Bezoek! VEERBURG en de GROOTE DANSTENT. Slapeloos door Zomerhitte? OP 25, 2S 81111 Iflli 11 SSüime gelegenheid voor Dansen*Nieuwste Muziek, Raad Anna Paulow-n m Binnenlandsch Nieuws. Gebruik hiertegen Mijnhardt's Zenuwtabletten vaBdtjo aiot bokladdcrd dient to wordon. Om Imar daarvoor io vrijwaren, diono dit jv-t rijven. Mut bartelijken dank voor de plaatsing, Aid. Hoofrwond en Omstr. van dan J.G.O.B. COE KONING, Honubrudk, Vorgaderlnp^^o^n^ézigad op vvoen»* Wooriitt'or do beer G. J. Lovink, burgemooet' eecretaris do heer C. Keijrer. Na opening volgt lozing der notulon, zo woraor eon onkolo opmerking goedgekeurd. na De volgondo mededeellngon worden gedaan: a. door God. Staten ia goedgekeurd hot bealu hot aangaan van oone tijd el ijk o geldleoning it k,, f b. mede zijn goedgekeurd de in de v dering vastgestelde supplotolre begroo (,e TeT?a. 1825 en 1928; ingon voor c. eveneens is goedgekeurd het hes. doen van at- en overscnrijving; tot ^et d. er zijn 7 inschrijvingen ontvang verkoop aangeboden noodwoning; hoojn op d0 t<m is A. P. Kossen voor 1217.75. Zoodra w inschrijver op het besluit tot verkoop 13 H2ge>^e goedkeuring gunning overgegaan; omen ,wordt tot e. do hoor S. T. van Dijk heeft «tot onderwijzer aan school I oaokijno benoeming 1 Juli in functie getreden; 'enonuen en is op f. aan don heer H. C. Sterkrr de o. 1. school I is een ziekte^ onderwijzer aan durende één jaar; an zijn1 piaa-t. orjof toegestaan ge- wijzer benoemd de beer M. La js a^g tijdolijlc onder- g. verslag van do N.V. Helder; gen1Schagen, waaruit blijkoor_^ram_^weg Wierin- zal worden uitgekeerd. Za. 2.4 pet. dividend h. verslag van der,r?y cIrcul6eren. Gro&?25 (zal circuleeren.4 iicfe* Jrc forensep- w .aanslagen ten name van J. C. Pan- neltoek over de jaren 1923—1924 en 19241925, zijn bij Kon. Besluit van' 12 Juni 19B6, no. 53, gehandhaafd. Al dozo mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Do heer Kpmen verlaat inmiddels weer do vergade ring. Politietoezicht bij de begrafenissen. Be heer Koorn verzoekt om politietoezicht bij be grafenissen, omdat hem een paar keer gebleken is, dat de kincleron zoo te keer gaan. Spr. heeft het al mce.i* meegemaakt, dat -hot erg was. Voor de nabe- s aaüden is dat niet aangenaam. orzitter zegt, dat als hij het had geweten, voor r,n iietoezicht zou zijn gezorgd. Als do menschen ,;Stt-maar kömen zeggen wanneer een begrafenis zal zijn ts hebben. je heer Koorn dacht, dait dit toch ter secretarie ard aangegeven. Voorzitter zegt, dat het den doodgraver kan worden meegedeeld, *maar spr. hesft graag dat de menschen het hier komen zeggen. De plechtigheid van en de eerbiedigheid voor een begrafenis moet verzekerd zijn. Hierna sluiting. arenkeuringsdienst over Een geldleenlng. Waar In de vorige vergadering besloten werd tot hot sluiten van een tijdelijke goldleening, hebben 13. en W. thans oen aanbieding voor het sluiten van eon goldleening van f 48400 en wel van de Algemeen© Friese h 0 Levensverzekering-Maatschappij tegen 48/j pari. B. on W. stellen voor op dit aanbod in to gaan, met welk voorstel de Raad zich vereenigt. De zekerheidstelling van den ge meenteontvanger. Van de Maatschappij tot Zekerheidstelling door ge meenteambtenaren is bericht ingekomen, dat het be drag der zekerheid dat op 1/10 van de inkomsten n.L op f15000 was gestold, voor don gemeenteontvanger zeer hoog wordt gevonden en waar hier eenr rekening-courant overeenkomst met een baklnstelling kan wardJen gesloten, wordt er op gewezen, dat het bedrag der zekerheid ook op minder don 1/10 van de inkomsten kan worden bepaald. In Den Haag is do zekerheid bepaald op f 16000, te Arnhem on te Helder op f 10000. De