Twee Meisjes door een trein gedood. in de balt", of „Vraien is laiexT. Ook düt werd vlot gespeeld en verwierf zeer veel bijval. Hierna volgt sluiting door den voorzitter, die alle medespelenden hartelijk dank zegt voor hunne belangelooze mede werking. Ook den grimeur, den heer Denijs uit den Helder, komt een woord van dank toe voor zijn uit stekend werk. Een gezellig bal volgde. PETTEN, Den Ion Kerstdag werd er een gemaskerd bal ge geven bU den heer W .van der Oort, waaraan door eea achttal groepen word deelgenomen en boven dien van het publiek voel belangstelling had. Do prij zen weiden behaald als volgt: le prijs, de Nar, mej. G. Kuiper. 2e prijs Hans en Grietje, do dames Jac. A. de Beurs, 3e prils Boerinnetje, mej. A. de Jager, ie prijs Gelukspop, mej. M. Doorn. 5e prija Danse rosjes, dames G. de Waard en E. Schoen en de 6e prijs Prins-reclame, mej. P. de Jager» HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LAND BOUW. In de deaer dagen, onder leiding' van den heer D. de Boer Dan., van Stompe boren, gehouden; ver gadering van heb dageliiksch bestuur van de Hol- ïandsche Maatschappij van Landbouw is meega- doold, dat de af deeling BeemstorP urinerend hot plan heeft opgevat te bevorderen, dat te Formerend een lagere landbouwschool wordt gevestigd. De «f- deaEng Beemstor wil ijveren voor aoo'n school to Midden-Beemster. Beide afdeelingen vroegen het hoofdbestuur om steun, Besloten werd, pas steun te verloenen, indien bljjkfc, dat de zaak deugdelijk is voorbereid. De heer Vogelenzang, rentmeester te Egmond a. d. Hoof, hoert inlichtiwen verschaft omtrent de schadelijkheid van den fazant in do omgeving van Gasfcricum en Egmond. Tot 1 Maart 1927 wordt de fazant in de gemeenten Castricum, Egmond-Bin- nen en Egmond aan Zee als echadolijk gedierte bo echouwd; overigens wordt hij in ons land' onder het wild gerangschikt. Besloten word, na te gaan/ wat in deze in het belang van den land- en tuin- bouw in Noord- en Zuid-Holland is, en zoo noodig aan de regoering te verzoeken, bij het nieuwe Kon. besluit, dat 1 Maart a.e. zolt verschijnen, met de te formulöeren weuschen rekening te houden, r Godeputoerde Staten van Zuid-Holland vroegen inlichtingen omtrent de commiasie voor stal ver betering en stalwecLstrij den. Besloten werd', mee te doelen, dat de Hollandsohe m. aatsohappij vroeger met oucces staJwedstrijden heeft georganiseerd, doch dat do hieraan verbonden financxeeLo lasten' oorzaak waren, dat ze niet zijn voortgezet. Ten slotte bracht de heer Vaandrager verslag uit van de excursie in Noord-Holland van de com missie voor stalS-wbetering. Hij roemde de zinde lijkheid in den< stal, vond eohter die stalinrichting, waarbij de koeien met de koppen tegen dein muur staan, onpractiseh en achtte de aanwezigheid van ^ohiidwachtliuisjee" boven do slooten een tegen stelling met genoemde zindelijkheid. ANNA PAULOWNA. Door bemiddeling van een oomitó, bestaande uit dc dames: Mevr. Wijdoaes Spaans, Movr. Lovink, Movt. Metzz, en MJavr. Vonder Goes (Broezitnd) eijin ook hier wefldaxlighcidsz(?goIe voor het kind vorlmjgbaar. Koopt men, inplaats van de gewone «egels van 2 cent, kmderaegels van 4 cent voor mjn meuwjaarskaartjes, dan komt daarvan telkens 2 cent ten bate van het uit de bladen thans wel' aan een ieder belande goed* doel Voor een Ze gel! van 5 cent behaalt men 8 cent, voor een 10 deaitszcgel 13 cent, voor