Purol bij Huiduitslag en Huidverwonding ïf 1 een flink Dagmeisje. een Huishoudster, PORTRETTEN als St. NicolaaS'Cadeaux Binnenlandsch Nieuws. geven altijd voldoening. Atelier NIESTADT, Schagen. Voor Sint Nicolaas gaarne tijdige bestelling. Zc ffi Advertentiën. Breezand Zaterdag 27 Novemb. a.s. Flink Meisje. een flink net Meisje, Zand te koop, Rijwielhandel Loet E 62. EEN VREEMDSOORTIG PROCES. Een eigenaardig proces is te Moskou aangevan gen, dat zeer de aandacht trekt, eensdeels wegens het zeer buitenissig karakter van het gepleegde mis drijf, anderdeels wegens de eigenaardige Juridische verwikkelingen, waartoe het waarschijnlijk aanlei ding zal geven Terecht staat een groot gezelschap ambtenaren en beambten van 't Historisch Museum te Moskou, den directeur aan het hoofd, beschuldigd van onrechtmatigen verkoop van een groot aantal schilderijen van bekende meesters naar het buiten land. De zaak heeft zich als volgt toegedragen: In de magazijnen vaji het museum bevonden zich al geruimen tijd verscheidene kisten met schilde rijen, die daar tijdelijk waren opgeslagen in afwach ting, dat een nadere bestemming er aan zou wor den gegeven. De inhoud der kisten was niet ge ïnventariseerd en aanvankelijk wist niemand wat zij bevatten. Een jaar of twee geleden werden zij ech ter door den directeur van het museum geopend en aan een voorloopig onderzoek onderworpen. Kort daarop richtte de directeur een brief aan het al-Rus sisch museumbestuur, behelzende de medeüeeling, dat zich in de magazijnen van het museum een aan tal kisten met „waardeloozen rommel' bevonden, en het verzoek om machtiging tot verkoop van den inhoud dier kisten over te gaan. Deze machtiging werd hem verleend en sedert is, over een langdurig tijdsverloop, een groot aantal der zich in de kisten bevindende schilderijen verkocht, merkwaardig ge noegtegen belachelijk lage prijzen. Zoo zijn er doeken van Rafael verkocht voor prijzen, varieerende van 3 tot 30 roebel en werken van Russische meesters tegen5 en 10 kopeken per stuk! Dit laatste maakt het geval zeer geheimzinnig, te meer omdat van onbekendheid met de waarde der schilderijen geen sprake kan zijn geweest. De directeur heeft namelijk, alvorens tot verkoop over te gaan, een commissie van experts (kunstschilders, antiquairs enz.) benoemd, die de schilderijen hebben getaxeerd op de waqr- de, of ongeveer de waarde, waarvoor zij zijn verkocht. Daarbij is bovendien op een handige wijze „geknoeid". Verschillende doeken van bekende meesters zijn bij voorbeeld verkocht als zijnde van onbekende hand. De voor de schilderijen ontvangen bedragen zijn ver antwoord. Wat de bedoeling van deze manoeuvre is geweest, moet nog worden uitgemaakt. De veronder stelling ligt echter voor de hand, dat de ontvangen prijzen gefingeerd zijn geweest en dat de verkoopers huiten de officieele verkoopprijzen, nog andere ba ten hebben ontvangen. Behalve de bij de affaire betrokken museumbe- ambten zullen ook de schilders en antiquairs, die bij den verkoop behulpzaam zijn geweest, zich voor de rechtbank te verantwoorden hebben. ONTPLOFFING. Uit Rijssel wordt gemeld, dat daar gisteravond -in een chemische fabriek een ontploffing in een labo ratorium heeft plaats gehad. De materieele scha de was niet zeer belangrijk, maar door uitstroomen- de gassen zijn drie arbeiders bewusteloos geraakt en later dood gevonden. ROOKCOUPé'S EN ROOKENDE VROUWEN. De directie van de „onderkrpndsche" te Londen heeft besloten het aantal rookcoupé's uit te breiden van 60 tot 70 percent van het totaal. Zij is daartoe overgegaan uit de overweging dat het aantal man nelijke rookers is toegenomen en dat steeds meer vrouwen, waaronder vele om te kunnen rooken, in rookcoupé's plaats nemen, zoodat tegenwoordig een derdo van de passagiers in rookcoupé's uit vrouwen bestaat, EEN RADIO-INSTALLATIE VOOR HET BRITSCHE RIJK. De Star maakt melding van een groot opgezet plan voor radio-telefonische verbinding van de verschil lende deel en van het Britsche rijk, waardoor het mogelijk zou worden dat men in Engeland de Domi nions „hoort" en omgekeerd. Het plan is door inge nieurs ontworpen en goedgekeurd. 