Maat schappij is bereid een verzekering aan te gaan tot f7500. B. en W. stellen nu aan de hand van dit schrijven voor de instructie van den gemeente-ontvanger te wijzigen, een rekening-courantovereenkomst te slui ten met de Coöperatieve Boerenleenbank on bet be drag der zekerheid to stellen op f 7500. Al 'het over tollige kasgeld dient dan bij do Boerenleenbank te wordon gestort en dit is verplichtend, indion het kasgeld moer 'dan f 7500 bedraagt. De hoer R ezelman oordeolt, dat -bij deze bepaling de zekerheid ook xliet grooter dan f 7500 behoeft te zijn. Voorzitter beaamt dit. Zonder hoofdelijke stemming -wordt overeonktXn- stig het worstel van B. en W. besloten. Eoe ei geboord is. Arme buren. ikeurd de in de vo~"* lp. ZUIbSCHARWOUDE. Het comité voor het Neutraal Ziekenhuis (voor zitter ds. Van Meurs en secretaris W. C. Bouman) beeft opnieuw een actie ingezet om gelden te verza melen, ten einde mee te werken om het tekort van f35000 bijeen te brengen. Er is reeds een gift van f 50 ontvangen. Z UID S C HAR WOUD E. Mej. J. du Burck, onderwijzeres bij 'de Nieuwe Baarnsche Schoolvereeniging to Baarn, slaagde voor de acte Handenarbeid J3 bij hèt op 20 en 21 Juli gehouden examen to Amsterdam. LANGENDIJK. Uit de beste bron vernemen we, dat zich nu reeds een 50-tal arbeiders hebben aangemeld voor het vorrichton van transport-arbeid. ANNA PAULOWNA. Naar aanleiding van eon door de Coöperatieve Ver- bruiksvereeniging „Nieuw Leven" tot den Hoofd inspecteur van den Arbeid, ftoofd van het 6e district der Arbeidsinspectie te Haarlem gericht verzoek, hiertoe strekkende, dat zou mogen worden afgeweken van het bepaalde in art. 55, 6e lid der Arbeidswet 1919; is door bedoelden Hoofd-inspecteur goedgevon den om ingevolge artikel 35, 7o lid der Arbeidswet toe te staan, dat op 26 en 27 Juli a.s. (de kermisdagen) in de gemeente Anna Paulowna, zal mogen worden begonnen met het vervoeren, verkoopen of afleveren van brood, dat op dienzolfden dag is bereid of opge warmd, na 8 uur des voormiddags. MIJNONGELUK. In don nacht van Maandag op Dinsdag ia de chef-monteur L. Molso uit Brunssum in een op braak van do staatsmijn *>Hendrik" doodga vonden. Hij was door mijngusson vergiftigd. Do ventilator van do opbraak waa buiten werking gesteld. DE ADVOCAAT-MANUFACTURIER. Mr, S. H. Smit, to Gouda, die niet als advocaat tot de rechtbank is toegelaten, omdat zijn beroep van advocaat on manufacturier onvereenigbaar werd verklaard, heeft zich, naar „De Stand." bericht, als advocaat en procureur gevestigd en zijn manufactu- rierschap opgegeven. weten we, dat de Schoorlsche Ttdnbouwvoreeniging op andore tentoonstellingen, efoods oen of meerdere pryzen op hare produoten wist thuis te brengen, we twijfelen dan ook niet, of het wakkere Bestuur der Sohoorlsohe tuinbouwveroeniging zal alles in 'h werk! stellen om ook op dezen dag oen goede figuur te slaan. En ook vooral hearen veeliefhebbers en fok kers van diverse veesoorten., toont uwe belangstel ling. en help mede slagen dezen voor u 000 belang rijken dag, een tentoonstelling is er, om elkander te laten zien het resultaat van uw werken en 'den ken, waardoor veel1 wordt geloerd, waarmede u uw voordeel kunt doen. En ook de zakenmenschen, met wie de belangen van Land- en Tuinbouw zoo nauw samengaan, raden wé aan, toont ook uw belangstel ling en kom mot het beste van het beste, 't zal uw zaak geen windeieren leggen» doo mee on be grijp uw belangen. Ton tweede een Concours-Hippiquo,en wel in open klasse, dus ook dit zal de moeite loonen; er zijn gelukkig in Noord-Holland (nicfctcgonstaanda do auto oen plaats inneemt) nog vele Lefhebbers van het edele paardenras