Van hier en van daar. Reclames. Marktberichten. Predikbeurten. Binnenlandsch Nieuws. PAARDENMARKT JULIANADORP. Doe: ontwatering van grasland meer belangstelling ver diende. He; ie Relukt om in de Beemster een 15-tal proe ven te nemen met stikstofbemesting en mei zeer gunstig resultaat, Met het nemen van deze proeven zal worden doorgegaan. Over de ontwatering van graeland zijn een 140-tal vragenlijsten verzonden aan verschillende personen en polderbesturen en uit do beantwoording van de gestelde vragen blijkt ook hier groote belangstelling Óm een zoo volledig rapport te kunnen uitbrengen wordt een beroep op medewerking gedaan. De volgènde algemeen© vergadering zal plaats hebben te Midden-Beemster. Tot leden van de commissie tot hot onderzoeken der rekening 1026 en de begrooting 1927 worden be noemd de heeren C. Fok. C. D. Hartog en J. Schui temaker. allen te Beemster. Door den heer P. J. Visscher te Wieringerwaard wordt mededeeling gedaan van de werkzaamheden der Werktuigencommissie, waarbij aandacht is ge schonken aan de (hooibergimg, hl. het binnenha- len van hooi door geheele rooken hooi op den wa gen te laden, een werkwijze die wordt toegepast hij de heeren A. Appel te St. Maartensbrug en K. Win kel te Schagerbrug. Deze wijze van werken is vlug on behoeft weinig ■personeel. Ook aan bietenrooien werd aandacht geschonken en de aanleg van een pro&fvèld voor beworking met draineerploeg wordt aanbevolen. Tot voorzitter wordt benoemd de heer Kramer Glijnis van 'Stompetoren. Do heer Joh. de Veer, Schagen, wordt benoemd tot onder voorzitter. Na de pauze heet voorzitter welkom de leerlingen van de Rijkalandbouwwinterschool alhier. Het Bletenreolvraagstnk. oor den heer Prof. M. F. Vtesor to Wageningen wordt hierna een inleiding gehouden over het bie- tenrooivraagstuk, toegelicht met lichtbeelden. Inleider begint er op te wijzen, dat aan het ma chinaal rooien In ons land niet zoo'n groote be hoefte bestaat als in het buienland, omdat we hier genoeg arbeiders hebben, die het werk goed doen. Spr. doet dan de diverse typer. van bietenheffers vertoonen, en geeft daarbij uitvoerige toelichting, bespreekt do loofbeschadiging en bet bezwaar van het losmaken van het land. Het machinaal toppen en rooien is een vraagstuk dat thans overal aan de orde is. Het afkoppen met behulp van schoffel, het schoon maken door eggen, waarbij de beschadiging van de bieten erg meeviel, dat alles werd' door den inlei der behandeld, waarna spr. meedeelde, dat wat ht koppen betreft, spr. tevreden is. doch dat het mooi- lijke punt nog is het machinaal rooien, waarbij vooral onze weersomstandigheden een groote rol spelen. Wat het loofvraagstuk betreft, is ook in Noord holland Iets to doen en spr. wijst dan ook nog op de waardo van het loof. een kwestlo die aanleiding is, dat de bedrilfsuitkomsten in Groningen heel anders is dan in Zeeland. Aanaarden, zal het rooien van de bieten zeer ver gemakkelijken en het bezwaar van hot losmaken van d engrond verminderen. Ook het transport, het constVueeren van de boerenwagens, zal aandacht verdienen, allen vraagstukken, die Noorderkwartier kan overwogen. De inleiding geeft nog aamleiding tot eenigo bespre- kiing. waarbij de heer Smeding wijst op do methode om met zwadkeorder en