0e Dominion-re geeringen zijn er te Londen over gepolst en, indien men do 500.000 bijeen kan brengen die noodig zijn, kan men met de uitvoering van het plan beginnen. Negen stations met verbindingen van landlijnen zouden een keten van 22.000 mijlen om het rijk heen vormen. Op verschillende plaatsen zou men het ge luid kunnen „aftappen". De dienst zou 24 uur lang onderhouden worden, omdat de zon in het Britsche rijk nooit ondergaat. NIET ALTIJD HEEFT EEN MORGENSTOND GOUD IN DEN MOND. Dat ook dergelijk verschijnsel zich kan voordoen, ondervond eon Amerikaan, die, na in menig ontspah- ningslokaal zijn vermaak te hebben gezocht, in het Bois de Boulogne te Parijs zich op een bank te sla pen gelegd had. Zooals bij meerdere personen een eigenaardigheid is, ontsloten zich ook bij hem in zijn slaap de lippen en lieten een rij van achttien blin kende gouden tanden zien. Nu is goud een gezocht artikel en het was dan ook geen wonder, dat toen een handig sinjeur in den open mond van den sla- penden Yankee keek, de bekoring hem te sterk werd. Met een kunstigen greep verloste hij zijn slachtoffer van zijn gouden gebit en zette het op een loopen. De Amerikaan rende den gauwdief achterna en riep om politie, maar, van zijn tanden beroofd, kon hij slechts een onverstaanbaar geluid voortbrengen. M enhield hem voor een krankzinnige en bracht hem naar een politiepost. Daar werd zijn beklag eindelijk begrepen, maar de dief werd niet gevat en de Ameri kaan heeft zijn gulden lach verloren. JULIANADORP. De van oude bekende smederij van de familie Lanser aan de Bauwe Keet alhier, is dezer dagen, na «enige 'maanden gesloten te rijn geweest, op nieuw geopende pn in .exploitatie genomen door den heer T. P. Lanser, een zoon van ae eigenaresse. ST. MAARTENSBRUG. Men deelde ons mede, dat inl de Vrijdag gehou den Kerkeraadsvergadering tot predikant beroepen ia voor Noord-Zijpe Ds. Witkop te Wormer. ST. MAARTENSBRUG. Donderdag had aljhier eeni ongeval plaats, waar van de gevolgen zich eerst ernstig lieten aanzien. Toen de beecr A. Ver burg van Alkmaar met zijn auto de Sehoöllbuurt inreed, waren eenlge kinde ren op den weg aan het spelen. Op het zelfde mo ment dat de auto passeerde week 'het dochtertje Van den heer G. Bakker den verkeerden kant uit. Hoewei de heer V. dadelijk het stuur omwendde om het kind te ontwijken, kon hij tooh niet voor komen, dat de kleine met de auto in aanraking kwam, Door die plotselinge omwending geraakte auto en inzittenden in den anderkant van de Egi ment-sloot. Kermend van pijn werd de kleine Truusje door den heer V. opgenomen en naar haar ouders gebracht, alwaar zij onder behandeling van den dokter werd gesteld. Uit het onderzoek bleek, dat het rechter beentje gebroken was. De heer V. en zijn mede-passagiers waren zeer onder den in druk van dit ongeval. -Van ooggetuigen vernamen wij, dat naar hun meening de heer V. in deze goon schuld treft. De auto roed betrekkelijk lang zaam en liet signaal1 werd tijdig en meer aan eens gegeven. Zonder rekening te houden met het ge vaar waarin hijzelf en zijn medepassagiers ver keerden, heeft de heer V. alles in het werk gesteld om het kind te ontwijken en erger te voorkomen. Wij Zyn gister nog eens wezen informeeren en vernamen van de moeder, dat het met de kleine meid naar omstandigheden vrij goed ging. Oüde: - JULIANADORP. Over