SPAANDER Co, UITVERKOOP bij Gemengd Nieuws. het Noordzeekanaal zal op 2 November worden her dacht. Er zullen volks- on kinderfeesten worden ge houden,. benevons een winkelweek, sport- en vlieg- demonstratles, concerten, een vlootrevue van vis- schers- en handelsvaartuigen, illuminatie, enz. Des Zondags zal een herdenking in de kerken plaats hebben. Bij de officieele feestviering op 2 November wor den te IJmuiden verwacht eenige ministers, het pro vinciaal bestuur van Noord-Holland, het gemeentebe stuur van Amsterdam en het bestuur der Kamer van Koophandel te Amsterdam. EEN NEDERLANDSCH VLIEGTUIG VERONGE LUKT. Uit Dortmund wordt aan het persbureauVaz Diaa geseind, d.d. 26 Aug.: Hedenmiddag omstreeks twee uur heeft boven het vliegveld te Dortmund een ernstig vliegonge val plaats gehad, waarbij de beide inzittenden om het leven znn gekomen. Het Pander-vliegtuig H. N.A. D.I., aat hedenmorgen omstreeks 11.uur te Rotterdam is opgestegen en bestuurd werd door den Nederlandsohe gewezen marinevlieger R.Reiber uit Amsterdam, arriveerde hier omstreeks half twee op het vliegveld met als passagier aen heer Van aer*Kwasfc, een der directeuren van de Pander- fabrieken. Na de landing, die vlot verliep steeg het vliegtuig opnieuw op, om een demonstratie vlucht te houden. De heer Van der Kwast was uitgestapt en zijn plaats in het twee-persoons 'vlieg tuig werd ingenomen door den Nederlandschen koopman Peek, te Dortmund woonachtig. De piloot Reiber volbracht met zijp. vliegtuig verschillende acrobatische toeren in de luoht. Bij een dezer toe ren, toen het vliegtuig tot op geringe hoogte ge daald was, kon de vlieger de motor niet-gauw ge noeg op gang brengen en sloeg het vliegtuig tegen den grond. Het werd totaal vernield. De vlieger Reiber werd op slag gedood, de heer Peek kreeg ernstige wonden. Hij werd overgebracht naar het gemeente-ziekenhuis te Dortmund, waar hij spoedig na aankomst overleed. Van het vliegveld Waalhaven vernemen wij, dat het toestel zich in uitstekenden toestand bevond. De vroegere marine-vlieger Van Vloten heeft met hetzelfde vliegtuig eergisteren nog te Soheveningen demonstraties gehouden. EEN VREEMDE SINJEUR. Woensdagavond kwart over acht, toen de personen trein Eindhoven-Valkenswaard het station Waalre had verlaten, zag de machinist vlak voor den over weg Eindhovensche weg te Valkenswaard een man languit op de rails liggen. Uit alle macht werd" ge remd en men 9laagde erin den trein op 3 meter af stand tot stilstand te brengen. Toen de machinist en de conducteur den trein verlieten om te zien wie er op de rails lag, krabbelde de tot nu toe onbeken de man op en verdween in de nabij gelegen bos- schen op Geenhoven. EEN ROOFDIER7 De landbouwer J. v. d. O. te St. Oedenrode, miste dezer dagen een jonge koe uit de weide. Na eenig zoeken werd het cadaver gevonden in een sloot. De ooren waren van den kop gevreten en over de ge- heele lengte van den rug was het vleesch weggevre ten, terwijl zelfs de ribben waren doorgebeten. In ,do nabijheid vond men de sporen van groote klauwen, zoodat vermoed wordt, dat een of ander roofdier hier de moordenaar is. HET WONDER. I Het Hbld. meldt: De kleine man in de spreekkamer bracht een be richtje. Een nieuwtje dat hij graag in het Avondblad nog geplaatst wilde zien. Hij vertelde het in zijn eigen taaltje, dat wij moeilijk, zonder phonetisch te worden, kunnen weergeven. Maar wat hij1 vertelde mag toch wel een wonder heeten. Zijn