GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD PUROL rg|e Gemengd Nieuws. uwe,Schrale Huid Binnenlandsch Nieuws. meenschap te paraelteeren, en er de beheerden op te wijzen vourtaan toe te zien, aan wien armen geld wordt veretrekt. Het doet den heer Sw&n een genoegen dat deze opmerking gemaakt wordt. Spr. moet er echter op wijzen, dat dergelijke handelingen niet voor reke ning van het iiurgerl. Armbestuur komen, maar uitgevoerd worden door het Armbestuur, dat door het Burgerlijk Armbestuur gesubsidieerd wordt. Do heer Slot zegt, dat dit eigonlijk niets aan de zaak afdoet. Voor hem is het hoofdzaak, dat til. dio den indruk maken, dat zo het makkelijk kunnen betalen, voortaan niet meer bij het Armbestuur aan kloppen, temeer waar anderen, die hot vool min der goud hebben, nog zoo lang mogelijk zich zelf trachton te redden, al* behoeft dit laatste duu ook geen aansporing te zijn om nu' voortaan maar oogen- blikkelljk om s teun to komen. Voorzitter merkt op, dat dit'eigenlijk geen aan merking op do begrooting is, doch alleen als een waarschuwende stem is op to vatten. Spr. is het overigens volkomon met den heer Slot eens. Ook spr. vindt, dat het standpunt, hetwelk sommige menscheninnemen, om alles maar op de schouders van de gemeenschap te schuiven, scherp is te ver- oordeolen, en hoopt dat deze medodeelingen hun goede uitwerking niet zullen missen. Verder kan spr. mceclcelen, dat binnenkort een vergadering met de Armbesturen zal worden gehouden, waarbij het een en ander onder de oogen. zal. worden gezien. De heer De Groot raeent nog te moeten opmerken, dat door hen reeds in B. en W. hierop was gewezen, maar dat nu weinig meer aan dien post was te ver anderen. Voorgesteld wordt,.ven P. ZJutt in de Fuik een strook grond te koopen ter verbreeding van de straat ter grootte van ongeveer 8 M2. k f 3 per M2. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aange nomen. Rondvraag. i De heer Molenaar informeert waarom of enkelen die zich niet hadden aangesloten aan de waterlei ding. werden vervolgd, terwijl anderen, die evenmin aangesloten waren, niet werden vervolgd. Voorzitter zegt, dat er wel driemaal is gewaar schuwd en er geruimen tijd is gewacht tusschen de verschillende waarschuwingen, om de menschen ge legenheid te geven, zich aan ,te sluiten. Ten slotte moesten B. en W. ingrijpen en zijn met enkelen be gonnen. in de hoop. dat dit anderen tot aansluiting zou brengen. B. en W. zullen echter ook, de anderen niet ongemoeid laten. De heex Molenaar zegt. dit standpunt te kunnen begrijpen, maar had graag dat dit eens in het open baar werd gezegd. De heer Slot wijst nogmaals op den gevaarlijken 'toes'and Fij des brug der openbare school als het glad is. Spr. vraagt of de put moet worden gedempt als het kalf verdronken is. B. en W. hebben toege zegd het daar te verbeteren, maar er is niets gebeurd. Spr. dringt aan op groote spoed. Voorzitter zegt, zoii schuld te hebben, dat het nog niet voor elkaar is. Spr. heeft den gemeente-opzichter verschillende malen gewaarschuwd, maar steeds is deze in gebreke gebleven. Spr. had- het wat hardhan diger moeten aanpakken, maar de grootste schuld is bij den gemeente-opzichter. De heer Slot meent, dat als de gemeente-opzichter op die wijze -zijn taak opvat het beter ii dat deze wordt ontslagen. Voorzitter zegt. algemeen geen klachten