de op a.8. Woensdag te houden Paarden markt en Tentoonstelling alhier, willen wij thans ook iets zeggen. In tegenstelling met vorige jaren. Wordt er nu werkelijk een tentoonstelling georga niseerd, waarvan dezer dagen het vraagprogramma versoheen. Gevraagd wordenPaarden (warmbloed en koudbloed), Rundvee, Schapen, Varkens en Kleinvee. Vóórts Zuivel, Landbouwwerktuigen en nog een rubriek ter opluistering. Voor deze inzendingen is een bedrag van f 716 aan prijzen uitgeloofd, zoodat er voor diverse inzen ders thans wol een prikkel aanwezig is, om het beste beentje voor te zetten en met het mooi ste wat men bezit, voor den dag te komen. Ons werd medegedeeld., dat er goed werd ingeschre ven, zoodat er a s. Woensdag op ons dorpje wel iets meer dan gewoonlijk zal zijn te bewonderen Wanneer nu de weergesteldheid ook eens wat mee mag werken (want die is de laatste jaren meestal zeer slecht geweest) dan kan een en ander goed slagen. Wij willen het hopen. OUD-MINISTER DE VISSER. Dr. J. Th. de Visser zal op 9 Febr. e.k. den 70- jarigen leeftijd bereiken. Een comité van huldiging heeft zich reeds gevormd uit vrienden en vereerders van dr. De Visser die op velerlei terrein in zijn welbesteed leven werk zaam was. Dit comité wordt gesteund door velen, die hun in stemming met het doel hebben botuigd. DE AANKLACHT TEGEN DEN HEER L. DE VIS SER. Naar aanleiding van een bericht, als zou de tegen het Tweede Kamerlid L de Visser bij de justitie een, klacht ter zake van opruiing zijn ingediend, verneemt het Haagsche Correspondentiebureau dat van een proces-verbaal tor zake van opruiing geen sprake is. Wel heeft tien dagen geleden luitenant Visser, die tijdens de herhalingsoefeningen te Assen in gar nizoen lag, zich tot de Haagsche politie gewend met een klacht tegen den heer L. de Visser, omdat hij zich beleedigd acht door een uitlating door genoemd communistisch Tweede Kamerlid blijkens een verslag van een vergadering in het Haagsch Vakcomité ge bezigd jegens zijn persoon. Het politioneel onderzoek van deze klacht onder vindt eenige vertraging, doordien de heer L. de Vis ser zich voor eenige weken naar Moskou heeft be geven. DE ZORG VOOR ONZE SPOORBAAN. De Telegraaf had vernomen, dat de heer J. P. A. Leith, hoofdhouwkundige, werkzaam op het bureau van den ingenieur van Weg en Werken der Neder- landsche Spoorwegen te Rotterdam, op wachtgeld werd gesteld. Daarnaar gevraagd, was de heer Leith niets be kend, ofschoon hij het niet voor onmogelijk achtte, gezien de bezwarende verklaringen die bij over ver schillende hoofdambtenaren der Spoorwegen heeft afgelegd inzake het ernstige spoorwegongeluk bij De Vink. De heer Leith zegt: „Ik heb verklaard, dat ik op 1 September van dit jaar het opgaande spoor van het baanvak Leiden— Den Haag had geinspecteerd en toen verschillende dingen moest constateeren die niet in orde waren. Zoo bemerkte ik, dat het uitgraven van het oude ballast- bed in het opgaande spoor zeer onvoldoende was ge daan. Dat was tusschen kilometerpaal 48 en 49 en het ongeval had plaats op 48.8". „Ik deelde den assistent-opzichter mede, dat het in mijn voornemen lag dienzelfden^yond den opzich ter, den heer O. A. Berghuys, een spoedbrief over den toestand ter plaatse te schrijven en hem onverwijld op te dragen, een en ander in orde te maken. Zoolang aan deze opdracht niet was voldaan, zou ik borden langs den weg plaatsen met de waarschuwing „lang zaam rijden". Ik heb djezen brief dënzelfden avond geschreven en op 2 September verzonden." „Niet alleen echter, dat,, na ik achteraf vernam, dè heer Berghuys aan deze order niet heeft voldaan, hij heeft zelfs de ploegen, die daar ter plaatse met wer ken waren belast, weggehaald. Hij heeft het schrij ven in het