t a.s. SINT NICOLAASFEEST TELEFUNKEN De Vrees voor Haarverlies. GERO ZILVER N. J .C. VAN GEELEN, M. PLOEGER, Regentenstr. D IBS, SCHACEH LET OP Exzeem,Jeukende Uitslag een Kachel, CAESAR Wat zegt U de naam Bekendmakingen. Plaatselijk Nieuws. Rechtskundige Vragenrubriek Onderstaande goederen in ruime keuze voorradig is een zeer geschikt Cadeau. Alles in ruime keuze voorradig, en zeer goedkoop. Uw voordeel l B. H. Lenghaus, Voor de Vrouw. HET INSPIREERT U! mal liekenhula in de cadettenschool te Alkmaar ht de voorzitter, 'de hoer F. H. Rington, dunk aan luurtcommissie», die zooveel werk hebben ver voor de inzameling va» giften der burgerij voor bovengenoemde dool. De tweede inzameling had Tjkellkiïi'iar f J 1.215.45 opgebracht, waarvan f520 jt betaald als het plan door der raad word» «nomen. Van 20 buitengemeenten is nog geen lening ontvangen, zoodat het totaal der op gei van die inzameling nog niet is op te geven. gtGIFTIGINGS VERSCHIJNSELEN TE 'S GRA- fcyn la* wee 'Vdffl •m, .in o ('WKa',. '««T IJ.; zijn m 7,uh U ■gin»!: "'■M, tr 'u® ZOO] gre- ;ohe 3za- Mnsdagavond werd de politie bericht, dat er in een perceel aan de Wilhelmina van Piiiis- >at, vergiftigingsverschijnselen, hadden voofge- fDe bewoner kwam omstreeks 5 uur thuis en /zijn vrouw bewusteloos op den grond liggen, [luster van zijn echtgenoote, wonende in de van matraat,'die vrij geregeld der familie bezoeken trof hij bewusteloos in een stoel aan. Zijn- 14- zoontjo lag in zijn kamer op he tbed en was uft. bewoner bemerkte, dat de gashaard in de huls er hevig braridde en er in de kamer een benauw- imosfeer was. Zijn eereto werk was de ramen penen. Toen zijn zoontje in de frissche lucht O, deelde hij zijn vader mee, dat hij met moeder ante in do huiskamei' was geweest en dat, kor- ttjd na het koffiedrinken beiden in slaap waren liep. terwijl hij naar zijn kamer was gegaan om- jij zich onprettig voelde. heer S. waarschuwde onmiddellijk een dokter, i aanvankelijke indruk was. dat men hier te had met een geval van vergiftiging,, ton gevolge het nuttigen van sommige spijzen. De medicus eelde den toestand der patiënten zeer bedenke- en achtte opneming in het ziekenhuis npodza- k- oensdagavond omstreeks 9 uur zijn de heide da- weer bij kennis gekomen. Volgens haar verkla- in hebben zij aan de koffietafel brood, kofl'lie, ven en eeixige moscovische gebakjes, welke tna- leegebracht had, gebruikt. De aanvankelijke ver stelling was, dat de vergiftigingsvörschtjnselen orzaakt waren door het 'eten der gebakjes, maar jermoeden moes trften opgeven toen bleek dat een beide dames geen gebakjes had gebruikt. F.ch- beeft men, toch twee gebakjes die nog op de ta- itonden, :er onderzoek in beslag genomen, van en vermoedt-, dat de gashaard de oorzaak is van "tdwelming en deze zal heden door een deskun- jorden onderzocht. lenmorgen Was dé toestand der patiënten he iend. ommissaris van politie verzoekt mededeeling, .ilgens een onderzoek van deskundigen aan de mte-gasfabriek. van den gashaard, in het per- in de Wilhelmina v.. P missen-straat, waardoor personen vergiftigd werden de .afvoerbuis van gashaard zoo goed als geheel verstopt was, zoo men naar alle waarschijnlijkheid mag aannemen Jdit de oorzaak is van de bedwelming der per- n. PORTVERLAGIN G VAN BRIEFKAARTEN. port verlaging der briefkaarten heeft aldus .Tijdschrift voor. Posterijen en Telegrafie" d.d. 1 in de eers e week na haar inwerklngt^e- een-buitengewone, stijging van het -debiet mee- acht. oen groot kantoor, waar een gemiddeld aantal pl.m. 100.000 briefkaarten per maand werd ver- t was de verkoop in één week na de verkrifg- stolling der'nieuwe briefkaarten tot 160.000 stuks men. Het is thans nog niet de tijd, om daaruit lijk gefundeerde conclusies te trekken. Of dit riek arkt ling uit in na- ge- zijn de de coo- van are, jom abnormaal