Glastra's Schoenen Molenstraat C 9. De Warmte Gemengd Nieuws. Sfeii! Ingezonden Stukken. Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. Marktberichten. A. 6.20 SCHAGERBRUG. De gynmastiekvereeoiging „Ons Genoegen" al hier gat Zondag-10 Juli jï. een zeer goed geslaagde openlucht-uitvoering, op een; terrein vsm den heer N. Keizer. Deze wedstrijden waren in hoofdzaak georganiseerd voor de aaspirante®. De prijzen bei stonden voor de edspiranten uit jronstvoorwerp^a, voor de dames- en heeren-Ieden uit medailles. Tremplin Hoogspringen: le prijd sJao. de Moor, 1,65. M.; 2e prijs Trien Koster; Se prijs Aagje Roo- zing, 4e prijs Aria Bakker. Verspringen voor jongens en meisjes van 710 jaar: le prijs J. Broer, 2e prijs Anna Thomasz, Se prijs N. van Kooton, 4e prijs O. Boontjes. ÏÏardloopen voor jongens en meisjes van 710 jaar; le prijs J. Broer, 6 9/10 seo.; 2de prijs Anna Thomasz, 7 6eo.; Se prijs N. van Kooten, 721/10 eeo.; 4e prijs Cor Boontjes 7 8/10 seo. Duitaohe Driesprong, dames; le prijs mej. Koster, 7.10 M.; 2e prijs jnej. A. Bonrjjver M.; 3e prijs mej. M. Herman, 6.15 M. Kogolstooten Dames (7Va Kg.) le prijs metf. A. Schrijver, 5.61 H.; 2e prijs mej. M. van Kooten* 3.68 M.; 2e prijs mej. M. Herman, 3.61 M. Hmdernisbaan Hoeren (120 M.): le prijs W. Kap tein, 141/10 seo.; 2e prijs J- Slijkerman, 14StylO Beo.3e prijs D. Brak en P. Slijkerman, 151/10 pea Estafette. Dames - 4 maal 85 M. 56 Beo. tegen de heeren 4 maal 100 M. 561/10 sec. Na de prijsuitreiking door den directeur, 'den heer A. Blaauboer, werd afgemarcheerd- Wij spreken den wensch uit dat „Ons Genoegen7' door deze propagandaruitvoering een flinke aan winst van loden mag krijgen. wierin ger waard. In een gehouden vergadering van Nederï. Ge meenten, deze week te Middelburg gehouden, is onze Burgemeester, de heer Haringhuizen, als be stuurslid herkozen. barsingerhorn. "Woensdag jl. hebben de schoolkinderen van hier hun gewoon jaarlijksch schoolfeest weder gehad, ddezen keer alle klassen samen in drie groote auto's fijn! En dit jaar behoefde er geen enkele wegens schoolverzuim (uitgesloten te worden. 't Was heel warm dien dag, doch daar was raad voor in den speeltuin te Bergen en aan het strand te Egmond aan Zee, waar het gezelschap kinderen met geleiders zioh kostelijk vermaakt heb ben. Minder gelukkig op dit rijtoertje was wel de eigenaar van de rijtuigen, waarvan de banden het met -dat heote weer te zwaar te veramtwoar- hoogwoud. Onze plaatsgenoot J. Pool Johz. slaagde voor het overgangsexamen van de 1ste naar de 2e klas van het Gymnasium te Alkmaar, terwijl N. R. de Boer van de 5e naar de 6e klasse dier school voorwaardelijk werd bevorderd. schagerbrug. Mem deelt ons mode, dat de heer J. A. Niemam,. voorzanger in do Kerk der Ned. Hervormde Ge meente te Schagerbrug voor deze functie hoeft bedankt. BURGEHBRUG. Gistermiddag reed de personen-auto van den heer Boontjes uit Schagen tegen een vrachtauto op de brug Alhier. Do eerste auto bekwam weinig eohade, maar de vooras van de vrachtauto werd geheel in elkaar gedrukt. De beschadigde auto werd aoor een tractor van Met te Alkmaar huiswaarts gesleept. LIjtJ ij w jjvik hl,. In de heden gehouden vergadering van hot be stuur van den Weeropolder, werd tot Watermolê- naar benoemd de heer A. Mul1 Pa. alhier. Mede op het drietal stonden do hoeren K. Droog Ca. te Kolhora en A. Wiedjjk te