De Staatsbegrooting voor 1927. Staatsloten'. Gemengd Nieuws. Tweede Kamer. De Marinebegrooting aangenomen. De Justitiebegrooting. De Arbeidsbegrooting. mot de verkeeracomraiasle uit GeO. Staten Inzake den toeetand van den TwuiJverweg thans door dat college op gister, Donderdag was bepaald. Uitvoerig werd besproken de toestand van deren weg die zóó slecht is, dat de raad van St, Pancras dese week heeft besloten, hem voor alle motorverkeer te slui ten. Vermoed word nu dat God. Staten hot adviot der K. v. K. over dat besluit rullen vragen. Enkele leden meunden, dat dat besluit goedgekeurd moest worden, wijl er reeds jaren lang vruchteloos op onderhoud door de belanghebbende gemeenten waa aangedron gen. De voorzitter dacht dat de afsluiting nog wel een paar dagen kon wachten, opdat inmiddels in het be lang vin handel en verkeer een uitweg rou worden gezocht, die zou leiden tot afdoend herstel van den weg. Anderen zouden uitstel van afsluiting niet aan durven, te meer nu de weg scheuren begint te ver- toonen. De heer Grünwald deelde nog een en ander mee over een onderhoud met den heer Arriêns (van den Spoorwegraad) over de dienstregeling van Texel met den vasten wal. (Om van daar heen en terug naar Apsterdam te gaan heeft men twee dagen noodig). Met den directeur van den Texelschen stoomboot- dienst zal daarover ook nog eens worden gesproken. Tenslotte werd nog de wenschelijkheid uitgespro ken. om tje pogen, de zuivoltentoonstelling ter gele genheid van de Olympische Spelen in Alkmaar te doen houden als belangrijkste centrum van den kaashandel en de zuivelbereiding ia Noordholland. N, R. Qrt. NA DE HERHALINGSOEFENINGEN, De heer K. ter Laan, lid van de Tweede Kamer heeft aan de ministers van justitie «a van "orlog de volgende vragen gesteld: 1. Hebben de heeren ministers reeds stappen ge daan, om te bevorderen, dat de verdachten van strafbare handelingen ter gelegenheid van de her halingsoefening uit de voorloopige hechtenis wor den ontslagen? 2. Zoo neen, zijn zij dan bersid, om ten spoedig ste stappen te doen? 3. Indien de heeren ministers niet bereid moch ten zijn, hun medewerking te verleenen ten aanzien van al de genoemde verdachten, zijn zij dan althans bereid dit te doen voor de soldaten van de wacht te Assen, die geweigerd hebben patronen in ontvangst te nemen? DOOPSGEZINDE GEMEENTE BARSINGERHORN CJL Tot candidaten voor den Kerkeraad der Doopsge zinde Kerk te Barsingerborn zijn door leden opgege ven de heeren: J. Langedijk te Kolhorn, A. Kaan, te Wieringerwaard en K. Roggeveen Dz.. te Schagen. De Kerkeraad voegt hier nu 3 candidaten bij, om zoo 2 drietallen te vormen. GEESTMER-AMBACHT. Het Ambacht van Westfriesland, genaamd Geest- mer Ambacht, maakte in zijne najaarsvergadering van Dinsdag jl. de vblgende drietallen voor Heem raad op: Yacaturè Burger, ontstaan wegens benoeming Dijkgraaf: 1. F. de Boer. Oudkarspel; 2. D. Swart, St. Maarten; 3. P. Slot, Broek öp Langendijk. Vacature C. Dekker, wegens periodieke aftreding: 1. C Dekker, Alkmaar; 2. J. KraAk.ma.ri: Warmen- huizen; 3. T. Kostelijk, Oudkarspel. Ingekomen was een adres van eenige kleine pol ders om het peil iets te verlagen. Met 24 tegen 3 stemmen werd dit' «adres van de hand gewezen. DEELNEMING VAN VISSCHERS AAN DE VER KIEZINGEN. De heer Vliegen, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van binnenlandsche zaken en landbouw, de volgende vragen gesteld: 1. Is de minister bereid, in de gemeenten, waar veel visschers en andere zeelieden wonen, op te vragen het aantal der personen, die bij de laatste verkiezingen, hoe-wel kiesgerechtigd, niet hebben kunnen stemmen wegens afwezigheid ten gevolge van de uitoefening van hun beroep? 