SchagerCourant [)ondérdag 2 September 1926. 69ste Jaargang. No. 7906. Tweede Blad. Raad Oude Niedorp. Binnenlandsch Nieuws. Vergadering van den Raad op Woensdag 1 Sep- smber 1920, des avonds half acht. Aanwezig de leden J. Ligthart, K. v. d. Oord, J. 'aiboer, Th. Tromp en J. Wit. Voorzitter: de Burgemeester. De Voorzitter opent de vergadering en deelt mede, at van den heer Molenaar bericht is ingekomen dat ij .verhinderd is de vergadering bij te wonen, ter- ijl' de heer Liefhebber wegens een vergadering ders, uiet aanwezig kan zijn. Do notulen der vergaderingen van 14 Juni en 5 Juli l., worden onveranderd vastgesteld. 1. Ingekomen stukken: a. Missive van Geci. Staten d.d. 30 Juni j.1., no. 55. ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit, .d. 14 Juni j.i., tot wijziging der begrooting, dienst B5. b. Kantschrijven van Ged. Staten, d.d. 18 Augustus, o. 7, ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit, .d. 14 Juni j.1., tot wijziging der begrooting, dienst B5i c. Alsvoren, ten geleide van het goedgekeurd ïadsbesluit, d.d. 5 Juli 1926, tot wijziging der be- rooting, dienst 1926. d. Kantschrijven van Ged. Staten, d:d. 21 Juli j.1., 0. 57, ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit, .d. 5 Juli j.1., no. S3, tot verhuring der dubbele rbeiderswoning te Zijdewind. e. Kantschrijven van God. Staten; d,d, 18 Augustus 1., no. 33, ten geleide van een uittreksel uit het on. Besluit van 9 Augustus j.1., no. 6, houdende oedkeuring van het raadsbesluit, d.d. 14 Juni j.1., >t vaststelling van den heffingsfactor voor het be- istingjaar 19261927. f. Ve~slag van de werkzaamheden der comnys- e voor de bestrijding der malaria door de bevol ing in Noord-Holland, van April 1925 tot April 1926. g. Versiag van den toestand der Provincie Noord- lolland over 1925. h. Jaal-verslag 1925, van den dienst der arbeiders- emiddeling tui werkloosheidsverzekering te Helder. i. Jaarverslag 1925 van den Vleeschkeuringsdienst, ring Barsingerhorn. j. Jaarverslag 1925 van de Kamer van Koophan- el en Fabrieken voor Hollands Noórderkwartier. k. Verslag van den toestand der gemeente over 125. Burgemeester en Wethouders adviseeren .vorenge- oemdo stukken voor notificatie aan te nemen en de Bralagen onder f tot en met k, voor de raadsleden er visie te leggen. Het gemeenteverslag heeft ook ot>r de ingezetenen ter visie gelegen, waarvan pu- licatie is geschied. Aldus wordt besloten. 1. Balans, winst- en verliesrekening 1925 en be- fooi ing 1926, van de Verecniging van Nederlandsche emoenten. m. Begrooting 1927 van de Gezondheidscommissie Hoorn, aanwijzende in ontvangst en liitgaaf 1608.55, met daarbij gevoegde staat van verdeeling Ier gemeentelijke bijdragen, waaruit blijkt, dat door ezo gemeente moet worden bijgedragen f 16.23, bere- end naar i cent per inwoner (1298 inwoners), n. Adres van het bestuur der afdeeling Nieuwe fiedorp, der verecniging „Het Witte Kruis", d.d. 5 ugustus j.1., daarbij verzoekende voor 1927 weder- m een subsidie te willen verleenen van f 400.voor ijkverpleging en van f200.voor tuberculosebe- rijding, bij welk adres is overgelegd een rekening n verantwoording over 1925 en een begrooting over 120. o. Adres van de commissie voor de malaria-be- rijding door de bevolking in Noordhoïland, d.d. 30 uli j.1.. daarbij verzoekende voor 1927 wederom een ïbsidic te willen verleenen berekend naar 1 cent er inwoner. B. en W. adviseeren de verzoeken onder n en o t te wiUigen. Overeenkomstig dit advies wordt door den Raad esloten. 2; Voorstel van B. en W. om de gemeentewoningen il Verlaat, waarvan .de huurtijd 1 Mei 1926 is ver-, reken, aan de tegenwoordige huurders A. Groot, D. elder en E. Stip, wederom voor een jaar te verhuren, erekend te zijn ingegaan 1 Mei 1926 en zulks voor :n jaarliiksche huursom van f156.per wonmg. Goedgevonden. 