genoeg, die hun beesten gaarne laten zien, en toonen wat ook hior weer Het resultaat van jarenlange ervaring en fokken kan brengen. l Ten derde worden er dien dag Volksfeesten ge houden, die nader bekend worden gemaakt. Ten vierde een Gemaskerd bal. HET LEGEREN VAN GRAAN. In het „Alg. Ned. Landbouwblad" wordt in herin nering gebracht, op welke wijze het legeren van onze akkerbouwgewassen, in het bijzonder van granen, is tegen to gaan. Het logeren is een gevolg van zwakke stengelont wikkeling (doordat de onderste halmleden tijdens hun aanleg en verdere ontwikkeling te weinig van het licht hebben kunnen profitoeren) en van oen bladontwikkeling welke onevenredig is aan de sten gel-ontwikkeling (veroorzaakt door een to sterke stikstofbemesting). Als middelen ter voorkoming worden aanbevolen: het zaaien op rijen, een goede bodem verpleging (het goed losmaken en geleidelijk verdiepen van den bouwvoor, een goede water-afvoer en intensieve on- kruidbestrijding) en het verbouwen van variëteiten welke moeilijk legeren. Waarschijnlijk tengevolge van het hooge stikstof- gehalte veroorzaakt een bemsting met stalmest eer der legeren dan eene met uitsluitend of ten deole kunstmest. KEURINGSDIENST VOOR WAREN. Dezer dagen is verschenen het verslag over 1925 van den Keuringsdienst voor Waren in het kourings- gebied Alkmaar. In dit verslag treedt duidelijk naar voren hoe groot on van welk een verschillenden aard het werk van dit instituut ia. Wij willen or wel hot eon on ander van vertellen en in hoofdzaak opnoemen enkele cijfers die naar ons oordeel het duidelijkst spreken. In totaal worden 1508 inspecties gemaakt en 0740 bezooktri gebracht aan winkeliers, 1070 en 8751 aan bakkers, 1535 inspecties aan melkslijters en veehou ders en 5540 en 926 bezoeken. Er werden 45 brood- Abagebodfen wortit de gemeenterekening oveij 1925. Van den gewonon dienst bedroegen de inkom sten f 102733.05%, do uitgaven f 15331Ü.13X, batig saldo f 9422.92. Do kapitaal dienst geeft aan: ontvang sten f 79011. 84. uitgaven f 79000, batig saldo f 11.84. Voorzitter wijst er op, dat er in het afgeloopen Jaar heel wat gebeurd is, en noemt de aansluiting van de scholen aan de waterleiding. En toch ts do uitkomst van de rekoriing niet onbevredigend. Do heer Kuiken acht het wel goed, dat er een der gelijk saldo ia, want "tegenwoordig staat het er niet best voor. Voorzitter erkent dit, er zijn -trouwons wel meer van die oogenblikken. Mlaar wat het onderhoud van gebouwen, enz. betreft, hebben, B. en W, ook «reke ning gehouden met eventueel minder gunstige tijden. De heer Kuiken wijst er op, dat de buren. Frank rijk en België, zoo arm zijn. Tot leden die belast worden met het nazien van de rekening, worden aangewezen de hoeren Kossen, Keuris en Rezelmaxu De kosten van borgstelling. De heer Komen komt weer ter vergadering en waar Juist begonnen wordt tmot de rondvraag, infor meert spr. hoe 'de regeling gemaakt is ten aanzien van de borgstelling van den gemeente-ontvanger. Voorzitter licht, den heer Komen in. De heer Komen vraagt hoevel de premie voor de zekerheidstelling bedraagt on of die premie door dan gemeenteontvanger wordt betaald of door de ge meente. Voorzitter deelt mede dat de premie f6 per f 1000 bedraagt, totaal dus f 45. Ten aanzien van de beta ling is niets bepaald, eoodat de premie door den ont vanger diont te wordon betaald. Do heer Komen wijst er op dat voor de administra teur van het G.E.B, de premie door de gemeente wordt betaald on spr. zou hior één lijn willentrekkon. De heer Keuris zegt, dat de premie der zekerheid stelling voor allo ambtenaren door de t gemeente wordt betaald on daarom dacht spr. dat dit stilzwij