De slaking aan den Langendijk. ONWEER Tijdens eon kort onweer in de vorige week» zijn op koevo Rio Grande bif de Codksdorp op Texel, be woond door den beer 11. Barhorst, 39 van de 40 kip pen doodgeslagen* Bi) den beer Rieinens. die een huisje in de nabijheid bewoont, ontstond brand, die spoedig werd gebluscbt, In polder de Eendracht werd een schaap den kop verbrijzeld. UITWIJZING VAN DUITSCHEER Men meldt uit Berlijn aan de NJEmM) Voltfous de Keulsche correspondent van bet Ber- linor Tageblatt, hebben de bevoegde IKiitsche autori- toiten op verzoek van don landraad van het district Rheos zich tot de Nederlandsche bevoogde instanties gericht om opheldering: te erlangen naar aanleiding van de talrijke uitwijzingen van Duitschers uit; Nederland. Van Nederlandsche zijdo zou daarop ge antwoord dijn, dat Nederland sinds bet pasvisum af geschaft is, overstelpt wordt door Duitschers die werk, komen zoeken, grootendeeJs geen arbeid vin den eni geen middel van- bestaan hebben, Sinds de etappen der Duitsche autoriteiten zou echter het oanial dezer uitwijzingen aanmerkelijk gedaald' zijn. ROOM^CHE ONDERWIJZERS. In een brief geeft de bisschop van Haarlem te ken nen, dat bit aanstelling van nieuwe leerkrachten aan r.-kath. scholen de voorkeur moet worden ge geven aan hen, die opleiding genoten aan katb. in richtingen, met dien verstande, dat zij, die opgeleid' Zijn aan niet-kath. inrichtingon, omdat er ergens nog geen kath. opleidingsinrichting bestond, gelijke lijk; met, de eerstbedoelde!! moeten worden behan deld. TE VEEL ONDERWIJZERS. Voor de vacate betrekking van onderwijzeres aan de openbare lagere school te Drouwenermond (Dr.) hebben zich 50 sollicitanten aangemeld. DREIGENDE CONFLICT BLJ HEEMAF. De arbeiders van Heemaf te Hengelo vragen 20 percent loonsverhooging bij uurloonen van 30 cent, 15 percent voor uurloonen van 31 tot 50 cent, en 5 cent voor loonen boven 50 cent. Voorts voor over werk 12# tot 25 percent verhooging. Donderdag ojk wordt het werk neergelegd, indien de directie deze elschen niet inwilligt. SCHAPEN-F OKD AG OP TEXEL. Do joarlijksche schapenfokdag wordt op 1 Soptanir ber to Texel gehouden. EEN KLOPGEEST OP URK. Ook Urk hoeft zijn klopgeest gehad schrijft do Stand." Een dag of wat geleden is het gebeurd. In een der huizen van Wijk 5 hoorde men telkens een verdacht geraas. De bewoners zochten vergeefs naar de oorzaak ervan. Er werden buren bij ge haald, die pchter evenmin achter de oorzaak van het zonderling geklop konden komen. Soms zweeg hat en dan hoorde men 't weer. Vooral tegen den avond kon hot angstaanjagend wezen. Men sprak van spoken.^ Oude vissoheimui haalden herinnerin gen van vliegende Hollanders en zeemeerminnen op. Heel het eiland stond in het toeken der spook histories. En de bewoners van het „betooverda" huis durfden nauwelijks gaan slapen. Het vreemde was, dat mon e» niet achter kon komen waar het geitlid vandaan kwam. Liep men in de richting waar het gehoord wend, aan waa 't weer stil. Eindelijk, kwam men er achter dat in een kast hot festijn der duistere machten zijn hoogtepunt vond. Men koek in die kast misschien wat al te vluchtig en met een al te bevond hart m**"* «ag dan niets. Allo kopjes, allo borden en allo busjes stonden op hun oude plaats, Eindelijk was .er een dappere dio da kast WJlfl een nauwgezet onderzoek onderwierp. Hij inspoo- teordo alle busjes en potjes en vond onder in do kast.... een muisje. Schuw in elkaar gedoken In een laego veteruswaarvan hot deksel oen kleine opening Lïot. Het waa in de bus geraakt en had er met uit kunnen komen. Telkens was hot terug-1 gevallen bij don steilan wand; telkens had hit kopje goptooton togen het harrlo deksel, en