te hebben over het werk van den gemeente-opzichter, wel ech ter in dit speciale geval Spr. doet de toezegging dat de zaak in orde komt. Hierna sluiting. verkrijgbaar voor de abonné's van dit blad, publi ceert deze week: PHOTO'S UIT EIGEN LAND: De Kon. Ned. Mo- torwielrijder&vereeniging. Portretten van bekende ■persoonlijkheden. Verbetering van het Katetrveor Vliegtuig verongelukt bij Schellingwoude. Brand te Echt. De nieuwe weldadigheidspostzegels. Brand te Amersfoort. Emir Feisal te Vlaardingen. De vernieuwde Markt van Apeldoorn. Een school in een woonwagenkamp. Vijftig jaar kaas drager. PHOTO'S UIT HET BUITENLAND: Openluchtten toonstelling te Parijs. Het Koninklijk Bruidspaar. Engelsche ministers lachen. Stormachtige ont vangst van president Hindenburg te Braunschweig. De Mussolini's. Toekomstdroom: Vlieghaven in de Oceaan.-— Amerikaansche hoed. Amerikaan- sche luimen. De „New York" te water gelaten. De eerste vrouwelijke chirurg. Een belangwekkend huwelijk. Filmhelden-vereering. De grootste ten nisbal van ^Europa. Een nieuwe Belgische vaan del. De bokskoning wordt geëerd. Melk per mo tor te Berlijn. Valscherm voor luchtschepen Bij Hindenburg thuis. TEKST: Vervolg van den succesroman „De ZWAR TE GIER". „Een mislukte speculatie" of „Hoe de huishoudster vrouw des huizes werd". Goethes Erekönig. De ronde hoed. Lichtende photogra- phieën. Zware boete te Dordrecht opgelegd. Slangenbeten. Gewoonten van krokodillen. ALLERLEI: In „Tijdverblijf voor Oud en Jong": Op lossing van de teeken-puzzle. Opgave komische rebus. Het maken van zijden pochettes en thej- taf el kleedjes. Door een briefkaart kruipen. Spelletje. Humor uit buiténland. HET HUWELIJK VAN DEN KROONPRINS VAN BELGIë. Uti Stockholm, 4 Nov. Heden hooft in 'tegen woordigheid van 'de koningen van Zweden, België en Denemarken de burgerlijke trouwplechtigheid plaats gehad van prinses Ascrid en prins Leopold van België. Het trouwen had in de Kijkszaal van het Koninklijk Paleis plaats. Ongeveer 1200 gasten woonden het feest •De burgemeester van Stooklholini hoeft 't huwelijk voltrokken. Daarna begaven zich do deelnemers naar de zaal van don .Kroonraad waar het jonge paar werd gelukgewensoht. Na afloop der voltrekking van' het burgerlijke huwelijk had 'in de „Witte Zee"-zaal van het koninklijk slot te Stockholm een gala-maaltijd plaats, waar eouige hondorden gaston aanzaten. Hot bruidspaar werd later op éou rit door de stad levendig toegejuicht. Een B.T.A.-telegram uit Stockholm meldt nog, dat het Belgische koninklijke paar en prins Leopold gisteravond naar Gothenburg zouden vertrekken] vanwaar zij over zee naar België zouden terugkeo- ren. De familie van prinses Astrid zou gisteravond en heden naar België vertrekken. GERAAMTEN GEVONDEN. Men meldt uit Berlijn aan de N. R. Crt.: Op het landgoed Peürow nabij hot Sohiolomeor to Potsdam hebben gisteren landarbeiders bij het omspitten van oen stuk grond drie geraamten gevonden. Iletl'eene geraamte is van een kind,-.de beide andere vermoedelijk vin vrouwen. Veertien dagen gelieden whs op he'zelfde terrein reeds een bo' edel gevonden. Do justitie onderzoekt de Zaak die dee te geheimzinniger is, daar in dezen omtrek de laatste 20 jaar niemand spoorlooe verdwenen l*. Volgens deskundig onderaf zouden de geraam ten 8 4 jaar oncler <de aarde liggen. Uit (liet onderzool^ dat