i\i 1 FORD SEDAN, G nol - iel 7 eerste Kalfvaarzen Ford Coupé. gebruikte Motoren. G. floerendienstbode, een Boerendienstbod u flinke Degdienstboi een DIEHSTBODE, Het Eerste Pan=Europa=Congres in Weenen. Woonhuis Afbraak te koop. Tandtechniek. J. KOSTER, Geneeskrachtige Huidzeep i Het eenigste it. S. HERSCHEL Knecht, 7 Stierkalveren, een net Meisje 10 beste Biggen Pan-Europa. R< El Binnenlandsch Nieuws. S< '°4f Advertentiën. met Kapschuur, benevens ongeveer 3|4 Hl Grasland. Spreekuur van 9 tot 12 en 2 tot 4 uur. FORD SEDAN 60 snees Roode Dorschkool, Mantels Japonnen Pelterijen Bontmantels - Vesten - Regen mantels, Dames- 6 Kinderhoeden 21 Koningstraat 23, Helder. 1'|2 H.A. Deensche Witte Mevr. STEPHENS, f 875.«, op een Dienstbode h Een natie, die zich harer waarde bewust is en diep doordrongen van hare eigenschap pen, spreekt nooit onwaardig over een an dere natie. Als het menschelijk individu zich in een zedelijke maatschappij heeft in gelijfd, eerst dan is het een lid geworden van het rijk der menschelijke vrijheid. Vervolg. De Voorzitter, rijkspresident Loewè, deelt mede, cat hij den vorigen rijkskanselier der Duitsche re publiek, Dr. Jozef Wirth, verzocht heeft, de bespre king te beginnen. Dr. Wirth, door stormachtig ap> plaus begroet, vangt aan: „In Berlijn zit ik onder den duim van President Loewe en ik kan mij hier ook niet onttrekken aan zijne bevelen. Ik heb mijne blikken door de zaal laten gaan of ik hier ook een aanknoopingspunt vind voor Pan-Europa en daar viel mijn blik op den grooten Napoteon. Ik vraag mij zelf e.f: wat heeft die met Pan-Europa te ma ken? Hij heeft veel omvergehaald en nieuwe din gen er voor in de plaats gesteld. Maar voor een paar weken nam ik een boek ter hand, door een man geschreven, die ook hier in uw midden zit, van Dr. Emil Ludwig. Ilc bedoel zijn boek over Napoleon. Het is nuttig als politici in Europa goede boeken te lezen. Lees het groote testament dat Na poleon op St. Helena heeft neergeschreven; hij zegt over de twisten der Eurpeesche naties en over den volkerenhaat, dat het hem niet vergund geworden is dezen warwinkel uit den weg te ruimen. Als hij in Rusland overwinnaar zou gebleven zijn,, dan ge looft hij dat hij in staat zou geweest zijn den Gor- diaanschen knoop der volkstwisten door te hakken. Hij bezag de wereld niet enkel als krijgsman, hij zag ook verder, deze groote man. Toen hij bemerkte dat deze volkenhaat niet door geweld van wapenen uit de wereld kon geruimd worden, beval hij in zijn merkwaardig testament aan, den volkenhaat op te lossen. Dit testament moet men eindelijk eens door zetten; het geldt hier: haat op te lossen, niet door een volk 'te versnipperen, al is het ook nog zoo klein; men moet het nationale gevoel niet te ver doorvoe ren. Een natie die zich harer waarde bewust is en diep doordrongen van hare eigenschappen, spreekt nooit onwaardig over eene andere natie (applaus). Als het menschelijk individu zich in eene zedelijke maatschappij heeft ingelijfd, eerst dan is het een lid geworden van het rijk der menschelijke vrij heid. Dat zou ik gaarne betracht zien, bij alle vol ken van dit roemrijke werelddeel. (Applaus.) Ik was gedurende de laatste jaren geen theoreticus, ik stond in practischen arbeid aan den suizenden weefstoel van den tijd en weet hoe oneindig zwaar 't geworden is de eerste balken te leggen, de eerste bruggen te slaan, voor de edele menschheid en denkbeel den, welke de wegen zullen verbinden voor de vol ken te smeden. Ik spreek als practicus. In de eerst volgende maanden komt het er op aan of Frankrijk en Duitschland, Duitschland en Frankrijk, elkaar willen en zullen begrijpen. (Bravo-geroep.) Deze ge dachte heeft ons gedurende de laatste jaren niet losgelaten. Het was mogelijk eene der vragen uit de haatatmosfeer te lichten, n.1. de