KANTONGERECHT TE SCHAGEN WINKEL. |K)e heer W. Bulten is aangewezen tot waarnemend hoofd der school te Winkel. - WINKEL, Op oon nader te bepalen datum zal door het be stuur van don polder Waard on Groet op een godoolte der polderwegen oen proef worden genomen met be sproeiing niet Goudallte. - WINKEL. Op is Lccomber a.s. zal do oudercommissie vcor de school te Winkel met de schoolkinderen St. Nicolaas- feest vieren in de kolfbaan van den heer D. A. de Bruijn. De commissie werd daartoe in staat gesteld door welwillende bijdragen der ingezetenen- Een en ander belooft voor de kinderen een avond vol ver rassingen te worden met St. Nicolaas en zijn knecht in eigen persoon in hun midden. De commissie verwacht dat het niet alleen ren ge notvolle avond zal zijn voor de kinderen, maar cok voor de ouders die allen worden verwacht, teiwijl alle andere belangstellendeii ook toegang*hebben. SCHOORL. Woensdagavond vergaderde de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Groet e.o. in het lokaal van Marees aldaar. De voorzitter, de heer Dehé, roept 'de aanwezigen een hartelijk welkom toe. en zegt dat de agenda ta melijk uitgebreid is. Tot zijn spijt konden twee be stuursleden niet aanwezig zijn. De notulen werd gelezen en behoudens een kleine wijziging (betreffende minder goede samenwerking met den voorzitter van V.V.V. „Schoorl") werden ze onveranderd vastgesteld De voorzitter deelt mede, dat een subsidie bij het gemeentebestuur is aangevraagd en spreker hoopt, dat op deze aanvrage goedgunstig zal worden be schikt, aangezien de vereeniglng in het eerste jaar van haar bestaan wel getoond heeft in het gemeen tebelang werkzaam te wlllon zijn. Ten tweede wordt medegedeeld, dat het Bestuur in Alkmaarsche en Schager Courant door middel van eun paar ingezonden stukken heeft geageerd togen een uitlating van een bestuurslid van de Schoorl- sche V.V.V. Een schrijven van de Vereeniging ter Bevordering van het Badwezen, welke vereeniging haar zetel in Scheveningen heeft, en waarin om adressen, en recla me-materiaal van Groet wordt gevraagd, wordt nog even aangehouden. Eerst zal bij de V.V.V. den Haag- Scheveningen om inlichtingen worden gevraagd be treffende deze vereeniging, zie boven. Tot leden van eene commissie, welke de rekening zal controleeren, werden benoemd de heeren P. Praat en C. Kager Jzn. Hierna werd de begrooting voor 1927 aan de orde gesteld, welke in ontvangst en uitgaaf sloot met een bedrag ad f 271. Echter moet nog een ontvangst be drag ad f 140 worden gedekt door diverse mogelijk heden. Na eenige bespreking der uitgaafposten, waarbij verschil van inzicht tot uiting komt, over de nood zakelijkheid en het nut van reclame, welke door het bestuur noodig wordt geoordeeld, wordt de begroo ting goedgekeurd. De heer' J. N. Venneker deed hierna verslag wat hij top dienste van het informatiebureau had verricht. Br waren 38 schriftelijke en 66 mondelinge aanvra gen ingekomen en ook beantwoord; 13 schriftelijke aanvragen g&ven aanleiding tot meerdere correspon dentie. Als gewoonlijk, kwamen ook hier vanuit de ver gadering enkele kleine grieven naar voren, doch ove rigens bleek het bureau, dat ongosularleord bo- heord word', uitstekend werk te hobben gedaan. Ken bestuursvoorstel om enkele