Sparta 1 - V.A.F.C. I Openbare Uitvoering De Staatsbeg rooting voor 1927. een Woning, Tweede Kamer Zondag 2 uur De Twuijverweg, Advertentiën. TOHEN GEDUIKELD. rigo orUdilor uit Utawuht, wwrkiaam WJ de afbrjuik dor R.K. Kerk to Poeldijk ia giataruud- vim den korktoron gevallen. Zijn tomtand ia bopeiooe. den hror M. Deutelróm, oor bij den AARTSWOUD. Aan onaan is do betrekking van Waterstaat aangeboden. Voorwaar een aardig suooeg. BAR8IN0ERH0RN. De beer D. üluauboer alhier, is gekozen tot lid van hot beetuur van de Banne Baraingerhorn. Het ^mwSéd?^ van den heer J. Vifselaar is onderbands verkooht aan den beer F. Sokiwisma te Winket. i -- ONZE VEEUITVOER. Onze uitvoer is weer Iets toenemend, dat getuigen de cijfer» van de maand November, In do vier we ken daarvan werdon uitgevoerd naar ItaliS 333, Zuid-Afrlks 10, L Cuba 1, ttgevoerd Frankrijk 10S, Mexico 33, Uclgie 3B0, Zt Luxemburg 10, Polen 30, Dultechland samen 010 molk- en (okveo- TOONEELWEDSTRIJD. Aan den Tooneolwedstrijd van den Noordholland- De begrooüng van Financiën. De garantie ten behoeve van de Middenstandsbank goedgekeurd. I Bij de behandeling vam de begrooting van Finan ciën was o.a, aan do orde de 'kwestie van de ga rantie aan de Alg. Centrale Bankvereeniging voor den Middenstand, die de algemeens aandacht heelt •in heel het land, Baron Van Wijnbergen (r, k.) begon bezwaar te imaken tegen hulpverleening aan de MUddenstands- bank, temeer waar destijds aan de Hanzetoanken te Haarlem en Delft steun' is geweigerd, ofschoon de laatste zich toch ook met een mondeling voo-rstel tot den minister had gewend. Ook de heer Van Dijk (r. k.) voelde niet veel voor steunverleoning en vraagt hce het gekomen ia dat er zulke groote verliezen zijn geleden. Heeft de Ned. Bank geen behoorlijk toezicht uitgeoefend? vroeg, spr. De heer Van Gijn (v. b.) was niet tegen den post, hoewel het wel als een donderslag hü helderen he mel gekomen was. Spr. betreurde het dat de garan tie niet reeds in 1925 was afgewikkeld!. De heer v. d. Tempel (s. d.) acht het niet in het be lang van een gezond middenstandscrediietwezen, dat met staatsgeld de onderhavige verliezen gedekt wor den. terwijl de heer v. d. Heuvel (a. r.) de garantie wil beperken tot bet crediet dat de A. C. B. bij de bied. Bank heeft. De heer Oud (v. d.) vreest, dat wanneer de garan tie niet wordt verstrekt, een geforceerde liquidatie van de A. C. B. het gevolg zal zijn, waardoor de Staat er millioen bij zal inschieten. Spr. is tegen partijdigheid met steunverleening aan banken, doch dat destijds geen steun aan Hanze- banken is verleend, mag men niet dezen minister verwijten. Toen was de coalitie aan het bewind. In dit opzicht was dus de coaiitie ook niet bevorderlijk aan do samenwerking tusscbon de rechtsche par tijen. (Gelach.) De Minister betoogde dat er geen kwestie is van partijdigheid ten opzichte van de Hanzebanken, te Delft en Haarlem* Vergeten mag niet worden dat men reeds met de A. C. B. in relatie stond. Er is evonwel blijkbaar niet ten genoege van de Ned. Bank inzage verstrekt van bescheiden. Afwijzen van de steunaanvrage (zou de minister echter een onherstelbare slag voor het middenatandfleredietwe- zen vinden. Er moet voorkomen worden, zegt spr.., dat versnippering en verbrokkeling van het midden- standscrediet plaats vindt en in dit verband is er reeds sprake geweest van de stichting van een supra- centrale Na nog eenige repliek wordt de memoriepost daarna zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd, waarna