Zuid-Schermer. callantsoug. Onze vroegere plaatsgenoote, Mej. Joh. Kos, die Maandag jl. slaagde als onderwijzeres, behaalde Woensdag jl. hare akte Nuttige Handwerken. ZIJPE. Uitslag van de op Woensdag jL gehouden aanbe steding van bet onderhoudswerk der gemeente- eigendommen. Ingeschreven is als volgt: Timmerwerk, door: F. Schotten, te Schagen, voor f 560; K. Kreijger. te Oudesluis. voor f 520;P. Tuin te 't Zand, voor f 550; C. Dekker te Schagerbrug, voor f 700; A A Schouten te 't Zand, voor f 851.45; M. Schipper te Schagerbrug, voor f 856; G. Plevier te Schagerbrug, voor f 565. Metselwerk door: W. Zwanenburg te 't Zand, voor f 450; M. Schipper te Schagerbrug, voor f 689; P. Tuin te 't Zand, voor f 450; K. Kreijger te Oudesluis, voor f 560; H. van Woesik te 't Zand, voor f 410; H. Doorn te 't Zand, voor f 430. Verfwerk, door: A, Zomerdijk, te 't Zand, voor f 7&j; A Jongejan te St. Maartensbrug, voor f 438; M. fealtus te 't Zand, voor 1 541; J. Renooij te Bur- gerbrug, voor f 742; P. J. Renooij te Schagerbrug, voor f 745; C. Goet te Oudesluis, voor f 638. •Het werk werd gegund aan de laagste inschrijvers, nl. het timmerwerk aan K. Kreijger, het metselwerk aan H. v. Woesik en het verfwerk aan A. Jongejan. wieringen, Heden bracht de Commissaris der Koningin van Noordholland met 0 leden van Ged. Staten en den Griffier een bezoek aan ons schiereiland. Na de ge wone inspectie ten raadhuize en ten kantore van den gemeente-ontvanger gehouden te hebben, werd ook nog even met den gemeenteraad geconfereerd. Van de audiëntie werd slechts door éen persoon en wel den heer A Zomerdijk, gebruik gemaakt. Hierna werden de auto's bestegen en ging het gezelschap vergezeld va£ burgemeester Kolff en den Ingenieur der Zuiderzeewerken, den heer Thierry, de diverse Zuiderzeewerken te West en Oost bezichtigen. Te den Oever werd aan boord van het g.s. „Prins Hen drik" gelncht. Met dit stoomschip zou de reis over de Zuiderzee naar Urk worden voortgezet, doch we gens ongunstige weersgesteldheid kon de lboot de haven aldaar niet verlaten. De reis naar Urk werd afgetelephoneerd en de terugreis naar Haarlem via Schagen ondernomen. wiekingen. De melkprijzen, welke hier bij de verkoopers steeds op 14 centen per liter werden gehouden, worden in gang 18 Juli a.s. met 2 cent per liter verlaagd en gebracht op 12 cent HEERHUGOWAARD. Voor den tweeden keer ia in onze gemeente door een aantal -personen een lijst aangeboden voor de totstandkoming van het Neutraal Ziekenhuis in de Cadettenschool le Alkmaar. Op deze lijsten is totaal geteekend voor een bedrag van ruim f 450. noordscharwoude. Ter gelegenheid van hot 30-jarig bestaan van de Harmonie „Excelsior" op' 8 Augustus a.ö. zullen de verschillende vereenigingen, waarvan de heer •Pranger directeur is, Benige nummers ten gehoore brengen. ST. PANCRAS, Mej. B. Verweel, leerlinge van do gemeentelijke Normaallessen te Alkmaar, ia geslaagd voor de acte van onderwijzeres. ST. PANCRAS. Men. I. JeUéma slaagde voor fLc acte Nuttige Handwerken,. O UD KARSPEL. Het jaarlijksoh schoolfeest onze kinderen ia weer achter don rug. Hebben de grooten do vorige week een uitstapje gemaakt naar Amsterdam enz., de overige kindoren, 82 in getal, maakten Donderdag, met een drietal' groote autobussen oen rijtoer naar Zandvoort en' omgeving. De eerste pleisterplaats «was do ruïne van Breaerode, wat voor