een .zegel van 15 cent betaalt men 18 cent. Ook na 1 Januari blij ven dezo Kinderzegels geldig. ONBEWAAKTE OVERWEGEN, Gietermorgen omstreeks 8 uur is de bijna 70-jarige S. to Zevenbergen, die op weg was naar zijn werk, op den onbewaakten overweg bij Zevenborgen door een trein overreden en gedood. GEVOLGEN VAN EEN KLTM-PARTLJ. Men meldt uit Groningen: De 15-jarige G. H. was langs een brandladder tegen het Beursgebouw aan de Vischarkt omhooggeklommen. Daarna wandelde hij een beetje over het glazen dak, met dit gevolg echter, dat hij door het glas zakte en op de binnen plaats terecht kwam. Hij werd ernstig gewond naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht Msb. AUTO BUS BEDRUP DER NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. De directie der Nederl. Spoorwegen heeft aan Gede puteerde Staten van Noord-Brabant aangevraagd, de volgende autobusdiensten dn, werking te mogen brengen: 1. Grave over Zeeland naar Uden; 2o. Uden over Volkel, Boekei, Gemert, Beek, Lies hout en Gerwen naar Eindhoven; 3o. Gemert over Bakel naar Helmond;; t 4o. Grave over Gassel en Boers naar Cuyk; 5o. Grave over Mill en St Anthonia naar Boxmeer; 6o. Grave over Reek, Schayk, Berchem en Ose naar Hee9ch; 7o. Hoesch om Nuland1 naar Don Boech; 8o. Hoesch over Nistelroode naar Uden, AUTOBUSSEN. De daarvoor aangewezen commissie uit Gedepu- teerde Staten is gistermorgen voortgegaan met gele genheid te geven bezwaren dn ie brengen tegen aan- vragon tot het in werking houden van autobusdien sten. F> wa9 aan de orde het verzoek van de heeren Keötman Schoort, wonende te Winkel, voor dien sten Winkel—Noord scharwoude., Alkmaar—Winkel, Schagen—Winkel Hoorn—'Winkel en Win kei-Pu rme- rend. Deze laatste dienst wordt alleen op Dinsdag gereden. D.e Nederlandsche Spoorwegen hadden bezwaar tegen alle genoemde diensten behalve de eerste, om dat de trein voldoende in de behoefte voorziet. De ondernemer zeide nog, dat 80 pet. van de door de autobus naar Alkmaar vervoerde personen ver der gaan met den trein. De spoorwegen hebben dua voordeel van de lijn naar Alkmaar. De heer de Jong onderstreepte dit met nadere bij zonderheden. Voor de marktdagen is de autobus van zeer veel belang. De heer MooiJ van Oude Niedorp bad een aanvrage ingediend voor het traject A'kmaar—Moerbeek. In gekomen was een bezwaarschrift van de Nedertand- sche Spoorwegen, die geen bezwaar zouden hebben tegen oen lijn Moerbeek—Noordscharwoude. De ondernemer deelde mede, dat hij niet eiken dag rijdt en duurder is dan de spoorwegen. DOODGEVALLEN. Gisteravond is een zekere M. 0„ wonende Prins Alexanderstraat te Rotterdam, toen hij' zich aan boord van het Noorsche e.s, „Damptre", liggende in de Oosterhaven te Schiedam wilde begeven, uitge gleden en op een sleepboot, die langszij lag, geval len. De man bekwam een schedelfractuur en was onmiddellijk dood. DE POKKEN TE MAASTRICHT. Het pokkengevaar te Maastricht is bezworen. Het quarantainekamp in de Kruisheerenkerk wordt op geheven. VAN DEN DIJK GEREDEN» Door den mist misleid is gisteren een bestuurder van een vrachtauto, beladen met kisten eieren, van den OosUanerdtJk gereden, zoodat do wagen om sloeg. Do bestuurder kwam er mét enkele lichte ver. wondingen af. DE NOOD DER DRENTSCHE JEUGD. 