Radioprogram m Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Binnenlandsch Nieuws. KAA SP ABRIEK „DE LOET*. Uitbetaling over liet tijdvak 14 November tob 11 December k 1.88 per Kg. ber. vet of' geinidd. f 7.85 per 100 Kg. Hoogste 10.75 j laagste 7.01 per 100 Kg. PROEFPOLDER ANDIJK. In de door den Minister van Waterstaat ingestel de commissie van advies omtrent landbouw-tech- nische aangelegenheden betreffende den proefpol- der bij Andijk, zijn o.m. benoemd tot leden de hee- ren S. Smeding, Rijkslandbouwconsulent alhier en non heer K. Breebaart Jz. te Winkel. VRIJZINNIG-DEMOCRATISCHE KIESVEREENI- GING „SCHAGEN". Vrijdagavond vergaderde bovengenoemde Kiesver- eeniging, in het Noordhollandsch Koffiehuis van den heer L. Zwaag, en wol naar aanleiding van het be danken van den heer P. Trapman al» eandidaat voor de Provinciale Staten. Er waren 16 leden aanwezig. De voorzitter, de heer A, de Heer, opent de ver gadering en zegt dat de vegradering met hem zal betreuren de aanleiding tot deze bijeenkomst, n.1. het uittreden van den heer Trapman uit de Partij, met alle gevolgen daarvan, n.1. het heengaan als lid dezer Voreeniging, het bedanken als eandidaat voor de Prov. Staten en het bedanken als lid van onzen Gemeenteraad. Waar de heer Trapman zoo vele jaren zijn gehecle persoon voor het algemeen heeft gegeven, zal hij voorzeker gegronde motieven voor zijn bedanken hebben gehad, welke wij, hoezeer 't ook betreurende, hebben te eerbiedigen en moeten wij- ons, hoe noode ook. bij zijn besluit neerleggen, Voorzitter memoreert dan in waardeerende be woordingen de verdiensten van den heer Trapman als lid der Kiesvereeniging, als lid der Staten en als lid van den Gemeenteraad, in al welke functies hij gedurende zoovele jaren was een groote stuw kracht en een krachtige bevorderaar van Schagen's belangen en die van hare omgeving. Schagen en Noordholland zal d6ze heengegane persoonlijkheid zeer zeker missen. Hierna worden de notulen gelezen en goedge keurd. I)e hoer I.. J. Roggeveen zou de reden willen we ten, wat den heer Trapman heeft bewogen tot dezen voor de Partij en voor Schagen zoo ernstige stap. Wat is er gebeurd? Kan het Bestuur daaromtrent geen inlichtingen geven? Voorzitter kan geen opheldering geven, er zijn voor den heer Trapman zeer zeker gegronde motie ven geweest. De heer Roggeveen vraagt, of het Bestuur dan niet. den heer Trapman heeft gesproken? Zoo niet, dan stelt de heer Roggeveen voor, staande deze vergadering eene deputatie naar den heer Trapman af te vaardigen, om te trachten, hem alsnog op zijn besluit te doen terugkeerefl. Uit de besprekingen komt vervolgens echter de overtuiging naar voren, dat juist wegens de ver strekkende daad van het geheele uittreden uit den Bond, elke poging om den heer Trapman op zijn be sluit te doen terugkomen, vruchteloos zal blijken te zijn. Vervolgens wordt na eenige bespreking besloten, cm geen nieuwen eandidaat voor de staten te stel len, maar thans de verkiezing te bevorderen van den heer Jb. Koster, Burgemeester van Winkel. Ingekomen is een schrijven van den heer P. D. Rezelman, van den volgenden inhoud, gericht aan de ledenvergadering. „Ondergeteekende, P. D. Rezelman, verzoekt u, in verband met zijn benoeming tot lid van den Ge meenteraad van Schagen, als gevolg van het bedan ken voor het lidmaatschap van den Raad door den heer P. Trapman, te willen bepalen of deze benoe ming door ondergeteekende behoort te worden ge accepteerd of afgewezen Het feit, dat ondergeteekende Voor het lidmaat schap van uwe Kiesvereeniging bedankte, is voor hem geen reden om zonder eenig overleg met de kiezers, welke hem eerder candideerden, te be danken voor deze benoeming. Het is het standpunt van ondergeteekende, dat in deze alleen de verga dering van de V.