gend zoo zou doorgaan. Voorzitter zegt dat dan toch een dergelijk besluit diont te worden genomen. De heer Kuiken herinnert er aan, dat de heer Kaan de vorige ontvanger, zelf de premie betaalde. Voorzitter: Ja, maar de kosten van aflossing der borgstelling heeft de gemeente voor hare rekening genomen. Het voorstel-Komen, om de premie-kosten voor rekening der gemeente te nemen, wordt zonder hoof delijke stemming aangenomen. Voorzitter dankt der. heer Komen, namens den ge meente-ontvanger voor het doen van het voorstel; de ontvanger zal het zeker op prijs stellen. KOLHORN. Naar men ons mededeelt, zal de heer Langodijk sinds lange jaren veldwachter in deze gemeente tegen het einde van dit jaar zijn ontslag als zoo danig aanvragen. ZOMERFEESTEN DER V.V.V. EN LANDBOUW TENTOONSTELLING TE SCHOORL. Zooals reeds eerder werd gemeld, worden op Zon dag 8 an Maandag 9 Augustus a.s. feesten georga niseerd en in afwijking van vorige jaron, zullen! Landbouwtentoonstelling en V.V.V. dit jaar samen gaan en zuilen de feesten worden gehouden op het terrein naast den heer Modder, tegenover den Klim.weg. Waar de jaarlijksche Paardenmarkt en tentoonstelling gewoonlijk worden gehouden des Maandags van onze kermis, zag het Tenboonstel- lingscomité zich door bijzondere omstandigheden ditmaal genoodzaakt een anderen datum te kiezen en werd na eenig overleg besloten beide feesten te gelijk te doen plaats vinden. Alhoewel iedere partij zijn eigen karakter draaft, hebben beide vereenigingen ongeveer het zelfde doel, nl. het bekend maken van ohs mooie Schoor! on ala gevolg daarvan het bevorderen van het be zoek en 'het krijgen van meerdere welvaart in onze gemeente. We stellen ons dan ook veel goeds Voor van deze samenwerking, tgfwijl het tevens de feesten ten goede zal komen, want nietwaar, vele handen mar keA licht werk; en we behoeven het nauwelijks te vertellen, er is verbazond veel' werk te verrichten, wil een en ander behoorlijk voor elkaar komen. De feestcommissie is. or thans in geslaagd een pro gramma in elkaar te zetten dat veel goeds beloofd, J en waarop we bereids roods de goedkeuring van onzen Burgemeester mochten ontvangen en kunnen we thans reeds -mededeelen, dat er op Zondag 8 Augustus zal Vordon gehouden: Ten eerste oen Bloem.enoor.so, waaraan kunnen deelnemen de gasten en ingezetenen zoowel uit onze als uit de omliggende gemeenten, terwijl zullen worden gevraagd vijf groepen, zoodat ieder naar zijn keuzo daaraan zal mee kunnen doen. De op stelling zaJT geschieden op 'het erf van den heer D. Swaan, die evenals vorige jaren,zijn, terrein weer geheel belangeloos aan ons af wil staan. De route welke wordt genomen is vanaf 'den heer Swaan langs den Voorweg, de Laan, de Sohoorlsohe buurt, naar het bovengenoemde terrein, terwijl1 ons fanfa- reoorps tijden den rondgang zal zorgen voor de noodige begeleiding en opluistering. Ten tweede een Ringryderij met paard en kar, waaraan tevens eenprijs is verbonden voor do «mooist versierde paard en kar, die natuurlijk ook mee kunnen doen aan het Bloemencorso. Ten derde Kinderspelen voor jongens jen meisjes van 810 en 1114 jaar. Ton vierde eon Openluchtspel, te geven door leden van onze bedde Tooneelvoreenigdihgen, die, medele vend met de Sohoorlsohe belangen, welwillend hun medewerking toonen, om deze dagen te doen sla gen, hetgeen door ons op hoogon prijs wordt gesteld Ten vijfde oen Bal, op een daarvoor spocdaal aan geleiden dansvloer, hetgeen wel geen nadere toe lichting zal behoeven, aangezien t danslustig pu- Dliek daarmede wel bekend is. Het programma voor Maandag biedt weer geheel andere, doch niet mindere afwisseling. Ten eerste de