'Het Landelijk Comité: Fusie van Onderwijzers- Corporaties en Vereeniglngcn voor Gezondheidskolo nies, zendt ons een gedeelte van een brief van prof. Scheltema te Groningen, over de kinderellende in Drente. Prof. Scheltema, die als tijdelijk door de regeering aangezocht conitroleerendi deskundige de verschil lende vacantiekolonies nu en dan bezoekt en alleen daarom reeds meer kijk heeft op de mate van ver- waarloozing en het lijden der kinderen, schrijft dan: „Kort geleden heb ik den keurenden arts, die do kinderen uit Drente onderzoekt, eens op zijn reis naar Emmen en omstreken vergezeld om mij er van te overtuigen, of er ook overdrijving school in de nood kreten, die ons over de ellende der kinderen aldaar bereiken. Ik bezocht met hem een school, die tusschen den besten en den slechtsten toestand in ligt. Op vele scholen is het erger, op enkele wat beter. Mijn stemming was Ietwat sceptisch. Ik ging ©r heen met de verwachting, dat de slechte toestand wel wat overdreven zou zijn voorgesteld, zooals al licht geschiedt, indien er aanvallen op de weldadig, beid gedaan moeten worden. Maar ik heb al spoedig begrepen, dat wij hier in derdaad staan voor de zwaarste vormen van kindor- ellende, nu over een geheele streek uitgestrooid en dat men deze toestanden niet to zwart kan afschil deren. Hier is nu eens werkelijk alle reden om te helpen en de kinderen door een gezondheidsbad, met goede voeding, reinheid, orde, regelmaat, uit een diepen put te redden, als men er prijs op stelt, om het ko mende geslacht dn deze streken in het bezit te stellen van de hoofdvoorwaarde, voor economische verhef fing, nl. een ongerepte gezondheid. Het hart keerde ons in het lijf om, bij het waarne men van deze verwaarloosde stakkers, nu eons niet als uitzondering, maar als regel in een geheele streek. Het is één, praecipitaat van armoede. Ik heb er in het geheel geen bedenking tegen, dat U van deze uitingen in hot publiek gebruik maakt, als U meent dat zij kunnen dienen om tot meer hulp to komen". BELANGRIJK BEDRAG GESTOLEN. Inbrekers hebben hun slag geslagen in» de villa „Borgelerhof" te Diovenveen (Oost), bewoond door de familie "Muller. De bewoners waren Vrijdag jl. op reis gegaan. Toen zij gisterenavond thuiskwamen, ontdekten zij de inbraak. De daders hebben alle ka mers doorzocht, schrijfbureau en kasten opengebro ken. Tn de kasten was voor een groote waarde aan zil veren voorwerpen opgeborgen, die door de inbrekers echter ongemoeid zijn gelaten. Het was hun kenne lijk om geld te doen. Een vrij groot bedrag wordt vermist. Van de daders .is nog geen spoor ontdekt. Vermoedelijk zjjn hier de zwervende Duitschers, die een aanslag pleegden op twee poldtie-agenten te De venter on in Overijsel verschillende inbraken pleeg den, weer aan den gang geweest. VERVROEGD OUDERDOMSPENSIOEN VOOR SPOORAMBTENAREN. Volgens art 24 van de Pensioenwet voor de Spoor wegambtenaren, kan aan zekere categorieën van personeel reed9 op 55-jarigen leeftijd pensioen wor den verleendit Daartoe behooren die ambtenaren, aan wie lichamelijk zware eischen worden gesteld, zoo als b.v. machinisten, conducteurs en rangeerders. Wanneer de directie deze beambten niet meer ge schikt acht voor hun functie, kan zij' hen zonder meer op 55-jarigen leeftijd pensionneeren. Daardoor staan zijn achter bij Andere ambtenaren, die eerst op 66- of 65-jarigen leeftijd op .pensioen gesteld wor-' .den on wanneer zij voor dien tijd afgekeurd worden, 'overeenkomstig het R. D. V. nog gedurende een Jaar