de geheele begroeting van Financiën z. h. a. werd aangenomen De Waterstaatsbegrooting. Scher pe ciitiek op de ergerlijke toestan den bij de spoorwegen. Geen ver trouwen meer in de veiligheid. Bij de verdere behandeling der Waterstaatsbe grooting kwamen ook de, in den, laatsten tijd kort opeenvolgende, spoorwegongevallen ter sprake. In de memorie van Antwoord was door dien minister gezegd, dat er geen reden tot ongerustheid was. het geen echtor door don heer Heemskerk (a r.) werd tegengesproken. De heer Heemskerk vraagt- hoe het zit met de spoorwegongelukken van den laatsten tijd en of er menschelijkerwijze wel alles gedaan wordt om de veiligheid bij de spoorwegen zooveel mogelijk te verzekeren. Spr. merkt op. dat de machinisten over het baanvak Den Haag—Gouda, op welk vak het laatste ongeluk bij Zoetermeer is gebeurd', blij ken van ongerustheid hadden gegeven. Vervolgens laakt spr. de wijze, waarop tegen de pers wordt op getreden en vraagt in verband, daarmee, wat er te gen is om van zoo'n ongeval foto's te nemen. Daar voor hoeft men do menschen toch niet met grind en kluiten te gooien. Tenslotte zegt spr.. dat noch bij den minister, noch bij de Directie der Spoorwegen de meening ingang moet vinden, dat alles in orde is. want indien alles in goede orde was geweest, zegt spr„ zouden de on gevallen niet hebben plaats gehad. Ook de heer Krijger (c. h.) schetste den ergerlij ken toestand bij de Ned. Spoorwegen en wijst er o.a. op, dat op het haanvak Den HaagHaarlem, waar het ongeluk bij de Vink is gebeurd; met een snel heid' van 90 K.M. gereden werd, terwijl de baan op zoodanige snelheden niet was berekend. Het rap port over het ongeluk bij' de Vink acht spr. onbevre digend en hij gelooft zeer zeker, dat door dit onder zoek het vertrouwen van het publiek niet zal wor den hersteld. Sprekende over het ongeval bij de Vink wees de heer Braambeek (s. d.) er op, dat het zandbed op het vak Rotterdam—-Amsterdam, tijdens het bereden word. werd vervangen door een grindbed, een werk, dat bij spr.'s weten nog nooit was voorgekomen. Daarbij is een zeer roekelooze manier van werken gevolgd, die tot waarschuwing maant en niet mag worden voortgezet. Bovendien is op dit baanvak ge durende geheele tijden niet geschouwd, hoewel vlak voor het ongeval wel bij de Vink geschouwd werd. Tenslotte dient spr. d!e volgende motie in: „De Kamer van oordeel, dat een grondig onder zoek naar den algemeenen veiligheidstoestand bij de Nederlandsche spoorwegen door een deskundige commissie, waarin ook de vakvereenigingen zijn ver tegenwoordigd, gewenscht is, gaat over tot de orde van den dag." De heer Oud (v. b.) uitte de meerling d!at de Mi nister blijkbaar den ernst van den toestand niet vol doende beseft. Spr. zeide, dat het een ongunstigen indruk heeft gemaakt, dat de pers bij bet ongeval bij1 Zoetermeer is geweerd, terwijl juist de grootst mo gelijke openbaarheid gewenscht is. Ongerustheid, althans ontevredenheid, bestaat er ook over de onbewaakte overwegen, mitsgaders over de electrische treinen op het baanvak Rotterdam- Den Haag—Scheveningen. Mr. Knottenbelt heeft over dit laatste punt nog eens een hartig woordje gezegd en tevens geklaagd over vuile treinen. Met den ka tholieken afgevaardigde Hwrmaiis heeft het liberale Kamerlid voorts zijta leedwezen uitgesproken over het feit, dat de vracht voor de Duitsche kolen zoo veel leger is dan die voor de kolen uit d'e Limburg- sche mijnen. Ook koos hij de zijde van mr. Oud, die het tegenover mr. Heemskerk met warmte voor de goedkoope ZondagtTeinen had; opgonomen., terwijl laatstgenoemde over dit punt met den heer Schaper (s. d.) minder vriendelijke woorden wisselden. Bij dö bespreking van do ontsiering door. reclame van stations enz. merkte de heer Schaper op, dat men helaas op één plaats de reclame voor een le vensverzekering heeft weggenomen, terwijl die hij den huldigen toestand van do spoorwegen zeker niet misplaatst geweest was. (Algemeens hilariteit.) 