Voor Reclame onze bekeu'de METWORST voor f 0.60 per pond. Gebr. KWELDAM - Schagen Raad Wieringerwaard. C. Voorthuljsen en van A. Minnema. i Ondertrouwd: Jan van Driel, oud 27 jaar, landar beider te 'Anna Paulowna en Dina Petronella de Vos, oud 17 jaar, z.b., te Beverwijk. Jacob Boon, oud 22 jaar, landbouwer en Hilda Dunke, oud 23 jaar, z b., beiden te Anna Paulowna, Getrouwd: Geene. Overleden: Geene. nieuwe niedorp. In do zaal van don heer Groot gul Dinsdagavond! de Wieringrer 'Bioscoop een voorsteUing- voor een stamps-olie zaal. Na eerst eenige mooie natuur ^op ruimen to hebben gezien, kregen we een overzicht van het onlangs gehouden Wieringer Muziekcon cours op het doek, wat bq 'fc publiek veel bijval oogstte. Daarna word overgegaan tot het hoofd nummer: „Zeomans-tragedie dramatisch si>ol in 'zes noten. Tot "slot nog een kluchtspel, wat de lachspieren nog al flink in bewoging wist te bron geen. Met een gezoüig bal na werd do schutkermig hier weer besloten. p Dinsdagsavonds was or in 't lokaal „Prins Mara- Tits gemaskerd bal, waarvoor 2J. deelnemenden wa- {ren en dat correct geregeld werd door den ballet- meester A. J. Groen uit Alkmaar. Er was werk van gemaakt, en keurig uitgedost als de deelnemenden fwaren, leverde hot dansen der gemaskerden een alleraardigste aanblik op. Een poosje na het de masqué werd de uitslag bekend gemaakt en wel als volgt: Dames: le ,pr. Kapel (mej. L. Bufcter); 2e pr. De Nacht (mej. Kika Zeeman)3o pr. Ballon (mei. L .Koning) Hoeren: le pr. Charlie Chaplin (de.neer Cor Koning); Paren: le pr. yogolverschrik kers (de heer H. Peeroboom en mej. L. Bakker). Het ging er levendig en gezellig toe en zoowel op straat als in do boide lokaliteiten beerschte jo- JÜbtt ot laat in den nacht. Er is pleizirig kermis gevierd. nieuwe niedorp. Dinsdagmiddag werd in de zaal van den heer Groot Jilhier, door -het Operettegeaelsehap van den heer Alb. Boelens van Helder, de sprookj es-revue „Prinses Astra" opgevoerd. Prinses Astra is bewerkt naar een sprookje, uitgegeven door de bekende poetsmiddelenfabriok Glim. De kindoren waren allen hun rol goed machtig, en do bybohoorende liedjes werden goed geZocngen. Het was voor het honderdtal kinderen, welke waren opgekomen. een heel aardigen middag, en tevens voor de Glimfabriek een mooie reclame. Tot slot bedankte de leider het opgekomen publiek voor hunne attentie, en wensohte ae geen vaarwel, maar een tot weerziens toe. nieuwe niedorp. By onderhandschen verkoop heeft de heer J. I. Hovenier, muziekonderwijzer alhier, van (den hoer D. Koeten een perceel bouwgrond go- kocht, met de bedoeling er te zijner feb'd een huis op te laten bouwen. het vlaggen van gemeentewege op ko ninginnedag» In de gisteravond onder voorzitterschap van don burgemeester, den hoer VV. van der Sluis, gehouden vergadering van don raad der gemeente Goor is ihet 6 tegen 4 stemmen aangenomen een voorstel van het soc.-dom. raadslid II. Boswinkel om gister ter ge legenheid van den verjaardag van do Koningin niet te vlaggon. De soc.