vol salaris ontvangen. Daarom heeft nu de directie, op verzoek van den Personeelraad bepaald, dat in frhet algemeen zij, die met vervroegd ouderdomspen sioen den dienst verlaten, gedurende één jaar hun volle loon krijgen, tenzij zij' eerder den 66-Jarigen leeftijd hebben bereikt. Dit zal gelden voor die amb tenaren, die op 1 Januari sa of later op ouderdoms pensioen gesteld! worden, mits dit dan niet op eigen verzoek geschiedt DOOR KOUDE OVERLEDEN. Naar „Het Huisgezin" meldt, is te Eindhoven een pasgeboren kindje van den petroleum venter B. ten gevolge van hevige koude overleden. De moeder is ock stervende. DE MIST, Gistermorgen omstreeks halfzeven heeft men nabij het station Zevenbergen op de spoorbaan het totaal verminkte lijk gevonden van den werkman C. Ver hoef. Blijkbaar heeft de man, die vlak bij de lijn woont, deze willen oversteken en door den mist den naderenden trein niet gezien, met het noodlottig ge volg, dat hij werd overreden. ALWEER DE ONBEWAAKTE OVERWEG» Uit Heemskerk, 28 Dec. De voerman P. de Vries Hz. werd, terwijl hij met een wagen met twee paar den bespannen, den onbewaakten overweg aan den Zuid-Maatweg te Heemskerk, passeerde, door een sneltrein gegrepen. De paarden werden op slag gedood. De voerman zelf kwam met den schrik vrij. Het ongeluk is gedeeltelijk te wijten aan den dik ken mist. ERNSTIGE AANRIJDING^ Dinsdagmiddag pl.m. half 2 had op de vlotbrug te Alkmaar een ernstig ongeval plaats, dat nog be trekkelijk goed is afgeloopen. Na aankomst van de tram uit Purmerend, toen tal van personen, die niet met die tram waren meegekomen, zich op de brug bevonden, kwam de heer Mulder, schoenhandelaar aan de Laat, met rijn auto van het 'Heiligland, Hij zag geen kans de menschen te paeseeren en reed dan ook eenigen van hen omver. Een dezer voetgangers, zekere van der Velde, afkomstig uit Pur merend, doch wonende te Alkmaar, werd het ern stigst aangereden. Hij werd voornamelijk aan het hoofd gewond en is op last van dr. Degenaar, die spoedig aanwezig was, naar het stadsziekenhuis ver voerd. De heer Heidem&nn uit de Koningsstraat, {hij wien v. d. V. thuis is) en zijn zoontje, dio bolden worden aangereden, kondon zich te voet naar huls begeven, hoewel zij nog al pijn hadden. Een meisje uit Scher- merhorn, dat bij den heer Blokland, rijwielhandel aan het Luttik-Oudorp, binnengebracht werd, kon eenigen tijd later reeds weer vertrekken. Naar men ons vertelde, zouden nog twee meisjes, eveneens zijn overreden. De heer M. liet terstond na de aanrijdingen de auto stoppen. Hij werd door de politie, die direct aanwezig was, gehoord en het voertuig Is meegeno men ter onderzoek naai do deugdelijkheid van de remmen. Al km. Crt. LUIDE NS NIEUWE BURGEMEESTER. Naar het Corr. Bur. meent te weten heeft de regee ring voor het ambt van burgemeester van Leiden het oog op den heer Mr. A. N. van de Sande Bakhuysen, zaakgelastigde van Nederland! te Boedapest, De heer Van de Sande Bakhuysen is geboren te Leiden 18 April 1874 en is de zoon v&n prof Van de Sande Bakhuysen, directeur van de sterrenwacht al daar. Op de spoorbrug over 'de Warmonder Leede, nabij het station Warmond, Is gisteravond, naar men ver moedt, omstreeks acht uur, een ernstig ongeval ge beurd. Twee meisjes, werkzaam op de „Padox" tim merfabriek zijn omstreeks dien tijd nl. over de spoor brug huiswaarts gegaan daar de pont waarmee het personeel