Burgerlijke Stand. Binnenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. vriendelijke verwijzing naar artikel 461 Wetboek van Strafrecht. De geschiedenis va» mijn grasveld je hiermee voorloopig beëindigd. Over de toekomst ligt, ge lukkig, nog een sluier, dus ik heb nog hoop. Denk nu niet, dat ik de eenige ben, die over grasvelden* uitwoidt. Engelsohe boeken zdjn er vol van. Do lawn is immers de trots yan elk rechtgeaard Engelschman. Hoe kan het jlan anders, 01 tien tallen romans ruimen er oen meer of minder groofce plaats voor inP Daar is in de eerste praats TrolTope. TroIIo(pe was zonder twijfel een kenner en ©en liefhebber van lawns, want in bijna al zijn boeken spreekt hij er over. Neem bijvoorbeeld The Smalil House at AHingtan: „De glorie van liet Kléine Hnis te AHingtom be staat zonder twijfel in zijn grasveld, dat even glad is en even vlak en even sterk doet denken aan fluweel ais ooit een grasveld ter wereld gedaan! heeft. Ta'Iv Dafe, cliefc rotsch is op haap eigen gras veld, heeft vaak gezegd, dat je Iieusoh niet hoeft te proboeren om croquet te spelen op het gras veld bij het Groote Huis. Daar groeit, .zooals zij zegt, liet gras in tasjes, en niets dat Hopkinh de tuinman, kan of wil doen, maakt eenigen indruk op die bosjes. Maar pp het veld bij het Kleine Huis zijn geen bosjes." En pp dat bosjeslooze grasveld van The Smaïï House at A Rington krijgt Lily Dale later een aanzoek van Adolphus Örosbie. Trouwens, Trollope schijnt het grasveld een ge schikte plaats te vinden voor aanzoeken. In Ralph the Heir lezen we tenminste van Clarissa Under- wood en Ralph Newton, die er heel wat van hun tijd doorbrachten: „Ralph, zooals hij daar lag op 't grasveld, warm, met linnen broek en gekleurd flanellen over hemd, een kleine stroohoed schuin op het randje van zijn hoofd, Zijn jasje over zijn schouder, pijp in zijn mond en een leeg glas naast zich, was voor Clarissa, wat het uiterlijk betreft, het schoone ideaal van een jongen man. En dan, al paste hij nu niet zoo erg goed op, al was hij verkwistend en lui, zijn zonden waren in elk geval niet zóó groot, dat ze hem de liefde yan zijn vader en zuster had don doen verliezenHij lag daar, op het villa gras veld, niet als een indringer, maar als iemand, die, als yan zelfsprekend, welkom is. „Groote goedheid, K2aartje," zei hij, je weet, dat ik je lief heb?'; Toen sloeg hij zijn rechter arm om haar middel1, zonder zijn pijp los te laten, en kuste haar." Er zouden nog heel wat meer lawns in Trollope te vinden zijn, o.a. in Orley Farm en 'in The Warden. Thackeray heeft 't over meer dan een grasveld in Arthur Pendennis, Meredith weidt uit over de lawn vanSir Willoughby Patterne in The Egoïst, waar Sir Willoughby herhaaldelijk aan Clara Middléton .probeert duiaelijk te maken, wolk een uitstekend on begeerenswaardig persoon hij is; Mrs. GaskelT bréngt lawns te pas in haar boeken, o.a. in North and South, waar zij vertelt, lat, toen de 'pakkisten de voordeur werden uitge bracht, „zelfs de aardige lawn naast het huis slordig werd gemaakt door het stroo, dat er uit Je ramen en de open deur op woei." AD dergelijke groote en beroemde menscheen zoo veel belangstelling hébben getoond in .grasvelden, is het dan te verwonderen, dat het wel en weo van mijn grasveldje, slechts eenigo vierkante me ters groot, mij na aan 't