vrouw, zeide hij. was negen jaren blind ge weest. Stekeblind. En nu was zij gisteravond naar den haarknipper gegaan om zich een polkakop te laten geven. Toen de kapper het haar had geknipt, kreeg de gekortwiekte een eau-de-colognebesprenke- ling. Laten wij het een friction noemen. De kapper hanteerde blijkbaar de flesch wat stuntelig, groote spatten vlogen de vrouw in het gelaat, vulden haar oogen ensinds die eau-de-colognebehandeling heeft de blinde haar gezichtsvermogen volkomen te ruggekregen. „Ik zou dat wonder zoo graag in de krant willen hebben", zei de kleine, schamele man. „Vanavond nog", en hij gaf zijn naam en adres en noemde den naam van den kapper. Als het alles wkar is!I Is het geen wónder?? DE STAKING BIJ HEEMAF. In .een gisteren te 's Gravenhage, onder leiding van den Rijksbemiddelaar H. A. van IJsselsteyn, gehou den vergadering van vertegenwoordigers van de par tijen. betrokken bij de staking bij Heemaf. heeft de Rijksbemiddelaar ten slotte in overweging gegeven, dat de arbeiders de door hen gestelde eischen tot op de helft zouden reduceeren, onder dit beding, dat de in enkele onderdeelen van het bedrijf te verdienen loonen nog nader onder de oogen zouden kunnen worden gezien, doch dat het van de Heemaf te ver gen offer de helft zal zijn van hetgeen de inwilliging der aanvankelijk gestelde eischen zou vorderen. Beide partijen hebben zich verbonden zich vóór 1 September* over dit voorstel (uit te spreken. ST. MAARTEN. Donderdagavond gaf de Symphonie, onder leiding van den heer S. Schut, een concert in den tuin van mevr. de wed. Blom alhier en ter afwisseling gaf de zangvereeniging, onder leiding van den heer P. Grin, een 6-tal liederen ten gehoore. Velen hadden zich de moeite getroost, uit St. Maarten, zoowel als uit Zijpe en Harenkarspel, om zich naar de Hee renstraat te begeven, wel wetende, dat hetgeen de Symphonie ten beste geeft, ons muzikaal gehoor streelt. Ook nu werd correct en mooi spel gegeven, hetwelk in de luwte van de bosschage van deft mooien tuin heel schoon en gedragen klonk. Ook de in de boomen bengelende electrische verlichting, gaf op dezen donkeren avond een sprookjesachtig aan zien, hetgeen voor ons anders bij avond zoo stil dorpje een aardige attractie was. Ook de zang heeft goed voldaan. Het geheel was mooi en zuiver en de voordracht goed. Wat allen opviel, was, dat de woorden zoo goed verstaanbaar werden uitgesproken. Van dit koortje kan ook ge zegd worden dat er met ernst is gestudeerd. Een woord van dank van hieruit aan de beide ver- eenigingen is dan ook op zijn plaats, tevens dank aan het publiek voor het aandachtig luisteren gedu rende het concert. ST. MAARTEN. De metselaar K. Numan alhier was werkzaam in een varkensboet bij de kaasfabriek, alwaar hij op een gegeven oogenblik een hard voorwerp tegen zijn neus kreeg, met het gevolg, dat het neusbeen brak en een ernstige vleesch wonde ontstond. Wat de ware oorzaak hiervan was, kon hij niet beslist vaststellen, daar hij na de klap niets meer kon zien. Numan was genoodzaakt zich onder dokters behandeling te stel len. WIERINGERWAARD. Vergadering- van de Rundveefokvereeni ging op Donderdag-middag, onder leiding' van. den heer P. Schenk Dz., bq aen heer A. Schouten. Aanwezig slechts 7 leden, voorzatter en secretaris. Na opening worden de door den heer A. Keesman voorgelezen notulen onveranderd vastgesteld. Ingekomen is van 'Vee-export een verzoek om mode te doelen, of ïn deze vereeniging gras- kalveren te koop zijn. De prijzen ,die men wil be steden varieeren tusschen 200 en 250 gulden. In t bijzonder zal worden gelet op vetgehalte en exteri eur. De controleur heeft na onderzoek 33 stuks opgegeven. Ook is ingekomen een programma van de to hou den tentoonstelling tc Alkmaar. Wordt in bespreking gebracht do gewone no- jaarskeuring. Besloten wordt deze te aoen houden op Woensdag G October. dee voorin. 