genoeglijke win- teravondoïrtte geven, lokte breedvoerige besprekin gen uit, aangezien het met de minst mogelijke kos ten dient te geschieden. Als de handen echter maar ineen worden geslagen, meent de voorzitter, dan is 't zeer wel mogelijk om1 een paar avonden te organiseeren. Het bestuursvoorstel werd aangenomen. De eerste avond zal op eeft Donderdag zijn, als de meest geschikte avond. Hierna volgde bestuursverkiezing. Volgens <le sta tuten treedt telken jare één lid af. en het bestuur stelt voor als rooster vast te stellen, dat allereerst de voorzitter aftreedt en daarna de verdere functiona rissen: Dit wordt goedgevonden, waarna' op voorstel van den heer Kos den heer Dehé bij acclamatie wordt herbenoemd. De voorzitter aanvaardt zijne herbenoe ming gaarne en vraagt den steun van allen om met hem van de nog jonge vereeniging iets goeds te maken. Vervolgens staat als punt op de agenda: „Water leiding" en blijkt, dat het bestuyr gaarne Camperduin van leidingwater zou willen voorzien. De voorzitter vindt de werkwijze van het Provin ciaal Waterleidingsbedrijf eenigszins eigenaardig. Wanneer dat bedrijf propaganda maakt om oene ge.' meente aan te sluiten, dan doet het dit niet andere dan nadat de betrokken gemeente in hare politie verordening de bepaling opnoemt, dat aaozluttinp. rails men woont 40 meter uitelijk van de transport» bui», vorplichténd mtiOt zijn. Volksgezondheid i.n t hoofdmotief van dat bedrijf om aan te sluiten, Woont men tchtor op moer dan 40 meter van het ua. projecteerde buizennet, dan moot men betalen en nog eens betalen, of.... men mag ziek worden. Dit be- vreemdt spreker, en doet hem eenigszins weifelen in de meoniging of 't hygiënemolief wel de drijfveer is. Camperduin, waar 't water zoo noodig is. kon tot heden toe niets krijgen. Wat zullen we hiertegen doen? Na veel heen en vveergepraat werd besloten om in gemeenschap met andere vereenigingen bij Ge deputeerde Staten aan te kloppen. Bij de rondvraag stelde de heer Duinmeijer voor. om een kleine belooning uit te trekken voor den'hr der van het Informatiebureau, liet bestuur zal in voorjaarsvergadering met een voorstel komen. Ook vroeg de heep Duinmeijer of de subsidie-aai vrage bij de gemeente nog tot haar recht was gek: men. Een der aanwezigen lichtte de vergader!: hierover voldoende in. Over het boetestelsel wegens het verzuimen derj vergaderingen werden veel bezwaren geopperd, met! bet resultaat, dat dit boetestelsel tijdelijk zal worden stopgezet. Hierna niets meer aan de,orde zijnde sluit de voo: 'zitter de vergadering. Openbare torechtatting op Donderdag" 18 November HET KLOKJE VAN GEHOORZAAMHEID. Gezelligheid kent geen tijd, en dus, wanneer die conversatie wil vlotten en het gl'a&aje laat zich goed smaken, wie denkt .er dan nog aan sluitings tijd. Ja toch, voor één moeten we een uitzondering maken en dat is.... voor den ryksvevldwiaahtetr. Dit maal' hadden wo nu eens niet buiten den waard' gerekend, maar de waard had buiten hem gerekend. Maar ter zake. Het betrof hier een drietal bewo ners van Anna Paulowna, Kos, Jongejan en Bene- rna, de laatste in zijn kwaliteit als voorzitter van de sociëteit „Nooit leege glaasjes", die op Zondag van 3 op 4 Juni in het café van den heer Slik ker reeds ver over