-D. Kiesvereeniging eend beslissing zal mogen nemen, naar welke beslissing door on dergeteekende zal worden gehandeld". Op voorstel van het Bestuur wordt na eene korte bespreking met algemeene stemmen besloten, den heer Rezelman te berichten, dat de ledenvergadering van meening is, dat hij de benoeming tot raadslid niet kan aanvaarden, omdat hiji geen lid meer is van de V.-D. partij, waarvoor hij reeds een paar jaar geleden had bedankt. Vervolgens stelt het Bestuur voor* tot den heer Trapman een schrijven te richten met dankbetui ging voor al zijn werken in het belang van de Partij van Schagen, en van de Provincie, welk voorstel met algemeene instemming wordt aangenomen. Hierna sluiting der vergadering. VARKENSPRIJS. Een lezer bericht ons. dat de prijsnoteering der vette varkens niet 69 cent. maar 70 cent is. Inzen der had deze prijs zelf voor zijn varkens gemaakt. „SPARTA". Zondag a.s. krijgt Sparta I haar zwaarste tegen stander op bezoek en wel W1F.C. 3 uit Wormerveer. Deze wedstrijd is van veel bèlnr.g voor het kam pioenschap. Het aantal verliespunten van Sparta en W.F.C. is gelijk, zoodat deze wedstrijd den doorslag zal geven. Wint Sparta. dan behoudt zij een pracht kans voor de bovenste plaats. Aan spanning zal het dus niet ontbreken. Wij wenschen Sparta I een suc ces! Een nader bericht uit Wormerveer geeft kennis dat de wedstrijd wegens griep niet kan doorgaan. GEMEENTE SCHAGEN. GeborenAgatha EÜsabefch, dochter vatti Arie Sn aas en Misabeth Jannetje Brantenaar. OverledenAaitje Bergman, oud 76 jaar, ©dtdj- genoote van Hens Bras. De Hertog en Hertogin van York op reis. De tweede zoon van den Engelschen koning met zijn vrouw, do hertog en hertogin van York, zooals hun titel is, zijn met de liniekruiser Renown op reis, voor zes maanden, naar New Zeeland «ni Australië. Zulk een vertrek houdt in Engeland, waar een ieder nauw samenleeft met alles wat het koninklijk 'gezin betreft, de openbare meening volkomen bezig. De kleinste bijzonderheid interesseert het heele En- gelscho volk en als gevolg daarvan staat de En- gelsche pers vol over deze reis. De uitrit was bijzonder hartelijk. Het stond op straat zwart van de menschen om de koninklijke familie naar het station te zien rijden. En op het station een lange rij van hoogwaardigheidsbeklee- ders, die het echtpaar uitgeleide doden. De prins van Wales en nog twee broers gingen mee naar Portsmouth en de kruiser vertrok Don derdagmiddag om half twee. Het scheep gaan van do koninklijke gasten bood een aard igen aanblik. Langs de scheepsboorden en >p de torens van de groote schepen stonden de ma>- trozen in parade. Er scheen een vroolijk zonnetje, dat de schepen als zilver glanzen liet. De prins van Wales, die het paar met de prinsen George en Henry uitgeleide deed, inspecteerde als oudste officier de rewacht van de honderd mariniers, die op het voor dek