2. Ie de minister bereid, de daardoor verkregen gegevens mede te deelen, ten einde de vraag te kun nen beantwoorden, of er voldoende redenen bestaan om voor deze categoriën van personen een gelegen heid te scheppen, om op andere dan de gewone wijze aan de verkiezingen deel te nemen? EEN NIEUW, BRANDBLUSCH-APPARAAT. Men meldt uit Heerlen: In de staatsmijn Emma te Treebeek, gem. Heer len, is gistermiddag een demonstratie gehouden met het Iffa-schuim-brandbluschapparaat. Voor dit doel wa9 een kuil gegraven, metende 5 bij 20 meter, welke gedeeltelijk met water gevuld was, tep einde het 'wegvloeien van de brandbare vloeistof te voorkomen. Op de oppervlakte van 100 M2., de grootste, waar over tot nu toe een proefbrand werd veroorzaakt, werd 900 liter benzol uitgestort en aangestoken. De blussching was in zeer korten tijd yeiTicht door 't schuim, dat op het vuur werd geworpen. Dit schuim wordt in het apparaat gevormd en door middel van een ejector met het water op het vuur gespoten. Dat de brandende vloeistof werkelijk was gebluscht, bleek uit het feit, dat de vloeistof nog drie keer heeft en ik hoop dat we goede vrienden «uilen jvor- den. Ze drukte hem hartelijk de hand. We hebben nu lang- genoeg geredeneerd, «ei de admiraal, laten we aan wal gaan. Helene zal wei blij zjm na zooveel weken weer eens vasten grond onder ae voeten te voelen. En of, Vader. En die bergen daar maken wel den indruk dat de grond hier flink vaat is. tDie bergen zijn wel stevig, merkte von Hen- ning op, maar allemachtig kaal. Die Ohineeaen *ijn een stelletje roovers in elk opzicht. U wilt fcodh niet beweren dat «e den planten groei ook geroofd hebben? lachte HeBene. Dat is precies het goede woord: den plan tengroei geroofd. Want ze kappen en vellen voor dat het hout zich tob behoorlijke boomen ontwik keld ^heeft en ze scheren de bergen gewoonweg kaa. om in don winter hun erbarmelijke papieren en Zeeman hutben warm te stoken. Maar dat wordt nu al.omaal anders. Onze ingenieurs leggen hun spoor wegen steeds verder het binnenland in en omtahii- ten de provincie Shantung. Wij1 aull'en de Ohinee- zen goedkoop van kolen voorzien en dan komen hier op don duur weer bossohen en beboaohte heuvels, «oonJs U in het voorbijvaren pp de hoogten van Kanton gezien moet hebben. >77 O ja; dat leek me heerlyk, Ba de hitte in den Indisohen Oceaan. Och kind, je went gauw genoeg aan de tro pische warmte, zei haar vader. Als je je leven er op inriolit, voel je je bil 35 graden O. kiplekker. O vader, hoe kunt U heb «eggen» ik ben bijna vergaan van de hitte; vooral 's nachts. r'Ja maar juffrouw von Thungan, er ,is een geweldig verschil tusechen een benauwde scheeps- hut en een aardige, goed-ingeriohte» luchtige bun gaJow. En Uw vader is wat men zou kunnen noe men een trimen-levenskunstenaar van den eersten rangAis U leeft zooals hij, zult U niet den minsten last van liet klimaat hebben. Nu ja, pen oeefcje warm heb je het natuurlijk altijd. Oc.j wat, kerel, zei de admiraal kwasi- verontwaardigd. Wat bestaat er nu heerlijker dan in de warmte in een hangmat te liggen domme len en met half-diohte oogen naar de kleurenrijk dom van do tropische plantenweeLde te kijken. De heel kwestie is: verstandig leven. Ik neem aati in de tropen honderd jaar te worden. Maar je moet wol zorgen dat je een plekje in de wereld uit kiest. waar je in den alferheetsten tijd de vluoht in de bergen kunt nemen. Dat ifl een heel voor- word aangestoken, waarna weer blussching volgde. De demonstratie werd o.m. bijgewoond door den hoofd-lngenleur van de staatsmijn Emma, den heer Van Lennep, en een viertal ingenieurs van deselfde mijn, benevens enkele hoofdopzichters tn verdere ge- noodigden. WIERINGERWAARD. Donderdagmiddag heeft alhier een auto-ongeval plaats gehad, wat (althans voor den chauffeur) best is afgekomen. De heer J. B. die met zijn open wa gentje vanuit de Kleine Buurt den, Barsingerweg zou inrijden, geraakte, doordat hij iets wilde opzoe ken, plotseling zijn stuur kwijt, en lag in minder dan geen tijd, wat men noemt, bij de kikkers. Gelukkig heeft B. zich heelemaal niet bezeerd en kwam er met een nat pak af. Later op den dag werd de auto op het droge ge bracht. Trekking' van Donderdag: 25 November. Ie KUlsso 4e Lijst. Pryaan van f 20. 