sluitingstijd nog in gezellig sa menzijn bijeen waren. Rijksveldwachter Koretanje was echter op eijn post en na zioh eerst via de ruiten er van over tuigd te hebben dat de heeren zioh een nieuw gJaasjeüi tadden laten inschenken, klopte hij op de deur en wenschte opengedaan te worden. Hoe gaat het dan doorgaans verder; het licht gaat uit, de caféhouder aan den anderen kant van den. deur hoort niet wie er buiten staat, of houdt zioh zoo, en de vogels zijn inmiddels gevlogen. De heeren hadden dus getracht de politie te mis- leuion en op een dosooLrei'i'onde vraag van don kantonrechter, zegt getuige Korstanje, dat ver dachte B. nog al een goede bakende van mama Justitia .U, die zioh nogal als een meneer voordoet en er vlug by is, om te zeggen: „Je maakt me .toch niets?" Maai* zoo gaat heb niet heelemaal. Het i'eit wordt bewezen geaent, en tegen elk der drie heeren, die niet versohenen zijn wordt f 6 bcete of 3 dagen hechtenis gevraagd. De -heer Slikker, die te zyner .verdediging aan voert, af te gaan op zyn eigen uurwerk, dat blijkbaar nogal traag is, wordt tot f 4 boete of 2 dagen hechtenis veroordeeld. EN NU U WEER! Ik zeg maar, en als je ze dan hoort zingen van „Acht uur, acht uurl geen langer arbeidsduur"; uit volle borst en d.e vrij iieidalust ze de bogen uit straalt, dan krijg' je wel den indruk 'dat ze het meenen. Ziehier een bewijs van 't tegendeel. '"t Zand mag zich verheugen in heb bezit van een vijf- tot zestal timmermansbazen. Eén ervan heet Doödens. Deze nu heeft in Juni gedurende eenige dagen zijn personeel te lang laten werken, zo<xlat hy heden wegens overtreding van de Ar beidswet moet terecht staan. Niets geen bijzonders, maar nu de reden, waar om Doedèns dat gedaan heeft. Nooit heeft hij zijp arbeiders langer dan den vastgestelden tijd laten werken, totdat deze op een gegeven oogenbiik tegen don baas zeggen: „Ik ga by je vandaan, want ik kan bij die en die baas meer verdienen, omdat ik daar langer mag werken, dus tegen: hetzelfde uurloon, mij dat oen hooger weekloon bezorgd. Wat is meer natuurlijker, dat ook Doedens zijn arbeiders hetzelfde aantal uren aanbiedt, maar- de wet staat het niet .toe en Doedens moet zijn over treding boeten met 12 geldboeten van f 3 of 12 maal 2 dagen hechtenis. Wet is wet, maar het resultaat ziet U, nietwaar het resultaat van den zoo Ding verbeiden 8-urendag. Eerst ik en dan U weer! HET .O. M. KENT GEEN GENADE. Do hoer Butler te Nieuwe Niedorp was. daartoe als getuige door het Openb Ministerie gedagvaard niet op het Kantongerecht te Schagen verschenen. Dit wederrechtelijk wegblijven* bezorgt bem een geldboete van f 8 subs. 4 dagen hechtenis. BOERENNONCHALANCE. Jb. Geel. veehouder ie Wieringerwaard, had van den burgemeester aldaar op den 30sten Augustus aanzegging gekregen om zijn eenden „op te hokken" dit met het oog op het mond- en klauwzeer, dat hij Geel heerschte, en waarvoor de omwonênde vee houders terecht bang waren, dat het door da een den verspreid zou worden. Inmiddels was ook nog gebleken, dat Geel van het bij hem iheerschende mond- en klauwzeer niet tijdig aangifte gedaan had, zoodat de burgemeester een allerminst gunstig rapport over hem uitbracht. Geel zegt 4e eenden niet met moedwil te hebben •laten loopen. Hij kon ze niet allen