gewoonlijk wordt overgezet, niet meer voer. Van geen van beiden heeft men sindsdien iets vernomen en toen men later een losgescheurden arm vond, rees het vermoeden, dat de meisjes door een trein zijn gegrepen en daarna te water zijn geraakt. Na geruimen tijd te hebben gedregd, heeft de po litie 's morgens osmfcreeks twaalf uur de lijken op gehaald. Het lijk van mejuffrouw Kerkvliet was ern stig verminkt, dat van mejuffrouw Vink vertoonde geen letsel. De meisjes hebben vermoedelijk door den dikken mist den trein niot zien naderen. Nader vernemen wij nog, dat de namen der meis jes zijn Geertruida Kerkvliet, 24 Jaar en Agatha Vink, 21 jaar. De gevonden arm. heeft, naar is go- bleken, behoord aan Geertruida Kerkvliet. Voorts hooren wij, dat niemand van het personeel wist, dat de meisjes de spoorbrug hadden genomen. De Tel.-correspondent meldt hierover nader: Als gewoonlijk was de 24-jarige Truus Kerkvliet uit Warmond naar de kantoren gegaan om deze schoon te maken. Met het oog op den Nieuwjaarsdag zou zij in plaats van Zaterdag reeds Maandagavond alles een flinke schoonmaakbeurt geven. Een vrien din van haar, mej. Vink uit Noordwijk, was bij wij ze van vriendschapsdienst meegegaan om haar to helpen. Tegen acht uur waren de werkzaamheden afgeloopen en keerden beide meisjes naar huis terug. De gewone verbinding tusschen de Padoxfabrieken en het dorp, de Heerenweg, gaat over een vlotbrug, die over de Warmonder Lee is gelegen, in de onmid dellijke nabijheid van een vrij groote spoorbrug op de lijn Leiden—Haarlem. De vlotbrug was in verband met bet late uur in gehaald en de bedienaar van een hulpbootje, die personen anders 's avonds overzet, was even naar het dorp toe. De meisjes namen daarop bet voor haar noodlot tig besluit, om via de spoorbrug over de Warmonder Lee te komen, en moesten daartoe eerst over een dichtgevroren dijksloot heen. vervolgens over een hek, om zoo op de spoorbaan te komen. Op de spoor brug zelf ligt ook dubbel spoor met in het midden openingen. Toen zij halverwege de brug waren, kwam echter plotseling een trein aangesneld, en door den mi9t geraakten de meisjes nog meer in de war en wisten niet welken kant uit te wijken. ZIJ hebben blijkbaar getracht het midden van de brug te bereiken en kregen daarbij van den trein een stoot, waardoor zij door de openingen van de brug naar boneden vielen en door het ijs heen in het wa ter terecht kwamen. Het eene mei9je, mej. Kerkvliet, heeft nog een rail vastgegrepen, met het gevolg, dat haar eene arm bij na geheel werd afgereden, waarop ook zij omlaag stortte, onder het ijs geraakte en, evenals haar vrien din, vedronk. Niemand was er die iets van het ongeluk bemerkt had. E*r wonen geen menschen vlak bij en het ge raas van den trein overstemde het gegil. Hedenmorgen kwam een broer, van mej. Kerk vliet, ongerust over den geheelen nacht wegblijven van zijn zuster, op de fabriek Padox om te dnformee- ren waar het meisje was. Toen men daarna een on derzoek instelde, deed men vlak bij de spoorbaan een griezelige ontdekking.op het Ijs zag men een menschelijken arm liggen. De broer herkende dade lijk den arm als dien van zijn zuster,, omdat aan den arm nog een deel van een jumper zat, welken zij ge dragen bad. 