Het Nederlandsch-Belgisch Verdrag Radioprogramma Tweede Kamer. Binnenlandsch Nieuws. Voetbal. HET VLEESCHINVOERVERBOD IN ENGELAND. In hot Engelsche Lagerhuis vragen beantwoordend, zeide de financieels secretaris van de Schatkist, dat hij geen aanzienlijke wijziging of intrekking van het verbod van invoer van versch vleesch van het vaste land in overweging kon nemen. Het was onmogelijk te waarborgen, dat de béperkiiigen voor een gespeci ficeerde periode yan kracht zouden blijven. Sedert liet verbod was ingesteld, was do toestand op het vasteland veel erger geworden. Terwijl er in Mei in Frankrijk, België en Nederland 708ö gevallen van mond- en klauwzeer waren geweest, weren er in September 38.54S{ waartegenover kon worden gesteld de betrekkelijke onvatbaarheid van het vee in En geland onder liet invoerverbod: in de laatste drie we ken was slechts één ziektegeval voorgekomen. HOOG WATER IN BELGIë. Gisteravond was de Sambre nog gestegen en over stroomde Papignies, waar het water 40 c.M. hoog in de straten staat. Het gemeentebestuur heeft voor het vorkoor voetplauken laten leggen. Te Namen was de Maas tot 225 M. boven het gewone peil gestegen. Het goede weer van heden zal echter wel onmiddel lijk zijn invloed doen gelden. TE PAARD. x Onder do veertien Zweecbohe journalisten, die naar Brussel zijn gekomen om het kerkelijk huwe lijk van prins Leopold en prinses Astrid bij te wonen, bevindt zich ook barones Linde van KKn- ckosfcröm, Deze, die een vurige eportbeoefenaarster is, heeft het geheel© traject van &tookholin naar Brussel to paard afgelegd. Einde 8eptember verliet de barones Stockholm met haar lievelingspaard Oastor, om zich allereerst naar Malmö te oogeven, vanwaar zij zich op een vrachtschip naar Ltibeok begaf. Vervolgens ging zij toe paard van laatstgenoemde stad naar Hamburg en via Brem en naar Oldenzaal, waar zij even rust heeft genomen. Vervolgen» is de koene amazone van Oldenzaal' over Nijmegen naar Tilburg e Lierre1 eneindelijk vandaar naar Brussel ver trokken, waar zij Zaterdag, nog altijd toe paard' voor het hotel Métropole in net centrum der stad arriveerde. Maandag woonde zij te Antwer pen de aankomst van de „Fylgia" bij. Barones Klinokowström is van meening, dat er geen aangenamere wijze' van reizen bestaat dan op den rug van een paard. TeL HOFLLJKER TEGEN FRANKRIJK, Met betrekking tot het onderhoud tusschen den Franschen minister van Buitenlandsche Zaken, Briand, en den Italiaanschen gezant te Parijs, Aver- zana, schrijft de „Matin" dat de Fransche regeering •vnan oordeel is dat het binnendringen in het consu- laat te Vlntimiglia een speciaal protest en een pas sende verontschuldiging verdient. De „Petit Parisien" meent te weten, dat binnen kort een nota aan den Quai d'Orsay zal worden over handigd, ter toelichting van de maatregelen, welke door Mussollni zijn genomen ter bestraffing van de genen, die de incidenten veroorzaakten en om een einde te maken aan de extremistische betoogingen. Miussolini zou voornemens zijn aan de Italiaan- sche bladen een schrijven te doen toekomen, waarin zij worden uitgeno'odigd, voortaan jegens Frankrijk rgooter hoffelijkheid aan den dag te leggen. NA DRIE JAAR OPGEHELDERD. Ruim drie jaren geleden, op 6 Juli 1923, des avonds tegen tien uur, werd in een cel van een bad huis te Oey.ihausen de 25-jarige badknecht Bicker door een inbreker, die door liem op heeterdaad was betrapt, doodgeschoten. Aanwijzingen deden verden king opvatten tegen een 23-jarigen koopman Sei- necke en oen 26-jarigen schoenmaker, Kruger ge naamd. Beiden worden gearresteerd, cloch moesten na eenigen tijd wegens gebrek aan bewijs weer wor den vrijgelaten. Eenige