-dem. burgemeester had vooraf do volgende rede uitgesproken: Het wil mij toeschijnen, dafc in de eerste plaats de vraag moet worden beantwoord, wie bevoegd is, te beslissen over de vraag, of er al of niet van gémeen- tewege zal worden gevlagd. Ik merk op, dat er ten deze van regeeringswege niets is voorgeschreven; mij is althans geen Konink lijk besluit en geen aanschrijving in dien geest be kend, zoodat dus, los van de inzichten der hoogere autoriteiten, een beslissing kan worden aangenomen. Die beslissing moet, naar 't mij' voorkomt, worden genomen door den raad. Niet door den burgemeester, niet door het college van B. en W., maar door don raad, die aan het hoofd staat van de gemeente en als hoogste gezaghebber de beschikking heeft over alle gemeente-eigendommen. Het is de gewoonte, dat in de gemeente Goor op 31 Augustus van gemeentewege wordt gevlagd. Er is, vergis ik mij niet, sinds menschenheugenis in deze gemeente gevlagd, wanneer het staatshoofd jarig was. Wanneer met deze gewoonte zal worden gebroken, dan is het aan den raad, zijn wensch daartoe ken baar te nyiken. Wanneer de burgemeester op eigen houtje van die'gewoonte zou afwijken, zou dat, naar het mij .toeschijnt, van weinig democratisch besef ge tuigen. Ik zou een dergelijke handeling voelen als onbehoorlijk. Wanneer de raad als hoogste lichaam in deze gemeente zich uitspreekt vo«r vlaggen, zal, ik dat besluit ^eerbiedigen en last geven, van gemoente- wege de vlag uit te steken. Mocht echter de raad het voorstel van don heer Boswinkel aannemen en zich dus uitspreken voor niet-vlaggen, dan zal die wensch door mij worden geëerbiedigd on zal er van gemeen tewege niet worden gevlagd. Ik meen in dezen niet anders te kunnen en te mo gen zijn dan de uitvoerder van 'sraads besluiten, Intusschen stel ik er prijs op. den raad mede te dee- len, hoe ik zelf over deze aangelegenheid, die ik niet zeer gewichtig acht, denk. De Koningin, die verjaart, ij bet Nederlandsche staatshoofd. Zij is dat geworden op volkomen wettige wijze. Zi| regeert volkomen constitutioneel,. Ieder zal dat erken nen. ook hij, die overigens aan een republikeinschen staatsvorm do voorkeur geeft; Desondanks is de geestdrift van de socialisten voor het Nederlandsche staatshoofd niet groot, bij velen zelfs beneden het vriespunt, 'Vraag: men, hoe dat te verklaren is. dan meen ik, dat de schuld moet worden gezocht bij hen. die het Koningshuis hebben misbruikt in hun propaganda tegen het socialisme. Dat is zoo geweest .van het -oogenblik af. dat het socialisme in Nederland naar voren kwam. Ik mag hier herinneren aan het refrein van het oude lied: Domela moet zakjes plakken. Leve Willem ITI. Ik denk hier o.a. aan 1903. toen de bestrijders van hot socialisme de Koningin de woorden» in den mond logden: misdadige woelingen, een -uitdrukking, die gevoeld word als onrodelijk en die aan de geestdrift yan het Koninklijk Huis niet bevorderlijk was. Ik moge hier horinneren aan de laatsto dagen van 1918, toen zekero politieke partijen het staatshoofd mee voerden in haar pro|>aganda tegen de moderne arbei dersbeweging. Men kan dit toejuichen of betreuren, maar het is nu eenmaal een feit, dat dergelijke gebeurtenissen tot gevolg hebben gehad, dat men een steeds groeiend volksdeel van bet Koningshuis heeft verwijderd. Het is denkbaar, dat eenmaal de tijd komt, dat 'het Koninklijk staatshoofd in Nederland kan worden ge zien als staatshoofd en als staatshoofd alleen. Ik meen zelfs te hebben opgemerkt dat de ontwikkeling zich in dozo richting beweegt. Zoodra dat het geval is zal mijn advies luiden: Bteekt de vlag uit. Thans moet ik tot mijn, leed wezen adviseeren: steekt ze niet uit» Se staking bij „heemaf» Gisteravond werd door do gezamenlijke besturen dor Metaalboworkersbonden een breedvoerige be sproking gohoudon over het antwoord, dat aan den rijksbomiddelaor omtrent zijn