9 uur. Over de laatste rubriek nï. 5 volbloed runderen van één eigenaar-fokker wordt tamelijk lang ge- discusseer d. De heer Jb. Kaan Kz. heeft dit vorig jaar reeds willen veranderen en wil ook nu weer voorsteliLen, om daarvoor te nemen 3 melkgevende koeien, 1 pink en 1 kalf, wat eerst na uitvoerige bespreking wordt aangenomen. Verder wordt door den heer Kaan in bespreking gebracht (hoewel hij er geen voorstel van wil maken in verband met de onvoltalligheid der yer- 5adering)' om uit te .schakelen: de bepaling dat e leden het zelf moeten gefokt hebben. Voorzitter is er niet togen, om het nu reeds te behandelen. De heer van Hoorn merkt op, dat dit niet de be doeling van den heer Kaan was. Toon wordt ook 'dit in stemming gebracht cn aangenomen, zoodat het woord „fokker" vervalt. Als juryleden worden door voorzitter voorgesteld de heeren E. Koster Dz., P. Stapel, Swierstra, Jm. Blaauboer, D. C. Hartog en A. Ruiter. Vaufuit de vergadering gaan stemmen op, om den heer afe Jong, veeteeltconsulenfc in Gelderland» er» bij te nemen. Het gaat in geen geval om den per soon van den heer Ruiter, dooh voor reclame vindt men het veel meer gewenscht, en wanneer dan de heer Hartog bedankt, dan nog een veeteeltconsulent nl. den heer Swagerman uit Zeeland. Na breed voerige discussie wordt dit laatste aangenomen. Hierna volgt een zeer uitgebreid en mooi verslag over het mefleonderzoek 1925, door den heer Kees man. We hebben hier als 't voornaamste het vol gende van aangeteekend: De gemiddelde opbrengst over 1925 over alle dieren waa 4124 Kg. melk, 140.5 Kg.' vet, 3.41 pet. in 292 melkdagen. De beste waren Cornelia 9 van F. A. F. Grone- man met 4024 Kg. melk, 154 Kg. vet met 3.83 pet. in 309 melkdagen en Greta 39 van A. D. Sloutel als producten te van 3939 Kg. melk, 150 Kg. vet met 3.81 pot. in 324 melkdagen. Ook de vaars Ada van C. Strijker had mooie cijfers, nl. 3744 Kg. melk, 3.53 pet. vet in 310 dagen Een derdkalver. Aaltje XI van Jonge Frans 24, van C. R. Blaauboer, staat ver boven het gemid delde met 5214 Kg. melk, 176 Kg. vet, met 3.38 pet. in 310 melkdagen. De beste cijfers hadden Pel Adema van F. A. F. Groneman, 6579 K.G. melk, 238 K.G. vet, 2,60 in 280 dagen; Maart je 31 van N. Kaan Kz., 6546 K.G. melk, 233 K.G. vet, 3,56 in 280 dagen; Aaltje 2 van H. van Hoorn, 6568 K.G. melk, 254 K.G. vet, 3,87 in 333 melkdagen; Liesbeth 2 van J. A. Mooij, 6174 K.G. melk, 208 K.G. vet, 3,37 in 305 dagen. Dan wordt in bespreking gebracht: Inzending ten toonstelling Alkmaar en wordt door voorzitter de vraag gesteld: Acht men gewenscht in te zenden? Een paar leden willen voorzichtigheid aanraden, vooral in verband met het mond- en klauwzeer. Do heer Jb. Kaan heeft geinformeerd bij een paar vee artsen en daar bleek dat het in Noordholland niet door loopt. Toch is ook hij een beetje huiverig. Be sloten wordt aua vereeniging niet in te zenden. Indi vidueel kan natuurlijk worden ingezonden. Bij de rondvraag worden nog enkele vragen ge steld en beantwoord, waarna de vergadering onder dankzegging wordt gesloten. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 21 tot en met 24 Augustus. Geboren: Sntjè,dochter van Nicolaas Teunis Hopman en EILsabeth Maria Rezelman. f Getrouwd: Nicolaas Kamp, 31 jaar, monteur te Zijpe, onlangs 'te Assendelft en Guurtje Langedh'k. 20 jaar, zonder beroep,te Zijpe. Nicolaas yan der Gragfc, 27 jaar, grofsmid te St. Maarten en Antje Dolver, 29 jaar, zonder beroep, te Zijpe. Lungestraut - Alkmaar. HEERENKLEEDING. UW VOORDEEL IS NU TE KOOPEN. ZWARE STORMEN. Boven de Erie- en Ontario-meren heeft een zwaar onweer gewoed, dat aanzienlijke schade heeft aan gericht. Volgens een telegram uit Ottawa heeft ook boven Nieuw-Schotland een hevige orkaan gewoed. Tot dusverre ,staat vast, dat vijftig personen gedood zijn. De materieele schade is zeer groot. NOG EEN MIJNONGELUK. In de "Melchiormijn in het district Waldenburg zijn bij hot springen met dynamiet vier mijnwerkers getroffen; een van hen was onmiddellijk dood. DRIE PERSONEN VERDRONKEN. Uit Weenen wordt gemeld: Een 14-jarig meisje was in het Donaukanaal in •Nuszdorf aan het baden. Zij gleed uit en ging kopje onder in het water. Haar 19-jarige vriendin sprong haar na om, haar të redden, doch werd door den stroom meegesleurd. Eer. 18-jarige jongeman, die aan den anderen oe ver van het kanaal het ongeluk bemerkte, sprong te water en zwom naar de drenkelingen toe. Het ge lukte hem, het 19-jarige meisje tb grijpen, doch dit klampte zich zoo krampachtig aan hem vast, dat beiden, evenals het jongste meisje, verdronken. AUTO-ONGELUK IN DUITS C HL AND lm de nabijheid van Halle reed een met drie heeren en één dame bezette auto tegen het span paarden van een voerman die geen licht op had. Bij de bot sing werd het ééne paard compleet den kop afgerukt, terwijl het andere zoo zwaar gewond werd, dat het later afgemaakt moest worden. De vier inzittenden van de auto werden eveneens zwaar gewond, waar van er een bereids gestorven is. Dezen was namelijk de parasol van de meegevoerde dame in het lijf ge drongen, en had lever en darmen vernield. Alle vier inzittenden waren jonge menschen, die op hun va- cantiereis waren. HET VERWATERDE COMMUNISTISCH BEWIND IN RUSLAND. Een bewijs voor de gisting in sovjet-Rusland is wel het thans bekend geworden schrijven, dat Zino- wieff tot de partijleiding richtte, enkele dagen voor hij van zijn functie onthe.ven werd: „Wat Lenin vreesde, is gebeurd. We zijn getuige van de ontaarding der partij. Inplaats van commu nisten van zuiver karaat, bezitten we bureaucraten, half-burgerlijke diplomaten, handelaars en opportu nisten van de ergste soort. Het door het Russische proletariaat in de jaren 1917 tot 1922 vergoten bloed heeft vergeefsch gevloeid. Het communisme bestaat slechts in zooverre, als het er om gaat het voor de buitenwereld op te houden, terwijl, wie in de partij zelf over dit thema wenscht te spreken, wordt uit gelachen. De arbeiders, de boeren en het roode leger tien met schrik het huichelachtige spel aan. dat door de meerderheid der communistische partij gespeeld wordt, die de tradities van don strijd en do grondbe ginselen vnn hot communisme hoeft losgelaten De arbeidersmassa en de soldaten van hot roode leger beginnen te morren on ons ven huichela.'en toegevendheid tegenover de bourgeoisie en do kapita- listen te beschuldigen. Deze massa's stellen terecht de vraag: waarom heeft men het oude bewind om ver