dagen geleden kwamen der politie te Bielc- feld uitlatingen ter oore, die haar de zaak weer ter hand deden nemen. Zoo werd ook de cel, waarin Bicker het slachtoffer van de misdaad werd, en welke verzegeld was gebleven, nog eens aan 'n onderzoek onderworpen. Heel de cel werd nauwkeurig afge zocht en toen kwam men tot de verrassende ontdek king, dat op het kozijn van een raam, hoewel heel flauw, na ruim drie jaren nog vingerafdrukken vie len te onderkennen. Het betreffende gedeelte werd nu met de uiterste voorzichtigheid uitgesneden en verder onderzocht, waarbij den beambten reeds dadelijk den indruk kregen dat de afdrukken van de vingers van Sei- necke moesten zijn. Om nóg zekereder te zijn, stuur den ze het stuk op naar Berlijn, waar het verder oi^derzoek allen twijfel buitensloot, Seinecker werd nu opnieuw gearresteerd. Aanvankelijk ontkende hij wederom alles, doch tenslotte viel hij onder den last van het bewijsmateriaal door de mand en leg de hij een volledige bekentenis af. Op den avond van den moord wae hij met Krllger door een raam in het badhui» geklommen. In de cel van den moord werden zij door Bicker verrast. Hij zelf wist door het raampje te ontkomen, maar Krü- ger werd met Bicker handgemeen, en om zich te redden schoot hij den badknecht dood. Krüger zit op het oogenblik in het tuchthuis voor een poging tot moord op zijn verloofde, die hij het vorige jaar had willen doodschieten. Zijn straf zal thans met nog wel enkele jaren worden verlengd. Msb. AMERIKAAN MISHANDELD. Naa de „Chioago Tribune' in/ Rome verneemt is een Amerikaaneche arte, de (iö-jar'iro dr. Rau, aldaar aooz fosoieten gesiagen omdat zijn hoon met had afgezet bij hot voorbijtrokken van eon óioet zwartohomdon. Dr. Rau verklaarde, dat'Mi ge meend had zijn hoed te kunnen ophouden, daar de botoogers geen vaandel bij zioh -hadden. en de Militaire Relletjes te Assen en te Ede. Replieken inzake het Nederlandsch- Belgisch Verdrag. Gisteren is de Tweede Kamer voortgegaan met de behandeling van het Nederlandsch-Belgische Ver drag. Zoowel de heer Lovink (c. h.) als de heer Krijger (c. h.), handhaafden verscheidene hunner bezwaren. Beide sprekers waren nog steeds tegen het beginsel van het kanaal Antwerpen-Moerdijk. Volgens den heer Lovink is er geen enkele aannemlijke reden aan gevoerd, om België dit kanaal, dat tot in het hart van ons land doordringt, toe te staan. Spr. bleef zijn meening handhaven, dat door het tractaat Nederland ondergeschikt wordt gemaakt aan de Belgische be langen. De heer Krijger gaf wederom een uitvoerige be schouwing over het Schelde-regime, dat volgens hem te ver gaat. Spr. kan zich onmogelijk bij de tot standkoming van dit regime neerleggen. De redenen, die de Minister ten gunste van het kanaal Antwer pen-Moerdijk had aangevoerd, hebben spr. niet over tuigd. Zoo had de minister niet aangetoond, dat de vrees van Rotterdam voor zijn welvaart ongegrond was, zoomin, als dat België's economisch belang van dit kanaal afhankelijk is. Spr. achtte het een plicht van de Kamer om voor de nationale belangen te wa ken en .besloot met de opmerking, dat de betrekkin gen tusschen ons land en België niet door dit trac taat zullen worden verbeterd. De heer Brautigam (s. d.) is al evenmin door den Minister overtuigd. De Minister heeft volgens spr. de Kamer voor de leuze gesteld: „slecht of slechter". Hij hield vol. dat onder dwang is gehandeld. Daarna wees spr. er op, dat het een fout was om als hoofdbeginsel uit te spreken, dat de West er- Schelde en haar toegangen wat bevaarbaarheid be treft, ten allen tijde moeten voldoen aan de eischen, welke zoowel voor den vooruitgang van den scheeps bouw als door