voorstel in zafco de staking op „Hoemof" zal worden -gezonden. De bo- sturen kwamen tot volledige overeenstemming. Daarna vergaderdon de organisaties met hun bestu ren en keurden het voorstel goed. De besturen der metaalbewerkersbonden hebben onderstaand telegram verzonden aan den rijksbe- middelanr den heer Van IJsselsteyn: „De besturen van den Algemeenen Nationalen Me- taalbewerkersbond, den r. k. en den Chrlstelljken Metaalbewerkersbond zijn bereid een voorstel in uwen geest het stakend personeel ter aanvaarding voor te leggen, als de „Heemaf- uw voorstel aan vaardt. „Verzoeke verder oplossing van andere punten". de spoorwegen en de reizigers. Er is onlangs melding gemaakt van een dienstor der aan het personeel der Ned. Spoorwegen, waar in o.m. voorgeschreven werd: Op dagen van overdruk verkeer aooals des Zaterdags moet vertraging bestreden worden, o.a. door niet te spoedig over te gaan tot vertraging gevende treinversterkiiig^ eu door in geen geval tot overbelasting van-treinen te besluiten. Op deze dagen moet niet tob onvoorziene trein versterking wordenovergegaan, indien daardoor belangrijke vertraging zou ontstaan; desnoods zal een aantal reizigers met staanplaatsen genoegen moeten ne men, terwijl Zoonoodig kan worden overwogen eenigö reizigers tot een volgenden trein acher to houden. De chef van Beweging der Ned. Spoorwegen, hoofdingenieur H. E. Verschoor, heeftnu aan de N. K. Ct. medegedeeld, dat het geenszins in de bedoeling der Ned. Spoorwegen ligt zich te ont trekken aan haar verplichting om iederen reiziger, die op tijd aan een trein is, behoorlijk te vervoeren Hun srreven is niet de treinen zooveel mogelijk vol te stoppen, onverschillig of een aantalpassa,- giers - geen zitplaats heeft en allerminst is het de bedoeling passagiers achter te houden om hec aanhaken van 'n reservewagen uit te «paren. Maar de hoer Verschoor erkende, dat de redactie van de order niet gelukkig is cn door het publiek vorkoord begrepen kan worden. De order was dan ook eigen lijk met voor het publiek, maar voor den internen dienst bestemd Deze heeft de bedo.eling ervan wèl gevat. De dienstorder ziet zeer bepaaldelijk op uitzonde ringsgevallen. Het is op het oogenblik .een verba zend drukke tijd. Iedereen reist. Vooral op Zater dag is er een enorm vervoer en dit komt uit den aard der zaak op eenige hoofdstations samen. Door de tariefsverlaging reizen er naar men mag aan nemen 15 pet. meer mensohen dan in Juli en Aug. van verleden jaar. Nu kan het voorkomen, dat op een station een aantal reizigers niet in een gereedstaanden trein kan of (omdat er geen zitplaatsen zijn) wil. Heeft men reservemateriaal by ae hand dan is in zoo'n geval' versterking van den trein 'de aangewezen weg, tenzü de trein overbelast zou worden, d.w.z. meer dan 60 assen zou- gaan tellen. In dat geval, het staat in de dienstorder, moet uitbreiding van den trein, onder alle omstandigheden vermeden worden, een veiligheidsvoorschrift. Het andere ge- Val, waarop de dienstorder doelt, is dat men den trein alleen kan versterken met zeer ingewikkelde rangeerenmanoenvres. Men stelle zich den toestand op een station als Utrecht voor op een uur dat allé perronsiporen! bezet zijn. Moet men op Zoo'n oogenblik wagons gaan aanhaken dan krijgt men allerlei complicaties, die zoor tydroovend zhn niet alleen voor den trein in kwestie, maar vaak ook voor andere treinen, die niet kunnen aankomen of vertrekken. Groot' oponthoud