buiten waren de stooton van hot muizenQjfje gehoord, 't getrappel van zijn pootjes tegen het holle hlik vernomen. Urk is zijn klopgeest kwijt, en de verhalen dor oude vissen ors, dio dagon lang ademloos beluisterd zijn, worden thans wee» met spottendo lachjes aangehoord.... BEROOVINO DOOR MIDDEL VAN BEDWEL MING. De 43-jarige koopman S. N. S. uit Dordrecht» heeft aangifte gedaan, dat hij Zaterdagavond, toen hij bij het Willemsplein to Rotterdam op een bank zat, aangesproken is door tweo Duitsch sprekendo mannon, dio hem eon slok uit een bierflesch aan boden. S., die dorst had, nam hot aanbod aan. Kort daarop -word hij zwaar in hot hoofd. Hij geraakte in slaap on werd oerst na eonigo uron wakkor. Do Duit schers waren verdwenen, evenals zijn portefeuille mot papieren on zijn beurs met ilML De politie stolt oen onderzoek in. DA'S LANG GELEDEN. Ongeveer 25 jaar geleden verloor de metselaar K. te Zovenoar zijn gouden trouwring. Alle zoeken was vruchteloos. Dezer dagen spitte een daglooner oen stukje land om on vond den ring, die door dat do initialen nog.gaaf waron aan den oigenaar kon wor den teruggegeven. DOODSLAG. Zaterdagavond to ongeveer 11 uur kregen te Zle- rikzee twee jongens van resp. 20 en 21 jaur In een lokaal, waar gedanst werd, ruzie over eon meisje. De ruzie werd buiten voortgezet; de jongste greep een mes, waarmede hij den oudsten oen steek in den hart- strook toebracht. De getroffene, die gunstig bekend stond, overleed een uur later aan de toegebrachte woud. Do dader, minder gunstig bekend, ging ergens eon glas bier zitten drinken, maar werd spoedig ge-, arrostoord. Zondag was de justitie uit Middelburg ter plaatao on de aangehoudeno legde een volledige be kentenis af. Hef lijk van den verslagene is in beslag genomen. EEN BRUTALE INBRAAK. Do familie N. v. d. V., die eon villa aan den West Varkenaardschen weg te Rotterdam bewoont, is uit- stcdig, do dienstbode, die alleen in huis is, heeft haar kamer op de bovenste verdieping. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd deze dienstbode wakker, doordat het hondje aansloeg. Toen ze even luisterde, hoorde zij op de beneden verdieping gestommel. Zij durfde niet naar beneden gaan, om te telefoneeren on vluchtte naar het dak. Toon zij hier een oogenblikje zat, kwam een voorbij ganger aan. De dienstbode riep hem toe, dat er ver moedelijk dieven in huis waren. De voorbijganger snelde daarop naar het goederenbureau van de Ne derlandsche Spoorwegen; waar hij het politiebureau aan de Paul Krugerstraat opbelde. Van daar trok ken dadelijk twee agenten por rijwiel op onderzoek uit Btj de villa gekomen, ontdekten zij, dat het huis verlaten was. Zij kregen evonwel een aanwijzing in welke richting zij de dieven moesten zoeken. Zij trok ken er op uit en vonden inderdaad in den HUlebuurt tv oh mannen, die een groot pak droegen. Gp de koirut van de agenten sloegen de mannen -p de vlucht, waarop een der agonton zijn rovolver te vjt.?- schijn haalde en een schot in de lucht loste. De vluch- IHingen bleven staan, waarna do agenten h«c twee tal oti hot t ak naar het politiebureau overbrachten. aangehoudenen blekon de Italiaansche Hoplieden F. R. en H. C. te zijn, beiden 26 jaar oud. Zij ont kendon iets van de inbraak af to weten. Het pak, wat zij bij zich hadden bleek evenwel te bestaan uit een tafellaken van do familie v. d. V. In dit laken was een groote partij tafelzilver, siera den, zilver en goud geld en een beurs met gold ge knoopt Bovendien zat een van de sieraden in een apothekersdoosje, waarop naam on adres van de fa milie v. cL V. voorkwam. Uit het voortgezet onderzoek is gebleken, dat de dievpr. eerst aan de achterzijde binnengekomen