jong en oud steeds een attractie is. Voor het eerst werd dit jaar een uitlegging gegeven van' hetgeen "te zien en niet te zien was en noowel het oponthoud hier door op doao plaats grooter werd, zullen zeker de kinderen daardoor de ruïne nog meer interessant hebben gevonden. De stilte «die er tijdei» de uit- geschikt voor eiken voet. Schoenhandel Schoenmakerij Jeggingen heersohte, bewees dat er Volkomen in teresse voor was. Na daarna ©enigen tnd op hot speelduin ver toefd te hebben, ging da reis over Bloemendajil' en Bloemendaal-Bad do boulevard langs naar Zand voort, om geruimen tijd van het strand vermaak te genieten. Vervolgens was de reis naar Kraantjelek, waar voor de zooveelste maal de inwendig© mensch versterkt werd en nogmaals geruimen tijd van de genoegens der duinen en van den speeltuin kón worden geprofiteerd. Om kwart over zeven werd vandaar de reis maar huis aanvaard, waar het gezelschap zingende en joelende omstreeks half tien aankwam, natuurlijk door een groote menigte opgewacht. veroorzaakt Slapeloosheid, maakt Benauwd en Onrustig. Mljnhardt's Zenuwtabletten ma ken kalm en geven U een verkwikkenden slaap. Buisje 7o ct. Bij Apoth. en Drogisten. vier man tegen een visch. Men schrijft uit Zwolle aan de N.R.Ct.: Woensdagmorgen ontdekte een visscher in het biezenland aan de Zuiderzeekust tusschen bet Gan- zendiep en het Zwolsché Diep een groote visch, die telkens met zijn rugvin boven water kwam. Toen deze er des middags nog bleek te zijn, trokken de visschers Hendrik en Klaas Poepjes, Klaas van den Berg en Willem Hoekman uit Genemuiden er met hun vier booten op af. Het dier bevond zich in vier voet water. Direct werd er jacht op gemaakt en ge tracht werd het dier naar wierplaatsen te drijven, waarin het zich minder goed zou kunnen bewegen. De visschers hadden geen andere wapens dan de vaarboomen en een staak met stomp puntijzer. Hiermee werd het dier bewerkt, maar het scheen zich er weinig van aan te trekken. Na drie uur hard werken beraadslaagden de mannen den strijd óp te geven en zij wanhoopten er aan, het van het mon ster te winnen. De kleinste boot had het zwaar te verduren wanneer zij in de nabijheid van de staart kwam, die het water zóó in beroering bracht, dat de booten sterk schommelden. Plotseling bleek den mannen echter, dat zU het dier meer naar den wal gekregen hadden en in een groep wier; hoe meer het dier sloeg, hoe meer werkte het zich daarin vast. Zij kregen de visch tus schen twee booten in en wisten een ketting met een oog als een lus om de staartvin te krijgen, die steeds meer toehaalde, als het dier aantrok. De visch trok de twee booten nog even mee, maar er werd een anker aan de ketting uitgeworpen en toen lag zij veilig voor anker. Het was intusschen laat in den avond geworden. Het viertal ging doodop naar huis en 's morgens vroeg vond men het dier dood. Met heel veel moeite werd de ketting losgemaakt; het dier had nog kans gezien, deze geheel in elkaar te draaien. In triomph bracht men de visch in Genemuiden binnen en daarna werd ze per auto naar Zwolle ver voerd. Het die weegt ongeveer 300 kilo; de grootste om vang is 2 meter, lengte 3.20 meter. Het heeft een gladde, zwarte leerachtige huid. zonder schubbeA Het behoort tot de familie der dolfijnen. kolhorn. De ansjovisboot met aanhoorlgheden en netten van den beer A. Jonk, ging bij onderhandschea ver