in do heelë dienstregeling kan hiervan hot gevolg zijn. Gelukkig zijn de meeste stations chefs practische mensohen en weten Zij in zulke gevallen meestal wel raad te schaffen. Er Zijn eohtor ook ambtenaren, die moor „bureaucratisch" aangelegd ziyn. Tot dezen is do dienstorder eigenlijk gericht. Een stationschef moet niet twintig minu ten een trein ophouden om or wagens aan te haken hls er binnen dien tijd oen .extra-volgtreinof een in de dienstregeling voorkomende gewone trein rijdt. In zoo'n geval moot hij het aandurven reizigers achter te nouden. De menschen, die in den trein zitten, hobben daar belang bij, on degenen, die niet mee kunnen worden er niet minder van. Anders toch moeten zij ook wachten eer de (versterkte)' trein vertrekh Het is even lang alb het broed is. Natuurlijk is het niet de bedoeling, dat men rei zigers achterlifmdt, wanneer 't verschil tus- son en twee treinen groot ia. Maar dat is qp de hoofdstations in de maanden Juli en Augustus waarvoor de order feitelijk bedoeld t is in den regel niet het géval. Op ae groote lijnen loopen er dan geregeld volgtreinen. Het is tot nu toe niet gebleken, dat er tengevolge van de order, Uie hu ongeveer drie weken oud is, één passagier achter is moeten blijven. Wel is het gebeurd, dat men reizigers niet heeft kunnen meenemen .mot oen trein, die vooraf moest gaan aan dien waarmee zij hadden willen reizen, maar door belangrijke ver traging on het vertrekuur van den laatstgenoemden vertrok. In zoo'n geval kan men niet nog meer vertraging gaan veroorzaken, en is het, volgens hot) inzicht van den heer Verschoor, alleszins redelijk do betrokkenon naar den trein te verwijzen, waan- moetij oorspronkelijk hadden willen reizen. Maar dit is, Zooals men wel' inziet, oen heel andere kwestie. De bewuste dienstorder is, volgens de mee ning van den genoemden ambtenaar,, met tegen het belang, maar juist in dat belang, omdat zij uitgevaardigd is tot handhaving van den geregel- tlen dienst, waarbij alle reizigers gebaat zyn. Ook de minister van waterstaat heeft over het niouwe voorschrift inlichtingen ingewonnen. Hem wordt ia denzelfdea geest als bovenstaand geant woord. anna paulowna. Politie. Verloren een bruin lederen portemon- naie, inhoudende eon belastingplaatje; een fiets- pompje en een zak tarwe. Gevonden een dop van een collings patentas. Inlichtingen ter Secretarie. veenhuizen. Mej. T. v. Twuiver alhier is overgegaan van de tweede naar de derde klasse der openbare school voor U.L.O. te Schagen. zuidscharwoude. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Grabowsky, than^ hoofd eener school te Hoorn, slaagde voor de acte Fransch (l.o.). langendijk. Er is dit jaar weer buitengewoon veel winterkool uitgeplant. zelfs nog meer dan liet vorige jaar, toen het aantal uitgeplante H.A. dit van vorige jaren overtrof. Zelfs tot in Anna Paulownapolder hebben Langendijker bouwers winterkool gepoot. "Over het algemeen is de stand goed, zoodat een ruime voor raad wordt verwacht. Het aantal koolboeten is aan merkelijk uitgebreid en nog steeds is men bezig er te bouwen. Druk is men reeds in de weer met het huren en verhuren van koolberging, waarvoor hooge sommen worden bedongen. zuidscharwoude. Het circus Roberti, dat hier op het terrein van den heer De Boer heeft gestaan, heeft velen weer eenige genoegelijke uurtjes bezorgd met de verschil lende kracht- en acrobatische toeren, die ze te zien kregen. Tweemaal was de groote