UT GE SIER FOTO'S als St. NIGOLAAS-CADEAU. ATELIER HIESTADT - Scliap. °Ri5ïJ)ÜRJS!2£! ÏABAI ROOKGENOT) Raad Oude Niedorp lste kl. Kleermakerij Vijfde Blad. SPAANDER 6 Co. qeeft i Asthma, Bronchitis ■Abdijsiroop Schager Courant Zaterdag 27 November 1926. 69ste Jaargang. No. 7954. lenua I Vergadering van don Baad op Vrijdag 20 Novem ber 1000, dea middags halftwoo. Aanwezig do deden J. Ligt hart, K. v. d. Oord, Waiboer, IC. Molenaar, G. Liefhebber, Th, Ttomp en J. Wit. Voorzitter: de Burgemeester. Do Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen dor vergadoring van 1 October jJ. onveran derd worden vastgesteld. Aan de orde is: 1. Ingekomen stukken: o. Adres van het bestuur van het fanfarecorps „St. Martinus" te 't Vol-d, houdende verzoek <xm toe kenning van een Jaar'lijksche subsidie. B. en W. adviseeren in vorband met bovenstaand! adres, de bestaande subsidieregeling to wijzigen in dien zin-, dat het maximum uit te keeren subsidie aan muziekkorpsen niet meor zal bedragen fl00.~~, doch f75.— en aan hot bestuur van vorengenoemd muziekkorps een subsidie te verstrekken naar do re gelen volgens welke in 1926 een subsidie werd toe gekend aan het fanfarecorps Crescendo" te Oude Niedorp, dat is naar het ledental en wel 50 cent per lid. Aldus wordt besloten. b. Uittreksel uit het register van besluiten van Ged. S aten dezer provincie d.d. 3 November jl.» no. 89, waaruit blijkt, dat de beslissing omtrent het raadsbesluit van 1 October 1926. no. 94, strekkende tot verkoop van perceeltjes grond en water is ver daagd. c. Alsvoren d.d. 3 November jl., no. 31, waaruit blijkt, dat de beslissing omtrent het raadsbesluit van 1 October 1926. no. 99. strekkende tot verkoop van een houten noodwoning is verdaagd. d. Schrijven van Mevr. J. Mijts-Pereboom. d.d. 7 October jl.. houdende bericht van aanneming, der be noeming als lid der commissie van toezicht op het L. O. B. en W. adviseeren de stukken b. t/m d. voor no tificatie aan te nemen. Aldus wordt besloten. e. Adres van het bestuur van den L.T.B. afd. 't Veld, houdende verzoek om toekenning van een sub sidie voor den Tuinbouwcunsus to 't Veld.. Te behandelen bil de beraadslaging, nopens de ge- meentebegrooting 1927 f. Adre9 van A. Mijts en anderen, allen wonende te 't Verlaat, houdende verzoek om plaatsing van oen straatlantaarn bij het damhek van het perceel C. Hopman. Te behandelen bij agendapunt 4. Alsnog zijn ingekomen: g. Adres van d$. N. J. C. Schermerhom te Nieu we Niedorp. d.d. 18 November jl., houdende verzoek om beschikbaarstelling van een der lokalen der O. I.. school te Oude Niedorp. ten behoeve van een door hem te geven EsperantocuTSUs. B. en W. hebben geen bezwaar dit verzoek toe te staar, omdat verwacht kan worden dat dergelijke verzoeken niet meer zullen inkomen. Overeenkomstig bet advies van B. en W. wordt het verzoek toegestaan, h. Kantschrijven van Ged. Staten, d.d. 17 Nov. jl., no. 41. ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit d.d. 1 October .11., no. 99, strekkende tot verkoop van en houten noodwoning. Wordt voor notificatie aangenomen. Niet fair. i De Voorzitter deelt mede, dat nog een paar adres jes zijn ingekomen naar aanleiding van het agenda punt nopens afschaffing van de najaarskermis te Oude Niedorp. welke adresjes bij punt 15 kunnen worden behandeld. Ook de heer Balk richt zich met een adres tot den Raad omdat hij meent, door eventueele afschaffing van de najaarskermis te worden- getroffen. Het be treft hier dus een particulier belang en om die reden alleen zou spr. willen adviseeren het. adres van den heer Balk voor notificatie te willen aannemen. Doch er is nog iets. De heer Balk heeft met, mij. zegt do Voorzitter, deze zaak besproken, ik heb hem een uitleg gegeven en nadien gaf de heer Balk toe, dat, zooals ik het uitrekende, hij geen finantiëel na deel van de afschaffing der najaarskermis zou heb ben. Het is eigenaardig dat de beer Balk nadien nog een adresje inzendt. Om die redenen adviseert spr. het schrijven van den heer Balk voor kennisgeving aan te nemen. De heer Liefhebber vraagt, wat er op tegen is om het adres evengoed' te behandelen. De Voorzitter is van oordeel, dat de heer Liefheb ber naar den hekenden weg vraagt, want spr. heeft de redenen zooeven medegedeeld. Het betreft hier een particulier belang en de heer Balk zendt het adres, buiten de afspraak om, in, dat is niet fair. Besloten wordt, het adre9 van den heer Balk voor kennisgeving, aan te nemen, tegen stemde de heer Liefhebber. 