Tentoonstelling, en zien we wat idaarvoor wordt gevraagd, zal het dit jaar een ten toonstelling worden die er kan zijn, on het 'beaoo- j ken meer dan waard is. Niet alleen voor de Dezoo- kers. doch ook voor inzenders, aangezien het nu niet alleen een Landbouw-, doch tevens een Tuinbouwtentoonstelling zal' worden,, omreden j er ook tuinbouwproducten worden gevraagden waarom ook niet? Wanneer we zoo oens rondkijken, 'dan maakt SchoorI als tuinbouwplaats heusch goen slechten indruk, en gaan we de geschiedenis na, dan wagons geïnspecteerd en 32297 broodon gewogen, waarvan 022 Cé licht werden bevonden. Er werd 10199 maal melk en melkproducten onderzocht on 80 maal alcoholhoudende dranken, 2943 maal azijn en 16546 maal brood, koek, enz. Cacao en cacaopoeder is 7609 maal onderzocht, conserven 2525,, gedroogde vruchten, groenten en za den 14413, graan en graanproducten 33887, Jams on gelei 5531, kaas, boter en margarine 9138, koffie, thee en surrogaten 7151, limonadB en minerale wa teren 3019, puddingpoeders 9835, specerijen, zout en mosterd 7419, spijsvet 2966, spijsoliën 2220, stropen en honig 3160, speelgoed 113, suikerwerken, suiker en drops 24872, vleeschext^gct en bouillonblokjes 193, bereide vloeschwaren 1559, wosch-, bleek- en poets middelen 6006, eet- en drinkgerei 8, toiletartikelen 262. visch 1031, vruchtensappen 2112, groenten en versche vruchten 3225, goudmerkon 19630, diversen 2804, totaal 210448. Zeer zeker cijfers die spreken. En wat de opsporingsambtenaren alzoo vinden, vertelt ons het verslag als volgt: In een voorraad thee werd een muizennest ge vonden met nog een doode muis en veel muizen- faecaliën, terwijl de reuk naar urine duidelijk was waar te nemen. De verkooper was in den beginne nog niet direct bereid om den voorraad ter vernieti ging af te staan. Bij een verkooper van margarine en melange dood in zijn kleine bereidplaats een open emmer dienst als urinoir. Een-bakker liet steeds zonder reiniging zijn deeg rijzon in kleedjes, die daardoor sterk mijterig wa ren goworden en een bedorven reuk hadden gekregen en die het brood van eene hoedanigheid maakte, dat hij daarover klachten van zijn koopers ontving, reden waarom hij onzen dienst to hulp riep om de oorzaak daarvan op te sporen. Do bedoelde kleod- jes waren spoedig als d# schuldige voorworpen op- gospoord en doelmatige reiniging mot den afspraak ze geregeld ondor handen te nemen, heeft voor goed een einde aan deze klachten gemaakt. In eon vak blad is vanwege dezen bakker ons dank gebracht voor onze medewerking, wat wel extra vermelding verdient. Een voorraad snoepgoed werd bevonden geplaatst te zijn zeer dicht bij een petroleumvat. Vervoer van brood werd geconstateerd, dat bij ver voer langs den openharen weg door^ afdekken niet voldoende beveiligd was tegen stof, vuil en insecten. Een verkooper van consumptie-ijs werd van de. markt verwijderd, omdat zijn product niet voldoende gekookt bleek met alle mogelijke gevolgen, die daar uit kunnen voortvloeien. Een andere ijsverkooper reed in het stof van een rij automobielen, terwijl zijn blikken, waarin zich de te gebruiken wafels bevonden, geopend waren. Weer een andere ijsverkooper werd naar huis go- zonden wegens het in gebruik hebben van eep ver zuurden vorm, waarin oude korsten voorkwamen. Op eon kermis werd op aanwijzing van den visch- keurmeester uit Hoorn gerookte paling aangetrof fen, die duidelijk naar carbolineum smaakte, ver oorzaakt door kort daarvoor daarmede behandelde bewaarplaatsen. Togen het spoelen van groenten ln eon vuile sloot moost ernstig worden gewaarschuwd. In oen kraam van een reeds bejaard echtpaar heerschten toestanden, die absoluut niet