1 Tegen middernacht kwam minister Van der Vegte aan hot woord, die er aan twijfelde of hij 'wel drin gend oip zou kunnen treden bij de beperking van het aantal treinen met verlaagd tarief op Zondag. Even wel hoopte hij iets te bereiken. •Ten aanzien van de spoorwegongelukken herhaal de spr. dat er geen reden tot ongerustheid «bestaat Spr. gaat daarna de verschillende ongevallen na, en komt tot de conclusie dat ze allen een verschillend karakter hebben, terwijl ook 'de oorzaken verschil lend zijn. Vervolgens zeide de minister, dat, al was hij niet overgelukkig, hij toch over voldoende gegevens be schikt om te kunnen concludeeren. dat de toestand op de spoorwegen niet gevaarlijk is. in dien zin. dat er iets anders moet gebeuren. De vraag of de bezui niging onder bet oog moet worden gezien is er een, die onderzoek verdient. Wanneer de moüe-A-'an (Braambeek aangenomen •mocht wenden, dan zal de minister deze motie niet naast zich neerleggen, maar dan zal het lang duren, eer de commissie zal zijn samengesteld. Tenslotte verklaarde de minister, dat hij de ver schillende opmerkingen; die door de leden gedaan waren, zou overwegen. Nadat de minister nog een aantal vragen van den heer Braambeek heeft beantwoord, wordt de verga dering verdaagd en- medegedeeld, dat den volgenden dag over do motie-Braambeek gestemd; zal worden. De motie aangenomen. Den volgenden dag werd de motie-Braam- beo k inzake don veiligheidstoestand bij' de Ned. Spoorwegen zonder hoofdelijke stemming aangeno men. Eenige strubbeling. i Bij den aanvang der fcitting was er -bij de regeling der werkzaamheden oenig geharrewar tusschen den voorzitter en den heer Schaper, welke laatste ver zocht met de avondvergaderingen niet te overdrijven, en deze niet te diep in den nacht 'te doen duren. Van nacht was er vrijwel een leege 'Kamer, terwijl er toch een belangrijke aangelegenheid aan de orde was. De voorzitter zeide o.a., dat de Kamer niet te ruim in den tijd zit en dat het de bedoeling is Donderdag vóór Kerstmis met den begrootilngsarbeidi gereed te zbn. Onderwijs, Kansten en Weten schappen. Bij de behandeling der begrooting van O., K. en W„ kwam allereerst de 'kwestie van het verstrekken van rijksbeurzen ter sprake. Voor dit doel wordt jaar lijks f 240.000 uitgetrokken; waarvan voor het groot ste gedeelte alleen zij pcrofiteeren, die de hooge scho len bezoeken. In verband hiermee pleitte de heer Moller (r. k.) dat voortaan ook voor ander onderwijs, als nijver heids- en handelsonderwijs, waarvoor in het geheel nog geen beurzen zijn toegekend, dezelve zullen, wor den verstrekt en dat alleen aan buitengewoon be gaafden1 een rijksbeurs wordt gegeven. Minister Waszink antwoordde, dat de „beurscom- missie" reeds ernstig rekening houdt met de be gaafdheid der aanvragers. Wat de financieels ziide van de zaak betreft, sedert 1924 worden de beurzen beschouwd als een renteloos voorschot, zoodat terug betaling moet plaats hebben. De heer Moller ried ten slotte aan, met de bezuini ging aan de