herstellings- vraag. Deze is gelegd in de hand van internationale deskundigen, zij is uit den strijd verwijderd en over gebracht in de atmosfeer van het internationale be grijpen. De weg was niet gemakkelijk, maar met ge duld i9 het gelukt voor deze vraag tenminste eene oplossing te vinden. Het gaat erom dat alle men- schen van breede en hooggestemde opvatting in Europa en ook verder weg, in Amerika, niet al leen den adem inhouden, om te zien of Frankrijk en Duitschland elkander nader treden, neen, dat zij mee worstelen deze groote vredes-atmosfeer te scheppen, wanneer deze twee groote naties, die zoo oneindig veel aan de wereld gegeven hebben, ein delijk elkaar weten te vinden in de groote Europee- sche synthese, om de ongelukkige Europeesche menschheid weder dat gene te geven waarnaar zij verlangt". Geluk, vrede en nieuwe welvaart voor alle menschen. (Levendig applaus.) Mijn buurman ter rechterzijde, President Loebe, was met mij in Amerika bij de buitenlandsche af gezantsvergadering te Washington. Wat is Amerika bij ons vergeleken? Ik verplaats mij nog eenmaal in den tijd, dat ik, vanaf het Kapitool, op de groote Amerikaansche hoofdstad nederzag. Gelooft gij, dat die van daarginds spreken over de enkele kleine landen, zooals Oostenrijk, enz.? Neen, voor die groot-kapitalistische wereld zijn wij: óf een enkel Europa, of wij zijn niets voor hen. (Levendige toe stemming.) Ik zeide eens daarginds: dat, waar wij behoefte aan hebben, is de gedachte dér solidariteit! Do gedachte van het Recht, dat heeft degene, welken gij midden in de zaal de eereplaats gegeven hebt, de Königsberger filosoof Emmanuel Kant, juist ge zegd! (Zich tot de Franschen keerend:) „Wat wij hebben willen is de vrede met ulieden; waarnaar wij streven dat is ook voor uw vaderland bedoeld. (Levendige bijvalsroepen.) Zoo is het mogelijk, dat in mijn vaderland na. de zware noodlotsslagen der laatste tijden, eene vredelievende bevolking op groeit, die het werk der Europeesche beschaving redt, die Europa redt voor den ondergang van ai watons groot en mooi toescheen: de Dienst der Waarheid, de Dienst in den Tempel der Mensch heid." (Stormachtige lang-aanhoudende bijval. Het publiek staat op en brengt den redenaar eene ova tie.) De voorzitter, Dr. Loewe: „Mijn beste, geachte me dewerker Dr. Wirth, moge deze dag een bewijs er voor zijn, dat men niet tevergeefs voor den nationa- len vrede arbeidt, ook als in de volgende tijden slechts ondank uw deel zij!" (Applaus.) De ex-minister Dr. von Gratz, sprak daarna over het thema: Pan-Europa, gezien van 't standpunt der nationale en internationale rechtsontwikkeling. Hij legde uit, dat, naar een gezegde van Feuerbach, alle groote denkbeelden, die zich ih de ontwikkeling der menschheidsidealen baan gebroken hebben, een drievoudig ontwikkelingstadium doorgemaakt heb ben: zij zijn eerst een droombeeld, dan probleem en worden dan eindelijk werkelijkheid. Pan-Europa heeft het eerste stadium nog niet overschreden en er zal eerst nog veel werk aan te doen zijn om het tot een ernstig politiek probleem te maken, waaraan niemand achteloos mag voorbijgaan. De spreker gaat terug in zijne beschouwingen op het gebied van het nationale en internationale leven en verklaart dat de Pan-Europeesche beweging gezonde nationale en internationale pogingen tot eene hoogere eens gezindheid moet aanwenden. Pas als de gelijkheid der Staten algemeen erkend wordt, is de weg ge baand voor een Pan-Europeeschen bond. De bewe ging verlangt dan ook de internationale rechtsple ging en dito solidariteit. Denkbeelden zijn altijd sterker dén alle*vooroordeelen der wereld en, over tuigd dat het doel rechtvaardig is, kunnen wij ons vleien met de hoop dat dit doel werkelijkheid zal worden en de menschheid eenef hoogere trap van ontwikkeling zal