toelaatbaar waren. Goconstateerd werd, dat door eon melkverkooper melk werd afgemeten met een lekke maat Een bakker, die juist op ouderwetsche manier mot zjjn voeten zijn roggebrooddeeg wilde gaan trap pen, werd daarvan weerhouden. In een verkoopplaats werd een W.C. aangetroffen, niet deugdelijk afgescheiden van het magazijn. In een automaat aan een station werd beschimmel de chocolade aangetroffen. In eene gemeente werd een einde gemaakt aan het in het geheim gebruiken van een slaapkamertje als verkoop- en opslagplaats van allerlei waren. Op eene veiling werden tot den verkoop toegelaten zoodanig onrijpe tomaten, dat deze nergens bruik baar voor waren. Voor do opsporing van eene molkvervalsching heeft een der keurmeesters slechts als landloopor verkleed zijn doel kunnen bereiken, daar de betreffende vee-, houder op een afgelegen plaats woont on hij iederen; persoon, die monsters zou kunnon nomen, kon zien aankomen, terwijl deze zich ook mot verdekt kon oj>- stullen. Bij toeval werd uit een afgeluisterd gosprek afge leid, dat een verborgen opslagplaats moest bestaan. BIJ opvinding ervan werd daarin eon karrevracht ondeugdelijke waar aangetroffen. En zoo gaat het verslag verder. Laat ons nu nog zeggen dat in totaal 8434 schrifte lijke en mondelige, waarschuwingen zijn gegovèn en 126 processenverbaal zijn opgemaakt. Er werden 1766 voorraden aan de consumptie onttrokken. BROEK OP LANGENDUK. Vergadering van het bestuur der L.G.C., gehouden 19 Juli, 's middags 2 uur. De voorzitter, Burgemeester Slot, opent met een welkom de vergadering, waarna de notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld en geteekend. Aanwezig 25 personen, waaronder het eerelid. de heer Zeeman en de afgevaardigden van „Koophan del". Afwezig, de afgevtardigden van „de Schermeer" De keurlijst, welke 21 keuringen bevatte over de maand Juni, circuleert bij de leden, waarna geen op- of aanmerking wordt gemaakt. Uit het rapport over het uaazien van het kantoor blijkt, dat er in de maand Mei verhandeld is voor een bedrag van f 8091.51, waarvan voor Broek op Longendijk f 1677.30, St. Pancras f 158.72, Koedijk f 4112.98, Zuidseharwoude t 2082.88, en de Schermeer f 59.63. In de maand Juni was verhandeld voor oen bedrag van f 378558.42. waarvan voor: Broek op Langendijk f 130701.68, Zuidseharwoude f 11167.43, idom R.K. f 400823. Heerhugowaard f 7458.52, idem R. K. f 12930.95, De Rijp L.T.B. f 10140.91, de Schermeer f 7966.66. Ursem f 2649.30, St. Pancras f 108788.87, idem R.K. f 14686.25. Koedijk f 3457120, Hensbroek f 10922.94, Oterieèk f 1897.81, de Rijp en omstr. f 6594.90, Schermerhorn f 8562.30, diversen f 3510.47. Schrijven ingekomen van den heer C. Wagenaar Kz., waarin dank wordt gezegd voor de belangstel ling welke de L.G.C betoond heeft bij het 50^jarig jubileum van do firma K. Wagenaar Gz., Schrijven ingekomen van den beer C. Groot van Schermerhorn. dat hij bedankt als bestuurslid dor L.G.C. on bot be- I stuur dank zegt voor de aangename samenwerking De voorzitter zegt, dat wij in den heer Groot een goed bestuurslid zullen misson, doch dat wij zijn besluit moeten eerbiedigen. Schrijven ingekomen van het U.C.B. mot voor- voorschriften voor pokkige aardappelen en zendin gen aardappelen naar Duitschland met plombe. Een circulaire ontvangen van den Keuringsdienst van te veld slaande aardappelen, waarin bekend wordt gemaakt, dat voor leden van de L.G.C. goed gekeurd 0 poters verkrijgbaar zijn gestold. De heer J. Wagenaar vraagt, of do goedgekeurde aardappelen- niet over do veiling vorkocht wordon. Medegedeeld wordt, van dit jaar nog niet. doch dat getracht zal worden het voor het volgende Jaar klaar