opgesteld was. In hun blauw met gouden uni form. met de witte helmen, boden zij in het zonlicht oen vroolijk gezicht. Binnen een half uur was het 'scheid afgeloopen en onder bet donderen van dei anonnen van de groote schepen en het gefluit deri sirenes, verliet de Renown de haven. De hertog en de hertoging stonden op de campagne. Vier torpedobootjagers volgden het schip tot zons ondergang. Vijf groote watervliegtuigen vlogen mee, Wight rond. En zoo'n ontvangst zit maar zoo niet in elkaar en wordt van te voren gerepeteerd. Woensdag te voren waren op de verschillende dekken de beman ning van bijna 1100 man opgesteld, allen in groot tenue. Kapitein Sultvan. de commandant van de „Itenowfc", fungeerdo olis hertog van York en be trad van den wal af het schip. 1-liJ schudde den com mandant (welke functie tijdelijk door een adelborst werd waargenomen) de hand, terwijl de bemanning het geweer presenteerde. Alle officieren stonden op de campagne in de houding, de muziek speelde hot volkslied, kortom, het wa9 een onvergetelijke plechtigheid, welke twintig minuten duurde en tot groote tevredenheid van den pseudo-hortog verliep. Er behoefde geen enkel tooneeltje herhaald te wor den en men was vol goeden moed voor den volgen den dag. Toen is dan ook alles patent van stapel ge- loopen. Wij willen gelooven dat het voor menigeen een opluchting is nu dit vertrek achter den rug is. Wel is men in Engeland niet bang voor aanslagen of iets dergelijks, maar de veiligheidsmaatregelen wor den toch niet verwaarloosd, integendeel. Zelfs als de koning in eigen land reist, worden de uitge breidste maatregelen getroffen om hem te bescher men, iets wat het publiek nauwelijks ziet. Langs het traject, dat de koninklijke trein volgt, hebben de be ambten strenge instructies gekregen. De locomotief heeft vier lichten, één onder den schoorsteen, twee bij de buffers en één in het midden, terwijl de ge wone locomotieven er slechts twee hebben. Het wer ken aan de spoorbaan wordt tijdelijk gestaakt, het rangeeren zooveel mogelijk beperkt. Aan de tunnels wordt de grootste aandacht gewijd. Een uur voor dat de koninklijke trein nadert, worden ze nog eens zorgvuldig onderzocht, aan boidie uiteinden Staan beambten met signalen opgesteld. Een andere bepaling is dat bij de overwegen, welke door vrouwen worden bediend, een half uur vóór het naderen van den trein een „bevoegd" man nelijk beambte de plaats der vrouw moet innemen. Hij moet daar blijven tot tien minuten na het voor bijrijden van den trein. Voorts bevinden zich in den trein zelf eenige inge nieurs, die in geval van nood telefonische verbin ding kunnen aanleggen op het telefoonnet langs den weg. Vóór den oorlog werd de salontrein des konings steeds door een losse locomotief voorafgegaan, doch dit wordt thans niet meer noodig geacht. Het is gelukkig dat niet overal zooveel omhaal wordt gemaakt met het reizen van vorsten. De ko ning van België bijv. doet het tenminste heel wat eenvoudiger. Die stapt als gewoon reiziger in een gereserveerde coupé. Wij zullen in de a.s. zes maanden over deze reis van den hertog en hertogin van York nog wel eens het een en ander hooren. EEN ORKAAN BOVEN KAMTSJAKTA IN RUS LAND. Uit Kamtsjakta wordt gemeld, dat een hevige or kaan het schiereiland heeft geteisterd. Vijftig vis- sohersschepen worden vermist. Ook een kustvaartuig waarop zich zeventig personen bevinden, is niet aan gekomen. ft GEMEENTE NIEUWE NIEDORP. Geboren: Simon, zoon van Pieter Ootjers en Louisa Koning. Lammegiena Rolina, dochter van Harm Boer en Trientje Hagting. Jannetje Aaltje, dochter van Jan Kooij en Jannetje Smit. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Overleden: Jacob Wamar, oud 76 jaren, echtgenoot van Guurtje Groeis. GEMEENTE PETTEN. Geboren: Jan Albert Willem, zoon van Cornelis Hoveling en Cornelia Kieft. Gehuwd en overleden: Geene. GEMEENTE SCHOORL. De bevolking bestond op 31 December 1925 uit 997 m., 973 vr. Ingekomen in 1926: 79 m., 198 vr., geboren 16 m., 23 vr., vermeerdering 95 m., 13(1 vr. Vertrokken 79 m., 103 vr., overleden 6 m., 4 vr., vermindering 85 m., 107 vr. Meer bijgekomen dan vertrokken 10 m., 24 vr. Totale bevolking op 31 December 1926 1007 m., 1003 vr. Totaal 2010 personen. Aantal huwelijken 11. GEMEENTE ZUTPE. OverMen: Marijtje de Waard, 65 Jaar» eohtge- noote van Jacob Abbenas. GEMEENTE WIER1NGEN. Geboren: Jaap je, dochter van T. Kort en M. Takes. Jan Pieter, zoon van J. P. Wigbout en G. Hoep. Simon Górnelisi, zoon van. C. Wagemaker en C. Smit. Willem, zipon van J. Siegersi en J. de Bie. Anne, «oom van S. Rotgans en G. J. Heg-ernan. Ondertrouwd: F. E. J Kuoflla en D.' Bbersen. Getrouwd: Geene. Overleden: Antjo Kuut, oud 44 jiaren', echtge- noote van G. P. Wiegman. Bijtje Sprenkeling*, oud' 4 (jaren, dochter van K. Sprenkeiing, over- den, en van N. Rotgans. Nam Takes, oud1 52 (jaren, echtgenoot Van M. Kuijt. Simon Lont, oud 61 ja- ren, echtgenoot van Amtje Bakker. GEMEENTE OUDKARSPEL. Geboren: Anthonius Petrus, toon van Simon Pe trus Rood# en Maria Wokke. Cebina, dochter van K. Horseb'ng en Hendrikje Droeit. Jan, Zoon van J. v. Hout en Grietje Kapitein. Jan, zoon van (J. Wijn en H. O. Busker. Geertruida Petroneü^ dochter van K. de Wit en Grietje Keizer. Overleden: Simon Vis, oud 1 jaar, zoon van O. Vis en Grietie Maasan. Levenloos kind van J. Put erti Anna Baars. Gehuwd: Geene. i DE BELEENDE ALBERT CUYP. Men aal zich herinnerenj dat de heer Benjamin, amtiaair te Rotterdam, eenige maanden geleden een tweetal1 beleenbriefjes heeft gekocht van een Duit- sche dame, die bij die Gemeentelijke Bank van Lee ning alhier twee schilderijen had beleend, Voor f 4000i- Bi| de beleenbriefjes kreeg de heer B(. foto's van do schilderijen en toen hij de Schilderijen wilde gaan inlossen, vertoonde een der doeken ken afwijkingen met de oto, welke de heer B. in zijn bezit had. Hoewel de antiqair herhaalde, malen op de afwijkingen wees» was men bij 'de 'Bank van Lecning van oordeel1, dat geen abuizen moge lijk waren De heer B. heeft daarop de schilderijen geaccepteerd.. Kort nadat de kooper zijn doeken in bezit had. bleek, dat het doek. waarop de afwijkin gen voorkwamen, waarschijhüjk een Albert Cuyp was, Daarna wilde de Bank van Leaning de schll- derij terug hebben en, omdat de heer B. weigerde werd een vordering tegen hem ingediend. De justi- ie hoorde daarna van den gedaagde, dat hij zljjn schilderijen naar Londen verkocht had Daarop is een inspecteur van de centrale recherche, de heer G. W. Valken, naar Londen gegaan op on derzoek, waar hem bleek, dat de schilderij de firma Cirri stie was aangeboden, maar deze firma had de koop geweigerd. Het