te pakken kril- gen. Ook ontkent hij iet tijdig aangifte te hebben gedaan van het mond- en 'klauwzeer. De kantonrechter: Ja, ja, dat kennen we. Dat is zooveel als boerennonchalanceHet systeem van: Gods water over gods akker laten loopen. De ambtenaar van het O. M vindt, dat de menschen juist zooveel mogelijk mee moeten werken, om het gevreesde mond- en klauwzeer tegen te gaan en eischt f 15 boete of 15 dagen hechten^ De uit spraak luidt f 10 of 6 dagen. EEN GOEDE BUUR IS BETER DAN EEN VERRE VRIEND. MAAR DAN MOET HIJ OOK GOED! WEZEN. Pieter Stet. tuinbouwer te Warmenhuizen, kan het met zijn buren en collega's, Krijn Jonker en diens zoon Gerrit niet te best vinden. De beide 'Jonkers hadden op het bouwland van Stet geloopen. waarin de laatste geen zin had. Toen hij hen zijn meening bekend maakte, kreeg hij de aanbieding om met een hooivork een s:eek door zijn dder te krijgen. Dit laatste heeft inmiddels al voor de rechtbank te Alkmaar gediend, waarop ver- oardeeling was gevolgd. De kantonrechter: Ben jij dan zoo'n lekker boutje? Getuige Stet: Ja, ze vlogen zoomaar op me af. Kantonrechter Net als dolle stieren? 1 De grondoorzaak van deze buren verwijdering is gelegen» in hun koeien, die elk op hun beurt he land van den buurman tot wandelpark had gekozen. Er waren toen heele leelijke woorden gevallen van den kant van Jonker en aan het adres van Stet. zoodat een oorlog niet uit kon blijven. De Jonkers worden echter terzake van het loo pen op eens andermans land zonder daartoe toe stemming te hebben gekregen, elk tot f 8 boete of 4 dagen hechtenis veroordeeld. ACHT UUR BLIJKT WEL WAT KQRT. Herman Fijnheer, timmerman te Winkel, was ook al bij de Arbeidswet in overtreding. Gedurende vier dagen in Augustus had hij zijn personeel langer dan 8K uur laten werken, omdat een boerderij met het oog op het stallen van het vee op bepaalden tijd klaar moest zijn. Kantonrechter: De koeien gaan toch niet met Augustus op stal? Verdaohte Fijnheer: Maar Edelachtbare, toen moesten we ook nog" met den bouw beginnen. Het tem. laste gelegde wordt bewezen geacht, zoodat verdaohte tot 8 mauR f 4 oifi 8 maiaH 2 dagen wordt veroordeeld. WEL EEN BEETJE ONBEGRIJPELIJK. Maarten Beers, taxi-chauffeur, te Alkmaar, heeft op den 19 Aug. op den Heldersohen weg by Cal- lantsoog door zijn schuld een botsing veroorzaakt, waarvoor hij heden terecht moet staan. Met een gangetje van 20 30 K.M., zegt ver daohte, was hy den weg af komen rijden, toen hij een 200 meter voor zion uit een vrouw haar arm op had zien steken. By de vrouw aangekomen, had hy gestopt, maar verzuimd zijn arm, als teekeni voor achter hem rijdenden, uit te steken. Even na dat hij stilstand voelde hij een aehok en toen hjj ging" kijken, stond de citroen van den officier-vlie genier TeroUer uit Peen Helder tegen zijn wagen. Deze verklaart, dat hy al eon heel: stuk achter verdaohte had gereden, maai hot hem niet gelukt was, diens aandacht te trekken, teneinde hem te passeeren. Getuige zegt, ongeveer een 40 meter ach ter de auto van Beers te hebben gereden. Zoowel den kantonrechter als den ambtenaar van het O. M. komt het wel wat onbegrijpelijk voor, dat Teroller zijn oitroën niet op dien afstand tot staan heeft kunnen brengen. De kantonrechter zal de zaak nog