koop over op den heer Cs. Portegijs alhier. De ansjovisboot enz. met netten, van don heer Jn. Bood, werd verkocht aan de heeren S. Groet en A Slot alhier. DIRKSHORN. Donderdag gaf de muziekvereeniging „Onder Ons" directeur de heer A. P. Blaauw, een concert in den tuin van den heer IJff, alhier. Ben achttal nummers werd gegeven, waarvan ons vooral bekoorden no. 3 „Oberto", ouverture van Verdi, een melodieus, met ambitie gespeeld stuk, benevens no. 4, „Lanneriana", valse de concert van Kessels. Na de pauze boeide ons de lieflijke, rustige Hymne „Dos Heeren Dag", van Kreutzer, welke tusschen de drukke nummers zoo aangenaam aandoet. Met de uitvoering van de „Ouverture Symphonique" v. Sam Vlessing, was „Onder Ons" o.i. zeer gelukkig. Zoo los, maar tevens zoo rustig en zeker, hebben we dit fraaie nummer nog niet eerder van de vereeniging gehoord. Aan 't slot werd na herhaald applaus nog een marsch toegegeven. Door het vrij koele weder na de warme dagen, i was het bezoek niet zoo groot als gewoonlijk. HOOG "WATER. De Waal is bij Nijmegen weer zoodanig gewassen, dat opnieuw een deel der laag gelegen uiterwaarden I onder staat. Hier en daar moest het vee weer naar hooger gelegen weilanden worden overgebracht. Door den vorigen hoogen stand blijkt het hooigras zeer ie hebben geleden. Op verschillende plaatsen is het voor driekwart onbruikbaar door de aangehechte modder. Gisteren had de rivier nog 2 c.M. was, granaat ontploft. Er wordt gemeld, dat op het werk der aan nemersfirma Spek en Kalis, in het departement Eure (Frankrijk) een ernstig ongeval gebeurd is, waarbij de werkman J. Brand Tzn. doodelijk werd gewond. Verder werden nog zwaar gewond de werklieden Prins en Koppelaar, eveneens uit Sliedrecht, bene vens Goedhart en Goudriaan uit Schiedam. Nader kan nog gemeld worden, dat een baggermo len van genoemde firma bezig was met het uitdie pen van een afwateringskanaal in het land van La Bassée, toen plotseling de emmerketting bleef stilstaan, waardoor een ongewone spanning ont stond. De baas geloofde, dat de oorzaak een klomp mer gel was, welke vaak in deze streken, verwoest door •bombardement, wordt aangetroffen. De oorzaak was echter een Duitsche granaat van 150 K.G., die tegen de opgaande emmerketting stootte en ontplofte, toen hij neerkwam, waardoor de werklieden getroffen werden. De 18-jarige Brand werd, gelijk gemeld, gedood .Een ander werkman stierf gedurende het transport. Vier anderen werden opgenomen in het Rijsselsche „Charté"-hospitaaL De toestand van drie van hen is zeer ernstig. prov. staten van noordholland. De heer G. C. Dekker (V.B.) te Purmerend, zal ont slag nemep als lid van de Provinciale Staten. Op volgster is mevrouw Van Rees—van Ingen, te Bo- venkarspel. EENIGENBURG Donderdag ging de schooljeugd alhier, met uit zondering van do jongste klas, per auto naar Am sterdam. Gelukkig was het weer wat "koelbr ge worden, Zoodat alt nu de remgers(sters) niet tot last was. In vrooïijko stemming ging het dan ook per wagen van de fa. Kok en Tuinman uit onze Burg op Amsterdam aan, via Bergen, Alkmaar, Pur merend. Het eerste bezoek was aan de Bijen korf. Daarna het Museum, waar door de kinderen, bg wijze van spreken de oogeffl uit gekeken werden. Hierna word de inwendige mensoh met een heerlijke warme maaltijd versterkt en toog men verder üa deze op Artis aan Dij: is het neusje van den zalm