geheel niet beantwoord. Daardoor verkeer de ik in de meening, dat aan de order was voldaan". Mocht de heer Leith op wachtgeld gesteld worden, dan zal hij daar ernstig tegen protesteeren. DE .OOG DOKTER". In de Maasbode is reeds een paar maal een mede deeling geweest van een beer met een auto die al leen wonenden voor veel geld, een dure bril en me delijden aansmeerde. Nu is bij weer te Sas van Gent aan het werk geweest. „De Zeeuwsche Koerier" meldt daarover: Dezer dagen hield namelijk in een der buitenwij- ken van die gemeente voor een huis van een alleen wonend man de bekende auto stil. waaruit een im posant heerschap 3tapte. de woning binnentrad en met een „onbekend maakt onbemind", den bewoner begon te vertellen, dat hij een oogdokter wa9 uit een kliniek te Utrecht, die rondreisde om ooglijders te genezen en hun goede brillen te verkoopen. Hij ver zocht den bewoner daarop, zijn oogen te mogen on derzoeken, hetgeen deze toestond. Tijdens het onderzoek, waarbij hij gebruik maakte van een instrument, vertelde bij zijn patiënt, dat de ze zeer zwakke oogen had en binnen eenige maan den geheel blind zou zijn, indien hij niet van hem een bril kocht In het .blinden-instituut. waaraan „dokter" verbonden was, bevonden zich 1800 natiën- ten, die op deze wijze hun gezichtsvermogen waren kwijt geraakt. Hij deelde voorts mede, dat bij te Sas van Gent (kom) een blinde bad aangetroffen, die thans in zijn auto zat en door hem naar het gesticht te Utrecht werd meegenomen. Na afloop van het onderzoek vroeg hij of zijn patiënt Roomsch-Katholiek was en toen deze zulks bevestigde, merkte de „dokter" op, dat de «onderzochte O.L. Heer niet genoeg kon danken, dat hij zoo'n goeden dokter op zijn weg, had gezonden om hem voor blindheid te bewaren. De man in kwestie was door het optreden van „dokter" zoo onder den indruk geraakt, dat hij de zen volkomen geloofde. Toen hij, op verzoek van den dokter, de bril toonde, die hiji placht te gebruiken, beschouwde de dokter deze eenigen tijd nauwkeurig en verklaarde toen met nadruk, dat deze volstrekt niet meer mocht worden gedragen. Voor alle zeker heid wierp Zijnzeergeleerde het vod maar meteen in de kachel. Daarop haalde de dokter zijn brillen te voorschijn, benevens twee flesschen, waarvan één gevuld met „diamantwater" voor het wasschen der oogen en één met „kristalwater", dat voor voetbaden moest worden gebruikt. Een bril met ovale glazen en de beidee flesschen kostten f 167.50. De „dokter" achtte het echter hoogst gewenscht, dat zijn patiënt ook nog een tweeden bril kocht met ronde glazon „om te lezen". Die kostte! 125. Deze laatste bril behoefde slechts 3 maanden te worden gebruikt en kon dan tegen den kostprijs worden teruggegeven. De patiënt was zoozeer onder den indruk, dat hij, den dokter f 292.50 ter hand stelde en naar zijn eigen verklaring, hem zelfs f 500 zou hebben betaald, als de oplichter die gevraagd had. Gevraagd om een kwitantie, nam de dokter een enveloppe die op de tafel lag en krabbelde daarop eenige onleesbare teekens. Daarna verwijderde hij zich haastig, stapte in z'n auto en reed snel weg. Eerst enkele uren later kwam de man tot bezin ning en begreep oen wa er gebeurd was. De gemeente-politie heeft van een en ander pro cesverbaal opgemaakt. De man kon noch va ndokter, noch van auto een signalement geven, doch verklaarde den persoon in kwestie wel te zullen herkennen ais hij hem zien zou. WIERINGEN. Donderdagavond' werd in de Doopsgezinde kerk te Hippolytushoef een kerkconcert gegeven door mej. H. Hylkema te Utrecht (viool) en Ds. O. L. van der Veen (orgel). Het was een mooi en met zorg gekozen programma. Buitengewoon mooi werd het programma afge werkt, en viel bij da ongeveer 60 opgekomen perso nen zeer in