3. Voorstel van B en W. om de onderwijzerswo- ing te Oude Niedorp ingaande 1 September 1926 te erhuren aan I. J. Schroevers, benoemd hoofd der L. School te Oude Niedorp, voor een jaarlijksche uursom van f250.waterleidingsgelden inbegre- en. De heer Waiboer informeert naar het bedrag van )rige iaren. De Voorzitter licht toe, dat voor den heer Wout- an de huursom indertijd f 200.bedroeg, doch toen as de waterleiding er buiten. Het onderhoud der oning is nogal hoog en waar de waterleiding er u hij inbegrepen is, adviseeren B. en W. de huur- m op f250.- te bepalen. Overeenkomstig hot voorstel van B. en W. wordt /sloten. I Benoemingen. 4. Benoeming van oen lid der commissie van toe- cht op het Lager Onderwijs (vacature M. II. Wo ut urn), B. en W. bevelen aan: 1. J. Schroevers, 2. G. Ott- lllenkamp. Do beer Schroevèrs wordt met 4 stemmen benoemd, biljet was van onwaarde. 5. Alsvoren van een lid der commissie tot wering an schoolverzuim (vacature M. II. Woutman). B. en w. bevelen aan: 1. I. J. Schroevers, 2. G. Ott- iüenka mp. t De heer Schoevers wordt met algemeene stemmen enoomd. t6. Voorstel van B. en W. om de voor het waarne mend hoofd der O. L. school K. van der Ham »ernaalPte reiskosten voor de helft voor. rekening der Reraeente te nemen (f40.—). Voorzitter licht toe, dat de heer Van der 'Ham ifih B. en W. heeft verzocht te willen bevorderen, ■rit hem de'gemaakte reiskosten per motorrijwiel 'an Barsingerlmrn naar Oude Niedorp, welké kosten "7 heeft berekend op f80.worden vergoed. Daar idertgjé aan den heer Arpeau ook de helft der reia- osten zijn vergoed, meenen B. en W. dat voor den eer Van der Ham geen uitzondering moet. worden emaakt. Conform het voorstel van B. en W. wordt beslo- Publicatie der gemeentelijke be- kéndmakingen. J' Voorstel van B. en W. om overeenkomstig een -spetreffend verzoek van de Vereeniging van Buv freest ers en Secretarissen in het Kanton Scha een, rorioopig voor 1927, in samenwerking met andere meenten in dat Kanton, de gemeentelijke bekend makingen te publiceeren in de Schager Courant. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat bij de Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in het Kanton Schagen het voorstel aanhangig werd gemaakt om de gemeentelijke bekendmakingen der verschillende gemeenten in een aan te wijzen or gaan te doen opnemen. Een commissie werd In gesteld, die besprekingen heeft gehouden, en uitvoe rig rapport heeft opgemaakt en in welk rapport unaniem het oordeel wordt uitgesproken dat de doel matigheid van de tegenwoordige publicatie met de daaraan verbonden kosten niet beantwoorden aan het doel dat men met de publicatie voor oogen stelt. De commissie was van oordeel dat beter aan het doel wordt beantwoord wanneer de verschillende be kendmakingen ter opname gezonden worden aan de Schager Courant. Wel wordt de Schager Courant niet in alle gezinnen gelezen, doch dan zal voor de inwoners die niet op de Schager Courant zijn geabon- nèerd, een speciaal blaadje worden vervaardigd, waar niet op voorkomt de naam Schager Courant, ten einde geen propaganda te doen vermoeden. Nu schijnt er een misverstand te bestaan inzake de kosten van verzending dier blaadjes; die kosten die nen voor rekening der gemeente te komen. Spreker heeft een globale berekening van de kosten voor deze gemeente gemaakt en berekend naar het be drag dat de firma Trapman vraagt, n.1. f 1000.be cijfert spr. de kosten voor deze gemeente op f75. Thans bedragen de kosten van publicatie f50.— f 60.aankondigingen bijv. van den dienstplicht komen op 75 cent of f 1.25, terwijl van het lezen dier aankondigingen weinig terecht komt. Het komt dan ook de commissie gewenscht voor, voor 1927, voorloopig voor 1 jaar tot de regeling toe te treden. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besioten. 8. Opmaking van eene opgave ter benoeming van 2 leden van het College van Zetters wegens periodie ke aftreding van de leden: J. Ligthart en*A. Strijbis. B. en W. bevelen aan: 1. J. Ligthart, 2. D. WiJjn- ker; 1. A. Strijbis, 2. H. Kossen. Na gehouden stemmingen worden de aanbevelingen als volgt samengesteld: Vacature J. Ligthart; 1. J. Ligthart, 2. D. Wijnker; vacature A. Strijbis: 1. A. Strijbis, 2. H. Koasen. Op tijd naar bed. 9. Voordracht van B. en W. om aan de Algemeene Politieverordening toe te voegen een artikel 46a, lui dende: Het is aan vergunning- en verlofhouders verboden ingeval hun overeenkomstig het bepaalde in art. 47 door den Burgemeester ontheffing is verleend van het verbod tot het aanleggen van danspartijen als» bedoeld in art. 46, in hunne lokaliteiten gedurende den tijd, dat daarin gedanst wordt, kinderen toe te laten, die den leeftijd van 16 jaar niet hebben be reikt, met dien verstande, dat dit verbod niet geldt voor des avonds 9 uur wettelijken tijd In verhand hiermede art. 51 te lezen aldus: Overtreding van het bepaalde in de artikelen 42, 43, 43a, 46 en 46a wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste f25.— of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. De lieer Waibper vindt het artikel in zeker opzicht wel goed, maar of 9 uur wel goed is, weet spr. niet. Het zal bezwaarlijk wezen de kinderen na dat uur te weren of to doen verwijderen. De Voorzitter: Mag ik van den heer Waiboer weten waarom? De beer Waiboer stelt zich voor dat de kinderen die vóór 9 uur in een danslokaal zijn, er om 9 uur uit verwijderd moeten worden en dan zal het voor den dienaar van politie moeilijk zijn te constatee ren, welke kindoren beneden 16 jaar zijn. Do heer Van der Oord meent dat de leeftijdsgrens van 10 jaar te hoog genomen is. De één is gauwer groot dan de ander. Kr zijn er van 15 jaar, die ge rust na 9 uur in een danslokaal mógen vertoeven. Alhoewel spr. dus het artikel toejuicht, acht hij het beter den leeftijdsgrens op 14 jaar te bepalen, omdat dan ook beter een overtreding is te constateeren. De heer Ligthart vindt het artikel met het oog op de boete voor de caféhouders te bezwaarlijk. De Voorzitter antwoordt dat de heeren Ligthart en Waiboer blijkbaar in één schuit varen, de heer Wai boer ziot een groote moeilijkheid in het doen verwij deren der kinderen na 9 uur, terwijl de heer Ligthart het moeilijk vindt dat die verplichting rust op de betrokken caféhouders. Inderdaad is dat op zichzelf een moeilijkheid, maar spr. heeft wel zooveel ver trouwen in de gemeentepolitie, dat hij vertrouwt dat als het tijd is, 9 uur, de politie dan de aanzegging zul doen. Voor het overige zal met de caféhouders wei een regeling worden getroffen om bijv. de kin deren beneden 16 jaar speciale kaartjes te geven. Elk systeem hoeft zijn moeilijkheden, maar'die zul len we wel te hoven komen, allicht worden de kin deren heneden 16 jaar, die eens aanwezig blijven, door andere kinderen aangewezen, want kinderen hebben de eigenschap om te zeggen waarom hij wel en ik niet. Wat de opmerking van den heer Van der Oord be- tieft, om den leeftijdsgrens op 14 jaar te bepalen, B. en W. oordeelen dat zij heel schappelijk geweest zijn, want er zijn andere gemeenten, bijv. Alkmaar, die den leeftijdsgrens op 18 hebben bepaald. B. en W. oordeelden die leeftijdsgrens echter te bezwaar lijk. De heer Van der Oord blijft het gewenscht achten den leeftijdsgrens op 14 jaar te bepalen. Een dergelijk voorstel evenwel wordt niet onder steunt cn met algemeene stemmen wordt dan ook conform het voorstel van B. en W. besloten. 