hart ligt? GEMEENTE NIEUWE NIEDORP. Ingeschreven gedurende de maand Juni 1926. Geboren: Geertje Johanna, dochter van Simon Gualtherus Wit en Marijtje Vetmah. Martha Evelina, dochter vah Jan Dekker on Evelina Christoffina van Vugt. Cornelia Adriana, dochter van Willem van der Stoop en Maria Takken. Ondertrouwd en getrouwd: geene. Overleden: Pieter Bossen,, oud 58 jaren, echtgenoot ven Stijntjo Ruiter. GEMEENTE HOOGWOUD. Ingeschreven van 1 tot en met 30 Juni 1926. Geboren: Maria, dochter van Petrus Luiken en van Maria Cornelia Pelt. Grietje, dochter van Klaas Le ven en Anna de Vos.. Catharina Maria, dochter van Jan Koemeester en van Johanna van Dam. Overleden: Pieter Blauw, oud 40 jaren, man van Maria Neef je9. Trijntje Visser, oud 66 jaren, vrouw van Willem Slijksteeg. Jan Nieuweboer. oud 79 ja- rep, man van Margaretha Maria Geertruida de Boer. Aagje van Schaagen, oud 73 jaren, vrouw van Sige- bertus Oud. Frits Bakker, oud 12 jaren, zoon van Simon Bakker en van Meta Zikoll. Ondertrouwd en getrouwd: geene. HOOGWOUD. Vertrokken en ingekomen personen van 1 tot' en met 30 Juni 1926. a „Ik ga naar bed, als u dat bedoelt," antwoordde Georgo hem. Mr. Marrapit .kreunde. „Veracht dat. Schuw luiheid. Zet de pit van kennis in de middernachte lijke olie. BrnndT die, koester die." George ging naar zijn kamer; stak zijn midder nachtelijke pjjp in zijn mond; leunde uit het raam; spoedde zich in gedachte naar Battersea. V. Een lid van het huishouden moest nog te slapen gezonden worden. Mrs. Major tikte zaoht op de deur; ging naar binnen; fluisterde: „Ik was bang u te storen." „U stoort mij nooit, Mrs. Major." Een zacht gepiep sprong van den polsslag in het hart der kranige vrouw. „Zucht u, Mrs. Major?" „O, Mr.^ Marrapit, ik kan het niet verdragen u daar te zien liggen'. Het huis is zonder u niet hetzelfde." „Uw sympathie is een groote troost voor mij, Mrs. Major." „O, Mr. Marrapit." Zij schoot een pijl' af, die hom op de^ proef moest stellen. „Ik zou graag wiHen, dat ik het recht had u meer te geven." „Uw positie in dit huis geeft u vrijen toegang! tot mij, Mrs. Major. Beschouw u als een lid der familie. Laat -'eerbied geen stijfheid brengen in den omgang." De kranige vrouw loosde een meesterlijken zucht. „Als u eens wist, hoe ik pw hartelijkoid waar deer, Mr. Marrapit. Voorwaar, zooals «ik iederen avond tot mij zelf zeg, mooi is mijn lot. Die heer lijke katten slapen ongedeerd. Ik kom regelrecht vqn hen vandaan. O, hoe missen zij u! Hoe goed wéten zij, dat u lijdt!" „Weten ze dat?" Een trilling van geluk klonk in Mr. Marrapit's stem. „Ja, zij weten het." Mrs. Major vertelde hun dag, hun menu. „Ik moet niet langer blijven" ein digde zij. „u hebt rust noodig. Goeden nacht, Mr. Marrapit. Slaap wol." „Goeden nacht, Mrs. Major." Mr. Marrapit blies Zijn kaars uit. VI. i En nu streek in alle kamers, op een na, de Slaap- godin haar fluweel en' vingers over liggende ii- ohamen; drukte oogleden toe met haar smachten!