eens onder zoeken en over 14 dagen uitspraak doen. EEN KET, WAAR JE ALLES MEE KUNT DOEN. Jb. Smeekes, melkventer te Schagen, had zijn loet en 'wagen onbeheerd op den openbaren weg laten staan _eu wanneer het beest met vast staat, dan mag dat niet. Sneekes zegt echter het dier daarom niet vast te zetten, omdat het er zoo'n hekel aan heeft en er dan juist ongelukken zouden .komen. Kantonr.Is het misschien een beetje „kol- derig?" C Verdachte: Neen Edelachtbare, het beest is ont zettend mak; je kunt alles met hem doen. Kantonr.: Ja, als je er alles mee kunt doen, dan kun je hem ook vastzetten, nietwaar? Verdachte: Ja, dat is zoo. De ambtenaar van het 0„ M. raadt hem aan, voortaan zyn wagen vast te zetten; door middel van een der wielen bijv., daar zal de ket tóch wel niets op tegen hebben. Conform den eisch wordt verdachte tot f2 boete of 2 dagen hechtenis veroordeeld. HIJ HENGELDE ALLEEN MAAR. Emil Teugner, een Oostenrijker van geboorte, wai> eertijds smidsknecht in de Zype on beoefende in zijn vrijen tyd de hangelsport. De rijksveldwachter liad hein er echter op betrapt, ook piet „zetlijntjcs" bo zig te zijn, maar verdachte ontkent zooiets. Hij hen gelde a/ileen maar. De Kantonrechter gelooft dat echter niet te best en ter opheldering zal verdaohte op den 16den December met bedoelden rijksveldwachter gecon fronteerd worden. NIET OP DE LIJN. Gerrit Jan Oosterbroek, slagersknecht .te Scha gen, had op zyn fiets 'langs den spoorlijn gereden. Niet' meer doen jongen, vond de Kantonrechter, on omdat Gerrit ér in de toekomst om zal danken, hij wist namelijk niet, dat het niet mooht, wordt hy f 4 tnojeta Qf 2 dagen hechtenis veroordeeld. HET POORTJE DAT WEG MOEST. Wanneer we het hebben over heb poortje van den heer Kouseband, dan weet ieder in Schagen wel, en misschien ook daar buiten, hoe genoemde lieer indertijd, zonder daartoe toestemming v.,n he, gemeentebestuur van Schagen, te hebben ge kregen, een poortje in de steeg, grenzende aan zyn perceel, had laten maken. Door allerlei kleinzie lig gedoe en machtspolitiek was hieruit een straf zaak geboren, die heden voor het kantongerecht te Schagen diende. De heer Kouseband, wien ten laste is gelegd, dat hij door het poortje de steeg versperd had, de steeg Hop nota bene dood, is niet verschenen Wel getuige Bakker, die als timmerman het poor tje gemaajet heeft. Bakker vertelt dan, dat hij van den heer Kou seband opdracht had gekregen om in de steeg een poortje te maken, teneinde de vuile boel, die er nu achter lag, aan net oog van de mensahen te ont trekken. Getuige zegt, dat het een doodloopende steeg is, eon soort slop. Kantonrechter: En was het nu netjes? Getuige antwoordt bevestigend. Alles -was keu rig afgewerkt en groen geschilderd. Kantonr.: En had niemand er dus last van? Wie heeft het eigenlijk aangeklaagd? De gemeente-op zichter? Getuige: Ja, dat zal misschien de gemeente-op zichter wel gedaan hebben. Kantonr.: Zeker in zijn eergekrenkt. Maax de autoriteiten hadden er ook in gekend raceten worden. Verder wordt den heer Kouseband ten laste ge legd, dat, toen hem bij een schrijven van 18 Aug. was aangezegd, het poortje weer weg te breken, hij daaraan niet heexb voldaan. Kantonr.: Zou hem misschien geen vergunning veneend zyn, als hij' het