257 470 520 901 2013 2771 2779 2885 2918 3063 3326 3384 3480 3486 3592 3787 3869 4173 4294 4628 4750 5038 5221 5810 5818 5836 6196 6331 6412 6493 6541 6893 6923 6992 7120 7176 7317 7768 8012 8136 8139 8199 8225 8881 B362 9905 10135 10543 10607 10716 10917.11003 U29» 11406 11409 11652 11935 12279 12313 13536 13210 13267 13588 13732 18860 13S68 14230 14588 14759 15327 15644 15660 15778 16339 16590 16600 16702 16753 16803 17122 17277 17347 17382 17550 17693 17855 18058 18152 18192 18330 18425 18590 19148 19406 19452 lp604 19804 20072 20565 20577 HET TESTAMENT OP EEN UITGEBLAZEN EIERSCHAAL. Rechter Merrivals hseft gisteren een erfenis kwestie behandeld; n.1. de geldigheid van het testa ment op een uitgeblazen eierschaal. Het blijkt, dat stuurman Barnes, die ongeveer 70.000 gulden heeft nagelaten, toen hij een weduw naar was met drie volwassen zoons, zijn tegenwoor dige vrouw heeft gehuwd, aan wie hij, door de woor den: „Mag alles wat ik bezit. J. B.,", op 17 April of Mei 1925 (de maand is onleesbaar) op een eierschaal te schrijven, alles zou hebben nagelaten. MIJNHARDTs Staal-Tabletten .90" Maag-Tabletten.79 Zenuw-Tabletten T9«* Laxeer-Tabletten 60* Hoofdpijn-Tabletten 60 Bij Apoth. en Drogiste Na zijn dood op 18 Juni 1925 kwamen zijn zoons met een testament van 1920, maar de weduwe, die in dat testament slechts met 5000 en een lijfrente van 600 gulden was bedacht, vond op 15' Óctober bovenop een kleerenkast het ei met het latere testament. De rechter heeft gisteren beide partijen gehoord en het proces zal nog Vel tot Zaterdag duren. Het ei, in watten verpakt, stond naast den rechter op do groene tafel als stuk van overtuiging. EEN ONTVOERING EN WAT ER VOLGDE. Een 21-jarig 9tudent uit Philadelphia, Blessing ge naamd, is eergisteren met de 15-jarige Mary Scott naar Camden in Jersey gegaan en heeft zich daar door den vredesrechter met het meisje in den echt iaten verbinden. De ontvoering was echter dadelijk ontdekt en juist toen het huwelijk voltrokken was, drong mama4, Scott de kamer binnen, legde haar dochter, zonder 'eenige consideratie voor vrederech ter en echtgenoot aver de knie, en gaf haar een flink pak slaag. Even lazer arriveerde het ouderpaar Bles sing, dat zijn zoon onderhanden nam, ofschoon deze er zonder lichamelijke kastijding af kwam. Mama Scott heeft haar dochter mee naar huis ge nomen. Daar vader Bles9ing rijk is en zijn zoon bij na afgestudeerd, hoopt men dat mama Scott nog wel te vermurwen zal blijken. DE INVOER VAN VLEESCH IN ENGELAND. In antwoord op een vraag in het Lagerhuis no pens de officieele onderzoekingen in Frankrijk, Duitschland en Nederland, waaruit zou blijken, dat de vorming van melkzuur in vleesch binnen de 24 uur de kiemen van mond- en klauwzeer vernietigt, zeide minister Guinness, dat er ook bewsorü werd, dat geslachte dieren uit het continent geen besmet ting konden overbrengen, omdat er tijd genoeg was voor de kiemen om vernietigd te worden. Desniette min heeft de Engelsche regeering het onomstootelijk bewijs, dat die ziekte in Engeland is binnengebracht en verspreid door ingevoerde geslachte dieren, die geen zichtbare verschijnselen van de ziekte vertoon den. Onder deze omstandigheden is de regeering niet bereid, het verbod