doek was inmiddels weer naar Nederland teruggezonden. De heer Valken is daarop bij een expediteurefirma te Rotterdam gaan infor- meeren en daar «tonden inderdaad twee kisten voor den heer Benjamin Deze kisten ziln in beslag geno men en in een er van zat inderdaad de bewuste Al- bert Cuyp. Do echtheid van dit doek wordt nu evenwel in twijfel getrokken, o.a. door do firma Christle, die zeventig pond voor het schilderij bood. terwijl een andere Londensche firma honderd pond heeft go- boden. De justitie heeft beslag gelegd op dit doek. in ver band met de procedure van de Gemeentelijke Bank van Leening te Den Haag tegen den heer Benjamin, WINKEL. Naar ona wordt; medegedeeld, vergaderde Woens dagavond de oommiselo voor de oprichting van pen Vereooiiging voor Ziekenhuis verp leging De commissie word op zoor duidelijke wijze door don heer G. Sohoorl' Pz. van Haronkarspel uiteen gezet, liet verloop on werken van eou zoodanige vemeeniging. Besloten werd tegoü Maandagavond 10 Januari dos avonds half acht, in heb lokaal van den (heer de Bruin een openbare vergadering te houden, in wefllfe vergadering aan het publiek do plannen van het comité zullen worden ontvouwd en overgelegd Wij twijfelen niet, of een groot publiek zal dan door aanwezig te zijn, blijk geven van belangstel ling in d'e eventueele stichting van een vereeni- giug als eerder genoemd. GRIEP. Te Wormerweer zijn op een bevolking van 9000 zieden 2500 gevallen van griep. HET VOLK EN DE TELEGRAAF. Het nieuwe jaar heeft in de Amsterdamsche volks pers een opvlamming gebracht van den strijd om de kleine lezers. De scherpe concurrentie, die Het Volk door zijn nieuwo ochtendblad heeft aangebon den met De Courant, de volkseditie van De Tele graaf, zal immers wel niet vreemd zijn aan de ge prikkeldheid, die men in den laatsten tijd in de openbare betrekkingen tusschen de beide Amster damsche bladen constateert. Het s.-d. partijorgaan heeft onlangs een aantal feiten genoemd, waarmede nog eens de aandacht werd gevestigd op de eigenaardige verhoudingen aan De Telegraaf, waar men, naar van algemeene bekendheid is, redacteuren en ander personeel aan den 'dijk zet of degradeert met een gemak, dat blijk geeft ven even weinig journalistieke vastheid en menschenkennis, als van eerbied voor de belangen eer betrokken personen en besef van de verplichtin gen tegenover hen. Het Volk maakte ook gewag van de allernieuwste hobbie der Telegraafleiders om aan hun blad en de volksuitgave daarvan zooveel mo gelijk roomsch-katholieke redacteuren en hoofdre dacteuren te verbinden, teneinde de moeilijkheden uit den weg te ruimen, welke men vooral in het Zui den, met name in Limburg en Brabant, heeft met de katholieke geestelijkheid. Het had om van de personen op den inhoud der courant over te gaan ook kunnen vragen om welke zakelijke redenen De Telegraaf plotseling zijn campagne voor het Neder- landsch-Belgische verdrag heeft gestaakt en of ook in verband daarmede aan de redactie geen slachtof fers zijn gevallen. In zijn editie van gisteravond drukt Het Volk een brief van De Telegraaf af, waarin dit blad weigert advertenties op te nemen van het s.