gisteren ter plaatse zou worden ingesteld, moest blijken of er van misdaad sprake kan zijn. De grond, waarin do geraamten gevon den zyh, behoort toe aan den heer Kaohne, die oon paar jaar geleden de beid van oen aantal gerucht makende processen 'is gowoost, o.u. wegens zijn oiimonsahelijk optreden togen stroopers. Bn dit jnderzoek in l!ooo verscheen de hoer von Kaohno zelf ter plaatse. Hij beweerdo dat joden do geraamten in zijn grond hobbcn begraven om weer eens wat to uoon to bobben."' Bij het onder zoek word nog oen vierde geraamte ontdekt, vum een jongon man. Enkele aanwezige deskundigen] waren van moonimg, dat do lijkon wol! 15 a 20 jaar in do aarde kunnen 1 ïobben gelegen. springende lippen Doos30-60-90ct.Tube 60 ct. Bij Apoth.en Drogisten EEN GERUCHTMAKEND PROCES. Tc New Brunswick, een plaats in den etaat New- Jersey, is dezer dagen begonnen een strafgeding tegen een zestigjarige dame, mevr. Franoee Stevens Hall, en haar beide orooVs Iienry en WilLe Stevens Zij worden ervan besohuldigd nu vier jaar geleden den echtgenoot van mevr. Hall, den predikant Edward B. Hall en een van de zangeressen vut het koor van zijn kerk, mevr. Eleanor Mills, te heb ben vermoord. De lijken dier twee waren m oen eenzaam veld onder een appelboom aangetroffen Naast de lijken lag een pak minnebrieven, tusschen den predikant en de dame gewisseld. Aanvankelijk was net een onverklaarde misdaad, maar eindelijk in Juli jl. werden mevr. Hall en de twee broers gearresteerd. Dat zii zoo lang op vrije voeten waren gebleven werd door de spraakma kende gemeente tocgesohrevon aan het groote ror- „uin, dat de familie Stevens bezit Mevr. Hall is tegen borgtocht op vrije voeten gesteld. Zij heeft daarvoor eohter ,40.001) dolmy moeten deponeeren. Zij komt en vertrekt por auto, deelt portretten van zichzelf uit aan de vertegen woordigers van geïllustreerde bladen, en houdt re ceptie voor de journalisten, wien zij uitlegt, dat zij onschuldig is. Bovendien heeft zij een groot, deel van de locale publieke opinie op haar naad. 'Er zijn 250 beëedigde verklaringen door de politie verzameld; 125 getuigen zijn gedagvaard om voor den rechter te verschijnen. Een vroeger gerechtelijk onderzoek had tot niets geleid; en de gouverneur van den staat New-Jersey had toen een speciaJen ambtenaar 'van het 'O.M. Lajiigewezeiï om de zaak opnieuw ter hand te nemen, echter ook thans zonder resultaat. In het voorjaar van 1926 kwam er echter een nieuw element in de zaak. Een vroegere dienst- meid van het echtpaar Hall was later getrouwd, maar begon hierop oon eohtsoheidingsprooes. De man'liet -zich. toen ontvalled, dat zijn rouw.hem oons verteld had 5000 dollar van mevr. Hall te nebben ontvangen om haar mond to houden over wat zij wist Dat gaf de overheid de kans om wederom nu vopr de dorde maal de zaak te entameeren. Het geval: wekt in de Ver. Staten reusachtige belangstelling, dio nog is toegenomen door het gerucht dat er een ppgiug zou zjjn gedaan om de vroegere meid, een juffrouw Gjbson. dio thans de voornaamste getuige k charge is, te omt- HOOG WATER. Bij Dorften is de Lippedijk tengevolge van het hooge water doorgebroken, waardoor groote streken onder water staan. Ook de Zijrivieren van de Lippe zijn gezwollen. Schermbeek is totaal geïsoleerd. De voorstad van Wezel.aan den Rijn is door het hooge water van deze rivier