hooihark, bieten en blad aan de hoop te brengen. Spr. wijst op het gebruik van het blad voor het afdekken van de hoopen. Waar gegaan wordt in de richting van de vermeer dering van tarra, wijst spr. er op, dat het transport een zeer kostbaar punt is en ook het verlies aan grond. Do inleider wijst, nog eens op het belang om het loof direct to vervoeren en op de waarde van loof. Een hartelijk aplaus beloont don hoer Prof. Visser, voor zijn interessants inleiding, terwijl voorzitter de verzekering goeft. dat do WWktuigencommiseie •gaarne medewerking zal verleenen ten aanzien van het bletenvraagetuk. Mol drainage. Ten aanzien van de moldrainage deelt de heer Prof. <M. F. Visser mede, dat hem was geblekon, dat im Nederland meer aan moldrainage wordt ge daan, dan spr. had' gedacht. Spr. deelt dan mede. hoe uit brievon blijkt, dat het met de moldrainage van kleigrondon in. Gronin gen goed gaat. In Friesland wordt do moldrainage vrij veel toegepast. Ook in Noordholland worden meerdero proeven met moldrainage genomen. Spr. doet o.m. ook nog mededeelingon over een veranderden mol draineerploeg met verstelbaren voet. Spr. resumeert tenslotte, dat de resultaten op klei grond van dien aard zijn, dat de koston van mol drainage reeds gedekt ziln, op zandgrond vielen de wallen niet in. maar ze liepen vol. De heer Jm. Blaauboer Cz., Kolhorn. merkt op dat ook de Werktuigencommissie weinig verneemt van de moldrainage. Spr. dringt er don ook op aan. dat wanneer men proeven wenecht te nemen hiervan mededeeling te doen aan de Werktuigencommissie. De heer Breure deelt mede. dat na de moldrainage het land goed draineert en dat het in het belang van den geheelon boerenstand is de moldrainage toe te passen. Voorzitter dankt don heer Prof, Visser hartelijk vqor zijn gedane medodeelingen. Ook don heer Waiboor wordt dank gebracht voor de hulp verleend bij het vertoonen van de licht beelden. melkcursussen. De heer Dr. ScheU brengt rapport uit van de MolkcomraiMie. Er zijn drie cursussen tot «tand ge komen. Betreurd wordt dat niet overal de fabrieken gaarne haar deel bijdragen in de geringe kosten van een melkcursus in haar streek. De drie cursus sen zijn gehouden te Beemster, Bergen en Wierin gerwaard. Te Beemster waren 9 leerlingen en moesten 2 groepen worden gevormd, die elk 9 proctische les sen op een avondmelktijd ontvingen. De commissie hoeft enkele malen de cursua^on bezocht en de leer lingen getoetst op hunne bekwaamheid in hot mel ken. Alle 9 kregen het diploma. Onder de leerlingen waren 2 boerendochters uit Suriname, die op kosten van het ministerie van Koloniön geruimen tijd in het' veehouders- en zuivelbedrijf in verschillende deel en van ons land werkzaam zijn geweest. Te Bergen waren 5 leerlingen, ook hier kregen al len een diploma. Aan een daarvoor aangewezen R.K. Zuster werd oen diploma als voormelkster uit gereikt. met het oog op het gevon van onderwijs in het melken aan de leerlingen der R.K. Jand- en tuin- houwhuishoudschool. De cursus te Wieringerwaard' had 6 leerlingen. Vier kregen een diploma. De commissie is overtuigd van het groote'nut en belang der zaak. Dat de zaak nog niet voldoende in slaat bewijst niets daartegen. Het goede komt steeds langzaam. De commissie wil dan ook propaganda blijven