van invoer op te helfen. Het loodswezen. Het onderzoek Inzake de verloren geraakte loods- schoener „Terschelling II", Heden werd in de Tweede Kamer de Marinebe grooting beëindigd. Ten aanzien van het Loodswezen, had de heer Brautigam (s.d.) met instemming vernomen, dat deze tak van dienst bij een ander departement werd in gedeeld. Spr. hoopte van bij het Departement van Ar beid. Eveneens juicht spr. het toe, dat de zeilvaartui- gen bij den loodsdienst door stoomloodsschepen zul len worden vervangen, doch spr. zegt, het te hebnun betreurd, dat de hoofdinspecteur voor de Scheep vaart geen aanleiding heeft gevonden om naar het vergaan van de „Terschelling II" door den Raad voor de Scheepvaart een onderzoek te doen instellen. De heer Oud (v.d.) dankte den minister, dat hij de conclusie van de commissie van onderzoek in zake het vergaaan van de loodsboot „Terschelling IIW op volgen zal en de zeilschepen voor den loodsdienst door stoomloodsvaartuigen zal vervangen. Spr. wee9 er op, dat bij het onderzoek naar de oorzaken van 'het vergaan van de „Terschelling II" de menschen niet vrij-uit durfden spreken. De heer Oud pleitte ver der o.a. voor een verbetering van de pensioenregeling voor de loodsen. Nadat de heer Langman fc.) o.a. nog op de doelmatigheid van radiotoestellen op loodsvaartuigen had gewezen, zette de Minister Lambooy uiteen, dat bet logisch was, dat het Loodswezen bij het Departe ment van Waterstaat werd ingedeeld. Dat de loodsen niet vrij-uit zouden hebben kunnen spreken, bestreed de minister. Verder wijst de minister er op, dat in geenen deele de commissie de leiding van het Loods wezen ln gebreke heeft gesteld, dat de loodsen met ondeugdelijk materiaal zou hebben uitgezonden. Tot verhooging van de salarissen en wijziging van name factor. Zie ie, Helene. hierboven ligt ons auia en daar vlucht ik steeds maar heen ala ik niet verplicht ben op -niiin viaggesohip te huizen, ik denk wel, dat mijn villa-1je je bevallen «al. Ha, loor heb je den huismeester ai en de koelies, die je bagage dragen. Nu begint onze klimpartij. Kapitein von Henning nam hier afscheid. Adieu, «ei de admiraal. Ik dank je voor je gezelschap. En over twee uur verwaoht ik je aan .het diner. Het aal me bijzonder aangenaam zijn, Ex- oelllentie. De officier salueerde en nam met een handdruk afscheid von Helene. Daarop ging hij. met veer- kraohtdgen tred de berghelling af naar heb dorp. Meneer von Thungan wilde Zijn dochter een arm geven, maar die Zei: Dank U wel, papa. Ik vind het zoo prettig weer eens een bergwandeling te kunnen maken. O, daar kun je hier van genieten; we klim men hier veel. De gegoede kringen van Tsintau wonen hier allemaal op deze helling, die heerlijk besahut ligt itJegen den Noordenwind. Nu is het «hier dor en kaal, maar in den zomer is jlat anders. Vooral alh de Magnolia's in bloei staan is heb hier ien sohibfcering van groen en rood en aooals Hen ning daarnet «ei, als we hier aan heb bebooeehen, gaan wordt het een praoht-landachap. En verderop zie je 'a corners uitgestrekte, rijke bouwlanden. Neen, voocr mij gaat niets boven een tropisah lond- sahap. Zou jij in de tropen willen WonenP Och vader, ik heb allé bruggen oohter mij afgebroken, nu onze verloving uit is. Dus ik zou zeggen: waarom niet? Ja, dat is een ellendige geschiedenis. JVfoar je weet natuurlijk nog niet hoe het proces afge- loopen is; toen was je aTop reis. Je bent «oker wel benieuwd? Ja, het spijt me, dat* ik het je neggen moet, maar heb telegram van Sohcdblingen was even veelbetekenend als kort. t Ze waren inmiddels bij de villa aangekomen en haar vader bracht haar in rijn werkkamer: Ik vrees dat van een verbintenis tuasohetn jullie niet veel meer komen kan... Wat stxxnd in