2. Mededeelingen. De Voorzitter doet de volgende mededeelingen: Tot zetters zijn herbenoemd de heeren J. Ligthart en A. Strijbis. Van het Departement van Financiën is bericht ont vangen, dat tegen het voor G. Portegijs aangevraagd voorschot ingevolge de Landarbeidorswet, waarom trent ter vorige raadszitting een besluit is genomen, bij het Departement geen bezwaar bestaat. De na dere beschikking zal binnenkort afkomen. Ten aanzien van het voorschotKruijer is nog geen bericht ontvangen. De doortrekking van de waterleiding door de Moer- beeken zal tot stand komen. Spreker heeft gehoord dat de buizen zijn besteld. Ten aanzien van de electrificatie van de Langerei9, Waaromtrent in de vorige raadsvergadering een me- üedeeling word gedaan, kan voorzitter nader mede- deelen, dat de directie van het P.E.N. zich definitief bereid heeft verklaard de perceelen aan de Langoreis van stroom te voorzien, mits de gemeente bereid is tenminste één electrische straatlantaarn aan de Lan gereis te plaatsen. B. en W. juichen het toe, dat de noodige medewerking van het P.E.N. is verkregen. Om de bewoners van de Langereis aan electriciteit te helpen, stellen B. en W. voor om bij de „Mallo- gatsbrug" een electrische straatlantaarn te plaatsen. Dit voorstel komt op de agenda voor. Naar aanleiding van de vraag van den heer Lief hebber in de vorige raadsvergadering gedaan, of de Perceelen van Dekker en anderen ook zullen worden aangesloten, deelt voorzitter mede, dat^ierover is gecorrespondeerd en dat B. en W. medé'jeeling heb ben gehad, dat de perceelen van Do Graaf, Dekker, \-an Breugel, Bakkor en de boerderij van erven Ver- Jurg niet in do electrificatie worden opgenomen, om- flat dit gedeelte niet rendabel is. Er zou hiervoor 700 M. lengte hovengrondschen kabel moeten worden ge ngil. De menschen kunnen echter aangesloten wor den, indien f 250.— wordt betaald. 3. Voorstel van B. en W. om hun College een cre- diet te verleenen van f50.— voor het plaatsen van een electrische straatlantaarn bij de „M&llegatsbrug" aan de Langereis. Goedgevonden. 4. Voorstel van B. on W. tot uitbeiding der straat verlichting te Verlaat door het doen bijplaatsen van 2 electrische straatlantaarns. Uit de toelichting van den Voorzitter blijkt dat de bewonors van het Verlaat verzoeken een lantaarn te plaatsen bij het damhek van Hopman, doch B. en W. oordeelen ook een lantaarn noodig aan den kant waar voeger wed. Lik woonde. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit d.d. 1 September j.1., no. 87. strekkende tot onderhandsche verhuring der onderwijzerswoning te Oudo Niedorp. In verband met den wensch van Ged. Staten om de verhuring voor bepaalden tijd to doen geschieden, wordt besloten do onderwijzerswoning te verhuren voor den tijd van 3 Jaren, te rekenen vonoi 1 Sep- torabor 1926: 0. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit d.d. 1 October J.I., no. 94, strekkende tot verkoop van grond en water aan de commissie van oprichting van den W.O.L.-poJder. Ged. Staten zagen liever bepaald, dat de verkoop niet. geschiedde aan do commissie van oprichting van den W.O.L.polder, doch aan don Westerkamperpolder, Oosterkamperpolder en Lejjerpolder ieder afzonder lijk. De heer Liefhebber vraagt of het dan niet wijeer ie de zaak aan te houden totdat de W.O.L.polder cr is omdat anders de zaak tweemaal moet worden overgeschreven. De heer Wit evenwel deelt mede, dat de bezittingen van de 3 polders allen aan den W.O.L.polder zullen overgaan. Overeenkomstig hot voorstol wordt door den Raad besloten. 