geworpen, waar men thans bezig is. zijn ergste uitwassen weer te laten opkomen. De ontaarding en het bederf zijn zoozeer in het staatslichaam doorge drongen. dat buitengewone maatregelen vereisebt worden, om den toestand te redden. Ik weet niet welke plannen gij koestert ten op zichte van mij en van mijn kameraden, die u hard nekkig uw fouten voorhouden. Daarentegen weet ik wel, dat. wanneer gij1 den boog te strak spant, ons heele werk zai ineenstorten en onze partij zal worden vernietigd." EEN INTERNATIONAAL MANIFEST. De „Voss. Zeik" brengt een internationaal mani fest togen den militairen dienstplicht, dat door oen groot aantal bekende personen van alle nationali teit ondorteekend is. Ais Nederlanders "*teekonen prof. G. T. Hoering, 1'uitenajit-generaal Gt. J. Kjoolemans Beqnen en prof. K. II. Roessingh. On der de ruim 60 ondertekenaars vinden wij Norman Angeü, llenri Barbusse, Anny Besant, generaal Von Deimling, prof. Einstein, de Indiër Gkandi, de onlangs overleden Ellen Key, den president van den Duitschen Rijksdag Löbo. Vietor Margué- rite, Lord Pa.rmoor, Ro-main Rolland, dr. Ignaz Seipel, Ph. Snowden, Tegore, H. G. Weli» enandere beroemde mannen en vrouwen. In het manifest dat slechts kort is, wordt gezegd, dat men zich van het militairisme wil' afschudden. Dit kan het best geschieden door algemeen© afschaffing van den dienstplicht. Daarom wordt den Volkenbond gemaand, daartoe onmiddellijk .over te gaan. Een regeering, die door den dienstplicht gesteund wordt kali er gemakkelijk toe overgaan oorlog te verklaren en de oppositie tot zwijgen te brengen. In zijn eerste ontwerp voor den Volkenbond had trouwens ook president Wilson afschaffing van den dienst plicht opgenomen. De bekende Duitsoho passifistdscho generaal Von Schoenaoh, die mede onderteekend heeft, licht dit in de ,.Voss. Zeit." toe. Het manifest wil een ondersteuning zijn Van de commissie in Geüève die over vermindering van den weermacht be raadslaagt. De algemeene dienatplioht is ontstaan als een afweer der staten tegen Napoléon. De scherpe economische tegenstellingen nebben de volkslegers echter tot aanvallende machten gemaakt Ook uit militair oogpunt zijn de grooto volkslegers te veroordeelen. Zelfstandige karakters kunnen zich aan hun hóófd niet meer ontwikkelen. De leidende veldheeren in den wereldoorlog hebben geen nieuwe denkbeelden ontwikkeld. Zij hebben slechts aan vaard wat hun door de techniek werd opgedrongen. GEVAARLIJK DRINKWATER. In de laatste 14 dagen zijn in enkel'o wijken vnn Hannover tal van volwassenen en kinderen, na het drinken van leidingwater, ziek geworden. De zieken worden plotseling onwel, gevon over, of of vallon in zwijm. Uit het inmiddels ingesteld onderzoek is niet precies gebleken, waaraan do ziekte is toe te schrijven, doch men neemt aan, dat het drinkwater door vuilnis besmet is. Ofschoon de waterleidingsdireotie het water de laatste paar dagen weer kiemvrn heeft bevonden, zijn er weer nieuwe ziektegevallen voorgekomen. HET KANAAL OVERZWEMMEN. In het begin dezer week, Maandagnacht, lezen we in de Engelsche bladen, zijn weer een aantal vergeefsche pogingen gedaan, van uit Frankrijk naar Engeland te zwemmen. De Franschman- Le 'Driant vertrok half negen 'e avonds van Kaap Gris Noz on gaf fee midder nacht1 op. Miss Cannon, do Aroerikaansehe zwem ster, was ook niet gellukkig. Na zes en een half uur had zo er genoeg van. Xog sneller was de Duit- soher Kemmerich 't water