ten deele overstroomd, EEN SCHAT UIT DE VIJFDE EEUW. De Hongaarsche berichtendienst meldt aan de N.R.Ct: Mora, directeur van het stedelijk museum te Szeged, trof onlangs op straat eenige kinderen, aan, die aan het spelen waren met een voorwerp, dat zij voor een langen koperen stok hielden. Hij ontdekte, dat het een gouden staf van meer dan een pond ge wicht was, prachtig bewerkt en vermoedelijk datee rend uit de. vierde of vijfde eeuw van onze jaartel ling. Mora vernam vervolgens dat ongeveer vijftien jaar geleden bij grondwerk voor den aanleg van een wijngaard arbeiders een groot aantal voorwerpen hadden gevonden, die naar zij dacpten van koper wa ren en die zij aan hun kinderen hadden gegeven om mee te spelen. In verband met deze mededeelingen liet Mora op dezelfde plaats opgravingen doen, waar bij een schat van 92 gouden voorwerpen; platen, ges pen, e.d., gedeeltelijk versierd met juweelen en cloisonnó-werk, te voorschijn kwam. Men gèlooft, dat men met deze vondst, die een van de rijkste is, welke in dit gedeelte van Europa ooit zijn gedaan, te doen heeft met een deel van een onderaardsche schatka mer of begraafplaats van een vorst, die geregeerd heeft over een van de stammen der Gepiden, de voorloopers in Pannonie van de Hunnen. De op gravingen worden voortgezet. DE WERKLOOSHEID ONDER DE ONDERWIJ ZERS IN RUSLAND. De Krasnaja Gazeta deelt bijzonderheden mede over de werkloosheid onder de „hoofdarbeiders De gegevens hebben hoofdzakelijk betrekking op St. Pe tersburg, maar de toestand in de meeste andere groote steden der .Sowjet-Unie komt hiermede vrijwel cvereen. Groot is de werkloosheid, vooral onder het onderwijzend personeel; van de ongeveer 41.000 on derwijzers te St. Potersburg zijn er ruim 4.000, dat is 10 pet. werkloos. De werkloosheid onder deze catego rie van hoofdarbeiders is begonnen in 1921, bij de aan zienlijke inkrimping van het scholennet, die toen heeft plaats gevonden; sedert dien zijn weliswaard talrijke qnderwijzers weer in functie hersteld, maar toch zijn er verschillende slachtoffers gevallen. De nood onder de werklooze hoofdarbeiders is in het algemeen grooter dan oncj^r do handarbeiders, om dat zij, wat de steunverleening betreft, niet op den zelfden voet behandeld worden. De bond van sowjet geëmployeerden heeft juist dezer dagen een verzoek schrift tot den raad van volkscommissarissen gericht om aan deze ongelijkheid een einde te maken. EEN FILM IN DE RECHTZAAL. Te Londen heeft gistermiddag in de King's Bench Dlvision ih een rechtzaak over een overeenkomst be treffende do exploitatie van een film een formeele bioscoopvertooning plaats gehad. De censor had uit de film, getiteld „The Scourgo", waarvoor Rafael Sabatini net schenario had geschreven,, een banket scène verboden waartogon de exploitant, bezwaar maakte, omdat daardoor naar zijn meening de film ernstig beschadigd werd. De rechter, mc. Cardie, had Ier richtigo beoordeoling van de zaak last gege ven om do film in do rechtzaal te floen afdraaien. Er werd eon aluminium scherm in do zaal opgericht en een projector opgesteld. Verder werden de ja loezieën voor de ramen neergelaten en een zwart gordijn over den rand van het scherm gehangen. De zaal was daardoor zoo donker mogelijk. Het publiek, dat voor do zaak zelf weinig belangstelling toonde, was op het gerucht van. de bioscoopvoorstelling