- den kuslegde op haar warmen boezem gewillige hoofden; sloeg haar Ciroe-armen om haar bedge- nooten. Mrs. Maj oré kamer was die eenige uitzondering; en in het appartement van die kranige vrouw zul- Dirk Pranger, N.H., van Aartswoud F 13 naar Middelie. Enno Timmer en gezin, N.H., van Kerke- laan C 14a naar Oterleek. Jacob Warnar, N.H., van Langereis A 29 naar Heerhugowaard. Johannesr Po land, B.K.. van "Weere K 42 naar Edam. Klaas Mo lenaar, R.K., vaD Weere K 10 naar Abbekerk. Johan na Catharina van der Pol, R. K., van Weere K 7 naar Purmerend. Jansje Koeten, N.H., van Kerke- Jaan C 11 naar Barsingorhom. Ariën Heddes, R.K., van Weere K 10 naar Venhuizen. Lutjen Zwiers, N.H. van Noordend D 57 naar Barsingerhorn. Grietje Dek ker, N.H.. van Obdam naar Lambertschaag L 16. Sipke Jaarsma, N.H., van Westdongeradeel naar Aartswoud G 1. Grietje Doekes, N.H., van Stapherst r.aar Kerkelaan C 11. Cornelis Jacobus Kager, R.K., van Alkmaar naar Gouwe H 5. Pieter van der Oord. en gezin, N.H., van Barsingerborn naar Aartswoud, Kerkebuurt E 56. Alida Elisabeih Degeling. R.K., van Harenkarspel naar Zuidend D 18. Cornelia Geertrui- da Bruin, NH„ van Zaandam naar Gouwe H 39. GEMEENTE SCHOORL. Ingeschreven gedurende de maand Juni 1926. Geboren: Marijtje, dochter van Bastiaan Pieter Glas en van Trijntje van Twuijver. Elisabeth Maria, dochter van Johannes Kaandorp en van Margaretha Cornelia Lievendag. Anna, dochter van Gerrit Druy- ven en van Paulina Coset. Nicolaas Johannes, zoon van Johannes Louwe en van Cornelia Maria Praat. Polycarpa Alida Suzanna, dochter van Johannes Peetoom en van Jacoba Antonette de Keijzer. Ondertrouwd en getrouwd: Joannes Kuijs te Ber gen en Martina Tamis. Antoon Ger,ard van den' Benden te Amsterdam en Johanna Korver. Overleden: Levenloos aangegeven kind van Arie Hoogvorst en van Marijtje Peijs. TRAMBOTSING TE GULPEN. Gistermiddag ontstond bij het kruispunt te Gul pen een botsing tusschen de tram Vaals-Maastricht en drie losgebroken goederenwagens. Te Wittem was de remmer van de drie goederen wagens afgesprongen; hi> werd dood opgenomen; de heer Meys uit Vaals, mevrouw Nepperetz en haar dochtertje uit Gulpen, mej. Grobber uit Lemier, de machinist en conducteur zijn levensgevaarlijk ge wond. Een paard werd gedood, een auto midden door gereden. De materieele schade is zeer groot. Het V.D.-bureau meldt uit Gulpen: Op de nieuwe tramlijn van de Limburgsche Tram weg Maatschappij van Gulpen naar Vaals is voor de tweede maal binnen een jaar, een ernstig ongeluk gebeurd. Gistermiddag omstreeks 3 uur vertrok een perso nentrein van Gulpen. Toen de trein op ongevoer 500 M. van het station Gulpen verwijderd was, be merkte de machinist, dat op hetzelfde spoor van den tegenovergestelden kant vier wagons in razende vaart naderden. De machinist wist den trein tijdig tot stilstaan te brengen, doch hij kon een ernstige botsing niet verhinderen. De botsing was zóó hevig, dat de slag ver in den omtrek gehoord werd. Drie wagons werden totaal vernield, de personentrein werd voor het grootste gedeelte verbrijzeld. De vier wagons, die in zoo snelle vaart uit de richting Vaals waren komen aanrijden, waren afkomstig uit Vaals. Men had mfct deze wagons gerangeerd op het emplacement aldaar. De conduc teur Verlinden, die een déraillement vreesde, had daar de remblokken losgemaakt en zoo werden de wagons van Vaals, een der hoogste punten van Ne derland, haar het in het dal gelegen Gulpen afge rold. De conducteur Verlinden Is van de laatste wagen gevallen of gesprongen. Hij werd althans dood gevon den. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. Bij de botsing zijn nog circa tien personen ge wond, waarvan zes ernstig. Twee hunner zijn naar het ziekenhuis Calvariënberg te Maastricht ver voerd, terwijl de overigen thuis worden verpleegd. De namen der gewonden zijn: Hildebrand uit Vaals, do machinist Willems, te Gulpen; P. H. Sangen te Houthen; mej. Schobben, Lemiers (België); Boosteen Maastricht; mej. Francken te Vaals met haar kindje; mevr. Bellefroid to Maastricht; mevr. Hupperetz te Gulpen met haar dochtertje en de conducteur Selden. Een der inzittenden deed aan den Limburgschen redacteur der Msb. het volgent! verhaal: We waren met de stoomtram van 2 uur uit Maastricht vertrokken. De trein bestond uit locomo tief en een personenrijtuig, waarin een 15-tal perso nen zat. Achter Gulpen bij hét transformatiehuisje van de Stroomverkoop-Mij. van den Rijksweg naar Aken, dus niet ver van de plaats, waar onlangs nog een ernstig ongeluk plaats had, gebeurde het: de botsing met een viertal geladen goederenwagens komende uit de richting Vaals. Op het emplacement Lemiers was men bezig met rangeeren. Daarbij was niet voldoende zorg gedragen, dat de wagens niet te ver konden wegrollen. Toen Ien wo nu binnendringeff. Haastend zicli lialf te ontkleeden; zioh nogmaals vergewissend, dat de sleutel omgedraaid was; voor de laatste maal kijkend naar inbrekers onder liet bed, scharrelde Mrs. Major met sleutels voor haar koffer deed do deksel open. Door een stapel kleeren stak zij haar arm. Haafr zoekende vingers sloten zich om wat zij zocht en een heel mooie glimlach verzachtte haar gelaat een glimlach van rustig vertrouwen en van gelbof. Mrs. Major richtte zich op, den glimlaah nog op haar gelaat, en de maan door hq£ ra^am zonder gordijnen belichtte de kleine vreugde, die zij uit de diepten van haar koffer gehaald had „Old Tom Jenever." De hals van Old Tom's ffesqfi rinkelde tegen een glas; Old Tom klokte heerlijk,verdween door den gestadigen glimlach, dien hij .opgewekt had. Mrs. Major zettte een karaf water op een kléin tafeltje: Jiet haar dat deelén met Old Tomliet zich achter het paar in een makkelijken stoel val- lenj sloot haar oogen. Nu en dan, terwijl de klok van elf naar -twaalf kroop, sloeg zij ze weer open; wanneer zij dat deed, dan daalde Old Tom in het glas en in over eenstemming daarmede in de flesoh. Hoe verdér Old Tom naar beneden kroop, met des te grooter omzichtigheid deed. Mie. jMajor haar oogen open. Een langdurige ervaring had deze kra nige vrouw geleerd, dat Old Tom met een gestadi gen wil beheerscht moest worden: anders veroor loofde hij zich vrijheden. vn. i In Mr. Marrapifs droom en drong een gefluit door. Hij duwde tegen de Slaapgodin; zij kreunde tegen hem: hij vlijde zich tegen haar aan. Op zijn hersens klopte dan een schel „Waf!" Hij wrikte zich weg van zijn bedgenoote; zij sloeg haar arm om hem heen en trok hem naar zich toe. k Nu volgde een gestadige golfslag van geluid opkomend, vallena, voortdurend prevelend tegen zijn zinnen. Hij keerde de slaapgodin zijn rug toe. Zij kreun de; hij wrikte van haar weg. Lokkend volgde zij; hij gaf een trap tegen haar been, stak een arm op en deed haar pijtn. Boos-sloop zrij uit 'bed on liét bem alleen; een koude plek 'latend, waar zij warm gelegen had. Mr. Marrapit rilde; voelde naar de Slaapgodin!; merkte, dat zij weg was; ging met een ruk recht zitten. u .de stroomléadende dam weg was, drong die golf van geluid, welke óm zijn