10. Aanbieding der gemeonterekoning 1925, ver gezeld van de rekening van het Burgerlijk Armbe stuur 1925. B. en W. bieden aan de gemeenterekeing 1925 en dc rekening van het Burgerlijk Armbestuur 1925 1925. Do-heeren Ligthart, Waiboer en Van dor Oord worden benoemd tot leden der commissie, belast met het nazien der rekeningen en het uitbrengen van rapport. 11. Aanbieding gomeontebegrooting 1927. Aopgeboden wordt do gemeontebegrooting dienst 1927, welke ter inzage zal worden gelegd. De waterleiding voor de Moerbeek. 12. Mededeelingen. Naar aanleiding van het adres dat in de vorige vergadering was ingekomen van, de bewoners van Moerbeek om aansluiting aan hét waterleidingnet, deelt Voorzitter mede, dat 4'Augustus een onderhoud heeft plaats gehad met den Directeur van het P.W.B., met de burgemeesters van Winkel, Nieuwe Niedorp en Oude Niedorp en van den Directeur van het P.W.B. is do toezegging ontvangen, dat do Moerbeek zou warden aangesloton. Het betreft eon leiding van ongeveer 5M K.M. Evenwel is er één voorwaardo, Nieuwe Niedorp, Winkel en Oude Niedorp hebben reeds een groot percentage van aansluitingen, Ou de Niedorp bijv. meer dan 90 van de verplichte aansluitingen. liet P.W.B. nu stelt als voorwaardo dat Barsingerhorn het percentage alsnog hooger op voert en wel tot 80 thans is het percentage 60 Spr. gelooft wel te mogen verwachten, dat met be hulp van den burgemeester der gemeente Barsinger horn het percentage van 80 weldra bereikt zal zijn, en dan zal met bekwamen spoed de waterleiding in de Moerbeek worden aangelegd. De electxificatie van de Langereis Wat betreft het adres van d eingezetenen van de Langereis om geölectrificeerd te worden, deelt de Voorzitter mede. dat B. cn W. een onderhoud met de directie van het P.E.N. hebben aangevraagd. Offi cieel is nog geen antwoord van het P.E.N. ontvan gen, maar officieus heft spr. bericht gekregen, dat Maandag iemand van de Directie spr. zal bezoeken. In de volgende vergadering hoopt spr. dus te kun nen mededeelen of de Langereis* al of niet zal kunnen worden aangesloten. 13. Rondvraag. De heer Waiboer vraagt inlichtingen over het ver zoek Inzake den Moerbeekerweg. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. zich op de hoogte hebben gesteld. Inderdaad is de uitrit vanuit Moerbeek niet heel mooi, de inrit gaat wel. Op 't oogenblik echter is het moeilijk wijziging aan te brengen. Den Voorzitter van het Bannebestuur evenwel zal worden gevraagd, of wellicht* nog verandering mo gelijk is. Spr. herinnert et; aan. dat de Banne beslo ten heeft, tot wegverbetenng en de gemeente in/ de kosten zal bijdragen. B. en W. zullen nog eens over leg plegen. Do heer Ligthart vraagt, of er geen schrijven is in gekomen van den Leijerpolder over de schoeiïng. De heer Wit zegt, dat er wel bericht is geweest, maar dat is weer teruggegaan. De Voorzitter antwoordt, dat dit schrijven ge richt was aan B. en W. en die zaak nog in onder zoek is. De brandspuit voor 't Veld. De Voorzitter zegt, da' de heer Molenaar afwezig is, maar we anders wel de vraag zouden hebben ge kregen «ïaar de brandspuit voor 't. Veld. Officieus is spr. zooveel bekend dat er gegronde hoop bestaat dat er te 't Veld een brandspuit zal komen, maar daar over zullen de gemeenteraden van Nieuwe cn Oude Niedorp zich eerst moeten uitspreken. In de volgen de vergadering hoopt spr. feitelijke mededeeling te kunnen doen Niets meer aan de orde zijnde, volgt sluiting der vergadering. ZUIDSCHARWOUDE. Te Zuidscharwouds. in de nieuw gebouwde kolf baan van de Kolfsociëteit „Op Maat"' hebben de 50- slagen kolfwedstrijden plaatsgehad, waaraan door on geveer 150 kolfspelers uit Noordhoïland werd deel genomen. De uitslag was de volgende: Eerste klasse: le prijs W. Kostelijk tê Oudkarspel, 512 punten; 2e prijs P. Molenaar te Zuidscharw., 510 punten; 3e prijs M. Schoot te Krommenie. 