in dichte drommen komen opzetten. Grappenmak vroegen of de rechtbank een vergunning bad voor de vertooning en of er vermakelijkheidsbelasting moest worden betaald. Bij een ltefdessoéne ging er van de publieke tribune gelach op, doch de deurwaarder greep direct krach- Lig in. De vertooning duurde*bijna een uur. De reghtor moet nog eon beslissing nemen. EEN MIJN INGESTORT. Uit IahpemJng (Mich.), 3 Nov. In oen groote ljzor- mljn in do nabijheid zijn vermoedelijk 40 a 60 arbei der h godood tengevolge van het instorten van don bo vengrond, uit moerassen bestaande, over een af stand van 600 voet. Het getroffen gedeelte dor mijn word door hot modderwater gehool overstroomd. HOE ZIT DAT? Voor liefhebbers van juridische raadseltjes en strikvragen bevatten do Amerikaansche bladen een mooi geval. Eon heer te New York, die 's nachts om twee uur te bed lag, stond op, toen do telefoon „ging". Hot was oen verkeerde verbinding en de man het wus een mijnheer Andorson, ging weer to bed. Kort daarop gaat de telefoon opnieuw en weer gaat Anderson zijn bod uit, valt echter op de trap en wordt dan oven- later door zijn vrouw en dochter stervende aangetroffen. Inmiddels was de telefoon blijven bellen en de dochter gaat naar het toestel. -Dit maal vroeg do telefoonjuffrouw excuus voor haar vergissing van daarnet. Thans heeft de weduwe Andorson de telefoonmaat schappij om schadeloosstelling aangosproken. Dij de lijkschouwing was geconstateerd, dat An derson ïwas gestorven aan een hartkwaal en long bloeding. EEN VLIEGTUIG-DEMONSTRATIE VOOR MEN- SCHENETERS. De Australische regeering heeft aan kapitein Wil- liam, die thans een vliegtocht over de Stille Zee doet, opgedragen ook over Nieuw-Britannië, een. ar chipel in dien oceaan, te vliegen, waar kannibalen onlangs moorden gepleegd.' hebben. De verschijning van -het vliegtuig boven deze eilanden, waarvan de bewoners nooit een mensch hebben zien vliegen, zal. naar men denkt, een groote zedelijke uitwer king op hen hebben. D envlieger is verboden, bommen of andore wapens tegen de inboorlingen te gebruiken. GOUD PER VLIEGTUIG. Een vliegtuig heeft dezer dagen 350 Kg. goud in staven, een waarde vertegenwoordigend van zeven millioen frank, van Toulouso naar Algiers overge bracht. Den afstand van 3000 K.ML (via Rabat) heeft het vliegtuig in twintig uur afgelegd1. OP DE BUFFELJACHT. In het Groote Zoutmeer 'in den staat Utah ligt he: Antilopen-eiland. Het noordelijk deel van dit eiland was verpacht aan zekren A. H, Leonard, die er con cessie had voor het laten grazen van een kudde bui- fels. De dieren vermeerderden zich snel en tenslotte werden zij te lastig voor de streek en bleken zij té vernielziek. Thans is de concessie aan Leonard ingetrokken. Die intrekking gaat in op 1 Januari. Bovendien moet vóór dien tijd de kudde van 250 exemplaren tot op 40 stuks worden teruggebracht De jacht op de' dieren is reeds begonnen. Zij wordt gehouden door vier jagers, geholpen door vier „cow boys". EEN HARDLOOPER- In Amerikaansche spoorwegkringen was men tot voort kort de meening toegedaan, dat de snelheid, door den Twentith-Centui\y Limited, den sneltrein tusschen New York en Chicago bereikt, bezwaarlijk overtroffen kon worden. Kortgeleden deed zich echter een gelegenheid voor waarbij de stoomlocomotief kon toönen. tot welke prestaties zij in staat is, In