'Onmiddellijk werd de burgemeester van Warmond de heer Schölvink, gewaarschuwd:, waarna de politie direct met dreggen onder de spoorbrug aanving. Van negen uur tot halfelf was men hiermede be zig éfa toen werden de lijken op eenigen afstand van elkaar opgehaald. Het lijk van mej. Kerkvliet was deerlijk verminkt; ook aan het gelaat had zij kneu zingen opgeloopen. Dat van haar vriendin was vrij wel ongeschonden, zoodat men vermoedt, dat zij, na een duw van den trein te hebben gekregen, direct door het ijs is gevallen en verdronken. Het is ook mogelijk, dat twee treinen elkaar ge passeerd zijn toen de meisjes over de brug liepen en dat dezen, na ermede in aanraking te zijn ge weest, door de brug zijn gevallen. TEGEN DEN BURGEMEESTER VAN URSEM. Tusschen den burgemeester van Ursem, den h30r Van den Heuvel en de bedde wethouders, onder aan voering van den heer Veldboer, botert het niet. Die verhouding was al lang verre van rooskleu maar is nu de uitbarsting gekomen. Deze vond oorzaak in het zenden van een brief door wethou Veldboer aan den Commissaris der Koningin, burgemeester werd daarin beschuldigd van het der vloeken weigeren van uitvoering van een sluit der beide wethouders inzake het verstrek van gespecificeerde rekening voor een zekoren Groot, voor het maken van oen eloctrlsch not v deze ton bodrago van f250. Zelfs na tusschonkoi vanwege dezen Groot door Mr. Smal van Alkmi was aan het verzoek om deze gespecificeerde n niet voldaan. Door den Commissaris der Koningin met aantijging der wethouders in kennis gesteld, had burgemeester onder uitvoerige mededeeling der ten aangetoond, hoe alles zich in werkelijkheid h toegedragen en van hoe onbenullige beteekenis les was en dat hier lasteren de eonige drijfvj was. Al de betrokken brieven werden in de laati ïaadsvergadering voorgelezen en werd het oonlj van Raad gevraagd. En het is in de volgende d cussie, die wij van het Noordhollandsch Dagbij ontleenen, dat de vroede vaderen hun oordeel ov hun collega-wethouders uitspreken: De heer Buis staat gewoonweg paf van deze ha delwijze, die spr. „spijkers op laag water zoekei noemt, Spr. merkt op, dat de heer Groot genoeg» heeft genomen met de rekening, maar later opg warmd is door anderen, die niets liever zien, da dat de Burgemeester belasterd wordt. Spr. keu deze handelwijze dan ook ten sterkste af. De heer Schaap, die 'n viertal vergaderingen teru een voorstal indiende om het vertrouwen in Wethouders op te geven, is nog niet van meenin veranderd en betreurt het, dat dit voorstel toen ee mislukking is geworden. De heer Ruijter sluit zich ten volle aan bij woorden van den heer Schaap en zegt bij deze n< eens mondeling alle vertrouwen in de wethoudei op. Spr. vindt de laster van deze heeren jegens de Burgemeester een grove en schandalige hande wijze. De heer Broertjes staat ook paf van dergelijk dingen. Spr. heeft al dikwijls getracht door ee onderhoud verandering in de zaak te brengen, maa stuitte steeds af op de sluwe, lage slangen-intrigue van de Wethouders. Spr. vindt het een echte Ji dasstreek, iemand achter zijn rug te belasteren o een manier, waarvoor een heiden zich zou schamoi Vooral vindt spr. het zoo'n in-gemeene handelwijs» omdat de zaken steeds in de beste orde bevonde werden. Spr. dacht niet, dat er zulke personen b< staan konden en betreurt do tegenwerking, die g( noemde heeren steeds aan den dag legden. Boven dien dateert deze zaak nog van den tijd van Burg» meester Lommen. Deze lage manier van doen act spr. niet menschwaardig en