universiteiten niet al te ver te gaan. De heer Visscber (a. r.) wil het «hoogere onderwijs, 'dat een bijzondere geschiktheid voor obstracten denkarbeid vordert, die tal van ontwikkelde men schen toch niet bezitten, wat meer gescheiden hou den van het voorbereidend onderwijs. In dit verband wees spr. er op. dat tegenwoordig kunstmatig een groote stroom door allerlei klapdeurtjes binnenkomt, waardoor de opleiding wordt bena4eeld. Het is noo- dig. besluit spr., dat de regeering orde schept in de zen baaierd. De heer v. d. Heide (s. d.) laakt o.a. de schanda len die tijdens den groentijd der studenten voorko men en waarbij ti'e studenten worden „gedonderd". Sipr. vraagt den minister streng op deze misbruiken toe te zien. Mevr. Bakker-Nort (v.d1.) bespTeekt de positie van de verplegers in academische ziekenhuizen. Als de berichten, die spr. geworden zijn, juist zijn, dan zou een willekeur heerschen' bij benoemingen en salo- riübring. Door verschillende leden- werden ten aanzien van het Hoog er Onderwijs nog tal van opmerkingen ge maakt.. waarna minister Waszink aan het woord kwam. Deze wees er op, dat, wat de ontgroening der stu denten betreft, de laatste jaren vooruitgang was te bespeuren, zoodat ingrijpende maatregelen' niet noo- dig waren. Waar de heer Duymaer van Twist 'steeds weer met de «vestiging van een leerstoel voor de homoeopathie terugkomt, en dit ook dezen koer niet had nagela ten, 'zeide de minister dat hij thans aan het „jubi leum-stuk" van den heer Duymaer van Twist, was gekomen. Hij wilde den heer D. v. T. er echter eens en vooral op wijzen,, dat hij niet met een1 voorstel voor een zoodanige leerstoel zou komen. De heer Duymaer van Twist repliceerde vrij1 hef tig. Onder hoerageroep «verklaarde de generaal ten slotte, dat hij elk jaar. zij het misschien op onver kwikkelijke wijze, zijn aandrang ten gunste van een homoeopathischen leerstoel zou 'herhalen. Bij de behandeling van het middelbaar onderwijl juichte zoowel de heer Gerhard (s. d.) als de heer Ke telaar (v. d.) "het toe. dat de minister maatregelen zou nemen tot verzwaring van het toelatingsexamen, teneinde overbevolking van H.B.S. en Gymnasia te voorkomen. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Moller (r. k.) aangaande het handelsonderwijs, ant woordde dé (minister dat in het aanhangige wetsont werp. waarmede spr. hoopt een straffer organisatie op het gebied van het voortgezet onderwijs te be reiken. ook de regeling van het handelsonderwijs be hoort te worden opgenomen. Voorts wilde d'e minister overwegen om het 'eind examen A der H.B.S. terugwerkende kracht te geven. schen Bond, zullen in het ueiioen 1EG&—1BE7 8 ver- eenigingeu deelnemen. PAARDENHANDEL. Er schijnt eenig meer leven ln den paardenhandel te komen. Vooral in Duitschland tracht men het paard, als trekdier voor zware vrachten, en ln het landbouwbedrijf, weer de oude plaats te doen In- nemen. Ook ln Frankrijk is sen streven in die richting begonnen. Men zal het daAraan te danken hebben, dat de invoer van 1350 Nederlandsche trek paarden van Belgisch ras in Frankrijk is toegestaan en dat nog wel tegon het matimum-tarief van in voerrechten. BROEK OP LANGENDLJK. De navolgende personen der lichting 1927 uit deze gemeente worden ingelijfd, t.w.: Jan Bakker Abrz., tusschen 3 en 7 October 1927 bij het 21e Reg. Inf. te Amersfoort, Teunis Gootjes, tusschen 16 en 20 Juni 1927 bij het Reg. Genietroepen te Utrecht; Pieter van dér Molen Fredz., Jan Wagenaar Jnz. en Abraham, Ja cob van der Welle, tusschen 23 en 27 Juni bij het 21e Reg. Inf. te Amersfoort, NIEUWE NIEDORP. Donderdagavond werd vanwege de Sociëteit „Over de Helft" alhier in café „Prins Maurits" een kolf- wedstrijd en een biljartwedstrijd op de Vlotbrug ge houden, mot den volgenden uitslag: Kolven- (gehandicapt). 