bereiken. Toen verscheen de beroemde violist Bronislaw Hubermann, uit Warschau, welke als volgt sprak: „Een eigenaardig gevoel bekruipt mij, terwijl ik van deze, mij lief geworden, welbekende plaats, waarop ik jarenlang steeds stond met mijne viool, nu tot u spreken zal. Een gevoel van ontroering, dat ik te- woordig zijn mag en het mij vergund is mede te werken aan de eerste steenlegging van een groot menschenwerk. Dit, mij bijna tot een tehuis gewor den podium, de feestelijk versierde vergaderzaal, brengen me even in de atmosfeer dat dit een con certavond voor mij is. Mijne geliefde viool echter mis ik. Op de stilzwijgende vraag: hoe komt een mensch, die tientallen, van jaren slechts voor de kunst geleefd heeft, ertoe, zich plotseling met po litieke zaken in te laten, wil ik het antwoord niet schuldig b lijven, anders zou ik gevaar loopen dat men mij óf alleen voor kunstenaar, óf voor politicus houdt. De ware kunstenaar beoefent niet de kunst als einddoel voor zichzelven, neen, hem is het eind doel de mensch, dien wil hij met zijn kunst vreug de, verheffing en vergetelheid zijner zorgen schen ken. Is deze sprong dan zóó groot, van de sociale functie, door mij tot nu toe verricht, duizenden ge durende twee uren eene geestelijke verheffing te schenken, tot deze nieuwe maatschappelijke plicht, met welks hulp ik nu, met fanatiek geloof bezield, hoop bij te dragen tot de duurzame geestelijke en materieele verheffing van 400 milioenen menschen? Eene geestelijke en lichamelijke bevrijding der be woners van ons werelddeel, dit en niet minder be oogt Pan-Europa". De staathuishoudkundige basis van Pan-Europa is, zooals bekend, de omwerking van den handel van de enkele staten naar de- vereenigde Europeesche ar- beidsindeeling, dus men wil massa-productie, naar Amerikaanisch voorbeeld. De tijdsruimte van tien tot twintig jaar in Europa duurt geen schoorsteen geen locomotief langer dan tien, twintig jaren is voor den Europeeschen handel voldoende om zich organisch, zonder eenige schokken, om te schakelen op de Pan-Europeesche massaproductie. De natuur lijke aansporing hiertoe zou moeten uitgaan van de douane-politie der Pan-Europeesch gezinde staten. Hand in hand met den opbouw der politieke en cultureele Pan-E'uropeesche instellingen zou de af schaffing der douanen moeten plaat» hebben, dus ongeveer in 15 of 25 jaren, op grond van een in el kaar te zetten douaneplan. We moeten Pan-Europa organisch opbouwen. De enkele vraagstukken mogen door het vragencom- plex, dat men verzameld heeft, niet afzonderlijk be handeld worden. De ontwapening van enkele staten beteekerit geen propaganda voor of tegen het paci fisme, ze is een gevolg van de overtuiging dat bin- nen-Europeesche botsingen geene oorlogen,- maar burgertwisten zijn. Als men binnen de grenzen iemand doodslaat is men een moordenaar, doodde men voor enkele jaren iemand buiten de grenzen, dan was dat heldenmoed. Onze gedachte over Pan- Europa is niet hét bedenksel- van ecnen utopistischen wereldverbeteraar, maar komt enkel voort uit de er kenning dat Europa in zijne gezamenlijke levens uitingen overrijp is tot aaneensluiting, zonder dat h^t ten ondergang gedoemd is. Dus moeten wij in den strijd om de verwezenlijking van onze idealen allos vermijden wat overdreven en kunstmatig in elkaar gezet is en niet tegelijkertijd heilzaam is voor de gezamenlijke levensbelangen van Europa. (Le vendige, langdurige 'bewijzen van instemming.) Naar mijn idéé heeft de vioolkunstenaar hier wat ge pronkt met veel woordenkunst en ik heb enkele lange, vermoeiende relazen met cijfers weggelaten. Het rijksdaglid Dr. Mittelmann, uit Duitschland zegt onder anderen: Nadat een vooraanstaand kun stenaar zich uitgesproken heeft over de noodzake lijkheid van het politieke Pan-Europa, zou het nood zakelijk