tent zoo goed als stampvol. callantsoog. Het vorige jaar werden door de V.V.V. „Callants- oog" op het dorpsplein volksfeesten georganiseerd. Het succes hiermee behaald, was oorzaak dat ook thans weer door de V.V.V. een dergelijk feest zal worden gehoudon on wel op Dinsdag 7 September 1920, ter gelegenheid van de Callantsoogsche ker mis. Eon commissie, bestaande uit de dames M. Breebaart—Van der Horst, J. M. C. Brouwer—Meijer, en do heeren D. Breebaart, P. Vos, J. Brouwer, C. Groot en E. Smit, heeft zich gevormd om de plan nen uit te werken en uit te voeren. De feesten sullen bestaan uit; hard loopen achter kinderwagens voor dames en hardloopen met hindernissen en sprietboksen voor heeren. Een vroolijke keuken zal worden ingericht om de feestvreugde te verhoogen en tevens om de noodzakelijke kosten eenigszins te dekken. 's Avonds zal in het hotel van den heer Jansen op treden Giovanni Don Bosco uit Amsterdam, een zeer bekend goochelaar, die bij zijn vorig optreden in 1924 een uitstekenden indruk heeft gevestigd. Het belooft alles bij elkaar een prettigen kermis- Dinsdag. een onbetrouwbaar behanger. Een dame aan de Bergschelaan te Rotterdam had een behanger f500 gegeven, om daarmee haar huis te Scheveningen te voorzien van nieuwe stoffage. De behanger bestelde het benoodigde bij verschil-, lende winkeliers; hij betaalde echter niet. De ont vangen f500 gebruikte hij ten eigen bate. Wegens ver duistering Zal hij in bewaring worden gesteld. invoering van den 24 uurs tud bu de nederlandsche spoorwegen7 Bij de Noderliindsclie Spoorwegen ia Invoering van den 24-uurs tijd in overweging. Deze tijdreke ning bestaat, zooals men weet, reeds sedert lang in Belgie en Fradkrijk, ook Duitsohland is er kort geleden toe overgegaan. Van de Engolscho spoor wegen heeft de directie van de Nederlandsche Spoor wegen het voorstel' tot invoering ontvangen. Men stelt zach voor, dat "de 24-uurs tijd gemakkelijker zal zijn voor het publiek en de thans veelvuldig voorkomende vergissingen tusschen ochtend en avondtreinen uit ae wereld aal helpen. droevig. Bij een twist schopte het 11-jarig; Zoontje van J. te Posterholt, zijn neefje van gelijken naam zoo danig tegen aen rug, dat dit ter plaatse neerzeeg. De ontboden geneesheer achtte onmiddellijke over brenging naar het gasthuis noodzakelijk. Hier werd een scheuring in de ingewanden geconstateerdDe toestand van den 9-jarigen kleine ia, volgens de „N. K." bedenkelijk. verkoopen wij tot en met 5. September Kuod-, Kalis- en Varkonsslagerij. fraude in belastingkohieren. Het onderzoek inzake de door den gearresteer den deurwaarder der gemeente-belastingen, J. H. H. te# Sittard, mogelijk gepleegde fraudes in de belastingkohieren, wordt nog Bteeds -ijverig, voort gezet. Tot heden word reeds ontdekt, dafc meer aan f4000 verduisterd werd. Achterstallige belas tinggelden waren wel geïnd, maar niet verantwoord In dó kohieren bleven de betaalde posten open staan onbewaakte overwegen. Sneltrein 83 heeft Maandagmorgen op den on- bewaakten, overweg waohtpost 30 bij Zaltbommel een paard van den voerman Van Ooyen uit Neder- hemert gedood. Zaterdagmiddag heeft een voortrein tusschen de stations Rilland en Woensdrecht moeten stop pen voor een auto, die een onbewaakten overweg passeerde, niettegenstaande de machinist signalen had gegeven. Tegen den autobestuurder werd proces-verbaal opgemaakt. Voorbij station Zaltbomrrfel reed Maandag trein 303 in de richting 