18 deelnemers: le prijs J. R Wilken, 2e prijs C Goet, 3e prijs IJ. Meijer. Biljarten: le prijs C. Brouwer, 2e prijs J. Keetman, 3e prijs D. Rempt. WIERINGEN. De heer Wouter Hegeman. besteller 'bij de poste rijen aan het hulppostkantoor te den Oever. her dacht deze week zijn 25-jarig ambtsjubileum als zoo danig. De jubilaris meende, dit feit stilletjes te laten •passeeren, doch onverwachts kwam dit zijn diverse collega's enz. ter oore en deze bleven niet bij de pak ken zitten, aangezien de heer Hegeman steeds een goed besteller en vriend was. Door den brievengaar der te 'den Oever, werd hem dan ook met enkele hartelijke woorden namens den heer Postdirecteur en de andere postambtenaren en bestellers dezer ge meente een couvert met inhoud overhandigd, terwijl van particuliere 'gijde (de meesten wisten er niets van) hem nog verschillende feliciatiën bereikten, zoo dat deze dag voor Hegeman nog een ware feestdag werd; Wij hopen, dat het hem nog lang gegeven moge worden zijn taak. welke hij reeds een kwart eeuw met accuratesse heeft vervuld, te blijven vervullen. 80e VERJAARDAG DORUS RIJKERS. Op den 27sten Januari a.s. hoopt de alom in Nederland bekende en populaire Dorus Rijkers, oud-schipper van de reddingboot te Helder, zijn SOsten verjaardag te herdenken. Dit feit is voor enkele personen te Helder aanleiding geweest do vraag te bespreken of nu de tijd niet gekomen was Rijkers op dien dag te huldigen, en in die huldi ging tevens de vele oud-redders, zijn collega's, te betrekken. Te Helder wonen op het oogenblik nog circa 130 oude redders van schipbreukelingen, waarvan ve len evenals Rijkers bij een groot aantal reddingen hebben medegeholpen en vele schipbreukelingen van een anders wissen dood hebben gered. De meesten van hen zijn ook gerechtigd tot het dra gen van allerlei onderscheidingen en reddingsme dailles, hen bij verschillende golegenhoden vereerd. Het plan vond gereede instemming en zoo heeft zich een comité geconstitueerd, dat zich voorstelt op grootsche wijze Dorus en zijn „blauwe zeeridders' op diens tachtigsten verjaardag te huldigen. Naast het uitvoerend comité is een eerecomitó gevormd, waarvan deel uitmaken de heeren W. Houwing, bur gemeester van Helder, G. Fock, vice-admiraal, com mandant der marine te Helder, P. E. Tegelberg, voorzitter van de Noord- en Zuid-Hollandsche Red dingmaatschappij te Amsterdam, Henri tor Hall, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Rijswijk en voorzitter van het „Dorus Rijkers fonds", en H. J. Boldingh, voorzitter van de plaat selijke commissie der N.- en Z.-Holl. Reddingrpaat- schappij te Helder. Het uitvoerend comité bestaat uit een aantal In gezetenen van Helder, en zal zich belasten met de regeling der feestelijkheden. Alle plaatselijke ver- eenigingen en comité's zuilen voor medewerking worden opgeroepen. Daar er ongetwijfeld ook buiten Helder talloozen zijn, wien dit denkbeeld sympathiek is, roept het comité langs dezen weg de medewerking van deze allen in. Eventueele bijdragen zullen zeer welkom zijn en kunnen worden gezonden aan den penning meester, den heer Bernh. Meyer, Kanaalweg 97, Helder, postrek. 