den smaak. Er was maar één roep over en wel dat het bijzonder mooi was zoodat de aan wezigen (jammer dat de kerk niet eivol was) allen een genotvollen avond hebben doorgebracht en zeer zeker naar zulk een 2en avond verlangen, wan! dit was waar kunstgenot. Om de kosten van zulk een avond behoeft men niet thuis te 'blijver, de lage en- trée slechts f 0.50 per persoon is geen beletsel, ier- wijl deze baten na aftrek der hoog noodige onkosten komenij ten goede van het bouwfonds, dus volgen de keer allen heen. Geopend dagelijks, ook Zondags, v. 9-9 u. j. Gro jmer.v ieriDP< HEERHU GO WAARD. Vergadering d"er V.-D. kiesvereeniging „Burger plicht" te Heerhugowaard, gehouden Donderdag avond in het lokaal van den heeT Rus. Met een woord van welkom opent de heer Kostelijk voorzitter, deze vergadering, waarna door den heer Mienis. secretaris, de notulen der vorige vegadering worden gelezen. Vervolgens kwamen aan de orde de ingekomen stukken. Het jaarverslag van den V.-D. Bond werd ter beschikking gesteld. De beschrijvings brief voor de aigem. vergadering te Arhem te hou den, gaf geen aanleiding tot discussie, besloten werd geen afgevaardigde te zenden, vanwege de hooge kos ten. Voorzitter en secretaris leverden een verslag der federatie vergadering te Alkmaar gehouden, met het oog op de candidaatstelling voo de a~s. Prov. Sraten- vericiezing in den kieskring Helder. Een ingekomen circulaire aan de afdeelingen door het federatiebe stuur gezonden, in opdracht eener later gehouden vergadering te Schagen, op verzoek der afd. Helder, werd aangehouden tot punt 5. Door den penningmeester, den heer A. Kooij, wordt het een en ander meegedeeld omtrent den finantiee- len toestand na de inning der contributie volgens de nieuwe regelinig. Uit deze mededeelingen blijkt, dat dit jaar voldaan zal kunnen worden aan de verplich tingen tegenover den Bond. Door persoonlijk bezoek zal getracht worden het ledental te versterken. Vervolgens komt punt 5. candidaatstelling» aan de orde. Vooraf wordt verslag uitgebracht der boven vermelde vergadering, te Schagen. waarna de desbe treffende circulaire wordt gelezen. Blijkbaar maakt deze op de vergadering geen prettigen indruk. Alge meen wordt afgekeurd de eiseh van Helder om voor haren candidaat no. 2 op de lijst te willen reservee ren; speciaal wordt afkeuring uitgesproken over het voorstel van het federatiebestuur, zooals dit door den voorzitter was geredigeerd. Evenmin echter kon men zich vereenigen met het uit de discussie geboren voorstel van Helder, om ml. voor deze verkiezing aan haar candidaat mo. 2 op «de lijst te geven, welk voor recht dan te beurt zou mogen vallen aan een can didaat uit de koolstreek voor de volgende periode. Na bespreking werd over dit voorstel gestemd met het resultaat, dat het met algemeene stemmen werd verworpen, al werd he dan ook ten zeerste be treurt. dat door de houding van Helder, ditmaal bij de V.-D. in onzen kieskring weer geen eenstemmig heid verkregen zal worden. Opgemerkt wordt, dat nu in den kieskring Helder met twee lijsten uitgekomen zal worden, doch dat door verbinding met andere lijsten, welke in de pro vincie zullen worden ingediend, getracht zal worden het verlies van stemmen zooveel mogelijk ie voor komen. De vraag wordt nu gesteld, wat „Burgerplicht" zal doen. wéarop door den heer Van der Oord in over weging wordt gegeven, zelf weer een candidaat te stellen, terwijl spr. van oordeel is. dat we een ge schikte «candidaat hebben in den voorz.. den heer Kostelijk. Dit voorstel vindt blijkbaar bijval bij de vergadering en wordt van verschillende zijden ge steund. waarop door den heer Kostelijk wordt ge zegd, dat hif niet geheel en al onvoorbereid wordt ge steld voor het feit al of niet een