de toenemende behoefte van de scheepvaart gesteld worden. Slechts in één geval mocht het voorgestelde kanaal naar den Moerdijk verleend worden, zeg epr., nl. in het geval dat Ant werpen Zonder dien uitweg ernstig bedreigd werd, doch daarvan was nog geen sprake. Daarna schilderde spr. nog eens uitvoerig de posi tie van Rotterdam ten opzichte van Antwerpen en hoe uiterst moeilijk de concurrentie van eerstgenoem de handelsstad' ten opzichte van de tweede is, welke concurrentie dan nog door de kanalen bezwaard werd. Onder eenig rumoer roept spr. dan uit, of het thans aangaat, de Rotterdammers te verwijten, dat zij niet gewaarschuwd hebben 1 Als er iemand in ver zuim is, aldu9 spr.. dan zijn het niet de Rotterdam mers, maar de Minister en diens departement. Voortgaande, betoogt spr., dat er alleen een goede verstandhouding tusschen Nederland en België is te verkrijgen, als beide partijen bevrediging kunnen verkrijgen. De heer Knottenbelt (v. h.) ontwikkelde opnieuw zijn bezwaren tegen het tractaat, ofschoon, en hier wenscht spr. met nadruk op te wijzen, hij de ont wikkeling van Antwerpen niet in den weg wil staan Met stemverheffing roept spr. daarna uit. dat het tractaat echter aan het reeds krachtige Antwerpen de opperheerschappij over de Nederlandsche zeeha vens zal brengen. Waarom geen nieuwe besprekingen met België, vraagt spr. Dit Tractaat is niet bevredigend voor ons land en zal de goede verstandhouding met Bei- gië niet bevorderen. Daarna deelt spr. mede, dat een motie tot herope ning der besprekingen met België zal worden inge diend, welke door een ander lid van de Kamer zal worden toegelicht. Tegen het einde is deze motie werkelijk door eenige Kamerleden ontworpen, waarin wordt aangedrongen op schorsing der beraadslagingen over het Verdrag. Vermoedelijk zal Mr. Marchant daarvan de eerste on- dertoekenaar zijn. Toen ook de heer Tilanus (c. h.) zijn bezwaren te gen het Verdrag nog eens had opgesomd, en uitriep, dat het overgroote deel van ons volk niet bereid zou zijn 'n opzettelijke schending van het Nederlandsche grondgebied 'te dulden, werden de beraadslagingen over het Verdrag voor dien dag gesloten. De militaire relletjes te Assen Ede. In de avondvergadering heeft de Kamer de inter pellaties van de heeren De Visser en Ter Laan inzake de militaire ongeregeldheden te Assen en Ede voort gezet. De heer L. de Visser (c. p.) had al gauw twee ver maningen van den voorzitter in ontvangst ;e ne men. wanneer hij het gebeurde te Assen als een „mis daad" betitelde. Spr. zegt daar echter geen ander woord voor te kunnen vinden. Voortgaande betoogt spr. allerminst te zijn ingenomen met hete antwoord van den Minister en zegt niet te zullen nalaten het leger zoo te beinvloeden, dat het dn de handen van de bourgeoisie, om tegen het proleratiaat op te tre den, een onbetrouwbaar instrument zal blijken te zijn. Spr. beschouwt dit ala een taak van den communist, waarop de communistische interpellant zijn repliek besloot met het indienen van een motie, waarin de Kamer als haar oordeel uitspreekt, dat de inciden ten, die zich herhaaldelijk in het leger voordoen, me de het gevolg zijn van het niet nakomen door de re geering van de beloften, in November 1918 gedaan van de handhaving van de herhalingsoefeningen en van de politietroepen, en het optreden afkeurt van den commandant van het veldleger generaal Muller Massis, en van die officieren, die op zoodanige wijze gevolg hebben gegeven aan de voorschriften, dat daar van o.a. het dooden van sergeant Munnike het gevolg is geweest., terwijl ten slotte in deze motie de regee- ring verzocht wordt, direct maatregelen te treffen tot afschaffing van de