7. Voorstel van B. en W. om M. Beets, smid te Oudo Niodorp tijdoltjk to belasten met het omsteken en blusschen der straatlantaarns to Oude Niedorp, togen eeno vergoeding, berekend naar f 18 per maand. Goedgevonden. 8. Voorstel van B. en W. tot oninbaarverklari-ng van de ixxsten schoolgelden over 1923 en 1924 ton name van L. P. van der Kuyl, resp. groot f3.80 en f8.70. Door den deurwaarder Is een verklaring van on vermogen overgelegd. De heer Liefhebber vraagt, of geen beslag op het loon kan worden gelegd, doch de Voorzitter wijst er op, dat dit kan Indien het schoolgeld betreft. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofde lijke stemming aangenomen. y. Concept-besluit tot wijziging der begrooting, dienst 1926. De wijziging, der begrooting. dienst 1926, wordt goedgekeurd tot een totaal van f680 in ontvangsten en uitgaven. 10. Schriftelijke voordracht van B. en W. tot be noeming van de Wed. M. Meoreboer-Duinmeijer tot conclergo ter gemeente-secretarie, op eene jaarwedde van f50.—gerekend te zijn ingegaan 1 Februari 1926. Conform de voordracht- wordt besloten. 11. Concept instructie voor de conciërge ter ge meente-secretarie. Zonder bespreking wordt de con cept-instructie door den Raad aanvaard. 12. Concept-instructie voor den opzichter-grafdel ver bij do algemeene begraafplaats te Oudo Niedorp. Ook deze concept-instructie geeft geen aanleiding •ot bespreking en wordt goedgekeurd. 13. Schriftelijke voordracht, van B. en W. om hun college een crediet te verleenen van f 150.voor de verplaatsing van een vijftal palen van het laag spanningsnet te Zijdewind. Nadat de heer Liefhebber erop 'had gewezen dat oorspronkelijk 3 lantaarns zouden worden ver plaatst, en de heer Tromp toelichting heeft ver strekt. wordt overeenkomstig de voordracht van B. en W. besloten. 14. Schriftelijke voordracht van B. en W. om bet bestuur van den Leijerpolder te 't Veld eene bijdrage te verleenen van f 3927 (f 4927 min f 10.bijdra ge van de banne) voor herstel van de opslagplaat® op de polderkade van dien polder. Aldus wordt besloten. Wij leveren onder garantie van goed passen alle soorten HEERENKLEEDING. Langestraat - Alkmaar. De najaarskermis te Oude Nie dorp. Comité verg adering. Misverstand, i 15. Schriftelijke voordracht van B. en W. tot af schaffing van de najaarskermis te Oude Niedorp. De heer Ligthart stelt voor, deze zaak in comité te behandelen. De heer Liefhebber wijst er op. dat het hier be treft een adres op zegel, gericht aan den Raad, met de bedoeling om het in openbare vergadering te be handelen. Gaat het dan wel aan om het in comité te behandelen? De Voorzitter is van oordeel, dat dit geen bezwaar is indien er leden zijn die behandeling in comitó- vergader.ing wenschen. De heer Tromp schaart zich aan de zijde van den •heer Liefhebber, maar omdat de wethouders nog geen kennis hebben kunnen nemen van bet ingezon den schrijven, vindt spr. het in dit geval wel goed in comité de zaak te bespreken. De Voorzitter deelt mede, dat bedoeld schrijven gister is' ingekomeD. De heer Van der Oord heeft er niet op tegen de kwestie in comité te behandelen, terwijl de heer Tromp er nog op wijst dat de beslissing in open bare vergadering genomen kan worden. De heer Liefhebber wil het punt liever aanhouden tot de volgende vergadering. De Voorzitter constateert, dat 3 leden zich hehben uitgesproken voor behandeling in comitévergadering en schorst de openbare vergadering. - Na heropening deelt de Voorzitter mede, dat ge bleken is, dat ten aanzien van de schriftelijke voor dracht van B. en W. misverstand bestaat, ook bij de ingezetenen en de meerderheid van B. en W. stolt dan ook voor, bet punt tot de volgende vergadering te verdagen en enkele