maken. Hot finantieelc is geen bezwaar, ank zij de prachtige medewerking van verschil lende personen, speciaal de heeren Köhne en Daan Kaan. De grootste moeilijkheid blijft om de zoons en dochters der veehouders te krijgen tot het beter lee- ren melken. De cursus te Beemster werd door geen enkele uit die categorie bezocht. Het is te 'hopen, dat de jonge boeren inzien van hoeveel belang het is, dat zij het melken en wat daarmee in verband staat, zoo goed mogelijk hebben geleerd. Applaus. De heer Swierstra doet nog enkele mededeelingon over de werkzaamheden van het Veevoederbureau, o.m, het geven van adviezen aan landbouwers, waar bij voorbeelden van veevoeding worden verkregen, waaruit blijkt, dat het niet zoo verkeerd is dat het bureau is opgericht. Proeven zullen worden geno men ten aanzien van de waarde en den invloed van kokoskoeken. Over de kuilgraskwestie is een rap port in druk verschenen. Dr. Brouwer zal over het inkuilen van gras een lezing houden in de verga dering van de Vereeniging van Oudleerlingen der R.L.W5. Overwogen wordt het nemen van proeven om te zien of door stikstofbemesting het mogelijk is meer koeien op oen II.A. land te houden, dan thans. De heer Kakebeeke, inspecteur van dun Landbouw, wijst op het streven van Noorderkwartier en op de uitstekende samenwerking met de ambtenaren en spr. hoopt, dat de nieuwe voorzitter de voetstappen van den tegenwoordigen voorzitter zal drukken. Applaus. De heer H. K. Koster, ondervoorzitter, brengt har telijk dank aam den scheidenden voorzitter, voor de wijze waarop do voorzitter de leiding heeft waar genomen. De HooQheemraadschapsIasten. De heer Zijp. Wieringerwaard. brengt ter sprake de onbillijke heffing van de hoogheemraadschaps- lasten. welke onbillijkheid spr. met een paar voor beelden aantoont. De groote moeite om de onbil lijkheid op to heffen, mag z.i. geen reden zijn om die 'onbillijkheid te bestendigen. Voorzitter zegt, dat het Bestuur deze kwestie on der de oogon zal zien. Na de gewone plichtplegingen volgt sluiting der vergadering. Huidaandoeningen als uitslag, eozeem, roos, dauwworm, ciia. verdwijnen spoedig door do ver zachtende, antiseptische werking1 yam Fosteria Zalf. Zij helpt ook uitstekend bij brandwonden, door- loopen of doorzitten, sokrijnen, enz. hestors Zalf is alom verkrijgbaar a f 1.75 per doos, f 1 per tube. Uit den Dnltschen Rijksdag. Een rede van Streseman. De Duitsche minister van Buitenlandsche Zaken, dr. Streseman, heeft in den Rijksdag een groote rede gehouden, waarin hij eon oppervlakkige bespreking over Duitschlands buitenlandsche politiek hield. Het vlagincident, te Washington, waar de Duitsche gezant ter gelegenheid van do herdenking van den wapenstilstand, op eigen initiatief do vlag had uit gestoken, is volgens den minister ten onrechte zoo genoemd, omdat men in Amerika dien dag als een rouwplechtigheid voor allen, die in den weroldoorlog gevallen zijn, beschouwt en er niet ht karakter van een overwinningsfeest aan geeft, zooals men dat in Warschau gedaan heeft. De minister is er van over tuigd, dat, indien de Duitsche ambassadeur de eenige ware geweest, die niet aan de plechtigheid had deel genomen,, dit de gevoelens van. het Amerikaansche volk gekrenkt zou hebben. Hierna behandelt de