-d. blad wegens den „geest van sommige artikeltjes" daarin. On der deze omstandigheden wenscht De Telegraaf blijkbaar een stokje te steken voor het geminnekoos van Het Volk met de Telegraaf- en Courant-lezers. F,en tweede, in Het Volk afgedrukte brief geeft nog eens uiting aan het misnoegen van een s.cL bestuurs lid van den Centralen Bond van transportarbeiders, afd. ÏJmuiden, over de lichtzinnige wijze, waarop de leiding van De Telegraaf haar personeel ontslaat; hij wenscht haar geen berichten meer te leveren. Het zijn de gewone symptomen eener verscher ping van de concurrentie. De nieuwe prikkel is nog wat vreemd. De prikkel zal niet verdwijnen, maar de vreemdheid zal wel gauw gesleten zijn, zegt de N. R. Crt. HET BEZOEK VAN DEN EX-KROONPRINS. Uit Hippolycushoef, 7 Jan. Naar ons heden van officieele zijde werd medegedeeld, is het absoluut uit gesloten, dat de ex-kroonprins Wilhelm, wanneer hij ter gelegenheid van den verjaardag van den ex-kei zer in Nederland mocht komen, hiervan gebruik zou maken Wieringen te bezoeken. Tel. LANDBOUWCOÖPERATIE. Overal in den lande, maar speciaal in de Gro- ningsche Veenkoloniën, komen de boerenorganisa- ties er meer en meer toe om te trachten door coöpe ratie zoowel bij aankoop als bij verkoop de finan- ciëele uitkomsten van het bedrijf zoo hoog mogelijk op te voeren. Zoo heeft enkele jaren geleden de Veenkoloniale Boerenbond, na zich reeds langen tijd op ander terrein te hebben bewogen, op coöperatief gebied, ook den verkoop van granen ter hand geno men, en welk een vlucht die nu reeds genomen heeft, moge blijken uit de mededeeling. dat de om zet van 1 Mei tot 31 December 1926 in totaal be liep 1177 wagonladingen van 10.000 K.G. ieder. SMOKKELARIJ. Naar men uit Tilburg meldt, wordt daar en in de omstreken in deii laatsten tijd een levendige han del gedreven in spirutialiën die uit België worden binnengesmokkeld, na eerst uit ona land daar te zijn ingevoerd. De gesmokkelde drank wordt voor ongeveer de helft van den in ons land gangbaren prijs van de hand gedaan, geen wonder dat ze in alle lagen der bevolking haar afnemers vindt en dat velen, in de hoop op een zoet winstje de kwade kans wagen om de waakzaamheid der douane te verschalken. In de grensgemeenten met name te Goirle heerscht de laatste weken een groote bedrijvigheid. De smokkelaars geholpen door handlangers, die aller wegen posten, weten menigmaal aan de waakzaam heid der commiezen te ontkomen. De douane van haar kant is natuurlijk ook in volle actie en hun ijver wordt vaak met goeden uitslag bekroond. En kele dagen geleden heeft ze een paar smokkelaars, die zich reeds veilig op Tilburg^s grondgebied waanden, aangehouden en een partijtje smokkel waar geconfiskeerd. Deze handel in spirutialiën heeft ook tot bedrieg lijke praktijken aanleiding gegeven. Dezer dagen moest menige kooper van verboden waar tot zijn schade constateeren, dat hij water in plaats van sterken drank had gekregen. De Tilburgsche politie heeft van de week zekeren P. aangehouden, die zich aan deze praktijken had schuldig gemaakt. P. is naar Breda overgebracht. WIERINGERWAARD. Daartoe uitgenoodigd door den hèer Schenk, zal hier weder optreden het Intiem. Tooneel van Bergen, met het bekroonde tooneelspel van Felix Philippie: „Haar Lijdensweg", De gunstige persbeoordeelingen over do opvoerin gen van bovengenoemd toonoolwerk, belooft voor liefhebbers van goed tooneelwerk, een genotvollen avond. De Schager Courant schreef over de laatste op voering te Kolhorn: Het Intiem Tooneel van Bergen. Dir. Adr. Schoen, vertolkte dit hoedende tooneelwerk op zulk een voortreffelijke wijze, zoodat dezen avond is geworden een avond van hoog kunstgenot. JULIANADORP. De bauw van een1 miauw burgarwootnhui9 voor den heer K. Hoornsman Sr. aan de School vaart alhier, ie onderhamdsch opgedragen aan den aannemer G. Hoomsman te Julianadorp. JULIANADORP. Donderdagavond vergaderde hét bestuur van de Vereeniging „V.z.oS" in het café' van dén heer Jb. Veu®. Vianfllag werd uitgebracht over den ,fi- nantieélian toestand over het jaar 1926, welke gun stig van tLWomi vaegesteld. De heer P. Verver stelde tórih niet meer herkiesbaar aïis lid van den Raad' van Toe zicht. Voorgesteld word om do fcas van hot Steun fonds te versterken met do doaatiageldcu, en het loden-werven weer ter hand ia Hemen. LANGENDIJK. In de 4 gemeenten worden listen ter teekening aangeboden, waarbij aan Ged. Staten van Noordr Holland wordt verzocht geen cciioee&ie to verleemeni aam de Ned. Spoorwegen voor let -oxplW toeren van oen autobuedi'enst tusschen Oidkarepel! on Alk maar, daar de tegenwoordige lienst op voorbeel dige wijze is ingericht on voMcmdo in de beboette van verkeer voorziet. - ZUIDSCHARWOUDE. Gistermiddag raakte fien venter mo'einanflappeb, dio hij in een mand op zijh fits had1, ',in do sloot naast Jiet .Kerkerpad te watei Een nat pak «n schade aan zijn koopwaar waixn de gevolgen .-an dit ongeluk. WINKEL. Donderdagavond vergaderde d afd. van den Vrij heidsbond ten huize van den htr D. A. de Bruin. Door ongesteldheid kon de vorzitter, do heer K. Breebaart Jzn. niet aanwezig zij en werd het voor zitterschap van deze vergaderii opgedragen), aan den heer Van Leersum. Deze vrgadering was voor namelijk belegd met het oog ojhet vaststellen van een voorloopige lijst van cancïaten voor de Pro vinciale Staten. De agenda volgende, wordt alireenst ton bestuurs- lid gekozen in de plaats van <n heer A. Egmond, die de gemeente heeft verlaten, als zoodanig wordt benoemd do heer P. Strijker. De te noemen candidaton voode Provinciale Sta ten besprekende, wordt gevraagof de heer K. Bree baart Jzn niet meer in aanmerhig wenscht te ko men en nadat daaromtrent is edegedeeld. dat de heer Breebaart niet meer bereids, wordt de heer Van Leersum aangezocht, doch >k die is niet be reid een candidaluur te aanvaarn. Het resultaat der besprekingelis, dat de naar do kringvergadering te Helder op 'jan. te benoemen afgevaardigden als voorloopige cididaten zullen op geven: no. 1 de heer Rutgen Kaant Wderingerwaard; no. 2 de heer Dr. Boswijk te Tex» Tot afgevaardigden werden beiund de hoeren J. de Veer en W. Amels. Daarna wordt mededeeling gedn van den be schrijvingsbrief voor de te Rotteren te houden ver gadering van den Vrijheidsbond. De stand der financiën is echt van dien aard, dat- besloten wordt, geen afgevaarede te zendien Bij de rondvraag komt ter spraktet program van actie en voornamelijk het punt: Vaging der tarie ven van de Provinciale electriciteii en watervoor ziening". Dit punt nu acht men nigelukkig, waar een veel grooter plattelandsbelang het brengen van electriciteit en water in die mt afgelegen dee- len der provincie waar het thans nniet is en er toch groote behoefte aan bestaat. D^evaardigden naar de te Helder te houden vergad^g zullen over een en ander