Boston was aan iemand een ongeval overkomen en zijn familieleden in Chi cago wilden zich zoo spoedig mogelijk naar de plaats des onheils begeven. Do spoorwegmaatschappij had or in dit geval ook belang bij, dat de familieleden binnen den kortst mogelijk en tijd in Boston zcuiden aankomen en stelde een oxtra-trein ter beschikking. Deze extra-trein bereikte op verschillende gedeel ten van het traject een snelheid van 145 K.M. per uur, zoodat het traject ChicagoBoston werd afge legd in een tijd, welke 1 uur en 57 minuten korter was dan de officieele rijtijd van den Twentieth Cen- tury Limited. HET GROOTSTE DRAADLOOZE STATION. De bouw van een nieuw groot draadloos station in Japan, het grootste ter wereld, is, naar we in het ..Berl. Tag." lezen, nu definitief verleend aan een Duitsche firma. en. wel de „Tolefunken-G. für drahtlose- Tel." Het station wordt later het eigendom van de Japanese "Wireless Tel. Co., een officieus con cern. aan welks hoofd het parlementslid Uchida staat. Een deel van de bestelling zal op herstel reke ning worden uitgevoerd. Het station zal gereed zijn in dén loop van *28. In een officieele Japansche ver klaring wordt gezegd, dat deze bouw de eerste con crete stap is naar de verwezenlijking van het groot- sche plaa voor een geregeld draadloos verkeer tus schen Japan en Europa. EEN SPOORWEGONGELUK. De express van Londen naar Weymouth (aan de zuidkust) is tegen den middag bij Farnborough op oen goederentrein geloopen. De locomotief en twee wagens van den express zijn gederailleerd. De -ma chinist werd gewond. ULTRA-VIOLETTE' STRALEN VOOR DE APEN EN LEEUWEN. Sedert geruimen tijd worden in de „Zoo" te Lon den proeven genomen met een soort glas, vitaglas genaamd, dat de utra-violette stralen der zon tot de kooien van de apen en leeuwen doorlaat. Gecon stateerd is, dat het gevolg daarvan, is dat ziekte en sterfte onder de apen veel .geringor zijn en de" opge wektheid1 zoowel bij de apen als bij de leeuwen veel grooter dan vroeger. De directie van den Londen- schen dierentuin zal er thans toe overgaan, ook de slangen- en andere reptielen op dezelfde wijze te huis vesten. De proefneming wekt ook belangstelling in het buitenland. EEN ROOVERHOOFDMAN NEERGESCHOTEN. De Amerikaansche bandieten gaan voort de politie don diens te bewijzen van elkander uit te moorden. Zoo is Maandag „killer"* Cunliffe, het hoofd van do bende, die ruim veertien dagen geloden een postauto hoeft overvallen, bij Kearney in New Jersoy, waarbij do postiljon godood word, te Detroit door een van zijn makkers neorgeschoton. Cunliffo on Olsen. zijn moordenaar, die beiden beschonken waren, hadden ruzie gekregen over den buit, dien zij gemaakt had den bij het berooven van een bank aldaar. Olsen schoot meteen de vrouw neer. met wie hij zijn ka mers deelde. Toen politio-agenten en buren op do schoten afkwamen, schoot Olsen nog een agent neer en venvondde hij twee burgers. Eon schot variy een andoren agent maakte toen aan Olson's eigen leven, daarmee aan de schietpartij eon einde. Cunliffe hoeft geleefd onder eon aangenomen naam maar dat hij inderdaad do man is, die schuldig was aan tal van overvallen, met moord gepaard is ge bleken uit zijn vingerafdrukken. Hij is schuldig aan den moord op de beide toeristen, vader on zoon, te New Brunswick, terwijl hij daar in hinderlaag lag om de luchtpost