minister één der gewichtig- sto vraagstukken on wel do militaire controle. Nog altijd werd er van de zijde dor ontente controle uitge oefend op Duitschlands ontwapening. Thans is de rijksregeering van meening, dat de kwestie van de Duitsche ontwapening materieel ten einde is gevoerd on dat nog bestaande verschillen van meening geen aanleiding kunnen zijn voor oen langer blijven van de controlecommissie in Duitschland. Wij hebben be wezen, zegt dr. Stresemann, bereid te zijn, te voldoen aan de verplichtingen ons door het Verdrag van Versaillo opgelegd, dus mag het Duitsche volk zelfs oischen, dat de commissie wordt teruggeroopen, op dat het van 'n dergelijken psychologische» druk be vrijd wordo. Do minister meent, dat het Duitsche volk zich niet voldoende rekonachap geeft van de eischen van mo- reelen aard, van do zolfbeheersching en disciplino, die verlangd worden van diegenen, die de ontwape ning moeten voltrekken. Indien men bedenkt, dat bijv. do vesting van Helgoland moot worden afge broken door diegonen, die haar hebben gebouwd, indien men bedenkt, wat het Duitsche leger vroe ger was en wat het heden is, dan heeft de wijze, waarop deze ontwapening is doorgevoord, een beeld gegoven van dun ouden geest on de oude discipline van het Duitsche leger. Dergelijke psychologische ge vallen zoudon, or niet hebben bestaan, indien de ont wapening algemeen ware geweest, daar zij dan als werk van dea vrede zou kunnen worden beschouwd. Thans was het echter een werk van vernedering van het eigen volk door andere mogendheden.»- Voor hetgeen te dien aanzien is verricht, voor de mannen, dio tegen hun govoel dit werk ten uitvoer hebben moeten brengen, heeft spreker een woord van dank. Waar Duitsohland thans tot den Volkenbond als lid ia toegetreden* is het begrijpelijk, dat het op komt tegen de 'lieveling", waarbij hot aan allo loden van den Bond (wordt toegestaan zich to wapenen, terwijl van Duitschland maar steeds aligeheele ooit* wapening wordt gevraagd. Dat de ontruiming van het Rijnland aangaat, dit is niet alleen een kwestie, die Duitschland en Frank rijk aangaat, maar waarbij ook andere mogendhe den' belang hebben, al valt het niet te ontkonnen, dat voor Frankrijk het probleem de meeste moeilijk heden oplevert. Volgens dr. Stresemann zou een goede verstand houding tusschon Frankrilk en Duitschland het her stel van Europa beteekenen. hetgeen echter alleen dan kan geschieden, wanneer de heide slaton niet langer door een bezetting van Duitach grondgebied gescheiden worden gehouden. EÏERENVEILING SCHAGEN, 25 November. Aangcvoord waren 49 partijene 5553 stuks kipeieren, 9 partijen, 349 stuks eendeieren. De prijs liep van f 10 tot f 11.40, bruine eieren van f 10.60 tot f 11.70, jonge kipeieren van f7.60 tot f8.70. De veiling duurt voort. SCHAGENw 25 Nov. 140 paardon f 120-^00. 4 stieren f 150-280, 11 gel- dekoeion, mag. f 160—280, 63 idem, vette f 250—460. 10 kalf koeion f 225—340, 52 vaarzen f 120—210, 40 graskalveren f 40—80, 26 nucht. kalveren f 12—25. 238 schapen, vete f 26—38, 768 overhoudors f 16— 22%, 5 bokken en geiten f 4—10, 35 varkens, mag. f 24—30. 55 idem. vette, per Kg. f 0.68—0.72. 193 blg- /gen f 12—20, 53 konijnen f 0.50-3. 