herhalingsoefeningen, opheffing van het instituut dor politietroepen en invrijheid stelling, resp. ontslag van rechtsvervolging van de genen, die ter zake van de incidenten zijn gearres teerd- Daarna replicieerde de heer K. ter Laan (s. d.) die eveneens niet met het antwoord van den Minister te vreden is. Spr. blijft het gebeurde te Assen afkeuren en merkt op. dat er geen wettelijk voorschrift be staat hetwelk den commandant de bevoegdheid geeft, te laten vuren, en hij vroeg zich dan ook af, of de commandant te Assen wel het recht had om te schie ten. Spr. bleef de bevordering van majoor Froeling af keuren. Ten slotte diende de heer Ter Laan de vol gende motie in: „De Kamer, van oordeel, dat een commissie dient te worden ingesteld, ten einde op onpartijdige wijze te onderzoeken de oorzaken en het verloop van de on geregeldheden in het leger voorgekomen ter gelegen heid van de herhalingsoefeningen in -1926, gaat over tot de orde van den dag." Door verschillende sprekers wordt daarna, als hun oordeel te kennen gegeven, dat. ofschóon zoo noodig met geweld moet worden opgetreden, er toch wel eenige tact bij het onderdrukken van ongeregaldhe- den moeten worden betracht. De heer Van Rappard (v. b.), zegt, dat de sociaal democraten en de communisten v indirect aansprake lijk zijn voor de relletjes, hetgeen hevig rumoer en interrupties bij 'beide laatstgenoemde partijen ver wekt. Daarna wordt door verschillende andere sprekers de wijze, waarop de pers van de S.D.A.P. met name „Het Volk", het overheidsgezag tracht te ondermij nen, scherp gelaakt. Door den heer Albartfa (s.d.) werd o.m. betoogd, dat de officieren goed met hun manschappen moeten om gaan. Waar dit is geschied, zijn de officieren als het ware op de handen gedragen. Doch te Assen konden sommige officieren niet met hun mannen omgaan. Het is daarom dom en oneerlijk de verant woordelijkheid op anderen te leggen. De heer Van Dijk (a.r.) bracht hulde aan den Mi nister voor diens optreden en eveneens aan de po litietroepen voor hun uitstekende wijze van optreden. De heei* Marchant (v.d.) zeide den indruk te heb ben, dat bij herhalingsoefeninge diensten en inspan ning worden gevergd, waarvan hij het nut moeilijk kan inzien, doch zoolang het leger bestaat, dienen de manschappen zich te onderwerpen aan de krijgs tucht. De militaire politie schetste spr. als een onding, en een element, 'dat de tucht in het leger ondermijnd. De vergadering werd daarop om bij twaalven ge- iloten, AUTO-ONGEVAL OP DEN HAARLEMMERWEG. Tijdens het werk ter verbreeding van de Vinke- brug te Halfweg, kon 6lecbts één auto tegelijk de brug overrijden. Teneinde de autobestuurders to waarschuwen, staan aan beide kanten van de brug twee posten, die belast zijn met het doorloodsen van do auto's. Gisteravond kwam uit do richting Amsterdam een vrachtauto, die op het sein van een der waarschu- wings over de brug kon rijden. Van den anderen kant kwam een luxe-auto aan, waarvan de bestuur der vermoedelijk niet had opgemerkt, dat de weg ver sperd was. De bestuurder reed in groote vaart de brug over en kwam terecht tegen het schilderhuisje, waarin een der wachters had postgevat. Het huisje werd met den man opgenomen en een eind verder over den weg geslingerd. De luxe-auto botste in haar vaart ook nog tegen de van de andere richting ko mende vrachtauto op. De beide auto's werden zwaar beschadigd, doch de twee inzittenden kwamen er met lichte kwetauron af. De wachter werd echter zeer ernstig gewond en in zorgwekkenden toestand naar een der ziekenhuizen te Haarlem overgebracht EEN ONTAARD VADER. Uit Maastricht, 9 Nov. Tegen den gedetineerde J. Wellens werd heden door het