480 punten; serieprijs J. Schrieken te Oudkarspel. 116 p. Tweede klaifee: le prijs J. de Boer te Koog aan de Zaan. 480 punten; 2e prijs P. Boon.' Zuidscharwoude, 468 punten; 3e prijs T. Kostelijk te Noordscharwoude, 452 punten; serieprijs P. Glas te Zuidscharwoude. 106 pnuten. Derde klasse: le prijs W. Friet te Alkmaar, 2e prijs W. Glas te Zuidscharwoude, met 420 punten; 3e prijs A. Boon te Zuidscharwoude met 392 punten. Serie- prijs O. IIop te Noordscharwoude met 1U3 punten. De belangstelling voor deze wedstrijden was groot. NOORDSCHARWOUDE. Hot concert dat Dinsdag-avond door „Excelsior" gegeven is, is schitterend geslaagd. Het was trou wens ook zoo, dat alles meewerkte. Echt warm weertje, waardoor alleen het zitje onder het lommer der boomen een verkwikking was, Koninginnedag die^ vele andere belangstellenden trekt, die anders weinig of niet gezien worden en het uitzicht op het vuurwerk, die weer een''andere groep menschen be wogen heeft ditmaal ook van het conoert te gaan genieten. Kan door de prostaties van het eminepte gezelschap steeds op een flinke belangstelling ge rekend worden, de bijkomstigheden maakten Het bezoek tot één menschonkluwen. Alis we zeggen, dat 1000 a 1200 menschen van de mooie muziek genoten hebben, zal onze schat ting niet te hoog zijn. lammer was het wel, dat het vuurwerk minder goed slaagde en het zal voor een volgende gelegenheid o.i. wel-gewenscht zijn» moor tor Zake kuncBgen met het afsteken te belasten BROEK OP LANGENDIJK. Vergadering van de Langendijker Groente Centrale, gehouden op Maandag 30 Augustus 1926. nam. 2 uur. In zijn openingswoord wijst de voorzitter op de rust die, na de transporistaking, is teruggekeerd, be nevens pp de slechte Jiuidige uitkomsten van den tuinbouw De on:vangsten in de maanden Juni en Juli zijn 3 ton minder geweest dan in 1925. en dat bij een omzet van ruim één millioen. Door den secretaris wordt de voorzitter hartelijk geluk gewenscht met de hem verleende Koninklijke onderscheiding. Applaus met algemeene felilicatie. De voorzitter bedankt den secretaris voor de vrien delijke woorden en zegt zeer ingenomen te zijn met deze hooge oderscheiding niet alleen voor zichzelf maar dat het werken onzer organisatie erkend en op prijs wordt gesteld. De notulen werden hierna gelezen en onveranderd vastgesteld. Naar aanleiding van de notulen vraagt de Heer Kloosterboer of er geen bekendheid aan ge geven moest worden, aangaande ons besiuit over het fooienstelsel. Gezegd wordt. dat. nu de arbeiders weer aan het werk. zijn. de besluiten kenbaar 'gemaakt zullen worden. Over de keurlijst, welke 50 keuringen bevatte, vraagt de heer C. Madderom hoe 't kna dat er keur op bloemkool komt wegens rotstruiken. De reden hiervan wordt medegedeeld doch tevens wordt er bij. gezegd dat dit nu niet meer plaats zal vinden. In de maand Juli is geveild voor een bedrag van f 494017.97, waarvan voor Broek op Langendijk f 66776 98, St. Pancras f 103305.42. idem R.K. (1254328 Heerhugowaard f 38324.16. idem R.K. f 49280.18, Ur- sem f 11534.97, de Schermer f 35563.75, Koedijk f 46760.24, Zuidscharwoude f 30798.55, idem R.K. f 2618.20, Hensbroek f 22134,26. Oterleek f 7405.87, Schormerhorn f 17724.17, do Rijk L.T.B. f 23761.89, de Rijk en omstreken f 10808.46, diversen f 1458759. Voorgesteld wordt om don keurmeester als contro leur een vergoeding te geven de helft van hetgeen het U.C.B. geeft voor het. werk dat er aan verbonden is. Dit wordt goedgevonden. Door het Dag. bestuur wordt, tor sprake gebracht de voetver warming in de veiling. De kosten zullen bedragen