had aangevraagd: Get. Bakker: Ja, dat denk ik wei. De ambtenaar van het OM. vindt de overtreding op zich zeif niet zoo ernstig, temeer waar het hier een goede bedoeling gold, om de smeerboel die zyn buurman daar deponeerde, aan het publieke oog te onttrekken. Spr. wil er echter op wyaan, dat er orde in de maatschappij behoort te zyn en verdachte den wettelijken weg had behooren te bewandelen,! door zich met een verzoek om het poortje to plaatsen, tot de autoriteiten te wenden, en eischt tegen verdachte f 10 boete of 5 dagen heohtenis. De uitspraak luidt f 7 of 4 dagen. MAAR HET KON TOCH. Tot süot een waterleidingzaakje. P. O. Jansen, timmerman te 't Veld, had zijn perceel wei op de waterleiding aangesloten, doch aangezien er geen contract was .geteekend, had hij ook nooit betaald. Kantonr.: Zeker een poosje water voor niets, hè? Verdachte: Ik heb er nooit water uit gebruikt Edelachtbare, want 'de hoofdkraan was dicht en zat op het erf wei een voet ander don grond, met een halve voet gras erop. Dit is ook door den veldwachter Kooiman van Oude Niedorp geconsta teerd gewerden. Kantonrechter: Maar hot kon toch? Her zou wel een slimme* manier zijn om kosteloos water to- betrekken- Een feit is echter, dat verdachte het contract niet heeft willen teekonon, zoodat de ver binding verbroken is, en verdachte dus yolgons de voorschr.ften niet a&ngesloten is. 'Ily 'Wordtlieden veroordeeld tot f 1.50 boete of '1 dag hechtenis. By verstek werden wegens afwezigheid veroor deeld: C. Moojjv overtr.- viaefchery! wet, f 5 of 3 cL Kooiman, idenï, f 5 of .3 dagen. Heel, idem, f -6 ol 3 dagen. Kruit, overtr. Warenwet, recidivist, f 15 of 7 d. Dufée, vervoer van mol.envehèn zonder toostctav- ining, r 5 of ,3 d., met teruggave van de 226 velletjes. Jansje Keisper, overtreding Bouwverordening Schagen, f 'A of 2 d- Van Ber'kum, overtr. VissolieryVet, .f5 of '3 d.| Bart, overtr. motor- en rij wioh'ogl., f 4 of 2 d. J. de Geus, overtr. Bouwiverfardi. f 4 of 2 d. Jb. v. Stiriaan, overtr. Arbeidswet, recidivist, 1 20 en 2 maal f '10 of 10 d. Rregman, overtr. Bouwverord. f 4 of 2 d. Dutter, overtr. motor- en rijwielregl., f 4 of 2 d. Klaver, idem, f 4 of 2 d. Rlankendaal, idem, f 4 of 2 d. Droog, idem, f 4 of 2 d. C. Wit, overtr. Bouwverord. 2 maal f6 of 2 maal 3 dagen. Bijposb, idem, f 2 qf 1 d. G. Kuiper, Lutje winkel, overtr. Arbfeidswet. 4 maal f 6 of 4 maal 2 dagen. Keet, idem, f 4 of 4 d. Vinke, overtr.. art. 463, f '3 nf 3 d. Feerdeman, idem, f 3 of 3 d. Nieuwland, overtr. bouwverord. f 2' of 1 d. H. de Graif, overtr. motor- en rywielreglemenfc f 2 50 of 2 d. Beete, Kistemaker en Bakker, overtr. art. 34 WL •v. S., elk f 3 of 3 d. M. Dokma, overtr. m.- en rijwielregflf., f 4 of 2 d S. Dokma, idem* f 4 of 2 d. Goudsblom, idem, f 4 of 2 d. Stammes, idemi, f 4 c*f 2 d. Labehstein, openb. dronkenschap, f 2 of 1 d. Neeve, idem, f 2 of 1 d. Schoen, overtr. Zondagswet, f '6 of 3 d. Beumer, overtr. politie-verord. Schagen f2 of 2 Speet», overtr. art. 26 Wuv.., f 10 of 5 d. J. Klerk, overtr. politieverord. Oudkarspel, f 'of 3 dagen. König en Bleeker, voor den Kinderrechter, f of 3 weken tuchtschool. treden in hot maatscJiappelijk leven was in overeen stemming met het gerucht van haar fabedaohtigen rijkdom, want