O. M. bij> de recht bank alhier, wegens mishandeling van zijn driejarig dochtertje, welke den dood ten gevolge had, zes ja- en gevangenisstraf geëischt. Deze man had toen hij dronken van de kermis thuiskwam, het meisje uit haar bedje gelicht, het toen eerst daaronder gewor pen, vervolgens het er weder onder uit gehaald en ttgen een muur gesmakt. De kleine was aan een dubbele schedelbreuk overleden. De belangstelling van het publiek voor deze rechts zaak was zóó groot, dat het bij het gerechtsgebouw door de marechaussee met de blanke sabel terugge dreven moest worden. Twee menschen werden daar bij verwond. Eenige ruiten in het Paleis van Justitie werden ingedrukt. Tel. WINKEL. Maandagavond vergaderde de afd. Winkel van den Bond voor Staatspensionneering ten huize van den heer K. Zeeman Pz. te Lutjewinkel. De opkomst was riet groot, doch gezien het zeer ongunstige weer toch nog bevredigend. Met een woord van welkom opent de voorzitter de vergadering, waarna de notulen der vorige vergade ring worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van de afd. Kolhorn, waarin wordt medegedeeld dat. waar zij in haar af- deeling geen candidaat heeft voor de eventueel te verwachten vacature van voorzitter der federatie, bereid is een candidaat uit de afd. Winkel te steu nen. Deze opvatting i9 niet juist, bij bedanken van den voorzitter dor federatio, moet uit de betrokken afdeeling een nieuw lid worden gekozen. De be stuursfuncties verdeelen de leden der federatie on derling. Het schrijven wordt dan ook voor kennis geving aangenomen. Door den heer P. Hoogland wordt mondeling ver slag uitgebracht van de te Amsterdam gehouden ver gadering, door hem als afgevaardigde bijgewoond. Hoewel dit verslag dankbaar wordt aanvaard en den afgevaardigde wordt bedankt, wordt toch de opmer king gemaakt, dat schriftelijk uitbrengen van zoo'n verslag gewenscht is, teneinde dit in bet archief te kunnen bewaren. De te voeren propaganda wordt daarna besproken en het resultaat daarvan is, dat op 9 of 11 December een propaganday-avond zal worden gehouden ter herdenking van den 9 December, zullen alle ouden van dagen vrijen toegang hebben. Als spreker zal worden uitgenoodigd de heer A. G. A. Versfegen te Helder of Ds. Baars te Alkmaar, terwijl men hoopt te mogen rekenen op de tooneelvereeniging te Lut- iewinkel voor het opvoeren van een tooneelstukje. Deze propaganda-avond zal gehouden worden in de zaal van den heer R. Laan. De benoeming van een secretaris wegens bedanken van den heer K. Zeeman Pz., wordt aangehouden. Bij de rondvraag wordt andermaal de wensche- liikheid uitgesproken te trachten nieuwe leden te werven en dit geeft de voorzitter aanleiding den heer P. Hoogland te bedanken, die zeer verdienstelijk is geweest voor do afdeeling, door 25 80 nieuwe leden aan toe bremgen. Het opvoeren van het ledental is zeer gewenscht en ieder lid stelle zich ten doel nog één of meer nieu we leden aan te brengen. Daarna sluit de voorzitter met een woord van dank voor de opkomst de vergadering. WEER VLOT. Uit Terschelling, 9 Nov. Hefc hier de vorige maand gestrande Poolsche s.s. „Wïsl'a" is heden door de sleep booten Bornrif, Neptunus, Noor ds- vader en Texel1 afgebraoht en de naven binnengo- sleept. Het schip zal' waarschijnlijkte Amster dam worden gerepareerd en dan de hier geborgen lading weer innemen. HET SPOORWEGONGELUK BIJ DE VINK. Thans is ook een der zwaar gewonden bij het ^spoorwegongeluk bh de Vink op 9 September, de heer EIgstrom uit Berlijn, vrijwel geheel hersteld uit het Academisch Ziekenhuis te Leiden ontala- De heer E. had nagenoeg al' zijn ribben ge- jen. Op de kliniek van prof. Zaayer zijn deze