237 kippen f 0.75 1.75, 20 eenden f 0.70—2, hanen f050—2.75, boter i 155-lA. AMSTERDAM, 24 November. Ter veemarkt waren heden aangevoerd225 vette kalveren lo kw. 112—130 ct„ 2e kw. 90—110 ot, 3e kw. 7588 ot. per Kg. lovend gewioht; 38 nuöh tere kalvero-n f 1422, 410 varkens Hollandsche, Overz. on Guldersche 1« kw. vleeeohvarkens 88—84 ot., (een enkel prima varken 1 ot. boven noteering), vette varkens 7981 ot. per Kg. slaehtgewiont HOORN, 24 November. Aangevoerd: 192 Varkens: vette varkens 6272 ot.f zouters 6268 ct. BROEK OP LANGENDIJK, 24 November. 'Bloemkool, le soort f 11.4016.90, 2e S'jorti f 3.80 ttot 5.60, por 100 st. Roode kool, lo sjort f 1.30— 4.30, 2o soort f 0.60—1.30 gele koor, le Soort f L10V— 2.30, witte kool, vroege f 0.80—1.70, Dconsehe witte 1.20—2.70, uien f 3.203.70. driel. f 2.40, bieten f 1.50, rammenas f 1.30, alles per 100 Kg. Aanvoer: 10600; stuks bloemkool, 36000 Kg. roode kool, 10000 Kg. gele kool, 6000 Kg. witte kool, 29500 Kg. Doeeosohe witte kool, 6600 Kg. uien, 150 Kg. bieten, 600 Kg. rammenas. ALKMAAR, 24 November. Koolrapen r 1.802, wortelen f 2.50—2.80. sprui ten 1' 919, per 100 Kg. Bloemkool! f 2—19, boe renkool f 1.803.80, per 100 stuks. Roode kool f 0.80—3.30, geLe 'kool f '0.70—2.80, per 100 Kg., wortelen f 6.50 tot 7.20 per 100 boa Uien f 2.30 3.80, bieten f 1.402.70, per 100 Kg. Kropsla 0.50 tot 3.30, per 100 stuks. Andijvie f 0.401.70, per 100 stuks. Witlof, le soort f 25 tot f 30, idem, 2e soort, f 15—20, per 100 Kg. WARMENHuIZEN, 24November. Roode kool le srt f 2.,103,50, .2e soort f 1.30 1.80, uitschlot f 0.301.10, gele koolf, 2e soort 1.1.40 tot 1.70, Doensc'he witte f 2.30, witte kool, le soort 1.30—1.85, drielingen f 2.30, uien f 3.508.80, grove uien f 3.60. 1 Aanvoer: 18900 Kg. roode kool, 550 Kg. gele kool. 16100 Kg. witte kool, 3500 Kg. Deensotio witto kool, 2500 Kg. uien. I NOORDSShARWOUDE, 24 November. t (Blauwe aardappelen f 3.50, uien f 3.508.80, 'drie lingcm f 33.20, nep f 3.10, grove uien f 8.60, peen 2.80, roode kool f 1.80—3.60. gele kool! i 1.40 totft 2.70, witte kool f 1.201.50. Deenscho witte 2—3, kroten f 2.70—3.50, rapen f 1,30, alles per 100 Kg. BHotemkoojlf f 9—14.50, 2o-soort f 1.10— 2.20, ,per 100 stuks. Aanvoer: 300 Kg. aardappelen, 2200 Kg. uien, 1600 Kg. peen, 51400 Kg. roode kool, 22800 Kg. gele kool1, 6400 Kg. witte kook 43200 Kg. D. witte kool, 650 Kg. kroten, 250 Kg. rapen, 8100 stuks bloemkool1". ZONDAG, 28 NOV. NE3X HERV. GEMEENTE t«: Schagen, nam. 7 uur, Ds. van Dijk. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. van Dijk, vaD Schagen. Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds. Brummer, van den Hoorn. Texel. Ju'lianadorp. nam. 2 uur. Da Brummer van den Hoorn, Texel. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onder werp: Philanthropie. Oudkarspel, voorm. 10 uur, D9. Boeke. Oude Niedorp. nam. 7 uur, Ds. Schermerhora. Wieringerwaard voorm. 10 uur. Ds. Groeneveld. Her denking Jubileum Ver. tot Steun. Extra collecte. Kolhorn. nam. 7 uur, Ds. Groeneveld. Eenigenburg, voorm. 10 uur, Ds. Schermerhoorn van N. Niedorp. Hoerhugowaard, voorm. halftien, Ds. Jelloma, Burgerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. Winkel, voorm 10 uur, Ds. Jukema. Barsingerhorn. voorm. 10 uur. Ds. van Loon. Warmenhuizen. voorm. 