's-Hertogenbosch bij een onbewaakten overweg een wagen aan. De begelei der word van den wagen geslingerd, maar bekwam geen letsel. Het paard werd gedood. De trein stopte ongeveer 350 M. voorbij de plaats van het ongeval» gebruiken in den eierhandel. Twee kooplieden hadden met eikaar geschil over den koop en verkoop van een belangrijke hoeveel heid eieren. Het betrof hier drie leveringen en de verkooper vorderde daarvoor van den kooper een bedrag van ruim f600. De kooper weigerde betaling o.m. op grond dat de hem geleverde eieren niet versch waren, waar tegenover de verkooper zeide, dat dit niets ter zake deed, omdat hij niet bepaald versche eieren had verkocht. De kooper echter beweerde, dat ook zon der dat het uitdrukkelijk was bedongen aan gros siers slechts versche eieren mochten worden gele verd, omdat het gebruik in den eierhandel dat me debrengt. 'Over deze kwestie is voor de Zutfensche recht bank en het Arnhemsche gerechtshof geprocedeerd, en daarbij is uitgemaakt, dat inderdaad het gebruik in den eierhandel medebrengt, dat ook al is dit niet bepaald bedongen aan grossiers slechts versche eieren behooren te worden geleverd en dat daaronder worden verstaan eieren die ten hoog- sto 8 of 10 dagen oud zijn. Een gedeelte der gekochte eieren was door den kooper evenwél reeds aan derden weer verkocht en nu had hij aan zijn leverancier geschreven, dat hij er aan twijfelde of ze wel versch waren, doch ze desniettegenstaande maar aan zijn koopers had doorgezonden, zulks echter voor rekening en risico van dien leverancier latende. Over dit gedeelte van de kwestie besliste de rechter, dat do kooper moest geacht worden die hoeveelheden eieren te hebben aanvaard, omdat hij, indien hij ze niet had willen accepteeren, zo kan den verkooper had moe ten terugzenden of diens toestemming te vragen om ze voor zijn rekening te verkoopen, doch waar hij zulks niet deed, maar ze op eigen risico doorver kocht, ook verplicht ia ze te betalen. Bij do beslissing van het hof werd het vonnis der Zutphensche rechtbank waarbij de ipgesteldo vordering geheel was ontzegd vernietigd en de kooper alsnog veroordeeld om de door hem ont vangen en als hoven vermeld doorverkochte par tijen eieren te betalen, met de kosten van embal lage, terwijl de eisch werd ontzegd voor zoover deze betrof betaling van een partij eieren, die door den kooper aan den verkooper, omdat ze niet versch waren, was teruggezonden. Deze laatste partij behoeft hij dus niet te betalen. door den trein gegrepen. Gistermorgen in do vroegte is langs de spoorbaan bij 's-Hertogenbosch gevonden hot lijk van den ran geerder der Ned. spoorwegen Van Hezik, die door een passeerenden trein gegrepen was. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. sittards deurwaarder. De deurwaarder der belastingeB, H., zit nog altijd in voor-arrest. Het onderzoek is in vollen gang en er komen steeds meer verduisteringen aan het licht, zoodat het bedrag reeds de f 4000 heeft over schreden, Het ondencoek toont aan, dat veel belas tingbetalers hun penningen hebben geofferd, zonder ooit een kwitantie gekregen te hebben. een moordaanslag. Gisteravond omstreeks half twaalf is in de -Si- monstraat te Rotterdam een moordaanslag gepleegd. De 19-Jarige kellnor G. G. H. stond met eenige vrienden te praten, toen eensklaps de 40-jarige meu belmaker M. K., te voorschijn kwam, slechts ge kleed in zijn ondergoed. M. K. is den laalsten tijd wat overspannen. Sinds