aantal wijst op eon veel grooter gebruik van brlefkuarton dan wel of het werd bereikt doordal men dadelijk eenigen voorraad daarvan wil Inslaan, is nu nog niet te zeggen. Waarschijnlijk werken bei- do factoren hier «amen. Indien het gebruik van briefkaarten toegenomen is, kan dit een verblijdend verschijnsel zijn, maar ook kan het beteekenen een verschuiving van -het verkeer van brieven naar dat van briefkaarten. Dit laatste zou bedenkelijke gevolgen voor,de financieele uitkomsten van het Staatsbedrijf hobbèn. De oenige manier om die .verschuiving <te voorko men is aldus het blad oen- spoedige verlaging van het briefport. Aangedrongen wordt, dan op -het stellen van het enkelvoudige gewicht van brieven op 10 gram (is thans 20 gram). Het porto voor brie ven boven 10 gram zou dan kunnen blijven zooals liet is, en daaronder zou moeten worden bepaald op 7% cent. MARKTPOLITIE. Burgemeester en Wethouders van Sohageu bren gen onder de aandacht van "belanghebbenden, .dat gedurende de maanden November 1926 en Febru ari 1927 het vee niet vroeger' dab 7 uur des mor gens ter markt zal' worden toegelaten on geduren de de maanden December 1926 en Januari 1927 niet vroeger dan 7Va uur dos morgens, een en ander met idien verstande, dat het tijdstip van toelating in. géén goval vóór zonsopgang wordt gesteld]. Schagen, 4 November 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J .CORNKL1SBFN. De Secretaris, i ROGGEVEEN. WAARSCHUWING, De Burgemeester van Schagen; Gelet op een bij hem ingekomen brier van Zijne Excellentie den Minister van Binneniandsohe Zflr ken en Landbouw van 2 dezer, Nr. 1740 S. afd A. maakt bekend, dat op het oogenblik hier te lande aanwezig is Cliristiain Sinith, die mededeelt aan het hoofd! te staan van een koionisatiebureau te Saskatoou) (Canada) dat in het algemeen Canada een 1'and is, dat gunstige levensvoorwaarden biedt aan Nederlan ders, die, aan bepaalde voorwaarden voldoende, na jui>be voorlichting zich aldaar vestigen; dat het echter uitermate gewensoht is niet op de aanbiedingen van Smith in te gaan, alvorens ook van andere zijde inlichtingen te hebben in gewonnen; dat deze verstrekt worden door de Nederiandsóhe Vereeniging voor Land.erhuizing, 'Bezuidenhout- solie weg te VGravenhage. Sdiageu, 4 November i926. De Burgemeester voornoemd, J. CORNELISSEN. Een opzienbarende vinding der .Wetenschap. e zal ontkennen, dat deze vrees bij vele menschen gegrond is? en verschijnsel, dat op een begin- van .haaruitval it, is de roosvorming; deze is een storing in het rgroei proces: een gedeelte van de vetkl'ieren (t geheel of gedeeltelijk zijn bijdrage tot den was- i der haren en tot vorming van nieuwe huren aakt. josvorming gaat meestal gepaard met een lichte op de hoofdhuid en dikwijls kan men met den el eon grijsachtige substantie van de hoofdhuid rabben. Ook voor de omgeving is deze roosvor- ig goecl te zien, daar kleine schilfers voortdurend de schouders en kraag der jas van den persoon itbaar zijn, hetgeen ook door zorgvuldige borste- niet afdoöndp kan worden verholpen, eelal wordt hierop geen acht geslagen en zelfs neer deze storing haarverlies tot gevolg heeft, It zonder aarzelen met het gebruik van haar- THEATER ROYAL. Weer een Paramoutfilm deze week in ons bioscoop theater eh wel ,De Weg naar het Paradijs". Het is een werkelijk -spannende film, vol actie5 en tempe rament is het spel -der verschillende actrices en ac- waachmiddelen, haarwaters enz. doorgegaan, al hebben deze bewezen, dat ze den stilstand van den haargroei niet kunnen verhelpen. Ook den leek zal het duidelijk zijn, dat daardoor dikwijls bnhérstelbare schade aan de groeikracht en het vermogen tot' het vormen van jongp haren wordt toegebracht. Wanneer de haaruitval zulke vorderingen heeft gemaakt, dat kaalhoofdigheid dreigt, dan wordt de toevlucht genomen" tot