candidatuur te aan vaarden. aangezien hü ook van andere zijde reeds werd gepolst. Echter vraagt spr. zich zelf ernstig af. of hij inderdaad in staat zal zijn de belangen der pro vincie naar behooren te kunnij behartigen, indien hij eventueel mocht worden gekozen. Spr. begrijpt zeer goed. dat onder de gegeven omstandigheden aan een candidatuur uit deze omgeving vermoedelijk meer aandacht zal worden geschonken dan een van elders. Van andere zijde wordt aangevoerd, dat dit ook de bedoeling is van „Burgerplicht", de vergadering is van oordeel met de candidatuur van 'den heer Kos telijk voor zeer velen toch geen onbekende van gunstigen invloed zal kunnen zijm op het uit te bren gen stommental voor onze partij. Tenslotte komt de toezegging van den beer Koste lijk een eventueele candidatuur te zuilen aanvaar den, wat met applaus wordt begroet. De vergadering beisluit nu aanvankelijk 'twee candidaten aan te wij zen. De stemming wijst aan de h.h. P. Trapman en P. Kostelijk Pz. Aangezien samenwerking gezocht zal worden met Schagen, verklaart de vergadering éénstemmig zich bereid indien dit daarvoor noodig geacht mocht worden, de overige candidaten door Schagen gesteld over te nemen., met het oog op de samenstelling der groslijst. Vervolgens wordt besloten een circulaire te zenden aan de kiesvereenigingen in den kieskring met het verzoek de candidatuur van den beer Kostelijk te willen steunen en de leden te willen adviseeren bij het te houden referendum voor het opmaken der lijst, de h.h. Trapman en Kostelijk no. 1 en no. 2 te plaatsen. Voorgesteld wordt voor deze verkiezing der Prov. Staten een propagandacommissie samen te stellen. Dit voonstel wordt met algemeene stemmen aangeno men. Bij stemming worden hiervoor aangewezen de h.h. A. Mienes. A. Kooij Cz. en S. Brugman, die deze benoeming aannemen. Door den voorzitter wordt nog meegedeeld, dat de heer Kooiman' van Purmerend zich bereid heeft ver klaard in de maand Maart voor „Burgerplicht" een spreekbeurt te willen vervullen. Hierna gaat de voorz. tot sluiting over, daarbij dankzeggende voor de aangename gedachtenwisse- ling. terwijl hij tevens verklaart, indien hij mocht worden gekozen, zich zoo goed mogelijk in de pro vinciale aangelegenheden zal trachten in te werken en zijn beste krachten te zullen geven voor de be langen dezer omgeving en van het geheele gewest. Eenlg Hierrr ha jken l'/riar Stroe NEKKRAMP. Te Wijhe is een geval van besmettelijke nek kramp gecenstateerd. ONTSLAG VAN EEN ONDERWIJZERES. De gemeenteraad van Bloemendiud heeft onge vraagd ontslag verleend aan mevr. Klinkenberg— Meeter, onderwijzeres aan de openbare lagere school te Vogelenzang. Nader vernemeiT vij, dat 9vor deze ontslagkwestie in een geheime raadszitting langdu rig gesproken is. In die geheime raadszitting is uiei 11 tegen 3 stemmen een motie verworpen van de hoeren Van Kessels, Schulz en Nuyens om uit te spieken, dat de straf van ontslag in tit geval Im zwaar is, waarom voorstellers wenschen te voist^a met een schorsing van een maand zonder u i tlif-ia- iing van salaris. Toen deze motie verworpen waan het voorstel van B. en W. was aangenomen, verliep de voorstellers van de motie bij wijze van pn test de geheime vergadering. Nader bleek ons, dat de onderwijzeres een ji gen van 7 jaar had verzocht geen bladeren, die vi de school lagen, uiteen te trappen en dat zij, toen niet had geholpen, den jongen in den arm had knepen en hem had geschopt. Eenige dagen daai was bij den jongen een breuk geconstateerd; echti was niet bewezen, dat dit een gevolg van het scho^ pen was. Op een ouder-vergadering was besloten j en W. te verzoeken, de onderwijzeres niet voor oif slag voor te dragen. B. on W. hadden do onderwï zeres eerst voor tweo