zijn, dat een politicus over de Pan-Europee sche kunst spreekt. Ik zal deze verleiding weerstaan, te meer daar ik onder den indruk verkeer van Dr. Stresemann, die voor mijne partij in Keulen gespro ken heeft, vanwaar ik teruggekeerd ben, na eene reis van 24 uur aan éen stuk, om voor U te spreken. De minister van buitenlandsche zaken verklaarde op nieuw dat hij sterk vóór de politiek van vereffening was en hoopt dat men eene overeenkomst zal we ten te treffen, in Genève begonnen >en in Thoiry voortgezet. Een der vorige sprekers heeft reeds naar voren gebracht, dat de wereldvrede slechts dén be- werks'tleligd kan worden, al9 Duitschland en Frank rijk elkaar nader getreden zijn. (bijval). Toen ik van Keulen, het nu weer bevrijde Keulen aan den Rijn (applaus) op mijn reis naar Weenen, voorbij het heerlijke Pöchlaren kwam, doemden voor mijn geestesoog de groofcsche tijden op van het Nibelun- genlied. Ook in dien tijd was er een soort Pan-Euro- pa. want toen ging het erom de Europeesche bescha ving te redden voor het reuzenleger Van Azië. En ook heden gaat hét om het lot van geheel Europa daarop kan niet genoeg nadruk gelegd worden. Theoretische doktorsvragen zijn het wie- in Europa den oorlog verloren heeft. Geheel Europa kan in al zijne deelen slechts dan gered worden als de al- gemeene Europeesche goeden wil erachter zit. In dit opzicht ben ik ook Pan-Europeaan. Pan-Europa ,doet ons eigen leven geen geweld aan, integendeel, ik ben van oordeel, dat het Pan-Europeesch verbond onze eigen aard sterker zal doen worden. Op het interparlementair congres in Amerika heb ik als vertegenwoordiger voor de Dui schers gespro ken over het recht en de bescherming der nationale minderheid. Gij weet dat in het oorspronkelijke ont werp der Volkenbond-artikelen deze minderheidsbe scherming zeer sterk gegarandeerd moest worden. Oorspronkelijk heette het dat de Volkenbond alle nieuwe staten moeten opdragen alle kleine volken en rassen precies dezelfde behandeling, zoowel wet telijk, als practisch te waarborgen, die den groote naties of meertallige volksrassen vergund is en dat dit de voorwaarde is van hunne erkenning als on afhankelijke of zelfregeerende staten. De gelijkwaar digheids-erkenning der kleinere volken, van bescha vingsstandpunt uit gezien, moest niet alleen op pa pier staan, maar werkelijk practisch bestaan. (Ap plaus.) Al is deze formuleering niet in de laatste volkenbondsreglementen opgenomen, is er toch een ongeschreven wet dat men de taal en beschaving van een volk niét verkrachten mag. Hierover te waken is een der eer9te plichten van den Volkenbond. Men moet ervoor zorgen dat een voldoend minderheids recht uitgewerkt wordt. Ik veroorloof mij daarom het volgend voorstel te doen: „Het Eerst Pan-Europa-congres moge besluiten tot het aannemen van eene wet. die het vraagstuk der minderheidsvolken grondig in overdenking neemt en op grond van deze overweging met de interparle mentaire unie en de unie der volkenbonden nauw keurige voorstellen uitwerkt, ter verzekering van het cultuurleven der kleine volken. Het congres is hier bij van mecning dat, zonder bevredigende oplossing dezer kwestie, de Pan-Europeesche beweging, bij de nedendaagsche behandeling der Europeesche gren zen. niet het gewenschte resultaat zal verwerven." Als het ons gelukt dit ontwerp rechtsgeldigheid te verschaffen, dan zijn we reeds ver gevorderd. Men denkt over de jonge Pan-Europeesche beweging ook in verschillende politieke kringen van Duitschland geringschattend. Ik weet dat menig politiek vriend zich verbaasd heeft dat ik hier verschijn. De bewe ging die gij voorstaat is er een van heilig gewicht. Het. kan ons wellicht Vergaan, met onze Pan-Euro peesche beweging, zooals er in Goethe's Faust ge zegd wordt, waar de Heer tot Mefisto zegt, met be trekking tot