dure kwakzalversmiddelen. De teleurstelling van vele menschen, die op deze wijze handen vol geld nutteloos hebhen uitgegeven, is begrijpelijk. Gelukkig heeft de. wetenschap zich het haarg'roei- probleem aangetrokken. De natuuronderzoeker Pro fessor Zuntz, een specialiteit op hot gebied der voe dingsleer, heeft geprepareerd hoorn (haarsubstan- tie) inwendig laten gebruiken, om door het bloed het haar van voedingsstoffen te voorzien. Professor Friedenthal en Dr. Weidner gingen van de overweging uit, dat haargroei het resultaat is van célvorming en /lat in de aanzetting van den celgroei het geheim voor het opwekken van nieuwen haargroei moet worden gezocht. teura en de verhandeling ia boveiidien interessant. Den volgenden korten Inhoud geeft daarvan vol doende om de bioscooplief-hebbers vol belangstelling te maken naar deze film. Bij den aanvang van deze geschiedenis zien wij de bekende dievegge Molly, de knappe en gewiek ste koningin der Chineezcnwijk in San Francisco met haar kameraden in een ondergrondsche, obscu re kroeg, welke op een goeden avond toevallig be zocht werd dooren een vordacht 'heerschap, Ray- mond Griffith. Diens hoofdtruc bestaat daarin, dat hij zich overal waar hij komt, voor een ander uit geeft. In de kroeg geeft 'hij zich voor detective uit en de aanwezige heeren en dames inbrekers offeren Jiem al hun gestolen geld en kostbaarheden om zoo doende de door hen gevreesde arrestatie te ontgaan.- 'Nadat alles geincasseerd is, verdwijnen Griffith en zijn -helper weer. Als zij de straat 'bereikt hebhen neemt Molly Griffith's „detective-insigne" van tafel op en bemerkt, dat dit niets anders is als een pen ning van een Gasmeter-Inspecteur. Aan den over kant der straat zien zij Griffith en zijn helper den buit verdeelen, doch zij zijn te verbluft om wat te doen.. Griffith is een van de handigste „hoogeschool-op- lichtèrs". Gebruik makend van een door hem uitge vonden geheel nieuwe metho-de van operatie, ver schijnt hij op zekeren avond op een zeer deftig feest als' detective, teneinde de zich aldaar bevindende kostbaarheden te „bewaken". Door den rijken eige naar persoonlijk wordt hij in functie gesteld, die de verschillende kostbaarheden den volgenden dag aan zijn dochter wil geven, ter gelegenheid' van haar huwelijk. Molly, die eveneens een kans wil wagen,' om het „groote lot" machtig te worden, heeft zich in het zelfde huis als dienstmeisje verhuurd. Z?ij en Grif fith ontmoeten elkander, wederzijdsehe herkenning volgt en dan volgt een 'hevigen strijd, waarbij alle mogelijke listen en lagen worden toegepast, om in het bezit v^n den zoo begeerden schat te komen. Han digheid en komedie wisselen zich in deze wed kamp af, die tenslotte daarmee eindigt dat Molly en Griffith besluiten samen te Werken en er met den diamant van door gaan na eerst nog de aanwezige detectives een geweldige poets te hebben gebakken. Daar de diefstal ontdekt is geworden, besluiten zij naar Mexico te ontvluchten. Er volgt dan een rac6 met achtervolging, zoo geweldig spannend enonge- woon, als nog nooit te voren gezien. De halve politie macht van San Francisco, aangevoerd door den wer- kelljken detective zit -hen in auto's en op motorfiet sen op de hielen en'in olke plaats, die .zij passeeren, voegen zich meer personen bij de achtevolgers. Hoe hard' het evenwpl ook gaat toch zien Molly en Grif fith nog kans elkander hunne wederzijdsehe liefde te bekennen en juist als z\j de grens gepasseerd, zijn, komen zij tot het inzicht dat werkelijk geluk alleen verkregen kan worden onder het motto: „Recht door zee is de beste weg". De diamant -moet dus weder terugbezorgd worden aan den eigenaar. Het tweede gedeelte van de ongekende spannende race neemt dan een aanvang, als zij hef stuur wen den eri weder op San Francisco toesnellen. Thans zit ten hen honderden