geheeld zonder dat zij behoefden te worden bloot gelegd. GEVAARLIJK. Te Woerden speelden eenige kinderen met een buks, welke geladen bleek. Een der kinderen schoot daarmee en trof het H-jarig zoontje van den land bouwer G. T. precies in het oog. In het ziekenhuis te Almelo werd het oog weggenomen: het kogeltje werd niet gevonden. DOOR EEN SCHOT. Gisteren heeft „te Nieuwveen de tuinder T. J. K., toen hij moto hagel op mussohen aan 't schieten was do echtgenoot© van A. Slof en haar 5-jarig doch tertje met een soliot hagel getroffen. Beiden werden ernstig gewond. Het meisje is naar hefc Acade misch ziekenhuis te Leiden overgebracht. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Door het R.K. Werkliedenverbond is een adres gezonden aan de Tweede Kamer, waarin adressant als zijn indruk weergeeft, dat met het ophelen van bewaking bij de overwegen te ver is gegaan en dat niob voldoende rekening wordt gehouden met de toename van heb vorkeer over bepaalde over wegen, doch to krampachtig vastgehouden aan een maal beroikro finanoioefe resultaten of aan bostaan- de toestanden, zeer ten nadeele van de veiligheid van het publiek. Verzocht wordt daarom ernaar te streven, dat op de ingeslagen weg eenige passen terug zullen worden gedaan, dat alsnog op do druk kere overwegen do bewaking zal' worden hersteld en niet krampachtig zal' worden vastgehouden aan omstandigheid, dat een overweg ook in 'n 1b- oaal-spoorweg nooit bewaakt- is geweest. Voorts adhfc heb verbond zeer wenscheüjk den Minister van Waterstaat uit te noodigen, aan het Rijkstoezioht op de spoorwegen op te dragen aan hst verkeer oven: onbewaakte overwegen zijn bizondere aandacht te schenken en daaromtrent jaarlijks te rappor teeren.' WIERINGERWAARD. Maandagavond vergaderde de Wieringerwaardsr IJsclub, onder leiding vuin den hoer H. Jtvok. De opkomst was niet- schitterend. Na opening werden de notulen door den secreta ris. den heer J. Sohenk Kz., voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. De rekening van dein penningmeester, nagezien door de heeren H. Limpers en TL van der Woude werd zonder op- of aanmerking, onder dankzegging oor hot goede beheor, goedgekeurd. Tot afgevaardigde naar de Algemeen© Ronda- orgadoring, welke to Haarlieln zal worden gehou den, word gekozen do heer K. Zijp en tob 'plaats vervanger de heer II. Kok. Alge vaardigde krijgt vrij mandaat. Volgt verkezing bestuursleden, wegens periodie ke aftreding van do hoeren H. Kok, K Sohagen pn J. Schenk Kz. Laatstgenoemde, als secretaris, .werd herkozen, terwijl voor do twee andore, niet herkiesbare leden werden gekozen de hoeren J. Breed Cz. en V. de Wit. D«oor den heer P. J. Vissoher werd een mooi en uitgebreid verslag gegeven van de laatst gehouden Bondsvergadering. Uit een verslag van den Districtsvoorzdfcter van het Noorderdistriot bleek, dat bijna alle IJsclub- besturen 50 pot. toeslag ontvangèn van de gemeen tebesturen van hun verwerkt arbeidsloon. Alleon de olubs toe 't Zand en Wieringerwaard zijn tot dusverre hiervan verstoken. Wanneer de vorst zich terk doet gevoelen, en daardoor de werkloosheid buitengewoon toeneemt, worden door een toeslag van 50 pot. de IJsclubbeeturen in staat gesteld, zooveel mogelijk in de werkloosheid te voorzien. Wat de werkzaamheden voor het a.s. seizoen be treft, wordt besloten allereerst een kinderfeest te mgamsearen, terwijl het overige aan het bestuur wordt overgelaten. Bij de rondvraag bracht de heer Jb. Kaan Kz. een woord van dank en waardeering aan den af tredenden voorzitter, voor alles wat hij voor «onze Usolub heeft gedaan en hoopte verder op zijne welwillende medewerking staaas te mogen reke nen. waarna de vergadering met een woord van dank door den voorzitter werd gesloten. Voor Woensdag 10 November. 