Sdhedblingens telegram, vroeg ze gejaagd. Een paar woorden maar: Vrijgesproken bij gebrek aan bowys. Arme Doril de bestaande pensioenregeling voor de loodsen, kan volgens de mini9ter niet worden overgegaan, en voor- loopig kunnen de radio-inrichtingen met het oog op de kosten nog niét op de loods vaartuigen worden toe gepast. Hierna had de stemming over de Marinebegroo ting plaats, die werd aangenomen met 48 tegen 28 stemmen. Tegen stemden de sociaal- en vrijzinnig democraten en de heer Arts (r.k.v.p.), welke laatste voor de stemming had verklaard, tegen de begrooting te zullen stemmen, in verband met het streven van zijn partij naar vermindering van de militaire lasten en ook omdat het z.i. de bedoeling schijnt te zijn de Vlootwet, zij het in verkleinden vorm, tot uitvoering te brengen. Het krankzJmilgenwezen. De huwelijkswetgeving, De woe kerbest rij ding. Öij de voortgezette behandeling van de Justitie-be- grooting, verklaarde de heer Kleerekooper (s.d.) zich niet bevredigd over de vage toezegging, dat, indien wijziging van de Krankzinnigenwet aan de orde komt een betere regeling in zake de opneming van krank zinnigen kan worden overwogen. Verder drong spï\ op verbetering van de oplei ding van het gevangenispersoneel aan, terwijl hij eveneens aandrong op hervorming van ons strafstel sel, waarbij hij op twee hoofdpunten wees, n.1. de mogelijkheid van het onbepaalde vonnis en de moge lijkheid van voortgezette maatregelen, na de beëindiging van de straf. Het onbepaalde vonnis is z.i. zeer wei in te voeren, zonder dat aan het ver geldingsbegrip afbreuk behoeft te worden gedaan. Wat het ttveede punt betreft, spr. hoopte, dat dit de aandacht van den minister zal hebben bij het ont werpen van de plannen voor de toekomst. Met in stemming besprak spr.'de circulaire van den minis ter in zake den politierechter. Spr. drong aan op pu blicatie van het rapport-Limburg nopens de herzie- xn. Er waren oen paar weken verloopen sinds He leno's aankomst en «e begon zioh ai aardig ju ce leven. Dit was echter een iioogst-iiisi>unnendu bezig held want haar inautsdiappelyke verplichtingen wa ren in dezen tijd ontstekend zwaar geweest. Niet aLeen waren de «admiraal en Zijn doen ter door alle gehuwde hooge ambtenaren, omoieren, ingénieurs en groote kooplieden, kortom door ieder, die wat .betêekende" in de kolonie, te dineeren gevraagd, maar ook aan de hooggeplaatste Ohineesohe ambte naren moesten bezoeken worden gebracht. Dit bracht natuurlijk weer een heed'en nasleep an oon- tra-beleel'dbeden en tegenbezoeken mee. Helene had in die dagen dan ook nauwelijks eern rustig oogenblik voor zich zelf en ze kwam er weinig toe, om over de treurige gebeurtenissen na te dan ken, die haar uit 't vaderland hadden verdreven. Ze leefde in een roes.Alleen «oms als" ze 's avonds in bed lag en de moeheid haar niet belette nog een moment wakker bet blijven en na te denken, drong 't tot haar door dat het tooh eigenlijk tijd werd om zioh met Lorenz te verzoenen, hetgeen beteeken do aan den door hem gestelden eisch te voldoen. Ze had den brief dien ze reeds van plan was ge weest te eahrijven, toen naar verloofde in voor arrest zat, ongeschreven' gelaten, omdat ze, tia Sioheibdingens mededeelïng, er weinig lust in had dat een gevangenisbeambfce er kennis van Zou no men. Maar haar besluit was later tooh weer even aan 'het wankelen gebracht door de «farmuïeering van de uitspraak. Zeker, er ontbraken bewijzen voor zijn eohuld, maar overtuigende bewijzen van zijn oneohuld waren er tooh ook niet geweeet... zoo was het even door haar brein geflitst. En ze besloot alles nog eens goed met haar vader te bespreken. De gelegenheid daartoe deed «ioh spoedig voor. Vader en dochter waren beide doodmoe