zinnen gekabbeld de locomotief dan ook afstootte, begonnen die de hel ling af te rollen. De hellingen op deze' lijn zijn de sterkste van ons land. De vaart werd zoo groot, dat de wagens in razend tempo de helling Niswiller opliepen en daar achter opnieuw in al sneller wordende vaart in de richting Gulpen daalden. De remmer bij het rangee ren betrokken, heeft nog kans gezien, om op den achtersten wagen te springen en moeizaam van wa gen op wagen klimmend den voorsten te bereiken, aan welks benedendeel zich het remwerk bevond. Het is niet de eerste keer, dat hier wagens op hol slaan. Op dit gevaarlijke traject moet het reecis vijf maal zijn gebeurd. Ditmaal werd de afloop bijzon der noodlottig. Eerst kwamen de wagens in botsing r^t een vrachtauto. De vijf mannen die erop en erin zien, redden door er vanaf te springen hun leven. De vrachtauto werd in stukken gereden. Toen botsten de wagens tegen een paard, welks achterlijf werd afgereden. Dan kwam de botsing met de tram uit Maastricht. Waarschijnlijk heeft de ma chinist het ongeluk zien aankomen en heeft hij door met alle kracht te remmen dit pogen te voorkomen. We voelden tenminste eerst een geweldigen schok, waarbij het leek, of de bovendeelen van den wagen vooruit gingen schuiven. Dan volgde een geweldige slag. De wanden van het personenrijtuig ïeken uit el kaar te wijken. Het plafond dreigde neer te komen. We zagen de locomotief met de achterste radoren omhoog gaan. De trein hield zich vrij goed. Er had geen déraillement plaats, dat vanaf de berm van den spoordijk ter plaatse zeer vreeselijk had kunnen worden. De eerste van de vier losgeloopen wagens werd vrijwel vernield. De inhoud, veekoeken, werd in het rond verspreid. De gevolgen der botsing zijn wel noodlottig ge weest. De ongelukkige remmer wejd door den schok van den trein af geslingerd, zoo ontzettend hard tegen een paal, dat hem de schedel werd ingedrukt. Hij moet terstond dood geweest zijn. De machinist vloog met het hoofd door de ruit van zijn machine en liep ern stige verwondingen in het gezicht op. Wij, jn het personenrijtuig, werden met geweld door elkander tegen den vloer en door de ruiten geslin gerd. We waren onder de eersten, die tot bezinning kwamen. De anderen lagen erbarmelijk over den vloer en op de banken. Hier en daar zag ik reeds plassen bloed. De meeste zware verwondingen zijn dan ook gezichts- en hoofdwonden geweest. Van de 15 inzittenden zijn er maar vier zonder kneuzingen afgekomen. We hebben spoedig de gewonden met behulp der toegeschoten menschen uit de omgeving uit de wa gens gedragen. Een der inzitténden, een apothekers assistent, heeft snel verbandmiddelen gehaald en heeft met een zekere madame Erven het mogelijke gedaan voor de voorloopige verzorging der gekwet sten. De ziekenauto van den Gemeentetijken Genees kundigen Dient te Maastricht heeft een tweetal zwaar gewonden naar Maastricht overgebracht. Het is de machinist en zekere mevr. Schobbe. Vooral de laatstgenoemde is ernstig in het gezicht gewond. De materieele schade is groot. ZUIDSCHARWOUDE. De Coop Boerenleenbank besloot f 25 hij te dra gen om eenige schadevergoeding te kunnen aanbie den. althans aan de behoeftige leden, van de twee Boerenleenbanken, aangesloten in het Land van Maas en Waal, bij de Centrale te Utrecht, en welke door den watersnood zoo in 't