uit. Een bruinvisoh kruis te zijn b.ian en ramde don onfortuiniijken Duitsoher ter hoogte van zijn maag. Ooggetuigen op de bege leidende sleepboot zagen duidelijk het dier op den zwemmer ai springen. Vierkötte, de bekende Duitsohe lange afstand- maai, bracht het nog 't verste. Ook hij begon bij Kaap Gris Nez, maar moest om zes uur Dinsdag ochtend opgeven. Dichte mist en storm deden den kapitein besluiten hem aan boord te roepen, omdat de gezagvoerder bang was, den zwemmer kwijt te raken. Vierköfeter was op 10 mijlen van Dover. DE DAMESBANDIETEN VAN LONDEN. Wij hebben al iets gemeld van „de bende der 40 olifanten'een mysterieuze bandieten-organisatie, die voor een groot deel uit vrouwen schijnt te be staan, en die geleid wordt door een bijzonder knap persoontje van een jaar of 22 met op de moderne wijze kort geknipte lokjes, een z.g. „Etonkopje". Deze jonge dame, die altijd keurig in de klceren zit' en die gemeenlijk den auto bestuurt, waarin de boeven de vlucht nemen, na in den een of anderen winkel, villa of alleenstaand sportgebouw te hebben inge broken, wordt in politiekringen vereenzelvigd met een boosdoenster, die al eens gezeten heeft en den bijnaam draagt van „Limehouse Lizzie", De bende houdt er ergens in het Oost-eind van Londen een dievenschool op na en recruteert haar leden uit het publiek vooral meisjes dat de dansclubs be zoekt.. Deze vrouwen zijn overdag ladelichtstors, s nachts inbreekstors, en spelen soms ook de rol van dametje uit de betere kringen. Haar specialiteit is het stelen van auto's, die bij de schouwburgen of music-halls 's aVonds aan den kant van de straat staan, terwijl de eigenaars binnen de voorstolling bij wonen. Veelal zijn de vrouwelijke leden der bende werkzaam als uitkijksters en waarschuwsters.. Het laatste stukje van de bende schijnt êen nach telijke inbraak te zijn bij Claygate. De driestheid van het geval trelt vooral, wanneer men weet, dat de auto met Limehouse Lizzie en haar kornuiten juist aan de achtervolging door politie waren ontsnapt. Een agent had het „Eton-kopje" herkend en zette haar in een taxi na. De achtervolging in de Londen- sche buitenwijken duufde een uur. Vermoedelijk gebruikten Lizzie en haar makkers eeh auto, dien zij enkele dagen te voren hadden gestolen. Hoe het zij, de auto verdween in -don nacht, en om 3 uur volgde de nachtelijke inbraak te Merton, waar een ruit werd verbrijzeld in een winkel van fotografi sche benoodigdheden en een aantal camera's werd ontvreemd. ONGELUK BIJ AUTOMOBIELRENNEN. Te Boulogne-sur-Mer is gisteren bij het begin van den eersten dag van de automobielrennen de wagen, die bestuurd werd door den Engelschman Howy bij een bocht uitgegleden en met volle vaart tusschen het publiek terecht gekomen. Eén toeschouwer werd ge dood, twee ernstig gewond. HUIZENBOUW. Blijkens een rapport van den Britschen minister van volksgezondheid zijn in Engeland in de laatste twaalf maanden 173.426 huizen gebouwd. Het aantal huizen, dat sinds den oorlog gebouwd is, bedraagt 650.000. LEVE BUROKRATIUS. Verleden jaar stelde een sigarettenfabriek in Thu- ringen een partij van 470.000 sigaretten ter beschik king van de stad Erfurt om gratis onder oorlogsinva liden, arrnen en werkloozon vordeeld te wordon. Bepaald was, dat de sigaretten slechts verdeeld mochten worden als het „Reich" er geen belasting van hief. Het rijk was hiertoe niet geneigd, de stad Erfurt wilde de belasting niet betalen en de