Faust: „Zoo hij mij heden ook slechts half dient, zal ik hem toch tot het heldere begrip brengen, de tuinman weet toch, als hét boompje bladeren draagt, dat bloesem en vruch't de volgende jaren eraan zullen prijken.". De vrucht van onze be weging zal een ware vrede, een vooruitgang der be schaving en een staatkundig welzijn der volken worden. (Levendig applaus). Bedoelde hij ook het Duitsche Tlrol dat Ver-Ita> liaanecht wordt? De voorzitter deelt mi mede, dat. aangezien het laat is geworden, de overige redenaars in de com* missievergadering, of op de volgende vergadering zullen spreken. Hierop wordt in 't late avonduur de vergadering gesloten. d.a Doi lokaal |ill sp: Hm. nderw dewer lenige Piaf de s >1 Mi Avom OUDE NIEDORP. De eerste bijeenkomst van „Nut en Genoegen" at hier werd gisteravond g-ohouden in het oafó vaa den heen P. KrouweL De zaal was geheel bezet. De heer A. Mijts ^opende als waarnemend voor zitter met een welkom de vergadering1, waarna d« Edelaohtb. heer B. J. F. Meijer optrad met dn ',"^as lezing-,, waarvoor hü1 had gekozen een fragment uit jU „De Max Havelaar van Multatuli' (Saidjak ra Adinda). Deze lezing-, evenals de bijdragen ei voordrachten, door verschillende hoeren ten beste gegeven (dé dames beloofden een volgende keer op Ar te treden) vielen zeer in den smaak bij de toehoor ders. Tot voorzitter werd gekozen, in plaats van de® irj heer F. Woutman, vertrokken naar elders, de heer I. J.. Schroevers. Nadat nog werd besloten de eer» 16 volgende vergadering te houden op 16 December a.s, in het café van den heer A. Mijt», werd deze g~ 'zedliige bijeenkomst met woorden van dank doi den voorzitter gesloten. HET WESTFRXESCHE KANALENPLAN. Ml Toen in de winterzitting van 1925 de Statei van Noordftolland met algemeene stemmen het ont werp vaststelden voor ae Noord-Hollandsdie ki naalplaimen, bepaalden zij daarbij tevens dat h de kosten, geraamd op 13Va miJlioen gulden, d« belanghebbende gemeenten en waterschappen in d« streken waardoor de kanalen zuilen loopen, tyj .gedeelte zouden moeten bijdragen, alvorens tot uit voering- wordt overgegaan. Tot de gemeenten en waterschappen zijïn echter, nog steeds geen verzoeken om bijdragen in de kosten elna!T gericht. Naar wij vernemen, ligt de oorzaak hier Muzi< van in] 't feit, dat de commissie uit de WeetfHesehfl Kanaal vereeniging, die op zich genomen heeft be dragen aan deze corporaties te vragen, nag lïiet met eon verdeelingspfan is gereed gekomen. Bij afdoeloigsonderzoek van de provinciale begrooti: is intiLsschen op het betrachten van grooteren, spoed aangedrongen. noodlanding van een vliegtuig in d] zuiderzee. Uit Spakenburg, 28 October. Hedenmiddag heefl het Junker-wliegtuig E 946 van de Luft-Hansa, op reis van Hamburg via Bremen naar Amsterdam waarschijnlijk wegens benzinegebrek, eén noodlan- ,<lc ding moeten maken. De machine geen water vliegtuig kwam onder Bunschoten in zee terecht Daar hier slechts 1 meter water staat, slaagde de piloot er in, het vliegtuig zoo te doen neerkomen, dat vleugels en cabine droog bleven. Met een bootje werden de zes passagiers aan wal gebracht en per auto naar de hoofdstad vervoerd. Behalve .de zes passagiers bevonden zich de loot en een méchanicien aan boord. Het schijnt dat de- benzine verbruikt was, want plotseling, toen de machine boven de Zuiderzee was, begonnen de motoren te knallen en stopten. De piloot wilde een noodlanding op het land ma- ken en daarom liet hij zijn machine koers zetten naar de kust. Vlakbij zag hij, dat hij bezwaarlijk over den dijk zou kunnen komen. Zijn eenige redding was het toe stel neer te zetten op het lage water van de kust. Deze manouvre lukte en de wielen kregen contact met den modderigen bodem. Het water spatte hoo| op; tevens remde dit het uitrollen van het toestel. De cabine en wat