en Zal nog langen tijd in gedachten der kinderen immers, Veel wat op school geleerd bii hun verteld is, wordt hier in werkelijkheid aan schouwd. Vooral' het Aquarium en het Diorama j (dit is de kunstmatig© duinpan) moohten zich in de i bijzondere aandacht der jeugd verheugen. De thuis- reis werd weer aanvaard, en te 9 uur kwam de auto I onze Burg weer binnen, waar voor oafé „de Buig" de dorpelingen waren samengekomen om den vroo- lijkcn stoet op te wachten. Nu nog een, versje in 't café gezongen en door den meester ©en dank, aan de milde gevers welke dit feest mogelijk hadden gemaakt en deze reis behoorde weer tot het verleden OUDESLUIS, Donderdagavond had in lokaal Kreijger alhier een bijeenkomst plaats te bespreking van 'taa. school feest. Behalve de commissie waren slechts twee per sonen aanwezig. As commissielid wordt wegens pe riodieke aftreding van den heer P. Groot gekozen de heer J. Kater, welke deze functie aanneemt. Voorts werd besloten, het a.s. schoolfeest te houden op Maandag 26 en Woensdag 28 Juli a.s. Den eerstge- noemden datum gaan de leerlingen uit de drie laag ste klassen met auto's naar Schoorl en Bergen, ter wijl op laatstgenoemden daum de overigen 'n reisje naar Amsterdam zullen maken. Dat het op die da gen mooi weer moge zijn. haren karspel. Bij beschikking van Ged. Staten zijn voor de Mi litie 1927 voorgoed vrijgesteld: J. Brommer Az., D. Slik, K. R. Slot, Jac. Spaansen en C. Tol. Voorloopig vrijgesteld: Joh. Boekei, Th. Broeren, P. Bruin, S. Bruin, P. Schoen en A v. d. Vorst en afgekeurd of ongeschikt: P. Stroet en W. Groot Kz. warmen huizen. Donderdagavond omstreeks 7 uur is een 3-jarig kind vlak bij de ouderlijke woning van F. Mosch aan den Westfrieschen dijk te Schoorldam door de vrachtauto van J. Dekker overreden en terstond ge dood. Het kind was, toen de vrachtrijder bij de wo ning weg reed, zonder dat de bestuurder het merkte, op de treeplank gaan hangen en is ongeveer 100 M. verder er af gegleden met het gevolg, dat het ach terwiel over het hoofd van het kind ging, hetwelk totaal werd verbrijzeld. Den vrachtrijder treft ju deze geheel geen schuld. Even tevoren had hij de 3 kin deren van F. Mosch nog gewaarschuwd niet aan de auto te komen. Moge dit geval voor de ouders weder een ernstige aanmaning zijn om hunne kinderen te waarschuwen niet achter auto's of wagens te gaan. warmenhuizen. De Jeverig van 100 M3. grint voor de wegen in deze gemeente is opgedragen aan C. Schot te Oudorp, voor den prijs van I 3.77 per M3, burgehbrug. Mej. C. A. Groot alhier, is na afgelegd toelatings examen geplaatst als leerling aan de Kweekschool voor Vroedvrouwen te Heerlen, BURGEHBRUG. Mej. M. A Groot is geslaagd bij het examen van leerares in het costuumnaaien, kolhorn. De ansjovisvangst is teneinde, van de halve maand verlenging werd alleon door de hier wonenden ge bruik gemaakt, de visschers van elders vertrokken 1 Juli naar huis. Tot aan den iaatsten dag toe was er vangst, wel niet zoo ruim als in de Mei- en Juni dagen, maar toch nog loonend. Het jaar was hier zeer voordeelig. harenkarspel. Benoemd tot hooisteker in de plaats van den heer C, Wink, de heer A. Wink Cz., Schagerwaard. gemeente zijpe, "Geboren: CorneLia Maria, dochter van Johannes Jaoobus Hubertus Hoesboon en Theodora "Johanna van Docnzel1 (bedden te Nijmegen). Willem, zocxn van Jan Broersen en Jacoba