van allé visribe's, recepties, eetpartijen en gezellige bijo komsten, en zij besloten eens een avona thuis te blijven. De eerste maal ha langen tijd. Ze «aten in de behaaglijke eetkamer gezellig bij elkaar en de admiraal" opende het gesprek: Het doet me plezier dat ,wo eindelijk eens onder cxns Zijn, want om je de waarheid te zeggen Weet ik allee nog maar «otfn beetje by stukken en brokken en van je verhouding tob ïfcamsau be grijp ik heelemaal het reohte niet Ik heb gisteren een brief van Soheiblingen gekregen en ik neb me nlng van de huwelijkswetgeving. Ue heer Staalman (v.b.) uitte er zijn waarduorlnil over, dat bij den Raad van Staten een wetsontwertl aanhangig is gemaakt tot bestrijding van de il^r schentrekkerij. Do heer Beumer (a.r.) wees or op, dat er rechffl groote eonstommighold noorscht ton aan li en van h» echtAchoidlngavrnagst.uk. Sprekende over do recMtf positie ven de vrouw, waarvoor mevr. Bakker—Na opkwam, wees spr. er op, dat in verschillende g« meenteraden vrijzinnig- democraten hebben medi gewerkt san het ontslag van onderwijzeressen, die i het huwelijk traden, hetgeen o.a. critiek heeft uitgi lokt bij de Vereeniging van Staatsburgeressen. De heer Marchant (v.d.): Spreekt u liever over coalitie! De heer Beumer (a.r.): Dat zoudt gij wel willei Nu de vrijzinnig-democraten de zaak hebben verra den, toont deze interruptie de verlegenheid waarfl gij verkeert (ironisch gelach bij de vrijzinnig-den craten). Mej. Meijer (r. k.) drong op krachtige herzient van de huwelijkswetgeving aan en cp de bestrijdi; der pornografie. Daarna werd door den heer Van den Berg (s. d.] op krachtige bestrijding van den woekor aangedron gen. zooals dat op het oogenblik ln Indië geschiedt Spr. licht uitvoerig toe. hoe onze wetgeving op dit ge bied absoluut te kort schiet. Spr. wil nog meededen, dat het standpunt van «den minister, bl kende uit de Memorie van Antwoord, hem- zeer teleurgesteld beeft Ook een wettelijke regeling van de arbeidsduur in land- en tuinbouw Over de begrooting van Arbeid, Handel en Nijver heid worden geen algemeene beschouwingen gehou den. De heer Bakker (c. h.) meent, dat de regeling van de werktijden der kellners eerder ter hand dient te worden genomen, dan die der winkelbedienden. Mevr. Mr. Bakker-Nort (v. d.) drong aan op spoe dige maatregelen ten gunste van eenwekelijkschen rustdag voor toonkunstenaars en chauffeurs en pro testeerde tegen de concurrentie van Duitathe musici jegens de Nederlandsche collega's. Mej. Groeneweg (s. d.) drong-aan op een wettelijke regeling voor mannelijke arbeiders in het land tuinbouwbedrijf en niet alleen deze regeling voor vrouwen en jeugdige kinderen in dat bedrijf te doen gelden, zooals deze thans in de M. v. A. Is medege deeld. Verder drong spr. uitvoerig aan op een spoedige regeling van de moederschapszorg. Ook de heer Hiemstra ft.-d.) wil een wettelijke re geling van den arbeidsduur in den land- en tuin bouw. De heer Stenhuis (s. d.) had geconstateerd dat da atmospheer in de Memorie van Antwoord beter was. maar spr. wilde nu wel eens daden zien. Hij vroeg den Minister wat hem op het stuk van den achturen dag te wachten staat. Is spoedig de algemeene invoering in ons land te wachten? Van het antwoord des Ministers zal het afhangen of de s. d. fractie een motie zal voorstellen, waarin de Regeering wordt uitgenoodlgd de Arbeids- conventie van Washington te ratificeeren. De heer Smeenk (a. r.) betoogde, dat de regeling van de werktijden van het winkelpersoneel niet be hoefde te wachten, totdat daarbij tevens de winkel sluiting wettelijk zal kunnen worden geregeld. Een persoonlijk feit. In de Tweede Kamer kwam een persoonlijk feit gen, waarover de Tel', meldt: ter sprake tussohen de heeren