weken geschorst met behoi van salaris; daarna hadden ze haar in overwegi; gegeven ontslag aan te vragen, omdat ze naar hi meening de karaktereigenschappen miste voor ondei wijzeres, met de mededeeling, dat, indien het ontsla niet werd aangevraagd, B. en W. zouden voorstellei het te verleenen. Het ontslag werd niet aangevraagd,] vandaar het voorstel van B. en W. Het betreft hier een onderwijzeres, die reed9 jaar aan de school werkzaam was. De Bond van Ne- derlandsche onderwijzers heeft zich reeds met de zaak bemoeid. Vermoedelijk zal vernietiging van het raadsbesluit worden gevraagd. N. R. Ct AARTSWOUD. Het Onderling Nut en Genoegen hield zijne twe* de gewone vergadering, welke goed bezocht wal Na opening met een welkomstwoord door 'u voorzitter en lezing der notulen, werd te zamen zongen het bekende Amicdtia. De lezing, die opschrift droeg: Geestelijk Leven, werd zeer g vertolkt en betrof een overzicht der opvoeding vs*I^kve. kinderen. Mej. KoetenWiggers gaf als vaste big |U drage: Een Jodin. Ook dit mooio stukje, waaruit ware zelfopoffering sprak, werd onder groote stilte aangehoord. Verder kregen wo te hooren van L. Bos: Een boer die kiespijn heeft. J. Koeten gaf: VVat vader Harmen vertelde. Jb. Bos: Een uitnoo- 'ecs"1 diging, (zeer humoristisch). Mej. KossemLange- dijk: Eet nooit roode kool op Maandag. Mej. Kqr- JLte verBras: Grootvader; Mej. van SeheyenGrooti k|«ee De bedrogen schoonmoederII. Bakker: Het exa- men; Mej. BosKuiper: Goedgekeurd. Jb. Louw: Toen.de man terugkwam; L. Korver: Een kind om een bcxxlsohap en ten slotte door K. Bakker: De Wmt duizenden Dukaten-prijs. Door samenzang afgewis seld, was het weer een eoht gezellige Nutsavand. rt Door voorzitter werden nog eenige medodeelingen v gedaan betreffende den te houden Volksavond, wel- ko werd vastgesteld op half December. Het bestuur zal met een mooi programma voor den dag komen. Hierna sluiting. EEN HANDIG SMOKKELAAR. Men meldt uit Roosendaal aan 't „D. v. N.-B.": Reeds eenigen tijd was het de douane aan het sta tion alhier opgevallen, dat 'n Eokore hoer telkens met leege handhagage de controlo passeerde. DozeP0)1*1 hoer reisde naar Nederland een gedeelte 3e klas enl»« het verdere traject le of 2e klas. Dinsdag werd, daarfct er vermoedens waren gerezen, een tweetal rijtuifrea® le en 2e klasse van een trein, uit België komenjl los gekoppeld en onder bewaking gesteld Woer* dag werden deze wagens aan een gnauwkeurig on derzoek onderwerpen en werden onder het dak van - de retirade-afdeèling dat boogvormig is, een aantal flesschen reukwerk gevonden. Hoe was de smokkelaar bij deze verstopping te werk gegaan? Bij het onderzoek is gebleken, dat het niet anders kan, of hij heeft den boven den retirade staanden, luchtkoker losgeschroefd en na het lichten van den koker, de smokkelwaar, in de vrijkomende ruimte, die betrekkelijk klein is, verborgen. Ongeveer 20 flesschen werden te voorschijn ge- om haald door de douanen. H/U, Ofschoon men vermoedt; wie de eigenaar-smok kelaar van het reukwerk is, kan men hem niets doea Tot daar hoegenaamd geen bewijzen aanwezig zijn. Itndei kris Kd Aa ÏE} BB) Schi Hel ekei iver le ge l Zaalopening niet Za terdag 20 November, maar op Jb. BORST. Gevraagd met Kerstmis: J. KANT Jz., Winkelier, Dirkshorn. Wordt gevraagd P.G., intern, bekend met boekhouden, ter opleiding van winkeljuffrouw-boek houdster. Br. met uitv. inl. en verl. salaris onder letter D, bureau van dit blad. by P. Piers, Oudesluis. Jongensfiets, nieuw met remnaaf, f 37.50. Damesfiets id., f 40.-. Nog een Germaan-, Fongers- en Gazelle Fiets, gebruikt. HEEL GOEDKOOP. Zoo spoedig mogelijk gevraagd: klein gezin (Vader en Zoon). C. MOSK, Grootebuurt Wieringerwaard.

Schager Courant | 1926 | | pagina 2