fabriek de sigaretten niet terugnemen. Dies werd de heele partij tot verbranding ge doemd. Ze werd in een kuil geworpen, met poiroleum begoten en in brand gestokon.' Het resultaat was. dat do personen, voor wie de sigaretten bestemd waren, niets kregen en dat do fiscuB nieUkreeg. Maar de vorm was gered. DE WARMSTE NACHT. Engeland heeft eergisteren den heetsten nacht be leefd, die het in 55 jaren tijds heeft meegemaakt. Op vele plaatsen daalde de temperatuur geen oogen blik beneden de 65 graden en vele menschen werden dientengevolge door slapeloosheid gekweld. Zelfs het ochtendgloren bracht geen verlichting. Op sommige plaatsen bedroeg de temperatuur 80 graden in de schaduw. Te Soüth Farnborough, Croydon en Ross-on-Wye bedroeg de laagste nachtelijke temperatuur 63 gra den en te Felixtowe 64 graden. MIJNONGELUK. Uit Johnstown, (Pennsylvania). 40 Mijnwerkers zijn in een mijn opgesloten. Twee lijken zijn geborgen. EEN SLANG. Terwijl een kruier op het goederenstation te Leicester een groote bos bananen op zijn schouder vervoerde, bemerkte hij plotseling dat een slang zich rondom zijn hals kronkelde. Ilij greep het on dier beet cn smakte het tegen den grond. Met de hulp van kameraden, bad de man het beest spoedig in een kist gevangen. Het werd naar het Stedelijk Museum vervoerd, waar een deskundige verklaarde, dat het een gevaarlijke adder was van de soort „cerastes". ROOMIJS-VERGIFTIGING. Het is gebleken, dat de personen, die na het ge bruik van roomijs te Offenbach, ziek zijn geworden, door typhusbaciilen besmet zijn. VADER EN ZOON DOODGESCHOTEN. De stationschef van Novete, een plaats aan de spoorlijn MilaanPisa, en zijn zoon zijn door een spoorwegarbeider, die over zijn verplaatsing ver toornd was, doodgeschoten. De stationschef laat een vrouw en vijf kinderen na. De moordenaar is gearresteerd. DE UITZONDERINGSTARIEVEN OP DE DUIT- SCKE SPOORWEGEN. De uitzonderingstarieven op de Duitsche spoor wegen voor de Belgische havens zullen volgens De Ned. Werkgever met ingang van 15 October worden opgeheven. Men herinnert zich. dat deze tarieven een punt van discussie hebben uitgemaakt bij de behandeling van de Nederlandsch-Duitsche handelsverdragen. De uitzonderingstarieven voor de Belgische havens, waren niet van toepassing naar Nederlandschc ha vens. Van 15 October af wordt dus niet verkregen een even gunstige behandeling als Antwerpen voor de nader te noemen artikelen tot dusver genoot, maar de gelijkstelling zal worden gemaakt, door België en Nederland voor die artikelen in den ver volge even ongunstig te behandelen. De Nederlandsche regeering heeft dus ook op dit punt zich met het mindere moeten tevreden stellen. Wij herinneren er aan, dat in de vergadering der Tweede Kamer van 2 Juli mr. Knottenbelt tijdens de rede van den minister van buitenlandsche zaken de interruptie plaatste: „Is er gevaar voot gelijkmaking naar beneden of bestaat dat gevaar niet?" Waarop minister van Karnebeek antwoordde: „Er is inder daad een gevaar, dat ligt in den aard_der zaak. maar dat is een punt, waarmede wij nog bezig zijn." De hierbedoelde uit zonderingslarieven. welke zul len worden opgeheven, waren de nummers: 35 b voor .ijzer en staal, ijzer- en staalwaren alsme de spoorwegmateriaal; 39 b voor uitvoer-stukgoed en. uitvoer-wagonladin gen; 49 b voor glas- en holglasart-ikelen en 52 b voor papier en carton, alsmede vloerklëëden van papier. Tegenover de Duitsche uitvoerhavens blijft de