particulieren, berievens de vereenigiog Plaatselijk Belang in de gelegenhoidi te stellen, bezwaren tegen de voordracht in te dienen. Dit voorstel van de meerderheid van B. en W. wordt aangenomen met 6 tegen 1 stem, die van den heer Wit. Een brandspuit te 't Veld. 10. Schriftelijke voordracht van B. en W. tot plaat sing van een brandspuit te 'tVeld. B. en W. schrijven in hun voordracht, dat met het gemeentebestuur van Nieuwe Niedorp is overeenge komen, om een der te Nieuwe Niedorp gestationneer- de handbrandspuiten te 'tVeld te plaatsen. Voor een door het gemeentebestuur van Oude Niedorp te beto- len bedrag ad f 150.zal de brandspuit gemeenschap pelijk eigendom worden der beide gemeenten. De op 10 November J.1. gehouden demonstratie heeft aange toond, dat de brandspuit in behoorlijken staat ver keert en eene voldoende capaciteit bezit. B. en W. adviseeren mitsdien het aanbod van het gemeentebe stuur van Nieuwe Niedorp te accepteeren. Do heer Waiboer informeert nog naar de capa citeit van de spuit, waarop de heer Wit mededeelt, dat de spuit in goeden staat bleek te verkeeren. Overeenkomstig de voordracht van B. en W. wordt besloten. 17. Vaststelling suppletoir kohier hondenbelasting dienst 1926. Kon suppletoir kohier hondenbelasting dienst 1926, wordt vastgesteld op f5. 18. Benoeming van een lid der commissie van toe zicht op het lager onderwijs, wegens periodieke af treding op 1 Januari 1927 van mevr. M. Liefhebber- Best. B. en W. bevelen aan: No. 1 mevr. Liefhebber- Rest; no. 2 movr. C. KrillerHopman. Mevrouw Ltefhobber—BeRt wordt met 0 stemmen benoemd, 1 stem was van onwaarde. 19. Benoeming van een lid Burgerlijk Armbestuur, wegens periodieke aftreding op f Januari 1027 van den heer J. Wit. B. en W. bevelen aan: No. 1. P. Broerson, no. 2 P. Wijnker, belden te Zijdewind. De Voorzitter licht toe, dat B. en W. steeds het beginsel huldigen, om zoo weinig mogelijk leden van het gemeentebestuur in dergelijke colleges af to vaardigen en dat daarbij alleen 1b afgeweken, wan neer hot kerkelijke lichamen betrof, teneinde daar door voeling met die lichamen te hebben. Ook thans willen B. en W. dat ingenomen standpunt handha ven. hoezeer het den heer Tromp en spr. spijt dat het oudste lid van het college van B. en W. daardoor geen zitting neemt in het Burgerlijk Armbestuur. De heer Broersen wordt met algemeene stemmen benoemd. 20. Alsvoren van een lid van het bestuur der Pro- testantsdhe Armvoogdij, wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1927 vari den hoor I). Kriller. Aanbeveling: No. 1 D. Kriller, No. 2 J. Stekelbos, beiden te Oude Niedorp. De heer Kriller wordt met algemeene stemmen be noemd. 21. Als voren van een lid der commissie van toe zicht der Protestantsche Armvoogdij. Aanbeveling: No. 1 A. Mijts te Verlaat, no. 2 J. Glas te Verlaat De heer Mijts wordt met algemeene stemmen be noemd. Opnamen tot en met Donderdag 2 December gemaakt, zijn voor St. Nicolaas gereed. Geopend dagelUks, ook Zondags, en bfj avond. Het openbaar onderwijs gaat B. en W. ter harte. 22. Voorstel van B. eni W. tot het verleenen van eene bijdrage voor 1927 ad f 20.voor het houden van ex- cursios door leerlingen der Openbare Lagere School te Oude Niedorp. De heer Van der Oord informeert welke excursies het hier betreft. De heer Tromp deelt mede, dat de Oudercommissie gevraagd heeft om de hoogste klasse eens in de ge legenheid te stellen excursies te houden. B. en W. stellen er prijs op in het openbaar mede te deelen, dat het onderwijs aan de openbare school hun ter harte gaat en zij hebben dan ook geen oogenblik geschroomd een bedrag toe te staan, opdat de oudste leerlingen, inrichtingen e.d. kunnen bezoeken, wat voor bun later leven van nut kan zijn. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. De gemeente neemt van de Banne wegen over. 23. Schritelijke voordracht van B. en W. om in gaande 1 Januari 1927 van de banne Oude Niedorp in volle vrije eigendom, beheer en onderhoud over te nemen dén Oude Niedorperweg en den Reiders- weg met daarop staande hoornen, bijbehoorende ber men en hetgeen wijders wvio-ens die of ficieeil e gegeven» tot die wegen mocht behooren, een en ander tegen eene jaarlijkscb door voornoemde banne aan de gemeente uit te keeren bedrag groot f 1228.75. In hun schriftelijke voordracht herinneren B. en W. er aan, dat door 'het gemeentebestuur en bet bannebestuur werd1 ingesteld eene wegenoommissie. welke o.m. in opdracht ontving te onderzoeken of en zoo ja welke wegen aan de f^neente in eigendom, beheer en onderhoud behooren te worden overgedra gen. Deze commissie hield een drietal vergaderin gen, waarin uitvoerige beschouwingen werden ge houden omtrent eventueele overdracht van wegen. Het resultaat dier beschouwingen werd neerge legd in het rapport der commissie, hetwelk in Sept. 1926 bij'" het bannebestuur, zoomede bij den Raad werd ingediend en waarin de wenschelijkheid werd geuit om twee hoofwegen, it.w. de Oude Niedorper weg en de Reiderswge, ingaande 1 Januari 1927 in eigendom, beheer en onderhoud over te dragen. Het bij' den Raad ingekomen rapport werd' bij besluit van 1 October aan B. en W. gerenvoyeerd om be richt en raad. Naar aanleiding daarvan werd doo-r B. en W. in nader overleg getreden met het' banne bestuur. Uit een door. dat bestuur ingesteld onder zoek is gebleken, dat de gemiddelde onderhoudskos ten van alle aan de banne behoorende wegen over de laatste 10 jaren (1926 tot en met 1925) per H.A hadden bedragen f4.76 en van de twee door de we gencommissie bedoelde wegen f 125. B. cn W. schre ven onder dagteekening van 23 September 1926, no. 22.011 aan de wegencommissie dat. indien door het banne jaarlijks aan de gemeente werd vergoed f 1228.75, berekend naar 983 H.A.. k f r.25 per H.A. land. dat binnen de banne Oude Niedorp ligt. het college den Raad' zou voorstellen de in het rapport der wegen-coinimdssie genoemde wogen ingaande 1 Januari 1927 in volle vrije eigendom, beheer en on derhoud te doen overnemen. Naar aanleiding van dit schrijven adviseerde do wegencam/misaie aan het bannebestuur het aanbod) van B. en, W. aan te nemen. Ter vergadering van hoofdingelanden van 20 October 1926 werd toen besloten: 1. Ingaande 1 Januari 1927 aan de gemeente Oude Niedorp in volle vrije eigendom, beheer en onder houd over te dragen: a. de weg door het dorp Oudie Niedorp en het Verlaat, zijnde de beharde weg vanaf de grens scheiding gemeente Nieuwe NiedorpOude Niedoijp tot en oveT de ophaalbrug te Verlaat on verder ter eene zijde de grensscheiding Heerhu go waard1Oude Niedorp en ter andere zijde tot voorbij het perceel sectie B, no. 394. eigenaar P. Agenant. ter plaatse waar de basaltweg naar de Weel aanvangt L2W De weg van de Weel eanvangonde bij café .Pepping", aldaar, tot aan de R.K. kerk te 't Veld, welke weg, hekend staat als Reidersweg. 2. In volle eigendom, beheer en onderhoud aan. de gemeente Oude Niedorp ingaande 1 Januari 1927 over 'to dragen de op sub. 1 gonoemde wegon staan de boomen, de daarbij behoorende bermen en' het geen eventueel wijders volgen® de officieele gege vens bij1 die wegen mocht behooren en eigendom is der banne Oude Niedorp. 3. Voor deze overdracht aan de gemeente Oude Niedorp jaarlijks te voldoen een bedrag, groot f 1228.75, berekend naar 983 H.A. en f 1.25 per H.A. land dat momenteel onder de banne Oude Niedorp behoort, welk bedrag jaarlijks aan den ontvanger der gemeente Oude Niedorp door den penningmees ter der banne zal worden uitgekeerd. 