daarboven is, mitsgaders de vleu gels, bleven droog. Het zal wel motme kosten de machine op het larii te krijgen. lieU, van otje 'oorc Ent iet n og n u de 99 protest tegen verlaging van salaris In de raadsvergadering te Emmen, gehouden op 2! October, waarin B. en W. van Emmen voorstelden, de belooning per lesuur voor het vervolg- en herha- - lingsonderwljs 'terug te brengen van i 1.50 per les- P uur tot f 1.werd een motie van vrijwel alle on derwijzers voorgelezen, waarin die tegen de verla ging protesteerden, en verklaarden voor f 1 per uur] geen ondewijs te zullen geven, weshalve zij hun sol licitatie bij verlaging introkken. Toen den Raad bleek, dat van het voornemen tot verlaging eerst kennis was gegeven aan de onderwijzers na de op roeping van sollicitanten, verwierp hij het voorstel van B. en W. en benoemde de voorgedragen leer krachten bij het vervolg- en herhalingsonderwijs. oudesluis. Donderdagmiddag geraakte de zoon van mevr. de wed. Metzelaar, bij het uithalen voor een vracht auto met twee aan elkander bevestigde wagens, vol geladen met stroo,, iets te dicht aan den kant van de Groote Sloot, waardoor beide wagens omsloe gen en zich voor een gedeelte ontlasten in de vaart Naar wij vernemen, lie pdit ongeval, behalve wat schade door atrooverlies, goed af. Ta.|0pg« .a-iW rsl I To AH oe TKoop goed onderhouden waarin stalling voor 8 koeien en ber ging voor 20 wagens hooi, Ongeveer 4 H.A. Weiland kan in huur worden overgenomen. Aanvaarding 1 Mei 1927 of eerder. Te bevragen bij A. SLEUTEL, Ma kelaar te Schagen. Afbraak van 14 in slooping zijnde perceelen aan het SCHARL00 te Alkmaar. Adres: J. Habbé,Alkmaar. Afbraak. Afbraak. Plantsoen Schagen, houdt alle dagen Te koop: een keurig onderhouden voor slechts f 1000.-. Ook genegen met open Wagen in te ruilen. Brieven onder no. 265. bureau van dit blad. TE KOOP: voor Alkmaarsche markt. Door den ontstanen brand geen ruimte, vroeg kalf. JAC. DE WIT, Burgerbrug. Te koop: bij O. VISSER, St. Maartensbrug. De beroemde D.D.D. zeep heeft een verzachtende werking in alle gevallen van huidziekten. Deze zeep, tegelijk gebruikt met de D.D D. oplossing, geeft verlichting aan lijders van exzeem, ringworm, zeere plekken, jeukende uitslag of eenige andere vorm van huidziekte. D.D.D. zeep per stuk 6 D.D.D. oplossing in ft. van f. 0.76 m f. t.60 bij alle apoth. en drog. Magazijn waar U altijd slaagt bij het koopen van Uwe is den Mode-Bazar Gevraagd goed kunnende melken en met paar den omgaan, bij J. VISSER, Stalhou der, Schagen. Gevraagd J zoo spoedig mogelijk of met Kerstmis, bij D. SCHENK, Grasweg, Anna Pau- lowna. Aan hetzelfde adres te koop. Te koop van beste afstamming. Geen luxe prijs. H. VAN HOORN, Wierlngerwaard. Hyg. artikelen. Patent geneesmiddelen. «Dag. te spreken, ook per brief, SUCCES VERZEKERD. IJselstraat 50 Beletage, Amsterdam. TE KOOP: in uitstekenden staat, bij DAAN POOL. Oudesluis. Door ruiling te koop: uitstekend onderhouden, met 2 reservebanden, ruitenwisscher en K.M. Teller benevens nog eenige agen Te bevragen bij BURGERBRUG. Constructiewerf „NIC. WITSEN", STOEL, ALKMAAR. IJzeren Mestkruiwagens Onverslijtbaar bij behoorlijk gebruik Gevraagd met Kerstmis: een flinke melken geen vereischte. Adres: P. M. JIMMINK, Doggers vaart 28, Koegras, gem. Helder. Gevraagd, met Kerstmis: voor dag of dag en nacht. I AdresC. LAKEMAN, St. Maarteoj Gevraagd, met Kerstmis: bij C. SCHAGEN, Schagerwaard. Met Kerstmis gevraagd: een Adres: B. DE VRIES, H. d. Breezand. Gevraagd met Kerstmis bij S. VETHMAN, Krell, Wierp waard. Mej. BOERSMA, Korstjespoortsteeg 6 - AmsterdJj Meest vertrouwd adres voor PATENJ" GENEESMIDDELEN. Geeft inlicht gen, ook per brief. Gevraagd met Kerstmis: bij A. BRAK, 't RüPie,^ A Te koop bij K. V. OORD, Wester-Moerbeek, Aa„

Schager Courant | 1926 | | pagina 6