spr. stemt er dan ten volle moe in om het vertrouwen in de Wethoi ders op te zeggen. De heer Koopman betreurt *t eveneens en voon omdat 't van den kant van de Wethouders komt. D Partij- of Geloofskwestie buiten beschouwing gelatei vindt spr. het een diep-treurig feit en het is spr. oi begrijpelijk, hoe een mensch zóó weinig van de vr< desgedachte kan doordronpcrr zijn. Als spr. op het oogenblik in de plaats van We houder Veldboer was, zou hij z'n functie maar neei leggen. Ik kan mij niet veronderstellen, aldus spi dat de heer Veldboer zich niet schaamt om als We houder over straat te loopen: Spr. voelt veed voor goeden vrede on vindt het daarom een moeilijk-te nemen besluit om het vertrouwen op te zeggen; in dien de heer Veldboer nog een Christelijken geest be zit, dan moet hij zijn schuld erkennen. Ik heb u, al dus spr., op dien zetel geholpen, maar het spijt m thans tot in het diepst van m'n hart, daartoe in' steun gegeven te hebben. Wethouder Veldboer heeft nog maar weinig aai dit gesprokene toe te voegen. Dit schrijven aan dei Commissaris is juist aldus spr. Dat de heer Groo met de rekening van f 275 inplaats van f 250 genoe gen genomen heeft, ontkent spr. echter. De Voorzitter: Kom dan met bewijzen! Wethouder Veldboer: Die zijn weg. De Voorzitter: Daar moet u mee ter tafel kom' De heer Veldboer zegt nog, dat hij zich niet wil la ten uitvloeken. zooal9 hij bet in een café door dei Burgemeester gedaan is. Da Voorzitter: Hebt u dat zelf gehoord? Weth. Veldboer: Dat heeft men mij verteld. De Voorzitter: U moet niet vertrouwen op de praat jes van de goé-gemeente; daar hecht ik geen waard» aan. U doet nu als een drenkeling, die, als hij bijn» verdrinkt, om hulp roept. Toen, u met uw vuist oj tafel slaande, in een vergadering van B. en W. ge zegd had, dat u binnen 24 uur 'n gespecificeerde ra kening moest hebben, toen heb ik weliswaar op on« parlementaire wijze u duidelijk gemaakt, dat lk me niet door een Wethouder de les liet lezen, maar uit gevloekt heb ik u niet. En dan die bewering, dat ik de stukken vernietigd heb! Weth. Veldboer: Dat heb ik niet beweerd, ik stel de slechts de vraag. De Voorzitter: Ja, zoo voorzichtig was u wel, maar het blijft een Judas-streek, om zoo stiekum ach te» iemands rug om zulk een pamflet te schrijven. En toch indien u erkent, gelasterd te hebben, dan wil ik, om-dat ik weet dat ook Christus gejudast is en vergeven heeft, u nog een gelukkig Kerstmis en een Zalig Nieuwjaar toewenschen. De heer Koopman betreurt het nogmaals, dat allf moeiten om tot goede samenwerking te komen steedt moest afstuiten op de tegenwerking van verschillen de autoriteiten, die zelfs hun ondergeschikten op stookten om tegen den Burgemeester te ageeren. Hei doet spr. genoegen, dat alle leden zoo eenparig hat vertrouwen in de Wethouders hebben opgezegd. ïH kunnen er eventueel maatregelen worden genomen. De heer Koopman zegt nog tot Weth. Veldboer, dat, 'wil hij' het Jaar goed' eindigen, hij1 niet heter doen kan dan den Burgemeester vergiffenis te vragen. Dé heer Schaap: Hij valt liever dood1. De Voorzitter uit zijn genoegen erover zooveel hulp en bijval van de raadsleden te ondervinden, en sluit dan de discussies -hierover, waarna de Raad. in co mité gaat PETTEN. Tn het helder verlichte kerkgebouw werd op 25 De- cember JL door den consulent Da. van Loon van Bar*'

Schager Courant | 1926 | | pagina 2