te overvallen, een paar dagen voor d cnroof te Kearney. Ook heoft hij deelgenomen aan de berooving van een bank te Belmore (Long Island( In 1924. waarbij een beursman doodelijk gewond werd. Voorts gelooft men dat hij betrokken -is ge weest bij tal van overvallen te New York en om streken. dit door roekelooze schietpartijen geken merkt waren. Van Olsen veronderstelt men, dat hij meegedaan heeft aan de overvallen te New Brunswick en Kear ney en misschien nog aan andere, al heeft men hem in do mlsdadigorswereld nog niet goed 'thuis kunnen brengen. Een der gewonden van <\en overval u Kearney ls naar Dotroit gezonden om te zien of hij i'vëor Ülsen zou herkennen. Op Olaen's kamer is oen b«. - drug van bijna 10.000 dollar gevonden on een flinke voorraad chumpagne en whiskey. PRESIDENT COOLIDGE IN BOTSING MET EE* AUTO. Ken tjrein, waarin president Coolidgo en fciju vrouw zaten op woy naar Norfchampion, in Ma#»: saohusetts, cot liet; uitbrengen van hun stem. kwajn bn B-oltimore in botsing mot een auto, waarin t-wi-o soldaten zaten. Do soldaten kwamen wonder boven wonder mot den schrik vrij. Do president, dio op] liet oogenblik van do botoialg: sliep, werd door doój schok wakker geschud. DE TER DOOD VEROORDEELDE. Mevr. Lefebvre, dio haar schoondochter moordde en deswege ter dood werd veroordeeld^ deeld, heeft peen beroep tegen haar vonnis aan- ,ft. goteekend. Zij rekent op do gratie van don presi- pew< dent der republiek, welke haar in verband mot p he' haar hoogen ouderdom waarschijnlijk wel ten deel ^c-sl zal vallen. WISSELRUITERIJ. Uit Munster, 4 Nov. Bij een onderzoek van de banken Kier is een wisvolruiterij op groote sohaal aan 'het licht ge komen, waardoor een groot aanbal buitenl'andsohe banken en particulieron benadeeld is tot een geza menlijk bedrag van 500.000 a 700.000 mark, DE STEENKOOLVOORZIENING. Het Eerste Kamerlid Wibaufc heeft den minister van waterstaat de volgende vragen gesteld: 1. Is de minister bereid, het door hem in datoj 29 October 1926 gegeven antwoord op de door mij in dato 11 Ootober 1926 .ingezonden vragen als: met de gestelde vragen te vergelijken en daa zijn# antwoord aan te vullen door verstrekking van de in mijn vragen 3 en 4 gepreek.eerde gegevens'; 2. Moet de mededeeling van den minister „datj de Limburgsche «mijnen alleszins in ahaat zijn, om voor levering van 1 Januari 1927 af aan Nederlind- 3ohe bedrijven/die voor heb aanstaande jaar zioh' 'Je levering van kolen wensohen te vei zekeren, aan- b.'edifkgen te doen" aldus worden opgevat, dat op' ion datum, dab do minister dit dee. v„,n zijn ant- voord vaststelde, de geheele produotio, der mijnen ver de maanden November en Deoember 1926, voor zoover die niet vroeger in Nederland was verkocht,' voor uitvoer naar het buitenland was verkocht? 3. Zoo niet, welke hoeveelheden waren dan op lien datum nog beschikbaar voor levering aan No- .lerlancbche bedrijven gedurende do m turnden No vember en Deoember van het j'aar 1926? 