haar vader was een van de machtig- shen onder do katoen-koningen van Zuid-Garodina. was daar ais kleine farmer begonnen en bezat thans onafzienbare terreinen, die zioh tot over de grenzen van CaroAina tot in Georgia uitstrekten. In het begin had de dallkrkouing veel schik gehad in do soliiLderneigmgen van zyn dochter: hy be schouwde ze als een bevlieging die in den loop dor jaren woli zou verdwijnen. En toen de jongelui van New-York, waar vader Hopkins een juwetel van oon huis, wel oen "klein paleis, beaat, mot al leen do schoonheid, maar ook neb schilder talent van de mooie Bell bewonderden, voelde hy zich ge vleid. Bolil, wier moeder een Creoolsohe was, was inderdaad een opvallende exotische schoonhei^; ©on verschijning zooaJö men zeilden ziet. Ze had een vi rsto.y'k iiguui* en in haar donkere oogen lag een peinzende, raadselachtige uitdrukking. Ze bezat na tuurlijk een leger van aanbidders, maar ze behan delde hen 'allen met vri endsohappelijke onverschil ligheid en tot groote ergernis van haar vader had zo al menig huwelijksaanzoek, dat ieder, ander meisjes zou nebben doen water banden, afgewezen. Uy sohudde dan ook bedenkelijk heb hoold, toen ze op oon keer verklaarde dab ze zich geheel aan haar kunst wilde wijden. Maar haar moeder, mot echt Crooolsche indolentie, nam de .zaak 'filoscfi- scher op. Terwijl! zy' op de divan, waarop zij hot grootste deel van haar dagen skeet, bleef liggen, verklaarde Zy aan haar echtgenoot dat Bedil do schilderkunst we, vaarwel zou zeggen,, alsi de rechte Joze? in air kwam opdagen. Maar mceder Hopkins' voorspelling srte^n vrcr- loopig nog niet bewaarheid te zullen worden, want terwijl ze in Europa reisde, wèigardo de sohoone Jsaboll'a plotseling naar dó. andore zijde van dep Oceaan terug bo keer en. Ze bleef kaim in Parijs. Er was niet veel aan te doen en haar ouders Voeg den haar een oude dame, wier familie beter was dan haar finanoieele omstandigheden, a.è cdiaparone toe. Beli' richtte een kostbaar en smaak vol atelier in en nam eohiiderlèseen.. Van Parijs ging zo naar Rome, waar ze met de familie Sahei- blingen 'kennis maakte, Daar zoowel1 'Scheiblingen en zyn vrouw als Hoieno, uitstekend Engelsoh spra ken, werd do omgang al spoedig hoek levendig. Met Mevrouw kon Bell1 uitnemend opschieten, maar" de verhouding tob Helene word zoo innig en hartelijk, dat zo besloot mee naar Duitöohi'and te gaan. Soheiblingen waardeerde zo om zijn gentl'emanli- ke, vriendscliappelykon omgang en zijn onderhou dende oomvorsafie. Hy van zyn kant behandelde haar als een goede vriendin, maar ofschoon ze elkaar bijna dagelijks zagen, nooit anders dan met de meest correcte re9erve. Trouwens, in Zyn om gang met dames bleef Scheiblingen altijd de aardi- maar nooit over deen schreef gaande mA,n yan wereld. In Berlijn was het interessante Amerikaansche '"meisje at spoedig in do boste kringen opgenomen; hot behoorde zelfs tot den goeden toén daar gere geld te ontvangen. Dat haar ongewone sohoon- heid groote indruk maakte op "de mannen van haar kring, sprak vanzelf en het zou haar weinig moeite gekost, hebben om, als zooveel' van haar vrouwe lijke Fandgenooten, zioh een gravinno- of zelfs een prinsossakroontje op heb lioord te zetten. Maar ze bleef zioh met allen ernst en