Marchant en Vlie- De heer Marohant, terugkomende op de uitlating van den heer Vliegen bij de begrooting van Buiton- landsohe Zaken over de oomourrentie vaft België, ziedde, dat de heor Vliegen in hot stenogram heb woord onrechtmatig1 ten aanzien van die con currentie heeft veranderd in kunstmatig. Spr. was door den heer Vliegen bij interruptie toege voegd, dat hij (Marohant) de woorden des hecrom Vlogen zou nebben vervaüsdht. Spr. kwam daar tegen op, en zeide, deze 'verklaring te liebbeu afgeégd, omdat hij niet als vervalscher wil te boek staan. t De heer Vliegen verklaarde het woord onrecht matig- door kunstmatig te hebben vervangen, omdat dit beter zijn gedachten nopens de bewuste concurrentie weergaf, want deze concurrentie is eigenluk niet van normalen aard. De heer Marchant zeide, te wiHèn terugnemen zjjn uitlating in een onderling gesprek met den heer Vliegen, dat deze laatste geknoeid .zou hebben in het stenogram. Hij doet daarvoor amftnda hono rable, dooh wensoht op te merken, dat, wanneer er van het piegen van vecrvalèching sprake is, zulks niet door spr. is geschied. De heer V ïegen (s.d.) nam diarop zün interrup tie terug, doch verklaarde overigens geen lesje van den heer Marchant te aanvaarden. De voorzitter verklaarde het ..persoonlijk feit" voor gesloten, vertrouwend, dat de vréde weer tus- sohen de heeren zou zijn geteekend. (Gelach.) afgevraagd of ik je er eigenlijk wel iet» van zeggen zou Maar natuurlijk, vader; het interesseert me tooh reusachtig wat Rechti te vertellen heeft. En wat hij van aen toestand denkt. Wel, om je de waarheid te zwgen, over Ram- sau's omstandigheden denkt hü heel sléchtten omdat hij bang is dat je door ie liefde gedreven zult wor den om den verbroken band weer aan te knopen, heeft hij mij* een uitvoerige uiteenzetting van den toestand gereven En nadat ik dat a-lPemaal gelezen heb, moe^ ik ie zeggen dat het' mij ook niet wen-; schel ijk lijkt dat je je weer met Rarasau in verbin ding stelt. Maar papa, hij is toch niet schuldig. Het staat niet aan on i om dat te zeggen, zeker niet waa,r hij vrijgesproken i», maar je zwaj ger heefti groot gelijk wanneer hij beweert dat het voor iemand aie een eervolle p eitie in. de maatschappij begeert niet voldoende is dab hij on-l schuldig 10. maar d,at hij dat ook moet kunnen be- w ijzen. Nu is er intussbhen iets gebeurd waarover ik Iftvor niet gesproken Zcm hebben, maa.r omdat ik den indruk^ hel>. dut je nog altijd veel' vcyyr Irm Voelt, ben ik wel verplicht om liet je te vertelïcttl Don moet je -zelf maar oord oefen Soheiblingen schrijft, dat RamZau zich d na de uitspraak gewond heeft tob don ©ereraad v zijn divisie met het verzoek om een disoiplim» onderzoek naar het gebeurde tie willen instel ha «Men heeft dit in et alloeni geweigerd maar hem fi.amgoraden ontslag te vragen als reservc-offioiAt Tn de overtuiging - van zijn onschuld wil'dc hy <lat eerst niet doen. maar Hofdau zelf heeft hom annge- ■raden het wèl te doen en zijn ontsfagaar.vraag b bok vrywel omgaand ingewilligd.a Al»officiers dochter weet'je wel wat voor vernietigend oordeeï dat is. Bovendien heeft hy van heb inini stang van binnenlandsche stoken oen wenk gekregen dat het hem natuurlijk vrijstaat zijn studie te voltooien» maar dat hy niet hoeft te rekenen op een positie in staatsdienst. Dat znjn onbedriogolijke .teekenen Üat hy - latsohappelyk volkomen onmogelijk ia nietwaar r En moet mijn knappe, cenfyte dochter nu de vróuw worden van iemand, die uit de goedé kringen vrywel uitgebannen is? Ik smeek jo, vergeet Ramsau. Een meisje zooals jij, aal' heuzph geon Eaoeite hebl>en om een man te vinden die je volko men waardig ia. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1926 | | pagina 14