Klerk. Overleden:" Leendert Grim, 57 jaar, echtgenoot van Henderica de Vries. de toepassing der nieuwe arbeidswet ten in italië. De rechtbank te Milaan heeft een belangrijke be slissing genomen op grond van de korten tijd gele den ingevoerde arbeidswetten. Zij veroordeelde een zekeren Antonio Notangelo, werkzaam bij de Eloc- trischo Centrale te Milaan, tot zes jaar gevangenis straf en een boete van 500 lire, omdat hij honderd arbeiders heeft willen overhalen zich te verzetten tegen de invoering van den negenurigen arbeidsdag. Notangelo, die communist is, werd tijdens de behan deling der zaak gearresteerd. Een ander geval, hoewel minder belangrijk, is dezer dagen behandeld in Alessandria. Zeven ar beidsters werden wegens het org&niseeren van een staking in een jutefabriek veroordeeld tot gevange nisstraffen van acht tot tien maanden. groote brand bij antwerpen. Woensdagavond is te Hemixam bij Antwerpen de Manufacture Federale de Produits 'Imperméables tot op den grond afgebrand. liahalhe de brand weer moesten ook mareohausöée's en soldaten het vuur bestrijden. Brandende teer ylbeide de fabriek nit en bedreigde de nabijgelegen arbeiderswoningen die ontruimd moest worden. Ken (lam werd opge worpen, om de vuurpoel te beperken, waarbij twee soldaten werden gewond. De fabriek, die driedui- zendd vierkante meters omvat, werd aoor liet vuur geheel vernield. De schade wordt op twee millioen francs geschat. noodweer in het rijnland. In het Rijnland en het Saargebied hadden gisteren zeer zware onweders plaats, vergezeld door stortre gens. In het Saargebied richtte een windhoos ern stige cshade aan. Daken werden losgerukt en honden den meters ver weggeslingerd. toren ingestort. Uit Salzburg, 15 Juli. Het „Salszb. Volksbl." meldt, dat heden te Hattsee de toren van de oude kerk en een gedeelte dezer laatste, die gesloten was, is inge stort. het conflict in de haven van duinker ken, Gisteravond werden in de haven van Duinkerken achtereenvolgens vier branden aangestoken, waarbij balen wol en tabak werden vernield. De eerste drie branden werden vrij snel gebluscht, doch de vierde nam groote proporties aan. Dé schade wordt op 250.000 francs geschat. Op de plaatsen van den brand werden snippers van een communistisch blad aan getroffen. De werkgevers zijn voornemens om Maandag de werkplaatsen te openen op de door hen voorgestelde voorwaarden. De werkwilligen zquden worden be schermd. de donaudijk. Gistermorgen vroeg is de Donaudijk bij Acatina in Zuid-Slavië doorgebroken. Het groote uitgestrekte land werd overstroomt. Tusschen Delmonostov en Bellye, eveneens bij Neusatz bezweek de dijk ook, meldt een Wolfbericht uit Boedapest. twintig koeien door den bliksem ce- troffen. In de streek van Verviers en het centrum heeft het gisteren hevig geonweerd. Nabij Verviers werden twintig koeien door den bliksem gedood. de koningin van zweden ernstig ziek. De gezondheidstoestand van de koningin van Zwa den is zeer slecht, zoodat door sommigen de hoop op herstel reeds is opgegeven. steeds zwaar weer. Uit Linz (Oostenrijk), 16 Juli. Boven het gebied van de Enns on het dal van den Steyr heeft gister middag een buitengewoon hevig onweder gewoed. De straatweg werd over een afstand van 3 kilometer vernield. Bij Ternberg werden verscheidene perso nen in een huis door het water verrast; in weerwil van de krachtige reddingspogingen, verdronken