10 uur, Ds. Hornstra. DOOPSGEZ. GEMEENTE te: Barsingerhonr. voorm. 10 uur, Ds. v. d. Veen. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Hippolytnshoef, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Veen. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10 uur, de heer 'Posthuma. Nam. 5 uur, de heer Posthuma. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. GEREF. GEMEENTE l«: Anna Paulowna, voorm. 10 uur. Preeklezon. Nam. halfdxie, Preeklezon. De dag van Woensdag is voor de Veroeniging tol bevordering der Paardenmarkt alhier, in allo op zichten een succes geweest. Niet alleen hot vele dat aangevoerd werd, deed het, maar ook het goedo en mooie dat er onder waar te nemen viel, legde het grootste gewicht in de schaal van dezen dog. Het Bestuur, diverse commissieleden en juryleden vereenigden zich te ongeveer halftien, in de zaal van den heer C Vader, om deze eefs'e tentoonstel ling officieel te openen. Het was hier de voorzitter van de vereeniging, de beer C Kant, die de openingsrede uitsprak un daar bij wees op de ambtelijke bepalingen, waardoor de taak van het bestuur er niet gemakkelijker op was geworden. Een bijzonder woord van welkom werd gesproken tot de juryleden. Na deze officieele opening begaf men zich naar het tentoonstellingsterrein, waar alles goed geregeld bleek te zijn. Het waren vooral de rubrieken: Paar den, Rundvee en Schapen die flink bezet waren, ter wijl ook de afdeeling kleinvee met totaal 34 num mers goed uitkwam. De afdeeling zuivel was verte genwoordigd met 10 nummers, terwijl voorts nog enkele nummers diversen ter opluistering aanwezig waren. Ook de stands van vele zakenmenschen zoowel uit Koegras als uit den omtrek, namen veel ruimte in beslag on boden zeer veel bezienswaardigs. De handel op de paardenmarkt was matig, terwijl de kwantiteit van het rundvee het bewijs leverdo dat de rundveestapel ook in onzen polder op peil wordt gehouden. In café Slikker had 's middags do uitreiking van de behaalde prijzen plaats; do bekroningen werden als volgt toegekend: fngijgk A. PAARDEN, Warmbloed. Veulens. le prijs, f 10, A. KooiJ, Koegra*; 2e prijs, f 0, Jb. de Graaf, Koegras; Se prijs, f 4, M, Jimmink, Koegras. Éénjarige. le prijs, f 10, C. Tromp, Koegn prijs, f 6, dezelfde; 3e prijs, f 4, W. Slljkermi Zijpe. Tweejarige. le .prijs, f 10. Mi. Jimmink, Koegras; 2e prijs, f 6, C. Kant, Koegras; 3e prijs f 4, H. Hoornsma, Koegras. Vierjarige en oudere. le prijs, f 10, P. Dolver, Koegras; 2e prijs, f 6. H. Hoornsman. Koegras;"3e prijs, f 4, J. P. Boontjes, Koegras. PAARDEN, Koudbloed. Veulens. le prijs, f 10, W. Hoornsman; 2^ TÏHjs, f 6, G Hoogschagen Sr. en 3e prijs, f 4, M. JinMink, allen te Koegras. Éénjarige. le prij9. f 10. M. Jimmink, 2e prijs, f 6. W. Hoornsman, te Koegras. Tweejarige. le prijs, f 10 en 2e prijs, f 6. D. de Graaf en 3e prijs, f 4, G. W. Jimmink. ailen te Koegras. Vierjarige en oudere. le prijs, f 10, C. Kant, 2e prijs, f 6, P. Thomasz en 3e prijs, f 4, M. Jimmink, allen te Koegras. B. RUNDVEE. a. Kalfkoeien. zonder bekende afkomst. le prijs, f 15, P. Del ver. 2e prijs, f 10, C. Hoogscha gen Sr. en 3e prijs, f 5, Jb. Smit, allen te Koegras. b. Vaarzen zonder bekende afkomst. le prijs, f 15. C. Tromp, 2e prijs, f 10. Jacs. Hossen en prijs, f5 C. Hoogschagen Sr., allen te Koegras. 