bijzonder hebben go- ledon. AARDBEIEN NAAR ENGELAND. Men meldt uit Beverwijk: Het wil met den export van aardbeien naar En geland nog* niet te best vlotten. In hoofdzaak wordt dit veroorzaakt door het feit, dat aan de Zwijn- drechtsché veilingen de aardbeien aanmerkelijk la ger in prijs zhn. Soms is de Reverwijkisohe markt tweemaal zoo hoog. Vanaf Rotterdam worden dan ook groote hoeveelheden aardbeien op Hall en Lon den verladen, waardoor de vrucht uit Kennemer- land. waarvoor alhier grif 40 a 45 ets. per Kg. wordt betaald, zioh niet op de Engelsohe markt kan handhaven. Dinsdag werd voor het eerst in de haven van het Hoogovenbedrij f voor Huil geladen nL 5000 Kg. met en 10.000 Kg. zonder dop. Van de markt te Huil zal afhangen of deze kwantums kun nen worden opgevoerd. IN GROOTE BEROERING- Een der dorpen aan de Lek js verleden week in „groote beroering" gebracht door.... een pagekopje». Een der bewoonsters zoo lezen we in het „R. N." van het don» had in Rotterdam gelogeerd en daar .haar coiffure laten moderniseeren. Dat jonge meisjes dat doen, dat kan er nog 'mee door, maar voor een 56-jarige komt dat toch met moor te pas.... ten minste, zoo schijnt men er over te denken in dat dorpje aan de Lek De omroeper trok daarom in den namiddag door het dorp en verkondigde, na bekkenslag, aan een had, op hem aan. Overblijvende sporen van 'cLe aanraking der Slaapgodin oodon nog even weer stand dan stortte de golf zich over hom uit stemmen! Mr. Marrapit schraapte heftig zijn "keel. De stem mep gingen door. Weer heftig. Nog gingen zij door. Verschrikkelijk een derde maal. Toch gin gen zij door. Daaruit trok hij de conclusie, dat lzij niet heel dicht bij zijn deur konden zijn. Ingespan nen luisterde hij, dan wist hij ze thuis te brengen zij kwamen uit den tuin. Hij voelde naar de pel, die naar Mr. Fletcheris kamer leidde; zette zijn duim erop; drukte stevig. Dé slaapgodin haalde in Mr. Fletcher's bed geen trucs uit. Als een overspelige maitresse, die op hee- terdaad betrapt wordt, sprong zij bij het eerste rin kelen van het electrische belletje uit de lakens en vluchtte de kamer uit. „Inbrekers!" riep Mr. Fletdher; stopte zijn hoofd on der de dekens en worstelde in gebed. Het snijdende belletje hield niet op. Gestaag en doordringend deed het zijn roep rinkelen. Mr. Flet- cher wachtte op gillen. Geen kwam er. Hij stak het laken tusschen zijn klapperende tanden, luisterde naar stokslagen en zware vallen. Niets. Dat belletje nam alleen bezit van den nacht. De mogelijkheid, dat alleen patrouilleeren van hem geëischt zou worden, staalde hem, om uit zijn schuilplaats te komen. Hij stak een' kaars aan; schoot zijn trillende beenen in een broek; ging met knikkende knieën de tfrap op naax Mr. Marrapit's kamer. „.Judas!" begroette Mr. Marrapit hem. Mr. Fletcher loosde een zucht van verlichting. ,Ik dacht, dat het inbrekers waren „Je hebt het in je gestelde vertrouwen verraden. Je bent Iscariot". „Ik ben gekomen, toen u belde." „Stil! Ik heb stemmen gehoord". „God sta ons bij", kreunde Mr. Fletcher vroom; de kaars trilde in zijn bevende handen. „Godslasteraar^ Hij zal de lafaards niet helpen. Omgord je". „Ik zal Mr. George roepen." „Laat dat na. Daar zal ik voor zorgen. Omgord je! Neem het musket uit den hall. Het is geladen. Pa trouilleer!" „Ik heb het musket niet noodig." „Wees