te maken. Hierna werden enkele wijzigingon aangebracht in de instructies voor den keurmeester. Do gewijzigde instructies zullen gedrukt wordon, waarvan eik be stuurslid een exemplaar zal ontvangen. Bij de rondvraag vraagt de hoer Muiiw of tiet ge oorloofd is dat mon, nadat men zijn product heeft opgehouden, het uit de hand mag verkoopen. Hij meent, dat het nogal eens voorkomt en acht dit niet gewenscht. Medegedeeld wordt dat „de Koophandel" besloten heeft die partijen niet te koopen en onze vereeniging heeft besloten, dat men do opgehouden partij niet mag verkoopen, roodst het van beide kanten niet geoorloofd is. De heer J. Wagenaar vraagt, of de overkapping in de zomermaanden niet tot 8 uur 's avonds open mag blijven, hetgeen direct wordt toegestaan. Na nog eenige bespreking over loon- en werkre- geling werd do vergadering ondor dankzegging door den voorzitter gesloten. GERECHTELIJKE VERKOOPING. Do Union Bioscoop op don Heiiigeweg te Amster dam, waar de zaken gedurendo de laatste jaren niet al te zeer floreerden, is verleden week gesloten. In verband met belastingschulden verscheen gistermor gen de deurwaarder, ten einde een gerechtelijke ver- kooping te houden. Het theater was evenwel gesloten. Er werd een smid geroquireord, dio in tegenwoordigheid van den com missaris van politie het slot openstak. Daarna ving onder vrij groote belangstelling de ver knoping aan. Voor ruim f 100 werd aan kantoormeu bilair verkocht. HEVIG ONWEER. Een hevig onweder, vergezeld van zware slagre gens, heeft boven.Twente gewoed. Te Hengelo liepen eenige straten onder water. Het hemelvuur sloeg in een der gebouwen van de aan nemersfirma Hoenders on Vos aan de Enschedesche- straat. Eon begin van brand ontstond, dat echter spoedig kon worden gebluscht. To Borne worden eenige koeien in de weide gedood. Zware hoornen zijn ontworteld. De bliksem sloeg hier in oen steenbakkerij. Eon arbeider werd getroffen en aan een der beenen verlamd. Brand ontstond hier niet. EEN STEEKPARTIJ. In een café aan de Markt te Enschede heeft een he vige vechtpartij plaats gehad, welke later op straat werd voortgezet. De vechtenden gingen elkaar met mossen te lijf en liepen bloedende verwondingen op. Een man werd daarbij ernstig aan het gelaat ver wond. De gewonde is naar een ziekenhuis overge bracht. De dader is gearresteerd. ONZE KONINGIN IN ZWITSERLAND. Do Koningin heeft gisteren wegens een lichte ver koudheid den geheelen dag rust gehouden in haar salon in het hotel Reglna Palace to Sankt Beaten- berg. De gezondheidstoestand van de Koningin schijnt goed vooruit te gaan. Evenwel kan nog niet worden meegedeeld, wanneer H. M. naar Nederland zal to- rugkeeren. Sommige Zwitsersche bladen publiceerden eon be richt uit Bern, als zou de Koningin aan een vrij ho- vigo bronchitis lijdende zijn. Op grond van to bo- voegdor plaatse ingewonnen inlichtingen kan dit be richt worden tegengesproken. Mon geeft de verzeke ring, dat het uitstej van hot vertrok naar Nederland uitsluitend beschouwd moet worden als een voor zorgsmaatregel, die bij hot reizen van vorstelijke per sonen steeds wordt in acht genomen. H. M. heoft slechts wat kou gevat on haar terugreis naar het vaderland uitgesteld, tot zij volledig hersteld zal zijn. VERDACHT VAN POGING TOT MOORD. Op last van den officier van justitie in Don Bosch is gisteron door de gemeentepolitie to Eindhoven aangehouden de 28-jarige ongehuwde grondwerker J. H., wonende te Eindhoven, verdacht van poging tot moord op een Belgisch meisje bij Luik. OUDE SLUIS. Ouzo iaarlrjköölie kermis* welke van 18 tot; ieiï met 20 Juli Hoeft plaats gehad, is weder achter

Schager Courant | 1926 | | pagina 2