1 c. Kalveren mei bekende afkomst. le prijs, f l&l G. Posch, 2e prijs, f 10, S. Eriks, 3e prijs, f 5. D. GuBI ker; 4e prijs. eerv. verm., N. Hoorasman en 5e prijij eerv.v verm. H. Hoornsman, allen te Koegras. d. Kalveren zonder bekende afkomst. le PrifTfo f 10 J. Hoogschagen; 2e prijs f 0 C. Tromp en 3e prijLL v f 4 C. Tromp, allen te Koegras. Kg e. -jarige stieren met bekende afkomst. li fvai prijs f25 D. Sleutel, ,2e prijs f 15 J. P. Boontjes, prijs f 10 E, Eriks en 4e pr. eerv. verm. N. Hoornsmi allen to Koegras. f. 1)4-jarige stieren zonder bekende afkomst, le prijs f 15 J. P. van der Oord en 2e prijs f 10* D. Graaf, beiden te Koegras. g. Kalfstieren met bekende afkomst. le prijs] f20 D. Gutker, 2e prijs f 15 J. Hoogschagen Az., 5 prijs f 10 W. Hoornsman, 4e prijs eerv. verm. G. Poscl 5e prijs eerv. verm. C. Kant en 6o prijs eerv. vei S. Eriks, allen te Koegras. h. Kalfstieren zonder bekende afkomst. le prijs] f15 Jb. de Graaf. 2e prijs f 10 G. Bijvoet, 3e prijs f5, R. Hoogschagen, allen te Koegras. C. SCHAPEN. a. Fokschapen (4 stuks). le prijs f10 S. Eriks,1 2e prijs f6 Jb. de Graaf, en 3e prijs f 4 J. Hoogschagen Az., allen te Koegras. b. O verhouders (6 stuks). le prijs f 10 J. Sleutel, 2e prijs f 6 D. Sleutel, 3e prijs f 4 J. Sleutel, allen te Koegras. c. Rammen (overhouders). le prils f6 D. de n Graaf, 2e prijs f 4 S. Eriks, 3e prijs f2 P. Nieuwland, allen te Koegras. d. Rammen (ouderen). le prijs f0 S. Eriks en ie Jb. de Graaf, 2e prijs f4 N. Hoornsman, 3e prijs J2 c C. Hoogschagen Jr., allen te Koegras. D. VARKENS. Zeugen met biggen. le prijs f 10 J. 't Hart, Anna Paulowna, 2e prijs f 6 Jb. de Graaf en 3e prijs i 4 C. Hoogschagen Jr., beiden te Koegras. k» d E. KLEINVEE. x Kippen (4 met 1 haan). le prijs f 10 S. Kant, 2e prijs f8 C. Heijblok, 3e prijs f8 Jb. Smit, 4e prijs f4 r C. Minnes en 5e prijs f2 J. P. Boontjes, allen te Koe- g gras. EENDEN. le prijs f3 H. Verwer, 2e prijs f2 D. de Graaf Jbz., 3e prijs f 1 H. Verver, allen te Koegras. KONIJNEN. le prijs f2.50 A. Riesling, 2e prijs fl W. van der Haag, beiden te Koegras. F. ZUIVEL. a. Kaas (12 stuks). le prijs f5 Kaasfabriek „De Eendracht", 2e prijs f250 Kaasfabriek „Koegras", bei den te Koegras. b. Boter (in pot). le prijs f5 J. P. Boontjes, 2e prijs f3 Jb. de Graaf, 3e prijs f2 S. Eriks en 4e prijs f 1 N. Hoornsman, allen to Koegras. TER OPLUISTERING. Kalkoenen. le pr. f3 C. Smit, 2e pr. f2 A Kater, 3o prijs f 1 H. Verver, allen te Koegras. Voorts nog een le prijs f 15, zaaizaden, R. Waiboer te Schagerbrug. 2e prijs f10, ochtendvoer. J. J. Bos- ker te Wieringen, 3e prijs f 5 voor een vet varken van J. Blaauboer te Julianadorp, eerv. verm. voor 14 over houders van P. Hoogschagen Cz te Koegras en $erv. verm. voor 1 vette schot van J. Blaauboer te Juliana dorp. De juryleden hadden een veelomvattende taak, die zij op de meest strikte wijze hebben uitgevoerd. Deze eerste tentoonstelling is zeer zeker een groot succes geweest, dank zij de gunstige weersgesteldheid. In de café's was later muziek en gelegenheid voor een dansje, dat dezen dag als besluit had. DE TYPHUS. To Breda zijn gisteren weer twee nieuwe gevallen bijgekomen. MR. H. C. DRESSELHUYS. De toestand van mr. H. C. Dresselhuys, voorzittoi