ijver en bol'mgst'I- steliing aan haar kunst wijden en ze volhardde bij haar New-Yorksehe systeem van vriendelijke onverschilligheid tegenover haar mannelijke ken nissen. De algemeene Opinie was dan ook al' spoe dig dat ze zeker een ongelukkige of een stille liefdeshistorie had, maar haar boezemvriendin He lene sprak deze legend^ met de "meeste, energo tegen. Ondanks den verdroomden gloed in haar 'oogen. scheen Bell' immuun tegen de liefde en zo blOot eiken man van haar kring met vriendelijke, dooli vorstelijk-koeie voornaamheid behandelen. En deze terughoudendheid juist was heb, die sommigor begeerte naar de donkere, vreemde „beauty" nog heftiger maakte. Maar haar van lierde sproken ot haar zelfs maar bijzondere attenties befcponen, waag de niemand meer na de ervaringen die enkello ar te vurige aanbidder» in heb begin van haar Bier- ly nsoh verblijf hadden" opgedaan. De vriendschappelijke verhouding tusöohen Isar .beOIa Hopkins en de familie von Soheiblingen, «was voor Holdau natuurlijk geen geheim gebleven. Daar het tot zyn systeem behoorde zioh tot in allé finesses te onënteeren omtrent allre personen, die ook maar in het meest-verwij doixle verband stonden met een zaak die hy in handen had,v had hy ook Zijn aandacht geschonken aan do mooie Amerikaansche. Zyn nasporingen hadden echter geen ander resultaat gehad dan dat hem gebleken was, dat de verstandhouding tusschen Isaoe.lé en de vermoorde vrouw, steeds Bij zonder vriendschap pelijk was geweest en liaar omgang met. den heer das huizes, naar het eenstemmig oordeel1 van allen die mot hen in aanraking waren gekomen, van beide kanten uitermate correct was geweest. iA.en hy op een ochtend aan het ontbijt zat en zyn ochtendblad lias, viel zijn oog op een tweetal beriohten. Het eene stond In de kunstrubriek en luidde: „Miss Isabella Hopkins, de interessante en tar Ientvoüe Amerikaansche schilderes, over wier werk we bij de laatste tntoonsbe.iing uitvoerig gee ii re ven hebben, zal haar studiën in Berlijn afbreken en nog in den loop van deze maand met. de „Kuise® Wilhelm der Grosse" naar haar vaderland terug®, koeren". Het andere bericht vond hy onder „Sport": 1 „De in jacht- en sportkringen algemeen boke hoor Afbreekt von bcheibliiigcn, gaat oen gr< reis ondernomen, met het-dool om in alle vijf werelddeelen te jagen. ZooaJis men zioh hcainnéft beeft de heer von S. kort geleden onder tragische Omstandigheden zyn vrouw verloren en hoopt hij door deze. langdurige en inspannende reis, weer tot rust te komen. Hy zal zich nog deze maand aan boord van de „Kaiaer Wilhelm der Grosse" iu- sohepen." Von Holdau knipte de beide berichten uit en plakte ze op een blad papier by elkaar, dat hij aan zijn Ramsau-do8sier toevoegde. IIy werkte steeds systematisch en liet niet hot geringste detail tuin zyn aandacht ontsnappen. De afvaartlyst van, do Hamburg—Amerika-iyn bevestigde ditt de Kuiser Wilhelm niet twéémaal por maand afvoer! Hy verloor zioh in een langdurige, geeonr; utreeT- do overdenking, waarvan het resultaat was do over weging. dat er dan pés von toeval snrako is- als het deugdelijk bewys van iedere mogelijkheid van sa menhang tusschen meerdere feiten is buitengesloten. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1926 | | pagina 6