4. Indien de minister weigert de precieze gege- en- te verstrekken, die in* mijn vragen 3 en 4 werden verzocht, is de minister dan bereid, mede e deelen, op welke overwegingen, ontleend aan 'a lands belang, deze weigering berust? BEDRIJFS SLAPTE. Wegens slapte in het bedrijf is in de borstelfabriok te 's Heerenberg, de arbeidstijd'' <lor zagers beperkt tot vier dagen per week. PETTEN. In vervolg op het bericht inzake de stranding van den 'Engelschen drifter P. D. -72, afkomstig uit Peterhead, Schotland, wordt nader bericht, dat in den loop van den voormiddag de zeesleepboot „Drente" van de firma- Wijsmuller arriveerde cn na dat een contract tot afslepen was gesloten, het ge lukt is het schip vlot te brengen, dat daarna zijn reis kon vervolgen. Het, schip, een houten stoomschip, was op de thuisreis van de haringvangst en op weg naar de afslag te IJmuiden. WINKEL. Uitslag verkooping erven wed. M. Molenaar, ten huize van den heer D. A. de Bruijn te Winkel, ten Overstaan van Not. G. J. v. Leersum. Boerenhuis met pl.m. 33 are grond te Winkel, koo- per de heer C. Kaalj Hz. te Winkel, voor de som van f 1340.—. Rentenierswoning te Winkel, groot pl.m. 3 are, kooper de heer T. Beumkes te Winkel voor de som van f3160; ioi'lij WINKEL. De op Dinsdag j.L uitgeschreven vergadering van de afd. Winkel van den Bond voor Staatspension-I neering bij den heer K. Zeeman te Lutjewinkel,, kon wegens het Zeer ongunstige weer en als gevolg daarvan geen bezoek, niet doorgaan en moest wor-! den versteld. WINKEU Door de afdeeling Winkel der N.-H. Vereeniging „Het Witte Kruis", zal op 12, 13, 14 en 15 November a.s. een tentoonstelling georganiseerd worden op het gebied der tuberculosebestrijding in het lokaal van den heer D. A. de Bruijn alhier. Op een dier dagen zal o.a. ook gelegenheid worden gegeven aan de leerlin gen der hoogste klassen van de o. 1. scholen de ten toonstelling kosteloos te bezoeken, terwijl ook op een dier avonden een lezing zal worden gehouden door Dr. Vos, Directeur-Geneesheer van het sanatorium Hellendoorn. EEN WEDDENSCHAP. Op de markt te 's-Hertogenbosch trad een slager in I onderhandeling met een boer uit Veldhoven overj eene koe en deed een bod. De boer vond het bod vooi eene koe van 700 pond veel te laag. De slager meendi dat de koe met den boer er bij, samen nog geen 70fl pond waren. „Ik geef het dubbele van mijn bod", zeil de slager, „al^dit niet waar is, maar ik betaal niets, zoo jullie samen beneden 700 pond wegen". De boer; nam deze weddenschap aan. Bij weging in het slacht«| huis wóo'g de koe 548 en de boer 122 pond, samen f"* pond. Bij overwegen in de stadswaag waren de cijfers g#| lijk. De boer ontving niets, en dé slager had een good|] koope koo, OUDE NIEDORP. In de plaats van den heer J. Pluister. die voor hu 'idmaatschap bedankte, is tot Hoofdingeland van hei! i oomraadschap der Strijkmolens van de Niedorper Kogge, gekozen 4e heer D. Kriller. MOERBEEK. Do lieer A. Vethman is herkozen tot Molenmeester •mi tot voorzitter van hot College van Molenmeestors van den Moerbeeker polder. VERWAARLOOZING. In een woning in het Klooster, een slop bij J* Nieuwe Haven te Gouda heoft de politie gistorocn* 'end vijf jeugdige kindéren aangetroffon. dio door Ie moeder In v^rgaandon staat van venvaarloozinK waren achtergelaten. In overleg met den voogdijrad heoft do commissaris van politie do kinderen, drie meisjes en twee jongens, naar een inrichting t0 Botterdam laten overbrengop. HET NEUTRALE ZIEKENHUIS. In do Woensdagavond gehouden vergadering van het comité voor stichting van een modern neutra*' Jen e za as j >n v ]is jrgro it ge de aaki )0sv op i\ Cl abb I ,e s itbaf niet eela inee dt. 3 I r\ de: EC A(

Schager Courant | 1926 | | pagina 10