en nogmaals honderden van po litiedienaren, detectives etc. op alle mogelijke zich snel verplaa'-sende voertuigen op -de hielen, doch ;evenmin als op den heenweg gelukfhet hen de twee vluchtenden te pakken te krijgen. De twee arriveeren in San Francisco juist o-p tijd om den diamant weder op zijn plaats in de safe te dopon-eeren, een minuut voordat de vader van de bruid -het kostbare kleinood aan zijn -dochter zal over handigen. De oude heer nog steeds in de veronder stelling dat Griffith een detective is, geeft hem een chèque over een aanzienlijk bedrag in dank voor zijn berpöeiingen, waarmede Molly en Griffith ge- Jarenlange onderzoekingen en proefnemingen heb ben Dr, vWeidner de voldoening eener ontdekking ge bracht, welke in de medische wereld het grootste opzien heeft gebaard. Dr. Weidner ging uit van de wetenschap, dat ge zuiverd menschenhaar de cellen bevat, welke voor #het vormen van nieuw haar en het opwekken van nieuwen' celgroei, noodig zijn. Door 'het procédé, dat inmiddels in alle landen gepatenteerd is, heeft hij een houdbare oplossing van menschenhaar bereid en deze oplossing liet hij op de haararme plekken inwerkén. De aanwending van deze oplossing, genaamd Sil- vikrin, verrichtte wonderen; de roosvorming werd opgeheven, de vetklieren begonnen meer normaal te functionneeren, de haarvormende ceMen werden ver sterkt en vermeerderd en reeds na kort gebruik ont stond nieuw haar. Het is te begrijpen, dat cfe geheele medische we reld voor de vinding van Dr. Weidner de grootste belangstelling had en autoriteiten in het binnen- en buitenland, vol enthousiasme waren over de met Silvrikin bereikte resultaten. In het kader van deze aankondiging kan natuur- makkel-Uk hun nieuw Ingeslagen levensweg naar «en luk via eerlijkheid kunnen aanvangen. KERKELIJKE VERKIEZING. Tot kerkvoogd bij de Nederl. Hervormde gemeente alhier is gekozen de heer D. Leguit, zulks in de plaats van den heer K. Hoogschagen, Westfriesche- dijk, die niet herkiesbaar was. OVERGEPLAATST. De heer D. in 't Veld, machinist bij de Nederl. Spoorwegen, standplaats Schagen, wordt met 1 Dec. overgeplaatst naar Dordrecht 'Vraa!g: Iemand' heeft een koopmansvordering, da te erende uit Mei 1923. Is deze vordering aan verja ring onderhevig? In casu is een gezegelde schuldbe kentenis aanwezig. Antwoord: Volgens art. 2008 BW. verjaren de vor deringen wegens geleverde koopwaren, opniet-koop- lieden of kooplieden, in een anderen tak van- han del, vijf jaren nadat de schuld is ontstaan. Is ech ter een schriftelijke schuldbekentenis opgemaakt, dan is daardoor de vordering onttrokken aan deze korte verjaring en is dus onderhevig aan den gewo nen verjaringstermijn voor vorderingen, nl. 30 jaren- Vraag: Moet een kwijtinlg onderteekend! worden met vo-lledigen naam dus ook met voornamen., of voorletters? Of is alleen de achternaam voldoende? Antwoord: Hoe men zijn handteekening zet, staat een ieder natuurlijk volkomen vrij. Het er bij zet ten- van voornamen' of voorletters is dus geenszins verplicht. Ook kan imen zijn handteekening wijzigen, -door die voornamen of voorletters te laten vervallen of er bij te plaatsen. Waar hier inzender, nu de on derteekenaar in casu tegen zijn gewoonte enkel met zijn achternaam geteekend heeft, kwade trouw van dezen vreest, gelooven wij: hem gerust te kunnen stellen, wapt al hadde dit sn-oode plan bestaan, dan zou het hem toch niet helpen, tmlts maar vaststaat, dat hij zelf zijn achternaam heeft geschreven. Door schriftvergelijking door deskundigen, een en ander in verband' met de zoogenaamde valschheidsproce- dure zou dan toch aan 'het licht komen, dat de na men door dezelfde hand geschreven zijn. I Vraag: Iemand heeft een huis gehuurd voor f 2 per week. De eigenaar van het huis laat waterlei ding aanleggen en moet daarvoor aan het P-rovin- ciale