zijn, Na over eon ijzeron hek geklommen te zij'n, zijn zij den turn doorgeloopen en hobbon zij van de s^rre twee groote spiegelruiten ingeslagen. Hier stuitten zij evenwel op een gestoten deur, die zij niot open konden krijgen. Zij hebben daarop het pand weer ver laten en hebben toen aan den zijkant het glas in lood raam van de vestibule verbrijzeld. Hiertoe waren zij op 'n tuinbank gaan staan dien zij van vóór 't huis vandaan gehaald hadden. Van de vestibule zijn zij naar de eetkamer gegaan, waar zij alle kosten open- [ebroken hebben. Ook iu do zitkamer en do koukon b alles overhoop gehaald. Po heide Italianen zijn opgesloten. N. R. Ct WIER IN GEN. Naar wij vernomen, zal do jaarUJksche veu- lenmarkt alhier worden gehouden op Zaterdag 4 September a.s. op 't Kerkplein te Hüppolytushoef. WIERINGEN. Do jl. gehouden Oeversche kermis, een nasllppecrtje van de grooto kermis, is zoer ordolijk verioopen. Er waa tamelijk veel publiek in de dansgelegenheden., waar mon zich op de maat der Jazz-band mot dansen vermaakte. Ook de Jjsco-karren, vruchten- en vischverkoopers maakten goede zaken. 't Vreemdelingenbezoek was de laatste dagen niet overweldigend, 't wordt minder, zeker, een gevolg dab de vacant ie tijd zoo hier en daar reeds verstreken Ia WIERINGEN. Het* bijl den smid, den hoer J. Luijt uit zijn. berg plaats ontvreemde rijwiel, merk „Union" is te Lut- jeland' alhier door den landman N. Mostert gevonden. Voel was er van 't rijwiel niet overgebleven, alleen 't framo on 't stuur, het overige, als de wielen, ban don, kettinge, pedalen, trapstel, spatborden, enz. enz. had men meegenomen, Men had het rijwiel alzoo ge heel gedemonteerd en alle onderdeelen meegeno men. Van de daders nog geen spoor te bekennen, en wordt t onderzoek in deze door de politie sterk doorgezét. WIERINGEN. "Mon deelt ons mede, dat de muziekvereeniging „Apollo" te den Oever a.s. Zondag 22 Aug„ des nam. aldaar op verschillende punten zal concerteeren. Te vens zal dan de burgerij in de gelegenheid worden gesteld haar vrijwillige bijdragon aan enkelen daar door colporteerondo Jongedames ter hand te stellen, eau dan later van de totale opbrengst muziekinstrumen ten voor de vereeniging to koopon. Daar „Apollo" voor den1 Oever een onmisbare vereeniging is, zoo" bevelen wij deze collecte bü' de burgerij warm aan. WIERINGEN. Men deelt ons imede, dat hot met den handel in ge maaid en gevischt zeegras niet best ga^t Er is bijna geen vraag naar dat artikel. De binnonlandsche han del trekt nog iets, doch. het buitenland, België en Frankrijk, het land w&ar hoofdzakelijk 't gemaaide zeegras naar toe gaat, betrekt niets, er is hoegenaamd; geen handel. Dit is zeer jammer, daar de nieuwe oogst wordt geschatj op ongeveer GOOObalen, deze ge voegd bij' de nog rittende restant van 1925, ongeveer 2500 balen, is or alzoo nog ongevoor ruim 8000 balen voorhanden, Wij zullen hopen, dat en spoodig ver andering in deze moge komen. DB GOUW, HOOGWOUD. Mon deelt ons uit betrouwbare bron imede, dati er ernstige plannen bestaan om tegen 1 Nov. ajl de kaasfabriek alhier op te heffen. SCHOORL. Uitslag loting dienstplicht 1927, gemeente Schoorl: Ju. Bosse 7, C. Breed 2, V. Breed 3, J. Kaandorp 10, C. P. Meereboer 11, A. Modder 4, J. Rietveld 8, P, Schotvanger 5. F, Stenneberg 0. C. P, Snooker. 