zij jammerlijk. Hedenmiddag werden verschillende groote gebie den van Boven-Oostenrijk door zware onweders en wolkbreuken geteisterd. Verscheidene boerderijen werden door den bliksem getroffen en brandden af. In den nacht van Donderdag op Vrijdag zijn Sak sen en de Harz wederom geteisterd door hevig on weder, gepaard gaande met stortregens, waardoo groote schade werd aangericht. In het Rijnland en het Saargebied zijn zware oz i weders met slagregens gevallen. In hpt Saargebie I heeft een windhoos groote schade aangericht. Dake werden afgerukt en honderden meters door de wind weggeslagen. Beleefd verzoeken wij U eenige plaatsruimte vo onderstaande waarvoor bij voorbaat onzen dank. Door ingelanden van Zijpe en Hazepolder (Pi der E), is een schrijven gezonden aan Ged. Statt j waarin geprotesteerd wordt tegen de wijze waar door Dijkgraaf en Heemraden van Zijpe en Ha: polder wordt gehandeld in de kwestie bemali Polder E, en waarin tevens wordt gewezen op naar de meening van Ingelanden hoogst afkeurinj waardige wijze van optreden van den Secr.-Pennir meester van Zijpe en Hazepolder. Een afschrift vi dit schrijven is gezonden aan het Polderbestuur v< Zijpe en Hazepolder. Woensdag 14 Juli jj. beeft bet Polderbestuur ee algemeene vergadering gehouden, maar uit het ve, slag van die vergadering, in de „Schager Couran bleek ons dat het afschrift niet was behandeld. Ls ter werd ons medegedeeld!, dat bedoeld afschrift i comitd was behandeld. Waarom moest dat in comité? Dó bemaling van een polder en hoe dergelijke b« langrijke zaken worden behandeld, mogen, dunkt on wel in openbare vergadering behandeld wordei Achten die Heeren het maar beter dat het publiek maar zoo weinig mogelijk van hoort? Wij denke daar juist anders over en meenen d_at het zeer g( wenscht is, dat alle openbaarheid aa'n deze zeer b( langrijke zaak wordt gegeven. Wij zullen echter d beslissing van Ged Staten op ons adres afwachte j en hoe of die beslissing zal zijn, welke partij ook i het gelijk zal worden gesteld, wij zullen er daarn voor zorgen dat alle ingelanden van Zijpe en Haz r polder op de hoogte komen van de houding, aangi nomen door het college van Dijkgraaf on Heomri den, inzake de bemaling van den Polder E en c kranige prestaties in deze van den Secretari Penningm. van bovengenoemden polder. Het is va belang dat vooral do flinke manier van optn den van dien ambtenaar aan de vergetelheid wor< ontrukt. Ingelanden van den Polder e. marktoverzicht. De aanvoer van vette koeien was vrijwel gelijk b de vorige weken, maar de handel was drukkend< men kan wel zeggen van stug; de prijzen van 45—4 ct. per pond; 52 ct. is dan ook voor de eerste kw liteit; het gros ging voor 46—50 ct. De handel in kalfkoeien was matig; in geldekoeid goed; ze werden verkocht, maar er was een tckof menschen voor. Hooibouw, anders was deze hondi zelfs heel goed geweest, beweerde men. Pinken waren er weer niet aangevoerd. Met de stieren was het al heel slecht gesteld; der konden gelden van 27/4—35 ct. per pond; zoo laai hebben wij ze nog niet genoteerd; haast onverkoop baar. Van de nuchtere kalveren was heel wat af wa de prijzen betrof. Deze handel was bij vorige weke heel stug. Met de kalveren was het de laatste wekei nogal best en prijzig, maar oorzaak zal wel zijn di warmte. Verleden week schreven wij dat de vette scha pen met f4 per stuk per