94719. - ZUIDSCHARWOUDE. In verband met de voortdurend# Uage prijaen der win terkool, besloot het Bestuur van de Coöp. Boe renleenbank de rentebetaling der voorschotten en loopende rekening-en een 14 dagen later te stellen dan gewoonlijk, om het den leden gemakkelijker te maken, hun kool' voor een' deel te moeten verkoo- pen om aan hun verpKohtingen te kunnen vol doen. In een paar weken kan er, vooral' bij' win terweer, soms een flinke prijsstijging zijn te boe ken. De prijzen ztijn nog steeds zoo llaag, dat nie mand er nog aan denkt, zijtn overboudbare kool' te verkoopen. Alk rentebetaling wordt ge'ëisoht, is men daartoe echter wel' genoodzaakt. De genomen maat regel verdient dus alleszins txx^'uiamiig. BROEK OP LANGENDÏJK. Aan de veiling der Langendijker Groentenoefnh traJle werden over de móand November geveild ruim 136 spoorwagens roode, 99 geile en ruim 93 vroege en Doeneoho witte. Over dezaüfde maand van heb vorige jaar was dit respectievelijk 116, 81 en 176 spoorwagens. - ZUIDSCHARWOUDE. Jjd. onze gemeente is een onderzoek in loco i: atel'd naar de beste en meest economische out_ ge van da inrichting voor racBo-dietributie. We vernemen, dat men spoedig met' de werkzaamheden aai' beginnen en dat algemeen wordt verwacht, dat velen zioli Zullen aansluiten, waarvoor jaarlijks f 15 zal' moeten worden betaald. ZUIDSCHARWOUDE. We vernemen, dat de heer S. Voogt een winkel bedrijf gaat uitoefenen in het pand, waaruit de heer P. Koeeen naar Alkmaar is vertrokken, terwijl !de heer J. Koopman, sedert jaren bediende in den winkel van da Coöperatie, een winkel gaat opzet ten in het pand, nu bewoond door den' neer Voogt en in eigendom van den heer Stuurman. DE INBRAAK IN HET PRINSENHOF TE DELFT. Zooals men zich zal herinneren, heeft in den nacht van 2 op 3 November een inbraak plaats ge had in het Prinsenhof te Delft. Na ©en moeilijke klauterpartij heeft iemand zich toen toegang ver schaft tot het museum en een groote partij gouden en zilveren munten gestolen. De munten, alle Nederlandsche, waren afkomstig uit de verschillende provincies en er waren er onder van zeer ouden datum. De antieke waarde van deze geldstukken wm bij benadering niet vaat to atelh maar moet ongetwijfeld vele duizenden guldons t V, dragen. De nominale waarde der gestolen Koudatu ken beloopt reeds ver over de twee duizend guld Aanvankelijk had men niet hot minste vermoedt wie de dader kon zijn van deten brutalen cliefat Eenlgon tijd geleden echtor kreeg du Ilaagscho p lltte het vermoeden, dat de dader In Don Haag v de. Mun kreeg eenige aanwijzingen togen oen •oon en achtte deze voldoonae om tot zijn nrrcel MhhM gaan. Gisteravond omstreeks ha" hoeft de politie op straat aangehoudon don 32- rigen smid F. J. L. J., wonende in de Wleringscfi straat in Den Haag. Men meent in hem den dad van de inbraak te hebben. Van de gestolen par munten heeft men nog niots gevonden; men vreei dat deze reeds omgesmolten zijn. Later: In verband met den diefstal van een partij anti ei gouden muntstukken uit het Prinsenhof te Dol waarvoor eergisteravond een 32-jarige smid uit Wieringsche straat in Den Haag is goarresteeri heeft de Haagsche politie gistermiddag in de Wi genstraat nog aangehouden de losse werkliedon v. i K. en K., die verdacht worden eveneens bij den die stal betrokken te zijn geweest. Zij zijn ter beschikking van do politie te Dol^ gesteld. DE SCHOONVADER OVERLEDEN. De 60-jarige J. v. d. Lelie, die Woensdagavond, ni dat zijn schoonzoon hem een jas over het hoofd ha geworpen, in de Jonker Fransstraat door een