niet overmoedig. Buiten kan je overgeleverd zijn aan hun. genade." „Buiten!" „Natuurlijk," „Ik buiten patrouilleeren!" „Dat is je plicht. Voorwaarts!" Inmiddels was Mr. Marrapit opgestaan; had zich in een kartierjftpon gehuld. Streng wendde hij zich tot Mr. Fletcher. „Wanneer je vannacht je plicht doet, zal ik de quaestie van je ontslag nog overwe- ieder die maar luisteren wilde: De vrouw vanheeft heur Raar geknipt'. De omroei>er heefft .in zfc veeljarige praktijk nog nooit aootn succes gehad. Het publiek verdrong' zien ;8 avonds voor de woning va® de geknipte, ofc ook niet verlegen op oen stoel voor haar woning ging zitten, om. de resultaten van de Rotterdam- eoke tondeuse en schaar te laten bewonderen. Doch later in demi avond werd de toeloop zoo groot/ dat de politie er aan te pas moest komen om ver keersterm ining te voorkomen. En dat alles om het pagekopje.... DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Gisterenavond omstreeks 5 uur werd op don on bewaakte® overweg aan het Haantje nabij Delft oen van 's Gravenhag© komende trein plotseling tot stilstand gebracht, omdat aah daar een be spannen voertuig.bevond., hetgeen de machinist van den trein nog juist bijtijds had bemerkt. ASSURANTIE-ZWENDEL. De secretaris-generaal van het „Verband Deut- scher Lichtspiel-Theater" (Vereeniging van biosco pen in Duitschland) te Berlijn dr. Rannert, heeft zich aain een grootsch opgezetten assurantiezwendel schul dig gemaakt. Van zijn relaties met de vereeniging, die een paar duizend leden telt, maakte hij gebruik, om de bioscoop-eigenaars te bewegen, zich tegen brand, diefstal enz. bij een z.g. Engelsche verzekering-maat schappij te verzekeren. Aan de bioscoop-eigenaars, die daarop ingingen, verstrekte hij dan z.g. polissen eener bekende Londensche assurantiefirma Rohert Gardener Moutaine en Co. Echter waren dit steeds valsche door Rannert zelf opgemaakte en ondertee- kende polissen. De omvang der zwendelarijen staat nog niet vast, doch moet zeer groot zijn, daar ze reeds gedurende twee jaar door Rënnen bedreven zijn. Reeds gedurende geruimen tijd deden geruchten de ronde, dat er met de polissen van Rannert iets niet in orde zou zijn. Eerst thans evenwel, nu R&nnert, door te vluchten de verdenking op zich heeft geves tigd, heeft de politie den benadeelden verzocht, zich bij haar aan te melden. NOODWEER IN JAPAN. Naar uit Tokio gemeld wordt, is West-Japa® door eèn geweldige wolkbreuk geteisterd. 30 perso nen zijn verdronken. Ongeveer 4500 huizen zijn geheel verweest. EEN DROEVIGE DOOD. Te Market Weighto®, Yorkshire. werd Maandag avond een kat, door het felle licht van pen auto verblind, overreden. Het dienstmeisje van den eigenaar zag het ongeluk aankomen en wilde het deir redden; ze struikelde echter en werd dood opgenomen. MOTORBOOTONGELUK. Een viertal echtparen uit Tuttiingen maakten Maandag .een uitstapje op het Boden meer. Een driehonderdtal meters van den Zwitsearache® oever kantelde plotseling de boot. Allen raakten to water. Viér personen verdronken, aleer hulp kwam op dagen; -een vijfde kreeg na zijn redding een harb- verlamming en stierf op hetzelfde oogenblik, ter wijl een zesde in het ziekenhuis van Constanz is overleden. Het blijkt, dat het ongeluk, dat alzoo zes jnen- schenlevens eischte,# te wijten is aan de ongeloof lijke lichtvaardigheid