een jaar leeft hij gescheiden van zijn vrouw. Zijn zos kinderen wonen bij hem in. Het 14-jarige doch tertje voert geheel alleen de huishouding. Gister avond schijnt K. wat te veel gedronken te heb ben. II., die K. zag loopen, zei tegen zijn vrienden; 't lijkt wel een geest. K. hoorde doze woorden, raakte hierover in woede en gaf H. een klap in het gozicht. II. sloeg terug, waarna K. opgewonden weg liep. Even later kwam hij terug, met een vrij groote Indische kris bij zich. H. en zijn kameraden bemerk ten niet, dat K. het op H. gemunt ha£. Eensklaps riep K.: Waar is Henkief en stormde hij op H., die door zijn kennissen Henkie genoemd wordt, af. Ilij bracht hem een steek in de rechterzijde van den onderbuik toe, waarna hij hard wegliep. H. zakte, ernstig gewond in elkaar, cn werd een café binnen gedragen. Een operatief ingrijpen was onmfhdellijk noodig. Zijn toestand werd levensgevaarlijk geacht. Inmiddels was de dader naar zijn woning gevluGht. Hij had de straatdeur'achter zich gegrendeld. Zoodra de politie van het voorgevallene kennis had gekregèn, trokken twee agenten er op uit, om K. te arresteeren. Op hun herhaald bellen word niet open gedaan. De agenten zijn daarop door het huis van de buren gegaan, waarna zij over een schut ting klommen, waardoor zij in het tuintje achter de woning van K. kwamen. De achterdeur stond open. K. lag te bed en hield zich slapende. Hij werd on middellijk gearresteerd. Hij verklaarde, zich niets van het gebeurde te kunnen herinneren. Hij was den laatsten tijd geregeld in de war, zei hij. Een huiszoe king naar het wapen leverde geen resultaat, op. Slechts de scheede van het wapen werd gevonden. Later is de kris gevonden op het terrein van de wasscherij van de firma welk terrein aan het tuintje van K. grenst. De kris lag daar. in een bak met chloor. Zij is in beslag genomen. K. is opgesloten. Vergadering van den Raad op Maandag 30 Aug. 1926 'savonds 81/4 uur, onder leiding van Burge meester Haringhuizen. Afwezig de heeren Peper en Waiboer. De notulen worden voorgelezen en goedgekeurd. Ingekomen Is: le. Een schrijvo» van de Ver. van Burgemeesters en Secretarissen in het kanton Scha gen betreffende publiceering door middel van de Schager Courant» De voorzitter deelt mede, dat in de vergadering van B. en S. is overwogen of het geen aanbeveling zou verdienen voor de gemeenten van het kanton Scha gen om gezamenlijk de publicaties te doen geschie den, door opname in de Schagor Courant. Niet al leen dat op die wijze de bevolking beter met de be kendmakingen op de hoogte wordt gebracht, doch ook zal wellicht doordat in vele gevallen van één pu blicatie gebruik kan worden gemaakt, een toesparing van kosten te vewachten zijn. Met de Redactie der Schager C. ia inmiddels in overleg getreden en deze was bereid yoor f 1000 'sjaars de publicaties op te nemen en aan niet abonné's losse blaadjes toe te zen den. Het aandeel van iedere germeente in de kosten zal bepaald kunnen worden naar gemaakt gebruik en ten deele naar gelang van het aantal ingezetenen. Waar nog niet bekend is of alle gemeenten haar medewerking zullen verieenen, en het hier meer een proef, betreft, waarvan niet bekend is of. het zal vol doen, stellen B. en W. voor, in beginsel tot medewer king te besluiten en voorloopig voor den tijd van een jaar. De verordening op de afkondiging zal dan nog moeten worden gewijzigd., doch gewenscht is hiermede te wachten tot algeheele .samenwerking