9, N. W\ Zwagerman 1. GOEDKOOPE TREIN. Woensdag 25 Augustus a i looub er een koopo jfcrein vanaf Helder, Anna raulowna, outuv gen, Noordsoharwoudoj lioezhugowaard, Alkmaar enz., enz., naar Nijmegen, OofiterbeeK-Laag en Arnhem. Vertrek van Heldor 5.54 'a morgens, aan komst 's avonds 11.41. Aankomst te Arnhem 10.55 's morgens, vertrek 7.17 's avonds- Mon kan dus een mooien dag maken. Zie verder de in dit nummer voorkomondo advertentie. DIRKSHORN. In den Zondag jl. te Oude Niedorp gehouden Turnwedstriid behaalden do heeren W. Keesman en J. van Dort, beiden leden van de Gymnastiek-1 veroeniging U.a.I. alhier, respectievelijk den Isten en den 2den prijs bij de Toestel-oefeningen. EEN ONGELUKKIGE MILITAIRE MARSGH. Men meldt uit Maastricht aan de Msb.: Dezer dagen hoeft hat 13e regiment infanterie, go- legen te Maastricht, een groeten militairen marsch. gemaakt, die in de annalen van het korpe vermel ding zal' verdienen- Omstreeks 10 uur waren de manschappen, ongeveer 300, uitgerukt. Doel was de ongeveer 30 KAL ver golegon Heerlerheide. Na eon marschi van zooveel kilometers, onkel onderbreken door de reglementair voorgeschreven rusten, arri-1 veerde mon aldaar tegen 5 uur njn. Daar werd eon maaltijd gonomon on wat gerust. Togon half twaalf begon de nachtelijke velddienst, welke duurde tot 6 uur 's morgens. Na het ontbijt, tegen kwart voor acht j 's morgens, marcheerden do mannen af naar Maas tricht, waar men omstreeks 4 uur binnenrukte. In dertig uren tijds hadden de jongons dus niet alleen om de 60 KM. over zeer bergachtig terrein geloopen, hij warm weer, doch bovendien nog ruim 6 uur nachtdienst meegemaakt. De meesten waren ag. voorgooefenden, pas enkele weken in dienst en bo vendien nog maar eon paar dagen terug van zwaro oefeningen te Harskamp. Deze militaire marsch. die allen lang zal heugen, werdi gemaakt met volledige bepakking van om de 20 Kg. De gevolgen zijn na tuurlijk niet uitgebleven. De troep heeft ongeveer 'n 150 uitvallers gebod, dus bijl de helft van het effec tief. 1s Anderdaags gingen honderd mam op zieken rapport. Een moest terstond naar Calvarieberg we gens blindedarmontsteking. Het ziekenzaaltje van het regiment was -terstond geheel vol. Enkelen zijn op Calvarieberg ondergebracht, terwijl 12 a 16 man het juiste cijfer konden we niet te weten komen momenteel in het militaire ziekenhuis te Utrecht verpleegd worden, wegens gebroken middenvoet- beentjes. Natuurlijk doen nu allerlei dramatische verhal on omtrent dezen geforceerdon marsch de ronde. Ook hoorden we, dat een klacht bij de betrokken autori teiten omtrent het gebeurde zal worden ingediend. Gezien de gevolgen lijkt ons een nauwkeurig onder zoek zeker niet misplaatst. JACOB HOLLANDER, DE LIKDOORNTREKKER. Gisteren heeft een bekende figuur in den lande, mL Jacob Hollander, z'n vijf en zeventigsten verjaar dag gevierd. Bij dien gelegenheid is hij door eon correspondent van de TeL opgezocht welke hem z'n levensgeschiedenis heeft laten vertellen. Ook hier in den omtrek was hij geen onbekend», meerdere malen als hij de Schager markt met zijn bezoek vereerde. Wij Jherinneren het ons nog als den dag van gister. Als jongen stopd Je met open mond en ooren te luis teren naar hetgeen hij1 daar, boven op zijn stalletje, staande, verkondigde, gestoken in eon onberispelijk .gekleed pak" en het hoofd gedekt door een hoogen „zije". Altijd hield hIJi oen -politieke openinsgredo waarin hij op geestige en rake wijze de verschillen de jDolitieke figuren tot op hun hemd uitkleedde. Wanneer hijl dan genoeg publiek om zijn stal verza meld had', en dat duurde altijd maar heel kort, be gon hij zijn nooit volprezen, nimmer falonde midde len aan te bevelen. Met zijn buitengewone moa- schenkennis had hij alras iemand uit het publiek to pakken, waaraan hij subiet zag, dat hijl een (manke ment aan zijn voet! had, zooals hij: hëtzelf uitdrukte. Eerst eon beleefde uitnoodiging, nogmaals dringend herhaald en dan klom, onder algemeena hilariteit van de omstandora, niet zonder eonige angst „hij" of „zij" op de verheven zitplaats