toe stand onveranderd. Noch België, noch Nederland krij gen dezelfde gunsten, welke op het oogenblik door de Duitsche spoorwegen aan het verkeer naar de Duit sche uitvoerhavens worden verleend. DE CHARLESTON IN DEN BAN. Het Mexicaansche ministerie van Gezondheid heeft bevel gegeven, dat de Charlestonclans in openbare danszalen moet worden verboden, omdat deze dans zooveel van de menachelljke kracht vei^t, dat hij gevaar voor het hart oplevert. Het ministerie zegt verder, dat de Charleston hee- lemaal geen fraaie dans is. Integendeel, do minister vindt hem leeiijk en lomp. Bovendien bestaat hij uit allerlei verwringingen en gewrichtsverrekkingen, die nadeelig zijn voor de gezondheid en die een alles behalve artistiek resultaat opleveren. Het ministerie liecft voorts een beroep gedaarr op organisatoren van particuliere bals om de Charleston van het pro gramma te weren. In Amsterdam en Den Haag wordt deze dans in verschillende dansgelegenheden ook geweerd. MAATREGELEN VAN MUSSOLINI. O'ücieus wordt ge meld, dat lot de nieuwe maat- reg Ion, die het kabinet in zijn aanstaande zitting zal hebben goed te keuren, behoort het voorstel tot algehcele opheffing van gemteptebesiuren. in het begin van dit jaar werd een wet goedgekeurd, wrtar- bij gemeenten m» t minder inwoners dan 5000 zielen worden geplaatst onder bestuur van het ministerie van binnonlandsche zaken. Deze wet zal thans wor den uitgebreid tot alle gemeenten in Italië. Zelf» de groote steden zullen het recht verliezen haar eigen be stuurders voor plaatselijke aangelegenheden te kie zen. Mussolini is tot dit besluit gekomen, omdat het resultaat, verkregen na een bestuur van eenige maan den door de regeering, zoo gunstig is, dat de uit breiding der wet voor het geheele land van groote beteekenis is. Een der gevolgen van den nieuwen maatregel is, dat de wet tot uitbreiding van het gemeentekiesrecht voor vrouwen, die korten tijd ge leden is goedgekeurd, niet toegepast zal komen te worden. DAMESKAPSEL A LA HINDENBURG. Het nieuwste snufje op het gebied der vrouwe lijke haarmode of is het misschien al weer oud geworden? is een coiffure 5. la Hindenburg. Aan eenige dames in Zwitserland komt de hooge eer toe, dit nieuwe kapsel to hebben uitgevonden. Dies kan men tegenwoordig in de straten van Ba zel, welke stac^ als de geboorteplaats van de nieu we modegril kan worden aangemerkt, jonge dames zien loopen met den hoed in de hand en de vóórha ren tot een vorstelijke kuif van 2 centimeter hoogte „verwerkt", gelijk do president der Duitsche repu bliek, generaal von Hindenburg, die „draagt". Nu nog een sabel en oen paar rijlaarzen de Russische kaplaarzen zijn al weer uit do mode cn de dames zullen de oogen on harten, der Bazelsche jongemannen stellig op onweerstaanbare wijze boeien. VERDRONKEN. Naar uit Southend gemeld wordt, zijn twee broer tjes. résp. 7 en 8 jaar oud, nabij Canvey Island bij het baden verdronken. Eén tante der jongens zat aan het strand de kna pen gade te slaan, die met een reddingsboei speel den. Plotseling riep'do oudste jongen, dat zijn jongere broertje begon te zinken. Hij scheen nog pogingen te doen om den knaap te redden, maar tevergeefs. Weldra waren beiden in.de diepto verdwenen, ter wijl hun tante machteloos moest toezien. Een man, die te hulp was komen ijlen, kon slechts het lijk van één der jongens aan land brengen. Later werd het tweede lijkje gevonden.

Schager Courant | 1926 | | pagina 10