is verkregen en de zaak geheel voor elkaar is. Op de vraag va.n den heer Blaauboer wat de kos ten van publiceering tegenwoordig ongeveer zijn, ant woordt de voorzitter, dat deze pl.m. f 10 bedragen. Niet onwaarschijnlijk is het, dat de kosten door toe passing van de nieuwe maatregelen over 1927 iets meer zullen bedragen. De heer Koster verwacht wel resultaat van -publi- coering in de Schager C.; van de aanplakborden wordt weinig notitie gdnomen. M'ot al gemeen e stemmen word t hierop in beginsel tot medewerking besloten. 2e. Een verzoek van de N.H. Ver. Het Witte Kruis om voor de door haar geëxploiteerde ontsmettings ovens een subsidie te willen verleenen. Door het wei nig voorkomen van besmettelijke ziekten, werken de ze ovens met verlies. De voorzitter licht toe, dat reeds meermalen bijdra gen zijn verleend het laatst voor de jaren 1925 en 1926. B. en W. stellen voor, om ook voor de jaren 1927. 192S en 1929 10 's jaars toe te kennen.- Daarna Kan worden gezien, of nog meer bijdrage noodig is. Do heer iSpeets acht het voor den Raad een ge makkelijk besluit, aangezien het vragen van bijdra gen wijst op eon gunstigen gezondheidstoestand der bevolking. Met algemeene stemmen wordt overeen komstig het voorstel van B. en (W. besloten. 3e. De begrooting der Gezondheidscommissie te Schagen, voor 1927; zal tegelijk met de gemeentebe- grooting worden behandeld. De gemeente moet bij dragen f 22.86. 4e, Een verzoek van P. J. Ruitenburg te Anna Paulowna om rondom de vuilnisbelt aan den Noord- dijk «en omrastering te willen laten aanbrengen, wordt voor nader onderzoek in handen van B. en W. gesteld. Hierna komt aan de orde de vaststelling van de ge- Tneenterekening, de rekening van het G.E.B. en de goedkeuring van de rekening van het Burgerlijk. Armbestuur over 1925. Overeenkomstig het voorstel dor commissie van onderzoek wordt besloten tot voorloopige vaststelling van de rekening der gemeen te. welke sluit in ontvangst gew. dienst f 50003.0G. in uitgaaf f 47810.52. batig slot f 2192.54. Kap. dienst: ont vangst f 36344.20, uitgaaf f 3GK>7.08*, batig slot f 187.12X. Dio van het G.EB.. welke sluit, gew dienst, in ontvangBt f 5700.80, in uitgaaf f 3894.95K batig slot f 1805.84/4; kap. dienst, ontvangst f 68700, uitgaaf f 70505.84/4, nadeelïg slot f 1805MM; en tot goedkeu ring der rekening van het Burgerlijk Armbestuur, sluitende in ontvangst met f 8018X59, in uitgaaf met f 6000.91, voordeelig saldo f 2017.78. Hierop worden aangeboden: le. De begrooting van het Burg. Armbestuur voor 1927. bedragende in ontvangst f 7000. uitgaaf f 7000, slot nihil. Gevraagd wordt van de gemeente een isubsidie van f 5500. B. en W. hebben gemeend dat een raming van f6600 in ontvangst en uitgaaf en alzoo een sub sidie van f 5000 wol voldoende zal zijn. Aan hèt Burg. Armbestuur zal in overweging worden gegeven h'-fc begrooting in dien zin te wijzigen. 2e. De gemeentobegtrooting, voor 1927, sluitende als volgt: Gow.- dienst: ontvangst f 46572.51, uitgaaf f 46572.51, slot nihil; De post onvoorziene uitgavon is verhoogd mot f 500, om ingeval het Burg. Armbestuur voor buiten gewone uitgaven komt te staan, de subsidie te kun nen verhoogen. B. on W. stellen voor. de begrooting, evenals vorig jaar, te behandelen in een commissie, bestaande uit de vijf raadsleden,-waartoe wordt besloten. Aangezien de rondvraag niets oplevert, wordt de "vergadering hierna gefloten, i

Schager Courant | 1926 | | pagina 3