8.50 HAMBURG (392 M.), Morgenomroep. 10.15 AMSTERDAM (1950 M.). Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam. 11.20 LONDEN. DAVENTRY. Radio-kwartet. 12.50 PARIJS (1750 M.), Concert door het.orkest van Radio-Paris. 1.20 LONDEN. DAVENTRY, Orgelconcert. 2.HILVERSUM1 (1050 M.), Eerste Engelsche proefles. 3.20 BERN (435 M.), Orkestmuziek. 350 BERLIJN (505 M.>. Orkestmuziek. 4.50 ELBERFELD (260 M.), Klassieke muziek. 4.45 HILVERSUM. Voorgavondconcert door het H.D.O.-orkest. G.45 HILVERSUM. Duitsche les. 7.20 LONDEN. DAVENTRY, Tijdsein van de Big Ben. Weerbericht. 750 LONDEN. DAVENTRY, Avonconcert. 8.10 HILVERSUM. Ned. Christelijke Radiovereni ging. 8.20 MUNSTER (412 M.), Concert. 8.50 PARIJS (1750 M.), Avondconcert. 9.05 KöNIGSWUSTERHAUSEN (1300 M.). Concert. 9.50 KöNIGSWUSTERHAUSEN. Dansmuziek. 10.— HILVERSUM Persberichten en weerbericht van het Perebureau Vaz Dias. 10.35 LONDEN. DAVENTRY, Kamermuziek. 11.35 LONDEN. DAVENTRY. Dansmuziek. 12.20 MADRID (375 Mi), Dansmzuiek. OUDKARSPEL. D.T.S. 2 was oZndag op bezoek bij V.A.F.C. 2 uit Alkmaar. De wedstrijd welke over het algemeen zeer zoéd gespeeld werd, eindigde in een gelijk spel, 2—2. D.T.S. 3 wist Bergen 2 op eigen terrein met 3—1 te slaan. De wedstrijd D.T.S. 1—Vrone 1 werd afgelast we gens terreinafkeuring. NOORDSCHARWOUDE. Voorwaarts 1 moest op eigen terrein in Vitesse 1 van Castricum haar meerdere erkennen. Met 3—0 werd Voorwaarts geslagen. Voorwaarts 2. welke op bezoek was bij AIw. Far- ward jbracht bet er nog slechter af en verloor met 12—0. WIERINGERWAARD. Wieringerwaard—Sparta n. 60. Zondag speelde Wieringerwaard tegen Sparta II. Wieringerwaard heeft zich uitstekend geweerd. Het geheele elftal speelde goed. Direct na het begin was Wieringerwaard in de meerderheid en doelpunt twee maal achtereen. Hierna ging het gelijk op. Keeper Oudendijk, die reeds geblesseerd was toen de wed strijd begon, bewaarde zijn doel voor een doorbo ring. Hierin werd hij prachtig geholpen door de beide backs. Na de rust veranderde Sparta T«a relftal, wat voor haar noodlottig werd. Nog viermaal wist de Wierin gerwaard er voorhoede te doelpunren. Scheidsrechter Swart leidde vrij goed. Volgende week naar Kleinesluis, wat weer een spannende match belooft te worden. - JULIANADORP. Zondag kreeg J.V.C. I bezoek van Succes I van Wieringem, voor hefc spelen van een c;ra pet iti ©wed strijd.Voor dezen wedstrijd was vrij wat ^langstel ling. Suoee-* bracht verscheidene supporters moe" Om ruim twee uur blies scheidsrechter Dol', die uitstekend leidde, de beide elftallen in het veld Suooes won den toss en J.V.C. trapte af tegen defl wind. Hefc begin was sensationeel, want binnen fcien minuten was de keeper van Suooes driemaal gepasseerd. Suooes, niet ontmoedigd, pakte flink aan en wist na geruimen tijd, door een hard schot van den linksbuiten, een tegonpunfc toe maken. Eve® later maakte een speler van J.V.O. freekiok in heb strafschopgebiedDe daarvoor toegestane pemxllty word onhoudbaar ingeschoten on de stand was 32, waarmee de rust intrad. Na de rust hetzelfde vu rige, forsch Spel, totdat J.V.O. uito een oorner met oen mooien kopbal den stand op 42 bracht?- Nu spoelde Suooes een verloren partij. J.V.O. kwainl telkens weer opzetten en wist nog tweemaal to doel punten, zoodat het einde kwam mot 62 voor J. V.C. Hot geheele elftal kan op oen goeden wod- sfcrnd terugzien en alk de volgende Zondag togen Oudeduiw zoo gespeeld wordt, maakt J.V.O. wel kans hefc ongeslagen record, van Oudafluis toe bre ken. Jongens, houdt je taal

Schager Courant | 1926 | | pagina 6