auto bus is overreden, is aan de bekomen verwondinge overleden, Tegen den schoonzoon is wegens het veroorzake van zwaar lichamelijk letsel, don dood tengevolg hebbend, procesverbaal opgemaakt. AUTOBUS OVER DEN KOP. Gisteravond te ongeveer zes uur, heeft op he kruispunt Kuipersdijk-Javastraat te Enschede eei ernstig verkeersongeval plaats gehad. Een autobus welke geheel gevuld was met arbeiders van een fa briek te Epe, werd met volle kracht in de flanl aangereden door een vrachtauto uit Enschede. De schok was zoo hevig, dat de autobus over de kop sloeg, tengevolge waarvan alle inzittenden mi of meer ernstig verwond werden. Drie der arbeidoi moesten naar het ziekenhuis vervoerd worden. De chauffeur van den vrachtauto kwam met de schrik vrij. Proces-verbaal is opgemaakt. Nader wordt gemeld: In de bus zaten arbeiders van de firma Jannink ei Zn., die naar Epe in Westfalen zouden worden gi bracht. Allen werden door de glasscherven gewoni Drie van hen moesten naar het ziekenhuis woi den gebracht; de overigen konden, na verbonden t|d, zijn, hun reis naar Westfalen per trein voortzetten. Naar de oorzaak van het ongeluk wordt een ondei zoek ingesteld. Vele geneeskundigen waren op het terrein van he)A ongeval aanwezig. Y Als wo goed zijn ingelicht, zal aan de Langen dijker gemeentebesturen een plan tot vorbreedin n van den Twuijverweg worden voorgelegd, dat 111 f in plaats van f 78000, slechts f 50000 tal kosten. Di voorgenomen maatregel, om ook tot afsluiting vai den weg Langs de Ringsloot van den Heerhugo waard over te gaan, schijnt nu voorloopig te won den opgeschort in afwachting van de zekerheit van uitvoering van genoemd plan, terwijl dan dfj opheffing der afsluiting van den Twuijverweg zoin kunnen volgen bij de verbreeding van dien weg. f12 Nader vernemenwijl dat het tweed'e (kleine plai van f 50.000 is opgemaakt door den Hoofdingenieu van den; Provincialen 'W«nter»ta«t en1 dat Gedeputecï d;e Staten een oplossing trachten te vindon, die ee einde laan de moeilijke situatie zou maken. Dit klei ne plan zou door Gëd. Staten dan worden voorgeleg( aan de gemeenten, die dan worden uitgenoodigd tl besluiten oin jaarlijks een gedeelte in 'onderhoud ei kosten bij te dragen. HEERHUGOWAARD, Het besluit van Sint Pancras tot afsluiting va den Twuijverweg, waardoor het vorkeer van dei Langendijk is afgeleid naar onze gemeente, heef" geleid tot de indiening van een adres aan B. en Vi door den heer P. Kostelijk, waarin aangedronge i wordt op ernstige overweging tot het bepalen eene» maximale belasting voor verkeer over de Broeker* brug. Gewezen wordt niet alleen op het gevaai dat deze brug oplevert, doch tevens op het vei keersgevaar langs den dijk van genoemde brug tci den Basseweg. Voorts wordt er in dat adres op g<1 wezen, dat het besluit door Sint Pancras is geno} men zonder ook maar oenig overleg te plegen m( de Langendijker gemeenten. Kom deze week Hoofdprijs als bekend i 4-Lamps Radiotoestel 4 PINA MENICHELLI speelt het Realistisch Dramatisch filmwerk: Uit Het Dagboek van een Vrouw. 4 Geen toegang voor Kinderen. 4 Zaterdag en Maandag Zaal 40. 4 Zondag 3 en 8 uur vanaf 30 ct. 4 der Gymn.-Vereeniging „HERCULES-HEBE", Dir.: de Heer A. BLAAUBOER, op Zondag 12 December, in de zaal van den heer J. PEETOOM te Nieuwe Niedorp. Aanvang 7.30 uur, Entrée 50 cent, plus verplicht pro gramma. Na bfloop BAL. Te huur: voorzien van electra en waterleiding, omtrek Julianadorp, •"ij J. Kossen, Julianadorp.

Schager Courant | 1926 | | pagina 2