f 11 per stoof van aanleg en het verbruik zul kosten per 80 stoven f 1.20 per min. berekend naar den prijs Van f.0.10 per K.W.U. Deze prijs is thans nog 15 cent por K.W.U. Algemeen wordt de noodzakelijkheid ingezien en wordt besloten deze verwarming aan te brengen. Medegedoold wordt, dat het U.C.B. een sorteering heeft besproken vari losse wortelen om het merk'te voeren. Voorgesteld Is, dat de groote peen niet lichter mag zijn dan één ons per stuk en de kleine peen van een half ons tot één ons. Bij. vaststelling zal er met den Vierbond of provinciaal over vergaderd worden. De voorzitter deelt nog mede, dat sinds 1912 geen tufnbouwtelling meer gehouden is. Daar de regeering de kosten te hook vindt, zal de organisatie het thans uitvoeren. De niéuwe lnstructie's voor don keurmeester zijn gedrukt en de besturusleden zullen iedere een exem plaar krijgen. iBij do rondvraag vestigt de secretaris de aandacht op oen bepaling ln de werlc- en loonregeling, waar staat dat niet-leden van Koophandol 50 pet. meer in- laadkosten moeten betalen. Dit acht do secretaris in strijd met onze publieke veiling en ziet er in, dat ten slotte alle vreemde kooplieden op onze veiling - ge weerd zullen worden. De heer Kramer, „Koophandel" «egt, dat deze be paling- gemaakt ia, omdat vreemde kooplieden hun Ï,rokocht product maar opgeven aan den arbaide- eider on dio moet dan dia zaak! maar opknappen, wat soms ton koste gaat van do verlaaing voor eigon kooplieden. Besloten wordt, dat de afge vaardigden van „Koophandel" dit punt in hunne vergadering herzien zullen. De heer Zeeman spreekt over de afschaffing van het fooienstelsel. Hij dacht*dat -er wel1 -eenschrij ven was ingekomen van „de Toekomst" te Zuidschar wonde, om dit punt in een vergadering van den Driebond ter sprake te brengen. Dit punt werd in den breede besproken en ieder wasser van over tuigd, dat dit zoo krachtig mogelijk aangepakt I moest worden. 1 De heer Kramer, Koophandel, zegt dat zijn ver- j eeniging besloten had, aat bij overtreding de ar beider ontslagen zou worden en de betrokken tuin der beboet zou worden met f25. Deze regeling acht men, wat het beboeten van den tuinder betreft, be slist niet goed, onze vereeniging kan en zal zelf wel haar leden beboeten. Besloten wordt dan ook, dat een tuinder, welke betrapt wordt op het geven van een fooi, gelag of in welken vorm ook, -beboet zal worden met f 25 en dat tevens rijn naam op het hord in de veiling geplaatst zal worden. eD1 heer Gootjes stelt nog voor, dat degene, die iemand aanbrengt voor het geven van fooien, f25 zal ontvangen alk premie. J)dt wordt echter af gestemd met 14 tegen 7 stemmen voor en 1 blanco De heer Muller bespreekt^ de staking en wel, dat in het vervolg ook de tuinbouworganisatie een woordje zal meespreken om ten slotte zulke con flicten te voorkomen. Dat de leider 3Va pot. zal ontvangen van het laadloon, acht spr. niet -goed, daar het te zwaar zal drukken op de lóonen der arbeiders. De voorzitter wenscht do zaken zuiver uit elkaar te houden en zegb, dat wij steeds een pair léden/ van Koophandel" in ons midden hebben en zoo zou het misschien pok goed -zijn als dc „Koophan del" een paar leden uit ons marktbestuur op hun' vergadering toelieten voor advies ln punten, die ons direct raken. Hefc punt wordt aangehouden tot de "oJgende vergadering. .Wat betreft het loon voor den l'eider, daarover zal „Koophandel^ vergaderen. De heer A. de Boer, de Rijp, neemt afscheid als bestuurslid der L.G.C. In zijn plaats zal komen de heer A. Roelfs. De voorzitter dankt den hoer de Boer voor al hetgeen hij voor de vereeniging heeft gedaan. Nadat nog enkele huishoudelijke zaken naar vo ren zijn gebracht, volgt sluiting.

Schager Courant | 1926 | | pagina 5