koppel duurder waren, ni evenwel was die prijs er precies weer af, gevolg eei stugge slechte handel. De beste Bchapen per stul en per koppel konden niet meer golden dan f28 Vier stuks uitgezochte was nog voor betaald f33 maar dat zet geen markt. Naar lammeren was weinig of geen vraag. Magere schapen handel .stug. Van de biggen'was van den prijs een stuk af, hand< stug. De handel in vette varkens was drukkend, hee stil en veel goedkooper. Hoogste markt 37)4 ct., du dat scheelt 3i4 ct. per pond bij de vorige week. Da is nogal beduidend. Op de paardenmarkt was het zeer stil. De aanvoer op de kippenmarkt was veel beter. Di prijzen zoo'n beetje bij het oude; de handel wai beter. De goede boter was 5 ct. per pond duurder, handé goed. Er is ook boter verkocht voor 50 60 ct. pei pond; dit was boter die gesmolten was tot één klomp dus feitelijk onverkoopbaar. visscher sbekeurin gen. Onze plaatselijke politie bekeurde een paar nacb tt/lijke peurders in het water van den polder Scha gen, wegens gemis varj bewijs van vergunning, gemis van de vereischte acte. Agent Flapper bekeurde Vrijdagmiddag een Am sterdamsche visscher wegens vervoeren van een par tijtje karpers beneden de maat. naak amsterdam. In de den 15den Juli ten raadhuize gehouden ver gadering van schoolcommissie en onderwijzend per! soneel werd besloten het jaarljjksehe schoolfoes naar Amsterdam voor de ouderlijke leerlingen, tl houden op Dinsdag 27 Juli. Er zal een brottocjH door de Amsterdamsohe havens ©n grachten ge houden word«an, een bezoek gebracht warden aar de Nieuwe Kerk en natuurlijk de langste tijd wuj den doorgebracht in Artis. gemeente schagen. Geboren: Treeske Johanna, dochter van Jan Slin gerland en Johanna Jaooba WaaLe. Jan Jtuxb Maarten, zoon van Adrianus Koning ea Sophil Gerarda de Vee®. zondag, 18 jull Julianadorp, Zendingsgebouw „Ster der Hope", nam 8 uur, de heer F. v. Schalkwijk. Onderwerp: Dl geopende Hentel. NED. HERV. GEMEENTE te: Veenhuizen, voorna, balftien, <o. tj, Ds. Jellema, f St. Pancras. Heerhugowaard, nam. 2 uur, (o. i)f Ds. Roobol, val Egmond aan Zee. WAEMENHUIZEN, 15 Juli. Sohoteche muizen f2.606.50, grove f2.302.- driel. f2.503.30, eigenheimers f 3.80, bloemkool 8.' tot 9.20, 2e soort f 5.10, zilveraep f 10.20—10.^ Aanvoer: 130.900 Kg. aardappelen, 450 Kg. vernep, 250 stuks bloemkool. EJHRVEILING SCHAG-EN, 15 Juli. Aangevoerd: 29420 kipeieren: bruine, per 100 st. ongewogen f 5.606.20, 6062 Kg. fo.20; witte per 100 stuks ongewogen f 5.105.70, 5658 Kg f5.30_5.50, 58—(H> Kg. f "5.50—5.80, 60—62 Kj f 5.806.10; 2009 etmaeieren, par 100 stuks wtotóön f0.60—3.90. MEDEMBLIK, 15 Juli. Sohotsohe muizen f 1.501.65, kleine mui: f 22.25, witvl'. aardappelen f 1L20, borj f2.55, ronde f 1.752.55, por 50 Kg.» roode f 5.506.50, per 100 Kg- HOORN, 15 Juli. Op de heden gehouden kaasmarkt waren a voerd 45 stapels, wegende 33347 Kg., als: 14 gtapeli| kleine Fabnekskaas f34, 23 stapels kleine BoereP kaas f36.50, 8 stapels Boeren Comm. Kaaa f40, alles gemerkt. Handel goed. NOORDSCHARWOUDE, 16 Juïï. Sohoteche muizen f 2.606.10, schoolmeesters 3.20, bi. eigenheimers f 4.204.90, drieling© nf22.80- drielingen f 4.8014.90, adlfvernep f 9.2011.20. roodfl kool i 4.304.90, witte kool' f 18.30, gele kool f 7.20, aiXetf per 100 Kg. BloemkooJl f 8.40—10.20 2e soort f 3.108.40, per 100 6tuk3. Aanvoer:

Schager Courant | 1926 | | pagina 2