bovon op het stal letje. Als de dag van gister: Kous uit. Niet op gerekend dat de kous uit moest, natuurlijk, dat veelal groote pret bij het publiek opwekte, en ver daar boven uit de schrille stem van „Jaapie", die met groot gebaar eon zalfje op de oksteroog legde. Daarna een oogen-1 blik wachten, niet te kort, om de menigte zooveel'en zoolang mogelijk van de buitengewone geneeskracht van het ongekende middel te doordringen. Dan begon het. Zijn duim en wijsvinger legden zich om de lik doorn, oen ruk, een gil van het slachtoffer, en zege vierend hield hij „het ding" in de hoogte om het daarna met kracht op zijn stalletje neer te gooien, zoodat het wel 2 meter opsprong. Scheel van de pijn keek de patiënt, maar het publiek schaterde on „Jaapie" streek zijn geld op. Ja, dat waren nog eens „marktgrootheden", eerste klas monschonkenner8, welbespraakt en een gevat heid. die menigeen hen zou benijden. Nooit zullen wij hem meer terugzien, hem, dien op zijn ouden dag nog zoo'n vreeselijk lot beschoren zou zijn. HIJ is n.1. volslagen blind geworden on mon herkent in hom nauwelijks den vroegeren Jacob Hol lander, zooals hij daar zit, mot oen van smart ver wrongen gelaat, waarin een paar wozonloozo oogon zoekend rondgaan om niets andere to zion dam... een langen, vreesolüjken nacht. TRAGISCH ONGEVAL TE KAMPERDUIN. To Kamperduin, gemeente Schoorl, worden heden middag mevrouw dr. PoofcSchouten uit Bergon en haar zuster uit Ooatorblokker, terwijl rij mot dr. Poot en den heer Blank uit Borgen aan hot baden waren, plotseling doof den stroom gegrepen, met heb gevolg dat beiden den dood in de golven vonden. Pogingen, door dr. Poofc en dr. Dekker uit Bergen aangewend, om de levansgoeerfcen op ha wekken, mochten niet baten. Movrouw Poot was nog slechts een jaar gehuwd, haar zuster was ongehuwd. In Borgen, waar juist het 25-j'arige priesterfeest van pastoor Bengs gevierd werd, tot wiens paroohie mevrouw Poot behoorde, maakte dit droevige on geval diepen indruk. EEN KWADE DAG VOOR BRUHMER. De koopman in Ideeden. Brommer, die nog steeds in voor-arrest zit in verband met het vermoeden, zioh schuldig gemaakt te hebben aan den overval van de Boaz-bank te Bussum, ia, zooals we, aldus de Tel., onlangs reeds meldden, van tal van geweld misdrijven vordaóht. Doch big confrontatie werd hij niet herkend: in andere gevallen bleek, dat bij do bewuste misdrijven niet gepleegd kón hebben. Anders staat het ten oiwaohte van een misdrijf in Juni te Huogkanapeï gepleegd. Hier werd een vrouw onverhoeds overvallen en mot een hamer op het hoofd geslagen. In verband hiermede is de gedetineerde geconfronteerd met den burgemeester van Hoocrkarspolén een politie-beambte, die den vermoedelijke^ dader dien dag gezien hadden. Zij herkenden Brommer dadelijk. Op de plek des mie- drijfs werd een eloofcriöohe zaklantaarn gevonden, 't Bleek, dat deze afkomstig was van den dader. De justitie heeft thans den rijwielhandelaar opge spoord, dio de lantaarn verkocht had. Brommer werd ook door dezen persoon herkend afe do man die het voorwerp in den winkel in ontvangst had genomen. INBREKENDE ZÏGEUNERVROUWEN. Een paar zigeuner vrouwen wisten Zondagmorgen terwijl do bewoners ter kerke vertoefden, en een paar moisj'es van zos en acht jaar alleen thuis wa ren, ongemerkt het huis van den heer G. Spitsen to Tuk, bij Steenwijt, binnen te dringen, meldt do Tel. Boeda hadden rij oen kast geopend, toen een der meisjes in de kamer kwam. Het kind word bij de keel gegrepen on in oen hoek gedrukt. Op hot hulpgeroep van het andere meisje kwamen do bu ren toeloopen, die de beide dieveggen grepen on zoo lang vasfchiolacn tot de marechaussees gekomen i waren om de vrouwen in verzekerde bewaring to nemen. Ook to Steenwjjk probeerden zij op ver schillende plaatsen haar slag te slaan, wat echter mislukte. 