracht van Frankrijk zoor verzwakken. Wil men deze verhouding onveranderd houden, dan zoui cen 1 buitenlaindsche geldlécning moeten worden aange gaan en deze is deschatkist niet in staat te finan- eieren. Dit blijft nu de groote vraag voor de ro- geering, zullen wij tot stabilisatie van het ruil middel eon beroep doen op liet buitonlandsclie goud of wel zijn wij in staat ons zelf te redden? In de Kamer. lp do zitting van Dinsdag heeft Caillaux ffijn inzichten omtrent^ den financ.eclen too t rad uiteen gezet. Zijn rede is een algemeen goede ontvangst ten doel gevallen, niet zoo zeer door de algemeene instemming met zijn voorstellen dan wel door de wijze waarop spreker den tegenwoordigen kritie ken toestand in het kort schetste on dé volkomen openhartigheid^ waarmee hij de tragisce positie van de schatkist blootlegde Volgens Caillaux zijn er drie behoeften waarvoor geleend mag worden en wel de terugbetalingen van

Schager Courant | 1926 | | pagina 1