en onkunde va® den stuur man en zioh voor dezen uitgaf. Hoewel hij geen vergunning bezat en de boot nog niet op personen vervoer was gekeurd, ondernam hij den foohfc. Op 300 meter van den Zwitsersohen oever moet hij een paal geramd hebben, wat het ongeluk tengevolge had. In de boot moet slechts een enkele reddings- gordel aanwezig geweest zijn, waarvan de stuur man zich^ echter voor zichzelf meestor maakte, zoodat hij" gered werd. De Zwitserache politie heeft den jongeman, wiens lichtzinnigheid zes menschenlevens te verantwoorden heeft, in verze kerde bewaring gesteld. FAMILIEDRAMA. Woensdagavond heeft zich. in de Rieterstrasze te Neurenberg een bloedig familiedrama afgespeeld. De echtelieden Teichmann, die sedert jaren voortdurend in twist met elkander leefden, kregen gisteren, toen zij van de rechtbank terugkeerden, waar hun schei dingsproces wordt behandeld, opnieuw woorden. De twist liep zoo hoog, dat Teichmann zijn vrouw door een schot in het hoofd van het leven beroofde, waar na hij de hand aan zichzelf sloeg. MOORD EN TWEEVOUDIGE ZELFMOORD. Op een boerenhoeve nabij Bordeaux heeft zich een bloedig drama afgespeeld. De pachter der hoeve be rooide zich van het leven, na eerst een scherpe woordentwist to hebben gehad. Zijn zoon, die meen de, dat de eigenaar van de hoeve zijn vader vermoord had, schoot dien dood, verwondde diens schoonzoon en eeD klein meisje zwaar en pleegde daarna zelf moord. ZOO NIET BEDOELD. De Finsche luitenant Tino Kempi,, die op bezoek te^Parijs was, heeft daar een .eigenaardig avontuur beleefd. Hij maakte namelijk een auto-tochtje naar Versail- les en terug, toen hij op een gegeven oogenblik be merkte, dat zijn portefeuille verdwenen was. Ditzelfde was het geval met den passagier., die in de toeristen- auto naast hem had gezeten, en die hem waarschijn lijk het vermiste voorwerp afhandig had weten te maken. Spoedig daarna echter zag de luitenant het verdwenene op den bodem van de auto liggen; bank biljetten, ter waarde van een tweehonderd francs, waren er uit verdwenen. De portefeuille 'aan een nader onderzoek onderwer pend, ontdekte hij evenwel, dat ze een mooien gou den ring bevatte, die er nooit tevoren in had gezeten en die twee of driemaal zooveel waard was als do vermiste bankbiljetten. Blijkbaar had de dief. bij het vlug doorzoeken van do portefeuille, ongemerkt zijn ring van zijn vinger laten glijden. De luitenant deed aangifte van zijn vondst bij de politie, waar de zakkenroller zijn eigendom echter wel niet zal komen opeischen. gen; als er bloed vergoten wordt, komt het op Jouw hoofd." Mr. Fletcher huiverde. „Dat is het juist. Het is hard vervloekte hard." „Voorwaarts, Iscariot". Mr. Marrapit joeg Judas voor zich uit, nam in den hall het geweer van den muur en drukte het in de bevende handen. Hij schoof de 'grendels weg, drong Mr. Fletcher naar buiten en probeerde de deur te sluiten. Mr. Fletcher greep de knop. Mr. Marrapit duwde, siste door de spleet: „Weg! Doorzoek iederen hoek. Speur, ga na, volg!" „Ik zou wel een^ willen vragen", protesteerde Mr. Fletcher heesch door de opwinding, „of ik daarvoor in dienst genomen ben, Mr. Marrapit. Ik ben een tuinman .J>at stem ik toe. Naar Je "tuin. Verdedig dien met je leven." Mr. Marrapit sloot de deur. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1926 | | pagina 6