1 - OUDKARSPEL. De tweede dag van de Volksfeesten was bewfcomd voor do kinderwedstriiden. Van de rijde van hot publiek waa ondanks hot prachtige weer slochtó een matige belangstelling. De uitslag van dowedstrijden was aki volgt: Vlaggoloop^ meisjes 6 jaar: le prijs biel van Dam, Ze prijs Emmy Bijper, 8o prijs Aagje de Wit, 4e prijs Geertine Bruin, 5e prijs Mientje Kaanp, 6e prijs Suze Dirka, 7e jpril's Hanny v. Loo. Hinken, 10 meter, meisjes van 7 jaar: le prgs Marietjc Ootjers, 3e prijs G. Hxxxgeboam, 8e prjjs A. Jonkor. Balvangsn, meisjes 8 jajtr: le prijs Geertje Wit, 2e prijs Aafjo van Dam. Touwspringon, meisjes 9 jaar: le prijs Jannie Heertjes, 2e prijs M. Hoogoboom. BulwedJoop, meisjes 10 jaar: le prijs B. Bakhui», 2o prijs G. Muldor, 8e prijs Mario Bakker. Evon^ichtsoefoning-on, meisjes II jaar: lo prijs Tr. Nap, 2o prijs Marie Beonker, Oefeningen mot hot lange springtouw, mcüajoe 12 jaar: Is prge A. Blankendaal. Bal werpen, jongens 6 jaar: lo^ prijs H.-v. d. Veer, 2e prijs H. G. Bruin, 8o prijs Th. Kuiloboer. Loopcn op handen on voeten, jongens 7 jaar: lo prij? Ju. Tauber, 2e prijs G. Borst. Vlaggaloop, jongens 8 jaar: le prijs J. KoefceQjk, 2e prijs K. Bruin,8e prijs Cor Kroon. Evenwichtsoefeningen, jongens 9 jaar: le prijs Jb. v. Hout, 2e prijs J. IJfi, 3e prijs Fr. Hink. Sbokworatelen, jongens 10 jaar: le prijs Biek. Tau- ber, 2e prijs Jn. Moedjes. Hordenloop, Jongens U jaar: le prijs 8. Pranger, 2e prijs Ju. ybhrieken, 8e prijs Jn. Jansen, 4e prijs K. Wagumakar, 5e prijs Ju. Klinkecfc. Ilindornisbaan jongens 12 jaarle prijs Pi Schxio- ken, 2e prijs H. Sloovea, 8e prijs P. Sneckes, 4o prijs O. Bruin, 5e prijs -Ja. Plakman. OUDE NIEDORP. Ter gelegenheid van de kertmis alhier werden or Zondag groote gymnastiek- en atheliekwedatrijidon gehouden, uitgeschreven door „Turnluat" alhier, on der leiding van denj heer K Boot Ja. De Edelacihtb. heer B. J. F. Meijer, Burgemeester dezer gemeente, *hield een openingsrede, waarin hij onder meer uit liet komen de voordeelonj van de sport, enz. en riep de aanwezige leden der verschillende veroenigingon en de 'juryleden een hartelijk welkom toe. waarna met den wedstrijd een1 aanvang werd gemaakt. De uitslagen hiervan waren als volgt: Marsch wedstrijd: le prijs O.K.K., Aartswoud; Be prijs ..Turnlust", Oude Niedorp; 3e prijs Hercules Hygiea, Oudkarspel. Vereenigingen welke met de meeste leden opkwa men: Hercules Hygiea, Oudkarspel. Dames drie kamp: Vrije oef., brug on -paard: 1» prijs L. Butter, Hébé, N: Niedorp, 513/4 punt; 2e prijs A. Zomer, T.A.V.E.N.U„ te Heerhugowaard. 50# punt; 3e prijs NI Soeper. Hébé, te N. Niedorp, ,50 punten en C. Liefhebber, Turnlust te O. Niedorp. 4 Kamp heeren, vrije oef- brug, paard en rek: 1» prijs W. Keesman, U.D.I„ Dirkshorn. 64# punt; 2e prijs J. van Dort van UJD.I., 63# punt en R. van der Molen, Turnlust te O. Nledörp,, 60# pfcnl Vrije oefeningen dames: le prija Turnluflt te Oude Niedorp; 2e prijs TA.V.E.N.U. te Heerhugowaard; Se prijs O.K.K. te Aartswoud. Sfcokoefenlngen heeren: le prijs Lycurgut. Sdhagon, 51 punten, 2e prijs Hercules. Oudkarspel, 47 punten, 3e prijs TA.V.E.N.U. te Heerhugowaard, met 45 pun ten* Extra prijs vrije- oh stokoefeningen: Turnlust te O. Niedorp, 140 punten. Vérsprimgen, dames: le prijs LL Butter, Hébé, N. Niedorp, 4.51 M.; 2e prijs G. Jonker, Hygiea, Oud karspel. 4.42 ML, Se prija T. Kuiper, Turnlust t« O, Niedorp, 4.12 M. Hoogspringen, domos: le prijs A. de Vries, Hébé, te N. Niedorp. 125 M., 2o prijs M. Huigen, Hygiea, Oudkarspel. 