van den Vrijheidsbond en lid van de Tweede Kamer die reeds geruime ntijd ongesteld was, is thans naai men verneemt, als zeer ernstig te beschouwen. To1 voor kort werd hij te Rotterdam verpleegd, doch de zer dagen is de heer Drosselhuys naar zijn woning te 's-Gravenhage vervoerd. OUDESLUIS. Dezer dagen legde een kip van den heer A. alhier een ei dat do buitengewono zwaarte had van 115 gram. Niettegenstaande dit monsterproruct bleef de kip gezond en lag den tweeden dag daarna weder een normaal ei. ST. MAARTEN. Ten overstaan van Notaris C. L. van der Bergb te Schagen had Woensdag 24 November de verkoo- ping plaats van een huis, met schuur en bouwland! aan den Groenedijk te St. Maarten, groot 9 Aren. 5'2; Centiaren, toebehoorende aan de erven van nu wti len G. Krabman en Trijntje van Dok. Kooper werd de heer D. Krabman. St. Maarten, voor f 2230. WIERINGEN. Het was Dinsdag 30 Jaar geleden, dat door enkele dames alhier werd opgericht do riaaivoreenigbig ..Dorcas" en wel door do dames M. Poel, N. Kaan,] A. Mulder Kuut, G. D. Lont, TV. Hanmnk, G.j "Rgnj)Loot, S. OomsFaber, A. van Kelckhov< Tr. TijeenLont, G. Smit—Kunt, N. do WH van Savoiion, Adr. de Yriee-^Smit, G. de Luijt en D. KapteinNumeijetr. Van deze damt zijn in den loop der Jaren overleden M. Poel, 1 Kaan. S. OomsFabor en G. SmitKuut, terwij van de overige damee MeJ. G. Kaan!Lont, thau presidente en Mej. G.,D. Lont, secretaresse, oor afgebroken gedurende 80 jaar deel van 't bestuüf uitmaken en de anderen door diverse omstandighe den hebben1 bedankt. Het tegenwoordige bestuur wensohte deren dag niet ongemerkt voorbij te laten gaan on had dan ook oen feosfcavondje hiervoor georganiseerd, d.w. ss. in kleinen kring van bestuurd oren enz., zou men dit flait gaan Eerdenken en kwam men daar» voor Dinsdagavond in die gewone slaaL van de NecL Tlerv. Kerk bijoen. Waar anders op de tafels verv eohBIemde MJeedingstukken, linnen on andere goe deren en naaimachines voor die vervaardiging ston den, prijkten' thans bloemen en planten on haad men nog enkele versieringen aangebracht, ztoodatl men in plaats van in do werkkamer van „Doroae I tams in de feestmaal binnenkwam. Böhalve de vervaardiging van klooding.stukkeaw door de leden, geeft de vereeniging aan eon 30-tal jonge meisjes gelegenheid aich in 't naaien enz. te bekwamen en ook dez» waren uitgenoodigd hot feestavondje bij to wonen, waarvan Zij natuurijs 1 gretig gebruik maakten, zoodat deze met het be stuur en leden eon gezellig groepje vormden. Te ongeveer 8 uur opende do beschermvrouwe, Mevr. Kolffvan Heurne, deze feestelijke bijeeu; komst met oen hartelijk woord en feliciteerde rij de veroeniging met haar 30-jarig jubileum, in t bijzonder betrof dit -de dames G. KaanLont etö G. D. Lont, die de ©enigste twee waren, die onaf gebroken 30 jaar lang lid van „Dorcas" waren- De leden van ..Dorcas" zegt spreekster, hadden dan ook gemeend aan elk der iunilarissan,als aan denken aan dezen dag, een klein souverurtje aan te bieden. Geheel buiten do kas der vereeniging om, droeg- ieder oen steentje bij en weldra was ge noeg bij een om dit souvenir te koopon en overhan- digdo spreekster aan ieder oen gouden ring met insriptie, met den wenaoh» dat sJij deto nog! lange

Schager Courant | 1926 | | pagina 2