spreken en trachten ee^oodanige ver andering in het program te bevorder Daarna sluiting. OUDKARSPEL. De autobusondernemers Kok. Tuinti en Wilken laten een lijst circuleeren bij een grcaant.al inge zetenen aan den Langendijk, met hct^ei aan Ged. Staten het 'bewijs te leveren clat onze ezetenen op het behoud van dezen dienst gesteld zien er verre de voorkeur aan geven boven een di<t waarvoor de Spoorwegmaatschappij concessie v&nd heeft. Door bijna allen wordt dit adres geteeké Wat trou wens wel te begrijpen is. gezien het f<<iat dezen dienst steeds en in elk opzicht uitstek- jn órde gehouden is en door een ieder met/ wa^erjnK sproken is. 't Feit dat gedurende 't bestaan nog geenkei on geval van eenige beteekenis is voorge^n zegt reeds veel en steekt wel af bij hetgeen, ral den laatsten tijd. -bij de spoorwegen plaats heew0 zijn het volkomen eens met hen die zeggen hier wel slechter kan worden, maar dat niemnoük do Spoorwegmaatschap niet het de bestd© fir ma kan verbeteren. NIEUWE NIEDORP. Mei. A. Butter, had het geluk in een pal^^. weis. gekocht van Jb, Blokker, alhier, een j^eiyn horloge te vinden. BROEK OP LANGENDIJK. Onder de leerlingen der openbare school kor. en_ kele gevallen voor van kinkhoest en vele van Voor Zondag 9 Januari. 8.20 BERLIJN (489 M.) Morgenwijding. LaNGLNBERG (469 Mj Moaganoonjort LEIPZIG (365 M.) Morgencomoerfc. (ewe muziek. 16.15 HILVERSUM (1050 M.) Katholieke lad omroep. 10.50 IvoNlGSWUlSTERHAUSEN (1300 'M Concert door harmonie-orka >t. 1.65 PARIJS (1750 M.) Concert dooi- orLfc 2,30 HILVERSUM (1050 M) Namiddageorfirf-, door de Amsterdamsche Oritestvereening- iin Artis te Amsterdam. 3.50 LONDEN, Daventry. Programma van us- sdöCihe muziek. LANGENBERG (459 M.) Thea.muziek 5.05 PARIJS (1750 M.) Radio Jazz Symplior - oonioert. 5.20 HILVERSUM. Ned. Chr. Radio-verecnigr. 5.50 LONDEN, Daventry (361 M.) Concert. 7.50 KöNIGWUSTERHAUSEN (1300 M.) C eert. HILVERSUM (1050 M) Sportuitslagen Persberichten van hefc Persbureau Vaz 1 as te Amsterdam. 8.10 HILVERSUM (1050 M.) Opetra-avand „Rii (foto" (Verdi) Hefc versterkte Hf O.-orkest en solisten 9.35 9.50 Dansmuziek. (1300 M.) voor Maandag 10 Januari. 8.50 HAMBURG (392 M.) MTorgenomroep. 10.15 SOHEVENINGEN-HAVEN (1950 M.) Tffl sein van hefc Persbureau Vaz Dias. 11.20 DAVENTRY 1600 M„ CWarfe doo" orkesfc 12.50 PARIJS (1750M.) 'Doneert door orke?t mot medewerking1 van soEsfcm. 1.20 LONDEN, .Daventry. Tijdsein, orgelconcert 3.20 BERN (481 M.) Concert door "orkest 3.50 BERLIJN (484 M.) Concert. 4.05 ABERDEEN (500 M.) Dansmuziek. pRMINGHAM (479 Ml) Sationskwintefc. 4.30 SCHEVENINGEN-HAVEN (1950 M.) Tyd sein vain het Persbureau Vaz Dias. 5.05 PARIJS» (1750 M.) Concert Radio-amateurs. 5.20 HAMBURG (392 M.) Concert door orkest met medewerking van solisten. 6.20 LONDEN, Daventry. Biaseoop-aykest. 5.HILVERSUM. Kmderuurje door mevrouw Antatoette van Dijk. 6.05 HILVERSUM. HH.O.-orkesfc, vcuravondcoBl 1 eer. 8.10 HILVERSUM. Roosendaalisohe nrvond. Mö- dowerking vaü plaatselijke orkeslvereenigi»- gen en koren. 8.05 LONDEN, Dav< nfcry. Concert dxxr koor. 8.50 PARIJS (1750 M.) Avondooncer 9.30 LONDEN, Daventry. Concert. 9.50 KöNTGWUSTERTTAUSEN (1300 DajnjSmuziek. 10.50 LONDEN, Daventry. Populaire balletmuziek Ballet Egyptiën (Luigini). 11.20 DAVENTRY. Dansmuziek

Schager Courant | 1927 | | pagina 12