1.20 M.. 3o prijs D. Timmerman, aldaar. Hoogvèrsprlngen, heeren: le prija H, Peereboom, Her cules te N. Niedorp, 4. 10 M., 2e prija A. 'Blaauboor, 4 M. en Se prijs. Fijnheer, 4 M. Polsstok hoogspringen, heeren: le prijs HL Peere boom. Hercules, N. Niedorp; 2e prijs A. Blaauboer, 3e prijs Mantel, S1 paria. WinkeL Het geheel werd opgeluisterd door muziek gegeven door het fanfarekorps Crescendo alhier. OUDE NIEDORP. W.OLL.-polder. Tengevolge van de binnen geko men goedkeuring op de diverse plannen tot stichting, van den W.OJL-polder, zal met de moeste spoed wor den aangevangen met de werkzaamhedon. Na overleg met gecombineerde besturen is door het dag. bestuur van don Leijerpolder de watermolen mot erf on Schuren verkocht aan den tegonwoordl- gom molonaar, teven# bewoner P. Muldor, voor do. kapitale eoro van f 400, onder beding dat levering zal plaats hebben zoodra de poldor het geheel zai kunnen missen. Begin September zal worden aangevangon met als eerste werk het bouwen van eon botonbrug in don Rijterweg. OUDESLUIS. Het dienstmeisje van rnojuffr. P. alhier, geraakte bij het verrichten van de wasch mot haar hand te ver in de electrisch gedreven wringmachino, waar bij zij dit lichaamsdeel dermate bezeerde, dat do hulp van den dokter in oost worden ingeroepen. WINKEL. Door do gymnastiokvorooniging „Sparta" alhier is besloten uit haar midden een vrijwillig brand weercorps to vormen on daarvoor de beschikking to vragen over eon deel der openbare hrandbluschmid- delen. Eerl nadere regeling is daarvoor te verwachten. WINKEL. Tot tijdelijko onderwijzeres aan de O. L. School te Lutjewinkel is benoemd mejuffrouw D. Schor mor alhier, tijdens de ongosteldheid van mejuffrouw H. C. Heijtlagor. WINKEL. Tijdens de vacature van Hoofd der School voer L. O. en U.L.O. is tijdelijk als zoodanig benoemd de heer J. A. Lok, onderwijzer op wachtgeld te Vlie land. Het onderwijs in vreemde talen zal gedurende dien tijd gegeven worden door den heer Jansonius te Noordscharwoude. NOORDSCHARWOUDE. Een vijftal baldadige jongens stapten Zaterdag avond in do auto van don hoer Do Lange uit Win kel, die eenigen tijd onbeheerd stond voor het per ceel van don heer Stam. De lichten aan en den gang er in was het werk van oen oogenblik, doch spoedig zaten ze in het hek van mej. wed. Ootjers. Een beschadigd hek en een verbogen as van de auto waren do gevolgen tot schade vooral voor den eigenaar van de auto. Deze heeft geprobeerd nog met de auto thuis te komen. Of het hem gelukt is, weten we niet OUDKARSPEL. Onze gymnastiekvereeniging is met een vijftal prij zen van den wedstrijd te Oude Niedorp thuis geko men. Een mooi succes. NIEUWE NIEDORP. BU de Zondag j.1. to Oude Niedorp gohoudon gym nastiok- en athlotiekwodstrijden, hooft do daaraan deelnemende vereeniging HorculeeHébe groot suc ces behaald, daar 5 harer leden oorste prijzou hob bon gewonnen, nL de hoer H. Peereboom Ion prijs hoog-verspringen on Ion prijs polsstokhoogspringon mej. L. Butter la prijs vórspringon en le prijs drie- kamp; mej. Ali de Vries lo prijs hoogspringen en voorts de directeur, do hoer A. Blaauboer uit Heer hugowaard, 2o prijs polsstokhoogspringen on mej. N. Sepers 3e prijs driekamp dames (paard, brug on vrije oefeningen. Dat is flink werk, waarop Hercules—Ilébe mot ha ren directeur met voldoening mogen terugzien. NOORDSCHARWOUDE. Zaterdag hebben we nog weer oens eon persoonlijk' onderbond kunnen hebben met de hooMbostuurders der stakende ar beider*. Hoewel we uit den uitslag der yrijdagmid- jdag gehouden vorgadoringi den ueest «ier ett i s wel kon dep peilen, achtten we het wel van belang eens te vernemen, hoe daaromtrent do conclusie der 'hoofdbestuurders was on hoe deze zich het