Waterbedrijf f 3 per kwartaal betalen. Tenge volge daarvan slaat hij de huur op met 85 cent in de week, terwijl de genoemde kwartaalprijs, berekend per week. slechts 23 cent bedraagt. De huurder vraagt -nu, of dat maar zoo mag. De huurcommissie bestaat niet meer. Antwoord: Nu de huurcommissie niet meer be staat, kunnen partijen weer vrijelijk contracteeren en zijn niet meer aan handen gelegd wat betreft den huurprijs. Slaat dus de eigenaar de huur op, dan moet de huurder dien hoogeren prijs betalen of hij kan weggaan. Natuurlijk is de eigenaar gebonden aan den ouden prijs voor den tijd, dat het contract nog loopt. Waar echter bij kleine woningen als -de onderhavige, de huur gewoonlijk van week tot week loopt, zal de huur du9 met de week kunnen worden opgezegd. De reden waarom de eigenaar den huur- - prijs verhoogt en of hij -daarin billijk of onbillijk han delt, staat echter nimmer ter beoordeeling van den rechter. De 'huurder hoeft er immers geen genoegen mee te nemen en kan naar een andere woning om zien. Mr. V. lijk op deze vinding niet dieper worden ingegaan. Er is een interessant boekje verschenen, waarin deze in populairen vorm nader wordt toegelicht. Wij zenden U dit boekje gaarne. Schrijf er direct om met gebruikmaking van onderstaanden bon. Aan het Laboratorium SUvlkrin Rotterdam Schiekade 104. Als lezer van de „Schager Courant", verzoek ik om Silfrikrin-litteratuur en monster en zend U hierbij 40 ct. in postzegels voor porto en kosten. 62 Naam: Straat: -- Plaats: I Duidelijk schrijven s.v.p. en als brief verzenden. Knip dezen bon direct uit, uitstel beteekent afstel. met zijn daaraan verbonden Verrassingen doet zeer velen voor eèn moeilijken keus plaat sen. Mag ik U daarmede even behulpzaam zijn GOUD Horloges Broches Kettings Coljétjes Ringen Armbanden ZILVER Lepels ,en Vorken Groentenlepels Aardappelenlepels Koffie- en Theelepeltjes Sauslepels Wapenlepeltjes van verschillende Gemeenten UURWERKEN Klokken Pendules Wekkers Fantasieklokjes Barometers, ruim 100 st. in voorraad - Nikkelen Horloges, prima Uurwerk met 2 jaar garantie f 4.50 Gebakschalen mét- Zilver - Bon-Bonschaaltjes met Zilver Bloemvaasjes met Zilver Inktstellen met Zilver <j«ze EEN VOORRAAD, TE! VEEL om U alles op te noemen. Zie daarvoor mijne e('IALE ETALAGE, welke U een verrassenden indruk zal geven v. deze Artikelen Letters op lepels en vorken ol servetbanden CADEAU. BELEEFD AANBEVELEND, AGZIJDE, SCHAGEN. - INTERC. TELEF. 26. Inkoop van oud Goud, Zilver en Bloedkoraal hoogste waarde. Wij kochten een groote partij HEERENCONFECTIE en MODE-ARTIKELEN en zullen deze beneden elke concurrentie verkoopen. Aanbevelend, Winkel. PATENTGENEESMIDDELEN, ENZ. Meest vertrouwd adres Mej. Boersma. Korstjespoortsteeg 6, AMSTERDAM. Inlichtingen ook per brief. Indien gij lijdende zijt aan Exzeem, Ringworm, Zeere plekkeftf'Jeukende uitslag, Huidroos of eenige andere vorm van huidziektegebruik, dan het .recept. Een paar druppels maar ,van deze wonderbaarlijke vloeistof en gij ondervindt onmid dellijk verlichting. Prikkeling en pijn verdwijnen direot en een paar aan wendingen brengen gewoonlijk een volkomen genezing teweeg. Koopt vandaag nog een flacon f. 0.75 bij Uw Apoth. of Drog. Uitstel kan gevaarlijk zijn. Begin dus nu met de genezing. D.D D. infl. d f. O.ISenf. B.60. D.D.D. S*tp i f. !•- bij. olie apoth. en drog. Te koop merk Gnom, in zeer goeden staat, bij C. DE JONGH, Hoep, Schagen. Zint ge op groote plannen Kant ge Uw gedachten niet scherpen 1 Neemt 'n glast (ZOETE ITALIAANSCHE WIJN.) OP EEN RADIO-ONTVANGTOESTEL? Dat dit toestel het beste Is wat U op dit ge- bied ban koopen en afkomstig is van een der oudste.en' meest bekende fabrieken. Koopt dus een TELEFUNKEN Ontvangtoestel of vraagt DEMONSTRATIE bij het TelefunKen Service Station:

Schager Courant | 1926 | | pagina 11