4. Deze overdracht te doen geschieden, indien de gemeenteraad besluit het onder 1 en 2 genoemde in volle vrije eigendom, behoer en onderhoud over te nemen voor een jaarlijkseho bijdrage als sub 3 be doeld. De heer Liefhebber zegt, dat dit punt in de ver schillende college'® reeds is behandeld en er dus wei nig over te zeggen valt. Spr. is er tegen dat maar 2 wegen door de gemeente worden overgenomen, om dat we dan nog niet krijgen een algeheele verbete ring, maar een schifting. Als er wat gebeurt, ziet spr. liever, dat alle wegen door de gemeente worden overgenomen. Ook de heer Van der Oord wil dat olie wegen door de gemeente worden overgenomen. Ook de heer Waiboer is nog niet voldoende over tuigd en mede in verband met de volgende agenda punten, sluit spr. zich aan bij de heeron Liefhebber en Van der Oord. De Voorzitter wijst er op dat B. en W. ten aanzien van het onderhoud van wegen nog geen ervaring heb ben en het zou de vraag zijn of Ged. Staten zouden goedkeuren dat de gemeente alle wegen overneemt. B. en W. hebben in deze zaak dezelfde gedragslijn ge volgd als de provincie. Ook de pro\incie heeft enkele wegen vatbaar geacht voor overname en heeft die wogen den naam gegeven van primaire wegen. Dat zelfde beginsel nu huldigen B. en W., en nu kan men van gedachte verschillen welke wegen de ge meente dient over te nemen. B. cn W. oordeelen >&n hoofdzakelijk de dorpswegen, omdat dit de wegen zijn waaraan de menschen behoefte hebben. Ook is de Moerbeekerweg belangrijk, maar B. en W. oordeelen het moeilijk om de landwegen, de tertiaire wegen, in hun systeem op te nemen. B. en W. stellen dus voor om de secundaire wegen over te nemen en er of andere ziekten der ademha ling» organen kunnen Uw leven vergallen. Voor de prikkelende hoestbuien die U nachts uit den slaap houden is et één beproefd middelt AKKER'. Zit iets billijks in, omdat dan ook de landeigenaren ontheven worden van het onderhoud. Behalve dat B. en W. nog geen ervaring hebben opgedaan met het onderhoud van wegen, bestaat ook nog het bezwaar tegen overname van alle wegen, dat dan de \raag naar voren komt, welke weg eerst verbeterd dient te worden en scheppen wn weer een zekere oppo sitie. Daarom willen B. en W. eerst 2 wegen ove'rne- nemen; de bijdrage voor de Ba-nne is heel billijk, fl.25 per H.A., in Winkel bedraagt ze f2.per H.A. De heer Liefhebber wil juist om geen oppositie te krijgen, alle wegen overnemen. Als alle wegen wor den overgenomen, krijgt men alleen een opschuiving Voorzitter zegt het beginsel te hebben kenbaar ge maakt Er zijn dus nu 2 voorstellen, dat van B. en W., om 2 wegen over te nemen en dat van den heer Lief hebber om alle wegen over te nemen. Het voorstel-Liefhebber wordt verworpen met 4 te gen 3 stemmen, voor stemden de heeren Liefhebber, Van der Oord en Waiboer. Het. voorstel van B. en W. wordt daarna aangeno men met 4 tegen 3 stemmen, tegen stemden de heeren Liefhebber, Van der Oord en Waiboer. Geen roomsch-katholiek belang, maar een algemeen belang. 24. Schriftelijke voordracht van B. en W. tot ver- breoding der bovengenoemde wegen en daarvoor eene geldleening aan te gaan ten bedrage van f 10.000.— a pari, rente 454 B. en W. schrijven in hun voordracht, welke een gevolg is vap hun voorstel om van de banne Oude Niedorp twee hoofdwegen over te nemen, dat hoewel beide wegen niet geheel voldoen aan de daaraan in den tegenwoordigen tijd redelijk te stellen eischen, daar deze wegen beide smal en bochtig zijn en bo vendien de bestrating te wenschen overlaat, het aan beveling verdient om de noodige verbeteringen gelei delijk tot stand te brengen. Waar door het aanbrengen van toevoerslooten en het, verbreeden der bestaande slooten in den toekom- stigen W.O.L.polder veel grond beschikbaar zal ko men, komt het B. en W. uit economisch oogpunt ge- wenscht voor, om eerst aan den Reidersweg de noo dige verbeteringen aan te brengen. Te dier zake is het advies gevraagd van den op zichter Wartenhorst cn van den Prov. Waterstaat en voor wat de bestrating betreft, is voorloopig ad vies gevraagd van do wogencommissie van den Alg. Ned. Wielr.bond. Het wordt wenschelijk geacht in 1927 den Rei dersweg te verbreeden en in 1928 met een voorstel tö komen nopens de bestrating.

Schager Courant | 1926 | | pagina 15