verdoi o verloop van den nieuwen toestand indachtten. Overeenkomstig den ui'tslag der gehouden verga dering is na d» persoonlijke oproeping van de ver- eenilging De Koophandel slechts een der stakers aan het werk gegaan, zoodat ook deze nieuwe po ging der werkgevers mislukt is. De hoofdbestuurdeis van den modernen en don katholieken bond. die on> oplieldon, om don bovengonoemden uitslag moe- te doelen, verklaarden ons, dat door dezen uitslag de zaak voor de stakers sterker staat dan ooit. I r is dan ook onder de stakers niet de minste wan kei- moodiigheid' te bespeuren1 on to verwachten, liet staat, zoo verklaardon ons de heeren, als oen jkua! boven water, dat de stemming er na dozen uitslag in blijft. Zij blijvon, ondank» alles nog steeds op hetzelfde standpunt staan, zooale dat bij de pogingen van don Rijksbeiniddelaar is ingenomen en in dien geest achten zij het zeer goed mogelijk een bevredigende oplossing voor alle partijen te vinden. Een oï oneer heeren zullen dagelijks aanwezig blijven om bij de minste gelegenheid, die van de zijde van Koophandel gobodon wordt, paraat to zijn. Zij- waron or heilig van overtuigd, dat het voor kleine gemeenten als deze noodzakelijk ia, dat er zoo spoedig mogelijk eon op lossing komt. j De oplossing, voor de rust ln de gemeente zagen ze i echter niet in het aanstellen van meer nieuw pereo neel, omdat ia dat geval van rustig werken geen sprake kan zijn on dan pas do politie gewekt zal wordx uit die rust die ze hier tot heden heeft ge- i n°ten. I Er komen voor kleine gemoonton als diezo finan tieele gevolgen uit voort, die niet. to overzien zijn. De i tuinders voelen thans reeds dagelijks de schade en de middenstand zal' eveneens in den diruk komen door i het dalen van de koopkracht van een belangrijk deel der bevolking. Juist nu, nu de middenstand hoopt op ruimer in- I komsten met de komende kermisdagen, zal dit des t» erger gevoeld worden. Met deze punten voor oogen hebben ze contact ge zocht met enkele tuinbouwers van eenigen invloed, en is over enkele punten ampel overleg geploegd, waaruit mogelijk verdere stappen geboren kunnen worden. Voor zoover hun bekend was, was er geori sprake van eenig contract met de te werk gestelde nieuwe krachten on moet de eonige band bestaan uit een mondelinge belofte van oen der bestuurs leden van Koophandel. Dit konden we opteekonen na enkele vragen die we bij deze gelegenheid meen den te moeton stel Ion. STRANDFEESTEN TE GALLANTSOOG* Zondag» 15 Augustus word door do V.V.V. hot. JaarBjtsche strandfeest gehouden, bestaande uit oen wedstrijd in het maken van randfiguren. Het weer werkte dozen koer vrij goed mode. On geveer 9 uur werden do kinderen door do Gommis- sio van voorbereiding op het Dorpsplein ontvangen. Daarna werd met den wodstriju een aanvang ge maakt. Voor dit doel was eon groot stuk strand tusschen dam I dn II afgazot. De figurdb mochten 1 naar eigen keuzo worden gemaakt. Tot 12 uur werd door de kinderen aan Hun modellen gevorkt; toen word rust gehouden tob 2 tuur. Daarna weer met alïen ijVer aan hot afwerken. In den namiddag mooht ^Callantwoog zich mot een druk bezoek ver eerd zien. Er waren zoo ongeveer 500 h 600 mon- schen op 't strand aanwezig. De kinderen moesten toon bij hun kunstwerk do vacht houden,* tot do jury do ronde had gedaan. De taak van do jury •was deze koer weer lang niet gemakkelijk. De kinderen werden geduuonao 't wachten gotrao- teerd op koekjes en oen glhs Bania. Ongeveer 5 uur was de jury mot haan taak In zooverre ge reed, dat de prijzen voor de vorsohilléndo afdooiïn- nog moesten worden geregeld. De uitslag zou gemaakt worden ongeveer 6 uur voor de

Schager Courant | 1926 | | pagina 2